Problem z wyglądem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-09, 20:30   #1
AkaBaka
Przyczajenie

Problem z wyglądem...

Witam!

Na początku przepraszam, ale nie jestem pewien czy w tym dziale...

Mam na imię Dominik, lat 15. Od niedawna strasznie się przejąłem swoim wyglądem... Mam dużo wad... Chodzę jeszcze do gimnazjum (ostatni rok) a we wrześniu idę już do szkoły wyższej... Bardzo się boję, ponieważ patrząc w lusterko wyglądam koszmarnie i wmawiam sobie, że w u mnie w szkole nikt tak brzydko nie wygląda jak ja... Boję się też, że jak pójdę do szkoły wyższej to będą się ze mnie wyśmiewać... W młodości nie przejmowałem się tym..., i powiem szczerze nie dbałem o siebie...

Na początku chcę napisać, że mam fioletowe sińce pod oczami. Są one bardzo widoczne. Na dworze bardzo jest to widoczne i wyglądam strasznie... Nie wiem skąd to się wzieło, ale patrząc na zdjęcia z przed kilku lat (nawet 2-3 lata temu) nie miałem tego! Chcę to jakoś usunąć, ale nie wiem czy jest coś takiego. Czytałem, że można to zrobić laserowo... Dobra, ale jeżeli to usunę to na pewno raz na zawsze! Ale nie wiem... Może ma ktoś tutaj taki sam problem, lub miał i doradzi mi co mam z tym zrobić, bo ja naprawdę chcę się tego pozbyć...

Kolejną wadą jest to, że moja twarz jest innego koloru... Otóż moja twarz jest taka różowa, czerwona a reszta ciała od szyi w dół jest jaśniejsza co jest bardzo widoczne... Nie wiem co z tym zrobić!

Proszę o pomoc. Pieniądze to nie problem tylko żebym wyglądam jak inni... Bo jak patrzę na osoby w mojej klasie, które nie mają takich problemów jak ja to się załamuję...

Pozdrawiam.
AkaBaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:04   #2
ana909
Erudycja

Dot.: Problem z wyglądem...

moze zdjecie pokazesz? Bo z opisu wyglada ze grubo przesadzasz.

Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:56   #3
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Po pierwsze, po gimnazjum to idzie się do szkoły średniej (nie wyższej), a tam zdobywa wykształcenie średnie pełne (ze zdaną maturą) lub średnie niepełne (bez zdania matury), później jest szkoła wyższa czyli studia.

A co do Twoich problemów to na sińce dobrze by było kupić krem pod oczy z firmy Pharmaceris, który rozjaśnia cienie pod oczami i zmniejsza worki pod oczami. Fakt, że nim trzeba się smarować jakiś czas by były efekty, ale jeśli chodzi o twarz to zawsze potrzeba czasu.

Poza tym ważne byś się wysypiał, pił możliwe jak najmniej kawy i napojów energetycznych, ponieważ od tego mi się robią strasznie floletowe okolice oczu. Nie wiem jak u innych ale u mnie jak dwa dni pośpię np 5 h i pije kawe oraz energetyki to potem tragedia pod oczami.

Co do czerwonej twarzy... Czy masz może trądzik? Bo nie wiem od czego jest to zaczerwienienie, a są rodzaje trądziku które objawiają się czerwonymi grudkami na całej twarzy. Jeśli to trądzik to trzeba iść do dermatologa, jeśli po prostu jesteś czerwony to możliwe że masz cerę naczynkową, a dla takiej dobrze by było zakupić jakiś krem w aptece. Farmaceutka powinna coś polecić.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 01:59   #4
MaRySiAa666
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Nie ma czegoś takiego jak średnie niepełne czy pełne,nie wiem z skąd to wytrzasłaś dla ścisłości.Kończąc szkołę otrzymuje się świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie mam tam takich wzmianek pełne czy nie pełne.Albo kończysz szkołę i masz wykształcenie albo olewasz i go nie masz.Tak poza tematem .

Edytowane przez MaRySiAa666
Czas edycji: 2014-01-10 o 02:05
MaRySiAa666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:08   #5
tintana
BAN stały

W Twoim wieku każda dziewczyna ma problemy ze sobą - po prostu ciągle nam się wydaje, że jesteśmy bardzo niedoskonałe. To oczywiście głupota - każda z nas ma jakieś wady, próbuje z nimi walczyć, ale bez przesady - nie wiem nawet co mam ci powiedzieć, chyba po prostu wrzuć na luz...
tintana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:15   #6
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak średnie niepełne czy pełne,nie wiem z skąd to wytrzasłaś dla ścisłości.Kończąc szkołę otrzymuje się świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie mam tam takich wzmianek pełne czy nie pełne.Albo kończysz szkołę i masz wykształcenie albo olewasz i go nie masz.Tak poza tematem .
Można ukończyć liceum czy inną szkołę średnią bez podchodzenia do matury, stąd to rozdzielenie na średnie pełnie lub niepełne. W formularzach odnośnie pracy między szkołą średnią a studiami musiałam zaznaczyć jakie mam wykształcenie i tam było do wyboru m.in. średnie pełne, średnie niepełne, wyższe inżynierskie, wyższe licencjackie, wyższe magisterskie ect. Sama tego nie wymyśliłam

Jeszcze co do właściwego tematu to czerwona cera może być jeśli mamy cerę wrażliwą i nie używamy w ogóle kremów. Krem na twarz to zawsze jakaś mniejsza lub większa ochrona przed wiatrem, zanieczyszczeniami powietrza czy słońcem. Wszystkie te czynniki wpływają na nasz stan skóry niekorzystnie więc kup jakiś krem na skórę naczynkową lub wrażliwą i po jakimś czasie zobacz jakie będą zmiany i znów się odezwij na wizażu jeśli nadal coś będzie niezadowalającego.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:19   #7
mairi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tintana Pokaż wiadomość
W Twoim wieku każda dziewczyna ma problemy ze sobą - po prostu ciągle nam się wydaje, że jesteśmy bardzo niedoskonałe. To oczywiście głupota - każda z nas ma jakieś wady, próbuje z nimi walczyć, ale bez przesady - nie wiem nawet co mam ci powiedzieć, chyba po prostu wrzuć na luz...
mmm... to chyba chłopak pisał :-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-01-10, 18:25   #8
MaRySiAa666
Raczkowanie

Dziwne te formularze jakieś,ja nigdy czegoś takiego nie miałam ale nie kwestionuje.Może potencjalny pracodawca coś takiego sobie wymyślił

Wracając do autora wątku,dodam chłopka To jeśli pisałeś ,że finanse nie są ograniczeniem to proponuje wizytę u kosmetyczki i niech ona ci doradzi jakie zabiegi będą ci potrzebne ,to samo z kosmetykami.Jak masz jakieś pytania to wal na priva
Stary 2014-01-10, 19:02   #9
AkaBaka
Przyczajenie

Widzę więcej się dowiedziałem o szkole niż wyglądzie Czy ta kosmetyczka sprawi, że będę mógł swobodnie wyjść na dwór do kolegów ? Chcę wyglądać jak normalny człowiek ... Każde wyjście do szkoły to duży stres...
AkaBaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 20:35   #10
MaRySiAa666
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AkaBaka Pokaż wiadomość
Widzę więcej się dowiedziałem o szkole niż wyglądzie Czy ta kosmetyczka sprawi, że będę mógł swobodnie wyjść na dwór do kolegów ? Chcę wyglądać jak normalny człowiek ... Każde wyjście do szkoły to duży stres...

Na pewno ci pomoże i doradzi,lepiej porozmawiać z ekspertem niż na ślepo szukać w internecie.Przede wszystkim powie ci jaki masz typ cery i jaka pielęgnacja będzie dla ciebie najlepsza

Co do koloru twarz i sińców pod oczami możesz odwiedzić biochemie urody ,mają tam różne fajne produkty więc pewnie coś dla siebie dobierzesz.Niedrogo i skutecznie,ale ja radziłabym ci wizytę u kosmetyczki
Stary 2014-01-13, 00:23   #11
Wespe
Rozeznanie

Wedlug mnie warto sie zastanowic jaka jest przyczyna tych sincow i czerwonej twarzy. Spojrz na rodzicow-czy to nie dziedziczne? Czy odzywiasz sie dobrze? Czy ruszasz sie? Wysypiasz? Nie jestes na nic uczulony? O stres nie pytam, bo widze, ze jest. Warto sprawdzic, czy te problemy nie sa zwiazane ze zdrowiem, a jak nie to przemysl kosmetyczny ma na nie wiele sposobow. Warto tez zaczac brac jakis tran, czy witaminy...
Wespe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:38   #12
janka765
BAN stały

A może jakieś zdjęcie?
janka765 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 12:11   #13
vikuniaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AkaBaka Pokaż wiadomość
Witam!

Na początku przepraszam, ale nie jestem pewien czy w tym dziale...

Mam na imię Dominik, lat 15. Od niedawna strasznie się przejąłem swoim wyglądem... Mam dużo wad... Chodzę jeszcze do gimnazjum (ostatni rok) a we wrześniu idę już do szkoły wyższej... Bardzo się boję, ponieważ patrząc w lusterko wyglądam koszmarnie i wmawiam sobie, że w u mnie w szkole nikt tak brzydko nie wygląda jak ja... Boję się też, że jak pójdę do szkoły wyższej to będą się ze mnie wyśmiewać... W młodości nie przejmowałem się tym..., i powiem szczerze nie dbałem o siebie...

Na początku chcę napisać, że mam fioletowe sińce pod oczami. Są one bardzo widoczne. Na dworze bardzo jest to widoczne i wyglądam strasznie... Nie wiem skąd to się wzieło, ale patrząc na zdjęcia z przed kilku lat (nawet 2-3 lata temu) nie miałem tego! Chcę to jakoś usunąć, ale nie wiem czy jest coś takiego. Czytałem, że można to zrobić laserowo... Dobra, ale jeżeli to usunę to na pewno raz na zawsze! Ale nie wiem... Może ma ktoś tutaj taki sam problem, lub miał i doradzi mi co mam z tym zrobić, bo ja naprawdę chcę się tego pozbyć...

Kolejną wadą jest to, że moja twarz jest innego koloru... Otóż moja twarz jest taka różowa, czerwona a reszta ciała od szyi w dół jest jaśniejsza co jest bardzo widoczne... Nie wiem co z tym zrobić!

Proszę o pomoc. Pieniądze to nie problem tylko żebym wyglądam jak inni... Bo jak patrzę na osoby w mojej klasie, które nie mają takich problemów jak ja to się załamuję...

Pozdrawiam.
Przepraszam, ale jak przeczytałam "W młodości..." to spadłam z krzesła .
Masz 15 lat (!), to normalne, że zaczynasz się interesować wyglądem. I pewnie mocno przesadzasz, wyglądasz tak jak inni, ty po prostu dostrzegasz swoje wady, nie widząc ich w innych. I chociaż nam teraz w to nie uwierzysz, zobaczysz to sam za kilka lat .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości