Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2014-04-18, 07:06   #991
MM-1968
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 713
Dot.: Znalaz豉m skuteczny spos鏏 na wypadanie w這s闚 cz.III

Nie nad捫am ostatnio z czytaniem, b璠 to musia豉 nadrobi

Mam takie dobre wyniki tarczycowe, a okaza這 si, 瞠 mam guzka w lewym p豉cie, nieunaczynionego, ale jest - wczoraj by豉m na usg.

No i przyjrza豉m si bli瞠j tym wynikom i wolna tyroksyna wprawdzie w normie, ale zbli瘸 si do g鏎nej granicy. Czy瘺y co z moj tarczyc zaczyna這 si dzia?
Czas jednak wybra si do endokrynologa

- spirulina, -wieczorem,
- biotebal, priorin,-rano
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/

MM-1968 jest offline  
Stary 2014-04-18, 09:15   #992
jdrk
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 83

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka wiadomo嗆
placenta fajna jestem po drugiej ampulce i nic mnie nie podraznia a w skladzie ma alko pozatym moj skalp jest wrazliwy wiec tym bardziej W trakcie aplikowania wyleci moze 1-2 wloski a na drugi dzien praktycznie nic Wloski sa fajne , napuszone i mieciutkie takze ja ja polecam zobaczymy jakie beda efekty po skonczonej kuracji 2 opakowan

Wlasnie mi przy wcieraniu tez zawsze cos wypadnie
ale musze cos wcierac ,zeby miec baby hair.

Endry przepisa豉 mi loxon 5 ,ale boje sie uzyc, chociaz mnie korci....
jdrk jest offline  
Stary 2014-04-18, 09:51   #993
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Sprz徠aj帷 znalaz豉m stare wyniki bada z 2011 roku rok przed wypadaniem.. Za豉ma豉m si i wkurzy豉m. Okaza這 si 瞠 ju wtedy mia豉m niedoczynno嗆 tarczycy i stan przedcukrzycowy! O anemii nie wspomn wszystkie czerwone krwinki obni穎ne. Nie wiem jak ja wtedy funkcjonowa豉m i mi w這sy nie wypada造 : o
I nie rozumiem jak zasrani lekarze widz帷 takie wyniki nie leczyli mnie w og鏊e. Tak naprawd gdyby nie to 瞠 w這sy mi zacz窸y wypadac to ja bym w ogole nie zacz窸a si na te choroby leczy.
Wybaczcie za marudzenie,ale nie rozumiem co tacy ludzie-lekarze robi w tym zawodzie.
Stary 2014-04-18, 11:04   #994
amelka29
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 38

zdrowych i weso造ch 安i徠 kochane dziewczyny!!!!
amelka29 jest offline  
Stary 2014-04-18, 11:31   #995
mastiff
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 271

Spokojnych 安i徠 Kud豉cze
mastiff jest offline  
Stary 2014-04-18, 14:39   #996
neo999
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Weso造ch 安i徠 wszystkim i pozytywnego my郵enia.

Tylko nie zjedzcie za du穎 cukrowych barank闚.
neo999 jest offline  
Stary 2014-04-18, 15:01   #997
forgotten tower
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 103

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
Przeciwcia豉 robi豉? nie s造sza豉 nigdy o stwierdzeniu, 瞠 tsh powinno oscylowa w okolicach 2? wi瘯szo嗆 endokrynolog闚, gdy tsh jest w g鏎nej granicy rozpoczyna ju leczenie, szczeg鏊nie gdy pojawiaj si objawy niedoczynno軼i. Nie wiem czy to 幢e, czy dobrze, bo tarczyca cz瘰to dostaje rykoszetem.
Oczywi軼ie, 瞠 s造sza豉m, ale co z tego. Tylko jedna pani ginekolog, ktora obejrza豉 moje wyniki z drugiej ci捫y (zako鎍zonej sporo przedwcze郾ie zreszt) zobaczywszy tsh prawie 4 pokiwa豉 g這w, 瞠 wg niej to si do dalszej diagnostyki nadawa這, zw.w ci捫y. Wiesz, ja sobie na si貫 chor鏏 nie szukam...
Ale dzi sie pod豉ma豉m. Dopiero co pisalam Wam o wyczekanej wizycie i co - dosta豉m dzi tel.z poradni, 瞠 lekarz jest powa積ie chory i ju z nimi nie b璠zie wsp馧pracowa. Inna lek.endokrynolog jest dost瘼na dopiero w drugiej po.maja i ma komplet pacjent闚, wi璚 je郵i mam co pilnego, pozostaje mi 瞠bra pod gabinetem by mnie wcisn窸a na cyt."szybk interpretacj wynik闚" ( nie wiem czy wiecie co si dzieje pod gab.w poradniach specjalistycznych jak na wizyt czeka si kilka m-cy). Za豉mka po ca這軼i, a si porycza豉m z bezsilno軼i

Edytowane przez forgotten tower
Czas edycji: 2014-04-18 o 17:08 Pow鏚: liter闚ki :/
forgotten tower jest offline  
Stary 2014-04-18, 16:08   #998
jdrk
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 83

Przypomnia這 mi sie, ze pod koniec Marca wzie豉m ostatnia tabletke anty.
Czy musze poczeka kilka miesiecy, zeby zrobi badania horonow?
jdrk jest offline  
Stary 2014-04-19, 15:34   #999
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Zdrowych, radosnych 安i徠 Bez my郵enia o tym, co na g這wie
Gaya_oo jest offline  
Stary 2014-04-19, 17:23   #1000
MM-1968
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 713

Z Okazji 安i徠 Wielkanocn ych Najserdeczniejsze 篡 czenia Zdrowia,Szcz窷cia, Wszelkiej Pomy郵no軼i oraz Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa i mn鏀twa w這s闚 na g這wie oczywi軼ie :-*

Wys豉ne z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

- spirulina, -wieczorem,
- biotebal, priorin,-rano
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/

MM-1968 jest offline  
Stary 2014-04-19, 18:30   #1001
201607111040
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 10 542

Dziewczyny u篡wa造軼ie mo瞠 maski dro盥穎wej babuszki agafi? Pomog豉 ona wam na wypadanie czy tylko przy酥ieszy豉 porost?
201607111040 jest offline  
Stary 2014-04-19, 22:08   #1002
illegale
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 459
GG do illegale

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka wiadomo嗆
Wybaczcie za marudzenie,ale nie rozumiem co tacy ludzie-lekarze robi w tym zawodzie.
zbijaj super kas

musimy walczy i leczy si same, nie marnuj帷 czasu i pieni璠zy na lekarzy

Moja ma豉 Amelio, twoje ko軼i nie s ze szk豉. Mo瞠sz zderza si z 篡ciem.

illegale jest offline  
Stary 2014-04-20, 08:40   #1003
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka wiadomo嗆
Oczywi軼ie, 瞠 s造sza豉m, ale co z tego. Tylko jedna pani ginekolog, ktora obejrza豉 moje wyniki z drugiej ci捫y (zako鎍zonej sporo przedwcze郾ie zreszt) zobaczywszy tsh prawie 4 pokiwa豉 g這w, 瞠 wg niej to si do dalszej diagnostyki nadawa這, zw.w ci捫y. Wiesz, ja sobie na si貫 chor鏏 nie szukam...
Ale dzi sie pod豉ma豉m. Dopiero co pisalam Wam o wyczekanej wizycie i co - dosta豉m dzi tel.z poradni, 瞠 lekarz jest powa積ie chory i ju z nimi nie b璠zie wsp馧pracowa. Inna lek.endokrynolog jest dost瘼na dopiero w drugiej po.maja i ma komplet pacjent闚, wi璚 je郵i mam co pilnego, pozostaje mi 瞠bra pod gabinetem by mnie wcisn窸a na cyt."szybk interpretacj wynik闚" ( nie wiem czy wiecie co si dzieje pod gab.w poradniach specjalistycznych jak na wizyt czeka si kilka m-cy). Za豉mka po ca這軼i, a si porycza豉m z bezsilno軼i

No jak co z tego ... trzeba walczy o siebie! Je郵i jeden lekarz chocia w minimalnym stopniu w Twoich odczuciach nie sprawdza si, jego wiedza nie zgadza si z tym co ju sama wiesz, szukasz nowego i nie odpuszczasz. Masz absolutnie do tego prawo, bez pos康ze o hipochondri.
Ja nie wiem co si dzieje w poradniach, bo w leczenie nfz ju nie wierze, ale jestem sobie w stanie wyobrazi jaki lincz Ci czeka. Mo瞠 zapisz si na kolejny termin, a w mi璠zy czasie korzystaj z prywatnych wizyt?

Cytat:
Napisane przez illegale Poka wiadomo嗆
zbijaj super kas

musimy walczy i leczy si same, nie marnuj帷 czasu i pieni璠zy na lekarzy
Ty lepiej pisz, co tam u Ciebie dobrego si podzia這

Sp騧nionych weso造ch 安i徠 Wam 篡cz, smacznego jajeczka i miliona bejbik闚 na g這wie
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2014-04-21, 12:26   #1004
illegale
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 459
GG do illegale

Cytat:
No jak co z tego ... trzeba walczy o siebie! Je郵i jeden lekarz chocia w minimalnym stopniu w Twoich odczuciach nie sprawdza si, jego wiedza nie zgadza si z tym co ju sama wiesz, szukasz nowego i nie odpuszczasz. Masz absolutnie do tego prawo, bez pos康ze o hipochondri.
Ja nie wiem co si dzieje w poradniach, bo w leczenie nfz ju nie wierze, ale jestem sobie w stanie wyobrazi jaki lincz Ci czeka. Mo瞠 zapisz si na kolejny termin, a w mi璠zy czasie korzystaj z prywatnych wizyt?

Ty lepiej pisz, co tam u Ciebie dobrego si podzia這

Sp騧nionych weso造ch 安i徠 Wam 篡cz, smacznego jajeczka i miliona bejbik闚 na g這wie
Wzajemnie! : )

w kwestii wypadania niestety od paru dni gorzej, w這s闚 wsz璠zie pe軟o... ale mam nadziej, 瞠 to tylko sprawa 幢e dobranej dawki leku na tarczyce (wpad豉m w lekk nadczynno嗆) i nied逝go wszystko dojdzie do normy... tzn. stanu wcze郾iejszego, kiedy wypada這 ich troch mniej...

ale za to pochwal si, odstawi豉m tabletki anty ok 1,5 miesi帷a temu i moje samopoczucie bardzo si poprawi這! mam ochot 篡 i wychodzi z domu no i to te kwestia nowych tabletek na tarczyc (thybon, syntetyczne t3)

kupi豉m sobie krem z progesteronem, mam nadziej, 瞠 co dzia豉 w stabilizowaniu mojego uk豉du hormonalnego, mo瞠 to dzi瘯i niemu te czuj si lepiej...

no i zacz窸am zn闚 nak豉da maski na w這sy, tzn. nie tak tylko minute przed myciem, ale na godzin i to w czepku i r璚zniku razem z podgrzewaniem suszark i mam od razu 豉dniejsze w這sy.
Stosuj te dwa spraye - woda z miodem i woda z siarczanem magnezu (s鏊 gorzka) i oba te si chyba przyczyni造 do ich lepszego stanu.

I najwa積iejsze -znalaz豉m spos鏏 na obj皻o嗆 moich w這s闚 - na noc zwi您uje w這sy w byle jaki kok (wcze郾iej spryskuje wod z miodem), tak je zapl徠uj o gumk, trudno mi to opisa, ale rano mam delikatne fale, rozczesuje je tangle teezerem, a fale utrwalam wod z piwem, kt鏎 przela豉m do butelki po piance do w這s闚 i jest ca趾iem zno郾ie, ostatnio nawet kto mnie pochwali, 瞠 mam 豉dne w這sy ;o

Moja ma豉 Amelio, twoje ko軼i nie s ze szk豉. Mo瞠sz zderza si z 篡ciem.

illegale jest offline  
Stary 2014-04-23, 18:59   #1005
Bezcielesna
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 810

Witam

Odebra豉m dzi wyniki i zastanawiam si czy przejmowa si wynikiem estradiolu (mam do嗆 d逝gie cykle i sk徙e miesi帷zki) i tu dr捫y czy szuka dalej innej przyczyny, poniewa w這sy wychodz pasmami a zakola mam jak przeci皻ny 60-letni m篹czyzna, a chc zebra kilka bada przed wizyt w lekarza.
4dzie cyklu:
Fsh 5.9
Lh 5.99
Estradiol 29.66
Prolaktyna 9.94
Tsh 1.09
Bezcielesna jest offline  
Stary 2014-04-24, 12:17   #1006
forgotten tower
Raczkowanie

Mnie na t chwil nie sta na leczenie prywatnie - a na nfz wizyt mam w innej poradni na koniec czerwca jako; obdzwoni豉m okoliczne miejscowo軼i nawet, w nadziei, 瞠 co szybciej b璠zie, ale gdzie tam;
jedyne co zrobi to prywatnie usg tarczycy bo nigdy nie mia豉m - je郵i wyjdzie, 瞠 wszystko ok, to doczekam do wizyty, a je郵i co nie tak, to oczywi軼ie spod ziemi kas na prywatn wizyt wyci庵n.
Najbardziej mnie m璚zy ta wieczna senno嗆 - dw鎩ka malych dzieci pod moj opiek, a ja tylko czekam jak m這dsze uda si ma drzemk i te wtedy korzystam - wskakuj pod koc (bo oczywi軼ie przez wi瘯sz cz窷 dnia mi zimno, niezale積ie od pogody) i... niczym stary nied德ied

a do tego od lipca b璠ziemy ju w zupe軟ie nowym miejscu, wi璚 nawet jak uda mi si tutaj rozpocz望 jakie leczenie, raczej b璠 musia豉 je kontynuowa (lub startowa od zera - zale篡 jaki plan b璠zie mia lekarz) gdzie indziej.
Stary 2014-04-24, 14:21   #1007
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka wiadomo嗆
Mnie na t chwil nie sta na leczenie prywatnie - a na nfz wizyt mam w innej poradni na koniec czerwca jako; obdzwoni豉m okoliczne miejscowo軼i nawet, w nadziei, 瞠 co szybciej b璠zie, ale gdzie tam;
jedyne co zrobi to prywatnie usg tarczycy bo nigdy nie mia豉m - je郵i wyjdzie, 瞠 wszystko ok, to doczekam do wizyty, a je郵i co nie tak, to oczywi軼ie spod ziemi kas na prywatn wizyt wyci庵n.
Najbardziej mnie m璚zy ta wieczna senno嗆 - dw鎩ka malych dzieci pod moj opiek, a ja tylko czekam jak m這dsze uda si ma drzemk i te wtedy korzystam - wskakuj pod koc (bo oczywi軼ie przez wi瘯sz cz窷 dnia mi zimno, niezale積ie od pogody) i... niczym stary nied德ied

a do tego od lipca b璠ziemy ju w zupe軟ie nowym miejscu, wi璚 nawet jak uda mi si tutaj rozpocz望 jakie leczenie, raczej b璠 musia豉 je kontynuowa (lub startowa od zera - zale篡 jaki plan b璠zie mia lekarz) gdzie indziej.
finanse to akurat argument nie do przej軼ia niestety.
Ale co do nowego miejsca zamieszkania, to mo瞠 ju teraz zapisz si w okolicy u jakiego lekarza. Ja, jak w czerwcu zesz貫go roku chcia豉m si zapisa, us造sza豉m, 瞠 nie ma ju miejsc w tym roku.

Blackbejbe zagl康asz tu czasem? bo chcia豉m zapyta, jakie kosmetyki w ci捫y u篡wa豉 ... czuje si jak dziecko we mgle ostatnio. Jakie wcierki, domowe maseczki? mo積a naft na 貫b nak豉da?
I najwa積iejsze - czego u篡wa 瞠by chocia podleczy sk鏎! tr康zik mnie dopad, rozsia si ju z dekoltu na ramiona, a teraz na twarz w豉zi zaczyna. Przypominam biedronk odzwyczai豉m si ju od u篡wania podk豉d闚 ala 'kamufla' typu dermablend - teraz czuje si w tym jak w masce, nie chce znowu mocno si malowa, aby to ukrywa. Szczeg鏊nie 瞠 lato idzie

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Poka wiadomo嗆
Witam

Odebra豉m dzi wyniki i zastanawiam si czy przejmowa si wynikiem estradiolu (mam do嗆 d逝gie cykle i sk徙e miesi帷zki) i tu dr捫y czy szuka dalej innej przyczyny, poniewa w這sy wychodz pasmami a zakola mam jak przeci皻ny 60-letni m篹czyzna, a chc zebra kilka bada przed wizyt w lekarza.
4dzie cyklu:
Fsh 5.9
Lh 5.99
Estradiol 29.66
Prolaktyna 9.94
Tsh 1.09
normy podaj
robi豉 jakie androgeny wcze郾iej, czy to pierwsze badania?
Stary 2014-04-24, 14:28   #1008
jyyli
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 10 025
GG do jyyli

Hej dziewczyny

Mam pewien problem z w這sami, pr鏏owa豉m ju szuka porad w internecie, ale nie wiem, by mo瞠 幢e szukam, bo absolutnie niczego nie znalaz豉m.

Zauwa篡豉m, 瞠 w這sy, kt鏎e mi wypadaj, s o wiele, wiele cie雟ze przy cebulce, ni na ko鎍ach. S te g豉dsze, delikatniejsze.
Czy to mo瞠 mie zwi您ek z hormonami? Co prawda w badaniach hormonalnych wszystko wysz這 w porz康ku, ale mam ewidentne objawy nadmiaru m瘰kich hormon闚. Podejrzewam te utajon niedoczynno嗆 tarczycy (hormony niby w normie, ale jednak endokrynolog ju kiedy to podejrzewa).

A mo瞠 tak po prostu jest, 瞠 w這s z wiekiem robi si coraz cie雟zy, a wypada?
W這sy owszem, wypadaj mi w sporych ilo軼iach (tutaj te podejrzewam dzia豉nie hormon闚), ale tylko te ca趾iem d逝gie, a s naprawd bardzo d逝gie. Zapuszczam je od ponad 10 lat.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2014-04-24, 14:52   #1009
Bezcielesna
Rozeznanie

Sailor Star Fighter nie robi豉m 瘸dnych innych bada, rozmawia豉m wcze郾iej z ginekologiem na ten temat, zleci badanie prolaktyny, wysz豉 nieco podwy窺zona da leki na zbicie i temat umar. 4mc temu odstawi豉m antyki (Harmonet dobrany "na oko" ) i po odczekaniu zrobi豉m badania na w豉sn r瘯, rozwa瘸m co dalej, czy teraz zbadanie poziomu testosteronu.
Wed逝g normy wynik jest dobry- 29.66 - norma f.p璚herzykowa 12.5-166 ale w internecie wyczyta豉m opinie i jednak ta warto嗆 jest do嗆 niska st康 moje zastanowienie.
Bezcielesna jest offline  
Stary 2014-04-24, 16:55   #1010
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Sailor Star Fighter nie robi豉m 瘸dnych innych bada, rozmawia豉m wcze郾iej z ginekologiem na ten temat, zleci badanie prolaktyny, wysz豉 nieco podwy窺zona da leki na zbicie i temat umar. 4mc temu odstawi豉m antyki (Harmonet dobrany "na oko" ) i po odczekaniu zrobi豉m badania na w豉sn r瘯, rozwa瘸m co dalej, czy teraz zbadanie poziomu testosteronu.
Wed逝g normy wynik jest dobry- 29.66 - norma f.p璚herzykowa 12.5-166 ale w internecie wyczyta豉m opinie i jednak ta warto嗆 jest do嗆 niska st康 moje zastanowienie.
Podwy窺zona prolaktyna mog豉 wynika z kilku innych zaburze, szkoda 瞠 ju wtedy nie zag喚bi si w to bardziej, tylko wpakowa Ci leki na obni瞠nie. Estradiol sza逝 nie robi - przy podobnych normach mia豉m co w granicach 36 i endo kr璚i nosem ... Wa積a te jest r闚nowaga mi璠zy hormonami, dlatego czeka Ci pewnie jeszcze kilka bada.
Jak ju robisz je na w豉sn r瘯, to zamiast testosteronu ca趾owitego wybierz wolny - jego r闚nie badaj na pocz徠ku cyklu. Do tego androstendion. Jak masz wi璚ej kasy to mo積a te nadnerczowe sprawdzi 17oh progesteron (r闚nie pierwsze dni cyklu) i siarczan oraz krzyw cukrow i insulinow. No i usg jajnik闚, chyba 瞠 ju by這.
Stary 2014-04-24, 16:58   #1011
Harutobi89
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 529

Cytat:
Napisane przez jyyli Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny

Mam pewien problem z w這sami, pr鏏owa豉m ju szuka porad w internecie, ale nie wiem, by mo瞠 幢e szukam, bo absolutnie niczego nie znalaz豉m.

Zauwa篡豉m, 瞠 w這sy, kt鏎e mi wypadaj, s o wiele, wiele cie雟ze przy cebulce, ni na ko鎍ach. S te g豉dsze, delikatniejsze.
Czy to mo瞠 mie zwi您ek z hormonami? Co prawda w badaniach hormonalnych wszystko wysz這 w porz康ku, ale mam ewidentne objawy nadmiaru m瘰kich hormon闚. Podejrzewam te utajon niedoczynno嗆 tarczycy (hormony niby w normie, ale jednak endokrynolog ju kiedy to podejrzewa).

A mo瞠 tak po prostu jest, 瞠 w這s z wiekiem robi si coraz cie雟zy, a wypada?
W這sy owszem, wypadaj mi w sporych ilo軼iach (tutaj te podejrzewam dzia豉nie hormon闚), ale tylko te ca趾iem d逝gie, a s naprawd bardzo d逝gie. Zapuszczam je od ponad 10 lat.
Co to znaczy utajona niedoczynno軼 tarczycy czym to sie objawia ?
Mo瞠 id do dermatologa i zr鏏 trichoskopi ?
hormony badaj w 3-8 dniu cyklu wtedy tylko wyjda prawidlowe wyniki
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-04-24, 17:12   #1012
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka wiadomo嗆
8 dzie cyklu to troch za p騧no aby bada niekt鏎e hormony, max do 5 dnia - najlepiej mi璠zy 3 a 4. Jak zrobisz estradiol w 8 dniu to masz ju inn faz cyklu, wi璚 wynik nie b璠zie raczej miarodajny. To samo z 17oh progesteronem, kt鏎y sprawdza si po to aby zobaczy jak pracuj nadnercza, p騧niej w jego produkcje w陰czaj si jajniki i badanie sensu nie ma. To samo wolny testosteron - jak jest skopany, to tylko na pocz徠ku to wyjdzie. Podobno analogiczna sytuacja jest te z usg - zmiany na jajnikach najlepiej wida w pierwszych dniach cyklu.
Stary 2014-04-24, 17:30   #1013
jyyli
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 10 025
GG do jyyli

Cytat:
Z tego, co m闚i lekarz, to utajona niedoczynno嗆 objawia si tym, 瞠 hormony s w "wide趾ach", ale pacjent ma ksi捫kowe objawy.
Chocia teraz widz, 瞠 to, 瞠 mieszcz si w laboratoryjnych normach, nie znaczy, 瞠 jestem zdrowa.

Hormony bada豉m najpierw w 21. dniu cyklu, a p騧niej w 3.
Za pierwszym razem wszystko wysz這 w normie, poza 17-OH-progesteronem, kt鏎y 20 (!) razy przekracza norm. Przy drugim badaniu by這 ju w porz康ku.
Zbadam w takim razie jeszcze testosteron w 3. dniu cyklu

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2014-04-24, 17:52   #1014
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
8 dzie cyklu to troch za p騧no aby bada niekt鏎e hormony, max do 5 dnia - najlepiej mi璠zy 3 a 4. Jak zrobisz estradiol w 8 dniu to masz ju inn faz cyklu, wi璚 wynik nie b璠zie raczej miarodajny. To samo z 17oh progesteronem, kt鏎y sprawdza si po to aby zobaczy jak pracuj nadnercza, p騧niej w jego produkcje w陰czaj si jajniki i badanie sensu nie ma. To samo wolny testosteron - jak jest skopany, to tylko na pocz徠ku to wyjdzie. Podobno analogiczna sytuacja jest te z usg - zmiany na jajnikach najlepiej wida w pierwszych dniach cyklu.
Dzi瘯i za informacje , niewiedzia豉m o tym. Tylko jak ginekolog mnie zbada jak b璠a mia豉 miesi帷zk ? i to jeszcze taka obfita jak ja mam
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-04-24, 17:53   #1015
Bezcielesna
Rozeznanie

Cytat:
Podwy窺zona prolaktyna mog豉 wynika z kilku innych zaburze, szkoda 瞠 ju wtedy nie zag喚bi si w to bardziej, tylko wpakowa Ci leki na obni瞠nie. Estradiol sza逝 nie robi - przy podobnych normach mia豉m co w granicach 36 i endo kr璚i nosem ... Wa積a te jest r闚nowaga mi璠zy hormonami, dlatego czeka Ci pewnie jeszcze kilka bada.
Jak ju robisz je na w豉sn r瘯, to zamiast testosteronu ca趾owitego wybierz wolny - jego r闚nie badaj na pocz徠ku cyklu. Do tego androstendion. Jak masz wi璚ej kasy to mo積a te nadnerczowe sprawdzi 17oh progesteron (r闚nie pierwsze dni cyklu) i siarczan oraz krzyw cukrow i insulinow. No i usg jajnik闚, chyba 瞠 ju by這.
Mam w豉郾ie podobne wra瞠nie 瞠 ten estradiol mimo i mie軼i si w normie sza逝 nie robi. Musz zatem poczeka do kolejnego cyklu bo jest ju 8 dzie (a to troch potrwa bo mam cykle d逝gie, oko這 35dniowe) by zrobi na pocz徠ku wolny testosteron i androstendion. Reszta chwilowo nie, bo brak mi funduszy. Ostatnie usg jajnik闚 by這 w sumie 2lata temu i nie wskaza這 nic niepokoj帷ego, jak to uj掖 lekarz "jajniki jak winogronka, nic tylko p這dzi dzieci" ale kompletnie temu lekarzowi nie ufam i nie wr鏂i豉m ju do niego wi璚ej.
My郵a豉m by na razie zastosowa jedynie codzienne spo篡wanie lnu, lub oleju lnianego, co pomaga wyregulowa hormony, albo wprowadzi do diety jaki suplement z soj (izoflawony) nie wiem tylko czy jest sens robi to przed okryciem przyczyny. Jednak czekanie kolejny miesi帷 to dla w這s闚 szalenie d逝go, a maj wyj徠kowo silny rzut wypadania.
Bezcielesna jest offline  
Stary 2014-04-24, 18:15   #1016
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Dzi瘯i za informacje , niewiedzia豉m o tym. Tylko jak ginekolog mnie zbada jak b璠a mia豉 miesi帷zk ? i to jeszcze taka obfita jak ja mam
w szpitalu badaj stado dziewczyn - ka盥a w trakcie miesi帷zki, jedynie wcze郾iej nas informowali, 瞠 za chwil b璠zie badanie i ka盥a mog豉 si przygotowa, od鈍ie篡 itd ...
no co tu du穎 m闚i - brudna robota ale do prze篡cia wszystko.
Endo te mnie bada mi璠zy innymi na pocz徠ku cyklu, ale ten to nawet wtedy nic nie widzia ...

Cytat:
Napisane przez jyyli Poka wiadomo嗆
Za pierwszym razem wszystko wysz這 w normie, poza 17-OH-progesteronem, kt鏎y 20 (!) razy przekracza norm. Przy drugim badaniu by這 ju w porz康ku.
o ja Ci .... i p騧niej ju ca趾owicie w wide趾ach si mie軼i? co lekarz m闚i na tak du瞠 skoki?

Cytat:
Mam w豉郾ie podobne wra瞠nie 瞠 ten estradiol mimo i mie軼i si w normie sza逝 nie robi. Musz zatem poczeka do kolejnego cyklu bo jest ju 8 dzie (a to troch potrwa bo mam cykle d逝gie, oko這 35dniowe) by zrobi na pocz徠ku wolny testosteron i androstendion. Reszta chwilowo nie, bo brak mi funduszy. Ostatnie usg jajnik闚 by這 w sumie 2lata temu i nie wskaza這 nic niepokoj帷ego, jak to uj掖 lekarz "jajniki jak winogronka, nic tylko p這dzi dzieci" ale kompletnie temu lekarzowi nie ufam i nie wr鏂i豉m ju do niego wi璚ej.
My郵a豉m by na razie zastosowa jedynie codzienne spo篡wanie lnu, lub oleju lnianego, co pomaga wyregulowa hormony, albo wprowadzi do diety jaki suplement z soj (izoflawony) nie wiem tylko czy jest sens robi to przed okryciem przyczyny. Jednak czekanie kolejny miesi帷 to dla w這s闚 szalenie d逝go, a maj wyj徠kowo silny rzut wypadania.
olej lniany mo瞠sz popija, albo zamiast niego tran, ale estrogenne wynalazki takie jak soja zostaw sobie na p騧niej, bo w wynikach bada mog namiesza. Ratuj si narazie wcierkami i jakimi maseczkami - nic innego do g這wy mi nie przychodzi narazie
Uwielbiam komentarze lekarzy mojej kole瘸nce gin powiedzia, 瞠 ma jajniki jak jambo jet'y.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-04-24 o 18:26
Stary 2014-04-24, 18:56   #1017
Harutobi89
Rozeznanie

Olej lniany owszem mo積a pi ale podobno najbardziej warto軼iowy jest rzepakowy. Nie polecam jednak k豉嗆 oleju lanianego bezpo鈔ednio na w這sy jest na to za ci篹ki . Od niego wyci庵a豉m w這sy ca造mi pasmami, powyrywa豉m sobie wi璚ej w這s闚 niz trzeba, na dodatek wysuszy moje w這sy.

Hmmm niewiem jak to bedzie w szpitalu w kt鏎ym b璠 le瞠... czy w ogole kto mi sie pozwoli od鈍ie篡 albo przygotowa, zgoni mnie z 堯磬a i ka膨 isc na badanie, b璠zie cud jak nie sprowadz na to badanie bandy student闚 bo to szpital uniwersytecki. Ale jak sprowadz nie zgodze sie na badanie i tyle. W tym szpitalu traktuje sie pacjent闚 jak byd這 kt鏎e tylko zawadza.

czy te izaflawony wp造waj jako na hormony ? na adnrogeny zw豉szcza ? wierzbownica chyba tez je ma.

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-24 o 18:57
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-04-24, 19:50   #1018
Bezcielesna
Rozeznanie

Cytat:
Olej lniany owszem mo積a pi ale podobno najbardziej warto軼iowy jest rzepakowy. Nie polecam jednak k豉嗆 oleju lanianego bezpo鈔ednio na w這sy jest na to za ci篹ki . Od niego wyci庵a豉m w這sy ca造mi pasmami, powyrywa豉m sobie wi璚ej w這s闚 niz trzeba, na dodatek wysuszy moje w這sy.

czy te izaflawony wp造waj jako na hormony ? na adnrogeny zw豉szcza ? wierzbownica chyba tez je ma.
Mi jednak konkretnie o lniany chodzi, zawiera lignany kt鏎e dzia豉j podobnie do 瞠雟kich hormon闚 - estrogen闚, a to ich mi brakuje.
Temat izaflawon闚 jest w prosty spos鏏 opisany np tutaj:
http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/izoflawony-sojowe
Bezcielesna jest offline  
Stary 2014-04-24, 20:32   #1019
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Mi jednak konkretnie o lniany chodzi, zawiera lignany kt鏎e dzia豉j podobnie do 瞠雟kich hormon闚 - estrogen闚, a to ich mi brakuje.
Temat izaflawon闚 jest w prosty spos鏏 opisany np tutaj:
http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/izoflawony-sojowe
Wow , dzi瘯i za info , bardzo po篡teczne. Niewiedzia豉m 瞠 lniany ma takie w豉軼iwo軼i, pi豉m go na jesieni kiedy moje w這sy sypa造 sie gar軼iami, mia豉m na poczatek k豉嗆 na w這sy ale jak wspomnia豉m nie sprawdzi si, wi璚 go wypi豉m. Raz wypi豉m 3 造zeczki na pusty 瘸陰dek i my郵a豉m 瞠 si skr璚 z b鏊u brzucha... a豉aaa... ale skoro ma dzia豉nia wspieraj帷e estrogeny to znowu zaczn go pi.
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-04-24, 21:36   #1020
forgotten tower
Raczkowanie

A ile tego oleju lnianego powinno si wypija dziennie i czy s jakie szczeg鏊ne zasady typu: tylko na czczo czy te pomi璠zy posi趾ami itd.?
My p鏦i co popijamy tran, jak si flaszka skonczy odstawiamy do wrze郾ia.

A czy ktora z Was s造sza豉/ praktykowa豉 o smarowaniu cz窷ci cia豉 jodyn na alko etylowym (tak z apteki) w celu wyregulowania tarczycy przy jej niedoczynno軼i?

I jeszcze pytanie, kt鏎e by mo瞠 nale篡 do gatunku g逝pich, ale poj璚ia nie mam bo nigdy nie korzysta豉m... czy endokrynolog bada r闚nie jak ginekolog? W sensie: na fotelu?
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 2 (0 u篡tkownik闚 i 2 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.