Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-09-03, 11:02   #3961
katarzynakrys
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

hejka, widzia豉m, 瞠 kilka z was pisa這 o super w豉軼iwo軼iach kurkuminy, czy w sk豉dzie musi mie t piperyn? zale篡 mi na dobrej wch豉nialno軼i, a gdzie wyczyta豉m, 瞠 te suplementy si prawie do organizmu nie wch豉niaj, bo co to jest 1 procent :/
katarzynakrys jest offline  
Stary 2015-09-03, 15:21   #3962
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

D瘸ma --> napisz mi prosz o co chodzi z Twoimi brwiami/rz瘰ami, bo jako mi to umkn窸o. Co spowodowa這 ich wypadanie , bo rozumiem, 瞠 Ci si przerzedzi. Sama walcz z tym problemem od lat: brwi odrastaj mi od 10 lat Wiem... brzmi, jak absurd.

Lizyna, zdaje si, ma wspomaga wch豉nianie 瞠laza + jest dobra dla w這s闚.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-03, 17:18   #3963
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Maria-co spowodowa這 to nie mam poj璚ia. Najpierw zacz窸am traci rz瘰y ,wypada造 gar軼iami,ale si nie przejmowa豉m ,by這 to j瘰zcz zanim leczy豉m sie na niedoczynno軼,cho ju wtedy powinnam . Potemu zacz窸y lecie w這sy z g這wy,a na samym ko鎍u zacz窸y wypada brwi . My郵a豉m,瞠 winowajca jest niedoczynno軼 tarczycy,tylko ze podobno z wewn皻rznej cz窷ci . Brwi si przerz康z強a,a u mnie jak zwykle odwrotnie z zewn皻rznej od str. Nosa mam najwi瘯sze przerzadzenia. Wiec nie bardzo pasuje na tarczyce...
Niemniej teraz ju nie wypadaj jak wcze郾iej,mo瞠 jedna wypadnie,ale to z os豉bionych tych co odrastaj.
Musialo pomoc leczenie na prolaktyne,albo zmiana Euthyroxu na Letrox,albo to i to ...
Rz瘰y tez juz nie wypadaj jak dawniej .

A u Ciebie vo spowodowa這 wypadanie?z kt鏎ej cz窷ci,jak to wygl康a ?
Stary 2015-09-03, 17:44   #3964
Maria221
Wtajemniczenie

d瘸matasi --> wiesz, ja swoje naturalne mam jasne, ale do嗆 g瘰te i grube, uk豉daj帷e si w naturalny, p馧-okr庵造 逝k. Jak by豉m nastolatk dostawa豉m minoxidil wew. na nadci郾ienie, bo by這 nie do opanowania (nadci郾ienie by這 spowodowane niewydolno軼i nerek). Czupryn mia豉m, brwi by mega g瘰te, ciemne, grube, wygl康a豉m koszmarnie. Po przeszczepie je wydepilowa豉m, niezbyt umiej皻nie, to prawda, ale nadal je mia豉m i by造 ciemne. Potem zacz窸am traci w這sy, jak straci豉m niemal wszystko (uda這 mi si ostatecznie zatrzyma wypadanie), to zorientowa豉m si, 瞠 z moich brwi zosta造 dwie cienkie, ja郾iutkie i rzadkie kreski. Tak mia豉m min --> Odrastanie moich brwi to m瘯a. One nie odrastaj samodzielnie, tak, jak w這sy. Musz jednak przyzna, 瞠 i tak mocno je zag窷ci豉m, jedna brew wygl康a prawie normalnie. Rz瘰y nie wypad造, ale je郵i wypadn np. po kilka rz瘰 z jednego miejsca, to odrost jest b. d逝gim procesem, ok.6tyg.

Ostatnio mam wra瞠nie, 瞠 paznokcie te zwolni造, ale pewno軼i nie mam. To wszystko do AGA nie pasuje.

Tak sobie my郵 nad prolaktyn... mia豉m j kiedy podwy窺zon, ale po obci捫eniu by豉 w sumie w normie.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-03, 19:54   #3965
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

D瘸matasi, mi si to DHEA nie zgadza, 瞠 promuje wzrost w這s闚, bo mam go w nadmiarze i opr鏂z m這dego jak na wiek wygl康u powodowa chyba wypad w這s闚. Z t prolaktyn cos jest, bo po zako鎍zeniu karmienia piersi zacz窸y si moje problemy, nigdy wczesniej ich nie by這 ale prolaktyna w normie, ta po stymulacji te.
Antuanetta jest offline  
Stary 2015-09-04, 08:16   #3966
Agilla23
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 55

Dziewczyny, ja nigdy nie mia豉m ciemnych brwi i rz瘰...Ale brwi mnie si przezrzedzi造. Stosuj od miesi帷a na noc olej rycynowy, troszk pomaga. Kiedy posz豉m do kosmetyczki, tak mi je wydepilowa豉, 瞠 z g鏎nej str na lewej ju nie odros造. Jak pos興am ju do innej kosmetyczki, po jaki dw鏂h miesi帷ach powiedzia豉 czy sama sobie je tak wyskuba豉m. Od tej pory sama p瘰etk robi. Podsumuwuj帷 jednak cienkie kreski mam, musz kredk domalowywa to wygl康am normalnie. Mam fio豉 na tym punkcie, mog wyj軼 bez makija簑, ale brwi zawsze pociemnione szar kredk.
Czy jak brwi s rzadkie to nie AGA?????
Do tego, u mnie na ca貫j g這wie, wypadaj w這sy.
Paznokcie mam d逝gie i si nie 豉mi. Czasami skrobaczk na ziemniaki obetn
Maria, o przeszczepie brwi pisa豉? Drogi jest taki zabieg?
Jak je zag瘰zczaszcz, jakimi metodami, olejkami?
Stary 2015-09-04, 08:25   #3967
Agilla23
Raczkowanie

Dziewczyny, ja nigdy nie mia豉m ciemnych brwi i rz瘰...Ale brwi mnie si przezrzedzi造. Stosuj od miesi帷a na noc olej rycynowy, troszk pomaga. Kiedy posz豉m do kosmetyczki, tak mi je wydepilowa豉, 瞠 z g鏎nej str na lewej ju nie odros造. Jak pos興am ju do innej kosmetyczki, po jaki dw鏂h miesi帷ach powiedzia豉 czy sama sobie je tak wyskuba豉m. Od tej pory sama p瘰etk robi. Podsumuwuj帷 jednak cienkie kreski mam, musz kredk domalowywa to wygl康am normalnie. Mam fio豉 na tym punkcie, mog wyj軼 bez makija簑, ale brwi zawsze pociemnione szar kredk.
Czy jak brwi s rzadkie to nie AGA?????
Do tego, u mnie na ca貫j g這wie, wypadaj w這sy.
Paznokcie mam d逝gie i si nie 豉mi. Czasami skrobaczk na ziemniaki obetn
Maria, o przeszczepie brwi pisa豉? Drogi jest taki zabieg?
Jak je zag瘰zczaszcz, jakimi metodami, olejkami?
Stary 2015-09-04, 09:40   #3968
dzamatasi
Wtajemniczenie

U mnie w豉郾ie jak rz瘰y wypadaj to zaraz pojawiaj si ju nowe,nir ma tak,ze s ubytki. Brwi od zawsze jak chodzi豉m do kosmetyczki to co 2 tyg bo tak mi odrastaly,same a m闚i造,ze rzadko si zdarza,瞠by komu tak brwi szybko odrastaly..
Z paznokciami to ja mam tragedi... ja paznokci nie mam,s jak kartka tak cienkie. Dopiero jak ㄊkam suplementy to si wzmacniaj,czyli wychodziloby,ze jednak czego brakuje?
Anuta-ja tez mialam/mam DHEA podwyzsozne choviaz teraz ju nie wiem bo nie bada豉m. Ale zauwa篡豉m, bo jak zaczyna豉m lysiec to mia豉m ciemniejsza karnacje,w這sy do czarnych zcimnialy . Generalnie jakby wi璚ej melaniny organizm produkowa ,podobno przy horm0nach nadnerczowych zwi瘯sza si poziom melaniny . Teraz juz jest jak wcze郾ie . Karnacha jasna,w這sy ja郾iejsze wiec mo瞠 i hormony zaczynaj si unormowywac...
Stary 2015-09-04, 12:46   #3969
Maria221
Wtajemniczenie

Agilla --> o przeszczepie nie my郵 w og鏊e, nie znam koszt闚. Sporo uda這 mi si odhodowa. Na brwi to samo, co na w這sy, szczeg鏊nie Loxon 5% - naprawd dzia豉. Do tego lumigan (dosta豉m od Rakowskiej, ale powiem Ci, 瞠 na razie tylko 軼iemnia造 po Lumiganie, odrostu raczej brak. Poza tym, wszystkie ampu趾i, wcierki, olejki dzia豉j na wzrost brwi. Bierzecie patyczek do uszu, maczacie w p造nie i na brwi - wciera. Wszystko troch pomaga. Ja stosowa豉m na brwi wszystko poza sterydami, tego raczej nie polecam na brwi, bo to przecie twarz, lepiej jej sobie nie masakrowa.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-04, 21:10   #3970
dzamatasi
Wtajemniczenie

Przez ponad miesi帷 u篡wa豉m Alpicort e ale ost. Bardziej systematycznie,spowodowa lnienie tak lysieje a dzi to ju przebi wszystko . Wkurzylam si i wyla豉 wszystkie wcierki,po nih jeszcze gorzej mam .
Niesttey ale jestem juz coraz barziej pewna 瞠 mam 造sienie androgenowe coraz bardziej obraz na to wskazuje . Coraz cie雟ze mam te w這sy,to ju nie w這sy s . Nie wiem co robi za豉mana jestem
Stary 2015-09-05, 10:17   #3971
szaky
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 78

Dziewczyny, poratujcie prosz..

Od razu przyznaj si, 瞠 ca貫go w徠ku nie czyta豉m - po prostu nie jestem w stanie bo tyle tego jest, a streszczenia w pierwszym po軼ie te nie ma.

Problemem nie jest u mnie 造sienie androgenowe (raczej, chocia z internet闚 to jak si cz這wiek naczyta, to wychodzi cz瘰to 瞠 milion chor鏏 ma i tydzie 篡cia przed sob ;P).
Wypadanie w這s闚 po ci捫y, ok, zdaj sobie spraw 瞠 z 1/3 czupryny mi leci i poleci, ale odnosz wra瞠nie 瞠 wyjmuj w這sy gar軼iami.
A na wypadanie nie pomaga nic (w rozs康nej granicy cenowej, bo na kuracj typu vichy czy olej khadi mnie nie sta - a to i tak robi z siebie kr鏊ika do鈍iadczalnego bo a nu kupi, a nie pomo瞠...). Kozieradki nie stosuj bo nie znios ani ja, ani partner tego "zapachu", kt鏎y utrzymuje mi si na g這wie do嗆 d逝go...
A i zapomnia豉m doda - w這sy lec, poleci ich du穎 wiem... Ale mi璠zyczasie nie zauwa篡豉m mimo wszelakich kuracji ani jednego babyhair...

Napisz mo瞠 co stosuj:

- Rano wcierka Joanna rzepa
- Wieczorem wcierka Jantar
- Na noc przed porannym myciem olej rycynowy na skalp.
- Na noc przed myciem olejek alterra, babydream albo olej z pestek winogron (ale to na kondycj w這s闚, nie na wypadanie...)
- Mycie szamponem babydream, ew. p造nem 3w1 babydream.
- Mycie tak z 2-3 razy w tygodniu, w zale積o軼i od potrzeb.
- Ewentualnie od篡wk. W 90% przypadk闚 metod OMO.
- Co 3-4 mycia oczyszczanie szamponem z sls (najcz窷ciej barwa zio這wa).
- Od篡wka najcz窷ciej Alterra, bo jako jedna z niewielu mi s逝篡.
- Codziennie pita ekologiczna (z ogr鏚ka, a jak ) skypokrzywa.
- Codziennie 1/3 paczuszki dro盥篡 zalanych wod.
- Wieczorem siemi lniane glutkiem (to bardziej na inny problem, ale naczyta豉m si, 瞠 na w這sy te pomaga).
- Farbuj co jakie 3-4 miesi帷e od jakiego czasu khadi indygo (po drogeryjnych farbach w sumie zawsze bardziej sypa造 mi si w這sy i by造 w gorszym stanie i tak)
- Do czesania u篡wam szczotki tt, z tym 瞠 w這sy mi si nie 豉mi.. One na dobr spraw lec ca貫.

Przy myciu na dobr spraw wystarczy, 瞠 przejad r瘯 po d逝go軼i w這s闚 i wyci庵am pasma... Przy ka盥ym czesaniu niemal 100+ w這s闚 na szczotce.
Dziwnie to wygl康a bo w這sy na d逝go軼i mam 豉dne, zadbane, b造szcz帷e, nawet ko鎍闚ki mam w zno郾ym stanie... a obj皻o嗆 (nie do嗆, 瞠 s z natury cienkie...) to po prostu 瘸l pisa...

Waham si nad wizyt u dermatologa, ale zn闚 boj si 瞠 zostane kr鏊ikiem do鈍iadczalnym - w sensie, 瞠 jaki szampon czy co co w og鏊e nie pomo瞠 - wszelakie dermeny, dx2 i inne o kant dupska rozbi... Partner te zmaga si z 造sieniem (tyle 瞠 on androgenowym i genetycznym) i 瘸den lekarz nie by w stanie mu pom鏂. A znale潭 te dobrego lekarza 豉two nie jest - tym bardziej przy ograniczonych funduszach.

Edytowane przez szaky
Czas edycji: 2015-09-05 o 10:18
szaky jest offline  
Stary 2015-09-05, 10:58   #3972
Agilla23
Raczkowanie

Maria, co 幢e doczyta豉m z tym przeszczepem
Dzi瘯i za rady. Olejek rycynowy te troch pomaga. Tylko trzeba przynajmniej miesi帷a stosowania, najlepiej na noc.
Dzamatasi. Mnie ju nawet p豉ka z bezsilno軼i si nie chce, deprecha na ca貫go we mnie siedzi. Straci豉m swoj pewno軼 siebie, kobieco嗆. Moje w這sy to 瞠nada, a najgorzej, 瞠 bezradna jestem wobec tego problemu, ju do lekarzy nie chodz, bo nic nie daje.
U mnie w這sy te zja郾ia造, cie雟ze s...Bosze, 瞠bym tylko wiedzia陰 co powoduje taki wypad od 2 lat
Hormony m瘰kie w normie, nawet nie w g鏎nej granicy, a 造siej...TSH ok, nie wiem co to mo瞠 by.
Dzamatasi, polecam od篡wk do paznokci Eveline 8 w 1 - rewelacja, kiedy stosowa豉m, naprawde wzmacnia paznokcie.
Stary 2015-09-05, 16:47   #3973
Agilla23
Raczkowanie

Dziewczyny i prosze, pole熯ie jaki szampon oczyszczaj帷y!!!!
Wraz z wypadaj帷ymi w這sami mam strasznie bia貫 grudki - czopy 這jowe, ju nie wiem jaki najlepiej szampon, bo w這s闚 ma這, a nie chc sama ryzykowa. W domu mam Radical do farbowanych, czy taki te si nada????
Stary 2015-09-05, 20:17   #3974
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez szaky Poka wiadomo嗆
Dziewczyny, poratujcie prosz..

Od razu przyznaj si, 瞠 ca貫go w徠ku nie czyta豉m - po prostu nie jestem w stanie bo tyle tego jest, a streszczenia w pierwszym po軼ie te nie ma.

Problemem nie jest u mnie 造sienie androgenowe (raczej, chocia z internet闚 to jak si cz這wiek naczyta, to wychodzi cz瘰to 瞠 milion chor鏏 ma i tydzie 篡cia przed sob ;P).
Wypadanie w這s闚 po ci捫y, ok, zdaj sobie spraw 瞠 z 1/3 czupryny mi leci i poleci, ale odnosz wra瞠nie 瞠 wyjmuj w這sy gar軼iami.
A na wypadanie nie pomaga nic (w rozs康nej granicy cenowej, bo na kuracj typu vichy czy olej khadi mnie nie sta - a to i tak robi z siebie kr鏊ika do鈍iadczalnego bo a nu kupi, a nie pomo瞠...). Kozieradki nie stosuj bo nie znios ani ja, ani partner tego "zapachu", kt鏎y utrzymuje mi si na g這wie do嗆 d逝go...
A i zapomnia豉m doda - w這sy lec, poleci ich du穎 wiem... Ale mi璠zyczasie nie zauwa篡豉m mimo wszelakich kuracji ani jednego babyhair...

Napisz mo瞠 co stosuj:

- Rano wcierka Joanna rzepa
- Wieczorem wcierka Jantar
- Na noc przed porannym myciem olej rycynowy na skalp.
- Na noc przed myciem olejek alterra, babydream albo olej z pestek winogron (ale to na kondycj w這s闚, nie na wypadanie...)
- Mycie szamponem babydream, ew. p造nem 3w1 babydream.
- Mycie tak z 2-3 razy w tygodniu, w zale積o軼i od potrzeb.
- Ewentualnie od篡wk. W 90% przypadk闚 metod OMO.
- Co 3-4 mycia oczyszczanie szamponem z sls (najcz窷ciej barwa zio這wa).
- Od篡wka najcz窷ciej Alterra, bo jako jedna z niewielu mi s逝篡.
- Codziennie pita ekologiczna (z ogr鏚ka, a jak ) skypokrzywa.
- Codziennie 1/3 paczuszki dro盥篡 zalanych wod.
- Wieczorem siemi lniane glutkiem (to bardziej na inny problem, ale naczyta豉m si, 瞠 na w這sy te pomaga).
- Farbuj co jakie 3-4 miesi帷e od jakiego czasu khadi indygo (po drogeryjnych farbach w sumie zawsze bardziej sypa造 mi si w這sy i by造 w gorszym stanie i tak)
- Do czesania u篡wam szczotki tt, z tym 瞠 w這sy mi si nie 豉mi.. One na dobr spraw lec ca貫.

Przy myciu na dobr spraw wystarczy, 瞠 przejad r瘯 po d逝go軼i w這s闚 i wyci庵am pasma... Przy ka盥ym czesaniu niemal 100+ w這s闚 na szczotce.
Dziwnie to wygl康a bo w這sy na d逝go軼i mam 豉dne, zadbane, b造szcz帷e, nawet ko鎍闚ki mam w zno郾ym stanie... a obj皻o嗆 (nie do嗆, 瞠 s z natury cienkie...) to po prostu 瘸l pisa...

Waham si nad wizyt u dermatologa, ale zn闚 boj si 瞠 zostane kr鏊ikiem do鈍iadczalnym - w sensie, 瞠 jaki szampon czy co co w og鏊e nie pomo瞠 - wszelakie dermeny, dx2 i inne o kant dupska rozbi... Partner te zmaga si z 造sieniem (tyle 瞠 on androgenowym i genetycznym) i 瘸den lekarz nie by w stanie mu pom鏂. A znale潭 te dobrego lekarza 豉two nie jest - tym bardziej przy ograniczonych funduszach.
i ile tak ju wypadaj?
stron albo dwie wcze郾iej pisa造鄉y o placencie. Poczytaj.
Podobno bardzo dobrze radzi sobie z po ci捫owym wypadaniem i mo瞠 by stosowana r闚nie w trakcie laktacji.

Cytat:
Napisane przez Agilla23 Poka wiadomo嗆
Wraz z wypadaj帷ymi w這sami mam strasznie bia貫 grudki - czopy 這jowe, ju nie wiem jaki najlepiej szampon, bo w這s闚 ma這, a nie chc sama ryzykowa. W domu mam Radical do farbowanych, czy taki te si nada????
nie jestem pewna co do radical'a. Tzn to dobry szampon, ale chyba nie do ko鎍a da sobie rad z Twoim problemem.
Wydaje mi si (z naciskiem na wydaje ;p) 瞠 lepszy jest szampon przeciw逝pie穎wy. One dobrze oczyszczaj sk鏎 g這wy i przy okazji maj w豉軼iwo軼i antygrzybiczne. Trzymane na sk鏎ze zgodnie z instrukcj. Albo po prostu co pod 這jotokow sk鏎. Jest taki wyb鏎, 瞠 a w g這wie si kr璚i. Na zmian z jakim normalizuj帷ym.

Ewentualnie zamiast tego (albo w po陰czeniu z w/w szamponami) jaki peeling sk鏎y g這wy. Enzymatyczny, 瞠by nie musia豉 mocno pociera.

Z domowych sposob闚 olejki eteryczne dodawane do szampon闚, p逝kanka zakwaszaj帷a i proszki hesh - jest ich du穎 do wyboru i w wi瘯szo軼i s 鈍ietne.
+ ja bym kupi豉 cynk chelat i kompleks B50 i zastanawia豉 si tak瞠 na dobrym omega i wiesio趾iem.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-09-05 o 20:18
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-09-06, 12:21   #3975
Twiggy22
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 249

Cze嗆 po wakacjach Kobiety! U mnie standardowo po lecie rozpocz窸o si masowe wypadanie w這s闚 Ale tym razem przeprowadzi豉m atak zmasowany i wielo-produktowy Zawsze my郵a豉m, 瞠 obejdzie si bez suplementacji, ale tym razem nie pozwol wypa嗆 ani jednemu w這sowi bez walki - nawet na suplementy!

Wi璚 tak, ca造 czas stosuj moj 鈍i皻 WCIERK, bez kt鏎ej moje 篡cie nie mia這 by ju sensu hahaha Wcierka ta usztywnia w這sy u nasady i powoduje, 瞠 w這sy nie s takie oklapni皻e.
A oto zapasy na moja kuracj:
- Skrzyp polny Forte firmy Biotter 2x45 tabletek
- Biotebal (Biotyna wit B7) 2x30 tabl
- Kompleks wit B firmy Life Light 60 tabl - pono dobrze ten Biotebal wesprze kompleksem B. Posiada r闚nie do嗆 du膨 dawk witaminy B8, kt鏎a r闚nie ma pono zbawienny wp造w na porost nowych w這s闚.
- wspomniane wy瞠j Ampu趾i Mil Mil z placent 2x12 amp. (to jest nieco oble郾e, bo zawieraj 3% czyjego 這篡ska, ale ja dla w這s闚 znios豉m ju nie takie upokorzenia)

Ampu貫k zu篡豉m ju 8 na 12, czyli jakie 2-3 tyg - ale po samych ampu趾ach nie bardzo widzia豉m popraw, by mo瞠 po prostu poprawa nie przychodzi po nich nagle jak po Dercosie Vichy. Dopiero po do陰czeniu witamin i skrzypu zobaczy豉m rezultaty i przeros造 one moje oczekiwania. Z mycia na mycie w這s闚 leci coraz mniej i to znacznie mniej Tabletek 造kn窸am 9 z ka盥ego rodzaju, nie codziennie 造kam bo jakie 3 dni chyba opu軼i豉m, wi璚 powiedzmy, 瞠 od 12 dni 造kam suplementy. Jak na razie jest ok, ka盥y w這s, kt鏎y nie wypad przez te 12 dni, to dla mnie sukces
Twiggy22 jest offline  
Stary 2015-09-06, 13:18   #3976
szaky
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 78

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
i ile tak ju wypadaj?
stron albo dwie wcze郾iej pisa造鄉y o placencie. Poczytaj.
Podobno bardzo dobrze radzi sobie z po ci捫owym wypadaniem i mo瞠 by stosowana r闚nie w trakcie laktacji.

Zaciekawi豉 mnie t placent. Troch poszpera豉m na necie i efekty s do嗆 obiecuj帷e (chocia瘺y wpis na blogu Anwen + zdj璚ia por闚nawcze). Troch si tylko obawiam jak utrzyma si efekt po przeprowadzeniu ca貫j kuracji i p騧niejszym odstawieniu...

...a co do Twojego pierwszego pytania.. Zacz窸o si kr鏒ko po porodzie, 3-4 tygodnie po, ale od jakiego 3 miesi帷a po jest masakryczne. Ka盥e jedno czesanie to ca豉 szczotka w這s闚, zapchany odp造w wanny co mycie i wszystko, 陰cznie z dzieckiem w moich w這sach... Czyli 陰cznie wypada ju jakie 5-6 miesi璚y, a od 3 miesi璚y to liniej gar軼iami.

Cytat:
Oczyszczaj帷y, tzn. masz na my郵i taki raz na par my, nieco ostrzejszy w dzia豉niu ? Ja korzystam najcz窷ciej z Barwy zio這wej - do嗆 prosty sk豉d, a w這sy po nim a "skrzypi". Ewentualnie Joanna Natura - te bez od篡wki w sk豉dzie.
szaky jest offline  
Stary 2015-09-06, 13:26   #3977
beyon
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Dziewczyny..mam ogromny problem..

Postanowi豉m napisa tutaj poniewa jestem za豉mana w zwi您ku z powa積ym problem zwi您anym z wypadaniem w這s闚.

Ok 7mcy temu temu stwierdzono u mnie niedoczynno嗆.
Wtedy mia豉m pi瘯ne grube w這sy- wszyscy zawsze je podzwiali a ja nic w tym kierunku niegdy nie robi豉m..
Od ok 7mcy lecze sie Euthyroxem. Wynik mia豉m 5,15 zacz窸am od 25mg wynik spad do ok 3 potem zwi瘯szono mi do 50 i potem do 62,5 . W maju mia豉m wynik 1,3 (dawka ju 62,5) po pewnym czasie zacz窸am si 幢e czu, schud豉m, sta豉m si bardzo nerwowa, strasznie senna, w陰czy造 mi si jakie stany depresyjne. Wynik badania TSH 2 tygdone temu o,5. lekarz zaleci stosowanie 50mg . m鎩 stan si pogorszy- codzienne biegunki. lekarz kaza od這篡 na tydzie Euthyrox. Dzisiaj 3 dzie od這瞠nia.

Generalnie ok 2 tyg tem zauwa篡豉m przerzedzenie w這s闚. W obecnej sytuacji mam na g這wie po這we mniej w這s闚. i nawet nie wiem kiedy to nast徙i這. Teraz przy skroniach mam dos這wnie place prze鈍ituj帷ej sk鏎y. Ca造 czas mi si pogarsza i nie wiem co mam z tym zrobi,. Generalnie od ok miesi帷a mam ogrom stresu. Strasznie prze篡wam obecn zmian w swoim 篡ciu i my郵 瞠 stres mo瞠 by tak瞠 przyczyn.

Zwracam si do Was bo nie wiem co mam ju zrobi ze sob. Boje sie ze wy造sieje ca趾owicie i ca造 czas o tym my郵. NIGDY nie mia豉m z tym problem闚. Teraz nie wiem czy m鎩 spadek TSH m鏬 to spowodowa? czy wyregulowanie homonu co pomo瞠??
Zacz窸am stosowac suplementy diety: selen i BIOterbal stosuje te mask i od篡wk przeciw wypadaniu w這s闚 ale to chyba nic mi nie pda..

Jestem za豉mana.. Generalnie wiem, 瞠 gdyby uda這 mi si znale潭 rozwi您anie w tej kwestii na pewno psychicznie wr鏂e do siebie.. P鏦i co jest ze mna bardzo 幢e.

Prosz o pomoc

Edytowane przez beyon
Czas edycji: 2015-09-06 o 13:28
beyon jest offline  
Stary 2015-09-06, 14:01   #3978
Sybil_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 517

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
S逝chajcie, z tymi wynikami to jest tak, 瞠 u np. 95% os鏏 造siej帷ych podniesienie poziomu ferrytyny nie zatrzymuje 造sienia/wypadania, ale u pozosta造ch 5% ju tak. Wydaje mi si, 瞠 po prostu trzeba wyr闚na wyniki i 郵edzi zmiany w czuprynie. Moim zdaniem na podwy窺za ferrytyn zawsze warto, tak samo, jak poziom D3, b12, cynku, miedzi itp., bo nigdy nie wiadomo, co pomo瞠.

Na podwy窺zenie poziomu ferrytyny spr鏏ujcie 瞠lazo+ sok pomara鎍zowy + lizyna lub witaminy solgar formu豉 vm75, s osoby na tym forum, kt鏎e mia造 odrost po tym i fenomenalne wyniki.
Dziewczyny, a co s康zicie o tych kaspu趾ach?http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p79273-Cec...apsulki_30_szt
teoretycznie patrz帷 na sk豉d to kapsu趾i Ce Ce powinny by niez貫, tzn maj fajny sk豉d jako軼iowo-tylko dawka ma豉, nie wiem czemu zalecaj bra tylko 1 kapsu趾 na dzie. Ja w豉郾ie zaoptrzy豉m si w 2 opakowania i mam zamiar zacz望 kuracj.

wymieniam si
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1157451
Sybil_ jest offline  
Stary 2015-09-06, 19:34   #3979
dzamatasi
Wtajemniczenie

zrovbilam zdj w這swo ltore wypadly po umyciu.... pokazalam innym ktorzy nie wierzyli,mowili z eprzesadzam. zobaczyli i sami przyznali racje ze ejst tragediaaaaaa. mam dosc juz nei mam sil zyc, to nie jest ☠☠☠☠a zycie
Stary 2015-09-06, 21:29   #3980
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Cytat:
Napisane przez beyon Poka wiadomo嗆
Dziewczyny..mam ogromny problem..

Postanowi豉m napisa tutaj poniewa jestem za豉mana w zwi您ku z powa積ym problem zwi您anym z wypadaniem w這s闚.

Ok 7mcy temu temu stwierdzono u mnie niedoczynno嗆.
Wtedy mia豉m pi瘯ne grube w這sy- wszyscy zawsze je podzwiali a ja nic w tym kierunku niegdy nie robi豉m..
Od ok 7mcy lecze sie Euthyroxem. Wynik mia豉m 5,15 zacz窸am od 25mg wynik spad do ok 3 potem zwi瘯szono mi do 50 i potem do 62,5 . W maju mia豉m wynik 1,3 (dawka ju 62,5) po pewnym czasie zacz窸am si 幢e czu, schud豉m, sta豉m si bardzo nerwowa, strasznie senna, w陰czy造 mi si jakie stany depresyjne. Wynik badania TSH 2 tygdone temu o,5. lekarz zaleci stosowanie 50mg . m鎩 stan si pogorszy- codzienne biegunki. lekarz kaza od這篡 na tydzie Euthyrox. Dzisiaj 3 dzie od這瞠nia.

Generalnie ok 2 tyg tem zauwa篡豉m przerzedzenie w這s闚. W obecnej sytuacji mam na g這wie po這we mniej w這s闚. i nawet nie wiem kiedy to nast徙i這. Teraz przy skroniach mam dos這wnie place prze鈍ituj帷ej sk鏎y. Ca造 czas mi si pogarsza i nie wiem co mam z tym zrobi,. Generalnie od ok miesi帷a mam ogrom stresu. Strasznie prze篡wam obecn zmian w swoim 篡ciu i my郵 瞠 stres mo瞠 by tak瞠 przyczyn.

Zwracam si do Was bo nie wiem co mam ju zrobi ze sob. Boje sie ze wy造sieje ca趾owicie i ca造 czas o tym my郵. NIGDY nie mia豉m z tym problem闚. Teraz nie wiem czy m鎩 spadek TSH m鏬 to spowodowa? czy wyregulowanie homonu co pomo瞠??
Zacz窸am stosowac suplementy diety: selen i BIOterbal stosuje te mask i od篡wk przeciw wypadaniu w這s闚 ale to chyba nic mi nie pda..

Jestem za豉mana.. Generalnie wiem, 瞠 gdyby uda這 mi si znale潭 rozwi您anie w tej kwestii na pewno psychicznie wr鏂e do siebie.. P鏦i co jest ze mna bardzo 幢e.

Prosz o pomoc

Te mam niedoczynno嗆 i problemy z w這sami, ale zupe軟ie inaczej to wygl康a. Polecam Ci grup na fb: Choroba Hashimoto - przyczyny, autoimmunologia, dieta oraz Hashimoto - grupa wsparcia tam popytaj, mo瞠 kto mia podobnie.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-09-07, 10:37   #3981
pale_kindness
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 41

Hej dziewczyny,

chcia豉bym do陰czy do Was

Walcz z wypadaniem ju 3 lata ponad, chodzi豉m po lekarzach, robi豉m wiele bada, niestety nie us造sza豉m 瘸dnej diagnozy.

Choruj na niedoczynno嗆.
Opr鏂z tego mia豉m problemy z innymi hormonami, z prolaktyn i z androstendionem (podwy窺zone). I dodatkowo mam bardzo kiepsk ferrytyn bo na tej najni窺zej normie typu 14.

Uda這 mi si w m瘯ach zbi androstendion spironolem (kt鏎y mi rozlegulowa ca造 cykl) ale nie by這 r騜nicy we w這sach.

Wydaje mi si, 瞠 r騜nic zobaczy豉m dopiero po tym, jak unormowa豉m tsh (mimo to w這sy nadal mi wypadaj)

Do tego stwierdzono u mnie 透s. Sw璠zenie, 逝pie, infekcje grzybkowe na sk鏎ze wok馧 g這wy, to jest dla mnie codzienno嗆.

Co stosuj na zewn徠rz:
- szampon Emolium
- szampony przeciw逝pie穎we: stieprox, pirolam, nizoral
- r騜ne delikatne organiczne szampony typu "Petal Fresh - scalp treatment"

Co stosuj wewn徠rz:
- wieso貫k
- olej lniany i dyniowy
- siemi lniane
- B5 i B6
- Biotebal
- Tardyferon Fol
- Bio cynk i selen NordPharma
- Witamina D 2000j

Opr鏂z tego mo瞠 jeszcze dodam 瞠 stosowa豉m r騜norakie sterydy i pom鏬 mi chyba tylko i wy陰cznie Clarelux ale bardzo wysusza mi sk鏎.

Przez ca造 zesz造 rok z 80-120 w這s闚 dziennie awansowa豉m na 30-40 (nie wiem, jak to zrobi豉m) to by豉 chyba dla mnie dobra ilo嗆, po po roku takiego wypadania zag窷ci造 mi si w這sy.

Ledwo co teraz zacz窸a si jesie i wesz豉m znowu na 80. P豉ka mi si chce, 瞠 to co odros這 to teraz wypadnie.
Nie wiem co to mog這 spowodowa? Mo瞠 to, 瞠 zachcia這 mi si zmian.
Do這篡豉m do zestawu wierzbownic (ma貫 ilo軼i, jedna tabletka dziennie) - bra豉m przez dwa tygodnie, mo磧iwe 瞠 to wywo豉這 wysyp?

Dodam 瞠 co szaleje na mojej sk鏎ze g這wy i nie umiem sobie z tym poradzi. Dodatkowo wok馧 uszu dosta豉m grzybicy kt鏎 zaleczy豉m Clotrimazolem.

Ma kt鏎a z Was podobne perypetie z w這sami, co ja?

ps. Wam te teraz wi璚ej w這s闚 wypada? Mo瞠 to jest normalne zwi瘯szenie? M鎩 kr鏊ik od tygodnia te linieje jak szalony...

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Kurcz, p鎩d jutro zrobi badania, ferrytyn mi璠zy innymi, i je郵i b璠zie niska to suplementuj tak jak napisa豉 Maria.

Mi si nigdy nie uda這 podnie嗆 ferrytyny powy瞠j 60.
pale_kindness jest offline  
Stary 2015-09-08, 12:04   #3982
selas
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 22

Witajcie
Pytanie do dziewczyn, kt鏎e maj hiperprolaktynemi czynno軼iow.
Czy stosowa造 Dostinex, je郵i tak, to czy im pom鏬 i jakie mia造 skutki uboczne?
Wiem, wiem, 瞠 wi瘯szo嗆 endo tego nie leczy, ale mo瞠 kt鏎a przechodzi豉 tak kuracj, chyba blackbejbe, ale nie znam efekt闚
selas jest offline  
Stary 2015-09-09, 08:41   #3983
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez szaky Poka wiadomo嗆
Zaciekawi豉 mnie t placent. Troch poszpera豉m na necie i efekty s do嗆 obiecuj帷e (chocia瘺y wpis na blogu Anwen + zdj璚ia por闚nawcze). Troch si tylko obawiam jak utrzyma si efekt po przeprowadzeniu ca貫j kuracji i p騧niejszym odstawieniu...

...a co do Twojego pierwszego pytania.. Zacz窸o si kr鏒ko po porodzie, 3-4 tygodnie po, ale od jakiego 3 miesi帷a po jest masakryczne. Ka盥e jedno czesanie to ca豉 szczotka w這s闚, zapchany odp造w wanny co mycie i wszystko, 陰cznie z dzieckiem w moich w這sach... Czyli 陰cznie wypada ju jakie 5-6 miesi璚y, a od 3 miesi璚y to liniej gar軼iami.

Te si nad tym zastanawiam. Anwen czasem nie ma androgen闚ki? nie jestem pewna, bo rzadko blogi czytam, ale ona gdzie mi w g這wie utkwi豉.

Na razie mam mieszane uczucia co do placenty. Niby co si zaczyna dzia, a mo瞠 jednak nie ... nie mog si zdecydowa.

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny,

chcia豉bym do陰czy do Was

Walcz z wypadaniem ju 3 lata ponad, chodzi豉m po lekarzach, robi豉m wiele bada, niestety nie us造sza豉m 瘸dnej diagnozy.

Choruj na niedoczynno嗆.
Opr鏂z tego mia豉m problemy z innymi hormonami, z prolaktyn i z androstendionem (podwy窺zone). I dodatkowo mam bardzo kiepsk ferrytyn bo na tej najni窺zej normie typu 14.

Uda這 mi si w m瘯ach zbi androstendion spironolem (kt鏎y mi rozlegulowa ca造 cykl) ale nie by這 r騜nicy we w這sach.

Wydaje mi si, 瞠 r騜nic zobaczy豉m dopiero po tym, jak unormowa豉m tsh (mimo to w這sy nadal mi wypadaj)

Do tego stwierdzono u mnie 透s. Sw璠zenie, 逝pie, infekcje grzybkowe na sk鏎ze wok馧 g這wy, to jest dla mnie codzienno嗆.

Co stosuj na zewn徠rz:
- szampon Emolium
- szampony przeciw逝pie穎we: stieprox, pirolam, nizoral
- r騜ne delikatne organiczne szampony typu "Petal Fresh - scalp treatment"

Co stosuj wewn徠rz:
- wieso貫k
- olej lniany i dyniowy
- siemi lniane
- B5 i B6
- Biotebal
- Tardyferon Fol
- Bio cynk i selen NordPharma
- Witamina D 2000j

Opr鏂z tego mo瞠 jeszcze dodam 瞠 stosowa豉m r騜norakie sterydy i pom鏬 mi chyba tylko i wy陰cznie Clarelux ale bardzo wysusza mi sk鏎.

Przez ca造 zesz造 rok z 80-120 w這s闚 dziennie awansowa豉m na 30-40 (nie wiem, jak to zrobi豉m) to by豉 chyba dla mnie dobra ilo嗆, po po roku takiego wypadania zag窷ci造 mi si w這sy.

Ledwo co teraz zacz窸a si jesie i wesz豉m znowu na 80. P豉ka mi si chce, 瞠 to co odros這 to teraz wypadnie.
Nie wiem co to mog這 spowodowa? Mo瞠 to, 瞠 zachcia這 mi si zmian.
Do這篡豉m do zestawu wierzbownic (ma貫 ilo軼i, jedna tabletka dziennie) - bra豉m przez dwa tygodnie, mo磧iwe 瞠 to wywo豉這 wysyp?

Dodam 瞠 co szaleje na mojej sk鏎ze g這wy i nie umiem sobie z tym poradzi. Dodatkowo wok馧 uszu dosta豉m grzybicy kt鏎 zaleczy豉m Clotrimazolem.

Ma kt鏎a z Was podobne perypetie z w這sami, co ja?

ps. Wam te teraz wi璚ej w這s闚 wypada? Mo瞠 to jest normalne zwi瘯szenie? M鎩 kr鏊ik od tygodnia te linieje jak szalony...

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Kurcz, p鎩d jutro zrobi badania, ferrytyn mi璠zy innymi, i je郵i b璠zie niska to suplementuj tak jak napisa豉 Maria.

Mi si nigdy nie uda這 podnie嗆 ferrytyny powy瞠j 60.

pale_kindness, odstaw wierzbownic. Ona zbyt inwazyjnie ingeruje w gospodark hormonaln. Mnie podnios豉 prolaktyn bardzo skutecznie i szybko.
Ten grzyb i og鏊ny stan sk鏎y g這wy jest niepokoj帷y. I to na tym bym si skupi豉 na Twoim miejscu w pierwszej kolejno軼i.

Szampon z emolium wywal, wbrew pozorom tam nie ma nic co mog這by Ci pom鏂. Przewa趾owa豉m kilkana軼ie ich kosmetyk闚, bo dla dziecka chcia豉m co dobrego. To jest syf i dobry marketing. Sprawd sk豉d, tam nic z delikatno軼i nie ma, a rozumiem, 瞠 po to mia Ci s逝篡.
Do 瞠laza do堯 witamin C, natomiast B5 i B6 oraz biotyna potrzebuj pozosta造ch witamin z grupy B. Inaczej nie b璠 w pe軟i skuteczne i mog doprowadzi do niedoboru innych. Chyba, 瞠 diet starasz si to uzupe軟ia, ale przy d逝窺zej suplementacji wi瘯szymi dawkami, mo瞠 by to ci篹kie.
Stary 2015-09-09, 08:57   #3984
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297

Sailor, znajoma mamy ktora uzywa tej mil mil robi 2x w roku kuracje 3 miesieczna (czyli de facto pol roku wciera, pol nie). Wtedy efekt jej sie utrzymuje i problemow zadnych nie ma.

Co do Anwen, wydaje mi sie, ze tylko podejrzewala androgenowe, ale glowy sobie nie dam uciac.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-09-09 o 08:59
enn_ jest offline  
Stary 2015-09-09, 09:20   #3985
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Sailor, znajoma mamy ktora uzywa tej mil mil robi 2x w roku kuracje 3 miesieczna (czyli de facto pol roku wciera, pol nie). Wtedy efekt jej sie utrzymuje i problemow zadnych nie ma.

Co do Anwen, wydaje mi sie, ze tylko podejrzewala androgenowe, ale glowy sobie nie dam uciac.
a znajomej na jakim tle wypadaj w這sy? zastanawiam si jak zorganizowa tak d逝窺z kuracj. W tych ca造ch instrukcjach jest opisane, 瞠 pierwszym tygodniu kuracji nale篡 aplikowa 3 ampu趾i tygodniowo, a nast瘼nie 2. Przy przewlek造ch problemach z w這sami po zako鎍zeniu kuracji (12 ampu貫k) nale篡 zastosowa profilaktycznie 1 ampu趾 tygodniowo.
Znajoma przez ca造 okres 3 miesi璚y zu篡wa minimum dwie ampu趾i w tygodniu czy schodzi p騧niej do jednej?
Generalnie ona nie jest problematyczna w u篡tkowaniu. Na co musz uwa瘸, to fakt, 瞠 jak troch po twarzy sp造nie, to w tym miejscu sk鏎a robi si w軼iekle czerwona. Na g這wie jako tego nie zauwa瘸m.
Stary 2015-09-09, 09:40   #3986
enn_
Zakorzenienie

Sailor, nie wiem.
Mama napisala, ze dziewczyna ma z natury bardzo cienkie i slabe wlosy i do tego jej wypadla masa i ze odkad uzywa ma grubsze i nie leca - wiecej nie wiem.
Stary 2015-09-10, 12:14   #3987
Gaya_oo
Rozeznanie

Zrobi豉m badania. Po miesi帷u za篡wania Letroxu 37,5 dziennie TSH z 6,6 spad這 na 2,49. Bior te Spironol, 2 tygodnie 50, a kolejne dwa ju po 100 dawka. Moje wyniki przedstawiaj si nast瘼uj帷o: morfologia ca豉 ok poza limfocytami 1,2 gdzie norma wynosi 1,4 - 3,5, inne (ezo, bazo, mono) 0,3 a norma 0,6 do 1,1. Kompletnie si na tym nie znam i nie wiem co oznaczaj te za niskie poziomy. S鏚 140 (norma 136-146), potas 4,1 (norma 3,5 - 5,1), magnez 0,87 (norma 0,66 - 1,07), wap 9,30 (norma 8,40 - 10,20), 瞠lazo 119 (norma 50 -170), ferrytyna 37,77 (norma 4,63 - 204, niby w normie ale aby w這sy nie wypada造 trzeba 40, aby ros造 70, a optymalny poziom 90 -110, jednak nie wiem czy jakikolwiek lekarz dostrze瞠 potrzeb podniesienia poziomu je郵i 瞠lazo i morfologia w porz康ku ;/). Prolaktyna 7,46 (norma 1,20 - 29,93), testosteron 16,71 (norma 9- 109), kortyzol 11,01 (norma 6,2 - 19,04). Czekam jeszcze na wyniki innych bada - cynku, selenu, DHEAS. Bior D3 (mia豉m niedob鏎) i Biotebal. Czy kt鏎a z Was zna si na tym i potrafi zinterpretowa?
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-09-10, 12:18   #3988
enn_
Zakorzenienie

Gaya, to juz miesiac?
Nie pomoge w interpretacji, ale jestem ciekawa jak sie czujesz? Poprawilo sie cos?
Stary 2015-09-10, 13:36   #3989
Gaya_oo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Gaya, to juz miesiac?
Nie pomoge w interpretacji, ale jestem ciekawa jak sie czujesz? Poprawilo sie cos?
Poprawi這 si du穎 Mam wi璚ej energii, wcze郾iej nawet mruganie oczami by這 ci篹kie... ;/ Z pami璚i odrobin lepiej. Czuj si o wiele l瞠jsza. Og鏊nie jako tak pozytywniej nastawiona jestem do wszystkiego, nie wiem czy to na skutek leczenia. Nie mam oczu opuchni皻ych. @ zdecydowanie mniej obficie. Je郵i za o w這sy chodzi nie widz zmian. Na to trzeba poczeka jeszcze z p馧 roku.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-09-10, 13:40   #3990
enn_
Zakorzenienie

To swietnie Gaya, ciesze sie, ze to w koncu zdiagnozowalas i ze czujesz sie lepiej

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 2 (0 u篡tkownik闚 i 2 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.