ścinać czy nie ścinać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-06, 18:32   #1
dawndesu
Raczkowanie

ścinać czy nie ścinać?

Hej, proszę Was o poradę, bo już mam dość swoich włosów, jestem nimi zmęczona, od kilku lat wyglądają tak samo, w ogóle mi nie rosną tylko się wykruszają na końcach. Są suche, szorstkie i puszące na końcach, szybko się przetłuszczają na czubku, farby się wypłukują praktycznie po paru myciach, próbowałam wielu kosmetyków, w tym olejów, nic się u mnie nie sprawdza. Długo się nosiłam z decyzją o ich obcięciu, w końcu się zdecydowałam, że na pewno chcę to zrobić, po prostu nie znoszę swoich włosów. Myślałam o długości do połowy szyi, ew. do ramion. No ale tu mi się nasuwa mroczna wizja napuszonej szopy wokół twarzy, po prostu boję się, że po obcięciu będą się jeszcze bardziej kręcić i puszyć i już w ogóle nic nie będę mogła z tym zrobić, a nie chcę używać prostownicy na co dzień. Poradźcie czy powinnam je obciąć i czego się mogę ewentualnie spodziewać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20131206_180935.jpg (183,0 KB, 425 załadowań)
dawndesu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 18:58   #2
gazelaa
Zadomowienie

Dot.: ścinać czy nie ścinać?

Cytat:
Napisane przez dawndesu Pokaż wiadomość
Hej, proszę Was o poradę, bo już mam dość swoich włosów, jestem nimi zmęczona, od kilku lat wyglądają tak samo, w ogóle mi nie rosną tylko się wykruszają na końcach. Są suche, szorstkie i puszące na końcach, szybko się przetłuszczają na czubku, farby się wypłukują praktycznie po paru myciach, próbowałam wielu kosmetyków, w tym olejów, nic się u mnie nie sprawdza. Długo się nosiłam z decyzją o ich obcięciu, w końcu się zdecydowałam, że na pewno chcę to zrobić, po prostu nie znoszę swoich włosów. Myślałam o długości do połowy szyi, ew. do ramion. No ale tu mi się nasuwa mroczna wizja napuszonej szopy wokół twarzy, po prostu boję się, że po obcięciu będą się jeszcze bardziej kręcić i puszyć i już w ogóle nic nie będę mogła z tym zrobić, a nie chcę używać prostownicy na co dzień. Poradźcie czy powinnam je obciąć i czego się mogę ewentualnie spodziewać.
Podetnij może zniszczone końce i idź do dobrego fryzjera ktory zrobi ci fajna grzywe, bo nasz wysokie czoło więc grzywka będzie ci pasować.
gazelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 19:41   #3
dawndesu
Raczkowanie

końce podcinałam ostatnio, obawiam się, że włosy mam zniszczone na całej długości, są nieprawdopodobnie suche. myślałam o grzywce, ale musiałabym ją prostować...
Stary 2013-12-06, 19:58   #4
gazelaa
Zadomowienie

Ja mam włosy proste jak drut i grzyke tak czy siak prostuje a to jest doslownie 2 minuty a do włosów zacznij używać odżywek regenerujących lub nawilżających. Może wycieniuj je będzie ich mniej.

Edytowane przez gazelaa
Czas edycji: 2013-12-06 o 20:01
Stary 2013-12-06, 20:30   #5
dawndesu
Raczkowanie

używałam i używam mnóstwo rożnych odżywek i masek tego typu, włosy mam lekko cieniowane, ale nie podobają mi się bardziej wycieniowane, mocniej mi się kręcą wtedy.
Stary 2013-12-06, 20:40   #6
gazelaa
Zadomowienie

Jeżeli chcesz zmienić fryzurę to idź do na prawdę dobrego fryzjera i nie żałuj kasy na niego
Stary 2013-12-06, 20:43   #7
pffe
BAN stały

przede wszystkim grzywka. nie jest zbyt ważne jaka, czy w skos, czy prosta. będzie Ci o wiele ładniej z grzywką.

Edytowane przez pffe
Czas edycji: 2013-12-06 o 20:44 Powód: literówka
pffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 21:16   #8
halbtrocken
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken

Cytat:
Może zamiast z nimi walczyć spróbuj je zaakceptować? Masz kręcone włosy i możesz się nimi należycie zająć. Kręcone włosy nie muszą być napuszoną szopą.
Polecam wstrzymać się z decyzją o radykalnym cięciu - przyciąć minimalnie rozdwojone końcówki (jeśli są), odstawić prostownicę (najlepiej na stałe) i farby (przynajmniej na jakiś czas), poolejować, poodżywkować, pomaskować i dobrze zabezpieczać końce, a zamiast czesać i prostować spróbuj stylizować.
Spróbuj zacząć od tego: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704 i tego: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147
Oczywiście nie istnieje cud, który sprawi, że Twoje włosy staną się ładne po jednym użyciu, ale po miesiącu regularnego dbania o włosy możesz już spokojnie zobaczyć pierwsze efekty. A miesiąc to nie tak długo. I ostrzegam z miejsca, nie odstawiaj całkiem silikonów, one wcale nie są takie najgorsze!

Trzymam kciuki za Twoje włosy, mają kręcony potencjał i możesz z nich wydobyć naprawdę piękne locze.
W razie "W" służymy wsparciem tutaj: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=722826

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 21:53   #9
dawndesu
Raczkowanie

Powiem tak- nie walczę z nimi jakoś specjalnie, poza tym, że używam mnóstwo produktów do pielęgnacji. Prostownicy używam raz na kilka miesięcy, farbowałam ostatnio ze 2 tyg. temu po 2 letniej przerwie henną na czerwono, po kolorze nie ma już prawie śladu. Zaczęłam ostatnio olejować włosy, ale teraz przetłuszczają mi się szybciej, kiedyś mogłam myć co 2 dni, teraz muszę codziennie. Na co dzień używam odżywki gliss kur białej (nawet widocznej na zdjęciu) bo pamiętam jak kiedyś służyła moim włosom- teraz nie daje zupełnie nic. Stosuje maski biovax, na końce olelejek arganowy, czasem odżywki bez spłukiwania glisskur lub oriflame. Nie czeszę niczym, tylko przeczesuje palcami. Najgorsze jest chyba to, że w ogóle nie zmienia sie ich dlugość już od paru lat, końcówki podcinam. A grzywki sie boję, miałam lekką jako dziecko i wyglądałam jak baran (tak mocno mi się kręciła).
Stary 2013-12-06, 21:57   #10
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Powiem tak- nie walczę z nimi jakoś specjalnie, poza tym, że używam mnóstwo produktów do pielęgnacji. Prostownicy używam raz na kilka miesięcy, farbowałam ostatnio ze 2 tyg. temu po 2 letniej przerwie henną na czerwono, po kolorze nie ma już prawie śladu. Zaczęłam ostatnio olejować włosy, ale teraz przetłuszczają mi się szybciej, kiedyś mogłam myć co 2 dni, teraz muszę codziennie. Na co dzień używam odżywki gliss kur białej (nawet widocznej na zdjęciu) bo pamiętam jak kiedyś służyła moim włosom- teraz nie daje zupełnie nic. Stosuje maski biovax, na końce olelejek arganowy, czasem odżywki bez spłukiwania glisskur lub oriflame. Nie czeszę niczym, tylko przeczesuje palcami. Najgorsze jest chyba to, że w ogóle nie zmienia sie ich dlugość już od paru lat, końcówki podcinam. A grzywki sie boję, miałam lekką jako dziecko i wyglądałam jak baran (tak mocno mi się kręciła).
Może ci sie przetłuszczają bo za dużo tych odżywek dawaj je od połowy włośow, spróbuj może jakiegoś specyfiku do kreconych zeby jeszcze bardziej je podkresliło i nie bedziesz wtedy wygladać jak baran tylko loki beda ogarniete.
Stary 2013-12-07, 10:36   #11
glamorus1988
Raczkowanie

a wyniki sobie robilas? u mnie prawdopodobnie przyczyna zlego stanu wlosow byla/jest anemia. wzmacniaj siebie od srodka, lykaj magnez, wit b 6, w internecie i tutaj jest mnostwo informacji na temat suplementow wspomagajacych porost i odzywiajacych organizm, a co za tym idzie wlosy. po drugie ogranicz ilosc tych specyfikow, to od nich tez moze Ci sie pogarszac stan wlosow. ja ostatecznie zredukowalam ilosc uzywanych odzywek i masek oraz szamponow do kilku, ktore sie sprawdzaja. raz-dwa razy w tyg olejuje olejkiem do ciala z Alterry (rossmann), myje garnierem z piwem, potem nakladam Isane (tez rossmann) w bialej butelce albo alterre z granatem. I to tyle. Wlosy dalej wolna rosna, ale juz sa troche zdrowsze. Kupilam sobie tez Jantar, ktory troche zaprzestalam, ale znow zaczne, wcierac. Moze kup sobie tez jakas wcierke do wlosow, zeby troche pobudzic porost?
glamorus1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 20:03   #12
dawndesu
Raczkowanie

Regularnie robię badania i wyniki są zawsze w porządku, suplementów diety nie lubię, ale może rzeczywiście sie przekonam. Moim problemem nie jest to, że włosy wolno rosną, widzę po odrostach, że nawet szybko, ale mi się po prostu wykruszają (tak myślę), ich długość się nie zmienia, raz na jakiś czas podcinam końcówki. Dziś kupiłam odżywkę Hegron aby zacząć myć nią głowę, może odstawienie szamponów pomoże. Niedługo wybiorę się też do fryzjera na jakieś fajne delikatne podcięcie.
Stary 2013-12-07, 23:59   #13
Filozofka888
Zadomowienie

Moze fajny by był bob?
Tyle, ze bez układania raczej się nie obejdzie wtedy...
Ja układam zawsze na lokówko-suszarke, inaczej włosy żyją swoim życiem..
Filozofka888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 23:51   #14
xxxCoCoxxx
Raczkowanie

Myślę, ze grzywka prosta, mimo tego, ze masz lekko kręcone włosy, byłaby najlepszym rozwiązaniem, ponieważ masz dosyc wysokie czoło. Wystarczyłoby tylko rano wyprostować i przeczesać grzebieniem spryskanym lakierem. Ewentualnie mogłabys ją wyprostować keratynowo.

Co do reszty wlosow, postawiłaby, narazie na regenrację i odżywianie,wtedy moze lepiej zaczęłyby ci się układać. Polecam poczytać bloga anwen
xxxCoCoxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:00   #15
ailatan1985
Zakorzenienie

Nie scinaj wlosow, ale moe pomysl o grzywce na bok
Stary 2013-12-26, 20:26   #16
Adelajda84
Wtajemniczenie

Czemu ma nie ścinać?każda kobieta potrzebuje zmainy,dziewczyna żle sie czuje w swoich włosach.Idz do dobrego fryzjera,włosy nie zęby odrosną

Było 90 kg
Jest 59 kg /-31 kg
Adelajda84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 00:31   #17
xxxCoCoxxx
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Czemu ma nie ścinać?każda kobieta potrzebuje zmainy,dziewczyna żle sie czuje w swoich włosach.Idz do dobrego fryzjera,włosy nie zęby odrosną
Jezeli koniecznie chce, to czemu nie. Znajdź jakiegoś dobro fryzjera, ktory ci doradzi fryzurę i. Ie obetnie jak od "garnka"
Włosy przeciez odrosną
xxxCoCoxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 13:42   #18
Talantea
Zakorzenienie

Definitywnie grzywka, nie boj sie tego ze bedziesz musiala prostowac, bez grzywki proporcje Twojej twarzy sa zachwiane, dol jest zbyt duzy od gory.

Moja propozycja grzywki i fryzury na zdjeciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jenniegarth.kevinwinter.jpg (27,9 KB, 17 załadowań)

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 13:56   #19
Studenckamodnisia
Raczkowanie

GG do Studenckamodnisia

Jeśli rzeczywiście się wykruszają, to zdecydowanie powinnaś je ściąć i to już dawno...
ŚCIĄĆ ILE SIĘ DA, olejować i nie farbować!!!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:39   #20
facet gotuje
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
Jeśli rzeczywiście się wykruszają, to zdecydowanie powinnaś je ściąć i to już dawno...
ŚCIĄĆ ILE SIĘ DA, olejować i nie farbować!!!
Zgadzam się w 100% Powinnaś je ściąć i to sporo

Zapraszam na Moją stronę
facet gotuje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 22:22   #21
paulaxw
Raczkowanie

Powinnaś ściąć, ale musisz koniecznie zacząć dbać, bo końcówki i całość będą ciągle się psuły - olejowanie, nakładanie masek i odżywek odpowiednich dla kręconych włosów. Masz przecudowny kolor włosów, ale jeżeli farbujesz to niestety końcówki zawsze będą się przesuszały
Stary 2014-01-01, 11:03   #22
Studenckamodnisia
Raczkowanie

GG do Studenckamodnisia

Musisz też pamiętać, że włos tak naprawdę jest martwy... Więc jego pielęgnacja nie ograniczy się do zastosowania jednej, np. miesięcznej kuracji

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 23:13   #23
Monika O
Przyczajenie

Moim zdaniem powinnaś wybrać się do fryzjera na kreatynowe prostowanie włosów, zabieg działa cuda

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Moim zdaniem powinnaś wybrać się do fryzjera na keratynowe prostowanie włosów, zabieg działa cuda
Stary 2014-01-04, 19:05   #24
estr
Przyczajenie

Wystopniuj je przede wszystkim Tak cały ich ciężar jest na dole, a góra wydaje się ulizana, głównie z tego powodu wygladają nieszczególnie. Po drugie- przedziałek na środku to rzecz dość ryzykowna, pasuje chyba tylko osobom z naprawdę super symetryczną, proporcjonalną twarzą. I po trzecie- grzywka, jak już wcześniej dziewczyny sugerowały. Za to kolor jest przepiękny Myślę, że bardzo ładnie by ci się układały takie ścięte do ramion bądź nieco krócej, dobrze wystopniowane- miałabyś piękne duże fale
estr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:41   #25
Katrinnnn
Raczkowanie

z grzywką będziesz świetnie wyglądać + wycieniuj troszkę włosy i podetnij końcówki
Katrinnnn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:21   #26
NatFashionDiary
Przyczajenie

Zdecydowanie ścinac !
Stary 2014-01-06, 17:46   #27
izga88
Zakorzenienie

Ja bym nie ścianała
Stary 2014-01-07, 10:09   #28
lilszelove
Przyczajenie

Moje włosy też się wykruszały i po wielu miesiącach nieudanej walki w końcu wybrałam się do fryzjera. Zostałam pozbawiona ok. 10 cm włosów, ale teraz po niecałych 3 miesiącach mam już włosy tej samej długości, co wcześniej. Teraz wystarczy tylko regularnie podcinać
Tak jak dziewczyny już mówiły zrób sobie grzywkę i pocieniuj włosy I koniecznie zacznij olejować Najlepiej poczytaj o pielęgnacji włosów na blogach włosomaniaczek (np. Anwen)
lilszelove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 14:16   #29
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez halbtrocken Pokaż wiadomość
Może zamiast z nimi walczyć spróbuj je zaakceptować? Masz kręcone włosy i możesz się nimi należycie zająć. Kręcone włosy nie muszą być napuszoną szopą.
Polecam wstrzymać się z decyzją o radykalnym cięciu - przyciąć minimalnie rozdwojone końcówki (jeśli są), odstawić prostownicę (najlepiej na stałe) i farby (przynajmniej na jakiś czas), poolejować, poodżywkować, pomaskować i dobrze zabezpieczać końce, a zamiast czesać i prostować spróbuj stylizować.
Spróbuj zacząć od tego: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704 i tego: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147
Oczywiście nie istnieje cud, który sprawi, że Twoje włosy staną się ładne po jednym użyciu, ale po miesiącu regularnego dbania o włosy możesz już spokojnie zobaczyć pierwsze efekty. A miesiąc to nie tak długo. I ostrzegam z miejsca, nie odstawiaj całkiem silikonów, one wcale nie są takie najgorsze!

Trzymam kciuki za Twoje włosy, mają kręcony potencjał i możesz z nich wydobyć naprawdę piękne locze.
W razie "W" służymy wsparciem tutaj: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=722826
Zgadzam się w całej rozciągłości. Plus jeszcze:
- Wydaje Ci się, że włosy są zniszczone i suche, bo rozczesujesz je na siłę, a one mają kręconą strukturę
- Nie dłuży Ci przedziałek na środku, proponowałabym robić go bardziej z boku
- Nie służy Ci też przylizany czubek - stylizuj włosy jak włosy kręcone i będzie lepiej
- Nie widzisz przyrostu, ale coś nie wierzę w to wykruszanie - na fotce włosy wyglądają nieźle, raczej obstawiam, że nie widać, ile urosły, bo są kręcone
- kolor wypłukuje się szybko, bo masz otwarte łuski - spróbuj zakwaszać włosy. Mnie porowatość zmniejszyła też henna, ale nie żadna w tubce tylko prawdziwa henna BAQ w proszku.

Twoje włosy mają bardzo duży potencjał. Pozdrawiam.

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości