Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-02, 12:19   #271
happymouseee
Przyczajenie

Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

werka89 czekam na Ciebie ;p
może tu znajdziemy rozwiazanie puchu
happymouseee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:36   #272
werka89
Kocia mama 🐾

To jestem.

Tak jak ci pisałam dobrym pomysłem jest kreatyna. Nie wiem czy ci pomoże, ale skoro aloes i gliceryna ci pomaga, to powinna i ona. W niskich cenach (i w miarę łatwo jest to upolować) jest maska Kallosa - polecam zieloną - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=880621 i różową - wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53193 &recenzja=834668 z aloesem jest cudny ten balsam (szukaj w marketach Carrefour czy Tesco) - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=866191.

Sama olei nie stosuję. Używałam rycyny, oliwy z oliwek i kokosa. Efekt - podrażnienie skóry głowy, zbytnie przegrzanie skóry głowy. - nie rozumiem co mi tam pasuje, ale jak widzę oleje nie są mi pisane - sensu stricte, bo arganowy w kosmetykach kocham

Kluska 🐾

last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
H. Jackson Brown
werka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 13:00   #273
happymouseee
Przyczajenie

Szkoda zebys zniechecila sie do olei bo chyba warto je stosowac. Jesli chodzi o skore glowy, to nie nakladaj takich jak napisałaś, tylko inne. Ja osobiscie uzywam gp lopianowy ze skrzypem + himalaya rewitalizujacy + olejek eteryczny + olejek rycynowy i nie mam problemu. A na dlugosc z pestek winogron ( z polo marketu) + migdalowy i tyle. Wczesniej mialam kokosowy, ale gdzies wyczytałam ze od niego moga sie puszyc wlosy wysokoporowych, wiec odstawiłam ( choc mam ponad 500 ml ). Mam jeszcze z gp ten z arganowym, czasem tez daje na dlugosc. Zastosuj sie jeszcze do tego co ci napisalam a moze akurat bedzie dobrze. Unikaj skalpu i juz. Zobaczymy. Ja na skore tez stosuje wcierki zeby mi wlosy mniej wypadały ale poki co zadna mnie nie podrazniła
Stary 2014-07-02, 13:13   #274
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
Napisane przez happymouseee Pokaż wiadomość
Szkoda zebys zniechecila sie do olei bo chyba warto je stosowac. Jesli chodzi o skore glowy, to nie nakladaj takich jak napisałaś, tylko inne. Ja osobiscie uzywam gp lopianowy ze skrzypem + himalaya rewitalizujacy + olejek eteryczny + olejek rycynowy i nie mam problemu. A na dlugosc z pestek winogron ( z polo marketu) + migdalowy i tyle. Wczesniej mialam kokosowy, ale gdzies wyczytałam ze od niego moga sie puszyc wlosy wysokoporowych, wiec odstawiłam ( choc mam ponad 500 ml ). Mam jeszcze z gp ten z arganowym, czasem tez daje na dlugosc. Zastosuj sie jeszcze do tego co ci napisalam a moze akurat bedzie dobrze. Unikaj skalpu i juz. Zobaczymy. Ja na skore tez stosuje wcierki zeby mi wlosy mniej wypadały ale poki co zadna mnie nie podrazniła
Zobaczę, może wrócę do nich. Skórę głowy mi jest trudno omijać, bo mam krótkie włosy - ścięłam się na chłopaka (i nie żałuję, fryzurka cudna ).

Kusi mnie arganowy. Może i łopian się nada... Testy będą, bo skóra twarzy oleje lubi

Z wcierek polecam polskiego Captavita - klik! - nie podrażnia skóry głowy, łagodzi podrażnienia i faktycznie ogranicza wypadanie (mam ŁZS i tak to jest ).

Kluska 🐾

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
H. Jackson Brown

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2014-07-02 o 13:15
Stary 2014-07-02, 13:34   #275
happymouseee
Przyczajenie

A do odzywek mozesz dodawac kilka kropel gliceryny . Kupisz w aptece za grosze. Ja tam tak robie i jest ok. Ale puch nadal istnieje.. jak patrze na wlosy dziewczyn na blogspocie to az dech zapiera.. zazdroszcze
chwile po porodzie mialam dlugie wlosy, bo az prawie do tylka, chcialam podciac koncowki to poszlam do fryzjera. Zanim wziela sie do pracy mowie ze chce tylko koncoweczki podciac.. a ona ze musi tyle i pokazuje, no to ja ze nie az tyle, ze chce mniej. I tak obciela po swojemu bo stwierdzila ze mniej nie moze nie okreslila czemu zamowilam wiec dla meza i dla siebie nozyczki z allegro i powiedzialam mu ze teraz niech sie szykuje do podcinania moich wlosow. Rezygnuje z cieniowania, bo i tak mam cieniutkie wlosy
Stary 2014-07-02, 13:42   #276
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Szkoda zebys zniechecila sie do olei bo chyba warto je stosowac.
Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Zobaczę, może wrócę do nich. Skórę głowy mi jest trudno omijać, bo mam krótkie włosy - ścięłam się na chłopaka (i nie żałuję, fryzurka cudna ).
Oj, nie u każdego. Jestem najlepszym przykładem na to, że nie każde włosy lubią oleje. Za to nafta - moja miłość
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 14:12   #277
happymouseee
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oj, nie u każdego. Jestem najlepszym przykładem na to, że nie każde włosy lubią oleje. Za to nafta - moja miłość
masz włosy wysoko, nisko czy srednioporowate?
bo kazdy olej jest do innego rodzaju ;p
niestety co wlos to inny obyczaj
Stary 2014-07-02, 14:22   #278
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
masz włosy wysoko, nisko czy srednioporowate?
bo kazdy olej jest do innego rodzaju ;p
niestety co wlos to inny obyczaj
Nie mam pojęcia i niezbyt mnie to też interesuje, bo dla mnie ta wiedza jest bezużyteczna w praktyce. Chociaż Kascysko oceniła, że nisko.
Stary 2014-07-02, 14:35   #279
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
Nie mam pojęcia i niezbyt mnie to też interesuje, bo dla mnie ta wiedza jest bezużyteczna w praktyce. Chociaż Kascysko oceniła, że nisko.
A to zmienia postać rzeczy. Bo to dużo mówi.

U mnie nafta robiła to samo co oleje. Czyli podrażnienie skóry głowy. Sama nie wiem, ale przetestować nie zaszkodzi. Jeśli przetestuję więcej może znajdę swój - w końcu. A jak nie, to widocznie oleje mi są nie pisane.

Happymousse, mówisz, że glicerynę dostanę w aptece? O. Będę pamiętać, jak skończy mi się Captavit, a na Rakowiecką nie będzie mi po drodze, to kupię.

Co do fryzjera, to polecam tych co tną facetów (i to w sporych ilościach). Autentycznie, takie fryzjerki umieją ciąć włosy. Bo krótkie włosy nie jest łatwo ciąć, bo widać od ręki, że robota jest tragiczna. Chodzę u siebie do takiego i różnica jest. No i kasy mam sporo więcej - zamiast prawie 30 mam 15 zł - i fryzjerka nie myje włosów na siłę (z myciem kosztuje to 18 zł). Może i zakład wygląda nieco obskurnie (jest czysto i ładnie, ale nie ma wypasu - o to mi chodzi), ale fryzjerki są przednie. A ja nie patrzę na wygląd zakładu (nie musi być firmowy salon), a na fryzjera.

Kluska 🐾

H. Jackson Brown

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2014-07-02 o 14:41
Stary 2014-07-02, 14:55   #280
happymouseee
Przyczajenie

Dokładnie gliceryna 30 g = 1,60 w mojej aptece. Nie jestem specem od olei, ale wiem ze do kazdego rodzaju są inne. Jednym służa takie drugim takie. Jest gdzies tutaj watek na ten temat chyba nawet od redakcji.
Czytałaś może jakiegos blogspota o pielegnacji wlosow? Tam dziewczyny super wyjaśniają, praktykują. Można robic wlasne eksperymenty wcierkowe, np z sokiem z pokrzywy, aloesu, gliceryny. Kupiłam też witamine e w kroplach z mysla o dodaniu ja do masek etc. ale jeszcze nie mialam przyjemnosci przetestowac. Tymczasem uzywam wcierki do skory glowy joanna rzepa- kuracja wzmacniająca, po 1 primo, gdyż chodza dobre opinie i mysle ze a co mi tam, sprobuje, a po 2 chcialam miec buteleczke na wcierke z kozieradki. Podobniez pobudza włoski do wzrostu.

A jesli chodzi o fryzjera, to mam swoja pania, ale duzo ludzi było, wiec ni jak sie wcisnac na podciecie a zalezalo mi na czasie ( niecierpliwa jestem ) no dobra to poszłam do 'znajomej' i wyszłam na tym jak zabłocki na mydle . Wiecej nie ide i juz. U mnie w miescie duzych cen nie ma, place około 12-15 zł wiec jest w porzadku. A u fryzjera liczy sie fach w reku a nie na scianach i sprzetach.
Stary 2014-07-02, 14:56   #281
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A to zmienia postać rzeczy. Bo to dużo mówi.

U mnie nafta robiła to samo co oleje. Czyli podrażnienie skóry głowy. Sama nie wiem, ale przetestować nie zaszkodzi. Jeśli przetestuję więcej może znajdę swój - w końcu. A jak nie, to widocznie oleje mi są nie pisane.
Mnie to nie mówi nic, co by pozwalało w praktyce osiągnąć taki stan włosowej nirwany, jaki chcę.

A, na skórę głowy mówisz. Ja się do niej zbliżam tylko z szamponem (ostatnio z wcierką na przetłuszczanie). Szybko zrozumiałam, że moja głowa nie chce być okładana żadnymi tłuszczami. Naftę stosuję tylko na włosy.
Stary 2014-07-02, 15:01   #282
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
Dokładnie gliceryna 30 g = 1,60 w mojej aptece. Nie jestem specem od olei, ale wiem ze do kazdego rodzaju są inne. Jednym służa takie drugim takie. Jest gdzies tutaj watek na ten temat chyba nawet od redakcji.
Czytałaś może jakiegos blogspota o pielegnacji wlosow? Tam dziewczyny super wyjaśniają, praktykują. Można robic wlasne eksperymenty wcierkowe, np z sokiem z pokrzywy, aloesu, gliceryny. Kupiłam też witamine e w kroplach z mysla o dodaniu ja do masek etc. ale jeszcze nie mialam przyjemnosci przetestowac. Tymczasem uzywam wcierki do skory glowy joanna rzepa- kuracja wzmacniająca, po 1 primo, gdyż chodza dobre opinie i mysle ze a co mi tam, sprobuje, a po 2 chcialam miec buteleczke na wcierke z kozieradki. Podobniez pobudza włoski do wzrostu.

A jesli chodzi o fryzjera, to mam swoja pania, ale duzo ludzi było, wiec ni jak sie wcisnac na podciecie a zalezalo mi na czasie ( niecierpliwa jestem ) no dobra to poszłam do 'znajomej' i wyszłam na tym jak zabłocki na mydle . Wiecej nie ide i juz. U mnie w miescie duzych cen nie ma, place około 12-15 zł wiec jest w porzadku. A u fryzjera liczy sie fach w reku a nie na scianach i sprzetach.
Z tego co pamiętam to wcierkę z kozieradki ma firma Khadi i można je kupić w necie. Dobry patent z tą butelką od Joanny. Ja muszę coś takiego wymyślić na Captavit, bo ta butelka a'la syrop jest dość niewygodna. Póki co nakładam na wacik i tamponuję skórę głowy, ale to jednak jest trochę więcej zachodu...

Co do olei. Przetestuję jeszcze trochę i zobaczę. Jeśli nadal tak będzie mimo, że wybieram oleje które moje włosy winny lubić to przestanę.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Mnie to nie mówi nic, co by pozwalało w praktyce osiągnąć taki stan włosowej nirwany, jaki chcę.

A, na skórę głowy mówisz. Ja się do niej zbliżam tylko z szamponem (ostatnio z wcierką na przetłuszczanie). Szybko zrozumiałam, że moja głowa nie chce być okładana żadnymi tłuszczami. Naftę stosuję tylko na włosy.
Właśnie dlatego będę testować tak, aby nie nałożyć na skórę głowy. Może się w końcu uda. Niektórzy używają olei na delikatną maskę - może to jest patent dla mnie

Edit: Przypomniałam sobie - testowałam w ten sposób rycynę i da się z nią "rozmawiać". Więc zobaczymy inne oleje - może coś się w końcu uda mi dobrać. A jak będzie nadal klapa to pasuję.

Kluska 🐾

H. Jackson Brown

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2014-07-02 o 15:03
Stary 2014-07-02, 15:11   #283
happymouseee
Przyczajenie

Cytat:
Z tego co pamiętam to wcierkę z kozieradki ma firma Khadi i można je kupić w necie. Dobry patent z tą butelką od Joanny. Ja muszę coś takiego wymyślić na Captavit, bo ta butelka a'la syrop jest dość niewygodna. Póki co nakładam na wacik i tamponuję skórę głowy, ale to jednak jest trochę więcej zachodu...

Co do olei. Przetestuję jeszcze trochę i zobaczę. Jeśli nadal tak będzie mimo, że wybieram oleje które moje włosy winny lubić to przestanę.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Właśnie dlatego będę testować tak, aby nie nałożyć na skórę głowy. Może się w końcu uda. Niektórzy używają olei na delikatną maskę - może to jest patent dla mnie

Edit: Przypomniałam sobie - testowałam w ten sposób rycynę i da się z nią "rozmawiać". Więc zobaczymy inne oleje - może coś się w końcu uda mi dobrać. A jak będzie nadal klapa to pasuję.
Masz wysoko, srednio czy niskoporowate?
Jesli chodzi o oleje, to dziewczyny bardzo chwala sobie olejek do ciala fur mama babydream. Przeczytaj sobie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31360
znajdziesz tam komentarze dotyczace uzywania na wlosach. Ja aktualnie mam oliwke ale olejek i oliwka chyba maja ten sam sklad bo kiedys sprawdzałam. Nie moge sie wypowiedziec o dzialaniu bo na razie czeka na swoja kolej.
Joanna rzepa ma bardzo praktyczna butelke, bo bezproblemowo naklada sie preparat tylko na skore glowy. A co do wcierki z kozieradki to mam nasiona ( kupione w aptece - zmielone ) i zamierzam po prostu sobie sama ja przygotowac. Wiem przynajmniej jak powstanie
Stary 2014-07-02, 15:18   #284
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
Masz wysoko, srednio czy niskoporowate?
Jesli chodzi o oleje, to dziewczyny bardzo chwala sobie olejek do ciala fur mama babydream. Przeczytaj sobie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31360
znajdziesz tam komentarze dotyczace uzywania na wlosach. Ja aktualnie mam oliwke ale olejek i oliwka chyba maja ten sam sklad bo kiedys sprawdzałam. Nie moge sie wypowiedziec o dzialaniu bo na razie czeka na swoja kolej.
Joanna rzepa ma bardzo praktyczna butelke, bo bezproblemowo naklada sie preparat tylko na skore glowy. A co do wcierki z kozieradki to mam nasiona ( kupione w aptece - zmielone ) i zamierzam po prostu sobie sama ja przygotowac. Wiem przynajmniej jak powstanie
Prawdopodobnie średnie w kierunku wysokiego - lub mieszanka (kochają i kreatynę i jedwab i aloes - czyli musi być mieszanka) - bez protein czują się tragicznie. Zobaczę jak będzie działać ten olejek. Miałam dziecięcego klasyka Babydream niebieskiego i mam traumę. Skóra się z nim w ogóle nie polubiła - strasznie swędziała. Zobaczę jaka będzie wersja dla mam.

Kluska 🐾

H. Jackson Brown
Stary 2014-07-02, 15:26   #285
happymouseee
Przyczajenie

To faktycznie coś wrażliwa ta twoja skora ;/ Jesli chodzi o wersje dla mam to jest skłąd bogatszy. Ale prawda taka jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz. Ale.. co do olei jeszcze to tez nie ma co liczyc ze po 1 razie wlosy beda cudne. Trzeba troche poczekac za rezultatami. Stosujesz jedwab na koncowki? Jaki?
Stary 2014-07-02, 15:40   #286
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
To faktycznie coś wrażliwa ta twoja skora ;/ Jesli chodzi o wersje dla mam to jest skłąd bogatszy. Ale prawda taka jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz. Ale.. co do olei jeszcze to tez nie ma co liczyc ze po 1 razie wlosy beda cudne. Trzeba troche poczekac za rezultatami. Stosujesz jedwab na koncowki? Jaki?
Kiedyś stosowałam (i nadal mam) serum z Dove (to do włosów z rozdwajającym się końcami). Mam jeszcze Garniera i serum z Oriflame więc jeszcze trochę tego mam . Kiedyś (lata temu) miałam "jedwab" z Farouka - tragedia. Potem testowałam jedwab z Isany (kurację jedwabną). Samego jedwabiu na końce nie używam, bo mam dość krótkie włosy, więc póki co nie potrzebuję - sera zużyję jako odżywki b/s (do rozrabiania z wodą) gdy nie używam masek lub używam tylko odżywki z Mrs potter's

Kluska 🐾

H. Jackson Brown
Stary 2014-07-02, 15:48   #287
happymouseee
Przyczajenie

Cytat:
Kiedyś stosowałam (i nadal mam) serum z Dove (to do włosów z rozdwajającym się końcami). Mam jeszcze Garniera i serum z Oriflame więc jeszcze trochę tego mam . Kiedyś (lata temu) miałam "jedwab" z Farouka - tragedia. Potem testowałam jedwab z Isany (kurację jedwabną). Samego jedwabiu na końce nie używam, bo mam dość krótkie włosy, więc póki co nie potrzebuję - sera zużyję jako odżywki b/s (do rozrabiania z wodą) gdy nie używam masek lub używam tylko odżywki z Mrs potter's
podobno najlepszy jedwab w plynie ( serum na koncowki ) to ten z gp
albo chi. Biosilk sie nie nadaje.
Stary 2014-07-03, 21:02   #288
SceneQueene
Zakorzenienie

Miałam loton, też niezły

Wysłane z mojego LG-E460

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 11:46   #289
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

O ile nie przepadam za kosmetykami avonu, tak kuracja marokańska jest bardzo fajna, ostatnio używam tylko jej.
Skład:
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Crambe Abyssinica Seed Oil, Trimethylsiloxyphenyl Dimethicone, Parfum, Ethylhexyl, Methohycinnamate, Phenoxyethanol, Capryl Glicol, Dimethiconol, Argania Spinosa Oil, Panthenyl Ethyl ether, Phytantriol, Octocrylene, Tocopheryl Acetate, Zea Mays Oil, Beta carotene, Amyl Cinnamal, Coumarin, Geranio Butylpheny, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone

O ta:

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avon kuracja marokanska.jpg (79,1 KB, 2 załadowań)
Stary 2014-07-04, 11:50   #290
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
podobno najlepszy jedwab w plynie ( serum na koncowki ) to ten z gp
albo chi. Biosilk sie nie nadaje.
Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Miałam loton, też niezły

Wysłane z mojego LG-E460
Spojrzę miłym okiem na te kosmetyki, bo mam krem matujący i na serio jest cudny (matowi na długo skórę)

Kluska 🐾

H. Jackson Brown
Stary 2014-07-04, 18:53   #291
sin_08
Rozeznanie

Cześć dziewczyny. Tak sobie Was czytam i z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat ratowania moich włosów

Otóż, kiedyś były piękne, z połyskiem, całe 50 cm. Niestety. Poszłam do gimnazjum, ścięłam, zaczęłam prostować i wydziwiać z nimi. Efekt: końcówki spalone, nawet obcinanie o 3 cm nic nie dało i nie daje w licum chciałam zacząć je 'leczyć' no ale cóż. Wyszło jak wyszło, czyli nic. Stosowałam odżywki firmy 'Ziaja' dla suchych i zniszczonych, ten sam szampon. Odżywki z 'L'oreal'. Ponadto na przyrost piłam drożdże, teraz łykam różne witaminy, piję herbaty ze skrzypu, pokrzywy itp.

Teraz nie prostuję, nie suszę suszarką. Wypadają strasznie. Fakt, faktem to wypadanie przez moje drastyczne odchudzanie ale z tego wyszłam. Nie wiem co mam z nimi zrobić. Są matowe, końcówki rozdwojone... Szkoda pisać normalnie.

Acha. I stosowałam kiedyś właśnie ten cały 'Biosilk' co o nim na początku tego wątku pisałyście pomógł mi, ale nie na dłuższą metę. Zależy mi na tym żeby odzyskały swój dawny blask..

Czytałam dużo o olejowaniu, ale nie wiem... Szczerze pisząc trochę się boję na to zdecydować. Nie wiem kompletnie jaki olej wybrać, tyle tego jest...

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

I na dodatek boję się kombinować z tymi olejami, żeby mi się bardziej z nimi nic nie stało. Porażka. Jak mogłam być tak mało inteligentna... A mama mnie przestrzegała... Jejku

sin_08 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 18:55   #292
201605161428
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sin_08 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Tak sobie Was czytam i z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat ratowania moich włosów

Otóż, kiedyś były piękne, z połyskiem, całe 50 cm. Niestety. Poszłam do gimnazjum, ścięłam, zaczęłam prostować i wydziwiać z nimi. Efekt: końcówki spalone, nawet obcinanie o 3 cm nic nie dało i nie daje w licum chciałam zacząć je 'leczyć' no ale cóż. Wyszło jak wyszło, czyli nic. Stosowałam odżywki firmy 'Ziaja' dla suchych i zniszczonych, ten sam szampon. Odżywki z 'L'oreal'. Ponadto na przyrost piłam drożdże, teraz łykam różne witaminy, piję herbaty ze skrzypu, pokrzywy itp.

Teraz nie prostuję, nie suszę suszarką. Wypadają strasznie. Fakt, faktem to wypadanie przez moje drastyczne odchudzanie ale z tego wyszłam. Nie wiem co mam z nimi zrobić. Są matowe, końcówki rozdwojone... Szkoda pisać normalnie.

Acha. I stosowałam kiedyś właśnie ten cały 'Biosilk' co o nim na początku tego wątku pisałyście pomógł mi, ale nie na dłuższą metę. Zależy mi na tym żeby odzyskały swój dawny blask..

Czytałam dużo o olejowaniu, ale nie wiem... Szczerze pisząc trochę się boję na to zdecydować. Nie wiem kompletnie jaki olej wybrać, tyle tego jest...

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

I na dodatek boję się kombinować z tymi olejami, żeby mi się bardziej z nimi nic nie stało. Porażka. Jak mogłam być tak mało inteligentna... A mama mnie przestrzegała... Jejku
Obciac. Wlosy zniszczone wymagaja czasem ciachniecia nawet o 10-20cm, wiem, bo sama sie tak pozbylam 2/3 wlosow.
Szamponu stosuj delikatne bez sls i chemii. Do tego mocniejsze maski typu biovax. Nie boj sie olejowania. Poczytaj i dobierz sobie porowatosc wlosow, a nastepnie olej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 19:02   #293
sin_08
Rozeznanie

TheUnlike dziękuję za odezwę. Wiesz, moje włosy są bardzo podatne i będą ładnie ułożone tylko po wyjściu od fryzjera (niestety ). A obcięcie 10-20 cm? U mnie to równa się zeru...

Stary 2014-07-04, 19:14   #294
201605161428
Konto usunięte

Cytat:
TheUnlike dziękuję za odezwę. Wiesz, moje włosy są bardzo podatne i będą ładnie ułożone tylko po wyjściu od fryzjera (niestety ). A obcięcie 10-20 cm? U mnie to równa się zeru...
Tez mam podatne, zwiaze gumka = wlosy zostaja pofalowane w tym miejscu. Dlatego najwazniejsze jest dobre ciecie. Poszukalabym naprawde dobrego fryzjera, ktory oceni ile ciachnac i jak je ciachnac. Wlosy zniszczone beda sie kruszyc, zniszczenia ida w gore i nigdy sie nie zapusci zdrowych wlosow.
Sama przezylam ten bol jak z wlosow do lopatek, wyszlam z dlugoscia przy ktorej mialam podgalany kark Dopiero teraz widze ile rosna jak sa zdrowe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 19:29   #295
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:

Dziewczyny mają rację z tym obcięciem, sama tak 2 razy musiałam ciachnąć po 15cm

Jeśli tyle cm Cię przeraża na raz, to najpierw zetnij z 10cm, przyzwyczaisz się troszkę, troszkę podrosną i znowu z 5-10cm.

Olejów nie ma co się bać, zobacz, co masz w kuchni - olej słonecznikowy (lubiany i bardzo fajny - ma sporo kwasów omega 6, tak samo olej z pestek winogron), rzepak i oliwa - te już mają więcej omega 9, mogą spisać się nieco gorzej w przypadku tak zniszczonych włosów, choć to też zależy, warto spróbować

A jak olejować? Przed myciem, można na suche włosy, można na odżywkę, na odżywkę przeważnie lepiej i szybciej działa.
Olej nic złego Ci nie zrobi, ewentualnie go nie domyjesz z początku albo źle dobrany olej może włosy spuszyć czy zmatowić, ale to minie po odstawieniu i przy kolejnych myciach.
A oleje naprawdę działają cuda

Bogate, emolientowe maski i odżywki (yves rocher odbudowująca, garnier awokado i karite, gliss kur żółta maska i odżywka z olejami, z rosyjskich kosmetyków seria planeta organica, a zwłaszcza balsam turecki i czarna maska marokańska, maska toskańska).

Jakaś odżywka bez spłukiwania, można używać kapkę takiej do spłukiwania.

Serum na końcówki (dobry jest jedwab green pharmacy, kuracja marokańska z avonu).

Ale trzeba będzie spalone sukcesywnie ścinać, wiem niestety, co mówię, prostowałam kilka lat, nawet mokre włosy
Stary 2014-07-04, 20:47   #296
sin_08
Rozeznanie

Ja słyszałam od swojego TŻ że jego znajoma miała też bardzo zniszczone włosy i się ścięła na łyso... No, i nie ukrywając faktu że przez pół roku chodziła w chustce na głowie przez co każdy myślał że jest chora na nowotwór. A potem... Włosy odrosły jej piękne i zdrowe... Ale nie wiem czy ja bym była w stanie tak się ściąć mam znajomą fryzjerkę. Uważam że jest naprawdę dobra, lecz mimo to mam obawy co do nowej fryzury... Hm. Może wtedy drożdże na porost pomogą?

A te oleje to na jakieś określone odżywki czy jak? pierwszy raz zastosuje na sucho.

Jak jutro wybiorę się do miasta (nie jestem pewna) to kupię sobie te rzeczy i szampony... Wszystko sobie spiszę na karteczce

Stary 2014-07-04, 20:59   #297
werka89
Kocia mama 🐾

Nie, oleje to nie odżywki konkretne. Oleje są wytłaczane z roślin. Ot po prostu kupujesz olej - rzepakowy czy jakiś tam - niektóre są po prostu olejami spożywczymi i dostępne normalnie w markecie/sklepie spożywczym.

Ja nie żałuję decyzji o ścięciu. Poszło sporo włosów, ale mam ładną fryzurkę. Krótkie, wygodne i i łatwe w pielęgnacji. Obecnie takie sobie zostawię. Nadal mam puch w niektórych miejscach - ale co ja zrobię, gdy mi fryzjerka włosy raczyła popalić. Niestety u mnie jeśli włos jest spalony to taki zostanie i taki będzie rósł - ot taka uroda.

Kluska 🐾

H. Jackson Brown

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2014-07-04 o 21:00
Stary 2014-07-04, 21:28   #298
sin_08
Rozeznanie

Tak, tak wiem o tych olejach tylko myszka napisała o tym że można używać jeszcze odżywkę i na to olej lub źle zrozumiałam acha, i to się daje przed myciem szamponem tak? Przepraszam ale na razie jestem lewa w tym temacie

Dam radę mam teraz długie wakacje, najwyżej nie będę nigdzie z domu wychodzić chyba że będę jakoś w 'miarę' wyglądać. Kupię sobie na dobry początek szampon z Garniera i odżywkę z tym awokado i karite. I może jedwab z 'Joanny'. Do fryzjera umówię się w przyszłym tygodniu

Stary 2014-07-04, 21:33   #299
werka89
Kocia mama 🐾

Cytat:
Tak, tak wiem o tych olejach tylko myszka napisała o tym że można używać jeszcze odżywkę i na to olej lub źle zrozumiałam acha, i to się daje przed myciem szamponem tak? Przepraszam ale na razie jestem lewa w tym temacie
Tak, dokładnie tak. Sposób na odżywkę ułatwia zmycie lub mniej podrażnia skórę głowy - uwaga na olej rycynowy - trudny jest do zmycia.

Kluska 🐾

H. Jackson Brown
Stary 2014-07-05, 00:12   #300
SceneQueene
Zakorzenienie

Ja z tym nie miałam żadnego problemu

Wysłane z mojego LG-E460

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blask, cienkie, czarne, farbowane wlosy, fryzjer, kosmetyki do włosów, łamliwe włosy, łupież, maseczki na włosy, maska, maski, mężczyzna, niesforne, odżywianie włosów, odżywka, odżywki do włosów, oslabienie, pielęgnacja włosów, pomocy, pomocy !, pomocy ratunku, problemy z włosami, prostowanie, przenawilżenie, przeproteinowanie, puszenie sie wlosow, ratunku, rozjaśnianie włosów, spalone włosy, suche, suche końcówki, suche wlosy, suche włosy, włosomaniactwo, włosy, włosy blond, włosy brąz rozjaśnianie, włosy pielęgnacja, włosy puszące się, włosy suche, włosy zniszczone, wypadanie, załamka, zdrowe włosy, zniszczenie włosów, zniszczone, zniszczone końcówki, zniszczone włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości