Jaka fryzura do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor cieni? (kwadrat/prostokąt?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-15, 12:23   #1
pani_lato
Przyczajenie

Jaka fryzura do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor cieni? (kwadrat/prostokąt?)

Witam,
od kilku lat nie mam pomysłu na fryzurę. Moje włosy są cieniutkie, przez co wygląda jakby ich było niewiele, do tego łatwo się wywijają w kontakcie ze świeżym powietrzem Moja twarz jest... no, właśnie? Prostokątna? Kwadratowa? Jedno z załączonych zdjęć pokazuje całą twarz do oceny jej kształtu.
Obecnie włosy mam długości do początku piersi, nierówne po starym cieniowaniu. W środę idę do fryzjera i nie mam pomysłu co sobie zażyczyć. Zwykle miałam do ramion cieniowane lub przed ramiona, ale wywijały się jak na jednym z załączonych zdjęć - nie wyglądam korzystnie
Przy okazji mam pytanie o kolor cieni do moich oczu. Są niejednolite, szaro-niebiesko-zielonkawe, tego typu: http://i.fitness.wp.pl/gfx/wpfitnes/.../866324696.jpg
Kompletnie nie umiem się malować, nie wiem jak dobrać kolor, mam nadzieję, że doradzicie.
Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie wizerunkowe, chętnie przyjmę
Pozdrawiam
(chyba) Pani Lato
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _IGP2649.jpg (13,9 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP1251.jpg (26,3 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0895.jpg (12,5 KB, 67 załadowań)
pani_lato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:41   #2
201608040942
Konto usunięte

Dot.: Jaka fryzura do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor cieni? (kwadrat/prostokąt?)

Mnie sie bardzo podobasz w tych wycieniowanych. sama mam kwadratowa twarz, mam wrazenie ze nawet bardziej niz ty, bo u mnie broda jest rowno z rzuchwa a twoje jednak troche nizej, nie ma lini prostej.
ja uwielbiam poldlugie fryzury i od paru lat scinam sie regularnie na skosnego boba. W naszym przypadku najkrotsze wlosy powinny byc ponizej lini brody, albo nawet jak ktos lubi taki dlugi bob siegajacy do ramion. Wlosy wycieniowane, zwlaszcza dobrze wycieniowane cienkie wlosy beda sprawialy wrazenie ze jest ich wiecej. Sama mam cienkie, ale mam ich duzo. Nie lubie jak sa bardzo odzywione, takie gladkie, sliskie bo wtedy tez jest wrazenie ze mam ich malo, a twarz jest jeszcze bardziej pucolowata. Dlatego nie uzywam pielegnacji z silikonami i intensywnie wygladzajacymi wlosy substancjami, ktore tez czesto przeciazaja moje delikatne wlosy. Skosnie scieta grzywka laczaca sie delikatnie z reszta wlosow, tez wysubtelnia masze rysy.
Kolor oczu mamy taki sam. Moje tez sa szaroniebieskie. Z wiekiem coraz bardziej szare i pare lat temu zauwazylam ze powstaly zielone centki. Wlosy mam w kolorze ciemnego blondu wiec tez jestem letnim typem urody i najladniej mi wlasnie w kolorach z palety lata. Z cieni uwielbiam szarosci, im bardziej bure i myszowate odcienie tym lepiej. Szaroniebieski mimo ze by sie wydawalo ze nie nadaje sie dla takiej teczowki idealnie podkresla mi oko i jest bardzo naturalny. Kolor taupe, ale nie tez z duza iloscia fioletu. ja akurat wygladam jak zaplakany krolik. Lubie taupe szarobrazowe, ale bez fioletu, jesli jednak cos w z fioletem musi byc bardzo zszarzale. Zielen tez ta z dodatkiem szarosci, taki buraskowy odcien. Wygladaja na mnie bardzo naturalnie. Bedac mlodym dziewczeciem jak ty lubilam konkretniejsze kolory, teraz wlasnie wole takie buraski i makijaz typu nude. Czarnobrazowy bardzo naturalnie na nas wyglada, za to wszelkie jasniejsze brazy zwlaszcza te z domieszka czeriwni odpadaja, wiec polecam maskare w bardzo ciemnym i zimnym brazie, tzn czarnobrazowy kolor. Ladnie podkresla oko, a nie jest takim smolistym odcieniem jak czern. Jako mlode dziewcze lubilam tez czarna maskare, teraz jednak wybieram ciemny barz. Granatowy to tez nasz kolor, pieknie wydobedzie niebieskosc naszych oczu, wiec wszelkie ciemne cienie tzn czarnogranatowy i takowaz maskara sa dla nas, a jednoczesnie nie wygladamy jak papuzki, chodz w twoim wieku mozna sobie na odrobinke szalenstwa pozwolic i wybrac cos bardziej oczozjadliwego ;o)
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:59   #3
suzeta
Zakorzenienie

Dot.: Jaka fryzura do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor cieni? (kwadrat/prostokąt?)

Włosy są ok. Nie cieniuj mocno to nie będą się wywijać. Może zafarbuj na jasny brąz. A co do makijażu to ja użyłabym podstawowych kosmetyków:tusz, podkład, róż i błyszczyk, tyle wystarczy aby podkreślić każdą urode.
suzeta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 20:04   #4
izga88
Zakorzenienie

Troszkę bym je podcięła ale nie za dużo a co do makijażu to tusz do rzęs dobry podkład , róż na policzki i już jesteś inna

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości