Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-09-30, 14:51   #451
CzekoladowyMus
Zadomowienie

Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Super. Ile razy w tygodniu? Mam wlosy rozjasnione mega grube i wypadajace suchory

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 12:53   #452
Ather
Zakorzenienie

Fryzjerka zaleciła mi wcieranie dużej ilości olejku arganowego na 30 minut przed umyciem włosów, aby maksymalnie je natłuścić. Czy któraś z Was praktykuje może ten sposób i może powiedzieć, czy faktycznie warto? Olejki arganowe są z reguły malutkie, wszelkie serum do włosów i końcówek również, używałam więc zawsze odrobinki od połowy włosów w dół tuż po umyciu
Ather jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 17:07   #453
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Fryzjerka zaleciła mi wcieranie dużej ilości olejku arganowego na 30 minut przed umyciem włosów, aby maksymalnie je natłuścić. Czy któraś z Was praktykuje może ten sposób i może powiedzieć, czy faktycznie warto? Olejki arganowe są z reguły malutkie, wszelkie serum do włosów i końcówek również, używałam więc zawsze odrobinki od połowy włosów w dół tuż po umyciu
Suche włosy kochają treściwe oleje Niektóre z nas nakładają olej na całą noc.

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 17:13   #454
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Olejku czy oleju? Bo to spora różnica, większość osób tego niestety nie odróżnia. Olejek to raczej do zabezpieczenia końcówek i wygładzenia włosów, czysty olej jako pielęgnacja.
Jak chcesz zacząć olejowanie, to raczej najpierw celuj w tańsze i łatwiej dostępne oleje niż argan - prawdziwy argan to jeden z najdroższych.
Po olejowaniu jedni widzą poprawę szybko, inni muszą poczekać, a i jeszcze inni nie widzą wcale. Skoro szukasz metod dobrych dla Twoich włosów, to warto spróbować.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 17:45   #455
Krasnoludek1980
Przyczajenie

A co myślicie o oleju kokosowy ? Ja też mam siano na głowie po rozjaśnianiu z brązu i jeszcze mam zapalenie skóry głowy

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
Krasnoludek1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 19:20   #456
aguleekk
Zakorzenienie

Jeśli masz w domu - spróbuj. Może Tobie akurat podpasuje. Olej kokosowy jest dość kontrowersyjny - jedne włosy go kochają inne wręcz nienawidzą. Zazwyczaj wysokopory z nim się nie polubią, ale też to nie jest reguła.

20.08.2016
aguleekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 19:24   #457
Ather
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Suche włosy kochają treściwe oleje Niektóre z nas nakładają olej na całą noc.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Olejku czy oleju? Bo to spora różnica, większość osób tego niestety nie odróżnia. Olejek to raczej do zabezpieczenia końcówek i wygładzenia włosów, czysty olej jako pielęgnacja.
Jak chcesz zacząć olejowanie, to raczej najpierw celuj w tańsze i łatwiej dostępne oleje niż argan - prawdziwy argan to jeden z najdroższych.
Po olejowaniu jedni widzą poprawę szybko, inni muszą poczekać, a i jeszcze inni nie widzą wcale. Skoro szukasz metod dobrych dla Twoich włosów, to warto spróbować.
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, spróbuję chyba w takim razie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

@chimay - wspomniałam jej, że po umyciu wcieram olejek arganowy w końcówki, a ona wtedy odpowiedziała, że powinnam go używać właśnie 30 minut przed umyciem włosów w dużej ilości, aby natłuścić włosy. Niestety nie dopytałam, bo nie miałam pojęcia, że to różnica przyznam szczerze...
Ather jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 22:10   #458
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Racja, jedne włosy kochają kokosowy inne nie znoszą..
100% Argan jest faktycznie drogi ale warto go kupić

Ja polecam też olej ze słodkich migdałów i olej amla ale khadi tańsze niż argan ale też dobre
Stary 2014-10-04, 17:44   #459
SceneQueene
Zakorzenienie

Sugar, Amla Ci nie przyciemnia? U mnie się super sprawdzała przy czerni, ale przy blondzie nie chcę ryzykować, u niektórych niestety kolor ciemnieje.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 13:53   #460
ewel86
Raczkowanie

Dziewczyny jest gdzies watek o glicerynie? Jak jej uzywac itp? Jesli tak to prosze o podlinkowanie,albo napiszcie jak sie za to zabrac.
ewel86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 14:34   #461
SceneQueene
Zakorzenienie

Ja dodaję czasem kilka kropel (do łyżki) do maski i daję na włos od długości linii żuchwy w dół, potem pod folię, ręcznik i na 1-2h nawet. Można też rzadziej dać ją samą, ale po tym akurat (u mnie) średni efekt.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2014-10-05, 14:47   #462
oonaa
Zakorzenienie

dziewczyny a co polecacie na noc, oprocz olejowania? najlepiej jakies domowe sposoby
oonaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 18:00   #463
kaska2pl
Raczkowanie

bardzo zniszczone włosy proszę o rady

Witam, tak bardzo w skrocie...z platyny na rude z rudych na platyne...podobaly mi sie rude, ale nie bylam w stanie zatrzymac pieknego koloru...po dwoch myciach robily sie paskudne ( przez ta platyne ktora mialam wczesniej)dodam, ze przy blondzie mialam super wlosy, bo farbowalam tylko odrost nie ruszalam reszty, a rude musialam przciagac stracilam polowe wlosow...polowe obcielam natomiast gora mi sie wykruszyla i bylam zmuszona zrobic paskudna grzywke ! ogolnie z tym co mam teraz na glowie czuje sie okropnie ! dla kobiety wlosy bardzo duzo znacza, a ja nie pamietam kiedy mialam takie brzydkie wlosy...i teraz tak...chyba przegielam z pielegnacja, bo wlosy ciagna sie jak guma kiedy sa mokre, ale nie zawsze ?!...dziwne ? zauwazylam, ze od niektorych masek takie sie robia tak wiec byc moze to cos w rodzaju przenawilzenia, albo przeproteinowania ? i teraz moja prosba...jak teraz mam je pielegnowac ? chyba przesadzilam z amplulkami loreala bo na pocztaku mialam po nich fajne sliskie wlosy, a teraz tak jak pisalam gumowate, a jak wyschna jakby takie tepe i teraz nie wiem czy oczyscic je mocnym szamponem olejowac i maska i odstawic ampulki czy jak ? spalone wlosy juz raczej nie sa bo polowe obcielam a ta gora sie wykruszyla tylko wlasnie nie moge trafic z odzywkami...jakby mam za bardzo rozmiekczone wlosy...dwa dni temu na noc wlosy posmarowalam wlosy zwyklym kremem nivea ( czytalam na blogach, ze pomaga ) rano umylam wlosy nalozylam maske loreala z lipidami i faktycznie bylo ok innym razem w koncowki wtarlam gliceryne apteczka i byly jakby po umyciu przesuszone :/ ja juz nie wiem co uzywac, a co nie...co do firmy loreal mam serie repair z lipidami i pro keratin i wlasnie po repair wlosy sa spoko ( choc nie tak jak na pocztaku stosowania ), a oo pro keratin szorskie i tepe,matowe ...

namieszalam, wiem ale moze ktoras z Was jakos mi pomoze
kaska2pl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 19:04   #464
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Sugar, Amla Ci nie przyciemnia? U mnie się super sprawdzała przy czerni, ale przy blondzie nie chcę ryzykować, u niektórych niestety kolor ciemnieje.
nie wlasnie nie.. moze dlatego ze daje ja tylko na skore glowy na reszte daje argan albo migdal

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
dziewczyny a co polecacie na noc, oprocz olejowania? najlepiej jakies domowe sposoby
moze maska z jajkiem? albo glut lniany jako maska na noc podobno jest dobry
Stary 2014-10-05, 19:13   #465
SceneQueene
Zakorzenienie

A, to dlatego! I tak bym się bała ze mi odrost ciemny wyjdzie.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2014-10-05, 19:34   #466
oonaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
nie wlasnie nie.. moze dlatego ze daje ja tylko na skore glowy na reszte daje argan albo migdal

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

moze maska z jajkiem? albo glut lniany jako maska na noc podobno jest dobry
dzięki jeszcze mam pytanie, bo niezbyt umiem dobrać odpowiednią pielęgnacje. nie umiem stwierdzić czy moje włosy lubią silikony czy nie. używałam mnóstwa produktów - ziołowych szamponów i normalnych, wydaje mi się że wyglądają lepiej po szamponach i odżywkach typu dove itp. zawsze gdy wychodze od fryzjera, po zastosowaniu ich szamponów i odżywek mam super włosy
czy jednak jeśli będę używała takich produktów, to one je bardzej uszkodzą? jak ta sprawa wygląda, bo jestem kompletnie zielona

(dodam, że jeśli chodzi o maski to np. Biovax - bez silikonów, włosy wyglądają bardzo dobrze) i jak tu wzbogadzić tą pielęgnacje?
oonaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 19:49   #467
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jest gdzies watek o glicerynie? Jak jej uzywac itp? Jesli tak to prosze o podlinkowanie,albo napiszcie jak sie za to zabrac.
Nie ma, bo to żadna filozofia. Glicerynę można kupić w aptece i dodawać do masek/odżywek przed lub po myciu. ZSK podaje, że najlepiej w stężeniu 5-15%. No i trzeba brać pod uwagę, że nie każde włosy glicerynę lubią, a poza tym ważna jest jeszcze wilgotność powietrza, przy wysokiej może puszyć, jak każdy humektant.

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
dzięki jeszcze mam pytanie, bo niezbyt umiem dobrać odpowiednią pielęgnacje. nie umiem stwierdzić czy moje włosy lubią silikony czy nie. używałam mnóstwa produktów - ziołowych szamponów i normalnych, wydaje mi się że wyglądają lepiej po szamponach i odżywkach typu dove itp. zawsze gdy wychodze od fryzjera, po zastosowaniu ich szamponów i odżywek mam super włosy
czy jednak jeśli będę używała takich produktów, to one je bardzej uszkodzą? jak ta sprawa wygląda, bo jestem kompletnie zielona

(dodam, że jeśli chodzi o maski to np. Biovax - bez silikonów, włosy wyglądają bardzo dobrze) i jak tu wzbogadzić tą pielęgnacje?
SILIKONY NIE USZKADZAJĄ WŁOSÓW. A wręcz przeciwnie, chronią je przed zniszczeniem. I jak każdy emolient zatrzymują wilgoć, wygładzają, kondycjonują.
Jeśli włosy po silikonach się nie strączkują i nie są obciążone, a szampon z silikonami nie przetłuszcza skóry głowy, to używać z powodzeniem. Kosmetyki nie dzielą się na złe silikonowe i dobre bez silikonów tylko na działające dobrze lub źle na KONKRETNE włosy.
Przy zdrowych włosach może wystarczyć zwykła drogeryjna odżywka i wcale nie ma potrzeby bawić się w jakąś wielce skomplikowaną i bogata pielęgnację, no chyba że z ciekawości.
Stary 2014-10-05, 20:03   #468
DzikaWozkowa
Rozeznanie

Dot.: bardzo zniszczone włosy proszę o rady

Cytat:
Napisane przez kaska2pl Pokaż wiadomość
Witam, tak bardzo w skrocie...z platyny na rude z rudych na platyne...podobaly mi sie rude, ale nie bylam w stanie zatrzymac pieknego koloru...po dwoch myciach robily sie paskudne ( przez ta platyne ktora mialam wczesniej)dodam, ze przy blondzie mialam super wlosy, bo farbowalam tylko odrost nie ruszalam reszty, a rude musialam przciagac stracilam polowe wlosow...polowe obcielam natomiast gora mi sie wykruszyla i bylam zmuszona zrobic paskudna grzywke ! ogolnie z tym co mam teraz na glowie czuje sie okropnie ! dla kobiety wlosy bardzo duzo znacza, a ja nie pamietam kiedy mialam takie brzydkie wlosy...i teraz tak...chyba przegielam z pielegnacja, bo wlosy ciagna sie jak guma kiedy sa mokre, ale nie zawsze ?!...dziwne ? zauwazylam, ze od niektorych masek takie sie robia tak wiec byc moze to cos w rodzaju przenawilzenia, albo przeproteinowania ? i teraz moja prosba...jak teraz mam je pielegnowac ? chyba przesadzilam z amplulkami loreala bo na pocztaku mialam po nich fajne sliskie wlosy, a teraz tak jak pisalam gumowate, a jak wyschna jakby takie tepe i teraz nie wiem czy oczyscic je mocnym szamponem olejowac i maska i odstawic ampulki czy jak ? spalone wlosy juz raczej nie sa bo polowe obcielam a ta gora sie wykruszyla tylko wlasnie nie moge trafic z odzywkami...jakby mam za bardzo rozmiekczone wlosy...dwa dni temu na noc wlosy posmarowalam wlosy zwyklym kremem nivea ( czytalam na blogach, ze pomaga ) rano umylam wlosy nalozylam maske loreala z lipidami i faktycznie bylo ok innym razem w koncowki wtarlam gliceryne apteczka i byly jakby po umyciu przesuszone :/ ja juz nie wiem co uzywac, a co nie...co do firmy loreal mam serie repair z lipidami i pro keratin i wlasnie po repair wlosy sa spoko ( choc nie tak jak na pocztaku stosowania ), a oo pro keratin szorskie i tepe,matowe ...

Polecam przestać kombinować i trzymać się tego co Ci służy. Na początek nie próbuj nawet odstawiania silikonów, bo może to się skończyć tragicznie. Za to jak ognia unikałabym szamponów z silikonami.
Co do gumowatych włosów - ja miałam takie jak były spalone i męczone ciągłym farbowaniem, odstawiłam farby, rozjaśniacze i wprowadziłam porządną pielęgnację i już dawno przestały być gumowate.
Stary 2014-10-05, 21:07   #469
kaska2pl
Raczkowanie

tylko ja sama juz nie wiem co dla moich wlosow jest ok raz maska loreal jest dobra innym razem wlosy sa po niej matowe...ale olejowanie jak najbardziej dla moich wlosow ok ? i ampulki ? i dlaczego szampony z silikonami nie, a odzywki tak ?
Stary 2014-10-05, 21:12   #470
DzikaWozkowa
Rozeznanie

Cytat:
tylko ja sama juz nie wiem co dla moich wlosow jest ok raz maska loreal jest dobra innym razem wlosy sa po niej matowe...ale olejowanie jak najbardziej dla moich wlosow ok ? i ampulki ? i dlaczego szampony z silikonami nie, a odzywki tak ?
Bo szampon ma Ci wyczyścić włosy, a nie dołożyć silikonów jeszcze. Przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę i u mnie się sprawdza - używając silikonowego szamponu moje włosy z mycia na mycie robią się coraz bardziej nieprzyjemne, szorstkie, matowe i bardzo obciążone.

Skoro Ty nie wiesz co jest dobre dla Twoich włosów, jak mogę to ja wiedzieć? Swoją drogą, założyłaś już taki wątek i ja Ci nawet w nim odpowiadałam, równiutko rok temu.
Stary 2014-10-05, 21:21   #471
kaska2pl
Raczkowanie

faktycznie pamiętam podciełam wtedy włosy i je "oczyściłam" i bylo okej czyli chyba za duzo wtedy nagromadzilo sie tych warstw...ale...porownujac wlosy wtedy, a teraz to jest DRAMAT ! chcialabym miec takie jak wtedy a chodzilo mi czy np olejowanie jest wskazane do takich wlosow czy raczej narazie odpuscic i tylko maski, czytam na blogach, forach o wlosach i chyba za duzo info niby olej tak, ale nie kazdy ja juz mam tyle masek, odzywek, olejkow w domu, ze nie wiem co jest na ta chwile spoko aaa mam rozumiec, ze szampon np "babydream" jest ok ? naturalny niby...ale po nim pamietam, ze bez odzywki ani rusz wlosy mega splatane...bambino tez kiedys mialam, ale ona ma juz "sls" obecnie mam joanne z plynna keratyna czyli chyba odpada
Stary 2014-10-05, 21:59   #472
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Witam, tak bardzo w skrocie...z platyny na rude z rudych na platyne...podobaly mi sie rude, ale nie bylam w stanie zatrzymac pieknego koloru...po dwoch myciach robily sie paskudne ( przez ta platyne ktora mialam wczesniej)dodam, ze przy blondzie mialam super wlosy, bo farbowalam tylko odrost nie ruszalam reszty, a rude musialam przciagac stracilam polowe wlosow...polowe obcielam natomiast gora mi sie wykruszyla i bylam zmuszona zrobic paskudna grzywke ! ogolnie z tym co mam teraz na glowie czuje sie okropnie ! dla kobiety wlosy bardzo duzo znacza, a ja nie pamietam kiedy mialam takie brzydkie wlosy...i teraz tak...chyba przegielam z pielegnacja, bo wlosy ciagna sie jak guma kiedy sa mokre, ale nie zawsze ?!...dziwne ? zauwazylam, ze od niektorych masek takie sie robia tak wiec byc moze to cos w rodzaju przenawilzenia, albo przeproteinowania ?
To można ocenić tylko przyglądając się składom kosmetyków, których używasz.

Cytat:
i teraz moja prosba...jak teraz mam je pielegnowac ? chyba przesadzilam z amplulkami loreala bo na pocztaku mialam po nich fajne sliskie wlosy, a teraz tak jak pisalam gumowate, a jak wyschna jakby takie tepe i teraz nie wiem czy oczyscic je mocnym szamponem olejowac i maska i odstawic ampulki czy jak ? spalone wlosy juz raczej nie sa bo polowe obcielam a ta gora sie wykruszyla tylko wlasnie nie moge trafic z odzywkami...jakby mam za bardzo rozmiekczone wlosy...dwa dni temu na noc wlosy posmarowalam wlosy zwyklym kremem nivea ( czytalam na blogach, ze pomaga ) rano umylam wlosy nalozylam maske loreala z lipidami i faktycznie bylo ok
Możliwe, że Twoje włosy potrzebują cięższej, emolientowej pielęgnacji: oleje, maski z parafiną i innymi emolientami.

Cytat:
innym razem w koncowki wtarlam gliceryne apteczka i byly jakby po umyciu przesuszone :/
Kładzenie czystej gliceryny na włosy to mało mądry pomysł.

Cytat:
ja juz nie wiem co uzywac, a co nie...co do firmy loreal mam serie repair z lipidami i pro keratin i wlasnie po repair wlosy sa spoko ( choc nie tak jak na pocztaku stosowania ), a oo pro keratin szorskie i tepe,matowe ...

Skoro po Pro Keratin jest źle, to jest spora szansa na to, że to przeproteinowanie. Możesz spróbować pielęgnacji typu: przed myciem nawilżacze + emolienty, mycie mocniejszym szamponem i po myciu znów zestaw nawilżacze + emolienty lub same emolienty. U mnie na przeproteinowanie sprawdziła się mieszanka Oleo Repair + Natur Vital i jakiś w miarę prosty szampon, bodajże z serii Joanna Naturia. No chyba że chcesz coś z profesjonalnych, to też coś się da znaleźć.

A na przyszłość mniej kombinowania i kładzenia przypadkowych rzeczy bez ładu i składu.

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
faktycznie pamiętam podciełam wtedy włosy i je "oczyściłam" i bylo okej czyli chyba za duzo wtedy nagromadzilo sie tych warstw...ale...porownujac wlosy wtedy, a teraz to jest DRAMAT ! chcialabym miec takie jak wtedy a chodzilo mi czy np olejowanie jest wskazane do takich wlosow czy raczej narazie odpuscic i tylko maski, czytam na blogach, forach o wlosach i chyba za duzo info niby olej tak, ale nie kazdy ja juz mam tyle masek, odzywek, olejkow w domu, ze nie wiem co jest na ta chwile spoko
Jakich olejów do tej pory używałaś?

Cytat:
aaa mam rozumiec, ze szampon np "babydream" jest ok ? naturalny niby...ale po nim pamietam, ze bez odzywki ani rusz wlosy mega splatane...bambino tez kiedys mialam, ale ona ma juz "sls" obecnie mam joanne z plynna keratyna czyli chyba odpada
Jeśli przy tak sfatygowanych włosach Babydream robi Ci siano, to daj sobie z nim spokój. To naprawdę nie jest jedyna alternatywa.
Jesli zaliczyłaś przeproteinowanie, to Joanna z keratyną odpada.
Stary 2014-10-05, 22:41   #473
kaska2pl
Raczkowanie

domowe sposoby : awokado plus miod i oliwa i wcale nie bylo spoko...oleje: rycynowy z oliwa, lniany, z rossmana papaja i migdaly, olejek babydream i te z green pharmacy ? z papryczka i arganowym oraz krem nivea...tera na noc dalam ten papaja i migdaly tylko czym go splukac skoro mam tylko ten joanny i jeszcze nivea vital :/ jak w ogole czesto olejowac wlosy mozna codziennie ? nie bedzie mi sie to nawarstwiac ? i nie rozumiem co z tymi maskami loreal'a...na poczatku ampulka i maska absolut z lipidami spoko teraz juz nie ma takiego efektu, a po pro keratin wlosy nie sa w ogole takie sliskie...i czy rodzaj suszarki mam wplyw ? ( bez suszarki ani rusz- prostownicy nie uzywam ) bo u siebie mam taka lepsza, a chlopaka mam taka starsza gorsza i nie wiem czy mi sie wydaje czy faktycznie suszac wlosy ta gorsza sa bardziej suche
Stary 2014-10-06, 10:40   #474
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
domowe sposoby : awokado plus miod i oliwa i wcale nie bylo spoko...
Miód u niektórych usztywnia.

Cytat:
oleje: rycynowy z oliwa, lniany, z rossmana papaja i migdaly, olejek babydream i te z green pharmacy ? z papryczka i arganowym oraz krem nivea...tera na noc dalam ten papaja i migdaly tylko czym go splukac skoro mam tylko ten joanny i jeszcze nivea vital :/ jak w ogole czesto olejowac wlosy mozna codziennie ? nie bedzie mi sie to nawarstwiac ?
Może nie trafiłaś na swój olej, na swoją metodę nakładania albo zwyczajnie olejowanie na Twoje włosy nie działa (też tak miałam).
Z olejami trzeba kombinować, u jednego wystarczy poł godziny przed myciem, u innego cała noc, jeden zmyje olej odzywką, inny musi mieć szampon z SLES.
Owszem, oleje mogą się nawarstwić. Ja zaliczałam taki efekt, kiedy olejowałam regularnie prawie co mycie (pomimo używania SLESów).

Cytat:
i nie rozumiem co z tymi maskami loreal'a...na poczatku ampulka i maska absolut z lipidami spoko teraz juz nie ma takiego efektu, a po pro keratin wlosy nie sa w ogole takie sliskie...
To że coś działa dobrze na początku, nie znaczy że będzie cały czas.

Cytat:
i czy rodzaj suszarki mam wplyw ? ( bez suszarki ani rusz- prostownicy nie uzywam ) bo u siebie mam taka lepsza, a chlopaka mam taka starsza gorsza i nie wiem czy mi sie wydaje czy faktycznie suszac wlosy ta gorsza sa bardziej suche
Badziewną suszarką turystyczną można sobie zrobić krzywdę, ale nie trzeba mieć od razu sprzętu za 400 zł, żeby było dobrze, wystarczy suszarka z regulacją temperatury nawiewu (tak z 3 stopnie), u wielu osób różnicę robi też jonizacja. Dużo zależy też od techniki suszenia. Włosy suszy się pasmo po paśmie, nie wolno trzepać głową jak na koncercie matalowym.
Stary 2014-10-06, 16:38   #475
kaska2pl
Raczkowanie

dawno nie uzywalam olejku fur mama z rossmana sprobuje moze teraz bedzie akurat...ale poki co wydaje mi sie, ze najlepszy efekt po zmyciu dal zwykly krem nivea :| a jesli chodzi o maske po olejowaniu to jaka stosowac najlepiej ? bo przewaznie daje lorear z lipidami. Jesli chodzi o szampon to kupilam joanne naturie, bo czytalam, ze nie zawiera silikonow wiec bedzie ok ? i bardzi dziwne jest to ze po tych amplukach loreala na to masce wlosy byly gumowate kilka dni pozniej dalam ten krem nivea na noc i po zmyciu, masce nie byly gumowate, a dzis znowu byly gumowate ale mniej :| jesli bylyby spalone to byloby tak caly czas prawda ? a tu zalezy co dam na wlosy...
Stary 2014-10-06, 18:21   #476
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
dawno nie uzywalam olejku fur mama z rossmana sprobuje moze teraz bedzie akurat...ale poki co wydaje mi sie, ze najlepszy efekt po zmyciu dal zwykly krem nivea :| a jesli chodzi o maske po olejowaniu to jaka stosowac najlepiej ? bo przewaznie daje lorear z lipidami. Jesli chodzi o szampon to kupilam joanne naturie, bo czytalam, ze nie zawiera silikonow wiec bedzie ok ? i bardzi dziwne jest to ze po tych amplukach loreala na to masce wlosy byly gumowate kilka dni pozniej dalam ten krem nivea na noc i po zmyciu, masce nie byly gumowate, a dzis znowu byly gumowate ale mniej :| jesli bylyby spalone to byloby tak caly czas prawda ? a tu zalezy co dam na wlosy...
Najlepiej to wypisz dokładnie, czego przez ostatni czas używasz i jak często, bo piszesz, że masz dużo kosmetyków, ale w zasadzie to nie wiadomo co, bo wspominasz tylko L'oreala.

Którą Joannę Naturię? Jest ich kilka. Jak nie chcesz silikonów w szamponach, to zrób sobie listę silikonów i z nią szukaj, to o wiele prostsza metoda, niż wchodzenie na forum i pytanie, czy szampon ma silikony czy nie albo szukanie po blogach.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-10-06 o 18:32
Stary 2014-10-06, 18:51   #477
kaska2pl
Raczkowanie

loreala uzywam teraz najcześciej, a ogolnie to : syoss taka maska zlota cellural ? keratin i po niej moze byc, gloria kallos mleczny oraz taki nowy kallos zielony z algami chyba po tych trzrch wlosy takie wlasnie gumowate jakby mega rozmiekczone...kallos keratin i regenerum to ostatnio uzywalam po zejsciu z rudych plus ten loreal z lipidami i pro keratin. Kupilam naturie do wlosow zniszczonych zabiegami fryzjerskimi ta niebieska i do tego jeszcze dokupilam szampon bambi ( czytalam, ze jest ok )

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

zapomnialam jeszcze, ze stosuje serum z Joanny wygladzajace bez niego, ani rusz...wlosy myje codziennie
Stary 2014-10-06, 19:02   #478
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
loreala uzywam teraz najcześciej, a ogolnie to : syoss taka maska zlota cellural ? keratin i po niej moze byc, gloria kallos mleczny oraz taki nowy kallos zielony z algami chyba po tych trzrch wlosy takie wlasnie gumowate jakby mega rozmiekczone...
kallos keratin i regenerum to ostatnio uzywalam po zejsciu z rudych plus ten loreal z lipidami i pro keratin. Kupilam naturie do wlosow zniszczonych zabiegami fryzjerskimi ta niebieska i do tego jeszcze dokupilam szampon bambi ( czytalam, ze jest ok )
Pogrubione mają proteiny, głównie keratynę. Gumowatość włosów może być wywołana przeproteinowaniem. Sprawdź czy L'oreal z lipidami też ich nie ma, bo składu w necie nie mogę znaleźć.
Ja bym odstawiła wszystko z proteinami na jakiś czas. Przed myciem nałożyć maskę nawilżającą + olej + emolinentową, potem umyć i dać znowu podobny duet albo tylko nawilżającą. Zobaczyć, jak włosy zareagują na taką kurację.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
zapomnialam jeszcze, ze stosuje serum z Joanny wygladzajace bez niego, ani rusz...wlosy myje codziennie
Serum jest potrzebne, nie ma protein.
Stary 2014-10-06, 19:40   #479
kaska2pl
Raczkowanie

w masce loreala jest m.in: corn, soy, wheat protein...tylko porownujac ja do pro keratin jest duzo lepsza, bo nie mam takich "tępych" wlosow jak po pro...a co do glorii i kallosa z algami tez mam takie gumowate wlosy, a nie zawieraja protein ? jaka maske nawilzajaca bys polecila ? czy mozliwe jest, ze to przenawilzenie, a nie przeproteinowanie ? kurde juz mi sie to wszystko miesza...po zmyciu oleju z maskami moge mieszac dwa gatunki masek ? ( nakladajac je za drugim razem )dodawac do nich gliceryne, bo mam i co sadzisz o kremie nivea ?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

chyba, ze zainwestowac w Kerastase ? dawno temu uzywalam cementu, ale caly zestaw szampon, ampulka maska i wlosy mialam lepsze, ale troche to trwalo i pamietam, ze wtedy najlepiej dzialala seria ta age zielona ( byla lepsza od cementu) natomiast te serie bialo pomaaranczowe do suchych wlosow nie byly dla mnie dobre...tylko wtedy moglam miec wlosy w innym stanie i nie koniecznie teraz mi by to pomoglo tylko nie stac mnie na taki caly zestaw :/ patrzylam na allegro i moglabym kupic szampon i maske, ale ampulki odpadaja (20 zl) a co mi z dwoch...
Stary 2014-10-06, 20:07   #480
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
w masce loreala jest m.in: corn, soy, wheat protein...tylko porownujac ja do pro keratin jest duzo lepsza, bo nie mam takich "tępych" wlosow jak po pro...a co do glorii i kallosa z algami tez mam takie gumowate wlosy, a nie zawieraja protein ? jaka maske nawilzajaca bys polecila ? czy mozliwe jest, ze to przenawilzenie, a nie przeproteinowanie ? kurde juz mi sie to wszystko miesza...po zmyciu oleju z maskami moge mieszac dwa gatunki masek ? ( nakladajac je za drugim razem )dodawac do nich gliceryne, bo mam i co sadzisz o kremie nivea ?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

chyba, ze zainwestowac w Kerastase ? dawno temu uzywalam cementu, ale caly zestaw szampon, ampulka maska i wlosy mialam lepsze, ale troche to trwalo i pamietam, ze wtedy najlepiej dzialala seria ta age zielona ( byla lepsza od cementu) natomiast te serie bialo pomaaranczowe do suchych wlosow nie byly dla mnie dobre...tylko wtedy moglam miec wlosy w innym stanie i nie koniecznie teraz mi by to pomoglo tylko nie stac mnie na taki caly zestaw :/ patrzylam na allegro i moglabym kupic szampon i maske, ale ampulki odpadaja (20 zl) a co mi z dwoch...
Przy takim zestawie jest możliwe przeproteinowanie.
Gloria to mizerna maska, w której prawie nic nie ma, sądząc po składzie. Ewentualnie nadaje się jako baza do mieszania. Popularność tego produktu naprawdę mnie dziwi, sama omamiona zachwytami sięgnęłam po niego, kiedy miałam włosy po trwałej.
Algi mają białko (proteiny), nie każde włosy je lubią.

Już pisałam, że na przeproteinowane włosy robiłam mieszankę z Oleo Repair i Natur Vital aloesowej.
Inne przykładowe nawilżacze:

Alterra aloes i granat
Isana niebieska
Artiste żółta
Alberto z miodem
Alberto ziołowa z jabłkiem i winogronem
maska Goldwell Dual Senses Green
Athena's Aloe Bio 50
Alverde z amarantusem
Biovax dwufazówka do suchych
Pat&Rub maska regenerująca

Z kupnem Kerastese bym się wstrzymała. Najpierw wypróbuj tańsze opcje. Zresztą wiele osób by Ci Kerastese odradziło ze względu na to, że ich skład szału nie robi.
Odpowiedz

Tagi
blask, cienkie, czarne, farbowane wlosy, fryzjer, kosmetyki do włosów, łamliwe włosy, łupież, maseczki na włosy, maska, maski, mężczyzna, niesforne, odżywianie włosów, odżywka, odżywki do włosów, oslabienie, pielęgnacja włosów, pomocy, pomocy !, pomocy ratunku, problemy z włosami, prostowanie, przenawilżenie, przeproteinowanie, puszenie sie wlosow, ratunku, rozjaśnianie włosów, spalone włosy, suche, suche końcówki, suche wlosy, suche włosy, włosomaniactwo, włosy, włosy blond, włosy brąz rozjaśnianie, włosy pielęgnacja, włosy puszące się, włosy suche, włosy zniszczone, wypadanie, załamka, zdrowe włosy, zniszczenie włosów, zniszczone, zniszczone końcówki, zniszczone włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości