Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-09-10, 15:14   #3991
pale_kindness
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Hej,

dzi瘯i za rady.

Zbada豉m kilka rzeczy i powychodzi造 kwiatki...

Powiedzcie mi czy wiecie co to mo瞠 oznacza:
3-4 miesi帷e temu mia豉m TSH r闚ne 2.0 przy dawce 88 Euthyroxu.
Bior tyle od roku. Kondycja w這s闚 by豉 ok, w這s闚 30-40 tyle mog這by mi zawsze wypada....

Teraz si zbada豉m i mam TSH 3.7, (norma do 4.2)
FT3 w normie, a FT4 lekko ponad norm.

Czyli TSH podwy窺zone i FT4 podwy窺zone. O czym to 鈍iadczy?

Wydaje mi si 瞠 w這sy zareagowa造 na zmian tutaj, st康 wi瘯szy wysyp.

Wysz豉 te prolaktyna 28 przy normie do 29.

Co do testosteronu to ten wyszed mi 0,6 przy normie 0,08 - 0,0420. Co dziwne na papierku nie ma tej takiej strza趾i do g鏎y zaznaczonej co wskazuje na podwy窺zenie... Czy w og鏊e norma nie jest 0,8, a nie do 0,4?

(dodam 瞠 od trzech lat jak si badam wychodz mi jakie zawirowania w androgenach, prolaktynie itd. ale lekarze mi m闚ili 瞠 to przez niedoczynno嗆. Mam regularne @, nie mam problem闚 z tr康zikiem, ow這sienie normalne. Jestem szczup豉, wa輳 44kg. Tylko ten 貫b... Ma tak kto?)

Kurcze, teraz si martwi 瞠 ten testosteron tak polecia przez wierzbownic, to mo磧iwe? :/

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2015-09-10 o 15:20
pale_kindness jest offline  
Stary 2015-09-10, 15:56   #3992
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka wiadomo嗆
Hej,

dzi瘯i za rady.

Zbada豉m kilka rzeczy i powychodzi造 kwiatki...

Powiedzcie mi czy wiecie co to mo瞠 oznacza:
3-4 miesi帷e temu mia豉m TSH r闚ne 2.0 przy dawce 88 Euthyroxu.
Bior tyle od roku. Kondycja w這s闚 by豉 ok, w這s闚 30-40 tyle mog這by mi zawsze wypada....

Teraz si zbada豉m i mam TSH 3.7, (norma do 4.2)
FT3 w normie, a FT4 lekko ponad norm.

Czyli TSH podwy窺zone i FT4 podwy窺zone. O czym to 鈍iadczy?

Wydaje mi si 瞠 w這sy zareagowa造 na zmian tutaj, st康 wi瘯szy wysyp.

Wysz豉 te prolaktyna 28 przy normie do 29.

Co do testosteronu to ten wyszed mi 0,6 przy normie 0,08 - 0,0420. Co dziwne na papierku nie ma tej takiej strza趾i do g鏎y zaznaczonej co wskazuje na podwy窺zenie... Czy w og鏊e norma nie jest 0,8, a nie do 0,4?

(dodam 瞠 od trzech lat jak si badam wychodz mi jakie zawirowania w androgenach, prolaktynie itd. ale lekarze mi m闚ili 瞠 to przez niedoczynno嗆. Mam regularne @, nie mam problem闚 z tr康zikiem, ow這sienie normalne. Jestem szczup豉, wa輳 44kg. Tylko ten 貫b... Ma tak kto?)

Kurcze, teraz si martwi 瞠 ten testosteron tak polecia przez wierzbownic, to mo磧iwe? :/
Tsh za wysokie, powinno by oko這 1. Jaki masz poziom ferrytyny?
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-09-10, 16:34   #3993
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297

Wiekszym problemem jest ft4 ponad norme. Idz do dobrego endokrynologa.
Stary 2015-09-10, 16:53   #3994
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Tsh za wysokie, powinno by oko這 1. Jaki masz poziom ferrytyny?
Mia豉m bardzo nisk, poni瞠j normy dolnej. Bior Tardyferon i uros這 do 70 wi璚 nie jest 幢e.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Wiekszym problemem jest ft4 ponad norme. Idz do dobrego endokrynologa.
Wyja郾isz dlaczego? Bardziej oddzia逝je na w這sy, ni samo tsh, czy co w tym stylu?

Dzi瘯uj za odpowiedzi dziewczyny

Czas edycji: 2015-09-10 o 16:55
Stary 2015-09-10, 20:11   #3995
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Pytanie mam olejek z kozieradki taki jak ten: http://tajemnicemaroka.pl/olejki-nat...ekarskiej.html r闚nie ma taki cudowny aromat jak wcierka robiona z nasion?

pale_kindness, w kt鏎ym dniu cyklu robi豉 te軼ia i prolaktyn? to do嗆 istotne.
Wstrzymaj si chwil z wizyt u endo. Odstaw wierzbownic i powt鏎z badanie prolaktyny i tsh. Nie wiem jak z testosteronem. Wierzbownica jest s豉bym blokerem, wi璚 nie powinna mie na niego du瞠go wp造wu. Za to jest estrogenna, wi璚 mo瞠 mie wp造w na tarczyc i prolaktyn.
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-09-10, 20:28   #3996
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

A to jest wa積y dzie cyklu, w kt鏎ym robimy prolaktyn? Nigdy o tym nie s造sza豉m, nikt mnie o czym takim nie informowa. Ja zawsze mia豉m prolaktyn badan wtedy, gdy sobie sama termin pobrania krwi ustali豉m.

Te軼ia te trzeba w jakim konkretnym dniu robi?
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-10, 21:17   #3997
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
A to jest wa積y dzie cyklu, w kt鏎ym robimy prolaktyn? Nigdy o tym nie s造sza豉m, nikt mnie o czym takim nie informowa. Ja zawsze mia豉m prolaktyn badan wtedy, gdy sobie sama termin pobrania krwi ustali豉m.

Te軼ia te trzeba w jakim konkretnym dniu robi?
no troch tak. Prolaktyn bada si aby potwierdzi/wykluczy hiperprolaktynemi. Wi璚 z regu造 zaleca si aby sprawdza jej poziom podczas piku, czyli mniej wi璚ej oko這 21-22 dnia miesi帷zki.
Wtedy jej poziom jest najwy窺zy i mo積a zobaczy jak bardzo uros豉.
W pozosta造ch dniach cyklu raczej utrzymuje si na sta造m poziomie, ale ju nie tak wysokim.
Tak to wygl康a najcz窷ciej.

Czasami lekarze zalecaj inne dni, np przed owulacj, czyli jaki 12-13 dzie, ale nie wiem po co;p takie co zaobserwowa豉m na forum o pcos, ale tam dziewczyny g堯wnie o ci捫 walcz, wi璚 podejrzewam, 瞠 to jest g堯wny pow鏚, a lekarz to sobie interpretuje p騧niej.
Stary 2015-09-11, 09:35   #3998
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆

pale_kindness, w kt鏎ym dniu cyklu robi豉 te軼ia i prolaktyn? to do嗆 istotne.
Wstrzymaj si chwil z wizyt u endo. Odstaw wierzbownic i powt鏎z badanie prolaktyny i tsh. Nie wiem jak z testosteronem. Wierzbownica jest s豉bym blokerem, wi璚 nie powinna mie na niego du瞠go wp造wu. Za to jest estrogenna, wi璚 mo瞠 mie wp造w na tarczyc i prolaktyn.
3 dzie cyklu.

Badania robi豉m ok. tydzie po odstawieniu wierzbownicy. Mam zamiar jeszcze i嗆 we wtorek i zrobi ca造 profil tarczycowy, tj tsh tyroksyny i przeciwcia豉. W czwartek usg i w czwartek mam te endo.
Stary 2015-09-11, 15:14   #3999
mosia07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 463

Mam pytanie do dziewczyn kt鏎e by造 na wizycie u dr Rakowskiej, naprawd polecacie t endokrynolog? Jestem az ze Szczecina ale jestem juz tak bezradna ze pomy郵a豉m zeby zrobic wszystkie najpotrzebniejsze wyniki i pojecha do niej z nimi. Jaki jest czas oczekiwania na wizyt? No i jaki jest jej koszt??

Od jakiego miesi帷a w這sy wypadaja mi jeszcze bardziej, do tego wydaje mi si ze zaostrzy mi sie tr康zik, nie wiem sk康 to si bierze, w moim zyciu nie nast徙ily jakies duze zmiany, bior spironol 50, wi璚 teoretycznie powinno by lepiej a jest niestety gorzej. Postanowi豉m ze odstawi ten lek, boj si konsekwencji, ale zmniejszy豉m juz dawk tak jak zaleca mi lekarz i juz tylko do wtorku b璠e go przyjmowa. Nie wiem co b璠zie dalej

mosia07 jest offline  
Stary 2015-09-11, 16:51   #4000
agness81
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 52

dr. Rakowska jest dermatologiem a nie endokrynologiem.
agness81 jest offline  
Stary 2015-09-12, 16:56   #4001
selas
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 22

agness81 co u Ciebie? jak leczenie no i w這sy?

Przeczyta豉m Twoj histori na forum o hiperprolaktynemii i mam tak samo, jak Ty opisujesz, wszystkie wyniki dobre, tylko hiperprolaktynemia czynnosciowa i w這sy lec strasznie, zaczynam brac Dostinex, boje si, ze nie b璠zie korzysci, tylko w這sy polec jeszcze bardziej .....

selas jest offline

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

agness81,
nie wiesz przypadkiem co pomog這 sarkastiko, za這篡cielce tamtego forum? bo ona mia豉 jak my hiperprolaktynemi czynno軼iow (jednak inne objawy ni wypadanie w這s闚), nie pom鏬 jej Dostinex, tylko jakie leki od psychiatry.
Podobno tego rodzaju leki jeszcze bardziej podnosz prolaktyn i jestem bardzo ciekawa jaki lek jej w takim razie pom鏬???
selas jest offline  
Stary 2015-09-12, 18:02   #4002
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka wiadomo嗆
Mam pytanie do dziewczyn kt鏎e by造 na wizycie u dr Rakowskiej, naprawd polecacie t endokrynolog? Jestem az ze Szczecina ale jestem juz tak bezradna ze pomy郵a豉m zeby zrobic wszystkie najpotrzebniejsze wyniki i pojecha do niej z nimi. Jaki jest czas oczekiwania na wizyt? No i jaki jest jej koszt??

Od jakiego miesi帷a w這sy wypadaja mi jeszcze bardziej, do tego wydaje mi si ze zaostrzy mi sie tr康zik, nie wiem sk康 to si bierze, w moim zyciu nie nast徙ily jakies duze zmiany, bior spironol 50, wi璚 teoretycznie powinno by lepiej a jest niestety gorzej. Postanowi豉m ze odstawi ten lek, boj si konsekwencji, ale zmniejszy豉m juz dawk tak jak zaleca mi lekarz i juz tylko do wtorku b璠e go przyjmowa. Nie wiem co b璠zie dalej
Mosiu, ja si leczy豉m u Rakowskiej ponad p馧 roku... da豉 mi spironol kt鏎y w og鏊e mi nie pom鏬 - obni篡 poziom androgen闚 ale w這sy lecia造 tak samo jak lecia造. Za to mia豉m tragedi z miesi帷zkami, co dwa tygodnie, albo krwawienie w og鏊e si nie ko鎍zy這... A jej wiedza nie jest raczej 'niesko鎍zona i niepodwa瘸lna', bo gdy powiedzia豉m jej co si sta這 z cyklem to ona stwierdzi豉, 瞠 to na pewno nie spironol - mimo 瞠 po jego odstawieniu w miesi帷 wszystko wr鏂i這 do normy. Moim zdaniem ta lekarz troch za bardzo wykracza poza swoje kompetencje i bawi si w endokrynologa/ginekologa, co jej nie wychodzi. Moim zdaniem identycznie leczy wszystkich, wi瘯szo嗆 dziewczyn kt鏎e si u niej lecz dostaj chyba ten sam zestaw tj sterydy + spironol, a jednak wypada這by na ka盥 osob spojrze indywidualnie

Ja mam o wiele lepsz opini o dr Maj, kt鏎a leczy mnie nie tylko na w這sy.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka wiadomo嗆
Od jakiego miesi帷a w這sy wypadaja mi jeszcze bardziej, do tego wydaje mi si ze zaostrzy mi sie tr康zik, nie wiem sk康 to si bierze, w moim zyciu nie nast徙ily jakies duze zmiany, bior spironol 50, wi璚 teoretycznie powinno by lepiej a jest niestety gorzej.
A jeszcze jedno pytanie - czy nie ur鏀 Ci czasem testosteron? Bo ja tak mia豉m - androstendion mi szybko spad, za to ur鏀 te嗆 na spironolu w豉郾ie

Czas edycji: 2015-09-14 o 13:09
Stary 2015-09-14, 11:33   #4003
Maria221
Wtajemniczenie

pale_kindness --> mo瞠sz napisa co wi璚ej o doktor Maj?
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-14, 13:08   #4004
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
pale_kindness --> mo瞠sz napisa co wi璚ej o doktor Maj?
Jakie konkretne informacje Ci interesuj?
Stary 2015-09-14, 13:41   #4005
Maria221
Wtajemniczenie

pale_kindness -> dlaczego Maj Ci bardziej odpowiada, jak leczy, dlaczego j wybra豉, co Ci powiedzia豉 itp., dlaczego jest lepsza od R?
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-14, 18:18   #4006
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
pale_kindness -> dlaczego Maj Ci bardziej odpowiada, jak leczy, dlaczego j wybra豉, co Ci powiedzia豉 itp., dlaczego jest lepsza od R?
Ci篹ko powiedzie czy jest lepsza bo ani jedna ani druga mnie nie wyleczy豉

Ona mi zdiagnozowa豉 ΨS, obejrza豉 dok豉dnie sk鏎 (Rakowska nawet mi skalpu nie obejrza豉). Dosta豉m od niej Clarelux po kt鏎ym wyros這 mi bardzo du穎 w這s闚 - niestety na tyle wysuszy mi sk鏎 瞠 nie mog go d逝瞠j stosowa. Zawsze wyszukuje najta雟ze zamienniki lek闚, zawsze ma jakie ciekawe nowinki, nie przepisuje byle czego. Proponowa豉 mi te ostatnio mezoterapi co mnie bardzo zainteresowa這 - chyba sama j wykonuje z reszt. Pomijaj帷 jej ostro積e i rozs康ne podej軼ie to bardzo j lubi, jest przesympatyczna, ciep豉, zawsze z pozytywnym nastawieniem od niej wychodz.

Ja lubi lekarzy kt鏎zy nie przepisuj od wst瘼u sterty lek闚, kt鏎zy nawet na mnie nie spojrz, nie obejrz sk鏎y. Rakowska ju mi chcia豉 wciska antykoncepcje, sterydy doustne, czego to ona nie wymy郵i豉... Oczywi軼ie o badaniach przed braniem anty ani s這wa ;s Podejrzewam, 瞠 gdybym si zdecydowa豉 to teraz leczy豉bym si dodatkowo na nerki i w徠rob

A og鏊nie to przez 3 lata nie us造sza豉m od nikogo diagnozy W moim przypadku nie wiadomo, nie ma. Dr Maj obstawia豉 telogenowe, ale teraz zrzuca win na ΨS. Ja sama uwa瘸m 瞠 mam hormonozale積e albo od niedoczynno軼i albo od androgen闚 i do tego przyk豉da si 透s. AGA nie mam bo za du穎 ba豉ganu w hormonach 瞠by zwala na genetyk i nadwra磧iwo嗆...

Czas edycji: 2015-09-14 o 18:19
Stary 2015-09-14, 23:33   #4007
0nat0
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 201

pale_kindness przepraszam, 瞠 si wtr帷, ale piszesz o doktor Maj z Wroc豉wia?
0nat0 jest offline  
Stary 2015-09-15, 10:03   #4008
Maria221
Wtajemniczenie

onato--> mnie si wydaje, 瞠 chodzi o dr Ma貪osi Maj z W-wy. Poprawcie mnie, je郵i si myl.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-15, 11:43   #4009
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
onato--> mnie si wydaje, 瞠 chodzi o dr Ma貪osi Maj z W-wy. Poprawcie mnie, je郵i si myl.
Dok豉dnie tak.
Stary 2015-09-17, 22:50   #4010
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

篡je tu kto?

dosz豉m do zaskakuj帷ego wniosku, 瞠 mam ma造 problem z rogowaceniem przymieszkowym. Mniejsza o szczeg馧y, zorientowa豉m si po odstawieniu omega, wiesio趾a i cynku na d逝瞠j ni zwykle ... zastanawiam si, czy je郵i mam z tym problemy na ciele, to czy wielce prawdopodobne jest, 瞠 r闚nie na g這wie?

By豉m u fryzjera. Podobno nie mam 瘸dnych prze鈍it闚. Wed逝g fryzjerki, bo m鎩 umys chyba nie 豉pie tego jeszcze. Aczkolwiek, poprawi豉 mi humor, twierdz帷, 瞠 to zupe軟ie inne w這sy, ni kiedy do niej przysz豉m 3 lata temu pierwszy raz. Chyba znowu polubi wizyty u fryzjera.

Placenta chyba sprezentowa豉 mi meszek ... na czole. Nie jestem pewna czy o taki akurat efekt mi chodzi這, bior帷 pod uwag, 瞠 w czo這 jej nie wciera豉m.

Taki smaczek:
Cytat:
Na intensywno嗆 wypadania w這s闚 w przypadku 造sienia o pod這簑 hormonalnym obu p販i maj tak瞠 pory roku. W這sy najintensywniej rosn wiosn kiedy to poziom testosteronu jest najni窺zy i najintensywniej wypadaj jesieni – kiedy to poziom testosteronu jest najwy窺zy.

Opracowano na podstawie:
Spencer David Kobren, Co zrobi, 瞠by nie wypada造 w這sy, Bauer-Weltbild Media Sp. z o.o., Sp. K.,
Czy kto s造sza kiedy o zale積o軼i mi璠zy te軼iem a por roku?
Stary 2015-09-18, 00:19   #4011
0nat0
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 201

Mi np. najmniej w這s闚 wypada zim i wczesn wiosn. Od maja do ko鎍a pa寮ziernika jest bieda wymieszana z tragedi. Latem jednak jest najgorzej, m鎩 czerep nie potrafi sobie poradzi z temperatur wy窺z ni 25 c, oj nie.

Aktualnie m鎩 skalp zn闚 robi za odblask (cho nie wiem czy w przeci庵u yyy 5-6 lat nie robi ) Pozostaje mie mi nadziej, 瞠 kiedy odrosn, bo androgen闚ka to nie jest. Przerzedzone mam na ca造m czerepie. Takie sm皻y wisz, ohyda. Wydaje mi si, 瞠 to ze stresu i nieregularnego trybu 篡cia.

Przez ostatnie 3-4 miesi帷e nic nie 造ka豉m, nie wciera豉m i te nic nie ros這. G逝pi ten m鎩 skalp, bez wcierki sam si nie wysili, cho ze wcierkami te efekt闚 wow nigdy nie ma. Zauwa篡豉m te, 瞠 je郵i raz co stosowa豉m i odstawi豉m, to drugi raz nawet po roku nie zaskoczy nic a nic.

Temat studi闚 mam zamkni皻y, jeszcze tylko znajd prac 篡cia i obkupi si we wcierki i witaminy, 瞠 hej ho!
Narobi造軼ie mi ch璚i na placent. Nawet gdyby mia這by wyrosn望 kilka k豉k闚 przy grzywce to ju co!
0nat0 jest offline  
Stary 2015-09-18, 00:30   #4012
enn_
Zakorzenienie

Hm, ja nie wiem sama jak u mnie z porami roku. Na poczatku (pare lat temu) zwalalam problem na jezien/zime/wiosne Aktualnie wlosy nie leca jakos szczegolnie, dieta mi lezy i nie suplementowalam nic ostatnio. Od wczoraj wrocilam do zelaza, bo stwierdzilam, ze w jesieni efekty uboczne mnie mniej dotykaja.

Zauwazylam natomiast ciekawa rzecz jesli chodzi o farbowanie - kiedys ewidentnie lecialy mi po zmyciu farby "nadprogramowe" wlosy - czyli odplyw zatkany, a pozniej jak zwykle, lub gorzej przez jakis czas. Obecnie jest inaczej, po farbowaniu przy pierwszym myciu leci sporo, ale pozniej przez dobre pare dni nie leci prawie nic i po jakims tygodniu(!) wszystko wraca do stanu sprzed farbowania. Czyli nie gubie wcale wiecej niz zwykle.

Ogolnie jestem zadowolona, jeszcze kilka miesiecy temu bylam na granicy depresji, obecnie zaczelam juz zapuszczac wlosy. Jestem prawie pewna, ze to nie androgenowe, wiec tym mniej sie stresuje.
Stary 2015-09-18, 07:15   #4013
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Obi這 mi sie o uszy,ze testo jest wy窺zy w jesieni/zimie . U mnie wlasnie wtedy wi璚ej klakow leci...
A w豉郾ie czy szampon mo瞠 powodowa wi瘯sze wypadanie ? Mama si wkurzyla i kaza豉 my g這w najzwyczajniejszym szamponem,jakim kiedy si mylo. I dziwnym trafem jak nim myje w這s闚 leci o po這w mnie. A jak np. U篡je przeciw wypadaniu to wtedy wyci庵am cholernie du篡 klakow.. Czyki jakby jednak szampony mog podra積iac ?
Chocia jak si zastanawiam to jeszcze przed 造sieniem u篡豉m od篡wki mlecznej to wtedy wyci庵n窸am k喚bek klakow,a tak to nie wyvisgalam w og鏊e ..
A no i musze si pochwali,mam do嗆 spory odrost,co orqwda nie na tyle,瞠by zakry prze鈍ity,ale jest widoczny
Stary 2015-09-18, 14:44   #4014
Maria221
Wtajemniczenie

Talking Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

d瘸matasi --> wiesz, nigdy nie wiadomo, co podra積ia. U mnie te kiedy wypadanie spowodowa造 zachwalane szampony fitomedu. Myj w takim razie takim podstawowym szamponem.

pale_kindness--> mnie Rakowska ca造 czerep dok豉dnie obejrza豉, w sumie ka盥e pasmo w這s闚, robi豉 pull test, fotografowa豉 i na koniec... nie zawali豉 lekami. W sumie dosta豉m wtedy tylko sterydy - Diprosalic. Nic wew. nie da豉, ale sumie mam tyle r騜nych problem闚 zdrowotnych, 瞠 pewnie si nie odwa篡豉, poza tym mam niedob鏎 androgen闚, zatem, co tutaj dawa?

Ro郾ie mi troch maluszk闚. W sumie to taki drugi rzut nowych maluszk闚. Mo瞠 to od steryd闚?
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-18, 15:11   #4015
phenomena
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 235

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka wiadomo嗆
Morfologia, glukoza, badanie moczu wysz這 w porz康ku. TSH 2,89 (0,34-5,60). Co s康zicie? Czy powinnam co dalej robi w zwi您ku z tarczyc? USG, badanie przeciwcia? Prosz o rad
Odebra豉m wyniki bada z innego laboratorium.
TSH 1,5196 (0,35-4,94)
ft3 3,54 (1,71-3,71)
ft4 1,25 (0,7-1,48)
antyTPO 0,79 (0-5,61)
antyTg 2,03 (0-4,11)
ferrytyna 39,4 (6,9-282,5)

Co o tym my郵icie? Robi造by軼ie na moim miejscu jeszcze usg?
W 2011 by這 tak:
FT3 2,30 (1,71-3,71)
FT4 0,93 (0,7-1,48)
TSH 1,3976 (0,3500-4,9400)

Edytowane przez phenomena
Czas edycji: 2015-09-18 o 15:12
phenomena jest offline  
Stary 2015-09-18, 15:37   #4016
Maria221
Wtajemniczenie

Phenomena --> ja bym zrobi豉. Tak patrz na to ft3. Moje w這sy chyba w豉郾ie na ft3 reaguj, a nie TSH. zdarza這 si, 瞠 przy TSH 3 i ponad 3 lecia造 mi i zdarza這 si, ze nie lecia造. Obadaj ft3 i policz, ile powinna go mie. poszukaj na forum gazeta pl. tam jest ca造 w徠ek o tarczycy itp.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-18, 15:59   #4017
enn_
Zakorzenienie

Ale po co? Przeciez ft3 jest w gornej granicy normy, ft4 tak samo, tsh niskie, przeciwcial brak, to gdzie tu jakiekolwiek problemy z tarczyca?

Ferrytyna niska, suplementujesz zelazo?
Stary 2015-09-18, 16:17   #4018
phenomena
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 235

Cytat:
Ale po co? Przeciez ft3 jest w gornej granicy normy, ft4 tak samo, tsh niskie, przeciwcial brak, to gdzie tu jakiekolwiek problemy z tarczyca?

Nie suplementuj. Sugerujesz, 瞠 jednak powinnam?
phenomena jest offline  
Stary 2015-09-18, 16:20   #4019
enn_
Zakorzenienie

Przeciez walkujemy tutaj temat zelaza (i jego wplywu na wlosy) prawie non stop. Powinnas suplementowac, masz ferrytyne w dolnej granicy normy.
Stary 2015-09-18, 16:56   #4020
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Cytat:

A Ft3 nie powinno by w po這wie? Im wy窺ze tym bardziej 鈍iadczy o niedoczynno軼i ?

U mnie ft3,ft4 zawsze idealne,za TSH za wysokie i tylko nim si sugerujemy .

By豉m u kosmetyczki... Po 19 miesi帷ach ... Wtedy nie chcia豉 wyregulowa,ani dotkn望,bo nie mia豉 pomys逝 co by z nimi zrobi,by造 tak przerzedzone. Sama powiedzia豉,瞠 bardzo 豉dnie mi odros造. Teraz mam grube,szerokie i czarneeeeee:j upi:
Nigdy nie pomy郵a豉bym,瞠 uda mi si do takich brwi zapu軼i... Jednak cuda si zdarzaj. Jeszcze,瞠by w這sy wzi窸y przyk豉d z nich .

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.