Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-01, 15:38   #1
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Moja dziewczyna chce mnie zostawić-pół roku na Erasmusie...

Cześć, jak widać po nazwie profilu jestem chłopakiem. Mam nadzieję, że mi pomożecie, może pomożecie mi zrozumieć zachowanie mojej dziewczyny...

Jesteśmy razem prawie 2 lata - było lepiej, było gorzej, ale wciąż jesteśmy razem. Jak ją poznałem (jako kolega) wiedziałem, że interesowała się Erasmusem. Składała nawet papiery, zdała egzamin językowy, ale dziekan się nie zgodził i nie pojechała.

Składając jej życzenia noworoczne, o północy, powiedziałem, że chcę żebyśmy za rok razem świętowali sylwestra. Ona na to "ja też mam taką nadzieję, gdzieś pod ciepłym niebem Lizbony" coś takiego.

No to się wkurzyłem... Ja wiem, że się tym interesuje. Często łaziła na imprezy gdzie byli Erasmusi, ale nie podobało mi się to, to ograniczyła się to bycia ich Mentorem - i to tylko dziewczyn. Odbiera je z lotniska, pokazuje miasto, uczelnię. Jak tylko trafi na jakiegoś Francuza od razu ooooo Francuz i sobie rozmawiają. Szlag mnie trafia.

Teraz coś mówiła, że chce wyjechać-ale ja jej jasno dałem do zrozumienia. Nie wyobrażam sobie związku na odległość na pół roku! Ja tu zostanę, a ona na plaży będzie balować z jakimiś Hiszpanami, Turkami... Czy ona byłaby zadowolona, gdybym na pół roku ją zostawił i wyjechał bawić się z Greczynkami, Włoszkami? Wiadomo, co się dzieje na Erasmusie. Ona mi mówi o podszkoleniu języka [ma bzika na punkcie francuskiego], o nauce po angielsku, o poznaniu kultur. Ale wiadomo, że to jest jedna wielka orgia, codzienne imprezy, nawet nie będzie pamiętać której nocy mnie zdradziła... Co ona mi kłamie o nauce... Na Erasmusie człowiek się nie uczy. Zresztą spójrzcie na tych ludzi co do nas przyjeżdżają-ciągłe imprezy, orgie.

Jak jej przemówić do rozsądku? Kocham ją i nie chcę jej stracić! Dla mnie pół roku to wieczność... Dałem jej warunek-ja albo Erasmus, ale ona w ogóle się tym nie przejmuje!

Edytowane przez zwyczajny_chlopak
Czas edycji: 2014-01-01 o 15:39
zwyczajny_chlopak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:43   #2
aer
O RLY?

Dot.: Moja dziewczyna chce mnie zostawić-pół roku na Erasmusie...

Cytat:
Napisane przez zwyczajny_chlopak Pokaż wiadomość
Cześć, jak widać po nazwie profilu jestem chłopakiem. Mam nadzieję, że mi pomożecie, może pomożecie mi zrozumieć zachowanie mojej dziewczyny...

Jesteśmy razem prawie 2 lata - było lepiej, było gorzej, ale wciąż jesteśmy razem. Jak ją poznałem (jako kolega) wiedziałem, że interesowała się Erasmusem. Składała nawet papiery, zdała egzamin językowy, ale dziekan się nie zgodził i nie pojechała.

Składając jej życzenia noworoczne, o północy, powiedziałem, że chcę żebyśmy za rok razem świętowali sylwestra. Ona na to "ja też mam taką nadzieję, gdzieś pod ciepłym niebem Lizbony" coś takiego.

No to się wkurzyłem... Ja wiem, że się tym interesuje. Często łaziła na imprezy gdzie byli Erasmusi, ale nie podobało mi się to, to ograniczyła się to bycia ich Mentorem - i to tylko dziewczyn. Odbiera je z lotniska, pokazuje miasto, uczelnię. Jak tylko trafi na jakiegoś Francuza od razu ooooo Francuz i sobie rozmawiają. Szlag mnie trafia.

Teraz coś mówiła, że chce wyjechać-ale ja jej jasno dałem do zrozumienia. Nie wyobrażam sobie związku na odległość na pół roku! Ja tu zostanę, a ona na plaży będzie balować z jakimiś Hiszpanami, Turkami... Czy ona byłaby zadowolona, gdybym na pół roku ją zostawił i wyjechał bawić się z Greczynkami, Włoszkami? Wiadomo, co się dzieje na Erasmusie. Ona mi mówi o podszkoleniu języka [ma bzika na punkcie francuskiego], o nauce po angielsku, o poznaniu kultur. Ale wiadomo, że to jest jedna wielka orgia, codzienne imprezy, nawet nie będzie pamiętać której nocy mnie zdradziła... Co ona mi kłamie o nauce... Na Erasmusie człowiek się nie uczy. Zresztą spójrzcie na tych ludzi co do nas przyjeżdżają-ciągłe imprezy, orgie.

Jak jej przemówić do rozsądku? Kocham ją i nie chcę jej stracić! Dla mnie pół roku to wieczność... Dałem jej warunek-ja albo Erasmus, ale ona w ogóle się tym nie przejmuje!

Na miejscu Twojej dziewczyny rzekłabym jedynie adieu! i wyjechała na Erasmusa
aer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:44   #3
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Dlaczego? Jakby Twój chłopak nagle wyjechał na Erasmusa do Portugalii nie byłabyś zadowolona... Postaw się w mojej sytuacji.
Stary 2014-01-01, 15:46   #4
Eva2
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
o to to!
jak znajoma chciała jechać na erasmusa chłopak też kazał jej wybierać - wybrała erasmusa i bardzo dobrze na tym wyszła
Eva2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:48   #5
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Eva2 Pokaż wiadomość
o to to!
jak znajoma chciała jechać na erasmusa chłopak też kazał jej wybierać - wybrała erasmusa i bardzo dobrze na tym wyszła
Pół roczna impreza, albo koniec poważnego związku (planujemy przyszłość razem) to dobre wyjście?

Próbuję zrozumieć, dlaczego chce zmienić nasze wspólne życie na jakiś wyjazd który nic jej nie da... Straci semestr na uczelni, będzie miała problemy z obroną pracy magisterskiej. Pół roku bez rodziny, mnie... Czemu ona chce mnie zostawić? Co w tym wyjeździe jest takiego fascynującego? Na imprezy może chodzić w Warszawie.

Edytowane przez zwyczajny_chlopak
Czas edycji: 2014-01-01 o 15:50
Stary 2014-01-01, 15:49   #6
Leszy
Zakorzenienie

Cytat:
Dlaczego? Jakby Twój chłopak nagle wyjechał na Erasmusa do Portugalii nie byłabyś zadowolona... Postaw się w mojej sytuacji.
To jak nic musi być troll

Ale niech będzie że nie. Nie macie co być razem, kompletnie jej nie ufasz, pół roku wyjazdu to jest nic, do tego stawiasz jej bzdurne ultimatum. Chleba z tej mąki nie będzie.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:50   #7
niusiak25
Zadomowienie

Masakra mam nadzieję, że twoja dziewczyna zmieni zdanie. Może zaproponuj jej jakiś kompromis może wspólny wyjazd ale np. w wakacje wtedy podszkoli język i będziecie razem

Twój pot, Twój ból, Twoje łzy - ich zazdrość.
niusiak25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:51   #8
Bananalama
jestę wieszczę

Wpisy w blogu: 2

troll noworoczny

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:53   #9
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
troll noworoczny
Nie, nie jestem trollem. Taka sytuacja ma miejsce. Po prostu ciągle czytacie o narzekaniu dziewczyn na facetów, a jak facet opisze swoją dziewczynę, która źle się zachowuje, nie możecie tego przyjąć do świadomości...

Nie wiem co zrobić, żeby zmieniła decyzję. Mamy wspólnych znajomych i ciężko im wypowiadać się o tym...
Stary 2014-01-01, 15:55   #10
zmieszany_facet
Rozeznanie

Niestety, ale tak zazywczaj bywa. Erasmus kończy związki. nie ma co ukrywac, że rózne rzeczy dzieją się na takiej wymianie, pokus wiele i dziewczyna naprawde musi byc wierna, zeby do niczego nie doszło. Sytuacja fatalna autorze. Ona jest tak nakrecona na Erasmusa, że watpie, aby z niego zrezygnowała, a szansa na to, że Ciebie zdradzi jest więcej niż prawdopdoobna. Moja była zdradzała mnie, a wyleciała za ocean do pracy, ale miała kontakt z młodymi ludzmi, sporo imprez... i sie okazała suką jakich mało... Erasmus jest niestety głownie dla ludzi wolnych... Zabraniajac bedziesz tyranem, nie zabraniajac i godzac sie na jej wyjazd, po prostu sfiksujesz. Zastanwia mnie tylko dlaczego twoja dziewczyna ma tak bardzo w poważaniu twoje uczucia. Widzi, że sie boisz tego wyjazdu, widzi, że nie będziesz mógł spokojnie spać. Jest w związku, więc albo niech z Tobą zerwie, aby miec wolna reke... albo musicie powaznie pracowac nad tym, aby ona nie nadwyrezala Twojego zaufania w czasie wyjazdu
zmieszany_facet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:55   #11
Bananalama
jestę wieszczę

Wpisy w blogu: 2

jeżeli to prawda, gorąco jej kibicuję, żeby Cię rzuciła i jechała

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:56   #12
zakonna
Naczelna Nastolatka

ale dlaczego ona ma zrezygnować z ważnego doświadczenia życiowego? jesteście przyspawani do siebie czy jak, że nie możecie być osobno przez kilka miesięcy??
Stary 2014-01-01, 15:56   #13
zmieszany_facet
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
To jak nic musi być troll

Ale niech będzie że nie. Nie macie co być razem, kompletnie jej nie ufasz, pół roku wyjazdu to jest nic, do tego stawiasz jej bzdurne ultimatum. Chleba z tej mąki nie będzie.
Ja swojej byłej ufałem i to bezgranicznie, tez mówiłem, że wyjazd na 3 miesiące to nic... teraz zostałem naprawdę z rozwaloną psychiką i brakiem zaufania do jakiejkolwiek kobiety
zmieszany_facet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 15:58   #14
zakonna
Naczelna Nastolatka

jak ma zdradzić albo rzucić to zrobi to zarówno w Koziej Wólce jak i w Madrycie.
Stary 2014-01-01, 15:59   #15
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Niestety, ale tak zazywczaj bywa. Erasmus kończy związki. nie ma co ukrywac, że rózne rzeczy dzieją się na takiej wymianie, pokus wiele i dziewczyna naprawde musi byc wierna, zeby do niczego nie doszło. Sytuacja fatalna autorze. Ona jest tak nakrecona na Erasmusa, że watpie, aby z niego zrezygnowała, a szansa na to, że Ciebie zdradzi jest więcej niż prawdopdoobna. Moja była zdradzała mnie, a wyleciała za ocean do pracy, ale miała kontakt z młodymi ludzmi, sporo imprez... i sie okazała suką jakich mało... Erasmus jest niestety głownie dla ludzi wolnych... Zabraniajac bedziesz tyranem, nie zabraniajac i godzac sie na jej wyjazd, po prostu sfiksujesz. Zastanwia mnie tylko dlaczego twoja dziewczyna ma tak bardzo w poważaniu twoje uczucia. Widzi, że sie boisz tego wyjazdu, widzi, że nie będziesz mógł spokojnie spać. Jest w związku, więc albo niech z Tobą zerwie, aby miec wolna reke... albo musicie powaznie pracowac nad tym, aby ona nie nadwyrezala Twojego zaufania w czasie wyjazdu
Właśnie takie wyjazdy się tak kończą... Ona mówi, że jest inna, że mnie nie zdradzi, ale każdemu odbija na Erasmusie. Ma gdzieś nasz związek i to mnie boli...

Jakie doświadczenie życiowe? A czy ona nie może tego doświadczenia zdobywać tutaj, w Warszawie, ze mną? Musi w Portugalii? Czego ona się tam nauczy? Robić drinki i nie powiem co jeszcze?
Stary 2014-01-01, 16:00   #16
ladymezmerize
Raczkowanie

Sama byłam bez chłopaka siedząc w domu 4 miesiące, gdy wyjechał za granicę, dzwonił, pisał nawet nie było mowy o rozstaniu. wrócił i jest okej.
Zerwij z nią i niech dziewczyna jedzie spełniać swoje marzenia i pasje, nie oglądając się na takiego buca, który już osądził, że jego dziewczyna będzie go zdradzała jak popadnie i z kim popadnie na orgiach.
Ps. fajne masz zdanie o swojej dziewczynie, którą ponoć kochasz.

Moje fotografie <~~~

ladymezmerize jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:02   #17
Mick
Rozeznanie

pomyłka
Mick jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:04   #18
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Jaki troll? Po czym niby to oceniasz?
Stary 2014-01-01, 16:04   #19
Elladorea
Rozeznanie

zobaczy nowy kraj, pozwiedza, nauczy się języka, zobaczy jak wyglądają studia gdzie indziej, pozna nowych ludzi, i tak możnaby jeszcze wymieniać
To żałosne nie mieć zaufania do najbliższej osoby i uważać ją za zdzirę, która chce gdzieś pojechać tylko po to, żeby uczestniczyć w orgiach
Mam nadzieję, że dziewczyna kopnie w zadek ograniczającego ją chłopaka, który ma o niej taką opinię
Elladorea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:07   #20
Young_Wild_Free
Rozeznanie

bez sensu. Dziewczyna chce spełnić swoje marzenia, realizować się, żyć pełnią życia a Ty jej w tym przeszkadzasz. Nie chcesz żeby była szczęśliwa?
Stary 2014-01-01, 16:07   #21
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Young_Wild_Free Pokaż wiadomość
bez sensu. Dziewczyna chce spełnić swoje marzenia, realizować się, żyć pełnią życia a Ty jej w tym przeszkadzasz. Nie chcesz żeby była szczęśliwa?
Oczywiście, że chcę. Ale przecież może być szczęśliwa bez tego wyjazdu...
Stary 2014-01-01, 16:09   #22
Young_Wild_Free
Rozeznanie

Cytat:
Oczywiście, że chcę. Ale przecież może być szczęśliwa bez tego wyjazdu...
może udawać szczęśliwą. Co Ty w ogóle gadasz? Chce wyjechać, niech jedzie, wspieraj ją, a nie tu płaczesz. Nie zamykaj dziewczyny w klatce, bo w końcu z niej ucieknie i jej już nie złapiesz.
Stary 2014-01-01, 16:09   #23
beznadziejny123
Wtajemniczenie

GG do beznadziejny123

Powinna pojechać jeśli będzie miała taką opcję i powinniście się rozstać bo związki na odległość są mitem.

Nie zmienia to faktu, że jeśli kręcą ją orgie z obcokrajowcami to naprawdę nie musi nigdzie wyjeżdżać. Może to robić na miejscu i w tajemnicy przed tobą.

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:10   #24
Leszy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zmieszany_facet Pokaż wiadomość
Ja swojej byłej ufałem i to bezgranicznie, tez mówiłem, że wyjazd na 3 miesiące to nic... teraz zostałem naprawdę z rozwaloną psychiką i brakiem zaufania do jakiejkolwiek kobiety
I? Była też mnie zdradziła, do tego bardzo perfidnie, a jakoś nie oceniam każdej kobiety przez jej pryzmat. Do tego niedługo kończy się odległościowa część mojego związku i nie miałem najmniejszych problemów zaufać mojej TŻ.

Cytat:
Właśnie takie wyjazdy się tak kończą... Ona mówi, że jest inna, że mnie nie zdradzi, ale każdemu odbija na Erasmusie. Ma gdzieś nasz związek i to mnie boli...

Jakie doświadczenie życiowe? A czy ona nie może tego doświadczenia zdobywać tutaj, w Warszawie, ze mną? Musi w Portugalii? Czego ona się tam nauczy? Robić drinki i nie powiem co jeszcze?
A więc słuchaj śmieszna imitacjo mężczyzny. Ona chce tam pojechać, bo to jej marzenie. Pół roku w obcym kraju to nawet nie wiem jaki przeskok w umiejętnościach lingwistycznych, najpewniej duży. Do tego niezwykle ważne wydarzenie w życiu, bo można poznać obcą kulturę osobiście. Nie wspominając o wylegiwaniu się w obcym kraju.

Jak będzie chciała Cię zdradzić, to zdradzi i tak. A ty jej KOMPLETNIE NIE UFASZ. Dlatego nie ma sensu, byś był z nią.

Cytat:
Napisane przez beznadziejny123 Pokaż wiadomość
Powinna pojechać jeśli będzie miała taką opcję i powinniście się rozstać bo związki na odległość są mitem.
Bzdura. To że Ty nie potrafisz być w takim związku, nie znaczy że są one mitem. Zresztą po pewnym okresie rozłąki dopiero widać jak obydwojgu osobom w związku zależy. A jak nie, to trudno, widać nie pasowali do siebie i nie potrafili wytrzymać kilku miesięcy z odwiedzinami co jakiś czas.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30

Edytowane przez Leszy
Czas edycji: 2014-01-01 o 16:12
Leszy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:13   #25
natka 94
Raczkowanie

Gdyby mój chłopak wyjechał sam na pół roku to ja zakończyłabym związek.
natka 94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:17   #26
Young_Wild_Free
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez natka 94 Pokaż wiadomość
Gdyby mój chłopak wyjechał sam na pół roku to ja zakończyłabym związek.
ja nie wiem, bo nie byłam nigdy w takiej sytuacji, ale wydaje mi się, że zależy to od wielu czynników, np. ile czasu jest się ze sobą, na jakim etapie, jak wygląda poziom zaufania, itp, itd.
Stary 2014-01-01, 16:23   #27
zwyczajny_chlopak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Young_Wild_Free Pokaż wiadomość
ja nie wiem, bo nie byłam nigdy w takiej sytuacji, ale wydaje mi się, że zależy to od wielu czynników, np. ile czasu jest się ze sobą, na jakim etapie, jak wygląda poziom zaufania, itp, itd.
Jesteśmy ze sobą długo, trochę ok. 2 lata. Ufałem jej w 100%, jednak ostatnio zawiodła moje zaufanie. Okłamała mnie. Prosto w oczy mnie okłamała.

To było w czerwcu, dowiedziałem się o tym niedawno, znalazłem e-maile na jej skrzynce. Nie chodziło o zdradę. Po prostu zrobiła coś, co wolała ukryć, żebym się nie denerwował. Pomogła komuś, mimo tego, że nienawidzę tej osoby, i wiedziała że nie chcę żeby się z nim kontaktowała.

Nieważne, po prostu mnie okłamała. Skoro potrafiła to raz zrobić (niby dla mojego dobra) to będzie potrafiła mieć romans z Hiszpanem... Czy nie?
Stary 2014-01-01, 16:24   #28
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:

Jeśli masz takie zdanie o niej to naprawdę mam nadzieję, że rzuci Ciebie jak najszybciej. Bo sory koleś, ale jesteś żałosny zakładając, że Twoja dziewczyna wyjeżdżając gdziekolwiek zacznie bzykać się z kim popadnie.

Cytat:
Napisane przez beznadziejny123 Pokaż wiadomość
No popatrz. To ja nie wiedziałam, że mój związek to mit. Od dwóch lat żyję z tż w związku na odległość i jakoś nie zapowiada się na rychły koniec

Silence_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 16:25   #29
Young_Wild_Free
Rozeznanie

Cytat:
Jesteśmy ze sobą długo, trochę ok. 2 lata. Ufałem jej w 100%, jednak ostatnio zawiodła moje zaufanie. Okłamała mnie. Prosto w oczy mnie okłamała.

To było w czerwcu, dowiedziałem się o tym niedawno, znalazłem e-maile na jej skrzynce. Nie chodziło o zdradę. Po prostu zrobiła coś, co wolała ukryć, żebym się nie denerwował. Pomogła komuś, mimo tego, że nienawidzę tej osoby, i wiedziała że nie chcę żeby się z nim kontaktowała.

Nieważne, po prostu mnie okłamała. Skoro potrafiła to raz zrobić (niby dla mojego dobra) to będzie potrafiła mieć romans z Hiszpanem... Czy nie?
No bądź poważny...
Stary 2014-01-01, 16:31   #30
Stokrotek90
Wtajemniczenie

A nie możesz wyjechać z nią?

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości