Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja, odżywki, choroby paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-24, 16:01   #1
ooolllkkkaaa
Raczkowanie

Problem z paznokciem :(

Dziewczyny prosze powiedzcie mi jedna rzecz....
Mianowicie jakis miesiac temu przycielam sobie palec w bramie...akurat w miejscu, w ktorym jest paznokiec. Piekielnie bolalo, a nastepnego dnia zrobil sie krwiak Obecnie, gdy krwiaka juz nie ma, w miejscu w ktorym byl, paznokiec wyglada jakby nie przyrastal do skory pod nim... Nie wiem jak to wytlumaczyc dokladnie wiec wklejam robiony przeze mnie rysunek jak to mniej wiecej wyglada...
No i mam pytanie- czy trzeba cos z tym zrobic? czy samo sie to zagoi? czy tak juz zostanie?
ooolllkkkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 16:09   #2
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie
Dot.: Problem z paznokciem :(

sluchaj ja mam dokladnie to samo!! tylko tyle ze u nogi jakis koles stanol mi na noge na festynie . jnie zrobil sie paznokiec co prawda siny ale bolal pieliekielnie. na poczatku muslalam ze mi sie paznokiec wrasta bo w w rogu paznokcia zaczekla wydobywac sie ropa( dokladnie po tej samej stronie co u ciebie:P) pozniej przestala a w tamtym miejscu mam nie przyrosniety do palca paznokiec. mysle ze to zejdzie z czasem jak paznokiec zacznie odrastac
Stary 2005-09-24, 17:13   #3
Cdz
Zakorzenienie

słuchajcie mi kiedyś mama przytrzasnęła rękę drzwiami od samochodu.. paznokieć o dziwo ani się nie uszkodził ani nic.. jedynie był troszkę zaczerwieniony.. po niedługim czasie pojawila się GRZYBICA! nie wiem jak się to stało ale w efekcie brałam antybiotyki (naszczęscie wszystko od dłuższego czasu jest ok- żadnych nawrotów a poznokcie są b. ładne i mocne)

dlatego też radziłabym iśc do dermatologa... nigdy nic nie wiadomo
Cdz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 19:35   #4
ooolllkkkaaa
Raczkowanie

No wlasnie chyba bede zmuszona pojsc do dermatologa...
Cdz- mysle, ze grzybica mogla sie wziac np od tego, ze uszkodzilas sobie paznokiec przy tym przytrzasnieciu i potem przy kazdym myciu sie, zmywaniu naczyn itp mogla zbierac Ci sie pod paznokciem woda, ktora wspomogla zakazenie..... Moge byc w bledzie bo to tylko takie moje przypuszczenia
Stary 2005-09-24, 19:54   #5
TeresaZ
Raczkowanie

Nie straszcie dziewczyny
Nie martw się, schodzi Ci paznokieć, tak jest, gdy zrobi sie krwiak. Mi od biegania zrobił sie czarny paznokieć dużego palca, a potem zauważyłam, że zaczął schodzić. Odkleił się od skórki ale trzymał się na jednym boku. Na wizazu wyczytalam, że paznokcia, który zrobił się czarny trzeba zerwać o zgrozo!! Nigdy w życiu. Żeby go nie zachaczyć i zarwać zaklejałam plastrem i gdy rósł ścinałam go. Nowy sobie spokojnie rośnie ani krzywo ani jakiś zdeformowany.
Koleżanka parę dni temu tak walnęła, że ma czarny a nawet się jej rusza. Poszła do lekarza i babka powiedziała, że ma sobie kupić w aptece jakiś płyn odkażający bez recepty, a poza tym ma nic nie robić.
Nie przejmuj się, będzie dobrze.
TeresaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 21:37   #6
eklerka
Zakorzenienie

Będzie dobrze . W zeszłe wakacje kopnęłam niechcący bosą stopą w żelazko i zerwałam 1/3 tej różowej części paznokcia. Dziś już nawet nie pamiętam, który to paznokieć i nie da się tego rozpoznać. Odrósł i wygląda normalnie.
eklerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:14   #7
kroofk@
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez TeresaZ
Żeby go nie zachaczyć i zarwać zaklejałam plastrem i gdy rósł ścinałam go. Nowy sobie spokojnie rośnie ani krzywo ani jakiś zdeformowany.
Ja miałam dokładnie to samo z paznokciami (u paluchów lewej i prawej stopy), tylko nie pamiętam, jak to sięstało. Większy problem był u prawej stopy. Same nie chciały się poprawiać, więc ścięłam całą chorą część paznokcia i wyrosły zdrowe. Teraz nie widać nic. I po ścięciu zakleiłam plasterkiem, żeby nie chaczyć (wkońcu brak było większej połowy paznokcia, a u drugiej stopu rogu).
Poradzisz sobie. Trzymam kciuki

kroofk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 16:45   #8
ooolllkkkaaa
Raczkowanie

Dzieki Dziewczyny za rady i slowa wsparcia
Stary 2008-04-20, 14:42   #9
ewwelinciaaa
Przyczajenie

hej mam podobny problw tamym roku zostałam zdeptana niechcaco i moje dwa paluchy sa czarne ;/;/ nie wiem co mam robić mozna je wyrwac? bo juz tyle czasu mineło a moje paznokcie odrosły bardzo malutko ;/;/
ewwelinciaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:38   #10
czupaczups
Przyczajenie

eh i ja mam ten sam problem. Pare tygodni temu wybrałam sie na impreze w niewygodnych butach i teraz mam za swoje. Oba duże palce u nóg mam czarne (nie całe tylko pół jednego i pół drugiego paznokcia) też nei weim co mam z tym zrobić bo najciekawsze ze paznokcie w ogóle mi nie schodzą ale mocno trzymają sie na swoim miejscu. zbliża się lato wiec zrywanie niewchodzi w grę czekaja mnie w takim razie kryjące kolorki..
czupaczups jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 19:41   #11
czeklitmusse
Raczkowanie

odświeżam wątek
a wiec mam ten sam problem paznokieć u nogi jest juz czarny od 2 msc
a wiecie co jest najgorsze?! że ten krwiak sie powieksza wraz ze wzrostem paznokcia a ja chce niedługo sanadałki ubrać chyba sie załamię wogole mi to zejsć nie chce... mówili mi własnie ze paznokieć zacznie schodzić ale mi jak narazie nic nie schodzi i nic nowego nie odrasta...
kurde...

Rekonstrukcja

Jeśli ja jestem twoim snem, to ty jesteś moim

czeklitmusse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:45   #12
addictedtofashion
Raczkowanie

ponownie odświeżam wątek
ja mam ten sam problem, po imprezie stało mi sie coś takiego, ze paznokieć z jednego palucha jest czarny, a drugi taki... hmm.... brązowy, w sumie w kolorze siniaka. Teraz w tym czarnym zrobila mi sie szczelina, tam, gdzie powinien odrastać-wiec chyba szykuje sie do schodzenia...
bylam w lutym u dermatologa, powiedziala mi, że nic sie z tym nie robi i że latem moge go pomalować. Ale skoro teraz zrobila sie szczelina, to chyba jednak nie powinnam go malować? nic innego mi nie pozostanie, jak szukac sandałków z zakrytymi palcami
Stary 2010-04-08, 21:19   #13
czupaczups
Przyczajenie

pisałam w tym wątku ponad rok temu bo też miałam taki problem z paznokciem. początkowo tak jak pisałam paznokieć twardo trzymał się palucha a pod nim zbierała się ropa. Później ropa stwardniała i wyszła spod paznokcia, w efekcie czego między skórą a paznokciem została mi luka. paznokiec i tak sie trzymał bo siniak nie był na całej jego powierzchni. nic z nim nie robiłam, po prostu mi odrósł a tą luką się nie przejmowałam
czupaczups jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości