Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-27, 21:26   #1
Gotowana Kukurydza
Przyczajenie

Dystans do siebie - pomożecie?

Cześć wszystkim,

chciałabym prosić Was o radę w pewnej kwestii. Mianowicie, nie posiadam tego czegoś, o czym jest mowa w tytule wątku. Tzn. kiedyś być może już bardziej, ale teraz chyba już nie czuję się ze sobą dobrze, na tyle, żeby owy dystans posiadać..

Może macie jakiś sposób, jak zluzować i obśmiać siebie?
Albo podajcie przykłady, jak Wy albo ludzie, których znacie, demonstrują tytułowy dystans do siebie?

Jestem obecnie strasznie poważna, drażliwa, łatwo mnie urazić, i pomyślałam sobie, jak byłoby mi super i łatwo, gdybym tak obśmiała wszystko to, czym się martwię, wszystkie słowa, które mnie dotknęły, siebie, wszystko kupa trosk uleciałaby w przestworza, a ja chodziłabym mniej przygnieciona!
Czasem mi się to udawało, ale to było tak dawno temu, że już nie pamiętam..

Podajcie proszę jakieś przykłady dystansu do siebie, to go zapewne w ten sposób załapię i może jakoś przyswoję.
Gotowana Kukurydza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 21:54   #2
ulicznica
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Dystans do siebie - pomożecie?

Tak, upić się - to pozwoli Ci nie brać wszystkiego do siebie

A tak szczerze, to wydaje mi się, że to cecha, którą albo się ma, albo nie - jak np poczucie humoru, a zmiana czy jej nabycie następuje w wyniku jakichś doświadczeń, a nie na siłę, bo tego akurat chcemy.

Robisz coś, żeby się zrelaksować i zresetować - uprawiasz np jakiś sport? To pozwala spojrzeć na problemy z boku i trochę je zmniejsza w głowie.

Biżu i ciuchy M, L, XL

Książki, muzyka, filmy

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 23:13   #3
marzycielka_
Raczkowanie

Wiesz co to zalezy od człowieka, czy potrafi się śmiać sam z siebie, ja jestem zakompleksiona, ale czuję że ostatnio coraz mniej; coraz bardziej się otwieram i z czasem też nauczyłam się śmiać sama z siebie, czasami mówię o sobie niezbyt dobrze i znajomi mnie za to linczują, bo jak tak mozna przeciez to nie prawda że jestem taka, śmaka czy owaka. Wiem że takie patrzenie na siebie z dystansem, pozwala byc pewniejszym siebie, widzisz swoje wady i starasz się je eliminować.

Chcesz przykład jak zademostrować dystans do siebie? Siostra mi mówi: ale masz duzy brzuch a ja jej na to: noo wiem ale uwierzysz że kiedys bede miec jeszcze większy jak bede w ciązy
marzycielka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 23:14   #4
suzeta
Zakorzenienie

Boże ile ja bym dała żebyś mogła mieć taki dystans do siebie jaki ja mam do siebie. Mnie wogóle ciężko wyprowadzić z równowagi albo obraźić. Poprostu radze wyluzować i nie przejmować się wszystkim i każdym do okoła. Wież mi , że z wiekiem dystans przyjdzie sam
. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Edytowane przez suzeta
Czas edycji: 2013-12-27 o 23:17
suzeta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 00:55   #5
chwast
Zakorzenienie

Wiesz co to jest ciężki temat... i wcale nie chodzi o to, że to się ma albo nie. Bo ja np do któregoś roku życia byłam straszna ciapa, nic sama powiedzieć, nic załatwić, jeden wzrok czy nawet nie krytyczna uwaga a ja stres, przeżywanie, zły humor... no koszmar.
Teraz faktycznie bardzo ciężko mnie urazić tzn zwykłej osobie nie zdarzyło się to od kilku lat jeszcze nigdy. Głównie dlatego, że np jestem pewna siebie i dobrze wiem, że to co mówię/mam/robię jest ok :P (oczywiście mówię o sytuacjach gdy serio tak jest i ktoś po prostu jest dziwny i mu się nudzi więc postanawia kogoś obśmiać czy coś. )
Nie wiem skąd mi się to wzięło... chyba po prostu wraz z takim bardziej dorosłym życiem no jakaś praca, latanie samemu wszędzie...

14592
chwast jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 01:02   #6
Joline
BAN stały

Wg. mnie dystans do siebie jak i pewność siebie przychodzą wraz z sukcesami.. a sukcesy biorą się z ciężkiej pracy.
To tak samo jak zakochana kobieta promienieje, jest piękniejsza - to się dzieje naturalnie
Joline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 02:38   #7
kikunga
Zadomowienie

Śmiej się z prostych rzeczy,powiem Ci ulubiny kawał mojego faceta "idzie Kinga i się nie potyka" często mi go mówi gdy akurat jak zawsze zrobię coś niezdarnego.
Spójrz na siebie i zobacz z czym Ci się coś kojarzy,jest dużo rzeczy takich,odrobina wyobraźni
Może zaproponuj komuś z otoczenia by czasami pożartował z Tobą.Np z moim tak sobie ciśniemy
Ja:dobra zamknij dupe
On:a Ty cipke
Ja:chyba Twoją!
Czasem jak już bardzo pociśnie to rzucam czymś w Niego ale ja się rzucam.
Jest wiele możliwości
Stary 2013-12-28, 08:30   #8
ridja devojka
Zakorzenienie

Sama mam podobny problem. Z tym, że teoretycznie nie jestem zahukana i wystraszona, schowana w sobie. U mnie pewność siebie to sinusoida, czasami potrafię sama z siebie żartować, czasami jestem przewrażliwiona. Nie wiem skąd się to bierze. Może jak sama żartuję z siebie to wybieram te tematy, które są mimo wszystko dla mnie bezpieczne?
Kiedy ktoś ze mnie zażartuje czasami się zaśmieję, ale zwykle bardzo mnie to boli. Średnio mi nawet wychodzi ukrywanie tego, chociaż się staram.

10/2014
Paul Wade, Skazany na trening

ridja devojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 08:41   #9
freelancerka
Raczkowanie

Można się tego nauczyć. Mi sukcesy bardzo w tym pomogły, oraz nakierowanie uwagi i energii w życiu na konkretne działania, które widać, że przynoszą rezultaty. To mi dodało ogromnego "poweru" . Kiedyś wieloma rzeczami się przejmowałam, ale też niewiele miałam tak wewnętrznie, teraz za to niewiele mnie rusza, jeśli chodzi o jakieś "ataki" z zewnątrz. Choć ciągle zdarzają się słabsze chwile, ale szybko to mija. Zbyt dużo znaczą dla mnie inne rzeczy, mam też duże oparcie w wierze.
freelancerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 09:22   #10
Kaolit
Raczkowanie

Tak naprawdę szczere i naturalne żartowanie z siebie przychodzi, gdy ma się ugruntowane, silne poczucie wlasnej wartosci wiec warto poswiecac czas i inwestować w budowanie go: być pewną swoich dobrych cech charakteru i zalet, ze mozesz zrobic z siebie idiotke publicznie i w niczym nie umiejsza to Twojemu mysleniu o sobie

dystans do siebie pozwala tez na radzenie sobie z krytyka, poniewaz zadne opinie negatywne na Twoj temat nie sa w stanie Cie urazic tak naprawde, ani dotknac to jest super sprawa.

moze zacznij cwiczenia od wrzucenia smiesznego zdjecia na fejsa
Kaolit jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości