Rękawiczki jednorazowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-29, 23:07   #1
The Quiet One
Raczkowanie

Rękawiczki jednorazowe

W moim zawodzie często będę korzystać z rękawiczek jednorazowych, a te niestety nie wpływają korzystnie na moje dłonie. Do skóry wystarczy dobry krem, ale z paznokciami jest trudniej. Przy dłuższej pracy 3-4 warstwy lakieru (baza-lakier-utwardzacz) odpryskują, odpryskują odżywki, a paznokcie „bez niczego” po prostu się rozdwajają. Próbowałam różnych materiałów, z pudrem, bez pudru – efekt zawsze ten sam (pomijam już fakt, że w pracy nie będę miała takiego wyboru). Potrzebuję ładnych dłoni, bo będę również pracować z klientem.
Jak sobie radzić, używając rękawiczek na co dzień?

(Mam nadzieję, że temat się nie powtarza.)

Quiet,
Please

The Quiet One jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 00:11   #2
marcelinka_20
Przyczajenie

Dot.: Rękawiczki jednorazowe

Moje dłonie zachowują się dokładnie tak samo...! Podbijam temat! Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Nitrylowe/lateksowe/winylowe? Pozdr!
marcelinka_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 12:25   #3
AgaGiraffe
Rozeznanie

Miałam dokładnie ten sam problem z paznokciami, pracując fizycznie przez dwa tygodnie, cały czas w takich rękawicach. Paznokcie po powrocie z pracy były w opłakanym stanie- rozdwojone od połowy paznokcia, no wierzchnią warstwę można było po prostu zdzierać do połowy. Dodam, że z natury moje paznokcie również są raczej słabe. W przyszłym roku też prawdopodobnie mnie to czeka, dlatego zainteresował mnie ten temat. Jeżeli ktoś wie jak temu zapobiec, bardzo proszę o rady!
Stary 2014-01-02, 21:02   #4
The Quiet One
Raczkowanie

Nikt nic nie wie?

Na polskich stronach nie znalazłam absolutnie nic na ten temat. Po angielsku w zasadzie tyle co nic: dobry krem (ponoć są specjalne dla osób używających rękawiczki – nie wiem czy u nas też są takie dostępne) i grubsza warstwa na noc, suplementy typu włosy-skóra-paznokcie z biotyną, dokładne suszenie dłoni przed nałożeniem rękawiczki, ściąganie rękawiczek co pół godziny choćby na kilka minut, odżywki wzmacniające (zwłaszcza proteinowe) i olejki do paznokci.

Do tej pory nie próbowałam jeszcze suplementów i olejków. Reszta nie rozwiązuje mojego problemu: krem cudów nie zdziała, pomimo osuszenia dłoni zaraz mam mokro w rękawiczce i nie ma opcji zdejmowania ich co pół godziny. Malowałabym paznokcie odżywką nawet codziennie, ale schodzi już po godzinie; pójdę do klienta a tu odpryski do połowy paznokcia?

Quiet,
Please

Stary 2014-01-05, 01:53   #5
beautywomen
Przyczajenie

Mi się sprawdzają nitrylowe albo winylowe.Lateks śmierdzi i reka poci sie najbardziej
beautywomen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:11   #6
Roszpunka34
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Roszpunka34

też mam ten problem mam alergię kontaktową , na masę rzeczy jestem uczulona , winylowe i lateksowe odpadają , bo źle działają u mnie tak jak u Was na paznokcie , ale i fatalnie na skórę
Będę śledzić ten wątek , może ktoś nas poratuje
Roszpunka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 21:03   #7
The Quiet One
Raczkowanie

Już trzy miesiące regularnie śmigam w rękawiczkach, nieraz po 7 godzin dziennie. Spostrzeżenia:
- Nic tak nie niszczy moich rąk i paznokci jak lateks.
- Rękawiczki winylowe są niewygodne i szybko się dziurawią.
- Najlepiej spisały się rękawiczki nitrylowe.
- Puder pogarsza sprawę bez względu na materiał.
- Łatwiej utrzymać w dobrym stanie krótsze paznokcie.

Przez jakiś czas obowiązkowo musiałam korzystać z rękawiczek lateksowych – bardziej doświadczone koleżanki podsunęły mi rozwiązanie: pod lateks wystarczy założyć drugie rękawiczki, z materiału, który bardziej nam odpowiada. Nie jest idealnie, ale oszczędza mi to jeszcze gorszych doznań.

Quiet,
Please

Stary 2014-06-02, 00:21   #8
CzarnaMaciejka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez The Quiet One Pokaż wiadomość
Już trzy miesiące regularnie śmigam w rękawiczkach, nieraz po 7 godzin dziennie. Spostrzeżenia:
- Nic tak nie niszczy moich rąk i paznokci jak lateks.
- Rękawiczki winylowe są niewygodne i szybko się dziurawią.
- Najlepiej spisały się rękawiczki nitrylowe.
- Puder pogarsza sprawę bez względu na materiał.
- Łatwiej utrzymać w dobrym stanie krótsze paznokcie.

Przez jakiś czas obowiązkowo musiałam korzystać z rękawiczek lateksowych – bardziej doświadczone koleżanki podsunęły mi rozwiązanie: pod lateks wystarczy założyć drugie rękawiczki, z materiału, który bardziej nam odpowiada. Nie jest idealnie, ale oszczędza mi to jeszcze gorszych doznań.
Dzięki, że przedstawiłaś swoje spostrzeżenia Fakt, lateks plus puder w nich dosłownie niszczy paznokcie i dłonie w mgnieniu oka... A czy rękawiczki nitrylowe/winylowe z którymi się zetknęłaś były pudrowane?
CzarnaMaciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 07:29   #9
The Quiet One
Raczkowanie

Używałam i z pudrem, i bez. Z pudrem są beznadziejne - odradzam. Bezpudrowe nie czynią takiego spustoszenia na dłoniach i łatwiej zmyć ich zapach.

Quiet,
Please

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości