Plamy na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-29, 16:10   #1
Miss Magda
Przyczajenie

Plamy na udzie

Witajcie Kochane!
Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc...

Od kiedy pamiętam zawsze miałam "coś" na zewnętrznej stronie uda... Te ciemniejsze od mojej skóry plamy są okropne... Z daleka ich tak ostro nie widac, ale z liska - załamka. Byłam u dermatologa, ale ta nic... - publiczna służba zdrowia. :/ Huh... Chcę pójśc do prywatnego dermatologa, ale nigdzie w moim mieście - Białymstoku nie mogę dobrego znaleźc..

A może któraś z Pań wie co to mogłoby byc? I jak to wyleczyc?
Miss Magda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:17   #2
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Plamy na udzie

masz mozliwosc zrobienia zdjecia? na poczatku jest spis dermatologów i kosmetyczek oze cos znajdziesz? mozesz przesłac zdjecie?bedzie mi łatwiej ocenic
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 15:41   #3
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Plamy na nogach jak "mozaika"

Hej dziewczyny. Od jakiegoś czasu jesli tylko nawet lekko się opalę to wyglądam jak krowa:/ Ta opalenizna na nogach wyłazi w postaci takiej "mozaiki" (?) Która staje się coraz bradziej widoczna... Zasstrzegam że nigdzie indziej nie mam tego, ani na rękach ani na brzuchu nigdzie... Na nogach też w miejscu którego nie gole o dziwo też nie mam?
To wygląda trochę jak plamy... nie wiem co mam z tym zrobić, pomóżcie mi bo to wygląda ochydnie. Jesli chcecie to zamieszczę zdjęcie Wiem wiem, zaraz powiecie żebym zrezygnowała z opalania aczkolwiek ja nie uważam aby to był dobry pomysł, zrezygnowac i po sprawie. Chciałabym jakoś rozwiązać ten problem
Aha, część plam zrobiła się kiedy używałam serum do ciała i to na pewno od tego, ale na łydkach? skąd by się mogły wziąć... ?
Stary 2008-06-10, 15:59   #4
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari
Dot.: Plamy na nogach jak "mozaika"

idź do dermatologa.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 16:10   #5
furby
Raczkowanie

GG do furby
Dot.: Plamy na nogach jak "mozaika"

Ja miałam tak jakieś 2 lata temu, ale na twarzy.
Mega mocno byłam opalona, bo spędziłam 3 tygodnie nad morzem.
Przez ten czas wszystko było względnie ok, a po powrocie po jakims tyg, za kazdym razem gdy wyszlam na slonce robily mi sie 'ciapki'. Im wiecej slonca, tym bardziej widoczne.
Poszlam do kosmetyczki ktora potraktowala mnie kwasami.
4 zabiegi po 50 zł i zeszło- wraz z opalenizna;/
Nie wiem czy to to samo, ale podobnie.
Stary 2012-05-07, 22:59   #6
Galijka
Wtajemniczenie

Plamy na udach po wosku

Tydzień temu depilowałam u kosmetyczki uda woskiem. Pierwszy raz. Wszystko poszło sprawnie i bezboleśnie. Po powrocie do domu na jednym udzie zauważyłam (nie dało się nie zauważyć ) duże czerwone placki. Pomyślałam ok, widocznie podrażnione. Za dzień, dwa zejdzie. Ale mija tydzień a te plamy nadal są, dużo bledsze ale są. Nie bardzo mi to pasuje na jakieś poparzenie bo tak jak mówiłam, nic nie piekło, nic nie bolało. Szukając w googlach podobnych objawów spotkałam się ze stwierdzeniem, że może być to zerwany naskórek ale niewiele więcej można poczytać na ten temat.
Myślicie, że to faktycznie może być kwestia naskórka? Jeśli tak to wina kosmetyczki czy np. mojej zbyt wrażliwej skóry? Smarowanie alantalem żelem wystarczy? No i przede wszystkim: kiedy mi to zejdzie??

http://www.centaurus.org.pl/

Cmentarz dla zwierząt

Galijka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 09:04   #7
swiatkosmetykow
Raczkowanie

Dot.: Plamy na udach po wosku

.............

Edytowane przez swiatkosmetykow
Czas edycji: 2012-05-22 o 07:41
swiatkosmetykow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:54   #8
Galijka
Wtajemniczenie

No ja się właśnie dlatego zastanawiam czego to wina, mojej skóry czy kosmetyczki. Bo jeżeli kosmetyczki to poszukam innej (już nawet wypatrzyłam sobie salon) ale jeśli mojej skóry to będę musiała ogólnie zrezygnować z depilacji i tak jak mówisz radzić sobie jakoś sama.
Przy czym u mnie to nie wygląda jak siniaki, sama nie wiem do czego to porównać... bardziej jak takie pozostałości po oparzeniach... mam wrażenie, że na powierzchni zaczyna mi się robić taka jasno-brązowa powłoka chyba przejdę się dzisiaj do niej i zobaczymy co mi powie bo po prostu chciałabym wiedzieć czego to wina...
a co do Twojej depilacji to trzeba się cieszyć, że wyszło Ci to tylko w okolicach bikini a nie na całym ciele

Cmentarz dla zwierząt

Stary 2012-05-08, 20:16   #9
Karolcia_88
BAN stały

czy ktoś wspomoże przyszłą mamusię ? kliknij i zagłosuj na ten link. proszę o pomoc

[reebok_b]592474[/reebok_b]
Karolcia_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:48   #10
Galijka
Wtajemniczenie

Na zakończenie mojego tematu... byłam u kosmetyczki, powiedziała mi, że to zdarty naskórek. Nie przejęła się tym zbytnio a na moje pytanie czy to zejdzie odpowiedziała: "mam nadzieję" To by było na tyle w tym temacie

Cmentarz dla zwierząt

Stary 2013-12-27, 21:50   #11
NataDiana01
Przyczajenie

Plamy na nogach

Witajcie kochani!
Mam 15 lat i od dziecka bardzo lubiłam w każde wakacje jechać na wieś u dziadków. Niestety codziennie do późna biegałam na zewnątrz na polu, łące, przez co miałam bardzo dużo bąbli po komarze na ciele. Teraz, kiedy jestem już starsza, na szczęście, kiedy komary się pojawią, szybciutko wracam do domu. Nie to, co było dawniej.
Kiedy byłam mała nigdy nie stosowałam preparatu przeciw komarom, więc trudno było mi pozbyć tych natrętnych komarów.

Teraz mam kilka plam po tych bąblach, jednak są już trochę blade, ale widoczne. Nie stosowałam obecnie żadnych preparatów przeciw tych kilkuletniom bąblom na nogach, więc nie jestem po licznych kuracjach, zabiegach itp.
Znacie jakieś dobrą maść, która pomaga zakryć nie tylko plamy, ale i także wszelkie niedoskonałości ( zabarwienia szczególnie! ) na nogach?
NataDiana01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 20:41   #12
AniaLB
Raczkowanie

Dot.: Plamy na nogach

Przypuszczam, że po bąblach pojawiły Ci się blizny, więc obawiam się, że maść czy krem na blizny może tutaj nie pomóc. Sprawdzają się raczej przy świeżych bliznach. Jeżeli są to mocno widoczne zmiany to poleciłabym złuszczanie laserem frakcyjnym lub kwasem trójchlorooctowym czy glikolowym o wysokim stężeniu. Ale do tego typu zabiegów kwalifikuje tylko lekarz, więc jeśli te zmiany bardzo Ci przeszkadzają to polecam wizytę u dermatologa, który zajmuje się dermatologia estetyczną.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości