Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2014-08-20, 16:21   #2071
czerwonapanienka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 030
Dot.: Znalaz豉m skuteczny spos鏏 na wypadanie w這s闚 cz.III

Dobra dziewczyny z Waszych rad spisa豉m sobie o jakie wyniki poprosz lekarza (ile mi si uda na kas chorych tyle si uda reszt zrobi cho熲ym mia豉 za to s這no zap豉ci):
- testosteron
- androstendion
-ferrytyna
-TSH
-estradiol
-progesteron
-LH
-prolaktyna
-kortyzol
-B12
-FSH

Je郵i kt鏎ej czego tu jeszcze brak, a uwa瘸, 瞠 warto to zbada to prosz o info

Powiedzcie mi jeszcze czy macie jaki sprawdzony szampon na wypadanie w這s闚? Wiem, 瞠 niby na ka盥ego dzia豉 co innego- my郵 p鏦i co o Dermenie
Stary 2014-08-20, 16:36   #2072
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Cytat:
Napisane przez ewelas1 Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny!
Ja mam do odsprzedania 2 buteli Pantostinu jakby kt鏎a z Was chcia豉
Ja!ja jestem chetna!
Stary 2014-08-20, 19:12   #2073
0nat0
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 201

ma造 bonus do wiadomo軼i o grzybach:

Neurotoksyna grzybicza o budowie zbli穎nej do hormonu przysadki m霩gowej (TSH) mo瞠 z 豉two軼i rozregulowa ca造 uk豉d hormonalny cz這wieka, a przede wszystkim tarczyc. Toksyna ta nie uzyska豉 dotychczas swojej nazwy.

P逝kanka lecznicza w grzybicy sk鏎y z li嗆mi laurowymi
Aby przygotowa p逝kank oczyszczaj帷 sk鏎 g這wy nale篡 gar嗆 li軼i laurowych gotowa w 1 litrze wody przez 10 min.
W stanach ostrych p逝kanka powinna by wykonywana codziennie przez kilkadziesi徠 minut, a nast瘼nie co kilka dni przez 2 tygodnie.

Leczenie grzybicy mieszk闚 w這sowych
Grzybic mieszk闚 w這sowych nale篡 leczy og鏊noustrojowo i miejscowo. W leczeniu miejscowym stosuje si preparaty przeciwgrzybiczne do smarowania w aerozolach, kremie lub 瞠lu, np. 2% Dactarin aerozol, 1% Lamisilat krem, 1% Clotrimazolum krem. Po wyleczeniu choroby polecam my ow這sion sk鏎 g這wy szamponem Nizoral zawieraj帷ym antybiotyk przeciwgrzybiczny Ketoconazolum.
Cz瘰to bardzo dobre efekty, zamiast Nizoralu, uzyskuje si po zastosowaniu ta雟zego szamponu przeciw逝pie穎wego Mariage, kt鏎y jest do nabycia w sklepach zielarskich.

Leczenie innych grzybic w這s闚 i sk鏎y:

a) ㄆpie
Wieczorem nas帷zy tampon octem jab趾owym i starannie wetrze w ow這sion sk鏎 g這wy. Poczeka a w這sy wyschn i po這篡 si spa. Rano w這sy op逝ka pod bie膨c wod i umy szamponem. Zabiegi kontynuowa przez 5-7 dni, nast瘼nie dla uzyskania trwa貫go efektu nale篡 my w這sy przez okres kilku tygodni wy陰cznie szamponem przeciwgrzybicznym.
Olejek z drzewa herbacianego – przy ka盥ym myciu g這wy mo積a doda do szamponu par kropli olejku. Mo積a r闚nie naciera sk鏎 g這wy roztworem o st篹eniu 10 – 15 kropli olejku na 100 ml wody i po 30 minutach sp逝ka g這w wod.

b) Wypadanie w這s闚
Wypadanie w這s闚 zwi您ane jest z oddzia造waniem na cebulki w這sowe toksyn grzybiczych. We wst瘼nym okresie leczenia zjawisko to zazwyczaj nasila si. Leczenie jest d逝gotrwa貫 i trwa造 efekt wzmocnienia w這s闚 uzyskuje si w czasie nie kr鏒szym ni 3 miesi帷e.
Lekarstwem, jakie mog zaproponowa, jest picie dobrej jako軼iowo wody oraz herbaty z pokrzywy.
Dobry efekt przynosi tak瞠 codzienne picie 2 szklanek odwaru z ziela skrzypu polnego lub perzu, dzi瘯i czemu dostarczana jest do organizmu odpowiednia ilo嗆 krzemu sprzyjaj帷a mi璠zy innymi regeneracji cebulek w這sowych i wzrostowi w這s闚.

Przedstawiam przepis na przeciwdzia豉j帷 wypadaniu w這s闚 mieszank zio這w:
Przepis:
Zmiesza r闚ne cz窷ci ziela skrzypu polnego, korzenia 這pianu, ziela naw這ci, ziela fio趾a tr鎩barwnego i ziela uczepu tr鎩dzielnego lub li軼i brzozy. Dwie 造磬i sto這we mieszanki zi馧 zala 2 ½ szklank ciep貫j wody i pozostawi na 1 godzin do sp璚znienia. Ogrza powoli do wrzenia, odstawi na 15 minut i przecedzi. Pi 2-3 szklanki odwaru 3 razy dziennie, mi璠zy posi趾ami.

Polecam r闚nie picie tranu oraz spo篡wanie nieczyszczonego oleju z siemienia lnianego lub oliwy z oliwek z pierwszego t這czenia na zimno zawieraj帷ych nienasycone kwasy t逝szczowe.

Miejscowe leczenie objaw闚 grzybicy – bez usuni璚ia grzybicy og鏊noustrojowej – jest pozbawione sensu.

毒鏚這: A. Janus - Nie daj si zje嗆 grzybom Candida
0nat0 jest offline  
Stary 2014-08-20, 19:38   #2074
nelciak
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 334

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Poka wiadomo嗆
Dobra dziewczyny z Waszych rad spisa豉m sobie o jakie wyniki poprosz lekarza (ile mi si uda na kas chorych tyle si uda reszt zrobi cho熲ym mia豉 za to s這no zap豉ci):
- testosteron
- androstendion
-ferrytyna
-TSH
-estradiol
-progesteron
-LH
-prolaktyna
-kortyzol
-B12
-FSH

Je郵i kt鏎ej czego tu jeszcze brak, a uwa瘸, 瞠 warto to zbada to prosz o info

Powiedzcie mi jeszcze czy macie jaki sprawdzony szampon na wypadanie w這s闚? Wiem, 瞠 niby na ka盥ego dzia豉 co innego- my郵 p鏦i co o Dermenie
Jeszcze mo瞠 DHEA-SO4?
nelciak jest offline  
Stary 2014-08-20, 19:47   #2075
czerwonapanienka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 030

Cytat:
Napisane przez nelciak Poka wiadomo嗆
Jeszcze mo瞠 DHEA-SO4?
Dopisz ja w 篡ciu tylu bada nie mia豉m robionych! Mam nadziej, 瞠 cho troch lekarz mi zleci z tej listy.
Stary 2014-08-20, 20:17   #2076
Gosiakol
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 596

Purple Eye..Pani trycholog to kosmetyczka, a nie lekarz. Oczywiscie to nie to, ze te badania byly zupelnie bezuzyteczne, bo kazda wiadomosc o stanie organizmu sie przyda, ale gros kluczowych rzeczy majacych wplyw na wlosy nie bylo zbadane. Nie badaj na razie wszystkiego z tej dlugasnej listy tylko te kilka, ktore Ci zapodalam..ah, przydalby sie tez kortyzol, mea culpa Bo to tez potezny hormon, obok insuliny najpotezniejszy i jak najbardziej moze wplywac na czupryne. Zbadaj sobie na razie w krwi, a jak wyjdzie za duzo to dorobisz w moczu. Wynik z krwi jest czesto zawyzony, wiec jesli nawet w krwi wyjdzie w normie to raczej nie tu. No i jesli bedzie ponad norme to dorobisz dalsze badania hormonow nadnerczy. Na razie nie ma co.

Tym razem ja sie do Was zglaszam po prosbie..za 2 tyg lece do Wawy na kilka dni doslownie samolot- odwiedziny- zakupy - badania - samolot i tym razem juz na pewno dorobie sobie na wlasna reke , te ktorych tu mi sie nie udalo wyludzic. Ja przed wyjazdem zawsze chodzilam do swojej dosc obskornej osiedlowej przychodni i generalnie cale moje leczenie i badanie odbywalo sie juz we FR. ( Mam juz caly segregator z wynikami badan.. Kluto mnie tu 22 razy w ciagu 5 lat ) W necie jakos ni groma nie moge znalezc wiecej niz jednego adresu laboratorium na Bemowie i badaja tam trzy hormony na krzyz. Kto jest z Wawy i moglby mi powiedziec gdzie warto isc , bo jest dobrze i tanio ?

Onato, no wlasnie ja to glownie znam takich co jedza tak jak piszesz, popijaja wiadrem kawy a wlosy i cere maja wlasnie nieskazietelne I to mnie wkurza.

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-20 o 20:19
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-08-20, 20:41   #2077
0nat0
Raczkowanie

Eee tam, zawsze co szwankuje, jad帷 przez d逝窺zy czas na pseudo jedzeniu. Jedni maj problem z w這sami, inni cer, a jeszcze inni maj problem z przemian materii i nie 'sadz storczyka' kilka dni, ale o tym ju g這郾o si nie m闚i, 瞠 winowajc jest niezdrowe jedzenie :P
0nat0 jest offline  
Stary 2014-08-20, 23:34   #2078
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Poka wiadomo嗆
'sadz storczyka'
hahahaha
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2014-08-21, 09:22   #2079
Aziddee
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 654

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka wiadomo嗆
Kto jest z Wawy i moglby mi powiedziec gdzie warto isc , bo jest dobrze i tanio ?
Lecznica Rondo Wiatraczna Wyniki s nast瘼nego dnia po 11, chyba 瞠 to grubsze hormony - wtedy d逝瞠j. Zawsze tam robi, taniej nie znalaz豉m, a Panie bardzo sympatyczne. Je郵i natomiast zale篡 Ci na wynikach wys豉nych mailowo to mog poleci Polskie Punkty Pobra, ale ju s dro窺ze w wi瘯szo軼i, chocia warto spojrze na ich promocje na stronie. Cz窷 jest uber tania.

Mam pytanie z innej beczki. Czy kt鏎a na forum przestrzega豉 bardzo restrykcyjnie zasad T逝stego 砰cia i by豉 w stanie odstawi antyki i antyandrogenne z jednoznacznym 豉 na g這wie i bez konsekwencji na twarzy?
Stary 2014-08-21, 09:41   #2080
Nameria
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 497

witam, moge si pod陰czy. Od jakiego czasu ( p馧 roku ) po odstawieniu hormon闚 strasznie lec mi w這sy. Okaza這 si, ze nie mam owulacji. Mia豉m badane chormony tarczycy, prolektyn, glukoz i jeszcze jakie, nic nie wysz這, tylko tyle, 瞠 progesteronu za ma這 ale na to mam brac lutein, no i glukoza za niska. Jeszcze dosta豉m zbadanie poziomu insuliny i id jutro. Lekarka jedyne co mog豉 mi powiedzie to, 瞠 z wontrob najprawdopodobniej mam problem ( dostaj dziwnej wysypki na twarzy i to by這 powodem odstawienia hormon闚 ). Kaza豉 pi bratka, pokrzyw i inne zio豉 oczyszczaj帷e a na twarz olejki zamiast krem闚.
Bior dro盥瞠, 造kam MERZ secjal, cynk, magnez, stosuj wcierki i niby jest lepiej ale straci豉m chyba po這w w這s闚, zawsze mia豉m takie g瘰te a na twarzy mam masakr. Chyba nigdy tak 幢e moja cera nie wygl康a豉. Ju sama nie wiem co robi.
Nameria jest offline  
Stary 2014-08-21, 11:22   #2081
margo1974
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 263

Cytat:
Napisane przez Nameria Poka wiadomo嗆
witam, moge si pod陰czy. Od jakiego czasu ( p馧 roku ) po odstawieniu hormon闚 strasznie lec mi w這sy. Okaza這 si, ze nie mam owulacji. Mia豉m badane chormony tarczycy, prolektyn, glukoz i jeszcze jakie, nic nie wysz這, tylko tyle, 瞠 progesteronu za ma這 ale na to mam brac lutein, no i glukoza za niska. Jeszcze dosta豉m zbadanie poziomu insuliny i id jutro. Lekarka jedyne co mog豉 mi powiedzie to, 瞠 z wontrob najprawdopodobniej mam problem ( dostaj dziwnej wysypki na twarzy i to by這 powodem odstawienia hormon闚 ). Kaza豉 pi bratka, pokrzyw i inne zio豉 oczyszczaj帷e a na twarz olejki zamiast krem闚.
Bior dro盥瞠, 造kam MERZ secjal, cynk, magnez, stosuj wcierki i niby jest lepiej ale straci豉m chyba po這w w這s闚, zawsze mia豉m takie g瘰te a na twarzy mam masakr. Chyba nigdy tak 幢e moja cera nie wygl康a豉. Ju sama nie wiem co robi.
odstawienie pigu貫k i chora w徠roba mog by powodem wypadania w這s闚, ale jak jest ju lepiej to ju spory sukces. Ja pigu趾i odstawi豉m w lutym i nieustannie od kwietnia mam armageddon.
Mam strasznie przerzedzone i nadal koszmarnie wypadaj, to dopiero ZEWSTAWIK! Zr鏏 t insulin i zobaczymy. Najwa積iejsze, 瞠 ju mniej wypadaj, uwierz, s osoby, kt鏎e zabi造by za taka popraw... My郵, ze jest ogromna szansa, 瞠 wkr鏒ce w這sy zaczn odrasta.... Jak b璠ziesz mia豉 nowe wyniki dawaj zna

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-08-21, 12:40   #2082
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

hejka,

Pami皻acie, jak pisa豉m kiedy, 瞠 wracam do loxonu 5%, no wr鏂i豉m troch ponad miesi帷 temu. Niestety wyst徙i這 pot篹ne linienie, 瞠 spora cz窷 odrostu z pa寮ziernika (poloxonowy odrost) wypad豉. Przedzia貫k zn闚 wyglada tragicznie, po prostu si za豉ma豉m. Aaa i s nowe w這ski, nad czo貫m oczywi軼ie. jestem za豉mana, wystarczy造 3 mycia i z 2 w這s闚 na mycie zrobi這 si kilkaset.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2014-08-21, 12:42   #2083
mosia07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 463

mam do was pytanie a jezeli kiedy lekarz stwierdzi ze mam puste mieszki w這sowe i faktycznie w這sy nie odrastaj to warto tez zrobi wynik DHT ?

mosia07 jest offline  
Stary 2014-08-21, 15:04   #2084
purple eye
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka wiadomo嗆
Purple eye ja te wszystkie badania zrobi豉 i jeszcze kilka dodatkowych (ANA1, candida antygen kr捫帷y, na celiakie, na paso篡ty, w徠robowe, ACTH) i pewnie jeszcze wi璚ej, ale ju nie pami皻am wszystkiego.... I co? I w tej chwil wszystko jest ok, procz estradiolu (kt鏎y notabene dzia豉 dobroczynnie na czuprynk)
Te wszystkie z tej d逝giej listy?

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Poka wiadomo嗆
purple eye
Irlandia. Nie wiem czy drastycznie zmieni si m鎩 spos鏏 od篡wiania po przeprowadzce. Nigdy szczeg鏊nie zdrowo nie jad豉m

No to zacznij, bo znam i takie osoby kt鏎e jedz chleb z ketchupem, spaghetti i pij wiadro kawy w ci庵u dnia i dziwi si, 瞠 nie mog upora si z 造sieniem; to wielkie zaskoczenie w ich oczach, 瞠 jak to, suplementy nie pomagaj, ani wcierki? ech, a tabliczka czekolady do poduszki.
Taki mam zamiar!

Cytat:
Purple Eye..Pani trycholog to kosmetyczka, a nie lekarz. Oczywiscie to nie to, ze te badania byly zupelnie bezuzyteczne, bo kazda wiadomosc o stanie organizmu sie przyda, ale gros kluczowych rzeczy majacych wplyw na wlosy nie bylo zbadane. Nie badaj na razie wszystkiego z tej dlugasnej listy tylko te kilka, ktore Ci zapodalam..ah, przydalby sie tez kortyzol, mea culpa Bo to tez potezny hormon, obok insuliny najpotezniejszy i jak najbardziej moze wplywac na czupryne. Zbadaj sobie na razie w krwi, a jak wyjdzie za duzo to dorobisz w moczu. Wynik z krwi jest czesto zawyzony, wiec jesli nawet w krwi wyjdzie w normie to raczej nie tu. No i jesli bedzie ponad norme to dorobisz dalsze badania hormonow nadnerczy. Na razie nie ma co.
Wiem, 瞠 trycholog to nie lekarz, ale jak zacz窸y si moje problemy z w這sami, to pierwsze co pomy郵a豉m o trychologu. I to by豉 pierwsza osoba, do kt鏎ej posz豉m. Zrobi豉 mi list bada, ja zrobi豉m badania i z wynikami posz豉m potem do endokrynologa i ginekologa. Teraz znalaz豉m endokrynologa ginekologa i do niego chc p鎩嗆. Zrobi USG tarczycy i z wynikami bada. Mam nadziej, 瞠 b璠zie bardziej rezolutny jak osoby, u kt鏎ych by豉m wcze郾iej!

Super! Dopisuj kortyzol do listy! Bardzo Ci dzi瘯uj!

Powiedz mi jeszcze prosz na kt鏎e z tych bada ma wp造w faza cyklu? Bo nie wiem czy jest sens je robi, je郵i akurat w odpowiedni faz nie 'trafi'
purple eye jest offline  
Stary 2014-08-21, 15:10   #2085
Nameria
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 497

Dzi瘯uj bardzo za odpowied. Te odstawi豉m w lutym i zacze造 mi wypada tak po 2-3 miesi帷ach. Mam d逝gie w這sy i zawsze mia豉m ich du穎. Ten czas to by koszmar, co kilka dni m鎩 narzeczony musia odtyka wann bo tak mi w這sy lecia造, zreszt one by造 wsz璠zie. Dlatego czepi豉m si wszystkiego co mog豉m. ㄊkam tabletki o k鏎ych napisa豉m, stosuj szampony na porost w這s闚, od篡wki, ampu趾i, do tego olejek khadi zamiennie z aml, no po prostu codziennie co. No i co chyba poskutkowa這, mam nadziej, ze nie chwilowo. Tylko teraz ta cera ale szczerze to mniejsze zmartwienie. Jutro id na insulin.
Trzymam kciuki za was dziewczyny
Nameria jest offline  
Stary 2014-08-21, 16:49   #2086
Gosiakol
Rozeznanie

Azidee, o kurcze, na Wiatracznej to najdalej od Bemowa jak sie tylko da Zobacze te polskie punkty, ale to na ich stronie wlasnie w ofercie jest tak malo rzeczy. Ale dzieki za odzew.

Puprle Eye, zrob pom 3 a 5 dniem cyklu, bo wtedy testosteron jest najwyzszy i estradiol dobrze zbadac na poczatku cyklu, zebys miala pewnosc, ze to pierwsza faza, choc normalnie w labie powinny byc normy dla kazdej fazy cyklu, ale jak zrobi sie pozniej to nie wiadomo czy cykl nie byl zaburzony, ktora to w koncu faza byla itd. A reszta nie ma znaczenia. ( z tych o ktorych pisalam ) . Na kortyzol dobrze isc zaraz po przebudzeniu. Mi kazali przyjsc o 8ej.

Mosia, oprocz zaspokojenia ciekawosci badanie DHT nic Ci nie da. Im wiecej testosteronu tym wieksze prawdopodobienstwo, ze duzo DHT, a jak nadwrazliwosc to mozesz miec go nawet malo a wlosy i tak beda lecialy..

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-21 o 16:51
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-08-21, 19:32   #2087
margo1974
Raczkowanie

kupi豉m dzisiaj Pantostin, wiec ten od ewalas odst瘼uj Tobie dzamatasi.
purple eye tak, wszystkie te badania z listy mam porobione, niekt鏎e kilkakrotnie, i jeszcze kilka innych
Z bada nic konkretnego nie wynika a w這sy mi wypadaj jak nikomu innemu Zdrowam pono jak natolatka

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-08-21, 20:24   #2088
Gosiakol
Rozeznanie

Czes Maria, long time no see I po co wracalas do Loxonu, i to jeszcze 5tki? Przeciez mialas potezny odrost i zero wypadania, a przeciez po Loxonie zawsze jest lnienie..to bylo do przewidzenia, co Cie podkusilo ?

Margo, i jak, znalazlas w pierwszej lepszej aptece czy musialas pobiegac?
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-08-22, 07:49   #2089
margo1974
Raczkowanie

Gosiu, m捫 mi kupi, ale chyba w pierwszej, lepszej aptece, bo nic nie marudzi.
Ale ja tu z inn spraw..... Padniecie..... P馧 roku po odstawieniu pigu貫k, w 16 dc. m鎩 estradiol wyni鏀.... UWAGA! 8oo . My郵 Gosiu, 瞠 po takim czasie nie mog mie w w徠robie a takich zasob闚 tego estradiolu. Niesamowita, jak on skacze, w lipcu w 11 dc mia豉m 655, w 12 dc - 380, w sierpniu w 16 dc - 800. Czy瘺y zn闚 pik oko這owulacyjny??? chyba nie! Po protu m鎩 estradiol jet bardzo rozchwiany, niestabilny.
Pr鏂z tego TSH mi nieco spad這, mimo, 瞠 nie zwi瘯sza豉m dawki (z 2,9 do 2,5) Bardzo mnie to cieszy, bo pono zmiany dawek mog te powodowa wypadanie w這s闚. Jestem w szoku, bo 瞠lazo i ferrytyna te mi spad造, a suplementowalam 瞠lazo d逝gi czas, na czczo wraz z wit. C.
Co si u diab豉 dzieje????

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-08-22 o 08:36
margo1974 jest offline  
Stary 2014-08-22, 09:14   #2090
purple eye
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7

Cytat:
Puprle Eye, zrob pom 3 a 5 dniem cyklu, bo wtedy testosteron jest najwyzszy i estradiol dobrze zbadac na poczatku cyklu, zebys miala pewnosc, ze to pierwsza faza, choc normalnie w labie powinny byc normy dla kazdej fazy cyklu, ale jak zrobi sie pozniej to nie wiadomo czy cykl nie byl zaburzony, ktora to w koncu faza byla itd. A reszta nie ma znaczenia. ( z tych o ktorych pisalam ) . Na kortyzol dobrze isc zaraz po przebudzeniu. Mi kazali przyjsc o 8ej.
Dzi瘯uj Ci! Laboratorium mam otwarte od 7, to p鎩d od razu rano

Cytat:
purple eye tak, wszystkie te badania z listy mam porobione, niekt鏎e kilkakrotnie, i jeszcze kilka innych
Z bada nic konkretnego nie wynika a w這sy mi wypadaj jak nikomu innemu Zdrowam pono jak natolatka
Czyli pozostaje si tylko cieszy Cho z drugiej strony cholerka dlaczego Ci w這sy lec Czemu to nie jest wszystko prostsze?!

A ten Pantostin konsultowa豉 z lekarzem? Bo te o nim czyta豉m i te o nim rozmy郵am

Edytowane przez purple eye
Czas edycji: 2014-08-22 o 09:16
purple eye jest offline  
Stary 2014-08-22, 09:42   #2091
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Cytat:
Gosiu, m捫 mi kupi, ale chyba w pierwszej, lepszej aptece, bo nic nie marudzi.
Ale ja tu z inn spraw..... Padniecie..... P馧 roku po odstawieniu pigu貫k, w 16 dc. m鎩 estradiol wyni鏀.... UWAGA! 8oo . My郵 Gosiu, 瞠 po takim czasie nie mog mie w w徠robie a takich zasob闚 tego estradiolu. Niesamowita, jak on skacze, w lipcu w 11 dc mia豉m 655, w 12 dc - 380, w sierpniu w 16 dc - 800. Czy瘺y zn闚 pik oko這owulacyjny??? chyba nie! Po protu m鎩 estradiol jet bardzo rozchwiany, niestabilny.
Pr鏂z tego TSH mi nieco spad這, mimo, 瞠 nie zwi瘯sza豉m dawki (z 2,9 do 2,5) Bardzo mnie to cieszy, bo pono zmiany dawek mog te powodowa wypadanie w這s闚. Jestem w szoku, bo 瞠lazo i ferrytyna te mi spad造, a suplementowalam 瞠lazo d逝gi czas, na czczo wraz z wit. C.
Co si u diab豉 dzieje????
Wo,jaki wynik...By odda豉 mi choler cho troch
Margo: http://www.ziolaiprzyprawy.info/2014...-estrogeny-tg/ Luknij tutaj fajnie opisany nadmiar estrogenow:p
Czyli stres,,stres winnowajc chor鏏

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-08-22 o 09:46
dzamatasi jest offline  
Stary 2014-08-22, 10:49   #2092
Aziddee
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 654

Cytat:
Azidee, o kurcze, na Wiatracznej to najdalej od Bemowa jak sie tylko da Zobacze te polskie punkty, ale to na ich stronie wlasnie w ofercie jest tak malo rzeczy. Ale dzieki za odzew.
Jak ma這 rzeczy? Ma這 rzeczy w promocji O ile wiem robi wszystko. Tylko o ceny trzeba dowiadywa si telefonicznie lub mailowo. Jak w wi瘯szo軼i laboratori闚
Stary 2014-08-22, 11:20   #2093
Harutobi89
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 529

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
hejka,

Pami皻acie, jak pisa豉m kiedy, 瞠 wracam do loxonu 5%, no wr鏂i豉m troch ponad miesi帷 temu. Niestety wyst徙i這 pot篹ne linienie, 瞠 spora cz窷 odrostu z pa寮ziernika (poloxonowy odrost) wypad豉. Przedzia貫k zn闚 wyglada tragicznie, po prostu si za豉ma豉m. Aaa i s nowe w這ski, nad czo貫m oczywi軼ie. jestem za豉mana, wystarczy造 3 mycia i z 2 w這s闚 na mycie zrobi這 si kilkaset.
Czy nie powinien nast徙i teraz mocny odrost po loxonowym linieniu ? Trzymaj si mocno <przytula>
Harutobi89 jest offline  
Stary 2014-08-22, 11:56   #2094
Gosiakol
Rozeznanie

Margo, ale dlaczego w 16 dc badasz estradiol ? Moglo pasc na owulacje i dlatego estradiol wysoki, choc fakt, ze taka liczba to chyba juz kazda norme przekracza. A badalas kiedys przed pigulkami estradiol kilka razy ? Moze dla Ciebie to typowe ? Oprocz norm laboratoryjnych kazdy ma tez swoje normy..Jak ostatnio przewalalam net w poszukiwaniu info na temat watroby, to znalazlam tekst, ktory mowil o ALAT ,ze jesli ktos ma wynik 100 zawsze i regularnie to taka norme trzeba dla niego przyjac i martwic sie dopiero jak zostanie przekroczone sto, pomimo ze norma laboratoryjna to np 50.
Wiesz, szukam jakiegokolwiek logicznego wyjasnienia skoro jestes teoretycznie zdrowa..Przeczytaj tu wypowiedz lekarza :
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/...iom-estradiolu
A Twoja watroba byla przebana? USG jajnikow robilas ?
Gosiakol jest offline  
Stary 2014-08-22, 13:02   #2095
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Cytat:
Czes Maria, long time no see I po co wracalas do Loxonu, i to jeszcze 5tki? Przeciez mialas potezny odrost i zero wypadania, a przeciez po Loxonie zawsze jest lnienie..to bylo do przewidzenia, co Cie podkusilo ?
No mia豉m odrost fajny, ale... po loxonie 5%, odros這 sporo, a ja w kwietniu porzuci豉m loxon 5% (wciera豉m od wrze郾ia 2013), uda這 mi si wtedy zaliczy niewielkie linienie, bo stosowa豉m dermen man i ona powstrzyma豉 wypadanie (linienie by這, ale niedu瞠). Teraz dermena nie zadzia豉豉.

U mnie loxon dzia豉 tak przez pierwsze 3 msc. od w陰czenia, zrobi豉m przerw, bo chcia豉m, aby zn闚 zacz掖 dzia豉. zadzia豉 z si豉 wodospadu, dosz豉m do dawki 3xtyg. i zacz窸o si linienie, ale nowe w這sy zd徘zy造 wyrosn望, g堯wnie z przodu, ale mam nadziej, 瞠 reszta g這wy te si zag窷ci. Przedzia貫k si przerzedzi ku mojej rozpaczy... W zanadrzu mam jeszcze alpicort e.

Do loxonu wr鏂i, nie mam wyj軼ia, tylko on tak dzia豉. Ten wrze郾iowy odrost nie zakry wszystkiego. Mam nadziej, 瞠 teraz wiecie, dlaczego wr鏂ilam do loxonu 5%.

buziaki dla Was, nied逝go wracam na d逝zej, potzrebowa豉m przerwy.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2014-08-22, 14:01   #2096
margo1974
Raczkowanie

kurna! trzeci raz pisz ten post.
A wi璚 Gosie鎥o, w 11 dc w klinice m鎩 estradiol wynosi 655 i wyt逝maczono mi, 瞠 by to pik oko這owulacyjny, przyj窸am werdykt z pokor. W nast瘼nym miesi帷u ten pik przypad na 16 dc. Wszystko ok, ale trzeba mie wielkie szcz窷cie by za ka盥ym razem kiedy dziabn 篡喚, trafi w豉郾ie na dzie owulacji. Troch mi to podejrzane, 瞠 to taki zbieg okoliczno軼i. Teraz wiem, 瞠 temu estradiolowi trzeba si przyjrze. Problem w tym, ze lekarze to bagatelizuj i nie widz problemu. Mo瞠 jak zobacz, 瞠 to nie pik, to inaczej na mnie spojrz.
A zrobi豉m sobie to badanie, bo stwierdzi豉m, ze niedrogie, to warto przy okazji badania TSH i ferrytyny.
D瘸ma ja akurat kortyzol mam bardzo niski, w nocy to nawet poni瞠j normy, w dzie te taki mikry, wprawdzie w normach ale raczej ni窺zych ni wy窺zych. A stres podnosi g堯wnie kortyzol

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-08-22 o 14:08
margo1974 jest offline  
Stary 2014-08-22, 19:29   #2097
margo1974
Raczkowanie

Tak Gosiu w徠rob mia豉m przebadan w ostatnim czasie dwa razy, USG jajnik闚 te mia豉m, znale幢i na nich p璚herzyki, ale nie a tyle by uzna, 瞠 mam PCO. Mam te zapalenie lewego jajnika, ale ginekolodzy twierdz, 瞠 to nie ma wp造wu na estradiol, ale jestem ju um闚iona z nast瘼nym ginem w poniedzia貫k i tego przydusz, jak nie on, to kto ma wiedzie dlaczego mam tak wysoki estradiol, a w poniedzia貫k (jednak) jad do Wrocka do endokrynologa. Wszystkie wizyty przyspieszy豉m, nie ma na co czeka, trzeba dzia豉, bo jak w這ch lec od tych "hu鈣awek" to szybko nie przestan, nie tak 豉two cos zbi jak takie wysokie. A po zbiciu musz jeszcze conajmniej 2 mc poczeka na reakcje w這s闚. Wiec zanosi si na d逝uuugie czekanie (je郵i w og鏊e si doczekam), mo瞠 w mi璠zyczasie b璠zie jaka "proteza" potrzebna...

-Yasmin
-Amocon Forte
-瞠lazo
Zewn皻rznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline  
Stary 2014-08-22, 21:20   #2098
MM-1968
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 713

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
hejka,

Dlatego broni si r瘯oma i nogami :-D przed loxonem

- spirulina, -wieczorem,
- biotebal, priorin,-rano
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/

MM-1968 jest offline  
Stary 2014-08-22, 22:31   #2099
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Tak Gosiu w徠rob mia豉m przebadan w ostatnim czasie dwa razy, USG jajnik闚 te mia豉m, znale幢i na nich p璚herzyki, ale nie a tyle by uzna, 瞠 mam PCO. Mam te zapalenie lewego jajnika, ale ginekolodzy twierdz, 瞠 to nie ma wp造wu na estradiol, ale jestem ju um闚iona z nast瘼nym ginem w poniedzia貫k i tego przydusz, jak nie on, to kto ma wiedzie dlaczego mam tak wysoki estradiol, a w poniedzia貫k (jednak) jad do Wrocka do endokrynologa. Wszystkie wizyty przyspieszy豉m, nie ma na co czeka, trzeba dzia豉, bo jak w這ch lec od tych "hu鈣awek" to szybko nie przestan, nie tak 豉two cos zbi jak takie wysokie. A po zbiciu musz jeszcze conajmniej 2 mc poczeka na reakcje w這s闚. Wiec zanosi si na d逝uuugie czekanie (je郵i w og鏊e si doczekam), mo瞠 w mi璠zyczasie b璠zie jaka "proteza" potrzebna...

No to mamy dziwn rzecz - wysoki estradiol i wo豉j帷e o pomst do nieba SHBG na zmian z bardzo wysokim - nie ogarniam tego, dlaczego ostatnio mia豉 taki niski poziom, powinno by r闚nie du瞠 co estro.
Do tego bardzo niski kortyzol, wysokie DHEA i problemy z unormowaniem pracy tarczycy.
W cale si nie dziwie, 瞠 lekarze m闚i, 瞠by nie szuka豉 w hormonach, bo dla nich je郵i wypadanie na tle hormonalnym, to tylko gdy androgeny w g鏎ze + ewentualnie niski estradiol.
Poza tym co tu z tym zrobi? obni瞠nie estradiolu farmakologicznie (o ile jest co takiego) mo瞠 przynie嗆 gorsze skutki, mimo 瞠 za wysokie estro to te nie zdrowo - wydaje mi si, 瞠 dlatego 瘸den si tego nie podejmuje. Jeszcze jakby mia豉 ci篹kie kilogramy nadwagi, to mo瞠 ich utrata zmniejszy豉by poziom estro, bo estro lubi si z t逝szczykiem. Ale Ty chuda jeste jak patyczek
Produkcja du瞠go poziomu DHEA obci捫a znacz帷o nadnercza, niski kortyzol te jest objawem tego, 瞠 mog niedomaga, co mo瞠 kopa po dupie tarczyc, dlatego co jaki czas masz z ni problemy. Ale to skutki - co jest przyczyn?

Prawdopodobnie nie znajdziesz przyczyny, chyba 瞠 znajdzie si lekarz, co lubi grzeba.
Ja to widz tak, 瞠 je瞠li si sama nie we幟iesz za to co siad這, to mo瞠sz si nie doczeka pomocy ze strony lekarza.
Ja bym chocia pr鏏owa豉, bo co innego mo積a? do usranej 鄉ierci estradiol bada?

Pantostin to nie jest czasem to co, co ma estrogeny w sk豉dzie?

Onato, ja robi豉m p逝kanki z perzu te. Czasami przelewa豉m taki mocny wywar do atomizera, psika豉m bezpo鈔ednio na 貫b i chodzi豉m z tym jaki czas.
Z octem nie pr鏏owa豉m w ten spos鏏 co wklei豉, ale bardzo d逝go u篡wa豉m domowego octu jako tonika do przecierania buzi - cud malina, tylko 鄉ierdzi.
Jak b璠ziesz chcia豉 to przekopiuje Ci tutaj wszystko o grzybku, co w Sezamie mamy nazbierane. Tam si i tak tylko kurzy ...

Dzi m鎩 ch這p mi odgrzybi pralk, wed逝g wiza穎wego naszego przepisu praleczka jak nowa, b璠zie mo積a rzeczy dla b帳elka zacz望 za jaki czas pra
A skoro mu tak dobrze idzie, to jutro dostanie mu si zmywarka do odgrzybiania.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-08-22 o 23:03
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2014-08-23, 00:17   #2100
0nat0
Raczkowanie

Sailor jak jest zgrabnie napisane, to wklej informacje o grzybos豉wie tutaj, pewnie jeszcze inni skorzystaj

Przeczyta豉m ksi捫k A. Janusa i mam nadziej, 瞠 u鄉ierc grzyba na cacy. Troszeczk wkr璚i豉m si w fakt posiadania sublokatora, wyparzy豉m szczoteczki do z瑿闚, na czyszczenie pralki te po鈍i璚i豉m p馧 dnia, generalnie mieszkanie mo積a uzna za sterylne, Ma貪osia Rozenek by豉by dumna
Zauwa篡豉m, 瞠 je郵i cokolwiek dzia豉 u mnie na w這sy - to tylko zewn皻rznie, wewn皻rznie minimum, a mo瞠 nawet i wcale. Wcze郾iej mia豉m problem z przedzia趾iem tak szerokim, jakby rozst徙i這 si morze, a teraz mam braki nad i za uszami. Oczywi軼ie tam wcierki l康uj sporadycznie, a jednak ca造 rok jem zdrowo, no chyba, 瞠 jestem w domu rodzinnym i chleb z d瞠mem zostaje moim najlepszym przyjacielem, czytaj --> teraz.
0nat0 jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 3 (0 u篡tkownik闚 i 3 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.