Co zrobić, żeby makijaż dłużej się trzymał? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-05, 20:30   #1
sony123
Przyczajenie

Co zrobić, żeby makijaż dłużej się trzymał?

Cześć. 21 stycznia będę miała bal i chciałabym, żeby mój makijaż trzymał się dłużej niż godzinkę. Słyszałam, że można spryskać twarz lakierem do włosów, ale ja jednak nie chcę ryzkować i nie będę tego robić. Moja twarz jest mieszana ponieważ miejsca, które są "tłuste" to nos i czoło. Jednak nos jest bardziej "tłusty". Posiadam też trądzik chociaż, że dbam o swoją twarz dalej go mam. Co zrobić, żeby makijaż trzymał się dłużej? Podkład jaki używam to Lirene Dermoprogram, City Matt, a puder synergen.
sony123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:44   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Dot.: Co zrobić, żeby makijaż dłużej się trzymał?

Możesz zastosować jakąś bazę, jednak nie orientuję się jak wygląda z bazami i zapychaniem. Jeśli masz tendencję do rolowania cieni warto zaopatrzyć się w dobrą bazę. Spryskać lakierem można i wiele dziewczyn to praktykuje, jednak ja sama nie stosowałam więc nie wiem jak to wygląda- tym bardziej że lakier zawiera alkohol i może przesuszać. Zastosuj dobry puder matujący na wykończenie makijażu- moim faworytem póki co jest kryolan. Co najważniejsze- zadbaj o dobre przygotowanie przed makijażem, twarz ma być czysta (warto użyć maseczki- ja preferuję glinki), nie zapomnij też o toniku, ja również stosuję wodę termalną, potem kremy nawilżające- jeśli tłuste przyłóż chusteczkę, to samo z podkładem- jeśli podkład jest dość tłusty- również zastosuj chusteczkę. no i włóż do torebki puder, bibułki matujące bądź chusteczki, bo jeśli twarz się zaczyna świecić nie nakładaj pudru na zgromadzone sebum tylko najpierw je zbierz- chusteczką bądź bibułkami i dopiero wówczas nałóż odrobinę pudru.
Stary 2014-01-05, 20:47   #3
zabciajs
Zakorzenienie

Fixer, najlepsze rozwiązanie. Plus baza pod cienie. Jedna noc nie powinna pogorszyć stanu cery.
Stary 2014-01-05, 23:57   #4
morena_91
Przyczajenie

polecam fixer Kryolan towarzyszył mi w dniu ślubu i kilku innych okazjach - zawsze sprawdzał się rewelacyjnie. Po ślubie i weselu mimo upału jaki panował rano miałam makijaż dokładnie taki jak przed uroczystością
morena_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 15:35   #5
AniaLB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sony123 Pokaż wiadomość
Cześć. 21 stycznia będę miała bal i chciałabym, żeby mój makijaż trzymał się dłużej niż godzinkę. Słyszałam, że można spryskać twarz lakierem do włosów, ale ja jednak nie chcę ryzkować i nie będę tego robić. Moja twarz jest mieszana ponieważ miejsca, które są "tłuste" to nos i czoło. Jednak nos jest bardziej "tłusty". Posiadam też trądzik chociaż, że dbam o swoją twarz dalej go mam. Co zrobić, żeby makijaż trzymał się dłużej? Podkład jaki używam to Lirene Dermoprogram, City Matt, a puder synergen.
Dwa dni przed balem wykonaj peeling enzymatyczny i nałóż maseczkę z glinki zielonej. W dzień balu również nałóż maseczkę z glinki (dostaniesz ją w aptekach lub sklepach zielarskich). maseczka jest w formie proszku, który rozrabiasz z odrobiną wody i powstała papkę nakładasz na 20 min.. Przykryj twarz gaza nasączoną wodą, aby maseczka nie wyschła. glinka świetnie reguluje prace gruczołów łojowych, przyspiesza gojenie zmian trądzikowych i przeciwdziała tworzeniu sie nowych.
Lakieru do włosów do utrwalania makijażu nie polecałabym, ponieważ może podrażnić skórę. Nigdy nie wiadomo, jak twoja cera zareaguje, a jestem pewna, że nie chciałabyś mieć niemiłej niespodzianki na balu. Zdecydowanie lepszy bedzie juz polecany Fixing Spray Kryolana lub Dermacolor.
Co używasz do mycia twarzy? Stosujesz tonik? Pytam, ponieważ to, czym oczyszczasz cerę ma wpływ na jej błyszczenie i ogólną kondycję skóry.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:58   #6
201703061204
Przyczajenie

A co jeśli ma się 3 studniówki co sobotę i na dodatek cierpi się na ŁZS? Jaki fluid, puder i utrwalacz polecacie? Najlepiej hipoalergiczne, które nie zrobią na mojej twarzy tragedii.

Myślałam o:
UTRWALACZ- Fixing Powder, Artdeco
PUDER- Pure Minerals, Mineral Compact Powder, Artdeco
FLUID- nie mam pojęcia..
201703061204 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 22:24   #7
Hiromi_Ise
Raczkowanie

W takiej sytuacji przydałoby się odżałować te kilkadziesiąt złotych i kupić jakiś porządny podkład i puder matujący. Sama mam mieszaną cerę i na imprezy na twarz nakładam tylko podkład matujący+puder, również matujący. Zwykle trzyma się bardzo dobrze, czasem z nielicznymi poprawkami. Nie ma też co zbytnio przesuszać cery jakimiś kremami antytrądzikowymi itp bo matujące kosmetyki mogą podkreślić suche skórki co moim zdaniem wygląda gorzej niż twarz, która się błyszczy od sebum Najlepiej po prostu kupić coś wcześniej i popróbować jak to się trzyma.
Hiromi_Ise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 23:02   #8
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hiromi_Ise Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji przydałoby się odżałować te kilkadziesiąt złotych i kupić jakiś porządny podkład i puder matujący. Sama mam mieszaną cerę i na imprezy na twarz nakładam tylko podkład matujący+puder, również matujący. Zwykle trzyma się bardzo dobrze, czasem z nielicznymi poprawkami. Nie ma też co zbytnio przesuszać cery jakimiś kremami antytrądzikowymi itp bo matujące kosmetyki mogą podkreślić suche skórki co moim zdaniem wygląda gorzej niż twarz, która się błyszczy od sebum Najlepiej po prostu kupić coś wcześniej i popróbować jak to się trzyma.
kremy matujące i antytrądzikowe również wzmagają produkcję sebum co powoduje tylko jeszcze większy błysk.
Stary 2014-01-07, 15:27   #9
AniaLB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dariaa0706 Pokaż wiadomość
A co jeśli ma się 3 studniówki co sobotę i na dodatek cierpi się na ŁZS? Jaki fluid, puder i utrwalacz polecacie? Najlepiej hipoalergiczne, które nie zrobią na mojej twarzy tragedii.

Myślałam o:
UTRWALACZ- Fixing Powder, Artdeco
PUDER- Pure Minerals, Mineral Compact Powder, Artdeco
FLUID- nie mam pojęcia..
Jak najbardziej polecam, puder fiksujący Ard Deco, ale jednak moim zdaniem najskuteczniejszy jest Fixing Spray Kryolana albo przy wyjątkowych okazjach oba naraz.
Jeśli masz Łojotokowe Zapalenie Skóry, to myślę,że najlepiej sprawdzi się podkład o przedłużonej trwałości, np. Colorstay Revlon, Studio Fix Fluid MAC lub Double Wear Estee Lauder.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 21:07   #10
nefretete88
Raczkowanie

Na szybko w punktach:

tonizacja-tonik bez alkoholu
lekki krem do wchloniecia ( mozesz pominac jesli masz mocno tłusta cere)
baza silikonowa pod podklad
puder fizujacy np.kryolan
usta utrwalisz tak, ze malujesz konturówką (takze mozesz środek),przykladasz chusteczke do ust- pudrujesz usta tzn chusteczke malujesz jeszcze raz usta pomadka
na koniec mozesz spryskać cąły makijaz fixerem np.kryolan, czy kobo (slabszy)
zapewniam, ze taki makijaz bedzie sie trzymał
Stary 2014-01-07, 21:25   #11
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Ja bym jednak nie pomijała kremu nawilżającego, im bardziej wysuszamy skórę (produkty matujące wysuszają) tym bardziej ona się broni produkując więcej sebum...
Stary 2014-01-07, 21:31   #12
nefretete88
Raczkowanie

Tak, ogolnie to prawda, ale z doświadczenia wiem, że raz pod makijaż nie zrobi kraywdy
Stary 2014-01-07, 21:35   #13
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nefretete88 Pokaż wiadomość
Tak, ogolnie to prawda, ale z doświadczenia wiem, że raz pod makijaż nie zrobi kraywdy
Być może, jednak nigdy nie próbowałam, można powiedzieć że od porcji kremiku jestem uzależniona. Poza tym mam wrażenie, że jak nałożę krem to podkład lepiej i równiej się rozprowadza oraz ładniej stapia z cerą, ale jak mówię może to być moje subiektywne odczucie.
Stary 2014-01-07, 22:19   #14
nefretete88
Raczkowanie

W zasadzie tak jak piszesz wszystko zależy od stanu cery i preferencji., ale to już sama Wizażankami musi sprawdzić na sobie, co jej bedzie lepiej pasowało

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości