Klimatyzacja! Co Teraz?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-23, 11:13   #1
madla
Rozeznanie

Question

Klimatyzacja! Co Teraz?!

Witam,

mam ostatnimi czasy spory problem. Pracowałam w baaardzo klimatyzowanym pomieszczeniu. Skórę mam mieszaną, na partii T zaczęła mi się ona łuszczyć, wysuszać. Zupełnie nie wiem czym ją teraz "wyleczyć."

Macie może jakieś sposoby na taka niesforną skórę ? Jaki powinnam kupić krem/ maseczkę/ mleczko itp. ?
Dodam może tylko, że mam 23 lata.

Za wszystkie rady już dziękuje.

Stary 2005-09-23, 11:49   #2
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Klimatyzacja! Co Teraz?!

odstaw wszystkie kosmetyki, które mogłby wysuszać cerę- alkoholowe toniki, kremy matujące itp. jeśli po myciu odczuwasz potrzebę posmarowania skię kremem, to znaczy, ze masz zbyt odtłuszczający środek do mycia i należy poszukać czegoś łagodniejszego.
pij dużo wody, zażywaj omega-3 lub tran lub olej z ogórecznika/wiesiołka.
z nawilżaczy możesz przetestować physiogel creme. na dzień używaj kremu z dobrym filtrem. jeśłi już nie pracujesz w klimatyzacji- zrób peeling, zeby pozbyc sie suchych łuseczek.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 11:57   #3
madla
Rozeznanie

Justy,

dzisiaj właśnie zrobiłam peeling ( ERIS gruboziarnisty), potem zrobiłam maseczkę (ERIS zwężającą pory, bo moja skóra jest zanieczyszczona), a na koniec wklepałam krem ZIAJI (100% pielęgnacji, dla cery tłustej i mieszanej).
Na noc stosuję krem IWOSTIN PURRITIN - być może to on powoduje, że moja skóra ciągle jest sucha. Szczególnie widoczne jest to na czole.
Piję dużo niegazowanej wody.

Chciałabym zapytać jaki to jest dobry krem z filtrem? I jaki filtr jest najodpowiedniejszy dla takiej cery, tymbardziej że zbliża się okres jesienno - zimowy.
Stary 2005-09-23, 12:00   #4
Justy
Zakorzenienie

przecież stosujesz same wysuszacze. odstaw je na pewien czas, dopóki skóra nie odzyska nawilżenia.
dobre filtry mają: svr, bioderma, vichy, la roche posay, l'oreal, avene- pora roku nie ma większego znaczenia.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 12:08   #5
madla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Justy
przecież stosujesz same wysuszacze. odstaw je na pewien czas, dopóki skóra nie odzyska nawilżenia.

No to pięknie!! Nie dziwię się, więc że moja skóra się buntuje. To też znaczy, że stara jestem a głupia. Wogóle nie umiem dbać o skórę!
Mam nadzieję, że nie nadużywam Twojej cierpliowści... Chciałabym zapytać:

1. Tzn mam wszystko odstawić i nic nie robić?
Mam jeszcze mleczko NIVEA VISAGE - NAWILŻAJĄCE MLECZKO OCZYSZCZAJĄCE. Ono też jest wysuszaczem?

2. Znasz może jakąś serię kosmetyków odpowiednią dla mnie?

Stary 2005-09-23, 15:16   #6
madla
Rozeznanie

Stary 2005-09-23, 21:47   #7
modlisha
Raczkowanie

Dot.:CO MYŚLICIE O TYM? pytanie o skład...

Mam podobny problem tzn wysuszoną skórę, która jest skóra mieszaną.

W swoich zbiorach posiadam krem apteczny przypisany kiedyś przez dermtologa. Zastanawiam się czy jest dobrym pomysłem stosowaniem go w takim przypadku. Czy WOGÓLE warto go stosować?

Podaję jego skład:

- hydrocortsonum 17 - butyricum 0,015
- vehiculum et conservans ad 15,0

Krem nosi nazwę Laticort 0,1%

Co o tym myślicie?

modlisha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 21:59   #8
oliczka
Raczkowanie

Przecież to steryd. To nie jest żaden krem pielęgnacyjny, ani apteczny. To krem na bazie hydrokortizonu czyli sterydu. Nie używaj go dłużej niż 5 dni, bo możesz nabawić się trądziku posterydowego, popękanych naczynek, ścięczenia skóry.
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 10:59   #9
madla
Rozeznanie

Exclamation Dot.: Proszę o podpowiedź

Witam,

chciałam Was prosić o radę, bo jak się okazało mam źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne.
Jak już puisałam mam cerę mieszaną, teraz miejscami lekko przesuszoną. Wydaje mi się, że jest lekko skłonna do podrażnień i pękających naczynek.
Dodam, że mam 23 lata.

Jakie serie pielęgnacyjne mogłybyście mi polecić? jakie maseczki, aby oczyszczały ale nie były wysuszaczami?

Stary 2005-09-27, 15:07   #10
madla
Rozeznanie

Dot.: Proszę o podpowiedź

Proszę i proszę... i doprosić się nie mogę. Zastanawia mnie czy moje pytania są zbyt oczywiste, a może zbyt trudne... ?

Zapewne odesłałybyście mnie najchętniej do lektury KWC. Jednak to właśnie po lekturze zdecydowałam się na kosmetyki które okazały się "wysuszaczami". Później zapewne miałabym grzebać w istniejących wątkach. Zadałam indywidualne pytanie, więc oczekiwałam indywidualnej odpowiedzi.

Dziękuje tym które starały się w jakiś sposob mi pomóc.

Stary 2005-09-27, 15:24   #11
oliczka
Raczkowanie

Mogłabym ci śmiało poradzić kremy Iwostin, a dokładnie intensywnie nawilżając z filtrami oraz odżywczy z wit. Ci E (on jest niby na noc, ale ja się nim smaruję czasem na dzień, jak mam mocno przesuszaoną skórę, bo on lekko natłuszcza). Te kremy są rewelacyjne, będziesz z nich na pewno zadwolona. Są hypoalergiczne, delikatne, łagodzą podrażnienia.
Ja mam również skórę skłonną do podrażnień, naczynkową, a i bardzo suchą. Spróbuj a zobaczysz że nie pożałujesz. W końcu doprowadzisz skóre do ładu.
Stary 2005-09-27, 15:44   #12
madla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez oliczka
Mogłabym ci śmiało poradzić kremy Iwostin, a dokładnie intensywnie nawilżając z filtrami oraz odżywczy z wit. Ci E (on jest niby na noc, ale ja się nim smaruję czasem na dzień, jak mam mocno przesuszaoną skórę, bo on lekko natłuszcza). Te kremy są rewelacyjne, będziesz z nich na pewno zadwolona. Są hypoalergiczne, delikatne, łagodzą podrażnienia.
Ja mam również skórę skłonną do podrażnień, naczynkową, a i bardzo suchą. Spróbuj a zobaczysz że nie pożałujesz. W końcu doprowadzisz skóre do ładu.

Oliczko ,

dziękuje ci za podpowiedź Miałam krem Iwostinu, tylko że Purritin i muszę przyznać, że mimo wszystko byłam z niego zadowolona.
Zaraz wejdę na stronę Iwostinu i poczytam co mają ciekawego do zaoferowania.

Chciałam jeszcze zapytać czy Nivea to godna zaufania firma? Miałam tonik, teraz mam mleczko - są całkiem dobre. Co natomiast jeśli chodzi o kremy?
Stary 2005-09-27, 19:21   #13
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez madla
Proszę i proszę... i doprosić się nie mogę. Zastanawia mnie czy moje pytania są zbyt oczywiste, a może zbyt trudne... ?

Zapewne odesłałybyście mnie najchętniej do lektury KWC. Jednak to właśnie po lekturze zdecydowałam się na kosmetyki które okazały się "wysuszaczami". Później zapewne miałabym grzebać w istniejących wątkach. Zadałam indywidualne pytanie, więc oczekiwałam indywidualnej odpowiedzi.

Dziękuje tym które starały się w jakiś sposob mi pomóc.
Nie rozumiem, czemu się tak irytujesz? Twoje pytanie wisi tu dopiero dod kilku dni - a to bardzo krótko. Kosmetyczki odpowiadające na tym forum normalnie pracują i nie zawsze mają czas odpowiadać. Ja kosmetyczką nie jestem, po prostu opiekuję się forum, i nie jestem żadnym ekspertem. Jednak odesłałabym Cię chętnie do KWC - ale tym razem przeszukaj katalog pod kątem kosmetyków nawilżających - wszystkie używane przez Ciebie wcześniej mają wyraźnie w nazwie "do cery tłustej i mieszanej" (Eris, Iwostin Purritin, Ziaja). Ja mogę Ci polecić moje żelazna typy ale pytanie na ile Ci posłużą? przykład powyżej - Oliczka poleciła Ci kremy Iwostin, które ja bym Ci odradziła - polecam tylko jeden krem tej firmy, na noc z wit C+Em - kremy nawilżające Iwostinu działają na mnie dziwnie - moją skórę na dluższą metę odwadniają, potęgują przesuszenie (no i mnie niestety podrazniają). Co poleciłabym od siebie? Krem Physiogel, Nutrologie 1 i 2 Vichy, Krem Avene dla cery nadwrażliwej, Biodermę Sensibio, SVR Topialyse, na noc gęstą odżywkę Nanobase - wszystko dostępne w aptece. Z maseczek - Nasycenie Dermiki w saszetkach, może maska nawilżająca Lumene Blue drops - miałam probki kremu z tej linii, naprawdę dobrze nawilżaja i też mogę polecić. Z górnej półki lubię krem do cery suchej Biotherm Aquasource oraz Age Fitness (maska Aquasource również wychwalana). Myj buzię czymś delikatnym - żelem bez sodium laureth sulfate na początku składu - taki żel ma Norel Antystress 20, Kolastyna piękno Natury, Eris dla wrażliwców, żele Apotheker Scheller. Peeling zmień na delikatny drobnoziarnisty lub najlepiej enzymatyczny (polecam Bandi plus Norel). Ogranicz częstotliwość stosowania maseczek oczyszczających z glinki - ja mam też problemy z suchością skóry i od glinki wolę maski torfowe, z blotem z morza martwego, drożdżami. Tonik niekoniecznie - jak lubisz, to wybierz łagodny, z linii dla cery wrażliwej, koniecznie bez alkoholu. No i koniecznie dieta - musisz sporo pić, i uszczelniać naskórek od wewnątrz - tran, wiesiołek, dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, ryby, orzechy...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:22   #14
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Znalazłam trochę wątków o podobnych problemach, mozesz poczytać, może coś ciekawego znajdziesz dla siebie:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=klimatyzacja

Pozdrawiam!

Stary 2005-09-27, 19:34   #15
sylwónia
Zadomowienie

Znam problem z klimatyzacją- stałam na promocji w hipermarkecie po 8h i wracalam normalnie odwodniona, łuszcząca sie skóra, suchość w gardle, tragedia. Pomogło mi duuuuuuużo naprawdę duzo niegazowanej wody min. i krem Iwostin półtłusty dla skory wrażliwej , alergicznej i suchej. Na początku bałam się że zatka mi pory, bo problemu z suchościa nigdy wczesniej nie miałam , raczej skłonności do świecenia- jedank okazał się rewelacyjny. Polecam- buźka

Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 22:13   #16
oliczka
Raczkowanie

Tak krem Iwostinu z wit. C i E jest rewelacyjny. Mniam mniam dla skóry.
Stary 2005-09-28, 09:13   #17
madla
Rozeznanie

Smoczyco,

dziękuje Ci bardzo. Właśnie o taką podpowiedź mi chodziło. Przeczytam wszystkie polecane przez Ciebie wątki i recenzje kosmetyków.

Co do mojej irytacji... To chyba "kompleks nowej". W pewnym momencie poczułam się zignorowana i zawiedziona brakiem reakcji. Irytacja jest i owszem, bo na mojej twarzy dzieją się jakieś "cuda" i nie wiem co mam robić... na szczęście doprosiłam się

jeszcze raz dziękuje...

Stary 2005-09-28, 09:18   #18
madla
Rozeznanie

Oliczko, Sylwóniu

i wam dziękuje co do wody mineralnej to naprawdę dużo jej piję... Ponieważ tylko ona mi tak naprawdę smakuje.
Iwostin budzi moje zaufanie, więc może spróbuję zastosować krem polecany przez Was.

DZIĘKUJE
Stary 2005-09-28, 19:14   #19
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez madla
Smoczyco,

dziękuje Ci bardzo. Właśnie o taką podpowiedź mi chodziło. Przeczytam wszystkie polecane przez Ciebie wątki i recenzje kosmetyków.

Co do mojej irytacji... To chyba "kompleks nowej". W pewnym momencie poczułam się zignorowana i zawiedziona brakiem reakcji. Irytacja jest i owszem, bo na mojej twarzy dzieją się jakieś "cuda" i nie wiem co mam robić... na szczęście doprosiłam się

jeszcze raz dziękuje...

No to się cieszę, i nie obrażaj się już więcej na wizażanki ja też byłam tu kiedyś nowa, przez dobre kilka miesięcy tylko czytałam i balam się odezwać, bo dziewczyny się tu tak świetnie znały i miałam wrażenie że zawsze będę obca w tym gronie co jest oczywiście częstym złudzeniem - dzis jestem bardzo zaprzyjaźniona z tyyyyloma osobami...

Cieszę się że pomogłam jak coś wiem czy mogę wymyśleć, to staram się odpowiadać, ale i mi czasem coś umknie, a czasem pytanie zbyt specjalistyczne...

Miłego forumowana, Madla

Stary 2005-09-28, 22:34   #20
ETERNITY
Rozeznanie

Ja również pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu i na dodatek "nos w nos" z komputerem..Skóra moja była wysuszona tak bardzo że wyglądałam jak stara indianka(używałam wtedy kremu Ziai z serii Aretina-nie nawilżał wystarczjąco ale za to pięknie nabłyszczał skórę:P).Któregoś pięknego dnia kupiłam Oliwię i tam były próbki kremów Nivei z nowej serii z hydraminą.Spróbowałam każdego z nich:tego do cery suchej,tego do normalnej i tego do tłustej.Ten do suchej nie był fajny,ten do tłustej odpadł w przedbiegach za to zachwyciłam sie tym do normalnej i na drugi dzień pobiegłam go kupić.I wiesz co-nawilża tak cudownie że moja skóra jest wreszcie "napojona".Nakładam go podwójną warstwą-nie jest wtedy zbyt wydajny ale za tą cenę(ok.12 zł)można mu to wybaczyć.Teraz zużywam już drugi słoiczek i kocham go po prostu.I jeszcze jedno odkrycie-zakupiłam niedawno tonik w żelu z płatków róż Bielendy.Cudownie nawilża,odświeża i rozświetla skórę.Moja cera wreszcie nie woła pić
ETERNITY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 22:36   #21
ETERNITY
Rozeznanie

A jeszcze co do mleczka to polecam bardzo ale to bardzo mleczko Ziai do cery naczynkowej
ETERNITY jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości