brovoxyl uczulenie????? tragedia jakas! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-30, 22:43   #1
kaska3010
Raczkowanie

brovoxyl uczulenie????? tragedia jakas!

Mam normalna cere ale od jakiegos czasu mimo 22 lat nagle wyskoczy jakas duza grudka;(chociaz wczesniej nei mialam z nia problemow kupilam brovoxyl ze niby dobry i tragedia co go uzyje mam starszny rumien nawet nei tylko tam gdzie go uzylam ale obok w okolicy czerwone plamy ! troche swedza, pieka jestem pewna ze to do tego...bojuz wczesniej mialam na szyi takie cos jak tam smarowalam i tragiczne to bylo...... schodzi to przez noc...jak wypije wapno i ansmaruje czymslagodzacym ! ale chyba skora sie nie przystosuje i to uczulenie;(
I to nie jest jakas natychmiastowa reakcja jak przy akne dermie np ..ze na poczatku do nalozenia jest rozowa tylko po jakims czasie piecze swedzi patrze w lustro a to plamy dosc rozlegle a smaruje tylko punktowo a mam wielkie swedzace plamy w okolicach gdzie nei dotykalam tym specyfikiem! chyba musze odstawic to cos(((( koszmarnie to wyglada!!!!2 razy sie obudizlam z taka plama to myslalam ze to mzoe od czegos innego bo obok nie smarowalam ale teraz jestem pewna !!czy wy tez tak mieliscie????nie o taki srodek mi chodzilo 20 zl w błoto...
dodam ze posmarowalam zmiane na plecach a na ramieniu mam ta rozowa plame kolejna!!!!!! po prostu mega mnei uczulil , bo to zadne oparzenie/ podraznienie bo nie wystepuje tam gdzie smarowane tylko w okolicach!!! nigdy wiecej tego specyfiku, ciekawe czy to uczelenie na nadtlenek beznoilu czy ogolnie na masc ta, teraz ..wapno mase kremow lagodzacych i nauczka;P
testujcie powoli kremy taki ja nalozylam doslownie po 1 cm w trzech miejscach w w okolicach ogromne plamy..oby do rana znikly:P..

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-11-30 o 23:42
kaska3010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 17:28   #2
madaoization
Przyczajenie

Dot.: brovoxyl uczulenie????? tragedia jakas!

Ja męczę się z trądzikiem, posmarowałam raz buzię Brevoxylem, zgodnie z zaleceniem dermatologa i też miałam całą czerwoną twarz. Do tego ogromna opuchlizna (tydzień w domu), zastrzyki, wapno itp. Z tego co usłyszałam moja skóra nie toleruję nadtlenku benzoilu, o czym się później przekonałam stosując Benzacne-ten sam składnik, identyczna reakcja. Warto przed zastosowaniem jakiegokolwiek środku robić próbę uczuleniową.
madaoization jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:41   #3
lza_slonca
Zakorzenienie

rwać tylko włosy na głowie..widzisz i nie grzmisz..raz ją uwaliło to smaruje w kilku miejscach..

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 17:13   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie

Brevoxyl to bardzo agresywny specyfik, często uczula.
Polecam dużą ostrożność w stosowaniu i zawsze przed użyciem zrobienie 48 godzinnej próby uczuleniowej- np.w zagłębieniu łokcia, minimalną ilością.
Co do odczulania - przy silnej reakcji alergicznej czasem niezbędne są środki doustne. Wapno nie hamuje wydzielania histaminy.
MissChievousTess jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 23:06   #5
joaska_g
Raczkowanie

Pamiętam, że kiedyś (prawie 10 lat temu) stosowałam i wszystko było ok. Ostatnio sobie kupiłam i działa na mnie strasznie drażniąco, jak posmaruję raz lub dwa, punktowo, cieniutką warstwą na wieczór i rano zmyję to jest ok. Wszystko ponad to oznacza dla mnie okropny świąd w miejscu aplikacji więc ja podchodzę już do tego "cuda" jak do jeża. A już absolutnie nie mogę się nim smarować na dekolcie bo swędzenie będzie na 100% niezależnie od środków ostrożności.
joaska_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:38   #6
kaska3010
Raczkowanie

Co innego podrazniac, co innego uczulac..Podraznienei lekkie pieczenie czesto sie zdarza przy nowym srodku, sczegolnie jesli skora nie jest przyzwyczajona do niczgego takiego( jak moja)...I czesto skora moze sie przyzwyczaic z czasem i lepiej znosic dany specyfik
Iza_slonca nie bylam po 1 razie pewna czy to od tego srodka, gdyz plamy wystapily w okolicach stosowania nie w tych konkretnych miejscach, myslalam ze moze cos zjadlam itd..Chociaz nigdy wczesniej takiego czegos nie obserwowalam an skorze .Dopiero kolejne posmarowanie zmian dalo mi kopa i pewnosc ze to od tego..
Dziwne bo mialam kiedys duac...i nei przypominam sobie takiej reakcji..a tez zawiera w sobie nadtlenek benzoilu.
Na szczescie konska dawka wapnia i kremy lagodzace pomogly ale juz nigdy nie uzyje tego srodka.To byl 1 wielki koszmar.A szkoda, bo duzo ludzi chwali ta masc..

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-12-04 o 10:43
kaska3010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 10:58   #7
Studenckamodnisia
Raczkowanie

GG do Studenckamodnisia

A mi się tak stało przy Duac'u, przy tym specyfiku nic takiego nie zauważyłam - stosowałam go rok temu ostatni raz.

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości