Krem energetyzujący - co możece polecić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-19, 20:14   #1
SleepySheep
Raczkowanie

Krem energetyzujący - co możece polecić?

Szukam kremu energetyzującego, jak to się ładnie mówi, czyli takiego, który rano ożywi i odświeży moją cerę i nada jej po prostu kolorytu, "życia" jednym słowem Nie chodzi mi jednak o żadne kremy koloryzujące BB, a o zwykły, lekki krem na dzień. Lekki, bo mam cerę przetłuszczającą się, zasadniczo trądzikową, choć teraz udało mi się ujarzmić zmiany i nie chciałabym skóry czymś zapchać broń boże.

Czytałam całkiem niezłe opinie na temat kremu Nivea Q10 energetyzującego, a i wstępnym przeciwzmarszczkowym działaniem też bym nie pogardziła z uwagi na wiek. Teraz nawet widziałam go w promocji, ale może znajdzie się coś innego? Bo ja nic nie znam poza w/w.

A może warto skusić się na jakiś krem robiony na zamówienie? Coś w stylu "mazidla", ale koniecznie z opcją przygotowania kremu na miejscu, bo ja się nie lubię babrać takimi rzeczami (swoją drogą jak znacie taki sklep w Łodzi albo w Internecie, to dajcie znać).

Zastanawiałam się jeszcze nad wersją kupienia jakiegoś lekkiego kremu (może przeciwzmarszczkowego) do którego przed aplikacją dodawałabym odrobinę płynnej witaminy C - co sądzicie? Ja się na tym nie znam kompletnie i liczę na pomoc/rady. Dzięki!

SleepySheep jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 23:33   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Krem energetyzujący - co możece polecić?

Warto pomyśleć o serum z witaminą C
Nie eksperymentowałabym tylko zainwestowała w FLAVO C
Krem nie nadaje kolorytu. Krem BB już tak- sama używam tego w odcieniu light z YR, bardzo sobie chwalę.
Stary 2013-12-20, 00:00   #3
AniaLB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SleepySheep Pokaż wiadomość
Szukam kremu energetyzującego, jak to się ładnie mówi, czyli takiego, który rano ożywi i odświeży moją cerę i nada jej po prostu kolorytu, "życia" jednym słowem Nie chodzi mi jednak o żadne kremy koloryzujące BB, a o zwykły, lekki krem na dzień. Lekki, bo mam cerę przetłuszczającą się, zasadniczo trądzikową, choć teraz udało mi się ujarzmić zmiany i nie chciałabym skóry czymś zapchać broń boże.

Czytałam całkiem niezłe opinie na temat kremu Nivea Q10 energetyzującego, a i wstępnym przeciwzmarszczkowym działaniem też bym nie pogardziła z uwagi na wiek. Teraz nawet widziałam go w promocji, ale może znajdzie się coś innego? Bo ja nic nie znam poza w/w.

A może warto skusić się na jakiś krem robiony na zamówienie? Coś w stylu "mazidla", ale koniecznie z opcją przygotowania kremu na miejscu, bo ja się nie lubię babrać takimi rzeczami (swoją drogą jak znacie taki sklep w Łodzi albo w Internecie, to dajcie znać).

Zastanawiałam się jeszcze nad wersją kupienia jakiegoś lekkiego kremu (może przeciwzmarszczkowego) do którego przed aplikacją dodawałabym odrobinę płynnej witaminy C - co sądzicie? Ja się na tym nie znam kompletnie i liczę na pomoc/rady. Dzięki!
Witamina C jest rzeczywiście dobrym pomysłem, Polecam Ci używanie witaminy C w płynie w stężeniu 5-10%owym. Znajdziesz ja w prawie każdej aptece. Najlepiej, abyś stosowała ją wieczorem bezpośrednio na skórę (wystarczy kilka kropli), a następnie nałóż krem pielęgnacyjny. Po takiej "kolacji" skóra rano będzie zregenerowana i bardziej pobudzona do życia. Ponadto wit. C reguluje pracę gruczołów łojowych (jednocześnie nawilżając) i delikatnie rozjaśnia, nadając świeży i zdrowy koloryt. Polecam, abyś używała ją na noc, ze względu na to, iż wit. C nieco uwrażliwia skórę na światło słoneczne, nawet w okresie zimowym, gdy jest mniejsze nasłonecznienie.

Edytowane przez AniaLB
Czas edycji: 2013-12-20 o 00:02
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 00:29   #4
SleepySheep
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Warto pomyśleć o serum z witaminą C
Nie eksperymentowałabym tylko zainwestowała w FLAVO C
Krem nie nadaje kolorytu. Krem BB już tak- sama używam tego w odcieniu light z YR, bardzo sobie chwalę.
Nie wiem, może nie dość precyzyjnie się wyraziłam. Nie chodzi mi o taki koloryt jak z podkładem (normalnym czy BB) - wiem, że zwykły krem mi takowego nie zapewni. Chodzi mi o poprawę tego naturalnego kolorytu cery, która jesienią jest zwyczajnie zszarzała.

Jeśli chodzi o witaminę C to mam w szafce Juvit C i zastanawiałam się, czy warto go dodawać do kremu, którym smaruję się na noc?

Stary 2013-12-20, 15:11   #5
AniaLB
Raczkowanie

Właśnie miałam na myśli poprawę naturalnego kolorytu cery. Śmiało możesz dodać te witaminę do kremu, choć moim zdaniem skuteczniejsze działanie będzie,jak najpierw nałożysz bezpośrednio na skórę, a po jej wchłonięciu krem.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 16:10   #6
SleepySheep
Raczkowanie

Ok, dzięki za podpowiedź

Odpowiedz

Tagi
cera tłusta, krem do twarzy, krem energetyzujący

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości