Nawilzanie ust, balsamy, pomadki, masla - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-13, 10:59   #1
Androiddka
Przyczajenie

Nawilzanie ust, balsamy, pomadki, masla

Dziewczyny, mam dosc duze usta i czesto mi pekaja, pojawia sie skorka.. probowalam wielu rzeczy, najczesciej uzywalam pomadki ochronnej nivei oliwkowej, jakichs wynalazkow z mary kay do ust, wszystko pomaga ale na krotko.. ostatnio na mikolaja dostalam maselko do ust z bielendy, na razie sie sprawdza i widze ze usta sa rzeczywiscie bardziej nawilzone i naskorek pojawia sie duuzo rzadziej. zobaczymy jak bedzie pozniej. Chcialabym was jednak zapytac czy tez macie takie problemy i ewentualnie macie moze ajkies sprawdzone kosmetyki albo domowe sposoby na takie spierzchnięte usta?
Androiddka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 17:43   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Nawilzanie ust, balsamy, pomadki, masla

Pomadki ochronne na bazie gliceryny mogą wysuszać bo gliceryna zastosowania na nienawilżoną skórę wysusza.
Ja lubię pomadki ochronne z YR, ale używam je tylko w czasie ostrych mrozów, głównie podczas jazdy na nartach.
Na przesuszenie ust pomagają mi głównie błyszczyki- mój faworyt to błyszczyk sexy pulp YR z kolagenem (naprawdę goi), na drugim miejscu też błyszczyk tej firmy z serii Plaisirs Nature (konkretnie malina) bo jest żelowy, dobrze przylega do ust i nie podkreśla suchych skórek. Co prawda nie goi, ale zapobiega przesuszeniu ust. Poza tym długo unikałam pomadek uważając, że dodatkowo przesuszają. Ubiegłej zimy odkryłam, że niekoniecznie musi tak być i obecnie w sezonie jesienno-zimowym używam szminek. I ponownie bardzo lubię te z YR z serii pomadek nawilżających, najczęściej używam koloru Wanilia i mogę go polecić- typowa pomadka nude. Szminka ma w składzie olejek różany, podobnie jak droższe pomadki Lancome ( mam jedną, jakość/działanie porównywalne).
Testowałam inne "hity" na suche usta i u mnie jakoś się nie sprawdziły. Z domowych sposobów pomagał mi tylko okład z płynnego miodu, ale po pierwsze był kłopotliwy, po drugie drogi, a po trzecie potrzebowałam stałej pielęgnacji w ciągu dnia dlatego korzystam z tych kosmetyków, które się u mnie sprawdziły i które mogę mieć na co dzień pod ręką w każdej sytuacji.
Co do pomadek ochronnych Nivea- dla mnie koszmar, ścinają się na moich ustach w brzydkie białe kłaki. I wcale nie nawilżają.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

A zapomniałabym, z produktów Nivea sprawdził mi się na ustach stosowany na noc krem Nivea Soft.
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 01:49   #3
201705121341
Konto usunięte

Ku mojemu zdziwieniu najlepszą pomadką nawilżającą jaką dotychczas miałam była ta z serii o smaku różnych napojów typu cola, sprite itd Miałam Coca-Cola Cherry i świetnie nawilżała usta a do tego dawała taki lekki ciemnowiśniowy kolor
201705121341 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 12:11   #4
mycha94
Rozeznanie

A ja polecam maść z witaminą A, krem Nivea (ten zwykły), okłady z miodu, delikatny masaż szczoteczką do zębów, peeling cukrem, wazelinę z ziaji
mycha94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 22:24   #5
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Mi się najlepiej Tisane sprawdzał.

elizka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 10:05   #6
201708250935
Wtajemniczenie

Carmex , alterra rumiankowa, sylveco brzozowa, tisane w słoiczku, masło shea, retimax 1500

Gruba warstwa na noc i usta jak nowe

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2013-12-15 o 10:06
201708250935 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 15:20   #7
nikkyyy
Raczkowanie

Ja polecam Carmex, ale tylko ten w sztyfcie. W tubce jest zbyt wodnisty. Jest jeszcze w słoiczku, ale wyciąganie go palcem ze słoiczka nie wydaje mi się do końca higieniczne.

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 09:24   #8
Mondo_Bongo
Raczkowanie

Ja nie mam zbyt wymagających ust, ale w zimie zawsze je chronię pomadką, używam carexa najczęściej, ale to masełko z Bielendy mam teraz, bo dostałam od siostry i tez jest świetne, no i ma super zapach, ja mam malinowe, także mi chroni okej, nie mam popękanych ust
Mondo_Bongo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:36   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Pomadki ochronne na bazie gliceryny mogą wysuszać bo gliceryna zastosowania na nienawilżoną skórę wysusza.
Ja lubię pomadki ochronne z YR, ale używam je tylko w czasie ostrych mrozów, głównie podczas jazdy na nartach.
Na przesuszenie ust pomagają mi głównie błyszczyki- mój faworyt to błyszczyk sexy pulp YR z kolagenem (naprawdę goi), na drugim miejscu też błyszczyk tej firmy z serii Plaisirs Nature (konkretnie malina) bo jest żelowy, dobrze przylega do ust i nie podkreśla suchych skórek. Co prawda nie goi, ale zapobiega przesuszeniu ust. Poza tym długo unikałam pomadek uważając, że dodatkowo przesuszają. Ubiegłej zimy odkryłam, że niekoniecznie musi tak być i obecnie w sezonie jesienno-zimowym używam szminek. I ponownie bardzo lubię te z YR z serii pomadek nawilżających, najczęściej używam koloru Wanilia i mogę go polecić- typowa pomadka nude. Szminka ma w składzie olejek różany, podobnie jak droższe pomadki Lancome ( mam jedną, jakość/działanie porównywalne).
Testowałam inne "hity" na suche usta i u mnie jakoś się nie sprawdziły. Z domowych sposobów pomagał mi tylko okład z płynnego miodu, ale po pierwsze był kłopotliwy, po drugie drogi, a po trzecie potrzebowałam stałej pielęgnacji w ciągu dnia dlatego korzystam z tych kosmetyków, które się u mnie sprawdziły i które mogę mieć na co dzień pod ręką w każdej sytuacji.
Co do pomadek ochronnych Nivea- dla mnie koszmar, ścinają się na moich ustach w brzydkie białe kłaki. I wcale nie nawilżają.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

A zapomniałabym, z produktów Nivea sprawdził mi się na ustach stosowany na noc krem Nivea Soft.
Gliceryna wysusza w odpowiednio wysokim stężeniu i bez substancji pomocniczych, a takie z czystej gliceryny nie wystepują w drogeriach wiec nie ma obaw.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 09:27   #10
Agaciak24
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Androiddka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam dosc duze usta i czesto mi pekaja, pojawia sie skorka.. probowalam wielu rzeczy, najczesciej uzywalam pomadki ochronnej nivei oliwkowej, jakichs wynalazkow z mary kay do ust, wszystko pomaga ale na krotko.. ostatnio na mikolaja dostalam maselko do ust z bielendy, na razie sie sprawdza i widze ze usta sa rzeczywiscie bardziej nawilzone i naskorek pojawia sie duuzo rzadziej. zobaczymy jak bedzie pozniej. Chcialabym was jednak zapytac czy tez macie takie problemy i ewentualnie macie moze ajkies sprawdzone kosmetyki albo domowe sposoby na takie spierzchnięte usta?
kup sobie zwykłą wazelinę Ziai w aptece, kosztuje max 3 zł - dla mnie to sie okazało najlepsze wyjscie, bo nawilża swietnie, inne jakies pomadki mi średnip pasowały bo cały czas trzeba było smarowac :/
Agaciak24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:48   #11
anna_belle
Zadomowienie

Ja również mam ten sam problem. Próbowałam już wielu nawilżających pomadek i żadna mi nie pomagała. Ostatnio kupiłam w rossmannie pomadkę z Lovely i jak dotąd to najlepsza pomadka jakiej używałam.Zapobiega pierzchnięciu ale niestety trzeba często ponawiać aplikację.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=855281

Z naturalnych sposobów to oprócz już wspomnianych może spróbuj okładów z ogórka.
anna_belle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 11:56   #12
Carolinnez
Przyczajenie

Jeśli masz nawracające problemy z pękającymi ustami to niestety mogą być zakażenia grzybicze i lekarka moja dała mi zestaw lips maść plus tabletki i do tego cimmerin na dzień. Z domowych sposobów to rozkruszona tabletka aspiryny wymieszana z miodem do smarowania na usta. Pomaga doraźnie w razie dużego bólu naskórka. Niestety mi tez się to zdarzało często. współczuję, masakra.

Edytowane przez Carolinnez
Czas edycji: 2015-02-13 o 11:59
Carolinnez jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 10:56   #13
Camilla83
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Carolinnez Pokaż wiadomość
Jeśli masz nawracające problemy z pękającymi ustami to niestety mogą być zakażenia grzybicze i lekarka moja dała mi zestaw lips maść plus tabletki i do tego cimmerin na dzień. Z domowych sposobów to rozkruszona tabletka aspiryny wymieszana z miodem do smarowania na usta. Pomaga doraźnie w razie dużego bólu naskórka. Niestety mi tez się to zdarzało często. współczuję, masakra.
Ja również polecam kosmetyki naturalne Lips, zarówno sztyfty, jak i maści. produkty są genialne.
Camilla83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 01:25   #14
Patrycjaa99
Raczkowanie

Mi pomogło masełko do ust Bielendy, wolę takie w pudełeczku, oni mają jeszcze chyba takie w formie błyszczyku w tubce, ale ja nie przepadam za błyszczykami... Mam wiśniowe, i ładnie nawilża
Patrycjaa99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 18:55   #15
makeupola
Zadomowienie

Ja polecam pomadki blistex (szczególnie tą granatową Med plus). Są taniutkie (około 8-10zł w superpharm) a działają CUDA. Posmarujesz kilka razy i usta są jak nowe. u mnie carmex, wazelina, nivea, tisane się w ogóle nie spisały

(pełny opis blistexow jest u mnie na blogu)

Nowe wpisy

Jak zwalczyć trądzik po 20 roku życia?

Wypadanie włosów - przyczyny i co robić?

Wymiana kosmetyki
makeupola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 12:08   #16
__Amelia _
Rozeznanie

Neutrogena. Moj Nr 1.
__Amelia _ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości