Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-09-08, 17:50   #4261
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Niestety nie pomogę Ja tak naprawdę to mogłabym chyba nie używać w ogóle antyperspirantu, kupiłam niedawno Lady Speed Stick i na długi rok wystarczy, a może i dłużej.

Dziewczęta, a używałyście może "Baikal Herbals – tonik oczyszczający do tłustej i mieszanej skóry"? W składzie wszystkie ekstrakty w wodzie rozpuszczone co niby nie dziwi ale nie wiadomo ile tego tam włożyli tak naprawdę Jeśli ktoś zadowolony był z niego to dajcie znać bo dopiero zaczynam powoli zabawę z "naturalkami" i jak nie znajdę recenzji to nie wiem czy coś warte uwagi.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2014-09-08 o 17:52
sylvia_doll jest offline  
Stary 2014-09-08, 17:55   #4262
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczęta, a używałyście może "Baikal Herbals – tonik do twarzy oczyszczający - do tłustej i mieszanej skóry" ? W składzie wszystkie ekstrakty w wodzie rozpuszczone co niby nie dziwi ale nie wiadomo ile tego tam włożyli tak naprawdę Jeśli ktoś zadowolony był z niego to dajcie znać czy warty uwagi.
Miałam, a nawet jeszcze mam ten tonik, nie jest zły, ale szału też nie ma, tonizuje, lekko oczyszcza i lekko nawilża, ale też lepi się i lubi podszczypywać.
Korah jest offline  
Stary 2014-09-08, 23:33   #4263
la songerie
Rozeznanie

Kobieciny pakuje sie powoli na polskie wakacje. Co polecacie kupic? Musze kupic jakies serum sztuk kilka, kwasy, szampony, balzam do ciala i plyn do kapieli. Co jest waszym hitem na dzien dzisiejszy? Przyda sie kazda rada...

Od siebie napisze, ze testuje Epsom Salts razem z mezem. Zauwazam mniejszy bol w miesniach i stawach po kapieli. Kupilam opakowanie 5kg na Amazonie UK i nie zaluje sobie
Inna nowosc u mnie to Bentonite Clay. Kupilam bentonitowa glinke w jakosci spozywczej poniewaz zamierzamy ja z mezem pic. Dzis uzylam na twarz w roli maski podczas kapieli. Trzymalam ok 15 min az zaczela rozgrzewac twarz. Dobrze ze poczytalam wczesniej ze to normalne z ta glinka. Poki co ladnie wyciaga zanieczyszczenia ale to narazie pierwszy test. Nie podraznila, buzka nie byla czerwona.

Moim hitem ostatniego pol roku jest arabska woda rozana ktora przelewam do butelki ze spraem i dokapuje kilka kropel eterycznego olejku cytrynowego. Nic tak wspaniale nie odswiezalo w lato. Trzeba tylko pamietac o filtrach bo to olejek fotouczulajacy. Podobno ladnie radzi sobie z przebarwieniami i kaprysna cera.

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2014-09-08 o 23:34
la songerie jest offline  
Stary 2014-09-09, 08:42   #4264
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kobieciny pakuje sie powoli na polskie wakacje. Co polecacie kupic? Musze kupic jakies serum sztuk kilka, kwasy, szampony, balzam do ciala i plyn do kapieli. Co jest waszym hitem na dzien dzisiejszy? Przyda sie kazda rada...

Od siebie napisze, ze testuje Epsom Salts razem z mezem. Zauwazam mniejszy bol w miesniach i stawach po kapieli. Kupilam opakowanie 5kg na Amazonie UK i nie zaluje sobie
Inna nowosc u mnie to Bentonite Clay. Kupilam bentonitowa glinke w jakosci spozywczej poniewaz zamierzamy ja z mezem pic. Dzis uzylam na twarz w roli maski podczas kapieli. Trzymalam ok 15 min az zaczela rozgrzewac twarz. Dobrze ze poczytalam wczesniej ze to normalne z ta glinka. Poki co ladnie wyciaga zanieczyszczenia ale to narazie pierwszy test. Nie podraznila, buzka nie byla czerwona.

Moim hitem ostatniego pol roku jest arabska woda rozana ktora przelewam do butelki ze spraem i dokapuje kilka kropel eterycznego olejku cytrynowego. Nic tak wspaniale nie odswiezalo w lato. Trzeba tylko pamietac o filtrach bo to olejek fotouczulajacy. Podobno ladnie radzi sobie z przebarwieniami i kaprysna cera.
Zajrzyj do Rossmanna po serum Alterry z orchideą Słyszałam o tej soli epsom dużo dobrego, ponoć ściąga wszelkie opuchlizny i nadmiar wody z organizmu, toksyny.

Bentonitu nie używałam, przypomniało mi się, że używałam hektoritu w formie brązowej ziemi wulkanicznej Logony, ale mnie podrażniało to to, tylko że ona ma dodatki, olejki eteryczne, paczuli etc, możliwe, że to przez nie.
Korah jest offline  
Stary 2014-09-09, 09:33   #4265
aszuelka
Zakorzenienie

Olejek myjący z BU jest świetny! Bardzo ładnie zmywa wszystko z buziaka, łącznie z makijażem przy czym kompletnie nie podraznia oczu. Cudownie pachnie pomaranczami po zmyciu go z twarzy czuje sie taka fajna chłodna świeżość skóra po nim jest miła i delikatna w dotyku. Bedzie on regularnie gościł na mojej półce

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline  
Stary 2014-09-09, 09:40   #4266
la songerie
Rozeznanie

Korah ty jestes moja ' cerowa' siostra... Czym aktualnie myjesz ryjek? Znalazlas cos w zamian za ten zel z Aubrey? A z szamponow to godny polecenia jest tylko ten z biotyna i kawa? Czy on jest taki glutowaty? Bo ja mialam jakies glutki z Alterry i one byly niewydajne. Pamietam tez pisalas mi kiedys o Lirene do stop z mocznikiem. Ile to bylo %? Znajde cos rownie nawilzajacego do rak, ciala? Wspominalas cos tez o pomadce Isana chyba Med? Mam racje? Jakie serum jeszcze polecilabys mi? Stosujesz mineraly czy krem bb lub podklad? Chetnie tez cos sobie kupie z tego.

Bentonit podobno fajnie mieszac na papke z octem jablkowym. Ma przedziwna konsystencje po wymieszaniu z woda, bardziej jak porcelana niz typowa glinka. Jest duzy poslizg, miekkosc, nie wyczowam absolutnie zadnych drobinek. No i nie uzywac metalowej lyzki ani miseczki. Zmniejsza sie wtedy dobroczynne dzialanie tej glinki.

Musze jeszcze zamowic ziemie okrzemkowa (silica), bo boje sie zrobic dezka z samego bentonitu. Skoro po czasie pobytu na skorze powoduje taka cieplote, boje sie ze podrazni pachy. Silica swietnie pochlania wilgoc. A sol epsom tez nadaje sie ponoc na dezodorant w sprayu... Widzialam kiedys tutorial na youtube. Poki co jestem z niej szalenie zadowolona.

Mial ktos szampon Suki? Kupilam gp wreszcie w tkmaxx ale czeka na swoja kolej.

Potrzebuje tez czegos naturalnego do wcierania na skalp przeciwko wypadaniu. Chwalilam sobie macerat z lopianu. Uzywalyscie moze oleju IHT9 bodajze?

Stosowal ktos krem CC z Yes to? Taki grapefruitowy.. Ma podobna konsystencje do mojego najulubienszego podkladu pod mineraly ktorego juz chyba nie produkuja.

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2014-09-09 o 09:47
la songerie jest offline  
Stary 2014-09-09, 10:04   #4267
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Olejek myjący z BU jest świetny! Bardzo ładnie zmywa wszystko z buziaka, łącznie z makijażem przy czym kompletnie nie podraznia oczu. Cudownie pachnie pomaranczami po zmyciu go z twarzy czuje sie taka fajna chłodna świeżość skóra po nim jest miła i delikatna w dotyku. Bedzie on regularnie gościł na mojej półce
U mnie natomiast się kompletnie nie sprawdził, czemu moja skóra jest taka dziwna

Cytat:
Korah ty jestes moja ' cerowa' siostra... Czym aktualnie myjesz ryjek? Znalazlas cos w zamian za ten zel z Aubrey? A z szamponow to godny polecenia jest tylko ten z biotyna i kawa? Czy on jest taki glutowaty? Bo ja mialam jakies glutki z Alterry i one byly niewydajne. Pamietam tez pisalas mi kiexys i Lirene do stop z mocznikiem. Ile to bylo %? Znajd cos rownie nawilzajacego do rak, ciala? I pisalas cos o pomadce Isana chyba Med? Mam racje? Jakie zerum jeszcze polecilabys mi? Stosukesz mineraly czy krem bb lub podklad? Chetnie tez cos sobie kupie z tego.

Bentonit podobno fajnie mieszac na papke z octem jablkowym. Ma przedziwna konsystencje po wymieszaniu z woda, bardziej jak porcelana niz typowa glinka. Jest duzy ppslizg, miekkosc, nie wyczowam absolutnie zadnych drobinek.

Musze jeszcze zamowic ziemie okrzemkowa (silica), bo boje sie zrobic dezka z samego bentonitu. Skoro po czasie pobytu na skorze powoduje taka cieplote, poje sie ze podrazni pachy. Silica swietnie pochlania wilgoc. A sol epsom tez nadaje sie ponoc na dezodorant w sprayu... Widzialam kiedys tutorial n youtube. Poki co jestem z niej szalenie zadowolona.

Mial ktos szampon Suki? Kupilam gp wreszcie w tkmaxx ale czeka na swoja kolej.

Potrzebuje tez czegos naturalnego do wcierania na skalp przeciwko wypadaniu. Chwalilam sobie macerat z lopianu. Uzywalyscie moze oleju IHT9 bodajze?
Znalazłam mleczko oczyszczające z wit. C Avalon, do kupienia na iwos.pl i chyba iherb też

Szampon kofeina biotyna nie jest glutowaty, bardzo przyjemny, lekko lejący, dobrze oczyszcza i nie wysusza włosów, lekko pielegnuje, zupełnie inny od wersji z granatem i aloesem, której nie polubiłam. Jeszcze ten z macadamią ponoć jest niezły. Polecam też szampon Equilibra, zwlaszcza wersję do farbowanych "ochrona koloru", jeśli farbujesz. Do kupienia w aptekach doz i ziko.

Z serumów to tylko niestety dużo droższe Phenome, Lavera, Weleda, Alva, Amb, Tautropfen. To Alterry jest tanie, a nie odbiega moim zdaniem jakością i ma najlepsze składniki przeciwzmarszczkowe. lekkie i nawilżające w sobie, kwas hialuronowy, koenzym Q10, trochę oleju arganowego W aptece studenckiej jednakże możesz sobie pooglądać, bo są te marki Jest też strona internetowa tej apteki.

Lirene krem-maska 30% urea do stóp też w rossie kupisz, ale uprzedzam, że nie jest naturalny.
A pomadka isana intensiv, ta z obrazkiem czerwonej latarni morskiej na blisterku i czerwonym krzyżem SOS
Z podkładów wciąż jestem wierna silikonowym, obecnie używam aptecznego Pharmaceris kryjącego.

Z kremów do rąk zastanawiam się czy nie kupić Alphanova natural repair, albo ten alterry z granatem.

Z silicą są kosmetyki Fitne, miałam próbki i są naprawdę efektywne w kwestii matowienia i zbierania sebum. Jest m.in żel Silica do smarowania twarzy i ciała w dużej pojemności. Nawilża, a jednocześnie zwęża pory i matuje bardzo mocno i mógłby być niezły do przeróbek, albo jako baza do dezodorantów.
Korah jest offline  
Stary 2014-09-09, 11:07   #4268
la songerie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie natomiast się kompletnie nie sprawdził, czemu moja skóra jest taka dziwna

Znalazłam mleczko oczyszczające z wit. C Avalon, do kupienia na iwos.pl i chyba iherb też

Szampon kofeina biotyna nie jest glutowaty, bardzo przyjemny, lekko lejący, dobrze oczyszcza i nie wysusza włosów, lekko pielegnuje, zupełnie inny od wersji z granatem i aloesem, której nie polubiłam. Jeszcze ten z macadamią ponoć jest niezły. Polecam też szampon Equilibra, zwlaszcza wersję do farbowanych "ochrona koloru", jeśli farbujesz. Do kupienia w aptekach doz i ziko.

Z serumów to tylko niestety dużo droższe Phenome, Lavera, Weleda, Alva, Amb, Tautropfen. To Alterry jest tanie, a nie odbiega moim zdaniem jakością i ma najlepsze składniki przeciwzmarszczkowe. lekkie i nawilżające w sobie, kwas hialuronowy, koenzym Q10, trochę oleju arganowego W aptece studenckiej jednakże możesz sobie pooglądać, bo są te marki Jest też strona internetowa tej apteki.

Lirene krem-maska 30% urea do stóp też w rossie kupisz, ale uprzedzam, że nie jest naturalny.
A pomadka isana intensiv, ta z obrazkiem czerwonej latarni morskiej na blisterku i czerwonym krzyżem SOS
Z podkładów wciąż jestem wierna silikonowym, obecnie używam aptecznego Pharmaceris kryjącego.

Z kremów do rąk zastanawiam się czy nie kupić Alphanova natural repair, albo ten alterry z granatem.

Z silicą są kosmetyki Fitne, miałam próbki i są naprawdę efektywne w kwestii matowienia i zbierania sebum. Jest m.in żel Silica do smarowania twarzy i ciała w dużej pojemności. Nawilża, a jednocześnie zwęża pory i matuje bardzo mocno i mógłby być niezły do przeróbek, albo jako baza do dezodorantów.
Wielkie dzieki! Wszystko zapisuje! Przejde sie do tej apteki w takim razie i jesli mi kasy zostanie to pokupuje sobie jeszcze inne serum. Ja z ciekawosci wysmarowalam sobie twarz moim zelem pod oczy Alba Botanica green tea na aloesie i buzia byla taka promienna a nie sciagnieta, ladnie nawilzona. Swietne pod makijaz. Na iherbie kupilam kilka miesiecy temu i trzymam w lodowce zeby chlodzilo oczy. Szkoda tylk0 ze cena wysoka a pojemnosc tylko 30ml bo stosowalabym na cala twarz. Jak dasz rade to wyprobuj.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Swoja droga zauwazylyscie jak szybka wzrastaja ceny na iherb? Moje ulubione produkty podrozaly o jakies 2 do 3 dolarow w ciagu kilku miesiecy albo roku.
Stary 2014-09-09, 11:21   #4269
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
W Polsce najlepiej polskie kosmetyki ekologiczne: Sylveco, Pat&Rub, eiei (polecam szczególnie masło shea organiczne, ręcznie ubijane). U nas są też chyba tańsze oleje (Biochemia Urody, itp.). Oczywiście zajrzyj też do Rossmanna

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2014-09-09, 13:40   #4270
natkaa
Zadomowienie

Dziś porozmawiałam z panią w sklepie zielarskim o dezodorantach i zamówiłam Equilibrę w sztyfcie. Zobaczymy jak się sprawdzi
Stary 2014-09-09, 18:14   #4271
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Ja z ciekawosci wysmarowalam sobie twarz moim zelem pod oczy Alba Botanica green tea na aloesie i buzia byla taka promienna a nie sciagnieta, ladnie nawilzona. Swietne pod makijaz. Na iherbie kupilam kilka miesiecy temu i trzymam w lodowce zeby chlodzilo oczy. Szkoda tylk0 ze cena wysoka a pojemnosc tylko 30ml bo stosowalabym na cala twarz. Jak dasz rade to wyprobuj.
Alba botanica zwróciła moją uwagę już jakiś czas temu. Mają m.in. sporo produktów enzymatycznych w tej hawajskiej serii, żel, peeling, maskę, no szampony i odżywki w dużych pojemnościach. A ten żel pod oczy wygląda super, no nie dziwię Ci się

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziś porozmawiałam z panią w sklepie zielarskim o dezodorantach i zamówiłam Equilibrę w sztyfcie. Zobaczymy jak się sprawdzi
Tu jest skład: http://www.equilibra.it/product/326/ALOE_DEO-STICK

Jest też wersja w sprayu i w kulce i one mają inne składy, bardziej naturalne.
Korah jest offline  
Stary 2014-09-09, 18:18   #4272
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Tu jest skład: http://www.equilibra.it/product/326/ALOE_DEO-STICK

Jest też wersja w sprayu i w kulce i one mają inne składy, bardziej naturalne.
Dobry jest ten dezodorant? Wersja np. w kulce?
Stary 2014-09-09, 18:32   #4273
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dobry jest ten dezodorant? Wersja np. w kulce?
Czytałam na blogach o tym w sprayu i ponoć jest bardzo przyjemny. W sztyfcie i w kulce są mniej znane na razie, bo nie były dostępne w pl chyba do teraz
Korah jest offline  
Stary 2014-09-09, 18:35   #4274
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Czytałam na blogach o tym w sprayu i ponoć jest bardzo przyjemny. W sztyfcie i w kulce są mniej znane na razie, bo nie były dostępne w pl chyba do teraz
Widzę na dozie wszystkie wersje, bym kupiła na spróbowanie. Bo Alterra mnie niestety uczula, trzecia próba w ciągu paru lat kończy się tak samo Skład tej Equilibry ujdzie, tak?
Stary 2014-09-09, 18:39   #4275
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Widzę na dozie wszystkie wersje, bym kupiła na spróbowanie. Bo Alterra mnie niestety uczula, trzecia próba w ciągu paru lat kończy się tak samo Skład tej Equilibry ujdzie, tak?
Ujdą, nawet powiem, że bardzo dobrze stoją składowo, choć nie są zupełnie naturalne, bo mają glicol prop i parfum. Ten w sprayu zawiera sole alum, pozostałe nie.
Korah jest offline  
Stary 2014-09-09, 18:42   #4276
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Ujdą, nawet powiem, że bardzo dobrze stoją składowo, choć nie są zupełnie naturalne, bo mają glicol prop i parfum. Ten w sprayu zawiera sole alum, pozostałe nie.
Wezmę w kulce, dzięki
Stary 2014-09-09, 20:37   #4277
beeets
Zakorzenienie

Przyszedł mój szampon Lilla Mai rozmarynowy i porażka
ale za to krem z pomarańczą przeciwzmarszczkowy jest boski (tylko testowałam). zmarszczek nie mam, ale nie zaszkodzi na pewno, to kupię niedługo

mam też krem do rąk włoskiej marki Nature's Bio. Ma eco cert. i rewelacja na pewno zaopatrzę się w krem nawilżający

testuję też krem do rąk neom organics i na lato-wiosna fajny, ale jednak na zimę będzie za lekki. Jednak za 27 zł warto było go kupić.

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2014-09-09, 20:41   #4278
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ale za to krem z pomarańczą przeciwzmarszczkowy jest boski (tylko testowałam). zmarszczek nie mam, ale nie zaszkodzi na pewno, to kupię niedługo
Co z nim nie tak?

No pewnie, zwłaszcza, że kremy przeciwzmarszczkowe - jak i ich nazwa wskazuje - są po to, aby zapobiegać zmarszczkom
Stary 2014-09-09, 20:43   #4279
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Dziękuję Korah za skład Jak zwykle jesteś niezawodna
Ja nie lubię wersji psikanych, więc nawet na nią nie spojrzałam. Był tylko w kulce i miał przyzwoity skład, ale uparłam się na ten sztyft, bo pani powiedziała, że lepiej się sprawdza, gdy jest ciepło.

Skład nie jest taki tragiczny, byleby aluminium nie było.

Za to zainteresował mnie ich sztyft pod oczy (bardzo dobre opinie w sieci) oraz tonik.
Stary 2014-09-10, 09:41   #4280
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Miałam, a nawet jeszcze mam ten tonik, nie jest zły, ale szału też nie ma, tonizuje, lekko oczyszcza i lekko nawilża, ale też lepi się i lubi podszczypywać.
Czyli zostanę przy hydrolacie, odpuszczę sobie ten tonik - dzięki za opinię Spróbuję tego hibiskusowego bo sporo osób zachwala więc nie mogę przejść obojętnie. Teraz staram się dobrać pielęgnację, która pomoże w dotlenianiu cery bo uparcie staram się przerzucić całkowicie na podkłady mineralne ale odkąd lumiere wycofało swoją ofertę - nie mogę znaleźć następcy tych podkładów, które nie będą na buźce robiły "truskawki"
sylvia_doll jest offline  
Stary 2014-09-10, 13:21   #4281
la songerie
Rozeznanie

Cytat:
Czyli zostanę przy hydrolacie, odpuszczę sobie ten tonik - dzięki za opinię Spróbuję tego hibiskusowego bo sporo osób zachwala więc nie mogę przejść obojętnie. Teraz staram się dobrać pielęgnację, która pomoże w dotlenianiu cery bo uparcie staram się przerzucić całkowicie na podkłady mineralne ale odkąd lumiere wycofało swoją ofertę - nie mogę znaleźć następcy tych podkładów, które nie będą na buźce robiły "truskawki"
Widze, ze ty tez jestes stalocieplna podkladowo. Ja tez stosowalam jedynie Lumiere. A probowalas juz czegos innego? Np Lily Lolo albo Anabelle? Ja teraz uzywam Honeybee Gardens z iherba ale sa ciut za chlodne dla mnie i bardzo malo wydajne. Cena jest jednak stosunkowo niska tak wiec uzywam juz drugiego opakowania. Jaka formule stosowalas z Lumiere? Ja najbardziej lubilam Cashmiere.
Stary 2014-09-10, 14:31   #4282
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Dziewczynki, czy któraś z Was miała styczność z deo naturalnym Jason? Poszukuję dobrego, naturalnego dezodorantu/antyperspirantu, jakoś mam wrażenie uodparniam się na Crystal :-(
ja polecam haushckę, madarę i aubrey organics
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

mam też krem do rąk włoskiej marki Nature's Bio. Ma eco cert. i rewelacja na pewno zaopatrzę się w krem nawilżający

testuję też krem do rąk neom organics i na lato-wiosna fajny, ale jednak na zimę będzie za lekki. Jednak za 27 zł warto było go kupić.
też mnie kusił ten szampon, chyba przestał
Stary 2014-09-10, 15:24   #4283
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja polecam haushckę, madarę i aubrey organics

też mnie kusił ten szampon, chyba przestał
Anuś - Madarę miałam, bardzo dobra i skuteczna, ale wolę jak coś bardziej pachnie Hauschki się boję, bo choć skuteczna bardzo, to zapach różany mnie odstręcza, boję się powtórki z szałwią Tylko Aubrey jest dla mnie nowością
Stary 2014-09-10, 16:28   #4284
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Anuś - Madarę miałam, bardzo dobra i skuteczna, ale wolę jak coś bardziej pachnie Hauschki się boję, bo choć skuteczna bardzo, to zapach różany mnie odstręcza, boję się powtórki z szałwią Tylko Aubrey jest dla mnie nowością
aubrey ma trochę wkurzającą kulkę, deo wchodzi w gwint, ale bardzo fajny produkt.
Stary 2014-09-10, 16:59   #4285
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Co z nim nie tak?
w sumie nie mogę nic o nim dobrego napisać, poza tym, że ma ładne opakowanie
szczypie w oczy niemiłosiernie.
włosów nie mogłam rozczesać, musiałam nałożyć odżywkę.
zapach lekko rozmarynowy, a oczekiwałam mocy rozmarynu.
umyłam wieczorem, a rano włosy wyglądały tak źle, że szybko musiałam umyć jeszcze raz w innym szamponie, żeby wyjść do ludzi.
straciłam 38 zł

na pocieszenie kupiłam krem nawilżający z Nature's Bio

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2014-09-10, 21:20   #4286
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Widze, ze ty tez jestes stalocieplna podkladowo. Ja tez stosowalam jedynie Lumiere. A probowalas juz czegos innego? Np Lily Lolo albo Anabelle? Ja teraz uzywam Honeybee Gardens z iherba ale sa ciut za chlodne dla mnie i bardzo malo wydajne. Cena jest jednak stosunkowo niska tak wiec uzywam juz drugiego opakowania. Jaka formule stosowalas z Lumiere? Ja najbardziej lubilam Cashmiere.
Ja lubilam Flawless Face mieszać z pudrem bambusowym z BU Ale formula Cashmere też była swietna, latwiej sie ja nakladalo ale wiadomo jednak krycie ma mniejsze.

Mam porownanie do Anabelle Minerals i Meow - oba nie są złe, AM lepsze ale i tak nie dorownuja niestety Lumiere... Z kolei Pixie Complexion (Cameo i Sinnie, obie trójki) wydaje się spoko. Ale więcej nie kupuję bo co mi po próbkach, których zapasy już i tak na allegro już się uszczuplają

Testowalam jeszcze w sephorze Bare Minerals (oryginal) i mysle, ze gdyby byly tansze to z powodzeniem przerzucilabym sie wlasnie na nie. Jeśli nie próbowałaś - to zachęcam bo naprawdę miłe minerały.

O, zapomnialabym! Z iherba mialam jeszcze Elf. Bardzo dobry, o dziwo naprawde dobry a jaki taniutki! Tam bralam Warm Zrobie jeszcze jedno podejscie do meow a jak nie da rady to mozliwe, ze wroce do Elfa... Chyba, ze uda mi sie wypracowac jakas pielegnacje odpowiednia - mozesz polecic cos w tej kwestii?
sylvia_doll jest offline  
Stary 2014-09-11, 01:00   #4287
la songerie
Rozeznanie

Cytat:
Ja lubilam Flawless Face mieszać z pudrem bambusowym z BU Ale formula Cashmere też była swietna, latwiej sie ja nakladalo ale wiadomo jednak krycie ma mniejsze.

Mam porownanie do Anabelle Minerals i Meow - oba nie są złe, AM lepsze ale i tak nie dorownuja niestety Lumiere... Z kolei Pixie Complexion (Cameo i Sinnie, obie trójki) wydaje się spoko. Ale więcej nie kupuję bo co mi po próbkach, których zapasy już i tak na allegro już się uszczuplają

Testowalam jeszcze w sephorze Bare Minerals (oryginal) i mysle, ze gdyby byly tansze to z powodzeniem przerzucilabym sie wlasnie na nie. Jeśli nie próbowałaś - to zachęcam bo naprawdę miłe minerały.

O, zapomnialabym! Z iherba mialam jeszcze Elf. Bardzo dobry, o dziwo naprawde dobry a jaki taniutki! Tam bralam Warm Zrobie jeszcze jedno podejscie do meow a jak nie da rady to mozliwe, ze wroce do Elfa... Chyba, ze uda mi sie wypracowac jakas pielegnacje odpowiednia - mozesz polecic cos w tej kwestii?
Kurcze ja mam skore po 30tce i po przejsciach juz niestety. Pory jak kratery... Wiec Flawless Face przestala jiz jak8s czas temu dobrze wygladac. Wiem jedno, ze wszystko zlezy od bazy. Konkretniejsze formuly te bardziej kryjace lepiej nakladac na cos nie lepiacego sie jak np zel aloesowy czy kolagen. Wtedy mialam rownomierne i delikatne krycie. Produkt tez nie podkreslal tak porow. Natomiast lekkie formuly lubialam nakladac na taki krem tonujacy ktorego niestety juz nie produkuja wiec podawanie jego nazwy nie ma sensu. Przypominal mi w konsystencji i wykonczeniu najnowszy krem CC firmy Yes To..Grapefruit. Ma w sobie i oleje i filtr mineralny wiec ze tak powiem bylby kompatybilny. Jesli nie chcesz nakladac kolor na kolor to polecam filtr do ciala Live Live z iherbu. Nie pobielal i starczyl na nieprzyzwoicie dlugo. Stanowil taka swoetna baze pod mineraly wlasnie. Tyle z moich eksperymentow.

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:56 ----------

Generalnie lubie lepkie bazy pod cos lekkiego aby poprawic wydajnosc i przyczepnosc a takie zastygajace i sciagajace pod bardzo kryjace formuly. Ok 6 lat temu kiedy zaczelam te przygody moja skpra nie byla tak wybredna wiec cokolwiek oblecialo.

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Dzieki za sugestie co do mieszania FF z bambusem. Jeszcze go mam i bardzo sie wazy. Moze tym sposobem bedzie przyjemniejszy w uzyciu.
Stary 2014-09-11, 12:18   #4288
Soph
Organizatorka

Likwidują Mint, więc jest sporo kosmetyków przecenionych, zamówiłam żel pod prysznic i 2 farby Khadi

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2014-09-11, 13:42   #4289
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Z tej trójki miałam różany dezodorant Hauschka. Zapach jest mocno różany, więc jeśli Ci nie odpowiada, to nie warto kupować. Nie byłam zadowolona z tego dezodorantu. bo moim zdaniem był nieskuteczny.
Najlepszy jaki do tej pory miałam naturalny dezodorant to soapwalla, jest drogi, ale wart swojej ceny i bardzo wydajny:
http://www.beingcontent.com/men/deodorant-cream-.htm
Ten sklep wysyła gratis do Polski.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2014-09-11, 13:50   #4290
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Z tej trójki miałam różany dezodorant Hauschka. Zapach jest mocno różany, więc jeśli Ci nie odpowiada, to nie warto kupować. Nie byłam zadowolona z tego dezodorantu. bo moim zdaniem był nieskuteczny.
Najlepszy jaki do tej pory miałam naturalny dezodorant to soapwalla, jest drogi, ale wart swojej ceny i bardzo wydajny:
http://www.beingcontent.com/men/deodorant-cream-.htm
Ten sklep wysyła gratis do Polski.
Jak bardzo wydajny?

Tagi
kosmetyki, kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, pielęgnacja naturalna, zbiory kosmetyczne, zdrowe

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości