Problem owłosienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-26, 01:45   #1
marko_pol0
Przyczajenie

Red face

Problem owłosienia

Cześć, mam 25 lat i od jakichś już 3 lat zmagam się z problemem włosów na plecach i karku. Próbowałem różnych metod, od woskowania u kosmetyczki, po usuwanie plastrami w domu. Usuwanie usuwaniem, ale w miejscach gdzie były włosy pojawia mi się drobny, czerwony trądzik (np dzień po), a później robią się z tego okropne wypryski, często trudne do usunięcia, po kilku mam już na plecach małe ślady, a w zasadzie blizny. Najgorsze jest to, że jeśli nie mam wyprysków, to mam włosy, jeśli je usunę, to pojawiają się wypryski które jeśli już znikną, to na ich miejsce zdążą już zacząć odrastać włosy. Jedyny okres w roku kiedy jestem w miarę wolny od wyprysków po usuwaniu włosów jest lato, bo gdy opalę sobie plecy, to mam całkiem zdrową i gładką skórę, jednak zimą jest już kiepsko. Moje pytanie: czy lepiej wytrwale woskować np. co miesiąc (jeśli tak, to jak uniknąć wyprysków?), czy może zainwestować w usuwanie laserowe (jeśli tak, to czy naprawdę jest możliwe usunięcie takich włosów na stałe ?). Zaznaczę, że te moje włosy na plecach nie są jakieś szczeciniaste, jednak jeśli nic bym z tym nie robić, to są widoczne wystarczająco, aby stanowić dla mnie ogromny kompleks.
Proszę o rady
marko_pol0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 01:51   #2
holaseniorita
Raczkowanie

Dot.: Problem owłosienia

Mi osobiście nie przeszkadza owlosienie u mężczyzn. Choć jeżeli to dla Ciebie kompleks to depiluj woskiem. Po zabiegu przemyj skórę czymś odkazajacym czy łagodzącym powinno pomoc.

Często na funku jestem, Sorry.
holaseniorita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 01:57   #3
marko_pol0
Przyczajenie

Niestety do tej pory żaden krem/żel mi nie pomógł, również żaden z proponowanych przez kosmetyczkę
marko_pol0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 02:07   #4
holaseniorita
Raczkowanie

A seria kosmetyków biały jeleń?
Sudocrem? Sama nie mam takich problemów ale dziewczyny polecały.
holaseniorita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 02:15   #5
macka
Zadomowienie

Jeśli chcesz usunąć na stałe bez "komplikacji" skórnych - to tylko laser diodowy. Kilka zabiegów i po kłopocie.

Ale serio-po co??? Ja tam wolę włochatych :-P
Może zrób jakaś ankietę wśród kobiet, może się okaże ze to kompleksów powinieneś się pozbyć, a nie włosów???

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
macka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 11:13   #6
xKlaudja
Zakorzenienie

Skoro przy opalonej skórze nie masz takich problemów to moze solarium?
xKlaudja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 11:35   #7
201605161006
Konto usunięte

Albo jakiś lek ziołowy na prostatę, one zmniejszają ilość dihydrotestosteronu dzięki czemu przeciwdziałają rakowi prostaty (jeśli masz dużo owłosienia na ciele, to znaczy że masz dużo dihydrotestosteronu, a to znaczy że masz duże ryzyko wystąpienia raka prostaty), a przy okazji zmniejszają owłosienie ciała, zwiększają owłosienie na głowie, no i w dihydrotestosteron przekształca się testosteron, więc zmniejszenie dihydro, oznacza większą ilosc testosteronu co m.in. daje mozliwosc łatwiejszego wyrabiania masy mięśniowej, większe libido itp. Mi osobisice faceci mocno owłosieni się nie podobają, kojarzą mi się (bez urazy) z szympansami i orangutanami.
201605161006 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 11:37   #8
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Jeśli włoski bardzo Ci przeszkadzają depiluj dalej woskiem, choć jak już jedna z przedmówczyń pisała najskuteczniejszy będzie laser, niestety zabiegi laserowe są dość drogie.
Tak się zastanawiam, choć mogę nie mieć racji może przyczyną owych krostek i wyprysków jest wrastanie włosków. Osłabione włoski po depilacji nie mają ,,siły" przebić się przez skórę i tworzą nieestetyczne zaczerwienienia i ropne krostki. Takie rzeczy zdarzały mi się po depilacji nóg. Poza tym mój chłopak miał tak dopóki nie nauczył posługiwać się golarką elektryczną co sprawiało że działała na twarzy jak depilator (auć!).
Możesz spróbować na to regularnych peelingów/scrubów (to drugie nieco twardsze. U mnie najlepsze efekty przyniósł peeling z kawy domowej roboty i scrub z farony stosowane co drugi dzień. Czasem stosowałam też peeling solny + zaczęłam szczotkować ciało. Chłopak zastosował mój peeling do twarzy + szczoteczka do twarzy. Efekt- żadnych krostek.

Popieram przedmówczynię, ja osobiście też nie przepadam za nadmiernym owłosieniem u mężczyzn.

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2013-12-26 o 11:39
Aaniol_apokalipsy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 19:30   #9
suzeta
Zakorzenienie

A ja tam lubię włochatych .
suzeta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 10:28   #10
donqsia
Zadomowienie

Hej,

Laser będzie najskuteczniejszy-ale przygotuj się na nawet kilkutysięczny wydatek.

Jeśli chodzi o depilację woskiem- obstawiam 3 przyczyny takich zmian po zabiegu (do wyboru):

1. Kosmetyczka nie dezynfekuje skóry przed /po zabiegu (ani swoich rąk) w związku z czym dochodzi do nadkażenia - stąd od razu 1 dzień po zabiegu może być wysyp

2. Wrastające włoski powodują powstawanie krostek

3. Rogowacenie okołomieszkowe,częste u mężczyzn szczególnie w okolicy twarzy czyli tam gdzie często się golą

Wypróbuj kilka sposobów:

1. Kup sobie Octenisept i w domu po zabiegu (przez 2-3dni) przemywaj sobie skórę - w przypadku pleców musisz poprosić kogoś o pomoc,choć preparat jest w spray-u (koszt 20zł za duże opakowanie)

2. Staraj się kilka dni po zabiegu (żeby nie drażnić skóry) wykonywać peeling gruboziarnisty ciała (pleców ile dosięgniesz), wykonuj 1-2 razy w miesiącu. Złuszczenie mechaniczne skóry pomoże osłabionym włoskom przebijać się przez grubą na plecach warstwę naskórka

3. Jeżeli jest to po prostu podrażnienie lub zapalenie okołmieszkowe najlepsza i najskuteczniejsza będzie maść z wit.A (ochronna maść z wit.A p.retimax 1500 to koszt ok.5-6zł) smaruj nią kark i plecy -i tu znów potrzebujesz pomocy 2-3razy dziennie.

Łącząc wszystko to co napisałam, niewielkim kosztem możesz pozbyć się problemu. A jeśli chodzi o opalanie to nie polecam- powoduje pogrubienie skóry więc włosom ciężej jest się przebić, po depilacji może podrażniać skórę a "zasuszenie" zmian po opalaniu skutkuje przebarwieniami i bliznami
donqsia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 13:24   #11
akusia1
Raczkowanie

Polecam laser, niekoniecznie musi być to bardzo duży wydatek, warto poszukać bo ceny są różne. Mam zrobione pachy laserem alexandrytowym i płaciłam 100zł za obie pachy za jeden zabieg. Zabiegi robiłam w odstępach 3 miesięcznych i zrobiłam w sumie 3 zabiegi i włosów prawie już nie mam.

I odradzam depilację woskiem bo takie zmiany są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji woskiem.

Powodzenia
akusia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości