Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2016-09-11, 11:08   #4741
MM-1968
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 713
Dot.: Walka z 造sieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go 造sienia.cz III

Tak to wyglada
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (92,6 KB, 92 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (100,2 KB, 79 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (119,8 KB, 76 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (67,7 KB, 73 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (160,1 KB, 53 za豉dowa)

- spirulina, -wieczorem,
- biotebal, priorin,-rano
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/

MM-1968 jest offline  
Stary 2016-09-12, 07:51   #4742
Anna07_07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 330

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka wiadomo嗆
Tak to wyglada
MM, bardzo dobrze to wygl康a
Odrost jest super wa積y, niestety ... Mnie nie wypadaj w這sy (odpuka ), ale mam marny odrost, wi璚 u mnie g鏎a wygl康a fatalnie
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Wcierki - Alpicort E, maski r騜ne, henna cassia
Anna07_07 jest offline  
Stary 2016-09-12, 10:57   #4743
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

MM-1968--> te uwa瘸m, 瞠 wygl康a to naprawd dobrze. W這sy s grube, nic na czubku si nie 鈍ieci. My郵, 瞠 odrost masz ca趾iem spory.

Z tym odrostem to jest tak, 瞠 nie zawsze go wida. Nowe w這sy tak mniej wi璚ej od 4-5 cm dopiero zakrywaj 造sin. Przynajmniej u mnie tak jest. Moja g鏎a tak dobrze nie wygl康a.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2016-09-12, 11:06   #4744
saoriQ
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 211

Kobitki a jak ma takie pytanie a raczej dylemat. Jak wygl康a sprawa w這s闚 w trakcie ci捫y i po niej?Macie jakie do鈍iadczenia w tym temacie?M鎩 facet coraz cz窷ciej wspomina o dzieciach a ja dr輳 na sam my郵 jak prze篡j to moje w這sy. Wiem, 瞠 brzmi to mega egoistycznie ale ja w trakcie najgorszego wysypu w這s闚 prze篡豉m okropnie ci篹k depresj i nie chcia豉bym wraca do tego stanu, na sam my郵 dr mi nogi ze zdenerwowania...
saoriQ jest offline  
Stary 2016-09-12, 12:31   #4745
Anna07_07
Raczkowanie

Maria, kluczowe s這wo "鈍ieci". U mnie czubek g這wy po prostu "bije po oczach"
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Anna07_07 jest offline  
Stary 2016-09-12, 14:33   #4746
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka wiadomo嗆
W豉軼iwie to nie wiem, w這sy od sierpnia lec jak g逝pie, cho nieco mniej ni w zesz造m roku, pewnie dlatego, 瞠 lato by這 ch這dne. W czerwcu mia豉m karboksyterapi, liczy豉m na cud, kt鏎y si nie zdarzy, a mo瞠 jednak ? Mimo tego, 瞠 w這sy tak lec jako nie zauwa篡豉m, 瞠by ich by這 mniej na g這wie, wi璚 ca造 czas jaki odrost si kr璚i. W dodatku kto tu na forum poleci henn orientana, kt鏎 moje w這sy bardzo polubi造, rewelacyjnie pokrywa siwki, dodaje obj皻o軼i. Polubi造 te si z szamponem biotebal. cho sk豉du rewelacyjnego to on nie ma.
Ca造 czas bior spironol w dawce 50 mg. I tak i tak sikam po lekach na nadci郾ienie, wi璚 ju si do tego przyzwyczai豉m i moje otoczenie te .
W listopadzie mam kontrolne usg tarczycy i wizyt u endo.
Jak w這sy s 鈍ie穎 umyte i u這穎ne to pokusi豉bym si nawet o stwierdzenie, 瞠 nie wida problemu. Niestety jak zmokn, albo wybieram si na przeja盥磬 motorem i musz za這篡 kask, to po zdj璚iu jest masakra , dlatego rzadko dotrzymuj m篹owi towarzystwa. Upa造 oraz basen te im nie s逝膨.
Przy okazji wrzuc fotki.

MM w這sy masz rewelacyjne W og鏊e nie wida 瞠by mia豉 z nimi jakikolwiek problem Spironol na w這sy dzia豉 w dawce 100 mg lub wi璚ej. Moja endo twierdzi, 瞠 poni瞠j 100 nie ma sensu bra. Ja bra豉m 100mg przez 9 miesi璚y. Odstawi豉m. Martwi si toksycznym wp造wem na w徠rob. W kilku opisach internetowych wyczyta豉m, aby bra tak kr鏒ko jak mo磧iwe a badania na myszach dowiod造 瞠 zwi瘯sza ryzyko raka w徠roby. Endo twierdzi, 瞠 to bardzo bezpieczny lek, jednak ja wol by ostro積a ;/ Tym bardziej, 瞠 moja w徠roba da豉 zna o sobie.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2016-09-13, 07:08   #4747
saoriQ
Raczkowanie

Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka wiadomo嗆
Dzi瘯i SaoriQ! Sk豉dowo tabletki wygl康aj bardzo dobrze, ale "diabe tkwi w szczeg馧ach" ilo軼iowych
Podaj sk豉d ilo軼iowy tabletek Hairvity
Kolagen - 166,66 mg
L-cysteina-120 mg
L-leucyna-40 mg
L-walina-40 mg
L-lizyna-20 mg
L-metionina-6,66 mg
MSM-300 mg
wit. C-80 mg
ekstrakt skrzypu polnego 40 mg
niacyna 16 mg
瞠lazo 14 mg
kwas pantotenowy 6 mg
wit. B6 1,4 mg
wit. B2 1,4 mg
wit. B1 1,1
wit. A 800ug
kwas foliowy 200 ug
biotyna 50 ug
wit. D3 5 ug
wit. B12 2,5 ug

Jak oceniacie?
Zapisz
saoriQ jest offline  
Stary 2016-09-13, 17:08   #4748
kolamara
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 228

saoriQ ja jestem 鈍ie穎 w temacie, 瞠 tak powiem M鎩 syn nied逝go sko鎍zy 5 miesi璚y, a ja wyczesuj ko速uny od 3 miesi帷a po porodzie. Niestety z wypadem poci捫owym trzeba si liczy, bo chyba 90% kobiet jednak go ma. U mnie zar闚no w poprzedniej jak i tej ci捫y schemat by taki, 瞠 ok 3, 4 miesi帷e ci捫y w這sy troch bardziej wypada造, ale potem zaczyna豉 si totalna bajka i w這sy zag瘰zcza造 si bardzo, by造 l郾i帷e i spr篹yste. No ale w豉郾ie potem przychodzi istny armagedon - chyba nikt nie jest gotowy 瞠by ogl康ac pasma swoich w這s闚 sp造waj帷e do odp造wu... Tyle, 瞠 odrost sam z siebie jest bardzo du篡 przy tym wi璚 造siny nie ma, cho zakola ju mam troch

W sumie to fina, czyli dziecko jest wart wszystkiego, wi璚 sama si przekonasz, 瞠 wtedy nie b璠zie to mia這 a takiego znaczenia dla Ciebie. W這sy na pewno wr鏂 do normy i b璠 takie jak przed ci捫, ale trzeba przetrwa prawdziw maskar - musz wypa嗆 te, kt鏎ych i tak normalnie na g這wie by ju nie mia豉 gdyby nie ci捫owe hormony.

zewn皻rznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline  
Stary 2016-09-14, 06:51   #4749
saoriQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka wiadomo嗆
saoriQ ja jestem 鈍ie穎 w temacie, 瞠 tak powiem M鎩 syn nied逝go sko鎍zy 5 miesi璚y, a ja wyczesuj ko速uny od 3 miesi帷a po porodzie. Niestety z wypadem poci捫owym trzeba si liczy, bo chyba 90% kobiet jednak go ma. U mnie zar闚no w poprzedniej jak i tej ci捫y schemat by taki, 瞠 ok 3, 4 miesi帷e ci捫y w這sy troch bardziej wypada造, ale potem zaczyna豉 si totalna bajka i w這sy zag瘰zcza造 si bardzo, by造 l郾i帷e i spr篹yste. No ale w豉郾ie potem przychodzi istny armagedon - chyba nikt nie jest gotowy 瞠by ogl康ac pasma swoich w這s闚 sp造waj帷e do odp造wu... Tyle, 瞠 odrost sam z siebie jest bardzo du篡 przy tym wi璚 造siny nie ma, cho zakola ju mam troch

W sumie to fina, czyli dziecko jest wart wszystkiego, wi璚 sama si przekonasz, 瞠 wtedy nie b璠zie to mia這 a takiego znaczenia dla Ciebie. W這sy na pewno wr鏂 do normy i b璠 takie jak przed ci捫, ale trzeba przetrwa prawdziw maskar - musz wypa嗆 te, kt鏎ych i tak normalnie na g這wie by ju nie mia豉 gdyby nie ci捫owe hormony.
Dzi瘯uj Ci za te s這wa du穎 otuchy mi da造
Zapisz
saoriQ jest offline  
Stary 2016-09-18, 15:35   #4750
kiniasekkk
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 15

Dziewczyny mam do Was pro軸, czytam i czytam i zapisuje jakie badania robicie ale jest to strasznie czasoch這nne a chcia豉bym ju i嗆 z tym wszytskim do przodu. Jak na razie zapisa豉m: TSH, FT3, FT4, estrogen, prolaktyna, tstosteron wolny, kortyzol, ferrytyna, 瞠lazo, estradiol, 17 oh progesteron, dheas, androstendion. Co jeszcze wykonywa造軼ie? Chcia豉bym za jednym pobraniem co by nie rozdrabnia si Z g鏎y dzi瘯uje za pomoc)))
kiniasekkk jest offline  
Stary 2016-09-18, 18:23   #4751
soleil1985
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 424

D3 i B12
soleil1985 jest offline  
Stary 2016-09-22, 11:37   #4752
Nieszka__
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 987

Od ponad 3 tygodni m璚z si z nadmiernym wypadaniem w這s闚. Ich ilo嗆 w wannie, na pod這dze czy cho熲y poduszce przera瘸 nawet moj rodzin. Skutek: w這sy przerzedzi造 si na d逝go軼i, szczeg鏊nie po prawej stronie. Nie mam 瘸dnych go造ch plack闚 na g這wie, lecz taka dziura mi璠zy w這sami sk豉nia mnie jedynie do ich obci璚ia. Wygl康a to mniej wi璚ej tak, jak na tym zdj璚iu znalezionym w internecie: http://3.bp.blogspot.com/-EbL5yYYb6P...5c/s1600/6.jpg
Plusem jest jednak to, 瞠 rosn baby hair.
O co chodzi? Dlaczego tak si dzieje? Robi豉m badania na anemi, tarczyc i og鏊n morfologi - wszystko jest w porz康ku. ㄊkam Revalid. U篡wam teraz specjalistycznego szamponu z apteki + 瞠lu Dermena hamuj帷ego wypadanie w這s闚. Na skalp poza tym nie k豉d nic. Stosuj maski i od篡wki jedynie na d逝go嗆 w這s闚. Do tego stylizatory (kremy do lok闚, 瞠le - bez alkoholu w sk豉dzie).
Nie wiem ju co robi. W這sy prezentuj si okropnie, mog je nosi rozpuszczone jedynie uk豉daj帷 je na bok...
Nieszka__ jest offline  
Stary 2016-09-22, 11:45   #4753
megashanka
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 27

Mam taki sam problem. Wypadanie na tle androgennym. Od miesi帷a 造kam prostatan i pij wierzbownic, ale narazie na efekty jeszcze za wczesnie. Wiadomo - na efekt dzia豉nia zi馧 trzeba poczeka i 3 miesi帷e. U篡wam te wcierki MonRin z palma saba這wa i szamponu H-Stimupurin z Pharmaceris. Wa積a jest te dieta o niskim indeksie glikemicznym, poniewa wysoki poziom insuliny tylko nap璠za problem.

Wys豉ne z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez megashanka
Czas edycji: 2016-09-22 o 11:47
megashanka jest offline  
Stary 2016-09-23, 07:14   #4754
saoriQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez megashanka Poka wiadomo嗆
Mam taki sam problem. Wypadanie na tle androgennym. Od miesi帷a 造kam prostatan i pij wierzbownic, ale narazie na efekty jeszcze za wczesnie. Wiadomo - na efekt dzia豉nia zi馧 trzeba poczeka i 3 miesi帷e. U篡wam te wcierki MonRin z palma saba這wa i szamponu H-Stimupurin z Pharmaceris. Wa積a jest te dieta o niskim indeksie glikemicznym, poniewa wysoki poziom insuliny tylko nap璠za problem.

Ciekawy jest ten produkt MonRin, nie s造sza豉m o nim. Tylko, ze w opisie jest podane, 瞠 mo積a go stosowa raz w tygodniu.Jak Twoje wra瞠nia Megashanka?Ja chyba te wr鏂 do wierzbownicy. Teraz pij mi皻 nawet 2 mocne napary dziennie. Ale wiecie co ju straci豉m nadzieje, 瞠 w這sy wr鏂 do takiego stanu jak kiedy...martwi si, 瞠by taki jak jest utrzyma
Zapisz

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2016-09-23 o 07:15
saoriQ jest offline  
Stary 2016-09-23, 09:29   #4755
megashanka
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 27

Ja mam ten koncentrat energetyzuj帷y i jest napisane ze codziennie hmm. Og鏊nie zauwazylam ze wlosy szybciej urosly przez ten miesiac, jest duzo baby hair (ale to akurat nie problem, zawsze mam ich duzo i stercza jak antenki a dluzsze wlosy wypadaja i sa mocno przerzedzone). Wyadanie narazie takie samo, nie zmalalo nic :/ w sumie jest napisane ze trzeba stosowac min. 3 miesiace wiec jeszcze sie nie poddaje. Przy aplikacji czuc cieplo i mrowienie, co lubie, bo czuje ze cos dziala. Ja pije jeszcze 3 zielone herbaty dziennie, ale nie wiem czy nie zamienie je na koncentrat z zielonej herbaty, bo nie mam kiedy juz tych wszystkich ziolek i herbatek parzyc ehh. Ja chcialabym jedynie zeby wypadanie ustalo a moje wlosy na dlugosci nie wygladaly jak smetna miote趾a. Tak do ucha nie jest jeszcze tragicznie, ale od ucha do piersi to juz mizernie wygladajace strzepki, ktore podcinam co 2 miesiace i w kolko jest to samo. Postosuje jeszcze do 3 miesiecy prostatan a jak nie bedzie efektu to tylko wierzbownice, ale wyciag w tabletkach w wiekszej dawce, slyszalam ze tak dopiero jest jakis odczuwalny efekt.

megashanka jest offline  
Stary 2016-09-23, 11:01   #4756
soleil1985
Raczkowanie

Bra豉 mo瞠 kt鏎a z Was olej z siemienia lnianego w kapsu趾ach? Mia豉m pi ten olej, ale odrzuca mnie od niego i rozwa瘸m mo磧iwo嗆 brania kapsu貫k.
soleil1985 jest offline  
Stary 2016-09-25, 16:07   #4757
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Cytat:
Napisane przez soleil1985 Poka wiadomo嗆
Bra豉 mo瞠 kt鏎a z Was olej z siemienia lnianego w kapsu趾ach? Mia豉m pi ten olej, ale odrzuca mnie od niego i rozwa瘸m mo磧iwo嗆 brania kapsu貫k.
Pij olej lniany na czczo, 1 造磬 Staram sie jak najszybciej po趾n望 i nie rozjada si w smaku Da si przywykn望. Nawet nienajgorszym sposobem jest dolanie kilku kropli soku np malinowego i szybkie wypicie. Zdecydowanie to lepsze ni kapsu趾i.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2016-09-26, 07:29   #4758
saoriQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Pij olej lniany na czczo, 1 造磬 Staram sie jak najszybciej po趾n望 i nie rozjada si w smaku Da si przywykn望. Nawet nienajgorszym sposobem jest dolanie kilku kropli soku np malinowego i szybkie wypicie. Zdecydowanie to lepsze ni kapsu趾i.
A jakiej firmy ten olej lniany, gdzie takowy kupi? Ja kiedy kupi豉m w aptece Budwigowy olej lniany ale by chyba zepsuty bo by mega gorzki w smaku...
Zapisz
saoriQ jest offline  
Stary 2016-09-26, 10:43   #4759
pale_kindness
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 41

Z olejem lnianym w butelkach uwazajcie bo wiekszosc z nich jest zjelczala Kupujcie tylko jesli stal w lodowce w sklepie.

Dziewczyny, od kiedy zaczely mi wlosy wypadac (juz kilka lat temu) zawsze irytowalo mnie jak mi ktos mowil ze wlosy wypadaja przez stres. Nie traktowalam nigdy tego powaznie jako przyczyne czegokolwiek bo kiedys tez sie stresowalam i wlosy mi nie lecialy. Ale do rzeczy

Ponad tydzien temu odeszlo moje ukochane zwierzatko i strasznie to przezylam. Trzy cztery dni naprawde silnego stresu i kompletnego zalamania. To co sie stalo po tym wszystkim uswiadomilo mi co faktycznie robi z nami stres. Dostalam strasznego lupiezu (wyczytalam ze silny stres moze wywolac lupiez, czego nie wiedzialam) dodatkowo z dnia na dzien zaczelam wyjmowac potrojne ilosci wlosow niz dotychczas. Wyczesywalam je "z platami lupiezu" czyli mialam klebek wlosow oblepiony lupiezem. Cos strasznego. Szybko zareagowalam z szamponem przeciwlupiezowym i kilkoma innymi rzeczami. Dzis jest pierwszy dzien kiedy jest 'lepiej". Skora juz tak nie swedzi, o polowe mniej wlosow w zlewie. Ale to co sie stalo, ta reakcja zaraz po tym silnym stresie, dalo mi duzo do myslenia...
pale_kindness jest offline  
Stary 2016-09-26, 11:23   #4760
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka wiadomo嗆
Z olejem lnianym w butelkach uwazajcie bo wiekszosc z nich jest zjelczala Kupujcie tylko jesli stal w lodowce w sklepie.

Dziewczyny, od kiedy zaczely mi wlosy wypadac (juz kilka lat temu) zawsze irytowalo mnie jak mi ktos mowil ze wlosy wypadaja przez stres. Nie traktowalam nigdy tego powaznie jako przyczyne czegokolwiek bo kiedys tez sie stresowalam i wlosy mi nie lecialy. Ale do rzeczy

Ponad tydzien temu odeszlo moje ukochane zwierzatko i strasznie to przezylam. Trzy cztery dni naprawde silnego stresu i kompletnego zalamania. To co sie stalo po tym wszystkim uswiadomilo mi co faktycznie robi z nami stres. Dostalam strasznego lupiezu (wyczytalam ze silny stres moze wywolac lupiez, czego nie wiedzialam) dodatkowo z dnia na dzien zaczelam wyjmowac potrojne ilosci wlosow niz dotychczas. Wyczesywalam je "z platami lupiezu" czyli mialam klebek wlosow oblepiony lupiezem. Cos strasznego. Szybko zareagowalam z szamponem przeciwlupiezowym i kilkoma innymi rzeczami. Dzis jest pierwszy dzien kiedy jest 'lepiej". Skora juz tak nie swedzi, o polowe mniej wlosow w zlewie. Ale to co sie stalo, ta reakcja zaraz po tym silnym stresie, dalo mi duzo do myslenia...
Ja jak si bardzo zdenerwuj, to mam uczucie jakby pali mnie czubek g這wy
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Anna07_07 jest offline  
Stary 2016-09-26, 16:29   #4761
kiniasekkk
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 15

Cytat:

Z tego co wiem (ale by mo瞠 si myl, ale nie s康z) po silnym stresie w這sy wypadaj ale nie w ci庵u tygodnia po czy dw鏂h tylko kilku (2-3) miesi璚y. Mog to potwierdzi na sobie, 3 mies temu zmar mi Tata a dopiero od jaki dwoch tygodni wypada mi wi璚ej w這s闚, niestety :/ nie do嗆 瞠 ich malo to teraz to ju w og鏊e b璠zie masakra:/ a czasu na zaparzanie, 造kanie, wcieranie brak:/
kiniasekkk jest offline  
Stary 2016-09-26, 22:07   #4762
soleil1985
Raczkowanie

Kupi豉 olej Wielkopolski, na pocz徠ku nawet mi sz這 to picie, ale wyczyta豉m, 瞠 taka bardziej intensywna kuracja to jakie 5-6 造瞠k i zacz窸o mnie po nim mdli. Co do stresu to jestem strasznie wra磧iwa i wszystkim si niesamowicie przejmuj i niestety jestem 鈍iadoma, 瞠 nie pomaga to moim w這som, niestety w te bardziej stresuj帷e dni od razu wypada mi ich wi璚ej, nie musz czeka na to kilku miesi璚y, ale to mo瞠 kwestia os豉bienia organizmu ju, sama ju nie mam poj璚ia czemu tak jest.
soleil1985 jest offline  
Stary 2016-09-27, 07:04   #4763
Maghda_
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

U mnie w rodzinie wyst瘼uj przypadki 造sienia, kuzynka ma problemy z wypadaniem w這s闚, strasznie jej si przerzedzi造. U siebie te zaobserwowa豉m wi瘯sze wypadanie, ni dotychczas i teraz nie wiem, czy mamy jak捷 tendencj rodzinn, czy to mo瞠 by faktycznie przez stres, bo praca mnie czasem wyka鎍za. Kuzynka si zdecydowa豉 na wizyt u dermatologa. Trychologa? Chocia pierwszy raz s造sz, by by taki specjalista dermatolog typowo od problem闚 z w這sami. Jest to jaka nowa klinika, dr Trycholog, czy jako tak, kt鏎 prowadzi dr xxx do kt鏎ego akurat uda這 jej si um闚i. Jak b璠zie ju po wizycie, to dam zna czy co jej to da這. Ja na razie staram si stosowa od篡wki wzmacniaj帷e, no ale jeszcze chyba za szybko by zaobserwowa popraw. Wyczyta豉m tu o kilku metodach, tak瞠 b璠 stosowa, jak jeden nie pomo瞠, to nast瘼ny.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-29 o 17:33 Pow鏚: Reklama.
Maghda_ jest offline  
Stary 2016-09-27, 15:25   #4764
pale_kindness
Raczkowanie

U mnie nie by這 瘸dnego innego powodu 瞠by te w這sy tak mi polecia造. Chyba ju wr鏂i這 do stanu sprzed wysypu, w og鏊e szok 瞠 mam taki przeskok na prze這mie kilku dni, w sobot 140 w這s闚, dzisiaj to w og鏊e 20 w這s闚 . Kurcz, ten nag造 逝pie i wysyp to dla mnie ewenement. To musia這 by przez stres. Od p馧 roku nie zmieniam w og鏊e diety ani piel璕nacji.

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2016-09-27 o 15:27
Stary 2016-10-04, 22:40   #4765
szizii
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 170

A u mnie znowu pogorszenie by ju moment, kiedy w這sy mniej lecia造 z g這wy, jakie baby hair si pojawia造, natomiast teraz znowu leci ich ca豉 masa i widz jak sm皻nie wygl康aj na d逝go軼i, zaczynaj si przerzedza boki g這wy
Mam niebawem wizyt u endo 瞠by skontrolowa tarczyc, TSH niby spad這, witamina D skoczy豉 w g鏎 ale obawiam si 瞠 mo瞠 co by nie tak z androgenami... planuj przej嗆 na diet bezglutenow i niskow璕lowodanow ale przyznam, 瞠 dosta豉m za豉mania i nawet nie chce mi si walczy
szizii jest teraz online  
Stary 2016-10-04, 23:34   #4766
pale_kindness
Raczkowanie

Dziewczyny.

Jesli macie androgenizacje pochodzenia jajnikowego to serdecznie Wam polecam diete ukierunkowana na PCOS oraz suplementacje mio-inozytolu (ja biore Inofolic). Od kiedy zaczelam suplementowac mio-inozytol miesiaczka uregulowala mi sie do ksiazkowych 28 dni juz od pierwszego miesiaca brania (!) a zawsze mialam 34 dni. W tym miesiacu bylo identycznie, rowno po 28 dniach jestem w szoku :O Dieta lagodna dla trzustki. Dodatkowo magnez i jesli komus nie szkodzi to chrom. To naprawde pomaga. I witamina B6. Ja widze roznice.

Po prawie poltora rocznej diecie bezglutenowej mysle ze jesli ktos nie ma uczulenia czy celiakii tak jak ja to jest to chyba meczenie sie bez sensu. Nie zauwazylam zadnych spektakularnych efektow. Co wywnioskowalam to tylko to ze szkodzi mi pszenica. Ale po platkach owsianych czy pieczywie 篡tnim nic mi sie nie dzieje. A bez sensu je eliminowac calkowicie bo to zrodla zelaza, witamin b, bialek. Mozna sobie niechcacy zafundowac niedobor.

Mysle ze jak juz cos eliminowac to nabial bo jest insulinogenny. Mozna w malych ilosciach ser feta lub halloumi (tak slyszalam i tak jem) ale chcialabym wyeliminowac calkowicie kiedys. No i absolutnie nie zastepowac niczego soja bo soja to straszne zlo jak sie ma zaburzenia hormonalne, nawet ta niemodyfikowana.
Stary 2016-10-05, 07:27   #4767
saoriQ
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szizii Poka wiadomo嗆
A u mnie znowu pogorszenie by ju moment, kiedy w這sy mniej lecia造 z g這wy, jakie baby hair si pojawia造, natomiast teraz znowu leci ich ca豉 masa i widz jak sm皻nie wygl康aj na d逝go軼i, zaczynaj si przerzedza boki g這wy
Mam niebawem wizyt u endo 瞠by skontrolowa tarczyc, TSH niby spad這, witamina D skoczy豉 w g鏎 ale obawiam si 瞠 mo瞠 co by nie tak z androgenami... planuj przej嗆 na diet bezglutenow i niskow璕lowodanow ale przyznam, 瞠 dosta豉m za豉mania i nawet nie chce mi si walczy
Szizii a mo瞠 co si teraz sta這 takiego, ze w這sy zacz窸y Ci lecie? Mo瞠 stres?Mo瞠 to te wina jesieni?Ja te widz, 瞠 jak przelec po w這sach to wi璚ej ich zostaje na r瘯u...
Te chc przebada teraz tarczyc ale zrobi pewnie ca造 profil 陰cznie z przeciwcia豉mi...
Zapisz
saoriQ jest offline  
Stary 2016-10-05, 09:36   #4768
chimay
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 223

Cytat:
Dziewczyny.

Jesli macie androgenizacje pochodzenia jajnikowego to serdecznie Wam polecam diete ukierunkowana na PCOS oraz suplementacje mio-inozytolu (ja biore Inofolic). Od kiedy zaczelam suplementowac mio-inozytol miesiaczka uregulowala mi sie do ksiazkowych 28 dni juz od pierwszego miesiaca brania (!) a zawsze mialam 34 dni. W tym miesiacu bylo identycznie, rowno po 28 dniach jestem w szoku :O Dieta lagodna dla trzustki. Dodatkowo magnez i jesli komus nie szkodzi to chrom. To naprawde pomaga. I witamina B6. Ja widze roznice.

Po prawie poltora rocznej diecie bezglutenowej mysle ze jesli ktos nie ma uczulenia czy celiakii tak jak ja to jest to chyba meczenie sie bez sensu. Nie zauwazylam zadnych spektakularnych efektow. Co wywnioskowalam to tylko to ze szkodzi mi pszenica. Ale po platkach owsianych czy pieczywie 篡tnim nic mi sie nie dzieje. A bez sensu je eliminowac calkowicie bo to zrodla zelaza, witamin b, bialek. Mozna sobie niechcacy zafundowac niedobor.

Mysle ze jak juz cos eliminowac to nabial bo jest insulinogenny. Mozna w malych ilosciach ser feta lub halloumi (tak slyszalam i tak jem) ale chcialabym wyeliminowac calkowicie kiedys. No i absolutnie nie zastepowac niczego soja bo soja to straszne zlo jak sie ma zaburzenia hormonalne, nawet ta niemodyfikowana.
A co Ci si dzia這 po pszenicy?
Mnie przy hiperandrogenizmie (PCOS lub NK WPN - nie mam jeszcze ostaatecznej diagnozy) endo poleci豉 eliminacj nabia逝, co zacz窸am teraz wdra瘸, a nie jest mi 豉two, bo uwielbiam produkty mleczne.
Pr鏏owa豉m diety niskow璕lowodanowej, ale jest dla mnie zbyt restrykcyjna. Teraz chc si przyjrze po kolei r騜nym pokarmom i zastosowa diet eliminacyjn, 瞠by zobaczy, czy co si zmieni. G堯wnie w sensie samopoczucia og鏊nego (spadki energii, zgaga i takie tam), bo p鏦i jestem na lekach (anty i sterydy) w這sy rosn normalne i nie wypadaj, 這jotok si sko鎍zy.

Linki w przypadkowych s這wach w moich postach nie pochodz ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wiza. Linki pochodz帷e ode mnie wstawiam pod s這wem KLIK.
chimay jest teraz online  
Stary 2016-10-05, 12:22   #4769
pale_kindness
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Poka wiadomo嗆
A co Ci si dzia這 po pszenicy?
Mnie przy hiperandrogenizmie (PCOS lub NK WPN - nie mam jeszcze ostaatecznej diagnozy) endo poleci豉 eliminacj nabia逝, co zacz窸am teraz wdra瘸, a nie jest mi 豉two, bo uwielbiam produkty mleczne.
Pr鏏owa豉m diety niskow璕lowodanowej, ale jest dla mnie zbyt restrykcyjna. Teraz chc si przyjrze po kolei r騜nym pokarmom i zastosowa diet eliminacyjn, 瞠by zobaczy, czy co si zmieni. G堯wnie w sensie samopoczucia og鏊nego (spadki energii, zgaga i takie tam), bo p鏦i jestem na lekach (anty i sterydy) w這sy rosn normalne i nie wypadaj, 這jotok si sko鎍zy.
Pewnie masz PCOS. NK WPN jest naprawde rzadkie, jest stwierdzane za czesto bo trzeba sie do czegos doczepic. DHEAS i 17OHP moga byc lekko podwyzszone przy PCOS. Oczywiscie zbadaj sie czy cos ale nie nastawiaj sie na te nadnercza. Ja tak mialam ze sie nastawilam a wrecz wmowilam sobie to NK WPN i za wszelka cene probowalam udowodnic sobie ze to to, az w koncu odpuscilam i sklaniam sie bardziej ku PCOS...

A po pszenicy po prostu mam dolegliwosci ukladu pokarmowego. Jest mi niedobrze itd. I wyskakuja mi niespodzianki na twarzy.

Przy diecie IG to trzeba jeszcze pamietac o ladunku glikemicznym. Okazuje sie ze polowa produktow nadaje sie do jedzenia kiedy sie popatrzy na ladunek. Np. jesli chodzi o ig to sa zabronione banany ale ladunek jest niski. Wiec mozna jesc banany. I tak jest z wieloma innymi produktami. Wtedy ta dieta nie jest taka zla

Mysle ze przede wszystkim to wyeliminowac typowe zle rzeczy a reszte jesc i obserwowac organizm. Jak ja zjem cos i czuje sie senna to wiem ze zle to na mnie dziala. I wtedy to eliminuje. A po bananach czuje sie super

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2016-10-05 o 12:26
Stary 2016-10-05, 13:31   #4770
chimay
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 223

Cytat:
Pewnie masz PCOS. NK WPN jest naprawde rzadkie, jest stwierdzane za czesto bo trzeba sie do czegos doczepic. DHEAS i 17OHP moga byc lekko podwyzszone przy PCOS. Oczywiscie zbadaj sie czy cos ale nie nastawiaj sie na te nadnercza. Ja tak mialam ze sie nastawilam a wrecz wmowilam sobie to NK WPN i za wszelka cene probowalam udowodnic sobie ze to to, az w koncu odpuscilam i sklaniam sie bardziej ku PCOS...
Wst瘼n diagnoz NK WPN postawi豉 mi endokrynolog na podstawie bada hormon闚. PCOS wykluczy豉 ze wzgl璠u na kr鏒kie i regularne cykle oraz prawid這we wyniki USG jajnik闚. Z tego co czyta豉m jednak nie zawsze brak p璚herzyk闚 na jajnikach wyklucza PCOS, bo wystarczy hiperandrogenizm oraz brak owulacji (a tego bez monitoringu cyklu nie spos鏏 sprawdzi). Testu obci捫enia synaktenem ani TK nadnerczy jeszcze nie robi豉m, 瞠by ostatecznie wykluczy lub potwierdzi wst瘼n diagnoz.

Cytat:
A po pszenicy po prostu mam dolegliwosci ukladu pokarmowego. Jest mi niedobrze itd. I wyskakuja mi niespodzianki na twarzy.

Przy diecie IG to trzeba jeszcze pamietac o ladunku glikemicznym. Okazuje sie ze polowa produktow nadaje sie do jedzenia kiedy sie popatrzy na ladunek. Np. jesli chodzi o ig to sa zabronione banany ale ladunek jest niski. Wiec mozna jesc banany. I tak jest z wieloma innymi produktami. Wtedy ta dieta nie jest taka zla

Mysle ze przede wszystkim to wyeliminowac typowe zle rzeczy a reszte jesc i obserwowac organizm. Jak ja zjem cos i czuje sie senna to wiem ze zle to na mnie dziala. I wtedy to eliminuje. A po bananach czuje sie super
Problem polega u mnie na tym, 瞠 czuj si senna tak瞠 przez warunki pogodowe, jestem niskoci郾ieniowcem. Ale by mo瞠 dostrzeg jaki zwi您ek z konkretnym jedzeniem.
Dieta IG i tak jest 豉twiejsza do stosowania ni niskow璕lowodanowa. Ja da豉m rad na tej drugiej tylko 2 tygodnie a i to te ledwo si mie軼i豉m z liczb w璕li w dozwolonych 130 gramach dziennie.

Linki w przypadkowych s這wach w moich postach nie pochodz ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wiza. Linki pochodz帷e ode mnie wstawiam pod s這wem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-10-05 o 13:32
chimay jest teraz online  
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.