Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-01-11, 16:15   #2731
Desire_
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 466
Dot.: Znalaz豉m skuteczny spos鏏 na wypadanie w這s闚 cz.III

0nat0 ja od lat walcz z nawracaj帷 grzybic pochwy, podejrzewam, 瞠 grzyba mam gdzie jeszcze w organizmie, w這sy przez ostatni rok lecialy jak oszala貫, dos這wnie wypada造 gar軼iami. Badania w porz康ku, dermatolog oczywi軼ie nie wpad豉 na trop grzyba, sprzeda豉 mi tekst 瞠 przyczyn wypadania jest mn鏀two i je郵i to nie wina choroby , to pewnie nigd si nie dowiem, sk康 to si wzie這.Da豉 mi Alpicort e , zmieni豉m szampon na taki dla dzieci, nie susz w這s闚(ale myj niestety codziennie) , nie farbuj, ograniczam w璕le i jest lepiej, tzn ca造 czas co tam wypada, ale rosn nowe w這sy Boj sie tylko , 瞠 i tak wi瘯szosci tego co wypad這 ju nie odzyskam
Tak naprawd to nie wiem, co mi pomog這 i na jak d逝go.
Stary 2015-01-11, 16:41   #2732
susse
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 124

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
susse, a nie obawiasz si dzia豉 niepo膨danych? Ten sok nie jest do ko鎍a bezpieczny i oboj皻ny dla organizmu.
Nie boj si, nie pij go ca造 czas. Robi sobie takie kuracje na jesie, kolejna w styczniu i na wiosn. Pij go zazwyczaj przez dwa tygodnie. Widz u siebie p鏦i co same pozytywne efekty. Nigdy nie s造sza豉m o jego dzia豉niach ubocznych. Z ciekawo軼i za moment przejrz sie
susse jest offline  
Stary 2015-01-11, 17:15   #2733
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Cytat:
Napisane przez susse Poka wiadomo嗆
Nie boj si, nie pij go ca造 czas. Robi sobie takie kuracje na jesie, kolejna w styczniu i na wiosn. Pij go zazwyczaj przez dwa tygodnie. Widz u siebie p鏦i co same pozytywne efekty. Nigdy nie s造sza豉m o jego dzia豉niach ubocznych. Z ciekawo軼i za moment przejrz sie
Je郵i stosujesz tylko przez dwa tygodnie to pewnie nie stanowi zagro瞠nia
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-01-11, 19:06   #2734
0nat0
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 201

Cytat:
Napisane przez Desire_ Poka wiadomo嗆
0nat0 ja od lat walcz z nawracaj帷 grzybic pochwy, podejrzewam, 瞠 grzyba mam gdzie jeszcze w organizmie, w這sy przez ostatni rok lecialy jak oszala貫, dos這wnie wypada造 gar軼iami. Badania w porz康ku, dermatolog oczywi軼ie nie wpad豉 na trop grzyba, sprzeda豉 mi tekst 瞠 przyczyn wypadania jest mn鏀two i je郵i to nie wina choroby , to pewnie nigd si nie dowiem, sk康 to si wzie這.Da豉 mi Alpicort e , zmieni豉m szampon na taki dla dzieci, nie susz w這s闚(ale myj niestety codziennie) , nie farbuj, ograniczam w璕le i jest lepiej, tzn ca造 czas co tam wypada, ale rosn nowe w這sy Boj sie tylko , 瞠 i tak wi瘯szosci tego co wypad這 ju nie odzyskam
Tak naprawd to nie wiem, co mi pomog這 i na jak d逝go.
Nie daj sobie wm闚i, 瞠 w這sy nie odrosn do stanu sprzed wypadania. Mi ju sporo odros這, postaram si wrzu zdj璚ia na przestrzeni prawie 4 lat, tylko nie mam 瘸dnego z teraz
Mi ka盥y lekarz m康ra g這wa sugerowa 瞠bym si nie 逝dzi豉, 瞠 tak ma by i tak ju b璠zie, a jedzenie nie ma tu 瘸dnego wp造wu. Oni by tylko faszerowali prochami i wciskali leki od partnerskich firm, do niczego innego si nie nadaj.
Jeszcze jedna z這ta my郵 lekarki, 瞠 jak przez 5 lat nie zaro郾ie mi g這wa, to baj baj amigos, 造sinka i nowa przyja潯 z peruk.

Zr鏏 sobie domowy test na sublokatora: http://goldwin.com.pl/wazne-artykuly...ndida-albicans
0nat0 jest offline  
Stary 2015-01-12, 18:01   #2735
Desire_
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 466

0nat0 jedyne co na pocieszenie powiedzia豉 mi lekarka, to ze na pewno ca趾iem nie wy造sieje

Dermatolog na NFZ nawet skierowania na g逝pi morfologi nie chcia da, wszystkie badania na w豉sn r瘯 robi豉m.Na prywatnego szkoda mi ju kasy,a poza tym nie wierz ju w te ich wszystkie pseudoleki.
Kolezanka poleca豉 mi wizyt u trychologa, ale te jako nie widz w tym sensu.S造sza豉m te o mezoterapii na sk鏎 g這wy, ale opinie tez s r騜ne. Z testem spr鏏uj jutro rano, jak nie zapomn zaspanaSzczerze, to do tych wszystkich lekarzy straci豉m ju ca趾iem serce
I dzi瘯i za pocieszeniemo瞠 jeszcze nie wszystko stracone
Stary 2015-01-12, 18:45   #2736
Harutobi89
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 529

Nie dajcie sie naci庵n帷 na sok NONI dziewczyny to oszustwo !! ja pilam 6 miesiecy ten sok, najlepszej jakosci za prawie 200 stowy i zero poprawy i z wlosami i z samopoczuciem i ze wszystkim.
Harutobi89 jest offline  
Stary 2015-01-13, 08:12   #2737
susse
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 124

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka wiadomo嗆
Nie dajcie sie naci庵n帷 na sok NONI dziewczyny to oszustwo !! ja pilam 6 miesiecy ten sok, najlepszej jakosci za prawie 200 stowy i zero poprawy i z wlosami i z samopoczuciem i ze wszystkim.
Mo瞠 nie na wszystkich dzia豉. Ja od kiedy go pij widz wyra幡 popraw. Nie tylko z w這sami, ale mam te wi璚ej motywacji i ch璚i do dzia豉nia. Wydaje mi si, 瞠 dodaje mi energii. Sko鎍zy造 si problemy z przezi瑿ieniami i zajadami Za 100 ml p豉c 52 z w aptece
susse jest offline  
Stary 2015-01-13, 10:37   #2738
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297

Czy dermatolog moze zdiagnozowac wypadanie wlosow o podlozu androgenowym po zobaczeniu pod mikroskopem tylko malego fragmentu skory glowy?

Chwile temu to uslyszalam i bardzo sie zmartwilam, wypisala mi luxon 5% do stosowania raz dziennie i skierowala do endokrynologa.

Nie pamietam co dokladnie powiedziala, ale po zobaczeniu skory stwierdzila, ze wyglada to na podloze androgenowe a nie wypadanie np. z powodu stresu. Zrobilam na wlasna reke szereg badan hormonalnych i czekam na wyniki, z ktorymi pojde do endo.
No i za niecale 2 tygodnie wracam do UK i chcialabym jak najwiecej zalatwic w Polsce, bo tam za wizyte u lekarza w sprawie wlosow i jakiekolwiek badania zaplace jak nic 4x wiecej.

Tarczyce mam w normie, morfologia tez. Jestem od 5 lat na tabletkach anty (yasmin) i nie mialam nigdy problemow.

Zastanawiam sie czy jest szansa, ze to jednak nie to?

Mam nadzieje, ze tym razem moj problem jest wystarczajaco powazny, zebym mogla napisac w tym watku

Edit: Jeszcze mam pytanie - czy powinnam martwic sie tym, ze mam jakby obolale wlosy (cebulki) u gory glowy (tak na czubku ale z tylu bardziej)? To taki dyskomfort jak przy rozpuszczeniu wlosow mocno spietych przez jakis czas gumka - tylko, ze ja moich nie spinam i nie draznie.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-01-13 o 19:03
enn_ jest offline  
Stary 2015-01-13, 15:37   #2739
Malwiniak
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Witam, przebi豉m si przez 3 cz窷ci. Problem z w這sami mamy od ponad roku. Na pocz徠ku przyjmowa豉m beliss i pokrzypol przeciw wypadaniu w這s闚, jednak po 3 msc nic nie dzia豉這 to przesta豉m. Nast瘼nie wzi窸am si za mask z WAXa na wypadanie w這s闚 z Vitaminum B compostium i olejkiem rycynowym i nic nie da這... We wrze郾iu si zapar豉m i przeczyta豉m sporo forum i wybra豉m sobie 4 produkty, kt鏎e by造 mniej wi璚ej najbardziej polecane - Revalid, Gelacet, Novoxidyl, Szampon i Od篡wka z BIOVAX - INTENSYWNIE REGENERUJ。A MASECZKA, ODBUDOWA OSxBIONYCH WΜS紟 + PROTEINY MLECZNE. Po trzech opakowaniach zamiast Gelacetu bra豉m Biotebal 5 mg. B康 co b康 teraz mam 2 tygodnie przerwy od tej ca貫j kuracji, w這sy uros造 tylko na zakolach, ale to do嗆 sporo, jednak na czubku g這wy mam nadal do嗆 spore prze鈍ity. Zaczesuj w這sy do ty逝, 瞠by nie by這 poprostu tego wida.

Moje pytanie - po przerwie wr鏂i do tego co bra豉m skoro na zakola pomaga這 to po jakim czasie zacznie dzia豉 te na przedzia貫k czy spr鏏owa czego innego?

Robi豉m badania tarczycy i wszystko by這 ok.

Z g鏎y dzi瘯uj za wszystkie odpowiedzi.
Malwiniak jest offline  
Stary 2015-01-14, 07:39   #2740
Anna07_07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 330

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Czy dermatolog moze zdiagnozowac wypadanie wlosow o podlozu androgenowym po zobaczeniu pod mikroskopem tylko malego fragmentu skory glowy?

Chwile temu to uslyszalam i bardzo sie zmartwilam, wypisala mi luxon 5% do stosowania raz dziennie i skierowala do endokrynologa.

Nie pamietam co dokladnie powiedziala, ale po zobaczeniu skory stwierdzila, ze wyglada to na podloze androgenowe a nie wypadanie np. z powodu stresu. Zrobilam na wlasna reke szereg badan hormonalnych i czekam na wyniki, z ktorymi pojde do endo.
No i za niecale 2 tygodnie wracam do UK i chcialabym jak najwiecej zalatwic w Polsce, bo tam za wizyte u lekarza w sprawie wlosow i jakiekolwiek badania zaplace jak nic 4x wiecej.

Tarczyce mam w normie, morfologia tez. Jestem od 5 lat na tabletkach anty (yasmin) i nie mialam nigdy problemow.

Zastanawiam sie czy jest szansa, ze to jednak nie to?

Mam nadzieje, ze tym razem moj problem jest wystarczajaco powazny, zebym mogla napisac w tym watku

Edit: Jeszcze mam pytanie - czy powinnam martwic sie tym, ze mam jakby obolale wlosy (cebulki) u gory glowy (tak na czubku ale z tylu bardziej)? To taki dyskomfort jak przy rozpuszczeniu wlosow mocno spietych przez jakis czas gumka - tylko, ze ja moich nie spinam i nie draznie.
Stwierdzenie pod這瘸 wypadania na pewno nie odbywa si na podstawie obejrzenia sk鏎y g這wy
Nie wiem czy masz si martwi obola造mi cebulkami, w ka盥ym razie ja mam to samo W這sy mam cienkie, rzadkie, o d逝go軼i do linii szcz瘯i - wi璚 ani nie zwi您uj, ani nie s ci篹kie, ale sk鏎a na szczycie g這wy mnie boli. Wra瞠nie jest takie, 瞠 "czuj" przez ca造 czas ten fragment sk鏎y na g這wie
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Wcierki - Alpicort E, maski r騜ne, henna cassia
Anna07_07 jest teraz online  
Stary 2015-01-14, 07:48   #2741
enn_
Zakorzenienie

Dzieki za odpowiedz. Tez mi sie to wydalo dosc szybka diagnoza, dzisiaj ide do gin-endo (mam wyniki wiekszosci badan), moze czegos sie dowiem.

Luxon 5% wydaje mi sie dosc mocnym srodkiem w przypadku kiedy o przyczynie wypadania wiadomo malo i wlosy leca w sporej ilosci, ale jednak nie garsciami. Moze jednak sie myle?

Do kogo (poza endokrynologiem) isc, zeby potwierdzil lub wykluczyl tlo androgenowe?
Stary 2015-01-14, 08:15   #2742
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Dzieki za odpowiedz. Tez mi sie to wydalo dosc szybka diagnoza, dzisiaj ide do gin-endo (mam wyniki wiekszosci badan), moze czegos sie dowiem.

Luxon 5% wydaje mi sie dosc mocnym srodkiem w przypadku kiedy o przyczynie wypadania wiadomo malo i wlosy leca w sporej ilosci, ale jednak nie garsciami. Moze jednak sie myle?

Do kogo (poza endokrynologiem) isc, zeby potwierdzil lub wykluczyl tlo androgenowe?
Loxon to bardzo mocny 鈔odek. Ale jest cz瘰to przepisywany przez dermatolog闚 - to troch tak jak przepisywanie antykoncepcji bez 瘸dnych bada ("na pi瘯ne oczy").
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Stary 2015-01-14, 08:42   #2743
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka wiadomo嗆
Stwierdzenie pod這瘸 wypadania na pewno nie odbywa si na podstawie obejrzenia sk鏎y g這wy
Nie wiem czy masz si martwi obola造mi cebulkami, w ka盥ym razie ja mam to samo W這sy mam cienkie, rzadkie, o d逝go軼i do linii szcz瘯i - wi璚 ani nie zwi您uj, ani nie s ci篹kie, ale sk鏎a na szczycie g這wy mnie boli. Wra瞠nie jest takie, 瞠 "czuj" przez ca造 czas ten fragment sk鏎y na g這wie
Bardzo mnie zaskoczy造軼ie! Ot騜 po raz pierwszy to odczucie odno郾ie pewnej tkliwo軼i w obr瑿ie kawa趾a sk鏎y w g鏎nej cz窷ci g這wy pojawi這 si u mnie w lipcu, tu po drugiej mezoterapii osoczem. Trwa這 oko這 2 tygodni i by這 bardzo podobne do tego, co opisujecie. Obawia豉m si 瞠 to na skutek uszkodzenia jakiego nerwu podczas zabiegu. Miejsce to mia這 鈔ednic oko這 2 cm, nie da這 si dotkn望, wieczorem nie mog豉m zasn望 bo si martwi豉m tym, poza tym po po這瞠niu si mia豉m wra瞠nie, 瞠 w這sy bardziej "ci庵n" to miejsce i bardziej je "czu豉m". Odczucia znikn窸y powoli i stopniowo, coraz mniej, coraz s豉biej. Jednak po p馧 roku pojawi這 si to samo tyle 瞠 troch wi瘯szy obszar. Nie mog豉m za這篡 czapki bo bardziej bola這. Przesz這 podobnie jak za pierwszym razem. Ci庵le wini豉m za to mezoterapi i zdecydowa豉m, 瞠 wi璚ej nie pozwol sobie ostrzykiwa g這wy. Jednak teraz gdy czytam Wasze wpisy s康z, 瞠 przyczyna musi by jaka inna. Zapalenie jakiego nerwu? Do mezo jednak mimo dobrych efekt闚 nie wr鏂. Doznania zwi您ane z t tkliwo軼i s bardzo nieprzyjemne i nie wyobra瘸m sobie, abym mia豉 je czu ci庵le. Nawet uczesa si ci篹ko...
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-01-14, 09:08   #2744
Ewikk96
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 75

To chyba odkry造鄉y co nowego, ja t tkliwo嗆 mam dobre kilkadziesi徠 lat, cho teraz jakby mniejsz kiedy lecz si na tarczyc, zawsze tak mia豉m odk康 zacz窸y si problemy z w這sami tj. od ok 13 roku 篡cia, my郵a豉m 瞠 to mo瞠 jakie przezi瑿ienie sk鏎y w sensie za wcze郾ie wysz豉m po umyciu bez czapki np., ale teraz po Waszych wpisach to ju nie wiem i dodam 瞠 ja w豉郾ie na czubku mam najgorzej
Ewikk96 jest offline  
Stary 2015-01-14, 09:11   #2745
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Bardzo mnie zaskoczy造軼ie! Ot騜 po raz pierwszy to odczucie odno郾ie pewnej tkliwo軼i w obr瑿ie kawa趾a sk鏎y w g鏎nej cz窷ci g這wy pojawi這 si u mnie w lipcu, tu po drugiej mezoterapii osoczem. Trwa這 oko這 2 tygodni i by這 bardzo podobne do tego, co opisujecie. Obawia豉m si 瞠 to na skutek uszkodzenia jakiego nerwu podczas zabiegu. Miejsce to mia這 鈔ednic oko這 2 cm, nie da這 si dotkn望, wieczorem nie mog豉m zasn望 bo si martwi豉m tym, poza tym po po這瞠niu si mia豉m wra瞠nie, 瞠 w這sy bardziej "ci庵n" to miejsce i bardziej je "czu豉m". Odczucia znikn窸y powoli i stopniowo, coraz mniej, coraz s豉biej. Jednak po p馧 roku pojawi這 si to samo tyle 瞠 troch wi瘯szy obszar. Nie mog豉m za這篡 czapki bo bardziej bola這. Przesz這 podobnie jak za pierwszym razem. Ci庵le wini豉m za to mezoterapi i zdecydowa豉m, 瞠 wi璚ej nie pozwol sobie ostrzykiwa g這wy. Jednak teraz gdy czytam Wasze wpisy s康z, 瞠 przyczyna musi by jaka inna. Zapalenie jakiego nerwu? Do mezo jednak mimo dobrych efekt闚 nie wr鏂. Doznania zwi您ane z t tkliwo軼i s bardzo nieprzyjemne i nie wyobra瘸m sobie, abym mia豉 je czu ci庵le. Nawet uczesa si ci篹ko...
Gaya, ja w pewnym momencie przesta豉m u篡wa wcierek, bo my郵a豉m, 瞠 to od tego. Wiadomo, wcieram w ca陰 g這w, ale tam gdzie mam najmniej w這s闚, wcieram wi璚ej i by mo瞠 mocniej
By mo瞠 jest to zwi您ane z zako鎍zeniami nerwowymi, kt鏎e znajduj si w tym miejscu. Wiesz, ja jestem nerwus, 篡j w stresie. Jak si bardzo zdenerwuj, to mam takie uczucie, 瞠 "pali" mnie w豉郾ie to miejsce na szczycie g這wy. Karykaturzy軼i rysuj nerwus闚 z dymi帷 g這w i chyba wiem dlaczego
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Stary 2015-01-14, 11:13   #2746
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Mnie te taka nadwra磧iwo嗆, w豉郾ie na czubku, zdarza豉 si, ale na szcz窷cie rzadko. Zwykle przy du篡m wypadaniu. Podobno, gdy du穎 w這s闚 wypada, to takie zjawiska si pojawiaj (pisa豉 o tym P. trycholog z forum kafeteria). czyta豉m te, 瞠 wiele os鏏 cierpi na to przy tarczycy, nawet trafi豉m raz na jakie zagraniczne forum, gdzie ludzie, w豉郾ie z problemami tarczycowymi skar篡li si na te dolegliwo軼i, w ko鎍u doszli do wniosku, 瞠 to od tarczycy.

Swoj drog niekt鏎e tutejsze forumowiczki pisa造, 瞠 sw璠zia豉 je sk鏎a g這wy przy masywnym odro軼ie. Mnie w sumie te ostatnio g這wa sw璠zi, rzeczywi軼ie ro郾ie mi sporo nowych w這s闚, g堯wnie po loxonie. Jeden maj ju 4 cm, druga faza odrostu tak 1 cm, zatem d逝go嗆 skromna.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-01-14 o 11:15
Maria221 jest offline  
Stary 2015-01-16, 16:04   #2747
enn_
Zakorzenienie

Druga dermatolog do ktorej poszlam zrobila mi trichoskopie, potwierdzila, ze to lysienie androgenowe. W zdrowych miejscach na glowie z mieszkow wyrasta mi po kilka grubych wlosow, na czubku max 2, czasami 1 i jest sporo cienkich i jasnych wlosow.
Zalecila stosowanie loxonu, ja boje sie poczatkowego okresu wypadania, ale kupilam i bede uzywac.
Powiedziala, ze powinno sie udac to zahamowac, wiec mam nadzieje, ze to prawda, ale szczerze mowiac strasznie zle sie czuje i boje sie, ze mimo wczesnej diagnozy i uzywania loxonu i tak mi sie to znacznie pogorszy. Zawsze mialam cienkie, ale jednak bardzo geste i ladne wlosy i trudno mi sie pogodzic z mysla, ze za jakis czas moze byc przeciwnie. Trudno mi w to uwierzyc zwlaszcza, ze w mojej rodzinie problem lysienia w zasadzie nie istnieje.
Stary 2015-01-16, 16:11   #2748
Maria221
Wtajemniczenie

enn_ --> a powiedz kochana, jak wygl康a u Ciebie to przerzedzenie? To tylko czubek, czy reszta te. No i jak wygl康a prz鏚, du穎 Ci wypada? Masz za du穎 androgen闚?
Maria221 jest offline  
Stary 2015-01-16, 17:28   #2749
enn_
Zakorzenienie

Wcielo mi calego dlugasnego posta, ktorego napisalam

Najwieksze przerzedzenie widze na czubku glowy (tak jakby z tylu troche - nie wiem jak nazwac to miejsce). Poza tym zauwazylam, ze ubywa mi grzywki i przedzialek jest jakis taki mizerny w porownaniu z tym co bylo.
Mam tez wrazenie, ze wlosy leca mi przede wszystkim z gory glowy no i to wszystko potwierdzila trichoskopia. Wlosy u gory i na skroniach (nie az w takim stopniu) sa slabsze, a zupelnie z tylu sa geste i dosc grube.

Kiedys zastanawialam sie czy nie mam Kandydozy i teraz tez przyszlo mi to do glowy, ale wtedy pewnie wlosy lecialyby rowno z calej glowy a nie tylko z fragmentow pasujacych do lysienia androgenowego.

Kupilam Loxon 2%, bo troche sie balam wyzszego stezenia, a przeczytalam podsumowanie jakichs badan, z ktorego wynikalo, ze tak, jak u mezczyzn wyzsze stezenie jest skuteczniejsze, to u kobiet juz niekoniecznie, za to moze powodowac wiekszy problem z niechcianym owlosieniem na twarzy.

Wiem, ze moj problem jest we wczesnym stadium (wszystkie mieszki jeszcze zyja itd.) i niby to dziala na moja korzysc, ale jak to wyglada w rzeczywistosci? Jest szansa, ze przy dbaniu o wlosy jeszcze sie przez lata bede cieszyc wlosami, czy spodziewac sie, ze bedzie tylko gorzej?

Jak tylko bede miala chwile przeczytam ten i poprzednie watki od deski do deski, ale poki co jestem tak zawalona robota, ze nawet tego posta nie powinnam pisac...
Stary 2015-01-16, 19:11   #2750
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Druga dermatolog do ktorej poszlam zrobila mi trichoskopie, potwierdzila, ze to lysienie androgenowe. W zdrowych miejscach na glowie z mieszkow wyrasta mi po kilka grubych wlosow, na czubku max 2, czasami 1 i jest sporo cienkich i jasnych wlosow.
Zalecila stosowanie loxonu, ja boje sie poczatkowego okresu wypadania, ale kupilam i bede uzywac.
Powiedziala, ze powinno sie udac to zahamowac, wiec mam nadzieje, ze to prawda, ale szczerze mowiac strasznie zle sie czuje i boje sie, ze mimo wczesnej diagnozy i uzywania loxonu i tak mi sie to znacznie pogorszy. Zawsze mialam cienkie, ale jednak bardzo geste i ladne wlosy i trudno mi sie pogodzic z mysla, ze za jakis czas moze byc przeciwnie. Trudno mi w to uwierzyc zwlaszcza, ze w mojej rodzinie problem lysienia w zasadzie nie istnieje.
Enn, nie martw si na zapas. Ja u篡wa豉m Loxonu 5% przez oko這 rok. Nie mia豉m ani etapu linienia ani dodatkowego ow這sienia w niechcianych miejscach
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Stary 2015-01-16, 19:37   #2751
enn_
Zakorzenienie

Dzieki A czemu zrezygnowalas ze stosowania?
Stary 2015-01-16, 19:48   #2752
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Dzieki A czemu zrezygnowalas ze stosowania?
Nie ros造 tam gdzie nie trzeba, ale te niespecjalnie ros造 tam gdzie trzeba Ja nie reagowa豉m tak dobrze i szybko jak Maria, a na ulotce jest napisane, 瞠 jak po roku nie ma efektu, to nale篡 odpu軼i
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Stary 2015-01-16, 22:30   #2753
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Poka wiadomo嗆
czerwonapanienka a co jesz? To pytanie mo瞠 wydawa si g逝pie, ale ja wyda豉m takie sumy na badania z kt鏎ych nic nie wynik這, straci豉m kilka lat na znalezienie przyczyny wypadania w這s闚. Co ja ju nie wciera豉m i 造ka豉m - nic nie dzia豉這, mo瞠 tylko loxon, ale po dw鏂h latach musz przyzna, 瞠 nie jest to taki 鈍ietny specyfik jak mi si wydawa這. Co z tego, 瞠 pobudza nowe w這sy do wzrostu, skoro pojawia si linienie kt鏎e za ka盥ym kolejnym podej軼iem jest wi瘯sze, a te nie hamuje wypadania w這s闚. Wciera豉m czy te nie - zawsze do 60-100 sztuk dobi豉m (przy samym czesaniu).

http://www.candida.peet.pl/index8.php przez miesi帷 trzyma豉m si mniej wi璚ej tego pierwszego etapu, mleko bez laktozy pi豉m tylko z kaw.
Drugi etap wprowadza豉m powoli i trzyma豉m si go do po這wy grudnia.
Ju w trzecim tygodniu pierwszego etapu w這sy przesta造 mi wypada. Dziewczyny by豉m sk這nna uwierzy, 瞠 to mo瞠 tran zaskoczy, albo inne cuda. Odstawi豉m wtedy nawet loxon z dnia nadzie i nie do鈍iadczy豉m nag貫go linienia. Podczas mycia potrafi這 wypa嗆 g鏎a 10 w這s闚, szczotka podczas czesania czysta, no co wspania貫go. To by這 dla mnie co tak abstrakcyjnego, 瞠 osoby z bli窺zego otoczenia kt鏎e by造 wtajemniczone w m鎩 problem, teraz wys逝chiwa造, 瞠 jak to mo磧iwe 瞠by szczotka by豉 czysta czesz帷 si nawet ca造 dzie.
Ros造 nowe w這sy, wyhodowa豉m konkretn grzywk, oczywi軼ie nadal mam braki i d逝go pewnie b璠 mie, bo na 鈍i皻a pofolgowa豉m sobie i to konkretnie, jad豉m jak leci i w這sy teraz wypadaj mi mo瞠 nie gar軼iami, ale to co miesi帷 temu potrafi豉m wyczesa przez ca造 tydzie teraz po umyciu w這s闚, gdzie wcze郾iej zatrzyma si niez造 ko速un w sitku.
Sk鏎 mia豉m czyst bez niespodzianek, a teraz powt鏎ka z rozrywki i zabawa od nowa.

Upierdliwe jest takie 篡cie, bo taki ograniczony jad這spis mo瞠 si naprawd znudzi. Jedzenie na 郾iadanie jajek na 1000 sposob闚 nie przy鈍ieca, no ale trudno si m闚i. Nie powiem, jak widz jak moje wsp馧lokatorki jedz wszystko, albo co gorsza jad na 鄉ieciowym jedzeniu i wszystko ze wszystkim gra, to czasami z豉pie mnie dolina 貫z, 瞠 dlaczego tak musi by.

Od poniedzia趾u lec z pierwszym etapem, ale wprowadzi豉m pomidory dla urozmaicenia. Kiedy zaskoczy z k豉kami nie mam poj璚ia. Na razie lec wszystkie: d逝gie, kr鏒kie, bardzo du穎 kr鏒kich.
Co do witamin przyczaj si na Sufrin. Jeszcze nie 造ka豉m tych proch闚, a podobno dobre s w t瘼ieniu grzyba, my郵, 瞠 to jest m鎩 problem, ale na to trzeba czasu, a pojad do domu na 鈍i皻a i zn闚 od nowa. Jak mo積a oprze si serniczkowi i domowym wypiekom
O rany, przed momentem sama napisalam posta, ze myslalam, ze moze mam drozdzyce, a zupelnie umknal mi Twoj post!
Im wiecej mysle, tym bardziej dochodze do wniosku, ze drozdzyce prawdopodobnie mam (objawy mam bardzo podobne do tych, ktore mieli moi rodzice zanim drozdzyce wyleczyli, a wyglada na to, ze na nic innego chora nie jestem). Zastanawialam sie jednak czy to od niej moglyby mi tak leciec wlosy? Czy mialas objawy lysienia androgenowego, czy po prostu wlosy wypadaly z calej glowy?

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

A czy ktoras z Was uzywala ketokonazolu na lysienie androgenowe? Wyglada na to, ze moze byc to dosc skuteczne, chociaz oficjalnie nie jest ta substancja do tego przeznaczona.
Stary 2015-01-16, 23:25   #2754
0nat0
Raczkowanie

enn_ nie bierz do siebie tak bardzo s堯w lekarzy. Ja wracaj帷 z pierwszej wizyty od dermatolog w zwi您ku z wypadaniem w這s闚 i w og鏊e to by豉 pierwsza moja wizyta u tego typu specjalisty, a mia豉m wtedy ju 23 l. uzna豉, 瞠 to androgen闚ka na 100% oczywi軼ie diagnoza zza biurka, nawet nie obejrza豉 ca貫j g這wy, tylko kaza豉 rozchyli na 鈔odku, a wiadomo, 瞠 tu zawsze najmniej. Wr鏂i豉m taka za豉mana, 瞠 to ju koniec, powolne 造sienie i wizja peruki. Te wysz豉m z recept na loxon, bo jak瞠by inaczej.

U mnie wygl康a這 to jak typowa androgen闚ka. Mo瞠 zakola mi si nie robi造, ale tylko ty mia豉m zaro郾i皻y. W這sy lecia造 jak g逝pie, naprawd mia豉m spory problem z zaczesaniem ich w jakikolwiek spos鏏. Na 鈔odku skalpu, bli瞠j czo豉 robi豉 mi si dziura do tego stopnia, 瞠 jak wychodzi豉m z domu to musia豉m zak豉da opask, 瞠by wszystko si trzyma這 w razie pojawienia si wiatru. Boki i nad uszami te mia豉m biedne, tak jakby kto mi powyrywa k瘼ki w這s闚. Mia豉m te sporo siwych w這s闚 jak na sw鎩 wiek.

Loxon owszem stosowa豉m, ale ten l瞠jszy 2%. Na pewno pobudzi w這sy do 篡cia i wzrostu, ale bez sza逝, jedno linienie, drugie linienie wi璚 sta豉m w miejscu.

Obwiniam ca趾owicie grzyba, aktualnie prze篡wam dramat w zwi您ku z tym. Przejrza豉m kilkana軼ie stron w sieci na temat kandydozy, co strona to inna dieta. Jak ju nie wiedz co pisa, to polecaj je嗆 tylko i wy陰cznie warzywa, soczewic, ciecierzyc i jajka. Z w豉snego do鈍iadczenia musz przyzna, 瞠 jest to skuteczne, bo jad豉m tak przez mo瞠 3 tygodnie, p騧niej powoli wprowadza豉m inne produkty.
Po 鈍i皻ach w這sy zacz窸y lecie i wr鏂i豉m do tej metody 篡wienia, no i nie wysz這 mi. Nie da si je嗆 dzie w dzie jajek na 郾iadanie, te nie jest zdrowe. Jedno zalecz a p騧niej co, b璠 obni瘸 cholesterol? Nie no sensu to nie ma, ale jest skuteczne w jaki spos鏏, bo przecie zadzia豉這, ale nie wyobra瘸m sobie je嗆 co zimnego na 郾iadanie, nie wa積e czy to lato, czy zima.
Daj sobie czas do niedzieli i w poniedzia貫k musz co ruszy.

Wed逝g ksi捫ki A. Janus nie jest dobrze je嗆 tylko i wy陰cznie warzywa i ci庵le te same produkty, bo organizm mo瞠 wywo豉 reakcj obronn i dany produkt mo瞠 uczula, a dwa, 瞠 jest ci庵le s豉bo i czujesz si jakby oberwa豉 ceg陰 w g這w.

W sieci mo瞠sz znale潭 pdf online A. Janus - Nie daj si zje嗆 grzybom candida. Charakterystyka grzybos豉wa w ka盥ej postaci. On tam te radzi co 造ka by zabi paso篡ty. Jak nie znajdziesz to daj zna, to wy郵 Ci na maila
0nat0 jest offline  
Stary 2015-01-16, 23:59   #2755
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
enn_ nie bierz do siebie tak bardzo s堯w lekarzy. Ja wracaj帷 z pierwszej wizyty od dermatolog w zwi您ku z wypadaniem w這s闚 i w og鏊e to by豉 pierwsza moja wizyta u tego typu specjalisty, a mia豉m wtedy ju 23 l. uzna豉, 瞠 to androgen闚ka na 100% oczywi軼ie diagnoza zza biurka, nawet nie obejrza豉 ca貫j g這wy, tylko kaza豉 rozchyli na 鈔odku, a wiadomo, 瞠 tu zawsze najmniej. Wr鏂i豉m taka za豉mana, 瞠 to ju koniec, powolne 造sienie i wizja peruki. Te wysz豉m z recept na loxon, bo jak瞠by inaczej.

U mnie wygl康a這 to jak typowa androgen闚ka. Mo瞠 zakola mi si nie robi造, ale tylko ty mia豉m zaro郾i皻y. W這sy lecia造 jak g逝pie, naprawd mia豉m spory problem z zaczesaniem ich w jakikolwiek spos鏏. Na 鈔odku skalpu, bli瞠j czo豉 robi豉 mi si dziura do tego stopnia, 瞠 jak wychodzi豉m z domu to musia豉m zak豉da opask, 瞠by wszystko si trzyma這 w razie pojawienia si wiatru. Boki i nad uszami te mia豉m biedne, tak jakby kto mi powyrywa k瘼ki w這s闚. Mia豉m te sporo siwych w這s闚 jak na sw鎩 wiek.

Loxon owszem stosowa豉m, ale ten l瞠jszy 2%. Na pewno pobudzi w這sy do 篡cia i wzrostu, ale bez sza逝, jedno linienie, drugie linienie wi璚 sta豉m w miejscu.

Obwiniam ca趾owicie grzyba, aktualnie prze篡wam dramat w zwi您ku z tym. Przejrza豉m kilkana軼ie stron w sieci na temat kandydozy, co strona to inna dieta. Jak ju nie wiedz co pisa, to polecaj je嗆 tylko i wy陰cznie warzywa, soczewic, ciecierzyc i jajka. Z w豉snego do鈍iadczenia musz przyzna, 瞠 jest to skuteczne, bo jad豉m tak przez mo瞠 3 tygodnie, p騧niej powoli wprowadza豉m inne produkty.
Po 鈍i皻ach w這sy zacz窸y lecie i wr鏂i豉m do tej metody 篡wienia, no i nie wysz這 mi. Nie da si je嗆 dzie w dzie jajek na 郾iadanie, te nie jest zdrowe. Jedno zalecz a p騧niej co, b璠 obni瘸 cholesterol? Nie no sensu to nie ma, ale jest skuteczne w jaki spos鏏, bo przecie zadzia豉這, ale nie wyobra瘸m sobie je嗆 co zimnego na 郾iadanie, nie wa積e czy to lato, czy zima.
Daj sobie czas do niedzieli i w poniedzia貫k musz co ruszy.

Wed逝g ksi捫ki A. Janus nie jest dobrze je嗆 tylko i wy陰cznie warzywa i ci庵le te same produkty, bo organizm mo瞠 wywo豉 reakcj obronn i dany produkt mo瞠 uczula, a dwa, 瞠 jest ci庵le s豉bo i czujesz si jakby oberwa豉 ceg陰 w g這w.

W sieci mo瞠sz znale潭 pdf online A. Janus - Nie daj si zje嗆 grzybom candida. Charakterystyka grzybos豉wa w ka盥ej postaci. On tam te radzi co 造ka by zabi paso篡ty. Jak nie znajdziesz to daj zna, to wy郵 Ci na maila
Nawet nie wiesz jak cieszy mnie to, co mowisz.
Mnie zmartwila pierwsza diagnoza, ale uznalam, ze badanie nie bylo wystarczajaco wnikliwe, niestety dzisiejsza trudniej mi zignorowac, bo faktycznie wyglada to slabo.

Loxon kupilam 2%, bo nie chcialam zaczynac od mocniejszego, poza tym, tak jak mowie, przeczytalam, ze u kobiet wieksze stezenie wcale nie okazuje sie byc wiele skuteczniejsze.

Akurat jesli chodzi o leczenie drozczycy to w necie pewnie bardzo wiele szukac nie bede (tj. pewnie nie wiele wiecej niz juz sie naszukalam) - moj ojciec przy okazji swoich problemow ogarnal ten temat bardzo dokladnie i wyglada na to, ze skutecznie udalo mu sie pozbyc tej choroby, wiec pewnie ostatecznie to on bedzie moim glownym zrodlem wiedzy.
On akurat twierdzi, ze nie ma sensu trzymanie sie tak totalnie scislej diety (czyli jedzenie glownie samych zielonych warzyw i wspomnianych jaj ), sam podczas leczenia jadl tez np. niektore owoce itp., obserwujac przy tym bacznie wplyw ich na organizm. No i im nizszy IG tym lepiej. Przy czym on nie leczyl drozdzycy sama dieta, ale tez lekami i ja raczej tez po nie siegne.

Problem jest taki, ze z jakichs przyczyn szalenie malo lekarzy w ogole uznaje objawy drozdzycy poza tymi typowymi np. skornymi i trudno jest trafic na kogos kto ma jakies pojecie na ten temat. A ja nie lubie diagnozowac sie sama, bo mam poczucie, ze przeciez to nie ja sie znam, prawda? Z drugiej strony im wiecej zlych doswiadczen z lekarzami, tym bardziej ufam sobie, bo czasami oczywisty brak kompetencji mnie absolutnie poraza. Wiem, ze sa wyjatki (i bogu dzieki, bo kto wie co by bylo teraz np. z moja mama, gdyby nie trafila na taki kiedys przypadkiem), ale trudno jednak na to trafic.

W kazdym razie jestem prawie pewna, ze mam drozdzyce, bo objawy by sie zgadzaly idealnie, warunki do rozwoju tez jej niezle zapewnilam Mam nadzieje, ze wypadanie wlosow tez z tego wynika.

Zastanawiam sie czy rozpoczynac stosowanie Loxonu wraz z rozpoczeciem leczenia drozdzycy i chyba sie na to zdecyduje. Jesli ustapia mi wszystkie inne grzybicze objawy i jakos to potwierdzi ze faktycznie to bylo problelem, odstawie Loxon i zobaczymy co sie wydarzy.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-01-17 o 00:19
enn_ jest offline  
Stary 2015-01-17, 00:33   #2756
0nat0
Raczkowanie

Cytat:
Nawet nie wiesz jak cieszy mnie to, co mowisz.
Mnie zmartwila pierwsza diagnoza, ale uznalam, ze badanie nie bylo wystarczajaco wnikliwe, niestety dzisiejsza trudniej mi zignorowac, bo faktycznie wyglada to slabo.

Loxon kupilam 2%, bo nie chcialam zaczynac od mocniejszego, poza tym, tak jak mowie, przeczytalam, ze u kobiet wieksze stezenie wcale nie okazuje sie byc wiele skuteczniejsze.

Akurat jesli chodzi o leczenie drozczycy to w necie pewnie bardzo wiele szukac nie bede (tj. pewnie nie wiele wiecej niz juz sie naszukalam) - moj ojciec przy okazji swoich problemow ogarnal ten temat bardzo dokladnie i wyglada na to, ze skutecznie udalo mu sie pozbyc tej choroby, wiec pewnie ostatecznie to on bedzie moim glownym zrodlem wiedzy.
On akurat twierdzi, ze nie ma sensu trzymanie sie tak totalnie scislej diety (czyli jedzenie glownie samych zielonych warzyw i wspomnianych jaj ), sam podczas leczenia jadl tez np. niektore owoce itp., obserwujac przy tym bacznie wplyw ich na organizm. No i im nizszy IG tym lepiej. Przy czym on nie leczyl drozdzycy sama dieta, ale tez lekami i ja raczej tez po nie siegne.

Problem jest taki, ze z jakichs przyczyn szalenie malo lekarzy w ogole uznaje objawy drozdzycy poza tymi typowymi np. skornymi i trudno jest trafic na kogos kto ma jakies pojecie na ten temat. A ja nie lubie diagnozowac sie sama, bo mam poczucie, ze przeciez to nie ja sie znam, prawda? Z drugiej strony im wiecej zlych doswiadczen z lekarzami, tym bardziej ufam sobie, bo czasami oczywisty brak kompetencji mnie absolutnie poraza. Wiem, ze sa wyjatki (i bogu dzieki, bo kto wie co by bylo teraz np. z moja mama, gdyby nie trafila na taki kiedys przypadkiem), ale trudno jednak na to trafic.

W kazdym razie jestem prawie pewna, ze mam drozdzyce, bo objawy by sie zgadzaly idealnie, warunki do rozwoju tez jej niezle zapewnilam Mam nadzieje, ze wypadanie wlosow tez z tego wynika.

Zastanawiam sie czy rozpoczynac stosowanie Loxonu wraz z rozpoczeciem leczenia drozdzycy i chyba sie na to zdecyduje. Jesli ustapia mi wszystkie inne grzybicze objawy i jakos to potwierdzi ze faktycznie to bylo problelem, odstawie Loxon i zobaczymy co sie wydarzy.
enn_ a co Tw鎩 tato 造ka je郵i mo積a spyta?
0nat0 jest offline  
Stary 2015-01-17, 00:41   #2757
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
enn_ a co Tw鎩 tato 造ka je郵i mo積a spyta?
Na pewno Orungal (intraconazole) i Fluconazole (to drugie ma chyba szersze spectrum dzialania).
Jutro bede z nim rozmawiac, bo chce sie zajac tym jak najszybciej, wiec jesli chcesz, to jak wroce wieczorem do domu to moge Ci skrobnac PW z cala zdobyta wiedza.
Stary 2015-01-17, 07:00   #2758
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Cytat:
Na pewno Orungal (intraconazole) i Fluconazole (to drugie ma chyba szersze spectrum dzialania).
Jutro bede z nim rozmawiac, bo chce sie zajac tym jak najszybciej, wiec jesli chcesz, to jak wroce wieczorem do domu to moge Ci skrobnac PW z cala zdobyta wiedza.
Ann a moglabym i ja prosic o skrobniecie PW?
Ja mam skierowanie na badania candidy,wymazy. Lekarz podejewa,ze moge miec,szczegolnie,ze kiedys juz mialam gronkowca zlocistego. Objawy WSZYSTKIE pasuja i co lepsze candida wplywa na uklad nerwowy,podwyzsza hormony przysadki..

Miala ktoras z Was Spectral F7? Blokujacy hormony stresowe,pomaga to? Bo zamowilam i do tego Spectral RS i szamon Revita...
Stary 2015-01-17, 08:38   #2759
Blackbejbe
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 655

dzamatsi szampon revita wogole mi nie pomogl i na dodatej smierdzi starymi perfumami meskimi no ale za to spectral rs byl super i mialam po nim duzo odrostu pozatym unosil fajnie wlosy do gory i ich nie sklejal
- reszta dojdzie

ZEWN邛RZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te b璠zie wi璚ej

== ODZYSKA WΜSISKA==

Blackbejbe jest offline  
Stary 2015-01-17, 08:38   #2760
Maria221
Wtajemniczenie

Cytat:
Z drugiej strony im wiecej zlych doswiadczen z lekarzami, tym bardziej ufam sobie, bo czasami oczywisty brak kompetencji mnie absolutnie poraza.
Zgadzam si z Tob w 100%, ja to mia豉m makabryczne przej軼ia z lekarzami, sensownego lekarza od w這s闚 nie znalaz豉m, mo瞠 Rakowska oka瞠 si wyj徠kiem.

A powiedz, masz rozwalone hormony? Bo ja mam niedoczynno嗆 tarczycy i za ma這 androgen闚, problem jest u mnie tylko spowolniony naturalny wzrost oraz brak samodzielnego odrostu, wypadanie hamuj do zera i poza linienie po loxonie (zamieszcza豉m zdj璚ia tej makabry), to mam remisj w 造sieniu od marca 2013 roku.

dzamatasi --> ja mia豉m f7, nie przet逝szcza, jest jak woda, mnie po nim w這sy tylko uros造, ale zawsze warto spr鏏owa. Spectral rs jest dobry, szamponu nie mia豉m, ale przy myciu trzymaj go d逝窺z chwil na g這wie.

Dziewczyny, normalnie sza. Wyros造 mi samodzielnie w這sy, s a 4
Maria221 jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 3 (0 u篡tkownik闚 i 3 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.