Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2014-01-16, 23:08   #421
susse
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 124
Dot.: Znalaz豉m skuteczny spos鏏 na wypadanie w這s闚 cz.III

Cytat:
Napisane przez _wieloryb Poka wiadomo嗆
Oj Marysia,nie martw si na zapas, b璠zie dobrze
Dzi瘯i za odp.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Dziewczyny,

Ja chyba si troch pod豉ma豉m i chyba te si璕n po mocniejsze tabletki...
Aktualnie bior metformine(lek antyandrogenny) w bardzo ma貫j dawce i co tam na skalpie kie趾uje ale lito軼i! w這sy tak powoli rosn i s tak cienkie 瞠 ju naprawd nie mam si造,瞠by je tak d逝go hodowa i zag瘰zcza... Naprawd wstydz si gdziekolwiek wychodzi, zatraci豉m pewno嗆 siebie przez te w這sy, wstyd mi.

I tak sobie pomy郵a豉m-mam stwierdzone PCOS, androgeny wszystkie w normie, tylko niski poziom LH i FSh-zatem czy przy androgenach w normie mog bra ANDROCUR + ANTYKI? (np. wspominany przez Was Yasmin??)
Bo skoro metformina jako lek antyandrogenny na mnie dzia豉 to androcur jako silniejszy lek te powinien w這sy zag窷ci i nieco pogrubi,zgadza si?

I mam pytanie do Was Dziewcz皻a za篡waj帷e Androcur - czy mo積a go za篡wa przy androgenach w normie?

Je郵i tak-to jak dawk dzienn ? 100mg? (mam s豉be i cienkie w這sy+du瞠 przerzedzenia)

Czy po陰czenie Androcur + Yasmin b璠zie ok? Czy lepiej naturalne estro?(przyp.Gosia

I jeszcze pytanie:

Wiem,瞠 Ty Gosiu-nie odstawiasz androcuru bo zauwa瘸sz wypadanie w這s闚, a czy Nombre, Susse i wszystkie inne-wspania貫 Kobietki,kt鏎ych nie wymieni豉m obserwujecie przy odstawieniu androcuru wypadanie?
Czy trzeba go bra do篡wotnio??

S造sza豉m,瞠 androcur przy PCOS ca趾owicie zatrzymuje wypadanie w這s闚..
To chyba moja ostatnia nadzieja

Bardzo Was prosz o odzew...

Nie pomog, nigdy nie bta豉m androcuru
susse jest offline  
Stary 2014-01-17, 02:22   #422
prompterro
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 25

Polecam 鈍ietny artyku na temat FPA (female pattern alopecia):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3769411/
Aktualny stan wiedzy, zaprezentowane wzorce leczenia, oraz info, 瞠 m. in. Saw Palmetto to... "anegdotyczny specyfik wp造waj帷y na ograniczenie wypadania w這s闚". Tak - brak jakichkolwiek naukowo potwierdzonych danych na temat skuteczno軼i Saw Palmetto i wielu innych suplement闚 diety. Aczkolwiek jest wiele innych skutecznych - mniej lub bardziej - metod.

Edytowane przez prompterro
Czas edycji: 2014-01-17 o 02:24
prompterro jest offline  
Stary 2014-01-17, 10:52   #423
mastiff
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 271

Prompterro widzia豉m kiedy ten artyku, nawet mam go wydrukowanego, ale chyba by這 tam dla mnie za du穎 niejasno軼i. Nie pami皻am. Dobrze, 瞠 go wrzuci豉.
Co do palmy to by造 czy s tu osoby kt鏎ym jednak pomog豉, wi璚 mo瞠 nie tak ca趾iem to bajka. Mam ksi捫k faceta kt鏎y od kilku lat zajmuje si tematyk 造sienia i sam wspomina o palmie. Ksi捫ka nie jest 瘸dn rewolucj i jak dla mnie nic nie wnosi, ale palma si pojawia jako jedna z metod .

A ja znowu mam 100 pyta do. Mocno mi si pogorszy這, wi璚 zaczynam panikowa Czy badanie kortyzolu w warunkach nie szpitalnych ma w og鏊e jakikolwiek sens?
mastiff jest offline  
Stary 2014-01-17, 11:50   #424
konspiracja
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 436

Cytat:
Miesi帷zka zazwyczaj 2 razy w ms, odrastaj帷e szybko w這sy po depilacji, delikatny w御ik, pojedyncze w這sy gdzie nie gdzie, t逝sta cera ze sk這nno軼i do wyprysk闚 (czasami jest to mega tr康zik - a mam lat dwaj軼ia osiem..), przet逝szczaj帷e si w這sy i 造sienie...
Wielorybku, co to znaczy miesiaczka 2 x w miesi帷u?
ilu dniowe masz cykle, czyli razem z ni?

Tylko te przet逝szczaj帷e w這sy sie u mnie nie zgadzaj i z tradzikiem jakos ju sobie poradzilam, ale przeszlam cuda na kiju
Po depilacji - fakt , mam jasne wloski i tylko to mnie ratuje... chociaz po palmie jest jakby lepiej... czy to mo磧iwe?

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka wiadomo嗆
No tak, to powalkujmy kolejny raz. Diane to NIE katastrofa dla wszystkich tylko dlatego, ze jakis procent zle ja znosi, ale zdycydowana wiekszosc , ktora ja bierze, dzieki niej w ogole funkcjonuje.
Oczywi軼ie. Nie ma tabs闚 ktore pasuj wszystkim.
Jednak ja poszukalabym najpierw innych tabletek.(Diane bralam - tylko z uwagi na tradzik, jako m這da dziewczyna...).

A co do madi - to w豉郾ie wiele dziewczyn z diany na nie przeszlo.

na Groszka orbicie

Syzyf by豉 kobiet
konspiracja jest offline  
Stary 2014-01-17, 13:55   #425
_wieloryb
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 85

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
Ja mam 4 cm, ale na te 4 豉pi si jedynie te d逝gie w這sy, odrost, nawet ten d逝窺zy np. 10 cm. ju si nie 豉pie, nie wpominaj帷 o kr鏒szych, bo one stanowi spor cz窷 mojej czupryny. Zgaduj, 瞠 w sumie mog dobija do 5 cm, ale to i tak 瘸l, 瞠 nawet dupy nie 軼iska. Zobaczymy, czy to wszystko si utrzyma po najbli窺zym myciu.

_wieloryb --> polecam Ci spectral, naprawd, on ma te sk豉dniki na pogrubienie w這sa, serio, ja mam normaln grubo嗆 (tak mi si wydaje, 瞠 jest taka, jak kiedy, cho nie jestem pewna) od adenozyny, procjanidyn B2, wit. B3, to naprawd dzia豉, ale trzeba czasu, niestety sporo...

Dosz豉m do wniosku, 瞠 poza os豉bienie o r騜nym pod這簑, na moje wypadanie wp造wa jaki szit na sk鏎ze g這wy. Nie myj g這wy 1,5 tyg. i mam 逝pie, t逝stawy i taki do zdrapywania. Jak si wylecz, to kupi sobie saszetki szampon闚 min. Nizoral i jaki Sebiprox, b璠 testowa, zobaczymy, co z tego b璠zie.
Marysiu,

A wi璚 witaj w klubie cienkich kucyk闚 wola豉bym by niez陰 klacz z gesta grzyw a tu ..tylko ma造 kucyk,ech

Dzi瘯i za podpowied w sprawie Spectralu tylko obawiam si,瞠 musia豉bym go stosowa non stop 瞠by w這sy jako tako ros造, osobi軼ie najbardziej dotychczas pomaga mi w豉郾ie stosowana wewn徠rz metformina (w moim przypadku jest to lek: Glucophage XR 500)
Zdaje si,瞠 jestem do嗆 mocno uwra磧iwiona na dzia豉nie androgen闚..
Metfromina po raz pierwszy wp造n窸a na kie趾owanie moich w這s闚 w 造sych miejscach, tylko..obserwuje,瞠 by mo瞠 jej dawka jest niewystarczaj帷a gdy w這sy rosn bardzo mozolnie... albo dzia豉nie leku antyandrogenne za s豉be? Dlatego my郵 o czym mocniejszym..

Chyba bez chemii w moim przypadku si nie obejdzie ;/

Marysiu po jakim czasie zaobserwowa豉 u siebie zbawienny wp造w Spectralu? I czy wiesz na 100% 瞠 to on w豉郾ie Ci pom鏬? Rozumiem,瞠 jedna buteleczka starcza na miesi帷, prawda?

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
No tak, to powalkujmy kolejny raz. Diane to NIE katastrofa dla wszystkich tylko dlatego, ze jakis procent zle ja znosi, ale zdycydowana wiekszosc , ktora ja bierze, dzieki niej w ogole funkcjonuje. Po kilku miesiacach wycofania z rynku we Francji z podkulonym ogonem ministerstwo ja przywraca do aptek. Moim zdaniem to estrogen w Diane jest jakis trefny, ale mozna juz po miesiacu odstawic, jesli sie okaze , ze sie jest w tej niejszej grupie znoszacych zle. Ja akurat bardziej sie boje yasminu, bo te gestagen statystycznie sowodowal wiecej problemow zdrowotnych niz inne tabletki, ale umowmy sie ze ryzyko jest porownywalne przy kazdej z nich i rowniez, ze jest niewielkie.

Super, jesli zaczynaja sie pojawiac alternatywy, poczytajmy o madinette. Ja tutaj slyszalam rowniez o Belarze, ktora mnie bardzo kusi i jest ciekawym wymyslem, bo ma estro synt a gestagen naturalny Byloby jednak dobrze, zeby to bylo cos przetestowanego ( androcur sie przepisuje od ponad 30 lat, wiec na tej podstawie mozna jednak cos stwierdzic - jakos trup sie nie sle gesto )

Wielorybek, nie znam metformaxu,ale skoro jest antyandrogenny i masz juz poprawe to mysle, ze chemia moglaby byc dla Ciebie zbawieniem. Nienawidze faktu, ze jej potrzebujemy do zachowania normalnego stanu i oczywiscie mozemy bez tego zyc pod wzlegem biologicznym, tylko co to za zycie..
Wg tej doktor , ktora czytam ( 30 lat przepisuje androcur w roznych kombinacjach), na zawwanasowane AGA potrzeba 50 mg ,czyli cala tabletke ( 1/2 to 25 mg) dziennie, ale skoro Ty juz przy metformaxie widzisz poprawe to mysle, ze wystaczy Ci jakis antyk plus malutko androcuru na poczatek - 1/4 tabletki przez 21 /28 dni. W zaleznosci od rezultatu zwiekszysz lub zmniejszysz. Tu sie akurat zgodze z lekarzami ( wyjatkowo ) ,ze trudno jest przepisac odpowiednia kuraje z gory i trzeba na sobie potestowac.
Ciekawe Gosiu czy same antyki starcz na pocz徠ek? ewentualnie je郵i nie,zawsze mo積a do陰czy androcur prawda?
Ale powiedz..czy to nie jest tak,瞠 je郵i przestan u篡wa androcuru problem wr鏂i? i by mo瞠 nawet wi瘯szy ni by?

Nie stosowa豉m antyk闚 od 2,5 roku i obawiam si troch do nich wr鏂i bo funkcjonuje takie przekonanie,瞠 antyki w du瞠j mierze wp造waj na rozw鎩 ewentualnych chor鏏 nowotworowych w latach p騧niejszych-tym bardziej ,瞠 moja mam chorowa豉 na raka piersi (sama osobi軼ie nie mam uszkodzonego kodu genetycznego ale prawdopodobie雟two zachorowania na nowotw鏎 zwi瘯sza si wraz z przyjmowaniem lek闚 hormonalnych-oczywi軼ie to nie regu豉).
Ponadto mam du瞠 sk這nno軼i do 篡lak闚.

I tu pojawia si pytanie -czy rzeczywi軼ie antyki mog zaszkodzi i czy warto dla w這s闚(a co za nimi idzie-pewno軼i siebie, szcz窷cia, samozadowolenia,itp.) ryzykowa zdrowie a nawet 篡cie??

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Poka wiadomo嗆
Dziewczyny, poniewa przerabialam ostatnio temat tabletek, radz przyjrze sie jeszcze madinette. S wybitnie antyandro i dosy dobrze dziewczyny sie o nich wypowiadaj jesli idzie o pozosta貫 sprawy.
Diana to katstrofa...
Konspiracjo!

Super info, ju poczyta豉m co nieco na temat madinette - rzeczywi軼ie! Wiele dziewczyn sobie ten lek chwali..
Zastanawiam si czy nie zacz望 od niego a ewentualnie je郵i to nie pomo瞠 mog豉bym 'skusi si' dodatkowo na odrobin androcuru

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Poka wiadomo嗆
Wielorybku, co to znaczy miesiaczka 2 x w miesi帷u?
ilu dniowe masz cykle, czyli razem z ni?

Tylko te przet逝szczaj帷e w這sy sie u mnie nie zgadzaj i z tradzikiem jakos ju sobie poradzilam, ale przeszlam cuda na kiju
Po depilacji - fakt , mam jasne wloski i tylko to mnie ratuje... chociaz po palmie jest jakby lepiej... czy to mo磧iwe?

Oczywi軼ie. Nie ma tabs闚 ktore pasuj wszystkim.
Jednak ja poszukalabym najpierw innych tabletek.(Diane bralam - tylko z uwagi na tradzik, jako m這da dziewczyna...).

A co do madi - to w豉郾ie wiele dziewczyn z diany na nie przeszlo.
Jak przesta豉m bra antyki(yasminelle) to nie mia豉m miesi帷zki przez ok. 1 rok, potem pojawila sie sk徙a-co 3, 4 miesi帷e a obecnie mam ZAZWYCZAJ - 2 razy w ms-to znaczy: na pocz徠ku miesi帷a 5 dni, potem przerwa ok. 7 dni i znowu 5 dni miesi帷zki O_o

A w kontek軼ie w這s闚..wiele razy m闚ione by這 瞠 Yasminelle wp造n窸o na wypadanie w這s闚..ja czego takiego nie zauwa篡豉m..by mo瞠 nie powi您a豉m tego z odstawieniem antykoncepcji..by mo瞠 by這 tak,瞠 to by這 w豉snie g堯wnym winowajc lysienia

A jak reagujesz na palm? wszystko ok?

Ja osobi軼ie fatalnie si po niej czu豉m-puch豉m jak diabli-to by這 niepokoj帷e, mia豉m twarz jak balon(naprawd 幢e to wygl康a這), dlatego boj si tego bra..cho stosowa豉m j tylko tak przeznaczon dla facet闚 w prostamolu czy co, czyst nigdy. Mam z貫 do鈍iadczenia i troch boj si j ponownie przyjmowa.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez susse Poka wiadomo嗆
Nie pomog, nigdy nie bta豉m androcuru
Susse - ale mimo wszystko dzi瘯uj

Edytowane przez _wieloryb
Czas edycji: 2014-01-17 o 14:22
_wieloryb jest offline  
Stary 2014-01-17, 14:14   #426
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:

Nie stosowa豉m antyk闚 od 2,5 roku i obawiam si troch do nich wr鏂i bo funkcjonuje takie przekonanie,瞠 antyki w du瞠j mierze wp造waj na rozw鎩 ewentualnych chor鏏 nowotworowych w latach p騧niejszych-tym bardziej ,瞠 moja mam chorowa豉 na raka piersi (sama osobi軼ie nie mam uszkodzonego kodu genetycznego ale prawdopodobie雟two zachorowania na nowotw鏎 zwi瘯sza si wraz z przyjmowaniem lek闚 hormonalnych-oczywi軼ie to nie regu豉).
Ponadto mam du瞠 sk這nno軼i do 篡lak闚.
Te sie tego wszystkiego obawiam niestety... i tez mam sklonnosc do 篡lakow dlatego pod tym wzgl璠em szukalam tabletek i co nieco poczyta豉m... Dienogest i III gen. sa pod tym wzgl璠em najbardziej ryzykowne wg mnie.
jednak reasumuj帷, je郵i bed si bada regularnie - co nie ma dla mnie lepszego rozwiaznia antykoncepcyjnego p鏦i co...

Ach, co jeszcze mi sie przypomnialo, panuje poglad 瞠 antyki jeednego nowotworu mog by przyczyn, a od innego chroni... ;-p

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:

Konspiracjo!

Super info, ju poczyta豉m co nie co na temat madinette - rzeczywi軼ie! Wiele dziewczyn sobie ten lek chwali..
Zastanawiam si czy nie zacz望 od niego a ewentualnie je郵i to nie pomo瞠 mog豉bym 'skusi si' dodatkowo na odrobin androcuru

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Jak przesta豉m bra antyki(yasminelle) to nie mia豉m miesi帷zki przez ok. 1 rok, potem pojawila sie sk徙a-co 3, 4 miesi帷e a obecnie mam ZAZWYCZAJ - 2 razy w ms-to znaczy: na pocz徠ku miesi帷a 5 dni, potem przerwa ok. 7 dni i znowu 5 dni miesi帷zki O_o

No to cos nie halo, i raczej po 2,5 roku od odstawienia juz sie powinno unormowa...
Jak czytam te Wasze objawy, to coraz wiecej mi rzeczy sie pojawia
Tylko okresy zawsze mialam jak w zegarku i z ci捫 zero problemow.

疾 te ja wcze郾iej nie pomy郵alam ze schudniecie warkocza moze miec podloze hormonalne... My郵a豉m po prostu ze tak to jest, zazwyczaj dzieci, mlodzie maj pi瘯ne, grube wlosy ktore potem z wiekiem marniej...

Cytat:
A jak reagujesz na palm? wszystko ok?

Ja osobi軼ie fatalnie si po niej czu豉m-puch豉m jak diabli-to by這 niepokoj帷e, mia豉m twarz jak balon(naprawd 幢e to wygl康a這), dlatego boj si tego bra..cho stosowa豉m j tylko tak przeznaczon dla facet闚 w prostamolu czy co, czyst nigdy. Mam z貫 do鈍iadczenia i troch boj si j ponownie przyjmowa.
Tak, chyba tak...
nie wiem teraz czy to zmiana tabletek czy palma, ale po depilacji naprawde wolniej wloski rosn...
Ja bior czyst.
Czy trzeba jakies przerwy robi co 3 m-ce np czy niekoniecznie?

na Groszka orbicie

Syzyf by豉 kobiet

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2014-01-17 o 14:34
konspiracja jest offline  
Stary 2014-01-17, 15:44   #427
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Cytat:
Marysiu po jakim czasie zaobserwowa豉 u siebie zbawienny wp造w Spectralu? I czy wiesz na 100% 瞠 to on w豉郾ie Ci pom鏬? Rozumiem,瞠 jedna buteleczka starcza na miesi帷, prawda?
Kiedy Spectral DNC to by inny spectral, ni teraz. Mia inn konsystencj, sk豉d, niby by ubo窺zy, ale lepiej dzia豉, przynajmniej na mnie. W nowych spectralach jest inny sk豉d, niby lepszy, ale ulepszony tak, ze mi ju nie pomaga tak, jak kiedy, bo pewnie jako tam pomaga, mimo wszystko. Buteleczka starczy豉 na 6 tyg. i w tym czasie w這sy po prostu si zag瘰zcza造. Nie widzia豉m stoj帷ych odrost闚, jak teraz, po prostu nagle by這 ich wi璚ej, pojawia造 si tak z dupy, 瞠 tak powiem. Po 6 tyg. zmienia豉m specyfik, bo cho熲ym nie wiem, ile wciera豉 spectrala przestawa dzia豉, ale na mnie tak dzia豉/dzia豉 ka盥y specyfik. Moje w這sy lubi zmiany.

W og鏊e to po loxonie 5% w jednym miejscu te mi si pojawi造 w這sy tak z dupy. Mia豉m spore przerzedzenie u g鏎y, przy czubku, sk鏎 by這 wida, s豉bo to wyglada這, nie mia豉m, jak tego przykry. Pewnego dnia po prostu zaros這, nie czu豉m k逝jek, ani nic, po prostu nagl jako si pojawi造 i s ca趾iem d逝gie, nie wiem, jak to mo磧iwe, podobnie by這 na spectralu, ale wtedy dotyczy這 to ca貫j g這wy.

Spectrale maj b. dobre dozowniki tzn. kiedy mia造, nie wiem, czy teraz te s takie szklane kroplomierze. Dozuj dos這wnie po kropelce i dlatego jest taki wydajny.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2014-01-17 o 15:46
Maria221 jest offline  
Stary 2014-01-17, 21:07   #428
marlena29
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 32

hej kobietki
Pami皻acie moj miesi璚zn kuracj kulkami chi雟kimi i diet kwa郾iewskiego? Odst徙i豉m od niej bo wystraszy豉m si tycia i okres zacz掖 mi si sp騧nia. Po okresie mia豉m sprawdzi czy mam ni窺zy 17-oh ,ale zasz豉m w ci捫
,w poniedzia貫k p璠z na badania i wpycham si poza kolejka do endokrynologa ,a do ginekologa-endokrynologa mam ju um闚ion wizyt.
Ostatnio zwi瘯szy這 si wypadanie z 20 do 30-40 ,mo瞠 to przez sko鎍zenie kuracji neogenickiem ,zam闚i豉m kolejne opakowanie ,teraz w sumie nie wiem czy mog sobie to aplikowa?

Teraz si martwi czy ci捫a b璠zie si prawid這wo rozwija, to nie pozwala mi si cieszy.
marlena29 jest offline  
Stary 2014-01-17, 21:36   #429
Gosiakol
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 596

marlena gratulacje bedzie dobrze. Ja to czasami sie zastanawiam, czy nie odstawic w cholere wszystkiego, zajsc w ciaze i skupic sie na dziecku, co moze pomoze mi zapomniec o obsesyjnm pragnieniu wygladania dobrze i atrakcyjnie.
wielorybek jestes tu nie od dzis, bylas jak 15 razy miedlilysmy wszystkie za i przeciw brania chemii. Troche jeczenia sie tu wkrada, i chcialabys i boisz sie, a tu trzeba podjac dorosla decyzje - tak, chemia niesie ze soba ryzyko i nic tego nie zmieni, o czym wiesz. Trzeba je zaakceptowac albo dac sobie spokoj. Ryzyko pozostaje jednak tylko ryzykiem a nie pewnoscia, ze spowoduje uszczerbek na zdrowiu. Wychodzac z domu za kazdym razem ryzykujesz, ze wjedzie w Ciebie pijany kierowca ( bardzo popularne w PL ostatnio, zdaje sie ). Mozesz dac sobie szanse powrotu do normalnosci akceptujac to ryzyko albo zyc bez niego akceptujac rownie ciezka sytuacje wlosowa. Oczywiscie, ze androcur bedzie dzialal tylko tak dlugo, jak go bedziesz brala plus trzy dni potem, pisalam o tym w poprzednim poscie. Znam przypadki trwalego ustapienia tradziku po androcurze , ale odrostu wlosow nie . Ze ze zdwojona sila ? Takie moze byc wrazenie, bo jesli wiecej wlosow rosnie na androcurze niz przed nim a potem go odstawisz to wypadnie wiecej niz kiedys. To jak po ciazy. Dlatego tez a androcuru sie schodzi powoli zmniejszajac dawke stopniowo co 3 miesiace.
promterro
Dobry artykul, ale nowego w nim tyle, ze finasteryd nie dziala na kobiety co nas i tak nie interesuje, bo finasterydu nikt kobietom nie przepisze. Bardziej flutamid mnie zainteresowal, ktory gdzies juz sie tutaj przewijal.
I ze minoxidil moze wzmocnic dzialanie czegos od srodka.
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-01-17, 22:14   #430
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez marlena29 Poka wiadomo嗆
hej kobietki
Pami皻acie moj miesi璚zn kuracj kulkami chi雟kimi i diet kwa郾iewskiego? Odst徙i豉m od niej bo wystraszy豉m si tycia i okres zacz掖 mi si sp騧nia. Po okresie mia豉m sprawdzi czy mam ni窺zy 17-oh ,ale zasz豉m w ci捫
,w poniedzia貫k p璠z na badania i wpycham si poza kolejka do endokrynologa ,a do ginekologa-endokrynologa mam ju um闚ion wizyt.
Ostatnio zwi瘯szy這 si wypadanie z 20 do 30-40 ,mo瞠 to przez sko鎍zenie kuracji neogenickiem ,zam闚i豉m kolejne opakowanie ,teraz w sumie nie wiem czy mog sobie to aplikowa?

Teraz si martwi czy ci捫a b璠zie si prawid這wo rozwija, to nie pozwala mi si cieszy.
O kurcz, ale fajnie gratulacje !!

trzymam kciuki za pi瘯nego, zdrowego, r騜owego p帷zka i aby wszystko by這 dobrze .

We po prostu opakowanie ze sob na wizyt i niech lekarz spojrzy i si wypowie. Na opakowaniu pisze co o zastosowaniu w trakcie ci捫y?
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2014-01-18, 00:28   #431
prompterro
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Gosiakol[B
promterro[/B]
Dobry artykul, ale nowego w nim tyle, ze finasteryd nie dziala na kobiety co nas i tak nie interesuje, bo finasterydu nikt kobietom nie przepisze. Bardziej flutamid mnie zainteresowal, ktory gdzies juz sie tutaj przewijal.
I ze minoxidil moze wzmocnic dzialanie czegos od srodka.
Z artyku逝 nie wynika jednoznacznie, 瞠 finasteryd nie jest efektywny w przypadku kobiet - to po pierwsze. Po drugie - mylisz si, mi m鎩 dermatolog wystawia recepty na finasteryd (Proscar) - a nie jestem w wieku postmenopauzalnym . O flutamidzie ju wspomnia豉 - zapytam o opini mojego bardzo dobrego dermatologa. Poza tym w artykule mo積a znale潭 info o tym, 瞠 tretynoina (np. Atrederm - st篹enie 0,05%) facylituje dzia豉nie minoxidilu.
Przestudiowa豉m dzisiaj najnowsze podr璚zniki dermatologiczne oraz gros artyku堯w naukowych. Wnioski s takie - stan wiedzy na lata 2012/2013:
- nie wykazano, aby np. melatonina by豉 skuteczna w walce z FPHL;
- nie ma ani jednego artyku逝, w kt鏎ym autorzy wykazaliby skuteczno嗆 Saw Palmetto w walce z AGA, FPHL. Znalaz豉m s這wnie 1, ale metodologicznie jest do niczego - w jednej grupie aplikowano placebo, w drugiej za - Saw Palmetto i beta sitosterole. Efektywno嗆 badano g堯wnie na podstawie subiektywnych opinii os鏏 badanych. Co zadzia豉這? Saw palmetto? Beta sitosterole? Interakcja? Poza tym - c騜 to za metoda pomiaru - wska幡iki subiektywne?
- dbajcie o odpowiedni poziom ferrytyny, > 70ng/mL
- flutamid - podobno u kobiet jest najefektywniejszy, w dawce 250mg/dziie
- np. Proscar (finasteryd) - r騜ne dane 鈍iadcz o tym, 瞠 u ok. 40-50% kobiet terapia okazuje si skuteczna, je郵i stosuje si dawk 2,5 lub 5mg/dzie przez rok, a najlepiej przez 2 lata.

prompterro jest offline  
Stary 2014-01-18, 12:45   #432
Blackbejbe
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 655

Cytat:
Napisane przez marlena29 Poka wiadomo嗆
hej kobietki

o jeeejjj Gratuluje !

mi ciaza wlosow nie trzymala dopiero jak urodzilam bejbe ale sielanka nie trwala dlugo bo jakies 2-3 msc ....

aleeee to nie znaczy ze u ciebie tak bedzie

niech dzidzius zdrowo rosnie !!
- reszta dojdzie

ZEWN邛RZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te b璠zie wi璚ej

== ODZYSKA WΜSISKA==

Blackbejbe jest offline  
Stary 2014-01-18, 16:30   #433
marlena29
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 32

Sailor opakowanie chi雟kich kulek nie jest t逝maczone na j瞛yk polski ,chi雟kie znaki,zreszt dosy szybko to odstawi豉 jak tylko miesi帷zka zacz窸a si sp騧nia
marlena29 jest offline  
Stary 2014-01-18, 16:33   #434
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Ale ja nie o tym
pyta豉 o neogenic, czy mo瞠sz teraz stosowa ...
Stary 2014-01-18, 17:25   #435
neo999
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

My郵, 瞠 Neogenic (stosowany zgodnie z przeznaczeniem) dzia豉 tylko tam gdzie jest aplikowany.

http://wizaz.pl/Fryzury/Stylizacja-i...u-Vichy-Dercos
neo999 jest offline  
Stary 2014-01-18, 19:35   #436
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:
marlena gratulacje bedzie dobrze. Ja to czasami sie zastanawiam, czy nie odstawic w cholere wszystkiego, zajsc w ciaze i skupic sie na dziecku, co moze pomoze mi zapomniec o obsesyjnm pragnieniu wygladania dobrze i atrakcyjnie.
Raczej malo prawdopodobne... raczej na pewno b璠ziesz jeszcze bardziej uwrazliwiona by by atrakcyjn mam Ale pomys fajny

Marlena - 鈍ietne wie軼i

na Groszka orbicie

Syzyf by豉 kobiet
konspiracja jest offline  
Stary 2014-01-18, 19:55   #437
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Neo, a safflower glucoside to nie jest czasem krokosz barwierski?
Stary 2014-01-18, 20:14   #438
neo999
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
Neo, a safflower glucoside to nie jest czasem krokosz barwierski?
Por闚nuj帷 opisy w wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krokosz_barwierski (Carthamus tinctorius)

http://en.wikipedia.org/wiki/Safflower (Carthamus tinctorius)

...wychodzi 瞠 to jest to samo.

Ostatnio nie jestem na bie膨co z w徠kiem, wi璚 zadam g逝pie pytanie czy ten krokosz jest na kude趾i?
neo999 jest offline  
Stary 2014-01-18, 20:37   #439
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez neo999 Poka wiadomo嗆
Por闚nuj帷 opisy w wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krokosz_barwierski (Carthamus tinctorius)

http://en.wikipedia.org/wiki/Safflower (Carthamus tinctorius)

...wychodzi 瞠 to jest to samo.

Ostatnio nie jestem na bie膨co z w徠kiem, wi璚 zadam g逝pie pytanie czy ten krokosz jest na kude趾i?
No jest w sk豉dzie Neogenic'a, co nie do ko鎍a jest dla mnie zrozumia貫, bo Masza zawsze powtarza豉, 瞠by tego na g這w nie nak豉da, zreszt w odno郾iku do wiki te jest info 'W tradycji indyjskiej i bliskowschodniej olej z krokosza stosowano do usuwania ow這sienia jako 鈔odek niszcz帷y mieszki w這sowe.'
W ka盥ym razie Krokosza nie powinno si w ci捫y stosowa w du瞠j ilo軼i.

Tu masz sk豉d: Alcohol Denat., Aqua, Diethyllutidinate, Citric Acid, Stemoxidine 5%, Safflower Glucoside, Parfum.
Stary 2014-01-18, 20:49   #440
Gosiakol
Rozeznanie

Cytat:
Z artyku逝 nie wynika jednoznacznie, 瞠 finasteryd nie jest efektywny w przypadku kobiet
There are conflicting reports of the effectiveness of finasteride for FPHL. To date, there is only one large-scale, multicenter, randomized placebo-controlled trial, consisting of 137 postmenopausal women with FPHL.47 Women were randomized to receive either finasteride 1 mg daily or placebo with a 1-year follow-up period. No significant change in the hair count between the groups could be identified, and both groups had gradual decreases in hair loss as calculated by the computer-assisted counts. Histological analysis confirmed the clinical findings of lack of increased hair growth or terminal hair differentiation. Thus, the authors concluded that finasteride provided no benefit in increasing hair growth in women with FPHL over a 1-year period.
Owszem, nie wynika jednoznacznie, ze jest zupelnie nieskuteczny, ale wynika jednoznacznie, ze byl zupelnie nieskuteczny w ciagu jednego roku, a to juz wystarczajacy okres, zeby zauwazyc, ze cos dziala, jesli dziala, chociaz u czesci osob przyjmujacych.
Zarowno finasteryd jak i flutamid byl na forum omawiany i wtedy stanelo na tym, ze finasterydu sie kobietom nie przepisuje, tak pamietam, ale skoro Tobie ktos przepisuje to widocznie jest inaczej. Zapewne, tak jak w przypadku androcuru, chodzi o to, ze wplyw finasterydu bylby oplakany dla plodu w razie ciazy, wiec kobieta aktywna seksualnie bez pigulek go nie dostanie. Prawda ?
Dla mnie brak badan nie jest wyznacznikiem, ze saw palmetto nie dziala - skoro sa kobiety, ktore mialy odrost wprowadzajac tylko to do kuracji, to znaczy, ze moze dzialac. Czy do tego trzeba jakichs wielkich badan laboratoryjnych ? Przydalyby sie badania, po to, zeby wyjasnic jak to dokladnie dziala i interakcje z innymi podhormonami, ale jako dowod skutecznosci, niekoniecznie. Tak samo nie ma badan na to, ze androcur blokuje jajniki jak pigulka antykoncepcyjna, a jednak kazdy lekarz wie, ze tak jest.
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-01-18, 20:56   #441
neo999
Rozeznanie

Cytat:
No jest w sk豉dzie Neogenic'a, co nie do ko鎍a jest dla mnie zrozumia貫, bo Masza zawsze powtarza豉, 瞠by tego na g這w nie nak豉da, zreszt w odno郾iku do wiki te jest info 'W tradycji indyjskiej i bliskowschodniej olej z krokosza stosowano do usuwania ow這sienia jako 鈔odek niszcz帷y mieszki w這sowe.'
W ka盥ym razie Krokosza nie powinno si w ci捫y stosowa w du瞠j ilo軼i.

Tu masz sk豉d: Alcohol Denat., Aqua, Diethyllutidinate, Citric Acid, Stemoxidine 5%, Safflower Glucoside, Parfum.
No widzisz, wszystko jest takie zagmatwane. Podobno palma nic nie dzia豉, z kolei krokosz tak:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22178180

Ethanolic extract of Carthamus tinctorius was the most potent 5α-reductase inhibitor and hair growth promoter. This discovery may lead to the development of new alternative medicines for hair loss prevention and treatment.

(mo瞠 olej robi bubu, a ethanolic extract nie?)

Edytowane przez neo999
Czas edycji: 2014-01-18 o 20:59
neo999 jest offline  
Stary 2014-01-18, 22:16   #442
prompterro
Przyczajenie

Cytat:
Zarowno finasteryd jak i flutamid byl na forum omawiany i wtedy stanelo na tym, ze finasterydu sie kobietom nie przepisuje, tak pamietam, ale skoro Tobie ktos przepisuje to widocznie jest inaczej. Zapewne, tak jak w przypadku androcuru, chodzi o to, ze wplyw finasterydu bylby oplakany dla plodu w razie ciazy, wiec kobieta aktywna seksualnie bez pigulek go nie dostanie. Prawda ?
No i znowu jeste w b喚dzie. Znam wiele kobiet, kt鏎e za篡waj flutamid bez tabletek anty. S inne skuteczne metody.

Cytat:
Dla mnie brak badan nie jest wyznacznikiem, ze saw palmetto nie dziala - skoro sa kobiety, ktore mialy odrost wprowadzajac tylko to do kuracji, to znaczy, ze moze dzialac. Czy do tego trzeba jakichs wielkich badan laboratoryjnych ? Przydalyby sie badania, po to, zeby wyjasnic jak to dokladnie dziala i interakcje z innymi podhormonami, ale jako dowod skutecznosci, niekoniecznie. Tak samo nie ma badan na to, ze androcur blokuje jajniki jak pigulka antykoncepcyjna, a jednak kazdy lekarz wie, ze tak jest.
Tak, szczeg鏊nie 瞠 placebo by這 por闚nywalnie "skuteczne".

prompterro jest offline  
Stary 2014-01-18, 22:45   #443
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Prompterro, a tak odbiegaj帷 troch od tematu, bo mnie akurat finasteryd w og鏊e nie interesuje, to co tam w og鏊e u Ciebie?
Pami皻am, 瞠 bra豉 ca趾iem okaza陰 ilo嗆 supli i jakie wcierki i by豉 wtedy bardzo zadowolona z efekt闚. Pogorszy這 si p騧niej, 瞠 zdecydowa豉 si na co innego? no i jak jest teraz?

Fajnie by這by, aby przy androgen闚ce wystarczy efekt placebo jednak to chyba nie jemu zawdzi璚zam w這sy.

Neo, te o tym pomy郵a豉m, bo przecie nie dawali by czego co niszczy mieszki, aby je stymulowa
Stary 2014-01-19, 11:26   #444
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Jestem po myciu g這wy. Z samego mycia wypad造 124 w這sy, co w sumie niby chyba nie jest tak du膨 ilo軼i, bo tak sobie podzieli豉m te 124 roz這穎ne na 2 tyg/6 my (3xtyg) i wysz這, 瞠 na ka盥e mycie wypada mi ze 20 w這s闚, co w sumie jest mniej wi璚ej prawd, zatem te 124 w這sy, to mo瞠 nei jest a tak du穎. No, ale niestety wypad這 te sporo przy suszeniu, czesaniu, pod 200 podejdzie. Nie wiem, czy powinnam si zacz望 martwi, w sumie to ju zacz窸am. Teraz trz瘰 dup, aby przy nast瘼nym myciu by這 mniej.

No w豉郾ie ja te my郵e o Neogenicu, ale n razie mam taki zapas wcierek, 瞠 nie wiem, czy do kwietnia je zu篡j, oby...
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2014-01-19, 20:04   #445
Gosiakol
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez prompterro Poka wiadomo嗆
No i znowu jeste w b喚dzie. Znam wiele kobiet, kt鏎e za篡waj flutamid bez tabletek anty. S inne skuteczne metody.
Chodzilo Ci chyba o finasteryd, bo ja nie o flutamidzie tu pisalam. Nie jestem w bledzie tylko pytam, bo jakby nie bylo w bardzo licznych artykulach napisane jest dokladnie tak jak zapodalam i na tym bazuje. Jestes dowodem na to, ze jest inaczej , to moze uprzedz pytania i napisz cos wiecej. Dlaczego akurat finasteryd dostalas? Jak lekarz to uzasadnil?

Nadal ciekawostka pozostaje flutamid - dlaczego nie jest przepisywany jako pierwszy na problemy zw. z wplywem androgenow ? Kazdy wolalby brac lek, ktory nie jest sterydem. Ja chyba jutro zadzwonie do swojej lekarki tylko sie boje, ze mi znowu rece opadna..
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-01-20, 09:15   #446
oliwiav
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 67

DZIEWCZYNY,
B豉gam o pomoc, bo sama ledwo co daj rade , dzaisj wyzcesa豉m oko這 250 w這s闚, czasmio by造 to jeden w這s duzy a drugi ma造 pzrytwierdzony do niego. Jestem zdesperowana od 3 miesiacy biore Jeanine, ale te od tygodnia zacze豉m wcierac szampon i lotion dermene men. Czyli mam pzrepuszczac ze to Jeanine spowodowa這 tak olbrzymie wypadanie, czy moze dermena men na to wp造ne豉. Odstawiac tabletki czy przyjac jeszce te 10 co mi zosta這 do tzreciego opakowania? Boze dlaczego kupi豉m ta dermene w koncu na niej pisa這 ze to preparat dla mezczyzn, mzoe on tez na poczatku powduje takie lininie jak loxon, czy to za szybko zeby zosbaczyc taki skutek ? Pzred braniem Jeanine wypada這 mi oko這 40 w連o闚 w dzie nie mycia. Dlaczego leki kt鏎e powinny mi pom鏂 tak bardzo mi zaszkodzi造. Nie mam ju na to si造.
oliwiav jest offline  
Stary 2014-01-20, 10:58   #447
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Ja ju po wizycie w szpitalu. Rozpoznali PCOS i insulinooporno嗆 tkankow - jednak

Jakim cudem obni篡豉m androgeny. Jak? nie wiem, mo瞠 diet, bo w徠pi, 瞠 nagle dozna豉m cudu ozdrowienia.

Testo ca趾owity:
grudzie: 0,2 (0,11 - 0,78), a jeszcze w sierpniu: 34,22 (10,83 - 56,94) - [ng/ml]
Testo wolny:
grudzie: 1,55 (0,02 - 3,09) w pa寮zierniku by這: 4,65 (0-4,1) - [pg/ml]
Androstendion:
grudzie: 2,48 (0,5 - 3,3) w pa寮zierniku by這: 5,48 (0,75 - 3,89) - [ng/ml]
17ohp:
grudzie: 1,42 (0,2 - 1,3) w pa寮zierniku by這 2,34 (0,2 - 1,3) - [ng/ml]

oliwiav, a od kiedy Ci te w這sy tak lec? od tygodnia, czy od kiedy zacz窸a tabsy stosowa? dopiero dzisiaj dobi豉 do 250?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-01-20 o 11:02
Stary 2014-01-20, 11:59   #448
Margo123
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 250

Cytat:
Chodzilo Ci chyba o finasteryd, bo ja nie o flutamidzie tu pisalam. Nie jestem w bledzie tylko pytam, bo jakby nie bylo w bardzo licznych artykulach napisane jest dokladnie tak jak zapodalam i na tym bazuje. Jestes dowodem na to, ze jest inaczej , to moze uprzedz pytania i napisz cos wiecej. Dlaczego akurat finasteryd dostalas? Jak lekarz to uzasadnil?

Nadal ciekawostka pozostaje flutamid - dlaczego nie jest przepisywany jako pierwszy na problemy zw. z wplywem androgenow ? Kazdy wolalby brac lek, ktory nie jest sterydem. Ja chyba jutro zadzwonie do swojej lekarki tylko sie boje, ze mi znowu rece opadna..
Z tego co slyszalam,flutamid jest ogromnie toksyczny dla watroby,dlatego moze nie przepisuja go na tak "blahe" dolegliwosci jak AGA.Finasteryd jest duzo mniej obciazajacy.

Serum lopianowe oficjalnie uznaje za wielki niewypal.Cos co zawiera powoduje u mnie alergie,w postaci miliona czerwonych krostek.Wina obarczam caly lancuszek konserwantow,ktore posiada.Juz niewazne,ze ma parabeny,ale Diazolidinyl Urea i DMDM-hydantoin to substancje,ktore napewno warto omijac w kosmetykach.

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2014-01-20 o 12:04
Margo123 jest offline  
Stary 2014-01-20, 16:35   #449
oliwiav
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 67

Cytat:
Ja ju po wizycie w szpitalu. Rozpoznali PCOS i insulinooporno嗆 tkankow - jednak

Jakim cudem obni篡豉m androgeny. Jak? nie wiem, mo瞠 diet, bo w徠pi, 瞠 nagle dozna豉m cudu ozdrowienia.

Testo ca趾owity:
grudzie: 0,2 (0,11 - 0,78), a jeszcze w sierpniu: 34,22 (10,83 - 56,94) - [ng/ml]
Testo wolny:
grudzie: 1,55 (0,02 - 3,09) w pa寮zierniku by這: 4,65 (0-4,1) - [pg/ml]
Androstendion:
grudzie: 2,48 (0,5 - 3,3) w pa寮zierniku by這: 5,48 (0,75 - 3,89) - [ng/ml]
17ohp:
grudzie: 1,42 (0,2 - 1,3) w pa寮zierniku by這 2,34 (0,2 - 1,3) - [ng/ml]

oliwiav, a od kiedy Ci te w這sy tak lec? od tygodnia, czy od kiedy zacz窸a tabsy stosowa? dopiero dzisiaj dobi豉 do 250?

W這sy mi wypadaj od jaki 3 lat, jednak czasmi obserwuje chwilowe polepszenie. Tabletki z powodu podejrzenia PCO dosta豉m 3 miesi帷e temu, a pogorszenie obserwuje od jakis dw鏂h tygodni, teraz mo積a ju powiedzie ze osi庵a to apogeum, w這sy lec mi pasmami. I nie wiem czy to jest reakcja na tabletki czy moze zastosowanie dermeny men lotionu i szamponu.
oliwiav jest offline  
Stary 2014-01-20, 16:57   #450
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

No to odstaw t dermen w ca這軼i najpierw. B璠ziesz mia豉 10 dni do ko鎍a tabletek + 7 dni z przerwy mi璠zy blistrami na obserwacj. Nie u篡waj nic do wcierania przez ten czas. Je郵i to wina piel璕nacji w przeci庵u tego czasu powinno si uspokoi. Je郵i nie, to rozwa zmian tabletek i mo瞠 lekarza.
Nawet je郵i to z winy tabs闚, to nie odstawia豉bym ich przed zako鎍zeniem tego blistra, tym bardziej 瞠 ju jeste przy ko鎍闚ce.
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.