Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-04-29, 23:22   #2881
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie mogę znaleźć składu w internecie. Jakbyś miała ją kiedyś to byś mi powiedziała czy jest wosk (lub inne składniki odzwierzęce, choć nie powinno ich być, zwykle w tuszach jest tylko wosk)? Gdzie można tą maskarę kupić?
Na pewno wkleję skład, chciałabym do niej wrocić, bo miałam już 2 inne (nienaturalne) i jej nie dorównują. Ale poczytaj sobie jeszcze może o niej recenzje w kwc, bo ona ma średnie noty, wiadomo, każdemu co innego pasuje, ale jeśli ktoś lubi takie wąskie szczoteczki, to powinien być zachwycony.

A powyżej pisałam, gdzie można ją dorwać
Korah jest offline  
Stary 2014-04-29, 23:25   #2882
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A teraz niedawno wyszła mascara bio Eveline, patrzył ktoś na skład może???? Też ma ciekawą szczoteczkę, choć nieco grubsza się wydaje od Gosha, ale pisze na niej "natural bio formula", ciekawe ile w tym prawdy
Też jestem ciekawa, bo ten tusz jest tani i całkiem przyzwoity. Nie taka znowu nowość, bo miałam go 2 lata temu Chyba że to nowa wersja. Szczoteczka prawie jak w Max Factor False Lash.

O, znalazłam taki http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...h-mascara.html
Szczoteczka silikonowa, jest szansa że będzie mi pasował. Ale jak zwykle mało recenzji :-(

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

[/COLOR]
a to ten bb so bio jest wlasnie jasny i zolty i niedrogi
A używałaś go? Masz może porównanie koloru do innego BB lub podkładu?
orzech_w_karmelu jest offline  
Stary 2014-04-29, 23:26   #2883
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa, bo ten tusz jest tani i całkiem przyzwoity. Nie taka znowu nowość, bo miałam go 2 lata temu Chyba że to nowa wersja. Szczoteczka prawie jak w Max Factor False Lash.

O, znalazłam taki http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...h-mascara.html
Szczoteczka silikonowa, jest szansa że będzie mi pasował. Ale jak zwykle mało recenzji :-(
Może i masz rację i nie jest to nowość, ja ją niedawno dopiero zauważyłam gdzieś w necie
Korah jest offline  
Stary 2014-04-29, 23:29   #2884
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Na pewno wkleję skład, chciałabym do niej wrocić, bo miałam już 2 inne (nienaturalne) i jej nie dorównują. Ale poczytaj sobie jeszcze może o niej recenzje w kwc, bo ona ma średnie noty, wiadomo, każdemu co innego pasuje, ale jeśli ktoś lubi takie wąskie szczoteczki, to powinien być zachwycony.

A powyżej pisałam, gdzie można ją dorwać
Tyle, że jak będzie miała wosk pszczeli to nawet cudowne właściwości odmładzania nie zachęcą mnie do jej kupienia

A, nie zauważyłam, dzięki
Stary 2014-04-30, 07:49   #2885
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Naturalnych podkładów nie będę nawet próbować, bo nawet z normalnymi mam problem ze względu na jasną cerę z żółtym odcieniem.
Szkoda, że tak mało blogerek testuje naturalne maskary, mogłabym sobie porównać szczoteczki i efekt na rzęsach. Przeglądam i przeglądam internet i nie mogę się zdecydować. W końcu to spore kwoty.
wiesz...
ja już dałam sobie spokój z szukaniem naturalnej mascary.
jeśli oczekujesz konkretnego pogrubienia to możesz się nie doczekać go w takiej postaci, jakbys chciała.
najbliższe moim oczekiwaniom były tusze hauschki i so'bio, ale żaden nie ma silikonowej szczoteczki.
inne naturalne bywają nawet fajne, ale efekt nie ten.
z physicians jeszcze żadnej nie miałam, ale chyba straciłam juz zapał na testy kolejnej naturalnej mascary....
Stary 2014-04-30, 10:04   #2886
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
A używałaś go? Masz może porównanie koloru do innego BB lub podkładu?
tak, aktualnie go uzywam. do tych azjatyckich bb nie mam porownania, bo w zyciu takiego syfu bym sobie na twarz nie polozyla nie kupuje tego a z innych podkladow to mam teraz na stanie tylko 100%pure, tez jasny i zoltawy odcien. jeszcze mam pare probek prochow (mineraly - jakies EDM i lily lolo blondie czy warm peach). wlasciwie to musialabym i tak zrobic swatche tych dwoch podkladow, tylko musialabym znalezc chwilke spokoju. moze mi sie uda i dla porownania sypne blondie LL, bo to chyba dosc popularny kolor wsrod mineralek...

(i tak na marginesie, rozbilam podklad living nature wprawdzie juz mialam tylko resztke, ale zawsze cos, a teraz hmm... no coz, musze sie przestawic na to, co mam, a do living nature ewentualnie wroce, jak cos zuzyje)
cloche jest offline  
Stary 2014-04-30, 10:25   #2887
anula_ga
Zakorzenienie

Cloche ja Cię podziwiam....
Ja nigdy nie nauczyłam się dobrze nakładać podkładów płynnych. Taka jestem łamaga...
Zawsze miałam wrażenie zaklejenia i klejenia. Nie odpowiadało mi.
Stary 2014-04-30, 10:45   #2888
cloche
Zakorzenienie

Anula, za to ja podziwiam tych, co radza sobie z prochami i tak pomalowani wygladaja jak ludzie wrazenie zaklejenia mialam po podkladach nienaturalnych bardzo czesto, a i wiele naturalnych daje takie wrazenie (niektore kremy i podklad lavera, chyba wszystkie kremy alterra jakie probowalam, niektore alverde). ale juz tych "lepszejszych" nie czuje wcale na twarzy, a co najlepsze, nie robi mi sie ciasto po paru godzinach na twarzy (jak ostatnio zagniatalam ciasto na pierogi, to mi sie przypomnialy czasy testowania mineralkow hahah )
cloche jest offline  
Stary 2014-04-30, 11:01   #2889
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Anula, za to ja podziwiam tych, co radza sobie z prochami i tak pomalowani wygladaja jak ludzie wrazenie zaklejenia mialam po podkladach nienaturalnych bardzo czesto, a i wiele naturalnych daje takie wrazenie (niektore kremy i podklad lavera, chyba wszystkie kremy alterra jakie probowalam, niektore alverde). ale juz tych "lepszejszych" nie czuje wcale na twarzy, a co najlepsze, nie robi mi sie ciasto po paru godzinach na twarzy (jak ostatnio zagniatalam ciasto na pierogi, to mi sie przypomnialy czasy testowania mineralkow hahah )
używałam wieeelu podkładów naturalnych, LN - Twoje ulubione, też.
i wciąż twierdzę, że trzeba mieć do tego szczególne zdolności, których mi oszczędzono

totalnie zakochałam się w mleczku do ciała z rokitnikiem biofficina toscana
Stary 2014-04-30, 11:08   #2890
Soph
Organizatorka

Naturnika:
Zapraszamy do nowej promocji. Produkty KHADI 10% TANIEJ !

Tylko do niedzieli (04.05.2014).

Szczegóły pod linkiem:

http://www.naturnika.pl/pl/searchque...on/1?url=khadi

Zapraszamy !

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2014-04-30, 11:09   #2891
cloche
Zakorzenienie

Anula, nie jestes sama z ta opinia o podkladzie LN - ja na poczatku, jak sie z nim staralam, chcialam tak profeszonal nalozyc go na twarz... to tez roznie bywalo. a jak rozciapralam niedbale, to okazalo sie, ze efekt byl super. i smarowanie zajmuje mi pare sekund normalnie zyc nie umierac... tylko ze sie rozleniwilam strasznie przez to i teraz nakladanie kremu bb so bio czy podkladu 100%pure wymaga ode mnie ponownej nauki. co jest trudne, jak w trakcie smarowania maly czlowiek ciagnie mnie za nogawke

aa, mialam napisac cos jeszcze o kremie phyto balance aqua bio. to ten co jest jak plastelina... naprawde staram sie za kazdym razem go rozpuscic w palcach, na rece... nigdy nie udaje mi sie zrobic tego kompletnie, zawsze jakies ruloniki plasteliny zostaja. ale teraz, jeszcze lepsze! nawet jak go rozpuszcze i tylko to rozpuszczone cos naloze na skore, wsmaruje, to potem to cos zastyga i przy nakladaniu czegokolwiek na to znow zaczyna sie rolowac nie no, mialam rozne glupie kremy, ale ten przebija wszystkie...
cloche jest offline  
Stary 2014-04-30, 12:25   #2892
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
tak, aktualnie go uzywam. do tych azjatyckich bb nie mam porownania, bo w zyciu takiego syfu bym sobie na twarz nie polozyla
Nigdy nie wierzyłam w cudowne właściwości kremów BB, ale kupiłam kilka próbek z ciekawości i jeden całkiem dobry efekt daje na mojej twarzy. Cera wygląda naturalnie ładnie Jednak gdy zerknęłam na skład, to mina mi zrzedła. Nie wiem do końca, co tam jest, bo nie znam się aż tak na składach, ale przeraziła mnie ilość składników. Chyba nigdy nie spotkałam kosmetyku z tak długim składem. Z tego co widzę to norma jeśli chodzi o BB.

Myślisz, że BB są składowo dużo gorsze od tradycyjnych podkładów typu MAC czy Bourjois (itp.)?
Stary 2014-04-30, 12:35   #2893
sylwiusaka
Rozeznanie

Na feelunique od wczoraj jest -15 na wszystko.
Wzięłam The Organic Pharmacy Antioxidant Face Gel.

Pisałam do Ariva.com o ten nowy krem pod oczy 100% Pure, ale nie mają go w sprzedaży. Spróbuję jeszcze w Skin1.com.
sylwiusaka jest offline  
Stary 2014-04-30, 13:14   #2894
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Te koreańskie bb kremy już obrosły takimi mitami, że żal jak się tego słucha. Dziewczyny sobie wkręcają na siłę, jakie to one mają cudowne właściwości, ale powoli prawda wychodzi, bo już się czyta tu i ówdzie, że zapychają, że obciążają skórę. Skład to jedyna prawdziwość tych produktów i nie ma tutaj czarów, silikon zawsze będzie tym samym silikonem. Różni je tylko od zwykłych podkładów to, że mają w sobie wysokie filtry i sporo naturalnych ekstraktów, ale tak naprawdę ilości są śladowe. Jak dla mnie nie ma różnicy czy będzie to jeden ekstrakt w podkładzie typowym np Mac, czy 100 ekstraktów o łącznej ilości tego jednego, a powinno mieć to znaczenie dla alergików, bo lepiej wtedy nakładać silikon i plastik z jednym ekstraktem, niż sobie zrobić kuku nie wiadomo czym. Oczywiście pewnie są jakieś perełki w 90% z jadowitej, lecz leczniczej żmii, ale większość tych bb to żaden cud, takie samo g...o, co podrobki bb garnierów i lorealów.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-30 o 13:15
Korah jest offline  
Stary 2014-04-30, 13:26   #2895
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Różni je tylko od zwykłych podkładów to, że mają w sobie wysokie filtry i sporo naturalnych ekstraktów, ale tak naprawdę ilości są śladowe.
No i jeszcze jedno lepiej kryją
Contax jest offline  
Stary 2014-04-30, 13:28   #2896
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno lepiej kryją
a to też nie jest ponoć regułą Zależy z czym się zestawi
Korah jest offline  
Stary 2014-04-30, 13:32   #2897
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
a to też nie jest ponoć regułą Zależy z czym się zestawi

pewnie tak ale te u nas najbardziej popularne, niestety tak
i po tygodniu zapychają na amen
Contax jest offline  
Stary 2014-04-30, 13:34   #2898
sylwiusaka
Rozeznanie

Moje ostatnie zakupy.
Wszystko udało mi się kupić stacjonarnie, z wyjątkiem Sesy, do której dostałam szampon gratis, ale skład jego to jakaś porażka.
A tonik Sylveco zapowiada się bardzo fajnie.
sylwiusaka jest offline  
Stary 2014-04-30, 13:37   #2899
sylwiusaka
Rozeznanie

I zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01769.jpg (86,9 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01768.jpg (83,3 KB, 38 załadowań)
sylwiusaka jest offline  
Stary 2014-04-30, 14:10   #2900
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
pewnie tak ale te u nas najbardziej popularne, niestety tak
i po tygodniu zapychają na amen
A ja bede bronic BB kremow-pomijajac dlugasne sklady zaden mnie nie zapchal. Uzywam roznych od paru lat i jestem bardzo zadowolona.
Zalezy na jakim efeklcie mi zalezy, jeden sa lzejsze, inne bardziej kryjace, jeszcze inne daja efekt bardziej rozswietlonej skory.
Do wyboru do koloru
Nigdy nie uywalam BB kremow drogeryjnych marek wiec nie wiem jak sie ma sprawa z nimi, wiem ze maja tylu samych zwolennikow co przeciwnikow.
blackdaisy jest offline  
Stary 2014-04-30, 14:18   #2901
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Jeżeli tylko o zapychanie chodzi i o silikony, to ok, mogę używac ;-) Myślałam, że mają może jakies podejrzane składniki.
Stary 2014-04-30, 14:31   #2902
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
A ja bede bronic BB kremow-pomijajac dlugasne sklady zaden mnie nie zapchal. Uzywam roznych od paru lat i jestem bardzo zadowolona.
Zalezy na jakim efeklcie mi zalezy, jeden sa lzejsze, inne bardziej kryjace, jeszcze inne daja efekt bardziej rozswietlonej skory.
Do wyboru do koloru
Nigdy nie uywalam BB kremow drogeryjnych marek wiec nie wiem jak sie ma sprawa z nimi, wiem ze maja tylu samych zwolennikow co przeciwnikow.

i to jest najważniejsze
Contax jest offline  
Stary 2014-04-30, 15:49   #2903
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Nigdy nie wierzyłam w cudowne właściwości kremów BB, ale kupiłam kilka próbek z ciekawości i jeden całkiem dobry efekt daje na mojej twarzy. Cera wygląda naturalnie ładnie Jednak gdy zerknęłam na skład, to mina mi zrzedła. Nie wiem do końca, co tam jest, bo nie znam się aż tak na składach, ale przeraziła mnie ilość składników. Chyba nigdy nie spotkałam kosmetyku z tak długim składem. Z tego co widzę to norma jeśli chodzi o BB.

Myślisz, że BB są składowo dużo gorsze od tradycyjnych podkładów typu MAC czy Bourjois (itp.)?
wiem jedno - z powodu tego wybielajacego skladnika, arbutin czy jak to sie zwie, nie moga byc dopuszczone do sprzedazy w europie. a poza tym skladnikiem to jak korah pisala - sklady dlugasne, a tego co dobre to w sumie tyle, co kot naplakal. co do filtrow - rozne sklady widzialam, ale w nielicznych filtry te byly dobrej jakosci. a smarujac sie “wybielaczem“ filtry to podstawa. a zapychanie to juz indywidualna sprawa, nie wszystkim silikony szkodza.
a skladow macow itp dawno nie ogladalam, a nie chce uogolniac ale jak kiedys w drogerii ogladalam, to wyszlam z pustymi rekami nie no, ja juz jestem wypaczona (moj biedny portfel...)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline  
Stary 2014-04-30, 16:06   #2904
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Jeżeli tylko o zapychanie chodzi i o silikony, to ok, mogę używac ;-) Myślałam, że mają może jakies podejrzane składniki.

Bo mają, silikony to tylko wierzchołek góry lodowej.

Sylwiusaka fajne zakupy, mnie też tonik się podoba. A te lactacydy są naturalne?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-30 o 16:07
Korah jest offline  
Stary 2014-04-30, 16:09   #2905
cloche
Zakorzenienie

porownanie:
- 100%pure, creme
- so bio bb perfecteur de teint, jasniejszy kolor
- LL blondie czy jak to sie zwalo

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1398866938778.jpg (32,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1398866968632.jpg (39,2 KB, 29 załadowań)
cloche jest offline  
Stary 2014-04-30, 16:31   #2906
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
porownanie:
- 100%pure, creme
- so bio bb perfecteur de teint, jasniejszy kolor
- LL blondie czy jak to sie zwalo

Z tych zdjęć wynika, że wszystkie 3 kolory są podobne. Prawda? Wyglądają na jasne. Moja twarz ma poziom jasności jak Blondie LL.

Dziewczyny, zerknijcie proszę na ten krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...spf25-pa-.html
Tam jest podany skład. Bardzo koszmarny? Widze jakies aluminium, nie wygląda to najlepiej. Właśnie ten testowałam i chciałam kupić pełnowymiarowe opakowanie i teraz się waham.

Edytowane przez orzech_w_karmelu
Czas edycji: 2014-04-30 o 16:36
Stary 2014-04-30, 17:03   #2907
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Dziewczyny, zerknijcie proszę na ten krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...spf25-pa-.html
Tam jest podany skład. Bardzo koszmarny? Widze jakies aluminium, nie wygląda to najlepiej. Właśnie ten testowałam i chciałam kupić pełnowymiarowe opakowanie i teraz się waham.
/Gorgeous Purple/ Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Glycerin, Dipropylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-10 Dimethicone, Zinc Oxide, Hexydecyl Myristoyl Methylaminopropionate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Sailcylate, Talc, Disteardimonium Hectorite, Betaine, Portulaca Oleracea Extract, Jojoba Esters, Tocopheryl Acetate, Tocopheryl Linoleate, Hydrogenated Vegetable Oil, Cyclomethicone, Magnesium Sulfate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Calcium Aluminum Borosilicate, Mica, C12-14 Pareth-3, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Silica, Glycosyl Trehalose, Polyester-1, Methicone, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Palmitic Acid, Silica Dimethyl Silylate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Aluminum Stearate, PEG-200, Retinol, Biotin, Ascorbyl Glucoside, Pearl Powder, Panthenol, Aluminum silicate, Ceramide 3, Cholesterol, BHT, Fragrance, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ultramarines, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499)

Korah jest offline  
Stary 2014-04-30, 17:13   #2908
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Z tych zdjęć wynika, że wszystkie 3 kolory są podobne. Prawda? Wyglądają na jasne. Moja twarz ma poziom jasności jak Blondie LL.

tak, wszystkie sa jasne, ale so bio wyraznie bardziej zblizony do blondie i moim zdaniem ciut bardziej zolty. i dobrze widac jego mega krycie, swoja konsystencja przypomina te azjatyckie kremy bb.

a co do skladu, nie mam czasu sie przyjrzec dokladniej, ale widzialam gorsze. mimo wszystko filtry kiepskie, bardzo kiepskie. ani jednego porzadnego UVA nie widze...?
cloche jest offline  
Stary 2014-04-30, 19:44   #2909
anula_ga
Zakorzenienie

na iherbie andalou naturals 20% taniej
Stary 2014-04-30, 22:35   #2910
favianna
Zakorzenienie

Czesc, poczytuje troche Was dziewczyny po cichu czy moge liczyc ze zajrzycie do skladu tego kremu?

Comvita Normal/ Oil Radiance Plus Lotion

Aqua (water), Macadamia integrifolia (macadamia) seed oil, cetearyl olivate & sorbitan olivate, jojoba esters, mel (Manuka honey HUNIŸXA), magnesium aluminum silicate, gluconolactone, Argania spinosa (argan) kernel oil & Serenoa serrulata (saw palmetto) fruit extract & Sesamum indicum (sesame) seed extract, glycerin, Hyssopus officinalis (hyssop) extract, Leptospermum scoparium (manuka) leaf extract, xanthan gum, keratin & hydrolyzed keratin, cetyl palmitate, sorbitan palmitate, sorbitan olivate, parfum / fragrance (contains components of essential oils: Citral, Citronellol, Limonene & Linalool), Glycyrrhiza glabra (liquorice) root extract, tocopherol & beta-sitosterol & squalene, sodium benzoate, potassium sorbate

Bardzo dziekuje jesli ktos sie pokusi o ocene.
favianna jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kosmetyki, kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, pielęgnacja naturalna, zbiory kosmetyczne, zdrowe

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości