Opalanie a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-11, 12:40   #1
troszeczke
Przyczajenie

Opalanie a antykoncepcja

Dziewczyny, mam problem, z którym borykam się od półtora roku.
Zeszłego lata rozpoczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych Artizia przepisanych mi przez lekarza. Wszystko było w porządku.

Tego lata po raz pierwszy miałam problemy z opalaniem. Mimo stosowania kremu z filtrem, wyskoczyło mi okropne uczulenie, z którym walczyłam długo i nieskutecznie. Silne leki nie pomagały, dopiero zastrzyki ze sterydami przepisane przez dermatologa po dwóch tygodniach męki, odniosły jakiś skutek.
Próbowałam znaleźć jakieś wytłumaczenie, gdyż nigdy wcześniej nie miałam problemu z opalaniem, wręcz przeciwnie, moja opalenizna zawsze była złocista, nigdy nie podrażniała mi skóry.
Dermatolog jednak kwitował moje pytania ogólnym stwierdzeniem, że opalanie było, jest i będzie szkodliwe, więc muszę po prostu unikać słońca.

Po tamtym wydarzeniu stałam się oczywiście znacznie bardziej ostrożna, kupowałam kremy z wyższym filtrem, nigdy nie leżałam godzinami na słońcu. W tym roku wybrałam się jednak na dwa tygodnie nad morze i skończyło się podobnie. Tym razem odbyło się bez bolesnych zastrzyków, jednak problem był zasadniczo ten sam.

Żaden lekarz nie potrafił odpowiedzieć mi na pytania o przyczynę tego paskudnego uczulenia, ale kilka miesięcy temu wpadłam na odpowiedź sama. Czytając (z innych przyczyn) ulotkę moich tabletek antykoncepcyjnych, wyczytałam, że przy ich stosowaniu należy uważać na słońce. No i wszystko stało się jasne.

Wiem, że jest początek zimy i moje zmartwienia wybiegają w przyszłość, jednak w tym roku chciałabym czuć się swobodnie, wybierając się na wakacje.

Stąd moje pytanie- czy jest jakiś sposób, czy uniknąć tego przykrego uczulenia, nie rezygnując z doustnej antykoncepcji? A może to jedynie kwestia konkretnych tabletek?

Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia, proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,

Ania, 24 lata

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Dodam, że przejrzałam już podobne wątki na forum, ale odnoszę wrażenie, że mój problem jest nieco inny. Większość dziewczyn opisuje kłopoty z przebarwieniami, plamami na skórze po opalaniu. Mój problem dotyczy uczulenia, które przybiera postać czerwonawej wysypki, krostek wyglądających jak małe pęcherzyki z wodą.
troszeczke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 16:03   #2
Beauty Express
Przyczajenie

Dot.: Opalanie a antykoncepcja

Aniu,
Zdecydowanie najlepiej zrobisz jak porozmawiasz z ginekologiem i prawdopodobnie zmieni Ci tabletki. To faktycznie możliwe, że dostałaś od nich uczulenia. Z resztą stosując antykoncepcję hormonalną narażasz się na powstanie przebarwień od słońca - sama z nimi walczyłam.
Ja już właściwie wyleczyłam się z opalania, za to z jego skutkami musiałam walczyć za pomocą kwasów
Stary 2016-06-06, 09:23   #3
duska1234
Przyczajenie

Na forum tego nie rozwiążesz, tylko ginekolog!
duska1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 11:32   #4
effcia82
Zakorzenienie

Opalanie jest przeciwskazane przy przyjmowaniu estrogenów. Chyba, że chcesz dorobić się plam praktycznie nie do usunięcia. Pozostaje zmiana formy antykoncepcji lub najzdrowiej - nie opalać się.
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
antykoncepcja, opalanie, słońce, uczulenie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości