Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2016-06-04, 18:21   #4561
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka wiadomo嗆
Gaya, chyba trzeba poszuka trzeciej endo. Trzymaj si
Anna, to ju by豉 sz鏀ta

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
Gaya --> powiem Ci, jak ja robi: ot騜 czasami sama zwi瘯szam sobie dawki lek闚. Kiedy wr璚z endo. powiedzia mi, 瞠 jak 幢e czuj, w這sy lec, to mam zwi瘯sza dawk i tyle. Nawet raz mnie endokrynolodzy z oddzia逝, na kt鏎ym czasami bywam, zapytali "Skoro Pani si 幢ea czu豉, a wyniki wskazywa造 na nadczynno嗆, to dlaczego sama Pani nie zmniejszy豉 dawki?". Mo瞠 nie jest to szczeg鏊nie dobre podej軼ie, ale ja te nie mam endo. na zawo豉nie.
Czy zwi瘯szaj帷 dawk patrzysz na wyniki bada czy tylko na samopoczucie?
Gaya_oo jest offline  
Stary 2016-06-04, 18:35   #4562
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Gaya--> zwykle jest tak, 瞠 wyniki mam sprzed 2-3msc. czyli niezbyt ju aktualne. Kieruj si samopoczuciem, lub jak ostatnio, wiedz. Mia豉m badanie i dosta豉m kontrast, pami皻a豉m, ze kilka lat wcze郾iej kontrast rozregulowa mi tarczyc, dlatego jaki czas po badaniu podkr璚i豉m dawk - szcz窷liwie wci捫 si dobrze czuj.

Co do w這s闚: zdarza這 si, 瞠 w這sy lecia造 przy TSH 3,5 i zdarza這 si tak, 瞠 nie lecia造 przy TSH 3,5. O co chodzi? Dosz豉m do wniosku, ze wypadanie odtarczycowym kieruje u mnie bardziej FT3, ni TSH. Z tarczyc i w這sami niestety czasami trzeba poeksperymentowa i wypracowa sobie leczenie/piel璕nacj niejako po omacku.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2016-06-04, 18:51   #4563
Gaya_oo
Rozeznanie

Cytat:
Gaya--> zwykle jest tak, 瞠 wyniki mam sprzed 2-3msc. czyli niezbyt ju aktualne. Kieruj si samopoczuciem, lub jak ostatnio, wiedz. Mia豉m badanie i dosta豉m kontrast, pami皻a豉m, ze kilka lat wcze郾iej kontrast rozregulowa mi tarczyc, dlatego jaki czas po badaniu podkr璚i豉m dawk - szcz窷liwie wci捫 si dobrze czuj.

Co do w這s闚: zdarza這 si, 瞠 w這sy lecia造 przy TSH 3,5 i zdarza這 si tak, 瞠 nie lecia造 przy TSH 3,5. O co chodzi? Dosz豉m do wniosku, ze wypadanie odtarczycowym kieruje u mnie bardziej FT3, ni TSH. Z tarczyc i w這sami niestety czasami trzeba poeksperymentowa i wypracowa sobie leczenie/piel璕nacj niejako po omacku.
疾by jeszcze endo w tym cho troch pomog豉 ;/ Ona tylko na tsh patrzy i wzrusza ramionami gdy pytam jak podnie嗆 wolne ;/ Dlatego wzi窸am sprawy w swoje r璚e. Zwi瘯szy豉m troch dawk. Zobaczymy jakie b璠 efekty. W mi璠zyczasie nadal b璠 si rozgl康a za jakim normalnym, rozs康nym endo.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2016-06-04, 20:19   #4564
Anna07_07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 330

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Anna, to ju by豉 sz鏀ta :
S造sza豉m, 瞠 znalezienie dobrego endo jest trudne, ale nie przypuszcza豉m, 瞠 a tak!!!
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Wcierki - Alpicort E, maski r騜ne, henna cassia
Anna07_07 jest offline  
Stary 2016-06-04, 21:00   #4565
Gaya_oo
Rozeznanie

Cytat:
S造sza豉m, 瞠 znalezienie dobrego endo jest trudne, ale nie przypuszcza豉m, 瞠 a tak!!!
Niestety
Gaya_oo jest offline  
Stary 2016-06-05, 18:41   #4566
magdal90
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Cze嗆 dziewczyny. Mam ogromny problem. Od 1,5 roku wypadaj mi w這sy po odstawieniu antykoncepcji. Zrobi豉m badania

3 dzie cyklu:
LH 2,7 mlU/ml dla fazy folikularnej (1,5-8,0)
FSH 2.06 mlU/ml dla fazy folikularnej (3.9-12.0)
estradiol 32,62 pg/ml dla fazy folikularnej (18.0-147.0)

21 dzie cyklu :

progesteron 21.80 ng/ml dla fazy lutealnj (1.5-20.0)
prolaktyna 22.15 ng/ml dla fazy lutealnej(5.0-35.0)
testosteron 0.37 nmol/L (0.1-0.9)

Co s康zicie?
W kt鏎ym dniu najlepiej zrobi DHEA, DHEAS, Androstendion?
magdal90 jest offline  
Stary 2016-06-10, 11:39   #4567
szizii
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 170

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka wiadomo嗆
Cze嗆 dziewczyny. Mam ogromny problem. Od 1,5 roku wypadaj mi w這sy po odstawieniu antykoncepcji. Zrobi豉m badania

3 dzie cyklu:
LH 2,7 mlU/ml dla fazy folikularnej (1,5-8,0)
FSH 2.06 mlU/ml dla fazy folikularnej (3.9-12.0)
estradiol 32,62 pg/ml dla fazy folikularnej (18.0-147.0)

21 dzie cyklu :

progesteron 21.80 ng/ml dla fazy lutealnj (1.5-20.0)
prolaktyna 22.15 ng/ml dla fazy lutealnej(5.0-35.0)
testosteron 0.37 nmol/L (0.1-0.9)

Co s康zicie?
W kt鏎ym dniu najlepiej zrobi DHEA, DHEAS, Androstendion?
Moim zdaniem chyba najlepiej by這by zrobi tydzie przed albo tydzie po miesi帷zce, w po這wie cyklu androstendion jest zazwyczaj troch wy窺zy
Te wyniki nie wygl康aj 幢e, przynajmniej je郵i chodzi o testosteron, stosunek LH/FSH. Tylko ten progesteron w lutealnej mnie zastanawia.
A wypadaj Ci na ca貫j g這wie r闚nomiernie, czy w jaki okre郵onych miejscach, masz jakie inne dolegliwo軼i, problemy z cer, ow這sieniem?

Przy陰czam si do w徠ku. Mam spore prze鈍ity na czubku g這wy, w這sy wypadaj w sporych ilo軼iach i uwa瘸m, 瞠 naprawd s mocno przerzedzone na szcz窷cie androgenowe wed逝g pani trycholog mnie nie dotkn窸o ale wszystkie problemy z w這sami maj pod這瞠 najprawdopodobniej hormonalne - pocz徠kowo stwierdzono u mnie PCOS (p璚herzyki ju znikn窸y po pierwszym opakowaniu tabletek, dziwne, zastanawiam si czy ich nie odstawi i nie zrobi bada za jaki czas 瞠by zobaczy jak to wszystko wygl康a, wcze郾iej mia豉m podwy窺zony androstendion), teraz dosz這 najprawdopodobniej Hashimoto, tak przynajmniej wygl康a to w badaniach laboratoryjnych, czekam na wizyt u endokrynologa.
Dodatkowo mam na pewno niedob鏎 witaminy D i my郵 瞠 pierwiastk闚, wi璚 zaczynam suplementacj, bo wygl康a to fatalnie.
Musz tak瞠 oczy軼i sk鏎 g這wy, bo mieszki w這sowe s zaczopowane i ci篹ko 瞠by cokolwiek nowego z nich wyros這 :/
Co do diety - du穎 wody, ryb, odstawiam jasne pieczywo, mleko i cukier.
Mam nadziej, 瞠 je郵i uda mi si wszystko unormowa, to w這sy wr鏂 do dawnego stanu. O niczym innym nie marz
Trzymam za Was wszystkie kciuki, aby uda這 Wam si pozby problemu wypadania, b璠 na bie膨co pisa, jak efekty
szizii jest teraz online  
Stary 2016-06-10, 21:07   #4568
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Laseczki, je郵i s tu kto ze 奸御ka, to w Sosnowcu badania trychologiczne wykonywane s w czerwcu w promocji - koszt 35z

Ja si dzi by豉m. Ani szczeg鏊nie nie polecam, ani nie zniech璚am.
Ja by豉m, bo chcia豉m skonsultowa moj 鈍i璚帷 貫petyn i pod tym wzgl璠em si nie zawiod豉m.

Androstendion bada si na pocz徠ku cyklu - oko這 3 dnia.
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2016-06-11, 08:11   #4569
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
Laseczki, je郵i s tu kto ze 奸御ka, to w Sosnowcu badania trychologiczne wykonywane s w czerwcu w promocji - koszt 35z

Ja by豉m, bo chcia豉m skonsultowa moj 鈍i璚帷 貫petyn i pod tym wzgl璠em si nie zawiod豉m.

Androstendion bada si na pocz徠ku cyklu - oko這 3 dnia.
Sailor, napisz co wi璚ej o badaniu.
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Anna07_07 jest offline  
Stary 2016-06-11, 10:40   #4570
chimay
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 223

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆

Masz na my郵i Diament na Frankiewicza? Nie znalaz豉m innego w Sosnowcu, a ten ju znam.

Cytat:
Sailor, napisz co wi璚ej o badaniu.
Tu nie ma co wi璚ej pisa. Mi璠zy 2-5 dniem cyklu idziesz na badanie, pobieraj Ci krew i czekasz na wynik. Z wynikiem idziesz do endokrynologa.

Mnie niestety na pocz徠ku moja ginekolog wprowadzi豉 w b陰d i kaza豉 zrobi androstendion i inne hormony oboj皻nie w kt鏎ym dc. Endo uzna豉 wyniki za bezwarto軼iowe i zleci豉 ponowne badanie w odpowiednich dniach cyklu. W efekcie zap豉ci豉m dwa razy po prawie 200 z za to samo. Wyniki drugiego badania by造 zreszt prawie takie same jak pierwszego.

Linki w przypadkowych s這wach w moich postach nie pochodz ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wiza. Linki pochodz帷e ode mnie wstawiam pod s這wem KLIK.
chimay jest teraz online  
Stary 2016-06-11, 16:09   #4571
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Poka wiadomo嗆
Masz na my郵i Diament na Frankiewicza? Nie znalaz豉m innego w Sosnowcu, a ten ju znam.

Tu nie ma co wi璚ej pisa. Mi璠zy 2-5 dniem cyklu idziesz na badanie, pobieraj Ci krew i czekasz na wynik. Z wynikiem idziesz do endokrynologa.

Mnie niestety na pocz徠ku moja ginekolog wprowadzi豉 w b陰d i kaza豉 zrobi androstendion i inne hormony oboj皻nie w kt鏎ym dc. Endo uzna豉 wyniki za bezwarto軼iowe i zleci豉 ponowne badanie w odpowiednich dniach cyklu. W efekcie zap豉ci豉m dwa razy po prawie 200 z za to samo. Wyniki drugiego badania by造 zreszt prawie takie same jak pierwszego.
Chodzi這 mi o badanie trychologiczne
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Anna07_07 jest offline  
Stary 2016-06-11, 17:39   #4572
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzi這 mi o badanie trychologiczne
Wybacz, 幢e Ci zrozumia豉m.
Takie badanie u trychologa przewa積ie polega na obejrzeniu sk鏎y g這wy kamerk, na ekranie wida powi瘯szony obraz. To pokazuje bardzo du穎. Ewentualnie trycholog mo瞠 jeszcze wyrwa par w這s闚, 瞠by oceni stan cebulek. Tak to wygl康a這 u mnie.

Linki w przypadkowych s這wach w moich postach nie pochodz ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wiza. Linki pochodz帷e ode mnie wstawiam pod s這wem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-06-11 o 17:40
chimay jest teraz online  
Stary 2016-06-11, 20:09   #4573
magdal90
Przyczajenie

nie mam innych problem闚. Ani z tr康zikiem, ani z ow這sieniem w innych szczeg鏊nych miejscach ni nogi , pachy i okolice bikini ;p. Zauwa篡豉m jedynie kilka w這sk闚 czarnych wok馧 sutk闚, kt雡ch nigdy nie mia豉m.
Stawia豉m na ten testosteron, 瞠 b璠zie podwy窺zony, ale jest ok.
W這sy wypadaj mi z ca貫j g這wy, z tym, 瞠 po prostu uwidoczni si ju przedzia貫k z ty逝 g這wy, kt鏎ego nigdy u mnie nie by這 wida. Poza tym mam lekkie zakola. My郵a豉m o 造sieniu androgenowym, ale ten testosteron mam w normie. Chce jeszce dorobi androstendion i dheas czy dhea - nie wiem kt鏎y lepszy ?
Ale s造sza豉m, ze je郵i wyniki b璠 w normie, to i tak mo瞠 to 鈍iadczy o tym typie 造sienia.
a progesteron dlaczego za wysoki ? mi ginekolog powiedzia豉, 瞠 to 鈍iadczy o tym, 瞠 by豉 owulacja w tym cyklu, ale nie wiem ju sama ;/
magdal90 jest offline  
Stary 2016-06-11, 20:56   #4574
ninka 828
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 40

Nie wiem co to za zale積o嗆, ale idzie lato, coraz cieplej, a mi w這s闚 ubywa coraz bardziej. Wychodz w czasie mycia, w czasie czesania, pe軟o ich na ubraniach itd. Najlepiej jest zawsze w zimie, tyle, 瞠 to co w闚czas zaoszcz璠z, to trac w ciep貫 m-ce, z nawi您k. i tak co roku. Badania w normie poza leciutk anemi, ale lekarz twierdzi, 瞠 organizm ju dawno si do niej przyzwyczai, bo w zasadzie hemoglobin i rbc zawsze mam ciut poni瞠j po膨danego zakresu. Sk鏎a mnie sw璠zi do tego jak diabli mimo 豉godnych szampon闚. Ko鎍z drugi alpicort e, bo ostatnio pom鏬, tym razem zero efektu. i jak tu nie 豉pa do豉?
ninka 828 jest offline  
Stary 2016-06-12, 09:54   #4575
szizii
Raczkowanie

Cytat:
nie mam innych problem闚. Ani z tr康zikiem, ani z ow這sieniem w innych szczeg鏊nych miejscach ni nogi , pachy i okolice bikini ;p. Zauwa篡豉m jedynie kilka w這sk闚 czarnych wok馧 sutk闚, kt雡ch nigdy nie mia豉m.
Stawia豉m na ten testosteron, 瞠 b璠zie podwy窺zony, ale jest ok.
W這sy wypadaj mi z ca貫j g這wy, z tym, 瞠 po prostu uwidoczni si ju przedzia貫k z ty逝 g這wy, kt鏎ego nigdy u mnie nie by這 wida. Poza tym mam lekkie zakola. My郵a豉m o 造sieniu androgenowym, ale ten testosteron mam w normie. Chce jeszce dorobi androstendion i dheas czy dhea - nie wiem kt鏎y lepszy ?
Ale s造sza豉m, ze je郵i wyniki b璠 w normie, to i tak mo瞠 to 鈍iadczy o tym typie 造sienia.
a progesteron dlaczego za wysoki ? mi ginekolog powiedzia豉, 瞠 to 鈍iadczy o tym, 瞠 by豉 owulacja w tym cyklu, ale nie wiem ju sama ;/
Nie chcia豉m Ci straszy, po prostu si zastanawia豉m, s逝cha豉bym ginekolog a nie mnie
Ja mam bardzo podobnie, te zacz窸y pojawia si zakola i mam problem z czubkiem g這wy, opr鏂z hormon闚 p販iowych zrobi豉m tarczyc, witamin D. B12, ferrytyn i 瞠lazo. Pani trycholog stwierdzi豉 瞠 nie jest to androgenowe tylko telogenowe i wszystko przez hormony (czekam na wizyt u endo, mam podwy窺zone tsh i przeciwcia豉, co wygl康a jak niedoczynno嗆 ale zobaczymy co powie na to lekarz), mam znaczny niedob鏎 wit. D i najprawdopodobniej te pierwiastk闚 郵adowych. Wi璚 ja bym szuka豉 jeszcze przyczyny i zrobi豉 dok豉dne badania. Tutaj jest troch na ten temat: http://www.tlustezycie.pl/2014/04/wy...przyczyny.html
Swoj drog chcia豉bym te sprawdzi w jakim stanie jest m鎩 androstendion i prolaktyna ale z racji tego 瞠 bior tabletki anty nie wiem czy jest sens teraz robi badania, czy wyjdzie miarodajny wynik :/ Poczekam co powie endokrynolog.
szizii jest teraz online  
Stary 2016-06-12, 18:05   #4576
magdal90
Przyczajenie

Widzisz Ty by豉 u trychologa- ja nie. Je郵i telogenowe, to mo瞠 zmie tabletki antykoncepcyjne na inne. ? mo瞠 pomo瞠...
ja te bada豉m wit. B12, 瞠lazo i ferrytyn. 疾lazo mia豉m grubo poni瞠j normy, zasuplementowa豉m przez 3 miesi帷e, wczoraj by豉m zbada ponownie, zobaczy czy mi si podnios這. Nie wydaje mi si jednak, 瞠bym od niskiego 瞠laza mia豉 taki napad wypadania w這s闚. Ja bardzo cz瘰to mia豉m niskie 瞠lazo, jeszcze przed odstawieniem antyk闚. Ech gdybym wiedzia豉, 瞠 tak b璠zie to w 篡ciu nie zdecydowa豉bym si na tabletki antykoncepcyjne. Przestrzegam dziewczyny, nie warto!
magdal90 jest offline  
Stary 2016-06-12, 19:05   #4577
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Widzisz Ty by豉 u trychologa- ja nie. Je郵i telogenowe, to mo瞠 zmie tabletki antykoncepcyjne na inne. ? mo瞠 pomo瞠...
ja te bada豉m wit. B12, 瞠lazo i ferrytyn. 疾lazo mia豉m grubo poni瞠j normy, zasuplementowa豉m przez 3 miesi帷e, wczoraj by豉m zbada ponownie, zobaczy czy mi si podnios這. Nie wydaje mi si jednak, 瞠bym od niskiego 瞠laza mia豉 taki napad wypadania w這s闚. Ja bardzo cz瘰to mia豉m niskie 瞠lazo, jeszcze przed odstawieniem antyk闚. Ech gdybym wiedzia豉, 瞠 tak b璠zie to w 篡ciu nie zdecydowa豉bym si na tabletki antykoncepcyjne. Przestrzegam dziewczyny, nie warto!

Tabletki anty s cz瘰to jedynym sposobem "leczenia" (a raczej trzymania w ryzach) schorze powoduj帷ych w豉郾ie wypadanie androgenowe. Tylko niestety trudno przewidzie, jak dany organizm b璠zie na nie reagowa, u jednego likwiduj tr康zik, u innego go powoduj, to samo mo瞠 by z w這sami.

chimay jest teraz online  
Stary 2016-06-12, 20:38   #4578
magdal90
Przyczajenie

Oczywi軼ie, 瞠 tabletki w wielu przypadkach "lecz" to schorzenie. Ja odnosz si w豉軼iwie do dziewczyn, kt鏎e tak jak ja nigdy nie mia造 problem闚 z cer, w這sami- bra造 tabletki wy陰cznie dla zapobiegania ci捫y i po odstawieniu pojawi si nagle taki problem. To jest katastrofa. Najgorsze jest to, 瞠 lekarze rozk豉daj r璚e i odsy豉j na r騜ne badania krwi.

Co wcieracie, 造kacie by zapobiec wypadaniu?
magdal90 jest offline  
Stary 2016-06-13, 07:59   #4579
saoriQ
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 211

Cytat:
Oczywi軼ie, 瞠 tabletki w wielu przypadkach "lecz" to schorzenie. Ja odnosz si w豉軼iwie do dziewczyn, kt鏎e tak jak ja nigdy nie mia造 problem闚 z cer, w這sami- bra造 tabletki wy陰cznie dla zapobiegania ci捫y i po odstawieniu pojawi si nagle taki problem. To jest katastrofa. Najgorsze jest to, 瞠 lekarze rozk豉daj r璚e i odsy豉j na r騜ne badania krwi.

Te jestem zdania, 瞠 tabletki anty bardziej szkodz ni pomagaj je瞠li s wypisywane tylko w celach antykoncepcyjnych.
Od siebie polecam Dermena Men Lotion - trzeba wciera 2 razy dziennie, stosuj ju 4 miesi帷 i widz ma陰 popraw ale 瞠by to by efekt bardzo zauwa瘸lny to nieee...
Stosuj te mezoterapi sk鏎y g這wy ale dopiero 2 zabiegi za mn wi璚 nie ma co oczekiwa cud闚

Zapisz
saoriQ jest offline  
Stary 2016-06-13, 09:04   #4580
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297

Cytat:

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka wiadomo嗆
Te jestem zdania, 瞠 tabletki anty bardziej szkodz ni pomagaj je瞠li s wypisywane tylko w celach antykoncepcyjnych.
Od siebie polecam Dermena Men Lotion - trzeba wciera 2 razy dziennie, stosuj ju 4 miesi帷 i widz ma陰 popraw ale 瞠by to by efekt bardzo zauwa瘸lny to nieee...
Stosuj te mezoterapi sk鏎y g這wy ale dopiero 2 zabiegi za mn wi璚 nie ma co oczekiwa cud闚

Zapisz
Nie zgadzam sie.
Wielokrotnie pisalam, ze nie mozna wyciagac wnioskow odnosnie tabeltek i ich wplywu na organizm na podstawie negatywnych postow z Internetu, bo to oczywiste, ze osoby zadowolone nie beda na ten temat pisac.
Oczywiscie uwazam, ze tabletki anty nie powinny byc wypisywane w ciemno, tak, jak teraz w wiekszosci przypadkow, i powinna byc to przemyslana decyzja, ale nie widze sensu demonizowania.
Stary 2016-06-13, 17:04   #4581
magdal90
Przyczajenie

Oczywi軼ie nikt nie chce si tutaj k堯ci. Po prostu wyra瘸my swoje zdanie. Ja osobi軼ie podczas stosowania tabletek nie zauwa篡豉m 瘸dnych skutk闚 ubocznych . Mia豉m 郵iczn cer, przepi瘯ne w這sy, nie przyty豉m... mo瞠 cz窷ciej g這wa mnie bola豉 (ale wtedy nie wi您a豉m tego z tabletkami ). Niestety kiedy tabletki trzeba odstawi. Kt鏎a z nas przewidzi co b璠zie si dzia這 PO? 瘸dna. Ja po 4 latach brania tabletek na razie mam masakr na g這wie. Nie wiem co jeszcze wyjdzie , mam nadziej, 瞠 to ju wszystko .
Problem tkwi w tym, 瞠 za choler nic nie jest w stanie nam pom鏂. Powr鏒 do tabletek tylko po to, by poprawi stan w這s闚 by豚y zab鎩stwem wed逝g mnie. Tym bardziej, 瞠 ca貫 篡cie ich bra nie mo積a.
Tak瞠 tylko to chcia豉m powiedzie Ka盥y przypadek jest inny

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Ja tu po odstawieniu tabletek mia豉m tr康zik. Trwa這 to oko這 10 miesi璚y.
Obecnie g這w myj co 2 dzie, wi璚 bardziej mi si przet逝szcza, no i w這sy wypadaj-to jedyny minus odstawienia. Reszta jest w porz康ku.
Za篡wa豉m ju biotebal,cynk,wit.c,b,瞠l azo, tran, olej z wiesio趾a, wciera豉m seboradin, dermen, radical. Nic nie pomaga na tyle, bym mog豉 odetchn望. Jakie rady? byle nie loxon
magdal90 jest offline  
Stary 2016-06-13, 17:46   #4582
szizii
Raczkowanie

Ja na Twoim miejscu wybra豉bym si do dobrego trychologa albo dermatologa i zbada豉 sk鏎 g這wy i stan mieszk闚 w這sowych, 瞠by zobaczy co si dzieje.
Jak d逝go bra豉 te tabletki?
szizii jest teraz online  
Stary 2016-06-13, 19:37   #4583
magdal90
Przyczajenie

Tylko gdzie znale潭 dobrego dermatologa lub trychologa;/ tragedia je郵i mieszka si na wsi.
By豉m u dermatologa, bez niczego przepisa mi loxon, drugi te.
4 lata bra豉m
magdal90 jest offline  
Stary 2016-06-14, 10:25   #4584
komtesa
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 807

No niestety przeszed na mnie czas, aby przywita si w tym w徠ku.
Z wypadaniem w這s闚 borykam si od oko這 2 lat. Od roku lecz si i nie widz 瘸dnej poprawy - w這s闚 coraz mniej. Stwierdzone Hashimoto, anemia.
Moje leczenie to:
- przej軼ie na diet bezmleczn, bezglutenow i bezcukrow, odstawienie wszelkich 鈍i雟tw, czyli np. naturalne w璠liny, domowe ketchupy, ciastka itp.
- 5 posi趾闚 dziennie
- surbifer durules
- selen, cynk, biotyna, b-complex, magnez, wit.C, wit.D3+K2, Omega3, wap
- do tego peeling sk鏎y g這wy DSH
- apteczne szampony, jeden nawet zam闚i豉m z Japonii, pono rewelacja i... nic
- wcierki.
No i jak tu nie za豉ma r彗, nie widz帷 poprawy?
Po roku wysz豉m ju z anemii, wzros這 mi 瞠lazo, ferrytyna, ale strasznie schud豉m, do tego w豉軼iwie straci豉m biust i co zrobi豉m?
Co, 瞠by w ko鎍u poczu si lepiej, pi瘯niej, nie, jak anorektyczka - powi瘯szy豉m piersi. Wiem, wszystkie pomy郵icie: co za idiotka? Pewnie co w tym jest, ale kto wie, ile ja bym czeka豉, a w這sy mi zaczn rosn望, a... lata lec. No c騜, sta這 si.
Nie s康zi豉m, 瞠 mo瞠 by jeszcze gorzej. Niestety jest. Jest w豉軼iwie tragicznie. Zacz窸am liczy w這sy, kt鏎e wypadaj mi po umyciu g這wy. Ponad 300. Teraz siedz i pisz do Was, a wok馧 mnie ju mam "pi瘯ny dywanik".
Zaczynam wi璚 walk od pocz徠ku!
W tym tygodniu robi badania. W przysz造m do trychologa.
Nie wiem tylko, czy mi wszystko nie wyleci do tego czasu.

Cytat:
Triss --> mo瞠 daruj sobie zwyk造ch dermatolog闚 i jed do W-wy do jednego z polecanych dermatolog闚. Przynajmniej dostaniesz diagnoz. Tarczyca mo瞠 wygl康a, jak AGA, wielokrotnie o tym czyta豉m. Serio, dziewczyno, nie p豉cz przed komputerem, bo nic Ci to nie da, por鏏 badania i jed do kogo dobrego. My te Ci nie damy odpowiedzi. Na forum laboratorium urody czyta豉m opis jednej dziewczyny, kt鏎ej te masowo lecia造 w這sy, czego to ona nie robi豉. W ko鎍u posz豉 do jednej ze znanych tutaj dermatolo瞠k. Diagnoza: niedoczynno嗆 tarczycy + hashimoto. Dosta豉 wcierki (g堯wnie sterydowe) i nie do嗆, 瞠 przesta造 wypada, to odros造, ale fakt, zaj窸o to dwa lata.
Czy mog zapyta, kt鏎e to s znane tu dermatolo磬i z Warszawy? Zale瘸這by mi na tym, aby nie przepisywa造 na dzie dobry hormon闚.
Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Ferrytyny nie podniesiesz 瞠lazem. Jaki masz poziom 瞠laza? U mnie 瞠lazo ok a ferrytyna za nisko. Aby w這sy nie wypada造 ferrytyna musi by 40 minimum, aby odrasta造 a 70. Je郵i chcesz podnie嗆 sam ferrytyn to mog Ci co nieco o tym napisa. Przekopa豉m ca造 internet ;/ Suplementacja 瞠lazem da豉 mi tyle, 瞠 ferrytyna jest ni瞠j ni przed suplementacj.
Ja podnios豉m ferrytyn 瞠lazem z 11 do 39, wi璚 nie mog si z tym zgodzi.
Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka wiadomo嗆
Je郵i jeszcze mnie kto tu pami皻a, dla pokrzepienia wklejam zdj璚ia po roku kuracji. W這sy przestaly by moim utrapieniem, cho wiadomo chcia這by sie wi璚ej i wi璚ej. Jest dobrze, myj szamponem jaki mi w r璚e wpadnie, nie u篡wam od篡wek, a rosn
Pod czyj opiek jeste? Pi瘯nie Ci odros造 w這sy!
Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka wiadomo嗆
Mam za sob mezoterapi Angel osoczem bogatop造tkowym, 2200 z za zabieg. Sza逝 nie ma. Szkoda pieni璠zy wyrzuconych w b這to.
I tu mnie za豉ma豉, bo my郵a豉m, 瞠 to dla mnie jedyny ratunek.
Naprawd nie pomaga? Mo瞠 chocia przestan mi wypada w takich ilo軼iach?
komtesa jest offline  
Stary 2016-06-18, 20:52   #4585
Gaya_oo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez komtesa Poka wiadomo嗆
No niestety przeszed na mnie czas, aby przywita si w tym w徠ku.
Z wypadaniem w這s闚 borykam si od oko這 2 lat. Od roku lecz si i nie widz 瘸dnej poprawy - w這s闚 coraz mniej. Stwierdzone Hashimoto, anemia.
Moje leczenie to:
- przej軼ie na diet bezmleczn, bezglutenow i bezcukrow, odstawienie wszelkich 鈍i雟tw, czyli np. naturalne w璠liny, domowe ketchupy, ciastka itp.
- 5 posi趾闚 dziennie
- surbifer durules
- selen, cynk, biotyna, b-complex, magnez, wit.C, wit.D3+K2, Omega3, wap
- do tego peeling sk鏎y g這wy DSH
- apteczne szampony, jeden nawet zam闚i豉m z Japonii, pono rewelacja i... nic
- wcierki.
No i jak tu nie za豉ma r彗, nie widz帷 poprawy?
Po roku wysz豉m ju z anemii, wzros這 mi 瞠lazo, ferrytyna, ale strasznie schud豉m, do tego w豉軼iwie straci豉m biust i co zrobi豉m?
Co, 瞠by w ko鎍u poczu si lepiej, pi瘯niej, nie, jak anorektyczka - powi瘯szy豉m piersi. Wiem, wszystkie pomy郵icie: co za idiotka? Pewnie co w tym jest, ale kto wie, ile ja bym czeka豉, a w這sy mi zaczn rosn望, a... lata lec. No c騜, sta這 si.
Nie s康zi豉m, 瞠 mo瞠 by jeszcze gorzej. Niestety jest. Jest w豉軼iwie tragicznie. Zacz窸am liczy w這sy, kt鏎e wypadaj mi po umyciu g這wy. Ponad 300. Teraz siedz i pisz do Was, a wok馧 mnie ju mam "pi瘯ny dywanik".
Zaczynam wi璚 walk od pocz徠ku!
W tym tygodniu robi badania. W przysz造m do trychologa.
Nie wiem tylko, czy mi wszystko nie wyleci do tego czasu.

Czy mog zapyta, kt鏎e to s znane tu dermatolo磬i z Warszawy? Zale瘸這by mi na tym, aby nie przepisywa造 na dzie dobry hormon闚.

Ja podnios豉m ferrytyn 瞠lazem z 11 do 39, wi璚 nie mog si z tym zgodzi.

Pod czyj opiek jeste? Pi瘯nie Ci odros造 w這sy!

I tu mnie za豉ma豉, bo my郵a豉m, 瞠 to dla mnie jedyny ratunek.
Naprawd nie pomaga? Mo瞠 chocia przestan mi wypada w takich ilo軼iach?
O mezoterapii pisa豉m ja, nie wiem sk康 wzi掖 si cytat sariQ ;/ Mi nie pomog豉, Tobie akurat mo瞠. Podobnie jak z 瞠lazem. Ca造 czas bior, b璠zie ju p馧 roku, ferrytyna spada i 瞠lazo te, ale za to B12 po zastrzykach wzros豉 do niemierzalnego poziomu i mo瞠 dlatego blokada z tym 瞠lazem i ferrytyn... Dlatego je郵i chcesz to spr鏏uj mezoterapii. Niekt鏎ym pomaga. Dla mnie kasa w b這to
Gaya_oo jest offline  
Stary 2016-06-19, 21:49   #4586
komtesa
Rozeznanie

Dzi瘯i.
Ja 瞠lazo bior ju od d逝窺zego czasu. Ca造 czas ros這, a dzisiaj odebra豉m wyniki i spad這 z 69 do 38.
Nie wiem ju, co robi. Na szcz窷cie w tym tygodniu id do lekarza. Mam nadziej, 瞠 oka瞠 si jaki sensowny i dobrze si mn zaopiekuje.
komtesa jest offline  
Stary 2016-06-20, 08:05   #4587
Contax
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 321

Cytat:
Napisane przez komtesa Poka wiadomo嗆
Dzi瘯i.
Ja 瞠lazo bior ju od d逝窺zego czasu. Ca造 czas ros這, a dzisiaj odebra豉m wyniki i spad這 z 69 do 38.
Nie wiem ju, co robi. Na szcz窷cie w tym tygodniu id do lekarza. Mam nadziej, 瞠 oka瞠 si jaki sensowny i dobrze si mn zaopiekuje.

To po operacji b璠zie dobrze

Contax jest offline  
Stary 2016-06-21, 06:48   #4588
komtesa
Rozeznanie

Pewnie tak. Oby.
komtesa jest offline  
Stary 2016-06-24, 09:08   #4589
szizii
Raczkowanie

komtesa, trzymam kciuki za popraw, b康 w dobrej my郵i kiedy robi豉 t operacj? Pami皻am, 瞠 kiedy ja by豉m po zabiegu w這sy lecia造 niesamowicie - sam pobyt w szpitalu, spadek 瞠laza i dzia豉nie narkozy - wszystko zrobi這 swoje ale po jakim czasie wr鏂i這 to do normy

Zacz窸am walk o w這sy. M鎩 plan to przede wszystkim wizyta u endo w poniedzia貫k, mam nadziej 瞠 dostan co na tarczyc, bo chyba ona jest tu g堯wnym sprawc poza tym:
-> suplementacja - przede wszystkim witamina D, kt鏎 mam na marnym poziomie; poza tym 瞠lazo, witamina C, niepokalanek, lukrecja, selen, mied, cynk, mangan (wszystkie specyfiki pod nadzorem specjalisty, oczywi軼ie )
-> dieta - akurat w tej chwili walcz jeszcze z sesj a to nie豉twy okres dla studenta wi璚 troch grzesz pod tym wzgl璠em po zako鎍zeniu zamierzam u這篡 rozs康ny plan i skrupulatnie si go trzyma - przede wszystkim odstawienie s這dyczy, bia貫j m彗i, mleka i wszystkich fast food闚 z jednym mo磧iwym cheatdayem w tygodniu. Du穎 ryb, 鈍ie篡ch warzyw i owoc闚 przede wszystkim
-> piel璕nacja:
olejowanie: olej lniany, cz瘰to 陰cz z miodem i Kallosem Blueberry
skalp: 2x/tydzie peeling sk鏎y g這wy, przed myciem na godzin olejek rycynowy, z czerwonej papryki i laurowy; mam jeszcze glink bia陰 anapsk i palm saba這w - by mo瞠 te je jako wykorzystam
mycie: szampon Giomat na wypadanie/造sienie
od篡wki/maski: to, co aktualnie mam pod r瘯: rosyjski balsam, Garnier Awokado&Karite, Kallos Blueberry, Biovax do w這s闚 suchych/z proteinami, Bingo Spa
wcierki: aktualnie Giomat na 造sienie telogenowe
stylizacja: p鏦i co nak豉dam tylko odrobin od篡wki i niczego wi璚ej na w這sy, zamierzam jednak kupi co, co utrzyma skr皻, nad tym musz popracowa
ca趾owite odstawienie prostownicy/suszarki, przynajmniej dop鏦i nie odzyskam cho cz窷ci w這s闚

Jak znajd chwil, wstawi zdj璚ia w這s闚, oby軼ie tylko si nie przerazi造 mam nadziej, 瞠 to cokolwiek pomo瞠 i w這sy przede wszystkim przestan wypada i zaczn w ko鎍u odrasta
szizii jest teraz online  
Stary 2016-06-25, 18:22   #4590
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Kochane moje misiaczki

Chcia豉m Wam poleci odzywk w sprayu Elseve fibralogy, o t:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,95...fibralogy.html

Generalnie podchodz bardzo sceptycznie do takich innowacji, a zw豉szcza do Elseve, ale to jest rewelacyjne. Efekty nie przysz造 po pierwszym u篡ciu, ale chyba po 3-4. W這sy wygl康aj na g窷ciejsze, grubsze, lepiej si uk豉daj. Moich w這s闚 absolutnie nie przet逝szcza, a piskam du篡m strumieniem kilka razy. Chcia豉m tylko napisa o moim odkryciu, zreszt na kwc oceny s 鈍ietne.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.