Hybrydy SEMILAC? Znacie, co sadzicie? - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-10-07, 10:37   #4441
babeczki
Zakorzenienie

Dot.: Hybrydy SEMILAC? Znacie, co sadzicie?

Dziewczyny mam problem,

Zawsze robię hybrydy i wszystko się pięknie trzyma 3 tygodnie, a ostatnio zrobiłam pierwszy raz hybrydę z naklejkami...
baza/kolor/kolor/top/(przemyłam cleanerem)/naklejki wodne/top

na paznokciach na których były naklejki po paru dniach odpadł top w kształcie naklejki (+ 2 mm 'zapasu' po bokach ) i zdrapała się naklejka, cały paznokieć dalej był z pierwszą warstwą topu i trzymał się pięknie, tylko miał na sobie na drugą warstwę topu tam gdzie nie było naklejki.

gdyby to było na paznokciach które miały naklejki na brzegu, pomyślałabym, że źle zabezpieczyłam brzegi drugą warstwą topu, ale na 2 paznokciach naklejka była na samym środku paznokcia i tez w tym miejscu odpadł ten wierzchni top i kawałek naklejki

dodaje 2 zdjęcia, na jednym paznokieć z naklejką a na 2 już bez, widać brak topu i odbarwienie na 033 po naklejce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150928_154638.jpg (54,0 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150928_154702.jpg (67,7 KB, 80 załadowań)

babeczki jest offline  
Stary 2015-10-07, 11:10   #4442
kizdaM
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez babeczki Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem,

Zawsze robię hybrydy i wszystko się pięknie trzyma 3 tygodnie, a ostatnio zrobiłam pierwszy raz hybrydę z naklejkami...
baza/kolor/kolor/top/(przemyłam cleanerem)/naklejki wodne/top

na paznokciach na których były naklejki po paru dniach odpadł top w kształcie naklejki (+ 2 mm 'zapasu' po bokach ) i zdrapała się naklejka, cały paznokieć dalej był z pierwszą warstwą topu i trzymał się pięknie, tylko miał na sobie na drugą warstwę topu tam gdzie nie było naklejki.

gdyby to było na paznokciach które miały naklejki na brzegu, pomyślałabym, że źle zabezpieczyłam brzegi drugą warstwą topu, ale na 2 paznokciach naklejka była na samym środku paznokcia i tez w tym miejscu odpadł ten wierzchni top i kawałek naklejki

dodaje 2 zdjęcia, na jednym paznokieć z naklejką a na 2 już bez, widać brak topu i odbarwienie na 033 po naklejce
Spróbuj następnym razem na naklejkę dać dwie warstwy topu. Ja akurat z naklejkami nie miałam nigdy problemu, ale np przy folii transferowej na cał paznokeć lubiła odchodzić, więc zabezpieczałam ją dwa razy i już nic nie odchodziło

Aparatka
Góra 16.11.2015
Dół 22.02.2016
kizdaM jest offline  
Stary 2015-10-07, 11:27   #4443
ladyWhite1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez iScharlotte Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam 016 i 098 z myślą właśnie o jesieni/zimie. Nie chciałam czerni, a w 016 to taki przepiękny grafit 098 w sumie wzięłam na doczepke żeby nie płacić za wysyłkę, jak dla mnie te jest fajnym, jesiennym kolorem.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
dzięki za odpowiedź ten semilac 016 jest piękny, nie wiem, jak mogłam go wcześniej nie widzieć, zaraz go zamówie . 098 nie jest w moim stylu
ladyWhite1 jest offline  
Stary 2015-10-07, 11:29   #4444
czuszka82
Moderator z pazurem

też tak kiedyś miałam. Woda mogła nie odparować w 100%. Spróbuj naklejkę potraktować czymś "treściwym" np. hardem lub extra base i dopiero na to top.
Stary 2015-10-08, 17:37   #4445
ewa_N
Raczkowanie

Dziewczyny... może któraś z Was mi doradzi bo już normalnie nic nie wiem! Dopiero zaczynam z hybrydami i chciałam zamówić sobie HARDA moje paznokcie należą raczej do tych cienkich, których nie da się zapuścić powyżej 1,5 mm bo po prostu się "falują" boki zaginają się do dołu! (szczególnie w 2 paznokciach) Mam nadzieję że sensownie to wyjaśniłam. Pomyślałam że może ten specyfik mi pomoże utrzymać je proste!
I teraz pytanie na który się zdecydować? BEZBARWNY? czy może ten w KOLORZE???
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-08, 17:48   #4446
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Hej dziewczyny Kompletuję zestaw do robienia hybryd i mam kilka lakierów Semilac. Zamawiałam na perfumesco i ekobiecej; ten z ekobiecej różni się wyglądem zakrętki- zamiast informacji o wymaganym czasie utwardzania ma tylko nazwę koloru, numerek i literę S- czy to jakaś nowa wersja? Bo chyba nie podróbka?
Stary 2015-10-08, 17:53   #4447
ewa_N
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Kompletuję zestaw do robienia hybryd i mam kilka lakierów Semilac. Zamawiałam na perfumesco i ekobiecej; ten z ekobiecej różni się wyglądem zakrętki- zamiast informacji o wymaganym czasie utwardzania ma tylko nazwę koloru, numerek i literę S- czy to jakaś nowa wersja? Bo chyba nie podróbka?
Też tak mam, kilka takich i takich. Ta z podanym czasem to wersja starsza a ta bez to nowsza ze zmienioną szatą graficzną!

Edytowane przez ewa_N
Czas edycji: 2015-10-08 o 19:12
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-08, 18:01   #4448
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez ewa_N Pokaż wiadomość
Też tak mam, kilka takich i takich. Ta z podanym czasem to wersja starsza a ta bez to nowsza!
Możliwe, bo ma dłuższą datę ważności, ale zaniepokoiłam się, bo u nikogo nie widziałam takiej wersji Dzięki za odpowiedź
Stary 2015-10-08, 21:12   #4449
kizdaM
Zadomowienie

Semilac można kupić w Gdańsku jakby ktoś był zainteresowany

Aparatka
Góra 16.11.2015
Dół 22.02.2016
kizdaM jest offline  
Stary 2015-10-09, 09:16   #4450
eM_Ka_
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny... może któraś z Was mi doradzi bo już normalnie nic nie wiem! Dopiero zaczynam z hybrydami i chciałam zamówić sobie HARDA moje paznokcie należą raczej do tych cienkich, których nie da się zapuścić powyżej 1,5 mm bo po prostu się "falują" boki zaginają się do dołu! (szczególnie w 2 paznokciach) Mam nadzieję że sensownie to wyjaśniłam. Pomyślałam że może ten specyfik mi pomoże utrzymać je proste!
I teraz pytanie na który się zdecydować? BEZBARWNY? czy może ten w KOLORZE???
z tego co pamiętam to dziewczyny które kupiły hard w kolorze narzekały, że jest gorszy od bezbarwnego. Jeśli już koniecznie musisz używać semilac to kup właśnie bezbarwny - taniej a pewniej. Kiedyś bym Ci polecała go bardzo, ale niestety po którejś buteleczce harda ostro się na nim przejechałam i jeśli mam być szczera to lepiej zamiast harda kup jakiś żel soak off to utwardzenia paznokci dziewczyny polecały takie żele z dobrejrady
eM_Ka_ jest offline  
Stary 2015-10-09, 10:33   #4451
ewa_N
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam to dziewczyny które kupiły hard w kolorze narzekały, że jest gorszy od bezbarwnego. Jeśli już koniecznie musisz używać semilac to kup właśnie bezbarwny - taniej a pewniej. Kiedyś bym Ci polecała go bardzo, ale niestety po którejś buteleczce harda ostro się na nim przejechałam i jeśli mam być szczera to lepiej zamiast harda kup jakiś żel soak off to utwardzenia paznokci dziewczyny polecały takie żele z dobrejrady
Dzięki za odpowiedź! Kurcze... trochę chyba się boję tego żelu (nigdy tego nie nakładałam ) plus dodatkowo dochodzi koszt "usuwacza" do niego. A taki Hard "ala lakier" to pewnie łatwiej mi się nałoży!
Skłaniałam się bardziej do zakupu kolorowego,jednak teraz to lepiej bezbarwny wezmę!
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-09, 10:45   #4452
diabliczka66
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki za odpowiedź! Kurcze... trochę chyba się boję tego żelu (nigdy tego nie nakładałam ) plus dodatkowo dochodzi koszt "usuwacza" do niego. A taki Hard "ala lakier" to pewnie łatwiej mi się nałoży!
Skłaniałam się bardziej do zakupu kolorowego,jednak teraz to lepiej bezbarwny wezmę!
Akurat hard i soakoff schodzą podobnie pod acetonem

nabazgrane w notatniku
diabliczka66 jest offline  
Stary 2015-10-09, 10:46   #4453
czuszka82
Moderator z pazurem

żel silikonowy usuwa się tak samo (a może nawet i łatwiej) jak hard. Kup sobie extra base z neonail. Ma pędzelek i właściwości żelu silikonowego.
Stary 2015-10-09, 11:57   #4454
ewa_N
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
żel silikonowy usuwa się tak samo (a może nawet i łatwiej) jak hard. Kup sobie extra base z neonail. Ma pędzelek i właściwości żelu silikonowego.
Ooo... jak tak to chyba coś dla mnie! Dzięki!

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Tak się jeszcze zastanawiam czy któraś z Was mieszała na jednym paznokciu (żeby zrobić ombre) dwie firmy? NeoNail z Semilac? Czy tak się nie da? ? ?
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-09, 12:05   #4455
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Tak się jeszcze zastanawiam czy któraś z Was mieszała na jednym paznokciu (żeby zrobić ombre) dwie firmy? NeoNail z Semilac? Czy tak się nie da? ? ?
Akurat Neonail z Semilac nie mieszałam, ale ogólnie to się da tylko najlepiej, jak konsystencja jest podobna

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2015-10-09, 12:09   #4456
ewa_N
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Akurat Neonail z Semilac nie mieszałam, ale ogólnie to się da tylko najlepiej, jak konsystencja jest podobna
Ok tylko czy NeoNail jest podobny w konsystencji do Semilaca? Może ktoś mi podpowie?? Semi mam, i jestem przed zamówieniem kolejnych z obydwu firm... (tak myślę )
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-09, 12:15   #4457
eM_Ka_
Wtajemniczenie

Cytat:

da sie ja tak robiłam. Neonail, szczególnie ten z nowej serii jest dużo rzadszy od Semilac, ale to nie przeszkadza. W każdym razie ombre robi mi się lepiej neonailami niż lakierami semilac, ładniej kolory przechodz. Nie pamiętam wszystkich kombinacji, które robiłam, ale na pewno wśród nich było ombre robione 044 semilac i silver grey neonail
eM_Ka_ jest offline  
Stary 2015-10-09, 12:44   #4458
ewa_N
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
da sie ja tak robiłam. Neonail, szczególnie ten z nowej serii jest dużo rzadszy od Semilac, ale to nie przeszkadza. W każdym razie ombre robi mi się lepiej neonailami niż lakierami semilac, ładniej kolory przechodz. Nie pamiętam wszystkich kombinacji, które robiłam, ale na pewno wśród nich było ombre robione 044 semilac i silver grey neonail
Dzięęęęki!!!
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-09, 15:14   #4459
izulla
Raczkowanie

Witajcie! Śledzę ten wątek od dawna, prawie się już przekopałam i chciałam się podzielić moim krótkim doświadczeniem z 4 kolorami, bo tyle zakupiłam na starcie. Zestaw skompletowałam sobie sama, top i bazę też mam z Semilacka. Ciekawa jestem, czy też macie podobne uwagi co do kolorów:
1. Legendary red, 063 - absolutny hit! Przepiękny, wyrazisty kolor świeżej, natlenionej krwi (deczko makabryczne porównanie), idealna konsystencja, pięknie się rozprowadza i kryje. I-de-ał. Moja mama podziela to zdanie.
2. Cinnamon Coffee, 137 - całkiem niezły, jeśli ktoś lubi efekt nude. Ładnie kryje, bdb się rozprowadza, nie mam uwag.
3. Pastel Peach, 102 - kolor śliczny, ale z kryciem gorzej, choć po 3 warstwach nie jest źle (ale nie idealnie, ale na 4 warstwy już mi brakło chęci). Oceniam na 4-, bo na dodatek smużył.
4. Caribbean See (nie mogę się oprzeć wrażeniu, że powinien się nazywać Caribbean Sea..), nr 073 - najgorszy z zestawu. Kolor może być, ale konsystencja strasznie rzadka, nie pokrył mimo 3 warstw, podejrzewam, że 5 by trzeba nałożyć, aby było idealnie.
Teraz korcą mnie kolejne

izulla jest offline  
Stary 2015-10-09, 15:51   #4460
ewa_N
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Witajcie! Śledzę ten wątek od dawna, prawie się już przekopałam i chciałam się podzielić moim krótkim doświadczeniem z 4 kolorami, bo tyle zakupiłam na starcie. Zestaw skompletowałam sobie sama, top i bazę też mam z Semilacka. Ciekawa jestem, czy też macie podobne uwagi co do kolorów:
1. Legendary red, 063 - absolutny hit! Przepiękny, wyrazisty kolor świeżej, natlenionej krwi (deczko makabryczne porównanie), idealna konsystencja, pięknie się rozprowadza i kryje. I-de-ał. Moja mama podziela to zdanie.
2. Cinnamon Coffee, 137 - całkiem niezły, jeśli ktoś lubi efekt nude. Ładnie kryje, bdb się rozprowadza, nie mam uwag.
3. Pastel Peach, 102 - kolor śliczny, ale z kryciem gorzej, choć po 3 warstwach nie jest źle (ale nie idealnie, ale na 4 warstwy już mi brakło chęci). Oceniam na 4-, bo na dodatek smużył.
4. Caribbean See (nie mogę się oprzeć wrażeniu, że powinien się nazywać Caribbean Sea..), nr 073 - najgorszy z zestawu. Kolor może być, ale konsystencja strasznie rzadka, nie pokrył mimo 3 warstw, podejrzewam, że 5 by trzeba nałożyć, aby było idealnie.
Teraz korcą mnie kolejne
Och... a miałam zamawiać dziś 102, ale wzięłam 047 Pink Peach Milk! Mam nadzieję że okaże się lepszy! 137 również mam i jest ok.
ewa_N jest offline  
Stary 2015-10-09, 16:02   #4461
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Och... a miałam zamawiać dziś 102, ale wzięłam 047 Pink Peach Milk! Mam nadzieję że okaże się lepszy! 137 również mam i jest ok.
047 jest spoko ale trzeba 3 warstwy dawać

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2015-10-09, 16:30   #4462
Frutellka xD
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Mam 102 i kryje dobrze po dwóch warstwach, nie mam żadnych problemów z nim.

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline  
Stary 2015-10-09, 16:56   #4463
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

U mnie 102 tez sie dobrze zachowuje
RosesAreRed jest offline  
Stary 2015-10-09, 19:23   #4464
Agnieszka Gie
Rozeznanie

Dziewczyny, czy posiadacie jeszcze jakieś kawowe kolory (oprócz opisanego wyżej 137) i możecie powiedzieć czy dobrze kryją?
Agnieszka Gie jest offline  
Stary 2015-10-09, 19:33   #4465
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Ja mam espresso, kryje ok
RosesAreRed jest offline  
Stary 2015-10-09, 20:28   #4466
czarna_katrina
Przyczajenie

A ja mam ostatnio problem z jasnymi semilacami, prawie każdy jasny kolor jak maluję zostawia smugi i prześwituje, czasem 4 warstwy nie są w stanie dobrze zakryć płytki paznokcia i wygląda to bardzo nie estetycznie. Myślałam że moje żarówki w lampie uv nie utwardzają już tak jak powinny więc je zmieniła ale mam dalej ten sam problem, na szczęście nie z każdym jasnym kolorem ale z większością które posiadam. Lakiery są odpowiednio przechowywane, buteleczki nie narażone na kontakt światła uv a warstwy też mi się wydaje że są ok, nie są za cienkie a kolor i tak prześwituje. Miała któraś z Was podobną sytuację?
czarna_katrina jest offline  
Stary 2015-10-09, 20:49   #4467
Agnieszka Gie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Ja mam espresso, kryje ok
dziękuję

czarna_katrina próbowałaś porządnie wymieszać przed malowaniem?
Agnieszka Gie jest offline  
Stary 2015-10-10, 08:34   #4468
czarna_katrina
Przyczajenie

Turlam w dłoniach przed użyciem, ale może rzeczywiście to za mało i w tym tkwi problem? A Wy jak je mieszać?
czarna_katrina jest offline  
Stary 2015-10-10, 09:38   #4469
Frutellka xD
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czarna_katrina Pokaż wiadomość
Turlam w dłoniach przed użyciem, ale może rzeczywiście to za mało i w tym tkwi problem? A Wy jak je mieszać?
Długa wykalaczka lub stawiam na 10 min do góry dnem

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline  
Stary 2015-10-11, 18:58   #4470
zawilec99
Raczkowanie

Chodzi za mną niebieski kolorek... Ostatnio po pokazie Semilac, chciałam kupić kolor 086, ale panie z Akademii Semilac powiedziały, że kolor został wstrzymany w sprzedaży bo miał wadę. Teraz zastanawiam się nad kolorem 087 (podobny, choć ciemniejszy), czy ktoś poleca? Jak kryje?

Edytowane przez zawilec99
Czas edycji: 2015-10-11 o 19:00
zawilec99 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hybryda, hybrydy, hybrydy; semilac, manicure hybrydowy, paznokcie, paznokcie hybrydowe, semilac

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości