Dredowa metamorfoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-17, 22:20   #1
Athenaiee
Przyczajenie

Hej
z góry poproszę o radę osoby które są zwolennikami dredów ,są gusta i guściki a metamorfoza nie ma na celu dzielenia się komentarzami i opiniami osób dla których dredy same w sobie są "brzydkie"

do rzeczy moje włosy są naturalnie w kolorze jasnego brązu
były wielokrotnie farbowane od wiśniowej czerwieni przez fiolet,aktualnie wszystko wypłukało się na rudy brąz ,teraz mam też niezłe odrosty i utleniane końcówki
ich struktura przed zdredowaniem była prosta,te włosy były wyjątkowo niepodatne na układanie szybko prostowały się po zakręceniu na wałki,i ogólnie był to włos który bardzo niechętnie schnął po myciu

Aktualnie mam dredy i zastanawiam się nad ich rozczesaniem (co do rozczesywania eksperymentowałam ,i okazało się że jest to możliwe)

Problem w tym że zrobiłam dredy głównie z powodu fryzury jaką wcześniej miałam,moje kudły się kładły ,nic nie mogło im dodać objętości a to w połączeniu z małą buzią i lekko odstającymi uszami dawało straszny efekt ,teraz mam taką objętość że ledwo mieszczę się do czapki

Teraz pytanie ,zadbać o dredy i zostać przy nich ,ewentualnie zrobić jakąś normalną grzywkę,lub się pozbyć tej która jest (zrobić z niej dredki i je przedłużyć)

Rozczesać i zrobić lekką fryzurę do ramion ,po kuracji odżywiającej włosy zaszaleć z kolorem (od dawna marzy mi się intensywny róż na głowie )

lub doradźcie mi coś oryginalnego,niby mam artystyczną duszę ale nie znam się na dobieraniu fryzury do kształtu twarzy

w grę wchodzi farbowanie na KAŻDY kolor em i chyba tyle

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

a i tutaj fotki

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0627.jpg (42,9 KB, 710 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0450.jpg (57,7 KB, 538 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0410.jpg (30,6 KB, 516 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2014-01-17 o 23:07 Powód: post pod postem :)
Athenaiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 23:00   #2
chwast
Zakorzenienie

Dot.: Dredowa metamorfoza

Wg mnie co to masz teraz (zaniedbane dredy) jest najgorsze. No nie obraź się, ale bezdomni często mają takie coś na głowie. Więc jeśli bardzo ci się dredy podobają to po prostu popraw je albo jeśli masz już dość to rozczesz.
Skoro jestes w takim etapie środkowym to ja bym na twoim miejscu rozczesała - trochę mniej roboty niż przy takich świeżych.

Mnie się ogólnie dredy podobają, ale wg mnie ty masz teraz coś pół na pół nie żadne dredy. Pokołtunione włosy. Masz ładną buzię, ładną cerę i ładnie byś wyglądała w normalnych włosach. Np rudych - tak mi się skojarzyło bo kuzynka tż ma niemal identyczną twarz jak twoja, ale jest z natury ruda więc pomyslałam, że dobrze byś wyglądała

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

aha a włosy od skalpu na tych fotkach nie wyglądają na zmasakrowane więc mogłabyś np po rozczesaniu obciąć na jakąś krótką, ale fajną fryzurkę np do brody. Taką wiesz nie nudną.
Stary 2014-01-17, 23:12   #3
Athenaiee
Przyczajenie

co do zaniedbania co wynika ono z tego że ja mam Natty dreadlocks
"Natty"to zaniedbany,niektórzy nawet nie rozdzielają swoich dredów ,one po prostu sobie rosną(ja akurat rozdzielam dredy tak że się nie łączą)u mnie wygląda to tak że na końcu każdego dreda mam pędzelki przez to ciężko stwierdzić czy w danym miejscu jest dred czy włosy,same w sobie to nieźle zbite tylko jak pisałam mam już niezłe odrosty
Poza tym inspirowałam Anną Abril (wystarczy zapytać wójka google o "Galapril") więc moje dredy na całej długości są nierówne

Gdybym miała je dokręcać to jedynie odrost i trochę pokulać na długości
ps :te dredy mają ponad rok

zastanawiałam się też nad grzywką ych żal mi tych dredów
a niżej moja stara fryzurka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 539335_366424426774113_203845422_n.jpg (31,3 KB, 544 załadowań)
Stary 2014-01-17, 23:16   #4
Holly85
Zadomowienie

nie jestem ani zwolenniczką, ani przeciwniczką dredów, po prostu mi to wisi czy ktoś je nosi czy nie, ale jedno wiem na pewno, dredy mogą wyglądać na zadbane.
jesli chcesz nosić je nadal to należałoby je poprawić i podciąć tak, żeby włosy na końcach nie wyglądały, jakby nie widziały nozyczek 10 lat.
kolor możesz wyrównać tak czy siak, na pewno twój wygląd na tym zyska gdy to zrobisz, bo obecnie niestety nie jest dobrze.
masz odrost nie tylko farby ale i dredów plus te nierówne końcówki..

chcesz dredy to je popraw, a jak nie to zrób sobie kobiecą fryzurę, włosy farbowane mają podniszczoną strukturę i inaczej reagują na układanie, dobrze to wiem. tak wiec nie obawialabym się, ze będą oklapnięte.
zawsze też możesz zrobić lekką trwałą.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

napisalysmy komentarz prawie w tym samym momencie, a wiec to taki styl dredów??
nieźle... ja bym jednak z tego zrezygnowała.
jesli to jesteś Ty na tym zdjęciu w prostych włosach to szok.. wyglądasz na nim fantastycznie.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 23:20   #5
suzeta
Zakorzenienie

Ja powiem tak- co do dredów zrób jak chcesz, włosy masz ładne. Jednak co mnie najbardziej uderzyło to to, że twarz masz faktycznie ładną, ale robisz miny jak byś miała co najmniej prażenie nerwu twarzowego a do tego kompletnie zero makijażu przez co twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Pomyśl o tym.
suzeta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 23:45   #6
chwast
Zakorzenienie

też uważam, że na tym zdjęciu w zwykłych włosach wygląda fantastycznie, od razu inna twarz.
Stary 2014-01-18, 00:31   #7
Athenaiee
Przyczajenie

Co do końcówek to można je dokręcić i normalnie zakończyć dreda,ja mam pędzelki bo gdybym je dokręciła dredy byłyby jeszcze krótsze
.
co do odrostu to prawda ,mogę dredy poprawić ,gorzej z farbowaniem ,bałabym się spalenia tych martwych włosów w dredzie

Co do makijażu jak już go robię to podkład,eyeliner i tyle
Największy problem jest z rzadkimi brwiami,swego czasu często chodziłam do kosmetyczki na hennę ,może znacie jakieś sposoby na dobranie ładnego łuku do mojej twarzy

Ok wracając do samej fryzury ,może coś ala bob tylko czy z grzywką ?
kusi mnie też róż lub turkus

a tu poniżej już bardziej chciało mi się robić zdjęcie,stąd brak porażenia mięśnia twarzowego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0464.jpg (57,5 KB, 466 załadowań)
Stary 2014-01-18, 00:54   #8
suzeta
Zakorzenienie

Ja uważam, że bardzo ładnie jest Ci w prostych włosach. Zrób sobie boba z dłuższą grzywką na bok ( coś jak teraz) a za to zaszalej z kolorem .Myślę, że tak będzie najlepiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-01-18, 10:15   #9
v-x-n
Zadomowienie

Sorry, to co masz na głowie obok dredów nawet nie stało, nieważne, że ktoś to nazywa jakąś tam wariacją. Miałam dredy 5 lat, więc coś w sumie na ten temat wiem. Jeżeli chcesz być odbierana jak fleja, to już Twoja sprawa, ale powiem Ci szczerze (dodatkowo jako zwolenniczka dredów!), że jeżeli nie zmienisz struktury tego czegoś, to nieistotny będzie perfekcyjny strój, makijaż, grzywka w tą czy w tamtą stronę - będziesz wyglądać jak osoba bezdomna, która od kilku lat nie widziała grzebienia. Taka smutna prawda (a szkoda, bo naprawdę śliczna z Ciebie dziewczyna).

Masz ciekawą twarz, dredy moim zdaniem by Ci pasowały (szczególnie zwinięte w kokon jak na ostatnim zdjęciu), ale albo je dokręć (wyrównaj, cokolwiek - żeby to miało ręce i nogi.. Nawet nie muszą być mocno zbite - wystarczy, że będą jakoś ogarnięte), albo zetnij. W długich włosach też Ci ślicznie.

Jeżeli zdecydujesz się ściąć, to rozczesywania nie polecam - lepiej od razu ciachnąć wszystko co zdredowane. Ja przed ścięciem zapuściłam 10 cm odrost, do tego udało mi się 'wyczesać' jakieś 5cm z dredów, ale.. i tak musiałam to ściąć, bo włosy były w paskudnej kondycji. Lepiej ściąć i zrobić od razu ze zdrowych włosów jakąś kobiecą fryzurkę.

Ja na Twoim miejscu chyba zostałabym przy dredach. Masz gęste włosy, więc mogłabyś mieć przepiękne dredy, wystarczyłoby je wyrównać i doprowadzić do porządku (poważnie, ten "styl" odbiera Ci cały urok, a fajna z Ciebie dziewczyna). No i obowiązkowo grzywka na bok, tak jak zresztą masz. Co to koloru - ja Cię w żadnym krzykliwym nie widzę, według mnie masz idealną urodę do wszelkich delikatnych brązów/ciemnych blondów czy rudości, róż czy turkus Cię stłamsi.
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:36   #10
zapalniczka89
Raczkowanie

Wróć do starej fryzury. Wyglądałaś naprawdę prześlicznie.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post42596287

PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 11:24   #11
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Athenaiee Pokaż wiadomość
Hej
z góry poproszę o radę osoby które są zwolennikami dredów ,są gusta i guściki a metamorfoza nie ma na celu dzielenia się komentarzami i opiniami osób dla których dredy same w sobie są "brzydkie"

do rzeczy moje włosy są naturalnie w kolorze jasnego brązu
były wielokrotnie farbowane od wiśniowej czerwieni przez fiolet,aktualnie wszystko wypłukało się na rudy brąz ,teraz mam też niezłe odrosty i utleniane końcówki
ich struktura przed zdredowaniem była prosta,te włosy były wyjątkowo niepodatne na układanie szybko prostowały się po zakręceniu na wałki,i ogólnie był to włos który bardzo niechętnie schnął po myciu

Aktualnie mam dredy i zastanawiam się nad ich rozczesaniem (co do rozczesywania eksperymentowałam ,i okazało się że jest to możliwe)

Problem w tym że zrobiłam dredy głównie z powodu fryzury jaką wcześniej miałam,moje kudły się kładły ,nic nie mogło im dodać objętości a to w połączeniu z małą buzią i lekko odstającymi uszami dawało straszny efekt ,teraz mam taką objętość że ledwo mieszczę się do czapki

Teraz pytanie ,zadbać o dredy i zostać przy nich ,ewentualnie zrobić jakąś normalną grzywkę,lub się pozbyć tej która jest (zrobić z niej dredki i je przedłużyć)

Rozczesać i zrobić lekką fryzurę do ramion ,po kuracji odżywiającej włosy zaszaleć z kolorem (od dawna marzy mi się intensywny róż na głowie )

lub doradźcie mi coś oryginalnego,niby mam artystyczną duszę ale nie znam się na dobieraniu fryzury do kształtu twarzy

w grę wchodzi farbowanie na KAŻDY kolor em i chyba tyle

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

a i tutaj fotki

Uwielbiam dredy! xD Sama kiedyś miałam kilka, ale ścięłam.
Sądzę, że po rozpleceniu ich włosy byłyby w strasznym stanie i musiałabyś podcinać (chociażby końce). Mi z dredami strasznie się podobasz
Może je podratuj, bardziej o nie zadbaj, powiem Ci szczerze- mi takie końce się nie podobają, wolę kiedy są zbite jak reszta dreda, no ale tutaj zrobisz co chcesz :P
Albo zafarbuj dredy na różowo xD jak szaleć to szaleć.
Sowa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 12:14   #12
Holly85
Zadomowienie

dodaj prosze chociaż jedno zdjęcie twarzą na wprost aparatu, bez min i z ogarniętymi włosami, to pomogę z brwiami.
jak tak patrze na twoje zdjecia to zdaje się, ze jestes typem urody Soft Summer i raczej daruj sobie różowe czy czarne włosy, bo sie oszpecisz jeszcze bardziej.
wyzej kolezanka napisala jasne brązy i ciemne blondy i mozesz oscylować wokół tych kolorów farbując wlosy, a to dlatego, że twoja kolorystyka cery oczu brwi i wlosow jest stłumiona i chłodna. wszelkie ostre jaskrawe albo zbyt ciepłe i ciemne kolory przytłocza Ci twarz.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

miało być z oDgarniętymi (z twarzy) włosami
Stary 2014-01-18, 15:24   #13
Athenaiee
Przyczajenie

to strasznie trudna decyzja,albo zadbać o dredy albo rozczesać (i znowu powtórka z oklapniętymi włosami )
nie będę zakładać nowego wątku,może jakieś rady co do makijażu ?

ps dziękuję za tyle odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130906_143753.jpg (26,5 KB, 451 załadowań)
Stary 2014-01-18, 17:19   #14
suzeta
Zakorzenienie

Rady co do makijażu:

CERA:
-podkład lub krem BB -masz ładną cerę więc podkład jakiś lekko kryjący
-puder aby zmatowić twarz
-róż -najlepszy chyba będzie brzoskwiniowo-różowy bo masz brązowe włosy
OCZY:
-tusz sam lub z kreską a jak wolisz cienie to wybiet te w ciepłym odcieniu
USTA:
-najlepiej błyszczyk, który nawilży i podkreśli naturalny kolor ust
...i chyba tyle
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-01-18, 20:47   #15
JOANNA16
Zakorzenienie

Masz ładną buzkę, co Ci padło do głowy z tymi dredami..
NIE podobają mi sie strasznie i beznadziejne teraz wyglądają te Twoje włosy.

Wróć do swoich miałas bardzo ładne
Stary 2014-01-18, 23:27   #16
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
to strasznie trudna decyzja,albo zadbać o dredy albo rozczesać (i znowu powtórka z oklapniętymi włosami )

Hahaha, a ja mimo wszystko jestem za tym, byś o dredy porządnie zadbała i zaraz będą inaczej wyglądać! :P

Masz przepiękne, duże oczyska!
Stary 2014-01-18, 23:32   #17
chwast
Zakorzenienie

Cytat:

wg mnie ten makijaż jest ok. Wyglądasz tutaj bardzo świeżo, masz przepiekną cerę, oczy, ładny kolor brwi, błyszczyk..
chyba, że chcesz się jakoś bardziej paćkać to już nie doradzę.
Stary 2014-01-19, 11:58   #18
Holly85
Zadomowienie

brwi wyglądają bardzo dobrze, w sumie nic z nimi nie trzeba robić. zdjecie jest malo wyrazne, jesli jakies wloski rosną wyraźnie poza linią łuku to mozna je ogarnąć, ale sam łuk jest idealny.
mozna brwi czasem podkreślic zeby byly wyraźniejsze i to tyle.
oczy masz super duże i tu jest pole do popisu!
Stary 2014-01-20, 14:41   #19
bernikula
mOLDerator

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
Masz ładną buzkę, co Ci padło do głowy z tymi dredami..
NIE podobają mi sie strasznie i beznadziejne teraz wyglądają te Twoje włosy.

Wróć do swoich miałas bardzo ładne
te dredy wręcz Ciebie szpecą. Szkoda Twojej urody.

Insta
bernikula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 23:00   #20
Sowa06
Zadomowienie

Haha, a ja i tak zostanę przy tym, że w dredach Ci bardzo ładnie
Stary 2014-06-09, 16:18   #21
Athenaiee
Przyczajenie

Hej
Minęło sporo czasu od mojej ostatniej wizyty,jak widać po dość sporej zmianie,czeka mnie jeszcze farbowanie góry włosów na ciepły blond

Niestety pojawiły się nowy problemy
-blizny potrądzikowe na plecach
-uporczywy trądzik
-spadek wagi z 64 do 55 przy wzroście 173cm (zawsze byłam w tej dolnej granicy wagi,ale teraz jestem widocznie za szczupła,nigdy się nie odchudzałam )
-problemy ze snem
-rozstępy D:

Ogólnie nie bardzo wiem czy iść do Dermatologa,Endokrynologa a może do Gina bo w sumie to wszystko może być przez hormony,ale nie u mnie jednej pewnie tak było że wyniki tarczycy miałam w sumie dobre i dalej nie wiadomo co mi jest ..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0903.jpg (90,0 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0904.jpg (81,8 KB, 179 załadowań)
Stary 2014-06-10, 16:17   #22
haru_haru
Rozeznanie

A w jakim wieku jesteś? Mi to wygląda na dojrzewanie , też miałam podobne ''problemy'' i minęło po 20 roku życia

Bardzo ładnie wyglądasz w nowej fryzurze, super ścięcie!
haru_haru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 16:29   #23
suzeta
Zakorzenienie

Smile Dot.: Dredowa metamorfoza

Baaaardzo Ci ładnie w tych włosach.
Stary 2014-06-10, 18:25   #24
Athenaiee
Przyczajenie

jestem rocznik 94,niby dojrzewanie trwa do 23 roku życia ale męczę się potwornie,jak brałam hormony (yaz z Bayera) to nie było takich problemów rzecz z tym że szkoda na to wątroby i zaczęłam tyć (zatrzymywać wodę) przez te tabsy -_-
btw dzięki,bardzo dobrze się czuję w tej fryzurce i zamierzam poszaleć z ciepłym blondem a potem z jakimś odważnym kolorem hmm może turkus ? (o stan włosów się nie martwię bo przez najbliższe 3 lata będę chciała mieć krótkie,więc to co się zniszczy po prostu się skróci,znowu odrośnie i tak w kółko)
Stary 2014-06-11, 08:26   #25
bernikula
mOLDerator

Cytat:
jestem rocznik 94,niby dojrzewanie trwa do 23 roku życia ale męczę się potwornie,jak brałam hormony (yaz z Bayera) to nie było takich problemów rzecz z tym że szkoda na to wątroby i zaczęłam tyć (zatrzymywać wodę) przez te tabsy -_-
btw dzięki,bardzo dobrze się czuję w tej fryzurce i zamierzam poszaleć z ciepłym blondem a potem z jakimś odważnym kolorem hmm może turkus ? (o stan włosów się nie martwię bo przez najbliższe 3 lata będę chciała mieć krótkie,więc to co się zniszczy po prostu się skróci,znowu odrośnie i tak w kółko)
O jejku, to Ty młoda bardzo jesteś, a z ostatnich zdjęć dałabym Ci co najmniej 5 lat więcej. Rzeczywiście jakaś taka "zmarnowana" jesteś. A robiłaś po prostu badania krwi?

Insta
bernikula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 15:09   #26
nattania
Raczkowanie

Mi się w dredach najbardziej podobałaś! A na zdjęciach ostatnich rzeczywiście wyglądasz na bardzo zmarnowaną... Chyba czas na jakieś dogłębniejsze badania. Polecam sprawdzić pasożyty.
nattania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:30   #27
Arinka_
Zakorzenienie

Cytat:
co do zaniedbania co wynika ono z tego że ja mam Natty dreadlocks
"Natty"to zaniedbany,niektórzy nawet nie rozdzielają swoich dredów ,one po prostu sobie rosną(ja akurat rozdzielam dredy tak że się nie łączą)u mnie wygląda to tak że na końcu każdego dreda mam pędzelki przez to ciężko stwierdzić czy w danym miejscu jest dred czy włosy,same w sobie to nieźle zbite tylko jak pisałam mam już niezłe odrosty
Poza tym inspirowałam Anną Abril (wystarczy zapytać wójka google o "Galapril") więc moje dredy na całej długości są nierówne

Gdybym miała je dokręcać to jedynie odrost i trochę pokulać na długości
ps :te dredy mają ponad rok

zastanawiałam się też nad grzywką ych żal mi tych dredów
a niżej moja stara fryzurka
Wyglądasz tu fantastycznie. Naprawdę piękna kobieta. Wróć do takiej fryzury, bo bardzo Ci służy
Stary 2014-06-15, 12:27   #28
Krewetkor
Raczkowanie

Wyglądasz ŚWIETNIE! Nudne, "ładne" fryzury są dla kobiet o nijakiej, przeciętnej urodzie. Ty takiej nie masz i awangardowe, oryginalne włosy jedynie podkreślą Twoją ciekawą twarz. Dokręciłabym jedynie te dredy i przycięłabym grzywkę.
Krewetkor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:53   #29
Patryka
Zadomowienie

Dziewczyny, czytajcie więcej niż pierwszy post - autorka już nie ma dredów.

Patryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:51   #30
Falabela
Przyczajenie

Zadbaj o dredy, które masz na głowie Porządnie je dokręć od głowy na całej długości, ewentualnie zostaw na końcówkach "miotełki". Grzywkę bym zdecydowanie skróciła/postopniowała i zaczesała na bok (z tym udaj się najlepiej do fryzjera). Dready są super, ale Twoje są w zbyt dużym nieładzie, co nie daje dobrego efektu. Na odstające uszka polecam też wszelkiego rodzaju chustki na głowę, które świetnie się komponują z dreadami. Powodzenia!
Falabela jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
dredy, kolor, mała twarz, rozczesywanie

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości