Typ urody - baby face - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-13, 13:37   #1
porzeczkova
Przyczajenie

Typ urody - baby face

Witam Co sądzicie o typie urody baby face? Jakie widzicie jej plusy a jakie minusy?

Nie do końca wiem jaki ja mam typ urody, ale bardzo często słyszę, że nie wyglądam na swój wiek (20 lat) tylko na o wiele młodszą.
porzeczkova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 09:38   #2
Kaoru22
Zadomowienie

Dot.: Typ urody - baby face

Mam podobnie jak Ty, jestem w Twoim wieku a bez makijażu lub z delikatnym makijażem wyglądam na +/- 14 lat

Miałam kilka zabawnych/krępujących sytuacji związanych z moim wiekiem, kilka miesięcy temu kupowałam piwo (swoją drogą do zamarynowania mięsa nie do wypicia ) i pani kasjerka wyśmiała mnie mówiąc "Tym małolatom to się kompletnie w głowach poprzewracało, jesli myślisz dziewczynko że ci to sprzedam to się mylisz", po okazaniu dowodu było już "Przepraszam PANIĄ" Czasami idąc z moim TŻ miastem widzę zniesmaczone miny ludzi - TŻ ma 24 lata i wygląda na nieco więcej, jak mężczyzna przed trzydziestką, w efekcie ludzie widzą dziewczynę będącą właściwie jeszcze dzieckiem i dorosłego ustatkowanego faceta.

Minusy makijażowe - w mocnym makijażu wyglądam śmiesznie, typowe smokey sprawia że moja twarz mówi "mam mniej niż 18 lat i próbuję dodać sobie z 10".

Plusy - zawsze wyglądam na świeżą i wypoczętą

Generalnie nie mam z tym problemu, wolę wygladać na młodszą niż na starszą.
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 13:26   #3
mpt
Zakorzenienie

Widywałam sporo ślicznych dziewczyn z typowym babyface i mocnym makijażem i wyglądały bardzo dobrze. To kwestia kiepskiego makijażu, kiepskiego stroju, nie urody
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 14:01   #4
porzeczkova
Przyczajenie

Mnie też dosyć często właśnie o dowód pytają ;p a do tego mam tylko 158 wzrostu ; więc spotykam się z różnymi komentarzami ;p

mógłby ktoś doradzić jakie makijaże mogłabym stosować ?
Stary 2014-01-14, 16:04   #5
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez porzeczkova Pokaż wiadomość
[...]mógłby ktoś doradzić jakie makijaże mogłabym stosować ?
Wrzuć zdjęcie, a najlepiej załóż wątek na metamorfozach.
Stary 2014-01-14, 18:54   #6
Joa_Aga
Raczkowanie

Ja mam taki typ urody, jestem przed trzydziestką, ludzie dają mi 13. Sytuacje z tym związane najczęściej mnie bawią, trzeba tylko pamiętać, żeby do sklepu zabierać ze sobą dowód Jeśli chodzi o makijaż, to ja robię taki delikatny, inaczej wydaje mi się, że wyglądam jak "dorwałam się do kosmetyczki mamy".
Joa_Aga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:50   #7
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Mnie też odmładzają w sklepie ^^' Mam 23 lata a często jestem postrzegana jako 15-latka. Możliwe że z powodu tego, że rzadko na mojej twarzy widnieje makijaż, bo z jakimkolwiek makijażem wyglądam już na swój wiek, albo chociaż na te 18-20 lat wg otoczenia.

Ale w moim stylu ubierania w lato często pojawiają się spódniczki z falbankami co wielu osobom kojarzy się z małymi dziewczynkami ^^' W zimę natomiast elegancki płaszcz i glany (wymiennie z kozaczkami na wysokim obcasie) dodają mi na standardzie 18-lat wg pań w sklepach.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 12:07   #8
gosienka9117
Raczkowanie

mam 23 lata a dają mi max 16! Masakra.
gosienka9117 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:24   #9
anjya
Rozeznanie

również mam 22 lata, piwa w sklepie sama nie kupię, jak jadę autokarem to pytają się, czy jadę bez opiekuna (można samemu od 18 lat jeździć : ) a ja dodatkowo na takie podróże ubieram bluzy dresowe hehe)

z makijażem mam podobne trudności .. jak jestem umalowana mocniej to wyglądam dosłownie śmiesznie - jasne włosy, jasna karnacja, niebieskie oczy - no i w smokey eye itp wyglądam dziwnie
na szczęście nie mam żadnych problemów z cerów no i zawsze będę wyglądała młodziej (taką mam nadzieję )
anjya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:55   #10
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
również mam 22 lata, piwa w sklepie sama nie kupię, [...]jasne włosy, jasna karnacja, niebieskie oczy - no i w smokey eye itp wyglądam dziwnie [...]
Zapewniam, że kupisz sama piwo, wystarczy dowód osobisty

A smokey nie musi być czarny, wystarczy wziąć brązy, taupe http://static.wetpaint.me/pll/ROOT/p...y%20benson.jpg polecam próbować
Stary 2014-01-19, 16:51   #11
Gazzzowana
Wtajemniczenie

Zazdroszczę
Ja niestety usłyszałam jedynie że wyglądam starzej.. A mam 20 lat..
Gazzzowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 17:00   #12
ciri15
Ekspert od Dupy Strony

Moim zdaniem to, że proszą o dowód w sklepie i młodo wyglądamy nie oznacza, że mamy baby face.
Typowe baby face to Olga Kaczyńska z top model:
http://bi.gazeta.pl/im/3/10823/z1082...p-Model-2-.jpg

ciri15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:15   #13
moonandsunrise
Raczkowanie

Chyba się kwalifikuję... okrągła twarz, duże oczy, blond falowane włosy, rzadko kiedy dają mi więcej niż 18, chociaż skończyłam 22 a wpisując się na studia usłyszałam od profesora, który akurat wpadł do gabinetu "To teraz takie dzieci przyjmują?" Nie pomaga fakt, że lubię pastele, falbanki, kokardki itp.
Ma to swoje plusy, bo jestem ogólnie dosyć nieśmiała i przez wygląd często ludzie odbierają mnie jak dziecko, którym trzeba się zająć, a i całość dobrze wygląda z moim stylem ubierania się. Trochę czasem boli, że w jakimkolwiek makijażu z przysłowiowym pazurem wyglądam śmiesznie, ale zawsze można malować się inaczej... To bzdura, że przy takim typie urody nie da się malować mocno - wszystko można, jak robi się to z głową i wyczuciem
moonandsunrise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 09:42   #14
porzeczkova
Przyczajenie

Raz pojechałam z chłopakiem i jego siostrą do ich znajomej , ona wtedy mnie jeszcze nie znała i na powitanie usłyszałam 'co to macie za dziewczynkę' no myślałam że się zapadnę ;p
Stary 2014-01-20, 14:12   #15
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to, że proszą o dowód w sklepie i młodo wyglądamy nie oznacza, że mamy baby face.
Typowe baby face to Olga Kaczyńska z top model:
http://bi.gazeta.pl/im/3/10823/z1082...p-Model-2-.jpg
dokładnie dodałabym jeszcze Selenę Gomez czy aktorkę Song Hye Kyo-piękne dziecięco dziewczęce rysy Na baby face składa się szereg cech np. krągłe policzki, wyraziste oczy, raczej mały zgrabny nosek, ładnie wykrojone usta, symetryczne i łagodne proporcje twarzy kojarzące się z dziecięcą buzią. Jeśli buzia jest raczej chuda,koścista i kwadratowa to już typ urody baby face to to nie jest, nawet jeśli wyglądamy 10 lat mniej
Jeśli chodzi o młody wygląd widzę same plusy, a za kilkanaście lat jeśli "utrzymacie" swój świeży, dziewczęcy wygląd będziecie matce naturze dziękować za ten dar zamiast narzekać
Poza tym są już wątki nt. "nie wyglądam na swój wiek"
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 23:45   #16
ciri15
Ekspert od Dupy Strony

O, jeszcze Kasia Bujakiewicz na ten przykład.

Stary 2016-02-15, 19:21   #17
Maggie Q
Zadomowienie

Ja też mogę o sobie powiedzieć, że reprezentuję ten typ urody. W makijażu wyglądam poważniej niż bez. Ostatnio obcięłam się na boba i wizualnie jeszcze bardziej "odmłodniałam". Co prawda uczniowie podstawówki czy gimnazjum mówią mi "dzień dobry" (jestem wysoka i raczej masywnie zbudowana), ale już słyszałam głosy, że biorą mnie za młodszą niż jestem. Mama jakiś czas temu powiedziała, że bez makijażu wyglądam "jak g*wniarz".
Uważam, że to jest dar i nie staram się "postarzyć". Ostatnio interesuje mnie azjatyckie podejście do pielęgnacji urody. Mam nadzieję, że to mnie dobrze zakonserwuje . Właściwie już to mogę powiedzieć - nie palę, wysypiam się, nie zarywam nocy, słońce prawie mnie nie "chwyta" latem, przykładam się do pielęgnacji cery, itp.
Chyba zacznę malować się "po azjatycku", co podkreśli ten mój dziewczęco-dziecięcy typ urody .
Stary 2016-02-15, 19:26   #18
AngielskaPogoda
Zadomowienie

Hmmm wydaje mi sie, ze mam podobnie Mam 26 lat i ostatnio zdarzylo mi sie, ze bramkarz sprawdzal mi dowod przy wejsciu do lokalu Fajna mial mine kiedy zobaczyl, w ktorym roku sie urodzilam. Dodatkowo jestem szczuplutka wiec to poteguje ten efekt Jednak dla mnie to powod do dumy, ze majac 26 lat dalej wygladam mlodo
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 16:30   #19
matkaWariatka2
BAN stały

Zazdroszcze takiego wygladu Ja mam z kolei odwrotnie, majac 14 lat bez problemu kupywalam papierosy czy alkohol
matkaWariatka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 17:25   #20
martekM
Raczkowanie

ja sie ciesze ze wygladam na mniej niz mam bo dzieki temu dłuzej zachowam młodość
martekM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 13:59   #21
Upton_Girl
Upton Girl

Dodałabym Mirandę Kerr. Ona ma dodatkowo dołeczki, co zawsze kojarzy się z dzieckiem. Myślę, że cześć osób (nie tutaj w wątku, tylko ogólnie) myli baby face z tym, że dziewczyna po prostu młodo wygląda (nie na swój wiek). To ostatnie zależy bardziej od stanu skóry i tego jak żyjemy - ruch, sen, odżywianie no i geny. Baby face natomiast oznacza konkretny typ urody. Moim zdaniem mniej jest dziewczyn z prawdziwą baby face niż wyglądających młodziej niż inne w ich wieku.
Stary 2017-03-25, 15:37   #22
Maggie Q
Zadomowienie

Miranda Kerr jest już po poprawkach, więc jej nie zaliczyłabym do tego grona. Zaliczyłabym zaś wiele azjatyckich aktorek, szczególnie Koreanek. Również zgadzam się, że baby face nie równa się "młodszemu" wyglądowi. A w każdym razie takie rysy nie powinny być wyznacznikiem, a właśnie stan cery, tryb życia, itp. Bridget Bardot miała takie rysy, a jednak wyglądała poważnie, a nie jak ktoś znacznie młodszy. Nie mówiąc o cerze zniszczonej słońcem, czy papierosami. Wystarczy przyjrzeć się z bliska fotosom filmowym.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2017-03-25 o 15:39
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 17:36   #23
ciri15
Ekspert od Dupy Strony

Miranda kerr i bez poprawek miala baby face. Brigitte to troche inny typ, nie taka "bejbi" i nie chodzi tu o stan cery, a cos takiego wyzywajacego w oczach.

Stary 2017-03-28, 21:33   #24
kokojamboho
Raczkowanie

Też tak mam!!!!!!

Mam 25 lat i wiecznie jestem brana za 17 latke
Trochę sobie pomagam makijażem, wydaje mi się wtedy ze wyglądam już bliżej dwudziestki ^^
kokojamboho jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 23:42   #25
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Miranda kerr i bez poprawek miala baby face. Brigitte to troche inny typ, nie taka "bejbi" i nie chodzi tu o stan cery, a cos takiego wyzywajacego w oczach.
No właśnie o tym mówię, po poprawkach już nie można o niej powiedzieć, że ma "dziewczęco-dziecięcą" twarz.
Cytat:
Napisane przez kokojamboho Pokaż wiadomość
Też tak mam!!!!!!
Trochę sobie pomagam makijażem, wydaje mi się wtedy ze wyglądam już bliżej dwudziestki ^^
Nie wiem, ile bym Ci dała, ale wyglądasz młodo. Bardzo młodo.
Zresztą nie widzę w tym nic dziwnego, tak powinno być. Ludzie mają w głowie jakieś założenia, co to znaczy wyglądać na tyle, a tyle lat. Jeśli czyjś wygląd od tych założeń odchodzi, wtedy mówi się, że wygląda "młodziej" albo "starzej".

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2017-04-09 o 23:56
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 12:37   #26
miszuna
Raczkowanie

Ale fajnie! Chociaż sama nie mam baby face, to ludzie dają mi mniej lat niż faktycznie mam (yeah!). Marzy mi się i pracuję nad tym, żeby jak najdłużej zachować zdrową jasną cerę, bo wtedy wyglądam młodziej
miszuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 19:03   #27
Upton_Girl
Upton Girl

Cytat:
Dla mnie uosobieniem BF jest Miranda przed czy po ewentualnych poprawkach. W sumie teraz moim zdaniem wygląda dziewczęco a ma ponad trzydzieści lat. Nie chodzi mi o sesyjne zdjęcia. Oczywiście to subiektywna ocena. Gigi Hadid ma BF...? Bo jej siostra na 100% nie.

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kokojamboho Pokaż wiadomość
Też tak mam!!!!!!

Nigdy nie dałabym Ci powyżej 20

Edytowane przez Upton_Girl
Czas edycji: 2017-04-20 o 19:01
Upton_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 11:59   #28
malinis
Raczkowanie

o tak, Selena Gomez wygląda jak nastolatka
malinis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 11:58   #29
Hanka1234_1
Przyczajenie

Ta zgadzam się z twoją opinią
Hanka1234_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 10:43   #30
Jaagodzianka
Smakowita ;)

Ja z kolei gdy bylam nastolatka, to wygladalam dojrzale. Majac 17 lat wygladalam spokojnie jak trzydziestka
Jaagodzianka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
uroda . twarz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości