Wrastające włoski w okolicach intymnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-07, 18:46   #1
klaudunia135
BAN stały

Wrastające włoski w okolicach intymnych

...

Edytowane przez klaudunia135
Czas edycji: 2014-04-13 o 12:44
klaudunia135 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 02:28   #2
wifey91
Przyczajenie

Dot.: Wrastające włoski w okolicach intymnych

Ja mam ten sam problem od mniej-wiecej roku U mnie to efekt po uzyciu depilatora, nie golarki. Juz dluzszy czas uzywam tylko golarki, ale mimo to wloski ciagle wrastaja (widac cebulki tak bardzo sie oslabily od depilatora). Jedyne co mi odrobine pomaga to szorowanie sie ostrą gabka i nawilzanie; do nawilzania uzywam olejku bio-oil, ktory w zasadzie sluzy mi do tego zeby chociaz troche zmniejszyc blizny powstale po tych cholernych-wrastajacych-wloskach.
PS, jestem blondynka, a mimo to moje wloski tez sa ciemne chyba wiekszosc kobiet tak ma.
wifey91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 09:01   #3
klaudunia135
BAN stały

Cytat:
Napisane przez wifey91 Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem od mniej-wiecej roku U mnie to efekt po uzyciu depilatora, nie golarki. Juz dluzszy czas uzywam tylko golarki, ale mimo to wloski ciagle wrastaja (widac cebulki tak bardzo sie oslabily od depilatora). Jedyne co mi odrobine pomaga to szorowanie sie ostrą gabka i nawilzanie; do nawilzania uzywam olejku bio-oil, ktory w zasadzie sluzy mi do tego zeby chociaz troche zmniejszyc blizny powstale po tych cholernych-wrastajacych-wloskach.
PS, jestem blondynka, a mimo to moje wloski tez sa ciemne chyba wiekszosc kobiet tak ma.
Tak u większości są ciemne, ale myślę że u brunetek typowo czarne. Miałam kiedyś bio oil ale używałam go na rozstępy. Nie chciałam z nim testować bo był dosyć drogi Zastanawiam się nad kupnem domowego lasera do depilacji ale nwm czy po jego użyciu nie będzie tylko gorzej.
Stary 2013-12-09, 21:13   #4
akusia1
Raczkowanie

Jeżeli golisz włosy to raczej twoim problemem nie są wrastające włosy a podrażnienie po goleniu, ja też takie coś mam więc się nie golę a używam wosku do depilacji. Nie słyszałam o domowym laserze i szczerze mówiąc to nie chciałabym takiego czegoś używać bo lasery bez odpowiedniej wiedzy są bardzo niebezpieczne lub może okazać się za słaby. Ja zrobiłam pachy laserem alexandrytowym i jestem bardzo zadowolona. A zarost im ciemniejszy i mocniejszy tym lepiej laser łapie. Polecam
akusia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 22:59   #5
paulina aurora
Kosmetykoholiczka

Krem z mocznikiem! Działa cuda. A jeśli to bardziej podrażnienia w wyniku tarcia, to mi dermatolog poleciła nakładanie bazy silikonowej

YouTube
paulina aurora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 09:12   #6
wifey91
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez paulina aurora Pokaż wiadomość
Krem z mocznikiem! Działa cuda. A jeśli to bardziej podrażnienia w wyniku tarcia, to mi dermatolog poleciła nakładanie bazy silikonowej
Ja uzywalam kremu z mocznikiem (Cerkodermu) i mi NIC nie pomogl... Kompletnie.
wifey91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 12:22   #7
klaudunia135
BAN stały

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Jeżeli golisz włosy to raczej twoim problemem nie są wrastające włosy a podrażnienie po goleniu, ja też takie coś mam więc się nie golę a używam wosku do depilacji. Nie słyszałam o domowym laserze i szczerze mówiąc to nie chciałabym takiego czegoś używać bo lasery bez odpowiedniej wiedzy są bardzo niebezpieczne lub może okazać się za słaby. Ja zrobiłam pachy laserem alexandrytowym i jestem bardzo zadowolona. A zarost im ciemniejszy i mocniejszy tym lepiej laser łapie. Polecam
Cóż, wiem jak wyglądają wrastające włoski i zapewniam że to jest właśnie mój problem. Spróbuję więc z woskiem, a używasz jakiejś konkretnej firmy?
Link do wątku o depilatorze laserowym na wizażu; http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=178168

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez wifey91 Pokaż wiadomość
Ja uzywalam kremu z mocznikiem (Cerkodermu) i mi NIC nie pomogl... Kompletnie.
Używałam kiedyś tego kremu ale w innym celu( zmiany atopowe) i u mnie się sprawdził świetnie.
Stary 2013-12-10, 17:58   #8
perfect0nly
Raczkowanie

Mam tak samo, ale tez na łydkach. Depilacja, czy golenie jednorazową maszynką = wrastające włoski. W takich sytuacjach zaleca się regularne peelingi, aby włoski mogły swobodnie przebić się przez naskórek, ale u mnie to się nie sprawdziło. Jedynym wyjściem okazała się elektryczna maszynka do golenia, ale oczywiście włoski szybko odrastają. Pozostaje mocniejszy laser (np. Diolite), więc odkładam pieniądze...
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:36   #9
akusia1
Raczkowanie

Więc jeśli chodzi o wrastające włoski to jest to faktycznie problem, bo ja miałam tylko podrażnienie po goleniu a jeśli u ciebie włoski wrastają nawet po goleniu gdzie odrastają mocne to może być też problem po wosku bo po nim wyrastają dużo słabsze włosy i nie mają siły przebicia skóry i wtedy rosną wzdłuż pod skórą czyli wrastają. Ja kupiłam podgrzewacz do wosku i paski do depilacji, a wosk kupuję różnych firm. Najlepiej lubię wosk azulenowy ( jest zielony ). Możesz spróbować. Dzięki za link do depilatora laserowego, przeczytałam, ale nie jestem przekonana na 100% bo z doświadczenia wiem, że cebulki zawsze się regenerują po czasie a nie znalazłam tam opini nikogo kto robiłby zabiegi już dużo razy. Bo parę miesięcy to za mało, chodzi o zniszczenie mieszków włosowych aby cebulka nie mogła odrosnąć. Ja robiłam pachy laserem bardzo mocnym i po 3 zabiegach w odstępach 2miesięcznych jest mega różnica, mam naprawdę tylko kilka włosów, które da się nawet policzyć, po jutrze idę na 3 zabieg. Pozdrawiam
Stary 2013-12-10, 20:48   #10
klaudunia135
BAN stały

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Więc jeśli chodzi o wrastające włoski to jest to faktycznie problem, bo ja miałam tylko podrażnienie po goleniu a jeśli u ciebie włoski wrastają nawet po goleniu gdzie odrastają mocne to może być też problem po wosku bo po nim wyrastają dużo słabsze włosy i nie mają siły przebicia skóry i wtedy rosną wzdłuż pod skórą czyli wrastają. Ja kupiłam podgrzewacz do wosku i paski do depilacji, a wosk kupuję różnych firm. Najlepiej lubię wosk azulenowy ( jest zielony ). Możesz spróbować. Dzięki za link do depilatora laserowego, przeczytałam, ale nie jestem przekonana na 100% bo z doświadczenia wiem, że cebulki zawsze się regenerują po czasie a nie znalazłam tam opini nikogo kto robiłby zabiegi już dużo razy. Bo parę miesięcy to za mało, chodzi o zniszczenie mieszków włosowych aby cebulka nie mogła odrosnąć. Ja robiłam pachy laserem bardzo mocnym i po 3 zabiegach w odstępach 2miesięcznych jest mega różnica, mam naprawdę tylko kilka włosów, które da się nawet policzyć, po jutrze idę na 3 zabieg. Pozdrawiam
Nie stać mnie na razie na depilacje laserową w salonie Podobno depilacja całego ciała to koszt ok. 4500 zł. Więc bardziej opłaca się kupić taki ,,domowy'' laser i samemu przeprowadzać zabieg. Oczywiście jeśli jest on zgodny z opisem a nie kolejny bubel.
Stary 2013-12-11, 21:15   #11
akusia1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez klaudunia135 Pokaż wiadomość
Nie stać mnie na razie na depilacje laserową w salonie Podobno depilacja całego ciała to koszt ok. 4500 zł. Więc bardziej opłaca się kupić taki ,,domowy'' laser i samemu przeprowadzać zabieg. Oczywiście jeśli jest on zgodny z opisem a nie kolejny bubel.
Powiem szczerze dla mnie to pieniądze wyrzucone w błoto bo to taki laserek a nie laser, ma za słabe działanie żeby pozbyć się włosów na stałe. IPL jest mocniejszy a i tak włosy odrastają po nim całkowicie, widziałam osoby po 8 zabiegu i nogi były owłosione jak przed laserem a osoby te czuły się oszukane. Ja robię sobie mocnym laserem Alexandrytowym i płacę 100zł za obie pachy,a zabieg wykonuje się co 2 miesiące więc myślę, że to nie jest duży koszt. Bikini kosztuje 200 - 250 zł, nogi łydki 200zł, kolana 50zł, uda 250zł i nogi robi się co 6 miesięcy.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości