uczulenie oczu, jak sie pozbyc?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-20, 16:08   #1
inmemoriaa
Rozeznanie

uczulenie oczu, jak sie pozbyc?:(

Witam, mam nadzieję, ze sie nie powatrzam jeżeli chodzi o temat, ale nigdzie nie moge znaleźć informacji na ten temat. Mianowicie jestem "uczuleniowcem" jeśli chodzi o kosmetyki. W związku z tym najczesciej używam hipoalergicznych kosmetyków, jednak ostatnio dostałam nowy eyeliner i pokusiłam się spróbować. Używałam go przez jakiś tydzień i niestety, całe powieki mam teraz uczulone, czerwone, swędzące,piekące a przede wszystkim wysuszone. Smarowałam je kremem nivea i iwostin ale od 2 tygodni nie widze zadnej poprawi. MUszę się tego pozbyć do weekendu, macie jakies pomysły ?
Dzięki z góry za każdą radę, to dla mnie wazne.
inmemoriaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 17:12   #2
Bloodlust
Raczkowanie

Dot.: uczulenie oczu, jak sie pozbyc?:(

Ostatnio też cierpiałam na uczulenie powiek, mnie pomogło picie wapna musującego z dodatkiem kwercetyny oraz smarowanie powiek żelem Flos-lek z aloesem. Możesz też robić kompresy z naparu ze świetlika lekarskiego oraz wziąć jakieś tabletki o działaniu antyhistaminowym, np. Zyrtec.
Bloodlust jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 19:44   #3
Verri
Raczkowanie

oprócz tego co powyżej możesz też przemywać oczy sokiem z aloesu, do kupienia w każdym sklepie zielarskim i robić okłady z rumiaku.
jeśli to nie pomoże radzę udac sie do dermatologa, tfu tfu żeby nie rozwinęło się nic poważniejszego.
Verri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 21:06   #4
inmemoriaa
Rozeznanie

dziekuję Wam bardzo ! postaram się zastosowac do Waszych rad
Stary 2014-01-21, 18:20   #5
olafinaa
Raczkowanie

Ja tez teraz się z tym męcze i nic nie pomaga, 2 dni jak na razie, ale mi zawsze to wyskakuje jak ćwicze, chyba pot mi drażni powieki, mam wrażliwa cere, ogólnie nie maluje się cieniami, linerami itp bo się boje, od kilku dni chodzę na fitnes i znowu mam straszne swędzące piekące powieki, tak samo miałam przy ostatnim podejsciu do większej aktywno9ści fizycznej idę zaparzyć świetlika

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

inmemoriaa proszę napisz co ci pomogło jeśli udało ci sie to zwalczyć, ja już nie wiem... swędzi piecze, nic tylko płakać sie chce, w lutym pójde do dermatologa ale muszę czekać do wypłaty niestety mam nadzieje ze swietlik pomoże, moze jakaś maść ale jaka??? smaruje teraz kremem bambino dla dzieci bo czuje po nim ulgę na chwilkę, pamietam to samo w czerwcu jak wiecej ćwiczyłam miałam, i przestałam ćwiczyć ale nie pamietam czym to zaleczyłam
olafinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:26   #6
AniaLB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olafinaa Pokaż wiadomość
Ja tez teraz się z tym męcze i nic nie pomaga, 2 dni jak na razie, ale mi zawsze to wyskakuje jak ćwicze, chyba pot mi drażni powieki, mam wrażliwa cere, ogólnie nie maluje się cieniami, linerami itp bo się boje, od kilku dni chodzę na fitnes i znowu mam straszne swędzące piekące powieki, tak samo miałam przy ostatnim podejsciu do większej aktywno9ści fizycznej idę zaparzyć świetlika

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

inmemoriaa proszę napisz co ci pomogło jeśli udało ci sie to zwalczyć, ja już nie wiem... swędzi piecze, nic tylko płakać sie chce, w lutym pójde do dermatologa ale muszę czekać do wypłaty niestety mam nadzieje ze swietlik pomoże, moze jakaś maść ale jaka??? smaruje teraz kremem bambino dla dzieci bo czuje po nim ulgę na chwilkę, pamietam to samo w czerwcu jak wiecej ćwiczyłam miałam, i przestałam ćwiczyć ale nie pamietam czym to zaleczyłam
Rzeczywiście w Twoim przypadku, pot może uwrażliwiać skórę, szczególnie jesli przed ćwczeniami stosujesz w okolicach oczu jakieś kosmetyki. Krem bambino nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ mimo, iż jest łagodny, to nie jest dostosowany do skóry wokół oczu i ze względu na konsystencje może obciążać delikatna skórę w tym miejscu, a ponadto podrażniać spojówki. Możesz użyc żelu ze świetlikiem i babką lancetowatą lub zrobić napar z zielonej herbaty i gdy już wystygnie, nasączyc nią waciki i przyłożyć na 15-20 minut na oczy jak kompres. Żel ze świetlikiem jeszcze lepiej zadział, gdy będziesz trzymała go w lodówce.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Witam, mam nadzieję, ze sie nie powatrzam jeżeli chodzi o temat, ale nigdzie nie moge znaleźć informacji na ten temat. Mianowicie jestem "uczuleniowcem" jeśli chodzi o kosmetyki. W związku z tym najczesciej używam hipoalergicznych kosmetyków, jednak ostatnio dostałam nowy eyeliner i pokusiłam się spróbować. Używałam go przez jakiś tydzień i niestety, całe powieki mam teraz uczulone, czerwone, swędzące,piekące a przede wszystkim wysuszone. Smarowałam je kremem nivea i iwostin ale od 2 tygodni nie widze zadnej poprawi. MUszę się tego pozbyć do weekendu, macie jakies pomysły ?
Dzięki z góry za każdą radę, to dla mnie wazne.
Przede wszystkim warto, abyś przez kilka dni 2 razy dziennie piła wapno i kupiła jakiś lek przeciwalergiczny (alertec, allegra itp.).
nie stosuj na okolice oczu kremu nivea czy iwostin, bo możesz jeszcze bardziej zaostrzyć problem. Przez najbliższy tydzień najlepiej, abyś stosowała jak najdelikatniejsze kosmetyki. Może pomóc Ci żel ze świetlikiem, ale już bez żadnych dodatkowych substancji.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:47   #7
Verri
Raczkowanie

Cytat:

nie smaruj kremami bambino, nivea bo te kremy tylko jeszcze bardziej Ci te oczka wysuszą. spróbuj właśnie robić okłady, kompresy, na 10-15 min zielona herbata tak jak proponowała moja poprzedniczka, rumianek.
Masz rację i pot może podrażniać Ci oczy, zobacz jakich kosmetyków używasz, bo to może przez nie, zainwestuj w frotki na przeguby, będziesz mogła ocierać czoło i nie będzie Ci pot leciał w oczy.
Stary 2014-01-21, 21:31   #8
olafinaa
Raczkowanie

Dziękuje dziewczyny
powiem tak, teraz zrobiłam napar ze swietlkika troche złagodziło, używam ogólnie kosmetyków do cery wrażliwej/atopowej, przed traningiem nic w sumie, zawsze rano kłade delikatny makijaż, który mnie nie uczula, krem bb, a na to czasem podkład (omijam oczy) i tusz na rzesy, to wszystko, twarz myje żalami do cery wrażliwej/atopowej, potem płyn micelarny też jw. i krem również nie podrażniający,makijaż zmywam bardzo dokłądnie, nosze soczewki , naprawdę wydaje mi się ze to od potubo ostatnio to samo wystąpiło jak zaczęłam dużo ćwiczyć, mam bardzo dużo piekących malutkich krosteczek, całe oko czerwone, wrzuciłabym fote ale jest za ciemno nic nie wyjdzie

rumianek mnie uczula niestety ... zielonej herbaty nie mam jutro kupie, do jutra będę przecierać świetlikiem, i kupie zelik rano w aptece, oby pomogło, bo nie da się z tym normalnie funkcjonować, każde mrugniecie to ból, jak dalej ćwiczyć, co robić, jutro trening ... a co myslicie o kremie takim dla dzieci> na pupe, bepanthen np, smarowałam nim skóre po tatuażu, a może to jakaś grzybica?

verri te frotki to dobry pomysł, może jutro poszukam, kupie kilka kompletów żeby zawsze mieć czyste ze sobą

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

[/COLOR]

Przede wszystkim warto, abyś przez kilka dni 2 razy dziennie piła wapno i kupiła jakiś lek przeciwalergiczny (alertec, allegra itp.).
nie stosuj na okolice oczu kremu nivea czy iwostin, bo możesz jeszcze bardziej zaostrzyć problem. Przez najbliższy tydzień najlepiej, abyś stosowała jak najdelikatniejsze kosmetyki. Może pomóc Ci żel ze świetlikiem, ale już bez żadnych dodatkowych substancji.[/QUOTE]

wapno moze byc w tabletkach? tych do picia nie jestem w stanie przełknąć
co do bambino myślałam ze to dobry wybór, czasami kremuje nim twarz jak mam mocno wysypaną, i odstawiam ,i wracam do swojej normalnej pielęgnacji. mam jakieś leki przeciwalergiczne mam nadzieje ze nie po terminie, mam też maść od dermatologa, była na uczulenie na słonce , zostało mi pół tubki , wrzuce za chwilkę nazwe, może jakaś mądra głowa mi powie czy moge tym przesmarować, bo ja niestety nie znam

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

.......................
maść to Advantan 1mg/g maść, nie moge znaleźć składu może ktoś miał z nią styczność?
Stary 2014-01-21, 22:04   #9
Verri
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuje dziewczyny
powiem tak, teraz zrobiłam napar ze swietlkika troche złagodziło, używam ogólnie kosmetyków do cery wrażliwej/atopowej, przed traningiem nic w sumie, zawsze rano kłade delikatny makijaż, który mnie nie uczula, krem bb, a na to czasem podkład (omijam oczy) i tusz na rzesy, to wszystko, twarz myje żalami do cery wrażliwej/atopowej, potem płyn micelarny też jw. i krem również nie podrażniający,makijaż zmywam bardzo dokłądnie, nosze soczewki , naprawdę wydaje mi się ze to od potubo ostatnio to samo wystąpiło jak zaczęłam dużo ćwiczyć, mam bardzo dużo piekących malutkich krosteczek, całe oko czerwone, wrzuciłabym fote ale jest za ciemno nic nie wyjdzie

rumianek mnie uczula niestety ... zielonej herbaty nie mam jutro kupie, do jutra będę przecierać świetlikiem, i kupie zelik rano w aptece, oby pomogło, bo nie da się z tym normalnie funkcjonować, każde mrugniecie to ból, jak dalej ćwiczyć, co robić, jutro trening ... a co myslicie o kremie takim dla dzieci> na pupe, bepanthen np, smarowałam nim skóre po tatuażu, a może to jakaś grzybica?

verri te frotki to dobry pomysł, może jutro poszukam, kupie kilka kompletów żeby zawsze mieć czyste ze sobą

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

[/COLOR]

nie stosuj na okolice oczu kremu nivea czy iwostin, bo możesz jeszcze bardziej zaostrzyć problem. Przez najbliższy tydzień najlepiej, abyś stosowała jak najdelikatniejsze kosmetyki. Może pomóc Ci żel ze świetlikiem, ale już bez żadnych dodatkowych substancji.
wapno moze byc w tabletkach? tych do picia nie jestem w stanie przełknąć
co do bambino myślałam ze to dobry wybór, czasami kremuje nim twarz jak mam mocno wysypaną, i odstawiam ,i wracam do swojej normalnej pielęgnacji. mam jakieś leki przeciwalergiczne mam nadzieje ze nie po terminie, mam też maść od dermatologa, była na uczulenie na słonce , zostało mi pół tubki , wrzuce za chwilkę nazwe, może jakaś mądra głowa mi powie czy moge tym przesmarować, bo ja niestety nie znam

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

.......................
maść to Advantan 1mg/g maść, nie moge znaleźć składu może ktoś miał z nią styczność?[/QUOTE]

bephanten nie powinien Cię podrażnić, on jest dla pup dzieci z odparzeniami i nas kochających tatuaże tylko nie wetrzyj w spojówkę, bo to może zaszkodzić, ale spróbuj cieniutką warstwę wokół.
A jak ćwiczysz to przed ścierasz makijaż? bo to może tusz do rzęs?? może jego drobinki wpadają Ci do oczu? ciężko powiedzieć...
ale te frotki wypróbuj
Stary 2014-01-22, 10:43   #10
Medussaa
Raczkowanie

Jak się już raz człowiek tego nabawi to potrafi trzymać przez długi czas niestety.
Też na to cierpiałam i mogę powiedzieć,że cierpię nadal bo co jakiś czas się to odnawia chociaż wiem na jakie kosmetyki mam uważać to nadal skóra czasami się łuszczy na powiekach i robi się czerwona.

Ja stosuje rano i wieczorem okład z wody różanej to doskonale ukojenie i nawilżenie.
Pomaga mi również odrobina olejku z Łopianu tak żeby nie zapchać,a nawilżyć i pozbyć się tych suchych odchodzących płateczków skóry.
Medussaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:50   #11
Mo_niczka
Raczkowanie

Na pewno pomoże stosowanie jakiegoś leku antyhistaminowego....bez recepty można ich dostać wiele w aptece...do tego wapno i...mój niezawodny sposób Retimax 1500 na okolice oczu...jest tłusty, ale nałożony na noc bardzo pomaga..przynajmniej moim alergicznym oczom
Stary 2014-01-22, 17:18   #12
olafinaa
Raczkowanie

verri posmarowałam wczorą tą mascią o której pisałam, znalazła w necie ze to steryd, i ze na różne wypryski, tylko nie na tradzik itp i ulżyło, a rano bepanthen, taaaak to zbawienna maść przy tatuażach tylko ona i nic więcej , no i mycie, może oczy też powinnam nią cały czas smarować, przemyśle to
co do makijażu to nie nie zmywam, dziś zmyje, to tez może być to

ale ta masć na sterydach trochę pomogła bo rano miałam rózową i napuchniętą powiekę ale tych swędzących krosteczek mniej wiele

medusssa gdzie kupie wodę rózaną, nigdy nie próbowałam, olej łopianowy mam w domu, do włosów go używam, ze skrzypem polnym, moze byc?

mo_niczka lek antyhistaminowy ??? nie na recepte? co np? chodzi o tabletki odzulajace jakieś? mam w domu tego pełno, mam rózne uczulenia niestety , ale mi te tabsy raczeni nigdy nie pomagaja ;/

Edytowane przez olafinaa
Czas edycji: 2014-01-22 o 17:19
Stary 2014-01-22, 17:22   #13
Verri
Raczkowanie

Cytat:
verri posmarowałam wczorą tą mascią o której pisałam, znalazła w necie ze to steryd, i ze na różne wypryski, tylko nie na tradzik itp i ulżyło, a rano bepanthen, taaaak to zbawienna maść przy tatuażach tylko ona i nic więcej , no i mycie, może oczy też powinnam nią cały czas smarować, przemyśle to
co do makijażu to nie nie zmywam, dziś zmyje, to tez może być to

ale ta masć na sterydach trochę pomogła bo rano miałam rózową i napuchniętą powiekę ale tych swędzących krosteczek mniej wiele

medusssa gdzie kupie wodę rózaną, nigdy nie próbowałam, olej łopianowy mam w domu, do włosów go używam, ze skrzypem polnym, moze byc?

mo_niczka lek antyhistaminowy ??? nie na recepte? co np? chodzi o tabletki odzulajace jakieś? mam w domu tego pełno, mam rózne uczulenia niestety , ale mi te tabsy raczeni nigdy nie pomagaja ;/

no to suuuper że chociaż trochę ulżyło
z tymi maściami na sterydy to uważaj, używaj max przez tydzien jednorazowo a później zrób przerwę, tak mi kazała robić lekarka jak sama używałam maści daktacort na sterydach.

co do wody różanej kupisz w każdym zielarskim sklepie ewentualnie allegro bądź ebay, jest tania i wydajna. Dzisiaj sama zainwestowałam i będę testować, dużo pozytywów się o niej naczytałam
Stary 2014-01-22, 17:32   #14
olafinaa
Raczkowanie

tak tak wiem że ze sterydami ostrożnie, ale tego nie da sie opisać, pewnie jakby napisano gdzież że ulży po kupie jaskółek to bym się wysmarowała nawet tym, o ile bym znalazła

jutro może zajdę do zielarskiego, te wodę można używać na wrażliwa cere? verri masz jakiś link do opinii o niej ? zaciekawiło mnie to
Stary 2014-01-22, 17:35   #15
Verri
Raczkowanie

Cytat:
tak tak wiem że ze sterydami ostrożnie, ale tego nie da sie opisać, pewnie jakby napisano gdzież że ulży po kupie jaskółek to bym się wysmarowała nawet tym, o ile bym znalazła

jutro może zajdę do zielarskiego, te wodę można używać na wrażliwa cere? verri masz jakiś link do opinii o niej ? zaciekawiło mnie to

hahaha z tymi jaskółkami to masz jak ja jak coś podobno pomaga na cośtam to walę bez opamiętania tak było z cebulą na wypadające włosy 3 miesiące pachniałam jak krążki cebulowe

a jeśli chodzi o wodę różaną to właśnie ona jest podobno super do każdego rodzaju ceru, nawet dla wrażliwej, sama taką posiadam i nie dość ze mnie wszystko uczula to i zapycha.
a tu masz recenzję wody
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...ose-water.html
Stary 2014-01-22, 18:05   #16
olafinaa
Raczkowanie

dzięki

jutro lecę po te woda, a może i u mnie się sprawdzi

z cebulą pierwsze słysze, ale przecież jak cos ma pomóc to czemu nie
na wypadające włosy kupiłam revalid, biore 2 tygodnie i mam mocniejsze pazury , może i na włosy pomoże kupiłam w internetowej aptece taniej duużo , zobaczymy czy zdziała cuda za 2 miesiace

co do mojej cery mnie też albo cos zapycha , albo uczula, szlak by to trafił ale trzeba jakoś żyć z tym....
Stary 2014-01-22, 18:15   #17
Verri
Raczkowanie

ja schudłam 25kg na diecie 1000kcal i po tym włosy mi się sypnęły, z pięknych gęstych zostały mi cieniutkie strączki bez życia. próbowałam praktycznie wszystkiego i nic jak leciały tak leciały... na necie znalazłam mnóstwo na temat zbawiennych właściwości cebuli i postanowiłam wypróbować. Na wypadanie nie bardzo pomogło ale więcej niż niektóre kosmetyki, ale zlikwidowałam łupież totalnie, ranki na skórze i inne problemy ze skalpem

teraz po 2 latach włosy już odżyły jest prawie dobrze, prawie

co do tej wody to ja zamówiłam przez ebay, mieszkam w uk i tu nie ma takich fajnych zielarni jak w pl :/ więc chwile będzie szło to zamówienie do mnie... więc jak już będziesz swoją mieć to napisz pierwsze wrażenie
Stary 2014-01-22, 18:21   #18
olafinaa
Raczkowanie

jasne napisze mam nadzieje że ją dostane

ja też kiedyś dużo chudłam, ale na dukanie koło 30 kg a potem przytyłam ;/ ale włosy zawsze miałam słabe wiec raczej dieta na nie nie wpłyneła.

teraz odchudzam sie mniej żreć i nie działa :P

jak kupie wodę dam znać, teraz lece na trening,zmyłam makijaż, wezmę ręczniczek bo frotek nie dostałam, a nie chciało mi sie latać po innych sklepach bo daleko, więc może ręczniczkiem będę przecierać choć dziś
Stary 2014-01-22, 18:45   #19
inmemoriaa
Rozeznanie

ja zrobiłam ten błąd i smarowałam wczoraj caaaały dzień kremem nivea. i to toną tego kremu dziś się obudziłam i myślałam że jest lepiej,ale po chwili poczułam takie pieczenie i skóra na powiekach była dosłownie czerwona także nie róbcie takiej głupoty jak ja. Później popędziłam do apteki kupiłam sobie zyrtec i maść RETIMAX 1500. Posmarowałam 3 raz dzisiaj powieki i czuję już ulgę. Dam znać jak przejdzie,po póki co mimo wszystko uczulenie jest widoczne.
Stary 2014-01-22, 19:15   #20
Verri
Raczkowanie

Olafinaa jeść mniej niestety nie wystarczy :/ słyszałaś o diecie paleo? Brzmi kusząco ale ja nie umiem wyrzec się kawy... To moje uzależnienie

Inmemoriaa nigdy nie smaruj oczu takimi kremami jak nivea czy bambibo, właśnie taką krzywdę sobie można zrobić. mam nadzieję że szybko Ci teraz pomoże bo wiem że to ból niesamowity. Powodzenia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Depeche Mode
Stary 2014-01-22, 22:56   #21
Medussaa
Raczkowanie

Olafinaa ja zazwyczaj kupuje wodę różaną w Mydlarni u Franciszka tak się nazywa sklepik z naturalnymi kosmetykami jest nawet ich strona internetowa gdzie można zamówić produkty ale jeżeli masz u siebie tą mydlarnię to lepiej zaoszczędzić na przesyłce
Olej z łopianu ten do włosów właśnie można używać i na całą twarz i ciało. Na suche powieki jak najbardziej możesz spróbować mi ten sposób pomaga tylko musisz kropelkami wcierać by nie zapchać tak delikatnej skóry na powiekach.
Stary 2014-01-23, 18:41   #22
olafinaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
ja zrobiłam ten błąd i smarowałam wczoraj caaaały dzień kremem nivea. i to toną tego kremu dziś się obudziłam i myślałam że jest lepiej,ale po chwili poczułam takie pieczenie i skóra na powiekach była dosłownie czerwona także nie róbcie takiej głupoty jak ja. Później popędziłam do apteki kupiłam sobie zyrtec i maść RETIMAX 1500. Posmarowałam 3 raz dzisiaj powieki i czuję już ulgę. Dam znać jak przejdzie,po póki co mimo wszystko uczulenie jest widoczne.
co to za maśc, bez recepty ? moje oczy dziś lepiej , wczoraj przed treningiem zmyłam makijaż, a po przetarłam płynem miclearnym i posmarowałam kremem, a na noc steryd i to pewnie on pomaga a to w sumie nie za dobrze, wolałabym go nie używać

Cytat:
Napisane przez Verri Pokaż wiadomość
Olafinaa jeść mniej niestety nie wystarczy :/ słyszałaś o diecie paleo? Brzmi kusząco ale ja nie umiem wyrzec się kawy... To moje uzależnienie

Inmemoriaa nigdy nie smaruj oczu takimi kremami jak nivea czy bambibo, właśnie taką krzywdę sobie można zrobić. mam nadzieję że szybko Ci teraz pomoże bo wiem że to ból niesamowity. Powodzenia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
tak słyszałam o tej diecie, ale to nie dla mnie moje mż to również jeść zdrowo no zobaczymy , muszę choć troszke zrzucic do maja

Cytat:
Napisane przez Medussaa Pokaż wiadomość
Olafinaa ja zazwyczaj kupuje wodę różaną w Mydlarni u Franciszka tak się nazywa sklepik z naturalnymi kosmetykami jest nawet ich strona internetowa gdzie można zamówić produkty ale jeżeli masz u siebie tą mydlarnię to lepiej zaoszczędzić na przesyłce
Olej z łopianu ten do włosów właśnie można używać i na całą twarz i ciało. Na suche powieki jak najbardziej możesz spróbować mi ten sposób pomaga tylko musisz kropelkami wcierać by nie zapchać tak delikatnej skóry na powiekach.
U mnie nie ma takiej mydlarni, byłam dziś w dwóch zielarskich i nie ma wody rózanej, w jednej maja zamówić, i ma byc za tydzień dziś naolejujue olejem z łopianu oczy na noc, zobaczymy
Stary 2014-01-23, 23:01   #23
Medussaa
Raczkowanie

Olafinaa jak będziesz miała tą wodę różaną to uwierz mi,że będziesz zadowolona bo już po pierwszym użyciu oczka takie nawilżone i skóra wokół jak by rozjaśniona Cudeńko
Łopian trzeba stosować regularnie i poprawa gwarantowana
Stary 2014-01-24, 17:13   #24
olafinaa
Raczkowanie

Mam nadzieje że sprowadzą te wodę, jak nie to może allegro , bo w aptece raczej jej nie dostane prawda?
zresztą chyba biednie wyposażone te nasze zielarskie, chciałam też olej z pestek malin żeby na włosy mieć, i też nie ma
Stary 2014-01-24, 18:59   #25
Medussaa
Raczkowanie

Oj nie sądzę żeby w aptece dostać tą wodę. Zawsze też można drogą awaryjną zamówić wysyłką przez neta. Cóż, ja tam na swój zielarski nie narzekam
Stary 2014-01-24, 20:46   #26
olafinaa
Raczkowanie

Jeśli nie sprowadzą zamówię na pewno jesteś z Krakowa , pewnie macie w czym wybierać, nie to co u nas 2 zielarskie, no chyba ze gdzieś jakis sie ukrywa, ale nie wiem gdzie niestety mógłby jeszcze być
Stary 2014-01-25, 12:39   #27
Medussaa
Raczkowanie

Fakt faktem trochę ich tu jest,a nie ukrywam,że jeszcze w jednym pracuje przyjaciel mojej znajomej więc tym bardziej nie mogę narzekać
Stary 2014-01-26, 19:50   #28
olafinaa
Raczkowanie

zazdroszcze u nas niestety nie wielki wybór, dorze ze istnieje allegro i sklepy internetowe

moje uczulenie oczu jak na razie przeszło za sprawą maści ze sterydami , zobaczymy co będzie dalej, staram sie nie trzeć i nie dotykać powiek w ciagu dnia, i zmywam makijaż przed treningami
wole różaną i tak kupie
Stary 2014-01-26, 21:05   #29
inmemoriaa
Rozeznanie

bez recepty. I musze przyznać że krem mi pomógł w ciągu jakiś 3 dni na szczescie Kurcze szkoda mi tego,że nie moge poszaleć z kosmetykami bo zaraz jakieś problemy skórne.
Stary 2014-01-28, 22:28   #30
Medussaa
Raczkowanie

Cytat:
zazdroszcze u nas niestety nie wielki wybór, dorze ze istnieje allegro i sklepy internetowe

moje uczulenie oczu jak na razie przeszło za sprawą maści ze sterydami , zobaczymy co będzie dalej, staram sie nie trzeć i nie dotykać powiek w ciagu dnia, i zmywam makijaż przed treningami
wole różaną i tak kupie
Daj znać jak tam oczka? Mi się wczoraj na prawej powiece pojawiła drobno łuszcząca skórka ale na szczęście Łopian sobie już z tym poradził
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości