Prawie nic nie robię z cerą, jaki krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-08, 19:40   #1
afrodytek
Rozeznanie

Prawie nic nie robię z cerą, jaki krem?

Witam..
Nie chcę się rozpisywać, ale trochę muszę przedstawić moją sytuację.
Jako nastolatka (13-16 ) miałam wypryski ( nie był to raczej trądzik, bo mój brat ma.. i to co ja miałam było całkiem inne) raczej spowodowane burzą hormonów, wtedy wg. mnie wypryski= cera tłusta, więc zaczęłam ją wysuszać, żelami ( m,in Garnier 3 w 1) , peelingami i najgorzej.. kremem siarkowym.. po tym czasie moja cera zrobiła się szara i taka jak bibułka... ale udało mi się zrobić badanie cery... i dowiedziałam się, że mam cerę suchą i prawie nie mam warstwy lipidowej... po tej informacji.. zaczęłam trochę ograniczać kosmetyki do twarzy.. uzywałam żeli, peelingów, zrezygnowałam z kremu siarkowego a używałam perfecty , kremu matującego z wyciągiem z goji.

Aktualnie mam prawie 21 lat, ale od 18-19 roku życia przestałam używać żeli do mycia twarzy oprócz Perfecta wyciąg z mango, który mnie nie wysuszał. Zużyłam może e sumie 2 tubki tego żelu i z 3 tubki kremu z goji. Ale wypryski się czasem pojawiały ( nie było ich tak dużo , jak wtedy kiedy mialam 14 -16 lat) , a oprócz nich często pojawiały się także takie podskórne gule bolące, które nie dało się wycisnąć. W tym czasie także zauważyłam, ze w okolicach brody mam pełno zamkniętych zaskórników, które kiedy przebiłam lekko skórę igłą dało się wycisnąć i wychodziły z nich takie mikromilimetrowe czopki ropne i to twarde,a z większosci nich robił stan zapalny i powstawał wysyp wyprysków w okolicy brody.

W wieku 19 lat zaczęłam stosować tonik z olejkiem pichtowym, ale nic nie pomógł. i Przy tym krem ziaja oliwkowa ale ten lekki. Potem przez jakiś czas nie stosowałam nic. I ciągle miałam zaskórniki , a najbardziej denerwowały mnie te zamknięte. Następnie zaczęłam stosować OCM przez kilka miesięcy i pozbyłam się troche zaskórników. Wtedy cera mi się trochę uspokoiła, ale te zamknięte nadal były .. więc podkradłam bratu krem od dermatologa na blizny potrądzikowe z kwasem azelainowym. Wtedy znikneły mi zaskórniki zamknięte i blizny po nich.

Teraz już nie stosuję niczego. Zmywam makijaż najczęściej płynem dwufazowym z ziaji, potem przemywam wodą. Raz w tygodniu zrobię sobie peeling enzymatyczny z ziaji Calma, czasem korund, bądź umyję twarz mydłem aleppo z czarnuszką. Nie mam wyprysków, czasem sporadycznie coś wyskoczy, ale mam przebarwienia po nich i ogólnie trochę piegów, pieprzyków, dlatego moja cera nie jest taka nieskazitelna.

Ale nie używam żadnego kremu, bo boję się, że mnie zapcha... przez chwilę stosowałam nivea soft i mnie zapchał,z garniera mnie zapycha, z ziaji niektóre również.. bo od razu pojawiają się wypryski..
A teraz mam taki czas, że nawet podczas okresu wyskoczy mi jeden wyprysk i szybko znika..z czego bardzo się cieszę i dlatego boję się kupić jakikolwiek krem... bo mam wrażenie, że co kupie to mnie zapcha...

Potrzebuję jakiś krem na zimę, który nie zapycha... może być na noc , taki dobrze odżywiający i nawilżający żebym nie miała takiej szarej cery tylko promienną, wypoczętą.

Z góry dzięki za pomocne słowa

Edytowane przez afrodytek
Czas edycji: 2013-12-08 o 19:42
afrodytek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 21:13   #2
Melanchton
Zakorzenienie

Dot.: Prawie nic nie robię z cerą, jaki krem?

Mam podobną skórę, więc powiem Ci czego używam:
Na dzień pod makijaż sprawdza się u mnie:
- krem Nivea Make up Starter
- ten krem AA dla dojrzałej cery
- ten krem Mixa

Na noc smaruję twarz Tracnealem Avene/serum migdałowym z BU/ tonikiem AHA/BHA z BU (moja skóra bardzo lubi kwasy i jest do nich przyzwyczajona) i po wchłonięciu się czystym masłem Karite Lovea.
Karite mnie nie zapycha mimo skłonności do zaskórników i wszelkich (naprawdę wszelkich od dużych gul po krostki, grudki itd) rodzajów trądziku.

A, jakiś czas temu z cięższych rzeczy na noc podpasował mi też krem specjalny Emolium

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2013-12-08 o 21:14
Melanchton jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:04   #3
akusia1
Raczkowanie

Ja radziłabym ci najpierw zacząć myć twarz jakimś preparatem do twarzy np. żelem bo sama woda nie usunie resztek brudu, tłuszczu i innych które zapychają nam pory. Potem ważny jest tonik np. nawilżający i oczywiście krem, który trzeba używać regularnie bo może teraz jest ok ale za 10 lat to będzie skóra zbyt wysuszona. Polecam krem intensywnie nawilżający na dzień z Iwostinu z apteki a na zimę któryś Cold Crem z Iwostinu lub Avene. Najlepiej prosić o próbki w aptece kremów z różnych firm i coś sobie dopasować. Polecam tylko kremy apteczne lub takie do kupienia w salonach kosmetycznych, te z drogerii często się nie sprawdzają. W drogerii można kupić żel, peeling, szampon itp. Pozdrawiam
akusia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 14:51   #4
Mondo_Bongo
Raczkowanie

Ja sobie nie wyobrażam pójścia spać bez zmycia makijażu, sama osobiście używam żelu, potem tonik dla wyrównania ph i krem koniecznie, nie używam kremów aptecznych, bo po pierwsze nie mam tak wymagającej skóry, po drugie są bardzo drogie, żel mam z nivea, tonik też, a kremu używam z Bielendy z tej serii biotechnologia, bo załapałam się na testowanie tych kremów młodzieńczy blask i aż sama byłam zaskoczona efektem jaki dają, a są lekkie, ładnie pachną i super się wchłaniają. Robię tez peelingi twarzy, ale to raz maksymalnie dwa razy w tygodniu, mam nadzieję, ze buźka mi się odpłaci młodym wyglądem po 50-ce
Mondo_Bongo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości