Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2014-05-21, 15:36   #1351
margo1974
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 263
Dot.: Znalaz豉m skuteczny spos鏏 na wypadanie w這s闚 cz.III

Mastiff tarczyca mi te bardzo fisiowa豉, ale od kwietnia mam unormowan, endokrynolog kaza bada co p馧 roku, ale oczywi軼ie skontroluj j wcze郾iej.
Powiem Wam, 瞠 bardzo si zdziwi豉m, 瞠 ten kortyzol wyszed taki niski, bo jak pobierali mi krew, to by造 straszne problemy z tym, k逝li mnie 7 czy 8 razy i krew nie lecia豉, naczynia peka造.... Tak w og鏊e to pobiera造 mi 4 piel璕niarki na zmian. Wi璚 mo瞠cie sobie wyobrazi jak by豉m zdenerwowana, mimo woli. Spodziewa豉m si, 瞠 ten kortyzol wyjdzie baaaardzo wysoki. A tu niespodzianka.... Jak my郵icie, napomnie lekarzowi o tym, 瞠 nerwy podczas pobierania, kt鏎e trwa這 minimum p馧 godziny na pewno go jeszcze podnios造?
Sailor strasznie schud豉m, ale ten wypad w這s闚 na pewno te si przyczyni... Ale chuda jestem niemi這siernie, nie wiem czy 50 kilo wa輳, w徠pi. Nie 酥i dobrze, wiec ciagle ziewam, jestem ospa豉, chyba w lekk depresj popadam.... Mam zn闚 rozwolnienie, ale g堯wnie w dni kiedy mam my g這w, wiec to chyba od nerw闚.... aaa no i ma貫 zainteresowanie seksem, sucho嗆 sk鏎y... zdekoncentrowana jestem ci庵le. Omal fryzjerce nie zapomnia豉m zap豉ci, za chwili mnie goni造 bo reszty nie wzi窸am.... I takie tam...

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-05-21 o 15:59
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-21, 18:36   #1352
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka wiadomo嗆
Mastiff tarczyca mi te bardzo fisiowa豉, ale od kwietnia mam unormowan, endokrynolog kaza bada co p馧 roku, ale oczywi軼ie skontroluj j wcze郾iej.
Powiem Wam, 瞠 bardzo si zdziwi豉m, 瞠 ten kortyzol wyszed taki niski, bo jak pobierali mi krew, to by造 straszne problemy z tym, k逝li mnie 7 czy 8 razy i krew nie lecia豉, naczynia peka造.... Tak w og鏊e to pobiera造 mi 4 piel璕niarki na zmian. Wi璚 mo瞠cie sobie wyobrazi jak by豉m zdenerwowana, mimo woli. Spodziewa豉m si, 瞠 ten kortyzol wyjdzie baaaardzo wysoki. A tu niespodzianka.... Jak my郵icie, napomnie lekarzowi o tym, 瞠 nerwy podczas pobierania, kt鏎e trwa這 minimum p馧 godziny na pewno go jeszcze podnios造?
Sailor strasznie schud豉m, ale ten wypad w這s闚 na pewno te si przyczyni... Ale chuda jestem niemi這siernie, nie wiem czy 50 kilo wa輳, w徠pi. Nie 酥i dobrze, wiec ciagle ziewam, jestem ospa豉, chyba w lekk depresj popadam.... Mam zn闚 rozwolnienie, ale g堯wnie w dni kiedy mam my g這w, wiec to chyba od nerw闚.... aaa no i ma貫 zainteresowanie seksem, sucho嗆 sk鏎y... zdekoncentrowana jestem ci庵le. Omal fryzjerce nie zapomnia豉m zap豉ci, za chwili mnie goni造 bo reszty nie wzi窸am.... I takie tam...

Margo, jak z tym testosteronem i 17ohp nic nie wyjdzie, to przed wizyt u lekarza zr鏏 jeszcze elektrolity - potas, s鏚, wap (nie jest drogie, wi璚 nie trzepie po kieszeni) oraz DHEA. Spisz na kartce wszystkie objawy o kt鏎ych tutaj pisa豉, 陰cznie z samopoczuciem, utrat wagi i tym co si sta這 podczas pobierania krwi i poka mu to. Przynajmniej b璠ziesz mia豉 pewno嗆 瞠 o niczym nie zapomnia豉 w nerwach.

Zapisz sobie te pytania jakie b璠ziesz mia豉 do niego. Powied o swoim podejrzeniu odno郾ie przysadki, zapytaj jaki ona mo瞠 mie wp造w na nadnercza - konkretnie jakie jest prawdopodobie雟two niedoczynno軼i nadnerczy tej wt鏎nej.

Poza tym, obiecaj sobie, 瞠 zrobisz co dla siebie. Zam闚isz t peruk, p鎩dziesz na spacer, kupisz ksi捫k - cokolwiek! bo jak Ci czytam sama jestem w strachu.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-05-21 o 18:37
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2014-05-21, 23:00   #1353
Gosiakol
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 596

Hej dziewczyny, wpadam po przerwie. Przeszlam straszny okres, ale nie bede sie rozpisywac o problemach z drogami oddechowymi, w kazdym razie spalam albo wcale albo niewiele i oczywiscie na wlosach odbilo sie to natychmiast. Obieralam sie znow ciagle. Teraz jest jakies 20 dziennie, ale przypominam, ze wczesniej bylo to kilka wlosow. Podcielam kilka cm, co nic nie dalo. Pozytywne jest to, ze jak bylam tak zmeczona i cierpiaca z innego powodu, to wlosy mi sie od razu duzo mniej wazne wydaly

Przymierzam sie tez do zmiany pigulki na to co w PL nazywa sie Madinette..I boje sie, cholera, boje sie kazdej zmiany. To jednak inne laboratorium i inny gestagen..boje sie tez przytycia, choc mam podstawy wierzyc, ze moj organizm zniesie zmiane dobrze. Mam jeszcze 9 dni na podjecie decyzji..coprawda opinie w necie i dane w ulotce sa bardzo obiecujace, ale to lekarz mnie zbil z tropu wlasciwie mowiac ''oj wie Pani, to tak roznie bywa, nic nie moge obiecac'' :/ noz kurnia..

Margo, jestes rozkojarzona w zwiazku ze smutkiem zwiazanym z wlosami, dlatego tez pewnie gorzej spisz i chudniesz. Mi tez sie tak zawsze dol objawia. Tu akurat przyczyna nie musi lezec glebiej.
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-05-22, 20:58   #1354
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny, wpadam po przerwie. Przeszlam straszny okres, ale nie bede sie rozpisywac o problemach z drogami oddechowymi, w kazdym razie spalam albo wcale albo niewiele i oczywiscie na wlosach odbilo sie to natychmiast. Obieralam sie znow ciagle. Teraz jest jakies 20 dziennie, ale przypominam, ze wczesniej bylo to kilka wlosow. Podcielam kilka cm, co nic nie dalo. Pozytywne jest to, ze jak bylam tak zmeczona i cierpiaca z innego powodu, to wlosy mi sie od razu duzo mniej wazne wydaly

Przymierzam sie tez do zmiany pigulki na to co w PL nazywa sie Madinette..I boje sie, cholera, boje sie kazdej zmiany. To jednak inne laboratorium i inny gestagen..boje sie tez przytycia, choc mam podstawy wierzyc, ze moj organizm zniesie zmiane dobrze. Mam jeszcze 9 dni na podjecie decyzji..coprawda opinie w necie i dane w ulotce sa bardzo obiecujace, ale to lekarz mnie zbil z tropu wlasciwie mowiac ''oj wie Pani, to tak roznie bywa, nic nie moge obiecac'' :/ noz kurnia..

Margo, jestes rozkojarzona w zwiazku ze smutkiem zwiazanym z wlosami, dlatego tez pewnie gorzej spisz i chudniesz. Mi tez sie tak zawsze dol objawia. Tu akurat przyczyna nie musi lezec glebiej.
Gosia, a dlaczego boisz si, 瞠 przytyjesz?
Wcze郾iej sama si zastanawia豉m nad tymi tabletkami i jak kiedy nadejdzie pora i b璠 mia豉 do嗆, to mo瞠 w豉郾ie na nie si zdecyduje.

Dziewczyny b璠zie ch這pak o jedna para jajnik闚 mniej do zmartwie
Stary 2014-05-22, 21:19   #1355
Blackbejbe
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 655

nooo Gratuluje ! Ja tam wole dziewuszki Ale niech sie zdrowo chowa
- reszta dojdzie

ZEWN邛RZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te b璠zie wi璚ej

== ODZYSKA WΜSISKA==

Blackbejbe jest offline  
Stary 2014-05-22, 22:16   #1356
Gosiakol
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 596

Sailorek, heh, gratuluje chlopaka jak podrosnie, bedzie Ci nosil ciezkie zakupy, ale tez bedzie pozeral olbrzymie ilosci

Wiesz, ja sie w sumie boje z zasady. :/ Bo pigulki moga wplynac na metabolizm ( nie chodzi tylko o zwykle zatrzymywanie wody tylko o tolerancje glukozy i metabolizmu tluszczow, co jak wol stoi w ulotkach a mimo to wiekszosc w necie uwaza nadal, ze jak ktos tyje na antykach to dlatego, ze sie obzera.)
I dlatego, ze ta lekarka mi tak powiedziala :/ ze zmiana pigulki to zawsze stres dla organizmu i roznie moze byc rowniez z metabolizmem:/ I boje sie rowniez dlatego, ze jak walcze o wlosy i cere, to juz tylko brakuje ,zebym musiala sie rozrosnac..Faktem jest, ze logika przemawia przeciw : bralam 2 rozne rodzaje i na nich tylko chudlam. Androcur sprawil, ze troche skoczylo ( do 1 kg) ale skoczyloby duzo bardziej, gdybym bardzo sie nie pilnowala. Przed nim moglam wszystko. W Madinette ( co tutaj sie zwie Belara ) estro jest tyle samo co w tych moich ( ale czy takie same? ta sama jakosc ? nie wiem jak to porownac..) a gestagen to luteran i dlatego wlasnie chcialabym je wziac..bo ma dzialanie antyandro. Zdaje sie, ze to dla androgenowek najlepsza alternatywa dla oklepanej Diany. Z drugiej strony na dotychczasowym zestawie jakos opanowalam sytuacje, ale moje tabsy sa jednak lekko proandrogenne:/ nie wiem, chce sprobowac, ale jesli to faktycznie moze byc stres dla organizmu, to kolejnego wysypu i ewent tycia nie zdierze jak myslisz Sailor, zaryzykowac?

Ach, dzisija obieralam sie glownie z nowych wlosow, takich do 10 cm. Wypada niedoszla przyszlosc. Bosko
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-05-22, 22:55   #1357
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Sailorek, heh, gratuluje chlopaka jak podrosnie, bedzie Ci nosil ciezkie zakupy, ale tez bedzie pozeral olbrzymie ilosci

Wiesz, ja sie w sumie boje z zasady. :/ Bo pigulki moga wplynac na metabolizm ( nie chodzi tylko o zwykle zatrzymywanie wody tylko o tolerancje glukozy i metabolizmu tluszczow, co jak wol stoi w ulotkach a mimo to wiekszosc w necie uwaza nadal, ze jak ktos tyje na antykach to dlatego, ze sie obzera.)
I dlatego, ze ta lekarka mi tak powiedziala :/ ze zmiana pigulki to zawsze stres dla organizmu i roznie moze byc rowniez z metabolizmem:/ I boje sie rowniez dlatego, ze jak walcze o wlosy i cere, to juz tylko brakuje ,zebym musiala sie rozrosnac..Faktem jest, ze logika przemawia przeciw : bralam 2 rozne rodzaje i na nich tylko chudlam. Androcur sprawil, ze troche skoczylo ( do 1 kg) ale skoczyloby duzo bardziej, gdybym bardzo sie nie pilnowala. Przed nim moglam wszystko. W Madinette ( co tutaj sie zwie Belara ) estro jest tyle samo co w tych moich ( ale czy takie same? ta sama jakosc ? nie wiem jak to porownac..) a gestagen to luteran i dlatego wlasnie chcialabym je wziac..bo ma dzialanie antyandro. Zdaje sie, ze to dla androgenowek najlepsza alternatywa dla oklepanej Diany. Z drugiej strony na dotychczasowym zestawie jakos opanowalam sytuacje, ale moje tabsy sa jednak lekko proandrogenne:/ nie wiem, chce sprobowac, ale jesli to faktycznie moze byc stres dla organizmu, to kolejnego wysypu i ewent tycia nie zdierze jak myslisz Sailor, zaryzykowac?

Ach, dzisija obieralam sie glownie z nowych wlosow, takich do 10 cm. Wypada niedoszla przyszlosc. Bosko
No, tylko ciekawe jak to jest tak do ko鎍a z tym metabolizmem i na to chyba jako嗆 sk豉dnik闚 tabletki nie ma wp造wu. To czasem nie b璠zie zale積e od cynku i magnezu? antyki wysysaj z organizmu te dwa, co przy dobrych predyspozycjach wp造wa na wra磧iwo嗆 insulinow, a dalej pojawia si nietolerancja glukozy - no, tylko na mnie to tak nie dzia豉這 do ko鎍a, wr璚z odwrotnie, bo te schud豉m. Dlatego wydawa這 mi si, 瞠 wa積iejsza jest przewaga hormonalna. Wcze郾iej ty豉m przez nier闚nowag androgen闚 i niskie estro, pewnie tak jak Ty i jeszcze par innych. Ale na pewno pogorszy造 m鎩 zesp馧 metaboliczny bo badania po 4 miesi帷ach brania tabs闚 mia豉m wtedy paskudne. Nawet obstawiam, 瞠 one mog造 go wywo豉, ale to nie zmienia faktu, 瞠 przed metformin by豉m ju szczup豉 (mimo 瞠 tabletki odstawi豉m rok wcze郾iej), a po 3 tygodniach na niej wysuszona dos這wnie.
W sumie to nie jestem dobrym przyk豉dem, bo ze mnie to jaki wybryk natury jest.
Ale ... sens tego wszystkiego jest taki, 瞠 musi by co jeszcze, jakie predyspozycje organizmu na pewno, bo jakby mia豉 ty, to ju by przyty豉 dawno, niezale積ie od tabletek.

Patrz帷 d逝goterminowo, to je郵i my郵isz o tym, 瞠 kiedy b璠ziesz chcia豉 odstawi Androcur, to zmiana tabs闚 na antyandrogenne to jest fajne wyj軼ie, bo mo瞠 ud德ign p騧niej dalej to wszystko.
Ale z drugiej strony, Ty jeste do嗆 wra磧iwa na wszystkie zmiany.
Sama nie wiem, ale chyba ryzyko jest op豉calne ??

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka wiadomo嗆
nooo Gratuluje ! Ja tam wole dziewuszki Ale niech sie zdrowo chowa
Dzi瘯uj Bejbe ;*
mnie by這 oboj皻ne jaka p貫, nie nastawia豉m si. Wa積e 瞠by by這 zdrowe i na pocz徠ku 篡豉m dos這wnie od usg do usg w strachu. Lekarze szykowali mnie na r騜ne scenariusze, co nie by這 przyjemne ...
ale teraz, gdy ca造 czas jest wszystko ksi捫kowo i dowiedzia豉m si ostatnio 瞠 ch這pczyk, to ju wiedzia豉m, 瞠 chce w豉郾ie ch這pczyka, bo to m鎩 ch這pczyk b璠zie i ciesz si z tego jak g逝pia. Z dziewczynki cieszy豉bym si pewnie tak samo.

Czas edycji: 2014-05-22 o 23:24
Stary 2014-05-23, 06:47   #1358
kolamara
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 228

Sailor gratuluj synusia. Ka盥y kocha co ma 砰cz ci jak najmniej stresu do rozwi您ania, ale uwierz - potem b璠zie jeszcze gorzej, bo ba si b璠ziesz o r騜ne rzeczy i zapewne wiele razy b璠ziesz chcia豉 go do brzucha schowa z powrotem

U mnie pogorszenie niestety. Sama ju nie wiem po czym - czy elseve podra積i mi 貫b, cho sw璠zi czasem i lekko. Czy organizm si przyzwyczai do witamin i pora na zmian. Na razie podchodze na spokojnie do tego, ale z drugiej strony lato co roku ewidentnie nie s逝篡 moim w這som.

Teraz testuje Radical med - odzywk i szampon. Szampon jest super - w這sy wyg豉dzone, lekkie, sypkie. Jestem w szoku, 瞠 po jednym myciu taka zmiana na moim popl徠anym sianie.

Gosiakol ja przy zmianie tabs闚 na Bonadea nagle zacz窸am ty, bo przez lata na harmonecie mia豉m niemal identyczn wag - jako ponad 2kg przybra豉m w nieca貫 2 miesi帷e, no ale w sumie to potem spad這 do 55 kg czyli 1 kg na plusie i si od d逝giego czasu ju tak utrzymuje a jem normalnie. Generalnie nie mam tendencji do tycia po tabsach, wi璚 jak ty tez nie, to zmiana, wydaje mi si, nie zaszkodzi.

Moja kole瘸nka bra豉 ju chyba ze 4 rodzaje no i ona niestety z osoby o wadze ok 50 kg, ma teraz ponad 80. Tyle, 瞠 na ka盥ych przepisanych ty豉.

zewn皻rznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline  
Stary 2014-05-23, 07:02   #1359
margo1974
Raczkowanie

Gratuluj Sailor, ja tam mam super dzieciaki, ale ka盥e inne... C鏎cia m康ra, rozs康na, nad wiek dojrza豉, ale i ciut ozi瑿豉, jakby bardzo skryta. Za to synek to sam nektar, przytulanka, pieszczoszek, ma ju 11 lat a jeszcze na kolana wskoczy by si przytuli. Mimo, 瞠 wiele czasu po鈍i璚am by na 鈍iadectwie by造 pi徠ki i czw鏎ki, to najwi瘯sze szcz窷cie jakie mam. On si modi by mi wlosy przestaly wypada, co dzie, bo m闚i, 瞠 chce ze mn chodzi na basen a przez w這sy ja tylko siedz i patrz, albo nogi mocz.

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-23, 07:38   #1360
kolamara
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 228

Cytat:
On si modi by mi wlosy przestaly wypada, co dzie, bo m闚i, 瞠 chce ze mn chodzi na basen a przez w這sy ja tylko siedz i patrz, albo nogi mocz.

zewn皻rznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline  
Stary 2014-05-23, 07:49   #1361
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

Sailor b璠zie synu mamusi M鎩 taki jest, przytulas, pieszczoszek.

Odstawiam sterydy i dupa, wypadanie si proporcjonalnie zwi瘯sza. Mo瞠 trzeba to wzi望 na przeczekanie, bo to zawsze jaki szok dla organizmu. Piank stosuj co drugi dzie, a nie codziennie, a ju to pierniki wyczu造
Antuanetta jest offline  
Stary 2014-05-23, 08:42   #1362
Anna07_07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 330

Sailor, ch這paki s fajne - mam dw鏂h. Masz ju imi?

Kolamara, nie strasz Jej . Dojdzie do stres闚 dzieci雟twa i dojrzewania p騧niej, teraz niech o tym nie my郵i.
Fajnie, 瞠 napisa豉 o tym szamponie, ostatnio nad nim duma豉m - dalej poszukuj szamponu idealnego
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Wcierki - Alpicort E, maski r騜ne, henna cassia
Anna07_07 jest offline  
Stary 2014-05-23, 08:46   #1363
margo1974
Raczkowanie

Mam Badania (nie jest chyba najlepiej)
DHEA 21,80 (1,30-9,80)
Testosteron wolny 2,42 (0-4,1)
17 OH progesteron 1,76 (0,2-1,3)
Androstendion 2,82 (0,17-3,89)
Kortyzol 12,38 (6,2-20)
FSH 11,83 (3,03-8,08)
LH 5,95 (1,80-11,78)
Estradiol 144

Nie mam jeszcze ACTH a wiem, 瞠 du穎 mo瞠 do tego wnie嗆

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-23, 09:07   #1364
Aziddee
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 654

Sailor gratulacje

Cytat:
mimo to wiekszosc w necie uwaza nadal, ze jak ktos tyje na antykach to dlatego, ze sie obzera.)
Co za debilizm

Margo ja si na wynikach nie znam, ale poziom DHEA to masz ostry Przynajmniej ju masz jaki punkt zaczepienia.

Przysz豉 do mnie kaska Zaraz jej nie b璠zie
Stary 2014-05-23, 09:28   #1365
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Cytat:
Mam Badania (nie jest chyba najlepiej)
DHEA 21,80 (1,30-9,80)
Testosteron wolny 2,42 (0-4,1)
17 OH progesteron 1,76 (0,2-1,3)
Androstendion 2,82 (0,17-3,89)
Kortyzol 12,38 (6,2-20)
FSH 11,83 (3,03-8,08)
LH 5,95 (1,80-11,78)
Estradiol 144

Nie mam jeszcze ACTH a wiem, 瞠 du穎 mo瞠 do tego wnie嗆
Wychodzi tak jakbys miala cos z nadnerczami? A DHEA to masz taki sam wynik jak ja.
Moze ja mam tez z nadnerczami problem... Sama nie wiem,ale objawy wszystkie sie zgadzaja. Chociaz lekarka niby nie potwierdzila,bo poza DHEA inne hormony w normie...
Warto zrobic usg jamy brzusznej zeby zobaczyc na nadnercza? Czy tomografia lepsza?
Sailor! I ja gratuluje chlopczyka!!!!

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-23 o 09:29
dzamatasi jest offline  
Stary 2014-05-23, 10:35   #1366
margo1974
Raczkowanie

dzamatasi to endokrynolog mo瞠 kompletnie zbagatelizowa tak podniesiony hormon. Przecie on jest ponad dwukrotnie wy窺zy ni g鏎na granica normy . Ja mam jeszcze podniesiony 17 OHP i FSH, no i stosunek FSH do LH te nie jest taki jak powinien. Jak endo mnie "zleje" to ja nie wiem co ja zrobi...

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-05-23 o 10:56
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-23, 12:13   #1367
Blackbejbe
Rozeznanie

Margo ewidentnie jest cos nie tak i to widac wiec watpie zeby jakis endo cie zla bo g逝pi to zauwazy . Wiec wiesz czemu wlosy ci tak leca - 逝piez i rozwalone hormony .
- reszta dojdzie

ZEWN邛RZNIE :
- olej z pestek dyni
- szampon cebulowy

- i tutaj te b璠zie wi璚ej

== ODZYSKA WΜSISKA==

Blackbejbe jest offline  
Stary 2014-05-23, 12:16   #1368
margo1974
Raczkowanie

Dziewczyny, jak mam takie wyniki jak mam, to jest szansa, ze to nie nadwra磧iwo嗆 na DTH? Bo najbardziej boje si AGA genetycznego i tej nadwra磧iwo軼i . I czy jest szansa zatrzyma ten armageddon jak zaczn leczenie??

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-23, 18:17   #1369
Harutobi89
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 529

Cytat:
dzamatasi to endokrynolog mo瞠 kompletnie zbagatelizowa tak podniesiony hormon. Przecie on jest ponad dwukrotnie wy窺zy ni g鏎na granica normy . Ja mam jeszcze podniesiony 17 OHP i FSH, no i stosunek FSH do LH te nie jest taki jak powinien. Jak endo mnie "zleje" to ja nie wiem co ja zrobi...
Moje DHEA wynosi這 79 przy normie 9 i wszyscy lekarze to zbagatelizowali....nie m闚i帷 ju o tym 瞠 jedna lekarka stwierdzi陰 瞠 mam powi瘯szone nadnercze a a druga 瞠 nie

Ci篹ko wynikami hormon闚 ustala nadwra磧iwo嗆 na DHT bo przy andregen闚ce najcz瘰ciej wyniki sa w normie, ju tyle sie o tym naczyta豉m. U Ciebie to nie wygl康a jakby w這sy lecia造 przez hormony przynajmniej moim zdaniem.
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-05-23, 18:39   #1370
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

No dobra a jak si lec慶 nadnerc嫵? Operacja? leki?
Stary 2014-05-23, 20:49   #1371
margo1974
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka wiadomo嗆
Moje DHEA wynosi這 79 przy normie 9 i wszyscy lekarze to zbagatelizowali....nie m闚i帷 ju o tym 瞠 jedna lekarka stwierdzi陰 瞠 mam powi瘯szone nadnercze a a druga 瞠 nie

Ci篹ko wynikami hormon闚 ustala nadwra磧iwo嗆 na DHT bo przy andregen闚ce najcz瘰ciej wyniki sa w normie, ju tyle sie o tym naczyta豉m. U Ciebie to nie wygl康a jakby w這sy lecia造 przez hormony przynajmniej moim zdaniem.

To po co endokrynolodzy ka膨 robi te badania, jak p騧niej kompletnie na nie nie patrz? Te badania chyba maj czemu slu篡. Tw鎩 wynik by o鄉iokrotnie ponad norm, jak mo積a co takiego zbagatelizowa? Jak m鎩 zleci mi te badania, kaza za nie zap豉ci i powie, 瞠 nie widzi nic niepokoj帷ego, to jak bum cyk cyk, zrypi go jak m這dego!
Ja te dzamatasi jestem ciekawa jak to si leczy, ale my郵, 瞠 jakimi hormonami pewnie.... Jad do endokrynologa za 2 tyg. to wszystko b璠zie wiadomo. Wiem jedno, badanie DHEA zlecaj jak wyst瘼uje 造sienie, wi璚 musi to mie jednak wp造w na w這sy.

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-23, 21:49   #1372
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Wiem jedno, badanie DHEA zlecaj jak wyst瘼uje 造sienie, wi璚 musi to mie jednak wp造w na w這sy.
Prosz ...
Cytat:
Wszystko wskazuje na to, 瞠 DHEA jest induktorem 5 alfa reduktazy. Poziom DHEA koreluje bowiem dodatnio z poziomem DHT i aTHF – im wi璚ej tego pierwszego, tym wi璚ej dw鏂h pozosta造ch hormon闚. Tak jak poziom DHT mo瞠 ewentualnie wzrosn望 w efekcie skomplikowanej przemiany DHEA, to poziom aTHF – ju nie, bo ten powstaje przecie, jedynie z kortyzolu. Je瞠li wi璚 pod wp造wem DHEA wzrasta poziom aTHF, to jedynie z tego powodu, 瞠 ten pierwszy zwi瘯sza aktywno嗆 5 alfa reduktazy – a w efekcie – produkcj tego drugiego z kortyzolu.
Wiemy ju, 瞠 induktorami enzym闚 bywaj zazwyczaj ich substraty. DHEA nie jest jednak substratem 5 alfa reduktazy, gdy brakuje mu wi您ania podw鎩nego, zlokalizowanego pomi璠zy 4 a 5 atomem w璕la, jak ma to miejsce w cz御teczce testosteronu czy kortyzolu. W jaki wi璚 spos鏏 indukuje reduktaz…? Mechanizm tej indukcji nie doczeka si jeszcze ostatecznego wyja郾ienia…
Przypomnijmy, 瞠 bezpo鈔ednim metabolitem DHEA jest androstendion, za dalszym – testosteron. Natomiast oba te hormony – to substraty i induktory 5 alfa reduktazy.
Niekt鏎e badania wydaj si sugerowa, 瞠 DHEA mo瞠 aktywowa geny do produkcji bia趾a 5 alfa reduktazy, oddzia逝j帷 poprzez receptory b這nowe i ich szlaki sygna這we, czyli w spos鏏 podobny, jak robi to wspominana wy瞠j prolaktyna czy insulina, do kt鏎ej jeszcze powr鏂.
Podejrzewa si r闚nie, 瞠 w gr mog wchodzi tu jeszcze z這穎ne relacje – pomi璠zy DHEA a insulin, IGF czy kortyzolem – ale brakuje szczeg馧owego rozeznania tych zale積o軼i.
Najpro軼iej przyj望 wi璚 pewne, og鏊nikowe wyja郾ienie – DHEA nale篡 do grupy tzw. induktor闚 gratisowych, czyli takich cz御teczek, kt鏎e przypominaj budow substrat i indukuj enzym, chocia same nie s jego substratami.
To tylko konkretny kawa貫k, tutaj reszta r闚nie ciekawa do poczytania, szczeg鏊nie Tobie Margo, bo tam jest troch te o stresie i jego wp造wie na hormony nadnerczowe. http://slawomirambroziak.pl/w-zdrowy..._mniej_wlosow/
Ja nie potrafi ogarn望 tych Twoich bada, wcze郾iej zastanawia豉m si nad jak捷 niedoczynno軼i nadnerczy, ale wysokie dhea ni jak si do tego ma. Tak my郵a豉m, 瞠 Ty z testosteronem b璠ziesz mia豉 wszystko cacy

Nadnercza leczy si w zale積o軼i od konkretnej choroby, ale z regu造 s to sterydy, przy niskim koryzolu podaje si jego syntetyczny odpowiednik, kt鏎y tak po prawdzie jest r闚nie sterydem, nieklasyczny wpn to raczej dexametazon, operacyjnie leczy si te bardzo ci篹kie przypadki - tyle wiem.

Dziewczynki, bardzo dzi瘯uj za tyle ciep造ch s堯w
Stary 2014-05-23, 22:11   #1373
Blackbejbe
Rozeznanie

No ok a jesli DHEA jest zbyt niski to jaki ona ma wp造w na w這sy i czy wogole ma ?? A widzialas to moze ?? Co o tym sadzisz ??

http://allegro.pl/dhea-az-120-kapsul...256133507.html

i tu :

http://allegro.pl/dhea-25-mg-250-tab...255083404.html
- reszta dojdzie

ZEWN邛RZNIE :
- olej z pestek dyni
- szampon cebulowy

- i tutaj te b璠zie wi璚ej

== ODZYSKA WΜSISKA==

Edytowane przez Blackbejbe
Czas edycji: 2014-05-23 o 22:13
Blackbejbe jest offline  
Stary 2014-05-23, 22:33   #1374
Harutobi89
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 529

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
Prosz ...

To tylko konkretny kawa貫k, tutaj reszta r闚nie ciekawa do poczytania, szczeg鏊nie Tobie Margo, bo tam jest troch te o stresie i jego wp造wie na hormony nadnerczowe. http://slawomirambroziak.pl/w-zdrowy..._mniej_wlosow/
Ja nie potrafi ogarn望 tych Twoich bada, wcze郾iej zastanawia豉m si nad jak捷 niedoczynno軼i nadnerczy, ale wysokie dhea ni jak si do tego ma. Tak my郵a豉m, 瞠 Ty z testosteronem b璠ziesz mia豉 wszystko cacy

Nadnercza leczy si w zale積o軼i od konkretnej choroby, ale z regu造 s to sterydy, przy niskim koryzolu podaje si jego syntetyczny odpowiednik, kt鏎y tak po prawdzie jest r闚nie sterydem, nieklasyczny wpn to raczej dexametazon, operacyjnie leczy si te bardzo ci篹kie przypadki - tyle wiem.

Dziewczynki, bardzo dzi瘯uj za tyle ciep造ch s堯w
Bardzo dobry artyku !! Dzi瘯i ! No i jednak kortyzol ma wp造w na w這sy... a mi lekarka kt鏎a zdiagnozowa豉 androgen闚ke na podstawie trichogramu powiedzia豉 瞠 " tym wysokim kortyzolem sie Pani nie przejmuje on nie ma a wp造wu na w這sy " . wiedza lekarzy 瞠 jest pora瘸j帷a....
No ale ostatecznie okaza這 si 瞠 kortyzol mam w porz康ku.
Im wi璚ej czytam tym bardziej dochodz do wniosku 瞠 straci豉m w這sy przez stres, w 2013 roku mia豉m ci篹k sytuacje 篡ciow. Krytycznie finansowo bylo i w moim otoczeniu pojawi豉 si osoba kt鏎a pr鏏owa豉 nastawic bliskie mi osoby przeciwko mnie ( dosz這 do tego ze nawet przekupi豉 policjant闚 瞠by namieszali mi w 篡ciu !!! ) do tego schud豉m 24 kg w ciagu 4 miesiecy, studia na ktore powodowaly u mnie dodatkowy stres( wyg這si prezentacje przez 15 osobow grup to dla mnie koszmar ) no i oliwy do ognia doda豉 kilkutygodniowa grypa z gor帷zk i zmian barwy g這su, nie wyleczona.
My郵 瞠 wszystko to si po陰czy這 i dorowadzi這 mnie do utraty 2/3 w這s闚 w ciagu 7 miesi璚y z 12 c na 4,5 cm obj皻osci kucyka. Zapewne podwy窺zy造 sie hormony od tego wszystkiego.

Mam tylko nadzieje 瞠 nie doprowadzi豉m si do androgen闚ki.
Dajcie zna co my郵icie o mojej historii.
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-05-23, 22:46   #1375
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
No ok a jesli DHEA jest zbyt niski to jaki ona ma wp造w na w這sy i czy wogole ma ?? A widzialas to moze ?? Co o tym sadzisz ??

http://allegro.pl/dhea-az-120-kapsul...256133507.html

i tu :

http://allegro.pl/dhea-25-mg-250-tab...255083404.html
zbyt niskie dhea sugeruje tylko, 瞠 mo瞠 by problem z wt鏎n niedoczynno軼i kory nadnerczy, ale do tego jest potrzebny dobry lekarz i dalsza diagnostyka. Wtedy te z regu造 kortyzol jest niski. Sprawdza si te acth i por闚nuje jak wp造wa na kortyzol.
Mo磧iwe, 瞠 jeszcze z innych powod闚 jego poziom si obni瘸, temat nadnerczy akurat jest najszerszy i chyba te najtrudniejszy - dla mnie w ka盥ym razie jest ci篹ki.
Z tego co ostatnio czyta豉m, czasami razem z syntetycznym kortyzolem podaje si r闚nie w豉郾ie dhea, ale nie jest to standardem i nie ka盥y lekarz si decyduje na to i w徠pi, 瞠 s to takie suplementy, kt鏎e mo積a kupi na all
Tych suplement闚 nie widzia豉m i wydaje mi si, 瞠 przyjmowanie takich kapsu貫k przy zaburzeniach hormonalnych to jak zabawa z zapa趾ami.

Poza tym, istnieje jeszcze powszechne wyczerpanie nadnerczy, dla mnie to temat najciekawszy, bo pokazuje jak 豉two sami wp璠zamy si w r騜ne choroby.

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka wiadomo嗆
Bardzo dobry artyku !! Dzi瘯i ! No i jednak kortyzol ma wp造w na w這sy... a mi lekarka kt鏎a zdiagnozowa豉 androgen闚ke na podstawie trichogramu powiedzia豉 瞠 " tym wysokim kortyzolem sie Pani nie przejmuje on nie ma a wp造wu na w這sy " . wiedza lekarzy 瞠 jest pora瘸j帷a....
No ale ostatecznie okaza這 si 瞠 kortyzol mam w porz康ku.
Im wi璚ej czytam tym bardziej dochodz do wniosku 瞠 straci豉m w這sy przez stres, w 2013 roku mia豉m ci篹k sytuacje 篡ciow. Krytycznie finansowo bylo i w moim otoczeniu pojawi豉 si osoba kt鏎a pr鏏owa豉 nastawic bliskie mi osoby przeciwko mnie ( dosz這 do tego ze nawet przekupi豉 policjant闚 瞠by namieszali mi w 篡ciu !!! ) do tego schud豉m 24 kg w ciagu 4 miesiecy, studia na ktore powodowaly u mnie dodatkowy stres( wyg這si prezentacje przez 15 osobow grup to dla mnie koszmar ) no i oliwy do ognia doda豉 kilkutygodniowa grypa z gor帷zk i zmian barwy g這su, nie wyleczona.
My郵 瞠 wszystko to si po陰czy這 i dorowadzi這 mnie do utraty 2/3 w這s闚 w ciagu 7 miesi璚y z 12 c na 4,5 cm obj皻osci kucyka. Zapewne podwy窺zy造 sie hormony od tego wszystkiego.

Mam tylko nadzieje 瞠 nie doprowadzi豉m si do androgen闚ki.
Dajcie zna co my郵icie o mojej historii.
Rozwi您ania czasem le膨 bli瞠j ni nam si wydaje
Z tym, 瞠 u Ciebie sprawa nie jest do ko鎍a zamkni皻a jeszcze. Pozostaje wp造w insuliny i ten temat w pierwszej kolejno軼i musisz ogarn望, no i w ko鎍u ten szpital odwiedzi, 瞠by mie pewno嗆 co dok豉dnie si dzieje.

Czas edycji: 2014-05-23 o 23:00
Stary 2014-05-23, 22:49   #1376
Blackbejbe
Rozeznanie

no to mnie zaciekawilas z tym DHEA bo ja go mam przy dolnej granicy ale lekarz spojrzal i powiedzial ze okej ale mi samej cos nie gra這 ..niewiem moze ma na to wplyw rowniez dany dzien cyklu ?? Ale z tego co czytalam to ten hormon mozna zbadac w dowolnym dniu cyklu z jakimis innymi hormonami .
- reszta dojdzie

ZEWN邛RZNIE :
- olej z pestek dyni
- szampon cebulowy

- i tutaj te b璠zie wi璚ej

== ODZYSKA WΜSISKA==

Blackbejbe jest offline  
Stary 2014-05-23, 23:37   #1377
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
no to mnie zaciekawilas z tym DHEA bo ja go mam przy dolnej granicy ale lekarz spojrzal i powiedzial ze okej ale mi samej cos nie gra這 ..niewiem moze ma na to wplyw rowniez dany dzien cyklu ?? Ale z tego co czytalam to ten hormon mozna zbadac w dowolnym dniu cyklu z jakimis innymi hormonami .
Je郵i masz w徠pliwo軼i co do kompetencji lekarza, to zr鏏 badanie jeszcze raz i wybierz si na konsultacje do innego.
A bardzo by obni穎ny? pami皻asz mo瞠 jego poziom i norm laboratorium? Dzie cyklu chyba nie gra roli, ale sprawd sobie jeszcze dok豉dnie.
Stary 2014-05-24, 07:48   #1378
mastiff
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 271

Pojawiam si dopiero dzisiaj, wi璚 ...Laleczko gratuluj ch這pczyka Ja te zawsze chcia豉m mie ch這pczyka Na razie si nie zanosi na bobo, ale mo瞠 kiedy

Ech, no w豉郾ie ja te si zastanawia豉m jak si te wszystkie odchylenia w hormonach leczy. I czy si w og鏊e da leczy W takim sensie oczywi軼ie, co si stanie po odstawieniu
Margo tutaj nawet kiedy Gosia napisa豉, 瞠 czasami jest tak, 瞠 je郵i s rozwalone hormony a nie ma nadwra磧iwo軼i, to w這sy wcale nie musz wypada. Jako sobie to tak wbi豉m w g這w, bo znam kilka przypadk闚 os鏏 kt鏎e maj miesi帷zk raz na rok a w這s闚 na g這wie stado. Albo maj problemy z tarczyc, a w這sy te si trzymaj.
U Ciebie w這sy teraz lec mocno i to raczej nie jest kwestia nadwra磧iwo軼i, bo to tak nie wygl康a. Ona dzia豉 powoli, ale sukcesywnie. U Ciebie jest to nag貫. Odstawi豉 prochy i hormony zbzikowa造 (jak wiesz, te to przerobi豉m, i by這 tak samo dramatycznie jak u Ciebie). To czy masz nadwra磧iwo嗆 przy tym jest trudnym pytaniem na kt鏎e Ci chyba nikt nie odpowie. Ja te si nad tym zastanawia豉m wielokrotnie i nadal nie wiem. Hormony mam uregulowane, w這sy nadal lec. Co jest winne?
I jeszcze jedno: jak p鎩dziesz do lekarza to to co m闚i豉 Laleczka: m闚 o wszystkich swoich objawach. Zapisz je sobie na kartce. I przedstaw sw鎩 stan jeszcze bardziej dramatyczny ni jest. Jeste 酥i帷a: nie! Ty nie jeste w stanie wsta z 堯磬a wr璚z. Wiem, 瞠 to brzmi dziwacznie, ale dzia豉. Oczywi軼ie, wszystko w granicach rozs康ku. Chodzi o to, 瞠by kto wiedzia, 瞠 oczy Ci si klej (czy te inne objawy kt鏎e masz), nie dlatego, ze zapomnia豉 o porannej kawie.
mastiff jest offline  
Stary 2014-05-24, 08:42   #1379
margo1974
Raczkowanie

Wy tu dziewczyny jeste軼ie w temacie.... Ja nie jestem pewna czy ten artyku dobrze zrozumia豉m, mam problemy z koncentracj i w og鏊e niekt鏎e wyra瞠nia s dla mnie zupe軟ie obce Przepraszam, 瞠 pytam, ale czy to znaczy, 瞠 najprawdopodobniej posiadam sporo DHT kt鏎y destrukcyjnie wp造wa na moje mieszki w這sowe? I co gorsze, rozumiem, 瞠 praktycznie nic nie jest w stanie zmieni tego stany rzeczy, chyba, ze jakie sterydy (a to nie jest lekarstwo na ca貫 篡cie i pewnie ma sporo skutk闚 ubocznych). No to czuj, 瞠 to ju koniec walki.... Mog jeszcze zbada poziom DHT, ale to si bada w 3=5 dc wi璚 dopiero w czerwcu.
Mastif chyba tak zrobi jak radzisz, troszk poprzesadzam z objawami, to mo瞠 dok豉dniej mi sie przyjrzy chocia. Bo ju czuj, 瞠 ode郵e mnie z kwitkiem.
Wczoraj by豉m na zabiegu karboksyterapi mam na niego je寮zi co dwa dni, ma on na celu poprawi ukrwienie sk鏎y g這wy, ale pewnie niewiele to zmieni jak to jednak DHT rz康zi w moim organizmie.
Sailor czyli pozostaj mi blokery (palma, wierzbownica, czerwona koniczyna)???

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-05-24, 09:31   #1380
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Wy tu dziewczyny jeste軼ie w temacie.... Ja nie jestem pewna czy ten artyku dobrze zrozumia豉m, mam problemy z koncentracj i w og鏊e niekt鏎e wyra瞠nia s dla mnie zupe軟ie obce Przepraszam, 瞠 pytam, ale czy to znaczy, 瞠 najprawdopodobniej posiadam sporo DHT kt鏎y destrukcyjnie wp造wa na moje mieszki w這sowe? I co gorsze, rozumiem, 瞠 praktycznie nic nie jest w stanie zmieni tego stany rzeczy, chyba, ze jakie sterydy (a to nie jest lekarstwo na ca貫 篡cie i pewnie ma sporo skutk闚 ubocznych). No to czuj, 瞠 to ju koniec walki.... Mog jeszcze zbada poziom DHT, ale to si bada w 3=5 dc wi璚 dopiero w czerwcu.
Mastif chyba tak zrobi jak radzisz, troszk poprzesadzam z objawami, to mo瞠 dok豉dniej mi sie przyjrzy chocia. Bo ju czuj, 瞠 ode郵e mnie z kwitkiem.
Wczoraj by豉m na zabiegu karboksyterapi mam na niego je寮zi co dwa dni, ma on na celu poprawi ukrwienie sk鏎y g這wy, ale pewnie niewiele to zmieni jak to jednak DHT rz康zi w moim organizmie.
Sailor czyli pozostaj mi blokery (palma, wierzbownica, czerwona koniczyna)???

Margo, ca造 czas mylisz AGA z x - oba rozbijaj si o nadwra磧iwo嗆. Ale w pierwszym przypadku jeste absolutnie zdrowa, wszystko jest wyregulowane, poziom DHT jest w normie, a w這sy i tak lec. To jest 造sienie genetyczne, takie jakie maj faceci najcz窷ciej i niestety dosi璕a czasami kobiet.
W przypadku x r闚nie mamy doczynienia z DHT, ale tutaj to jest nadwra磧iwo嗆 na podwy窺zony jego poziom, wynikaj帷y z podwy窺zonych hormon闚 androgenowych, lub obni穎nych estrogen闚. Dochodzi do nier闚nowagi, pojawia si 造sienie, ale te nie rzadko hirsutyzm, tr康zik, 這jotok.

Wklejam jeszcze raz tekst Gosi z Sezamu i musicie to zapami皻a wreszcie, bo to podstawy s.

Cytat:
Sa 3 warianty wypadania wlosow na tle hormonalnym:
1) gospodarka hormonalna jest w normie, ale wlosy wypadaja z powodu genetycznie uwarunkowanej nadwrazliwosci na DHT, ktory naturalnie wystepuje w organizmie kazdej kobiety.
2)wyniki badan hormonalnych mieszcza sie w normach, ale ich stosunki sa zaburzone ( brak rownowagi hormonalnej np. przewaga testosteronu nad estrogenami). Przyczyna moze byc PCOS lub choroby tarczycy.
3) wyniki badan androgenow przekraczaja norme w zwiazku z czym mamy w organizmie zbyt duzo DHT, ale z duzym prawdopodobienstwem problem zniknie, jesli poziom androgenow zostanie obnizony farmakologicznie lub naturalnie.

Tak naprawde w kazdym przypadku decydujacy jest stopien wrazliwosci na DHT . W przypadku 2 i 3 wypadanie wlosow nie wystapi jako objaw u wszystkich kobiet, jesli nie sa wrazliwe nawet na wysoki poziom DHT, to sie zdarza.

U wszystkich osob nadwrazliwych na DHT (czy to genetycznie czy tez ze wzledu na nadmiar testosteronu, z ktorego DHT powstaje) moga wystapic pozostale dolegliwosci, za ktore odpowiedzialny jest ten sam hormon zwany ''zlym testosteronem'' : nadmierne wydzielanie sebum (a w konsekwencji tradzik) oraz hirsutyzm. Mozliwe sa wszystkie wariacje:
mamy problem tylko z wlosami ( wypadanie, przetluszczanie )
mamy problem z wlosami i tradzikiem
mamy problem z wlosami, tradzikiem i dodatkowym owlosieniem
nie mamy zadnego z powyzszych objawow pomimo zaburzen hormonalnych dzieki niewrazliwosci na DHT. ( z pewnoscia najrzadziej wystepujaca sytuacja ).

Mimo to musimy rozroznic wypadanie uwarunkowane genetycznie AGA (androgenetic alopecia) i wypadanie z powodu podwyzszonych androgenow. Ten pierwszy rodzaj oznacza nadwrazliwosc na DHT , ktorego ilosc w organizmie jest w normie. Wtedy niestety nawet zbicie testosteronu do poziomu ponizej normy moze okazac sie niewystarczajace. W drugim przypadku, ktory czesto towarzyszy schorzeniom jajnikow lub nadnerczy, najprawdopodobniej sytuacja unormuje sie, jesli zbijemy androgeny do poziomu w normie laboratryjnej albo takiej, przy ktorej nasz organizm znow bedzie funkcjonowal normalnie.

Warto wiedziec, ze testosteron w sam sobie nie jest naszym wrogiem. W niewielkiej ilosci jest nam nawet potrzebny do zachowania witalnosci i libido. To DHT odpowiedzialne jest za wszystko co nam uprzykrza zycie - wypadajace wlosy, przetluszczanie sie cery i skalpu czy hirsutyzm. Powoduje rozniez niedotlenienie mieszkow.
Sam testosteron jest jedynie prohormonem, a DHT jego metabolitem powstajacym z przeksztalcenia testosteronu dzieki enzymowi 5 alfa reduktazy. Jesli zablokujemy ten enzym naturalnymi srodkami takimi jak palma sabalowa, poziom testosteronu moze (ale nie musi) wzrosnac, (ba, mamy najswiezszy przyklad Gaji, u ktorej testosteron spadl przy blokerach! Kolejna zagadaka..),bo jego konwersja do DHT zostanie ograniczona, ale nie bedzie to mialo wplywu na wlosy ani cere. Jesli przy stosowaniu blokerow wystepuja niepokojace zmiany, przyczyny musimy szukac gdzie indziej.

Cytat:
Napisane przez mastiff Poka wiadomo嗆
I jeszcze jedno: jak p鎩dziesz do lekarza to to co m闚i豉 Laleczka: m闚 o wszystkich swoich objawach. Zapisz je sobie na kartce. I przedstaw sw鎩 stan jeszcze bardziej dramatyczny ni jest. Jeste 酥i帷a: nie! Ty nie jeste w stanie wsta z 堯磬a wr璚z. Wiem, 瞠 to brzmi dziwacznie, ale dzia豉. Oczywi軼ie, wszystko w granicach rozs康ku. Chodzi o to, 瞠by kto wiedzia, 瞠 oczy Ci si klej (czy te inne objawy kt鏎e masz), nie dlatego, ze zapomnia豉 o porannej kawie.
Z do鈍iadczenia - polecam
leczy si cz這wieka, a nie normy laboratoryjne

Czas edycji: 2014-05-24 o 09:49
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.