pyt. do osob,ktore korzystaly z pomocy wizażystów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-05-05, 20:02   #1
Nicość
Raczkowanie

pyt. do osob,ktore korzystaly z pomocy wizażystów.

Wybieram sie niedlugo do wizażystki, i chcialabym się dowiedziec,jakie są Wasze wrażenia z takich konsultacji.Czy warto pojsc,czy sobie odpuścic?
Nicość jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 20:31   #2
Nef
Raczkowanie

Re: pyt. do osob,ktore korzystaly z pomocy wizażystów.

Witam,
Niestety odpowiedz nie jest latwa - ja bylam u paru (panie z Diora i Guarlain na pewno sie nie spisaly). Natomiast bylam u wizazysty YSL (Roberta, niestety juz nie pracuje dla tej firmy) i bylam zachwycona - kazdy makijaz ktory mi zrobil (bylam u niego kilka razy) byl arcydzielem.
Z doswiadczenia wiem ze niewarto sie zrazac jesli nie wyszlo, po prostu idz do innego. Super sa oferty sieci perfumerii (Ina, obecnie to sie chyba Mariounnd nazywa), gdzie mozna umowic sie do wizazystow konkretnych marek. Ja tak robie i w ten sposob znalazlam 3 super wizazystow.
Powodzenia
N.
Stary 2004-05-06, 13:24   #3
Nicość
Raczkowanie

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.Czyli,jak rozumiem,korzystasz z pomocy wizazystow konkretnych marek,a nie takich z salonow kosmetycznych? Czy jest pomiedzy nimi jakas roznica? I w uslugach i w cenie?
Stary 2004-05-06, 20:12   #4
Nef
Raczkowanie

Do wizażystów zaczęłam chodzić w ramach pokazów makijaży w perfumerii (wtedy byla to Noory). Marki jak Chanel czy YSL organizuja takie pokazy aby zachecić do zakupów ich produktów (i w moim przypadku to działa). Taki makijaż jest bezpłatny - po prostu zapytaj kiedy bedzie u nich wizażysta konkretnej marki i umów sie na godzine. Z reguły sa raz na miesiac czasem raz na dwa - zawsze sa tez jak wprowadzaja nowy makijaż, np. wiosenny itp.

Ja owszem chodziłam do wizażystów konkretnych marek z dwoch powodów: a) interesowały mnie konkretne firmy, b) po prostu za trzecim razem miałam szczescie i trafiłam na genialnego wizażystę i od tej pory umawiałam sie do niego. Byłam rownież na odpłatnym makijażu u Diora - porażka. Babeczka nie miała bladego pojęcia co robić - po prostu robiła wszystkim standardową tapete, a niestety makijaż musi byc dobrany i do twarzy i do osobowości. Co nie oznacza ze wszyscy wizażyści tej marki sa do niczego, dużo zależy od tego na kogo trafisz. Ale warto probowac.

Jesli pojdziesz na makijaż to sugeruje założyc czarny top. Inne kolory narzucaja kolorystyke wizażyście. Ja mam takie zaufanie do swojego że pozwalam mu umalowac mnie wg. jego koncepcji, ale zawsze mozesz powiedzieć że szukasz makijażu na wieczór lub do pracy.
Stary 2004-05-07, 12:51   #5
Nicość
Raczkowanie

czyli trzeba probowac,az do skutku,tak jak w kazdej innej dziedzinie.Mam jednak opory przed pojsciem do tego wizażysty, poniewaz boję się ,ze nic ciekawego ze mnie nie da się zrobic,albo że ktos mi powie,ze nie ma we mnie nic intersujacego i ze wyglądam beznadziejnie. Wszsytko do poprawki na dobrą sprawę) Ale na szczescie teraz dzięki Twobie wiem,ze za pierwszym razem nie każdy musi byc zadowolony i ze nie mozna sie zrażać. Jestes moze z Wroclawia albo z Górn. Ślaska?
Stary 2004-05-07, 20:20   #6
Nef
Raczkowanie

Niestety nie, bywam w Warszawie lub Krakowie. Nie znam zadnego wizażysty w Twoich okolicach, ale wiem ze oni jeżdżą po całym kraju (przynajmniej ci z konkretnych marek) wiem że w Galerii Centrum czesto bywaja (jesli chodzi o sprzedawczynie to one niekoniecznie sie nadaja ). Słuchaj a może zapytaj w szkole wizażystów? Może w ramach ćwiczeń dziewczyny by Cię pomalowały?

Co do Twoich obaw - ciężko mi powiedziec cos konkretnego bo nie wiem jak wygladasz ale dobry wizażysta bedzie umial podkreslic Twoje zalety i zatuszowac ewentualne niedoskonalosci. Moze właśnie on odkryje to co w Tobie jest pięknego a z czego sama nie zdawałaś sobie sprawy? Moje doświadczenie sa od zachwytu po rozczarowanie, ale naprawde warto spróbowac. Właśnie dzieki temu 'odkryłam' moje kolory o których wczesniej w życiu bym nie pomyslała, że mi pasuja. Na szczęście makijaż łatwo zmyc i po krzyku

Polecam Ci pokazy makijaży - nie musisz płacić.

A najważniejsze to ćwiczenie - ja kupilam ksiażki Kevina Aucoin'a - zawieraja mnostwo zdjeć wraz z dokładnym opisem makijażu krok po kroku, najczesciej popełniane błedy. Podoba mi sie jego jedna zasada - nie ma regul w makijażu, wszystko jest dozwolone. Zreszta widzialam, że przewijały sie po wizazu.pl (Julia Roberts i Jewel). Ja własnie pysznie sie ostatnio bawię malując moje koleżanki i przy okazji cwiczę.

Pozdrawiam i zachecam do prób,

Aha, ja ide bez makijażu zeby wizażyst zobaczył mnie 'surową' i niech on sie głowi co i jak. Może potraktuj to jako zabawe? Nie bedzie Cie to tak stresowało?

No i koniecznie napisz jak już bedziesz po wizycie

Nef
Stary 2004-05-07, 22:29   #7
ninal
Raczkowanie

napewno warto się wcześniej dowiedzieć o dokonania wizażysty, może ma jakieś portfolio, zapytać się o skończone kursy, szkoły. pisze o tym bo wiem, że zdarza się,że przypadkowe osoby podają się za stylistów, wizażystów i karzą sobie grubo płacić za porady albo makijaż zupełnie bez żadnej podstawy. wiadomo wolny rynek ale czasami to już bezczelność.
ninal jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości