Krem na naczynka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-29, 16:48   #31
madonek
BAN stały

Dot.: Krem na naczynka

Wiolinka idz do apteki po probke kremu odzywczego Erisa na rozszerzone naczynka ,nawilzanie w takie jesienne -zimowe dni to ni enjalepszy pomysl na dzien.Rutinoscorbin polecam ,aczkoliwiek warto spytac sie swojego lekarza.W naszym zwyklym jedzeniu jest wiecje trucizny niz w pewnych lekarstwach.Ale niech wypowie sie na ten temat Twoj lekarz.Moja mama lyka od 10 lat rutinoscorbin i jej cera polepszyla sie i jest bardzo ladna.Nie stosuje ona jednak za czesto make-up ,tonikow nie stosuje i twarz przemywa tylko mleczkiem Erisa,gdyz podrazniaja jej skore.Dlugie kapiele sa rowniez wykluczone ,generalnie niestanna troska ...
madonek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 18:06   #32
Milka19
Zakorzenienie

Może napisz do erisu maila z prośbą o przysłanie Ci konkretnych próbek, bo w aptece ogólnie trudno cokolwiek dostać...
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 19:22   #33
madonek
BAN stały

a eris ma przeciez swoja strone w necie ,bynajmniej powinien...moze to jest metoda na probki,sprobuj rowniez z deremika ,pozdr
madonek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 19:58   #34
oliczka
Raczkowanie

Ja mam bardzo naczynkową cerę, ale co do kremów na taką przypadłość to jestem ostrożna. Wiele takich kremów mnie okropnie podrażniało i rozzłoszczało moją cerę. Moja skóra bardzo dobrze toleruje witaminę C, więc takie kremy stosuję, albo ostatnio zrobiłam sobie serum z witaminą C, po którym cera robi się ładnie jasna, a i na naczynka działa uszczelniająco. Na dzień, to oczywiście filtry, chronię skóre przed słońcem, nie narażam na gorąc, mróz, łykam cerutin, wiesiołka. I to jest mój sposób.
Dobrze też wspominam Iwostin na naczynka, ale zużyłam tylko jedną tubkę., postawiłam jednak na wit. C.
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 20:22   #35
Edycia15
Raczkowanie

GG do Edycia15

Ja osobiście uwielbiam krem AVON z wit. C, ślicznie rozjaśnia skórę i nie jest zaczerwieniona i jeszcze fajne są krem i maseczka z Bielendy i kremik jest w kolorze zielonym maseczka też dziełaja od razu jak korektor tanie ale naprawde polecam natomiast kremy z Erisa a szczególnie ten z wit. K 1 % mnie uczulają brrrrr
Edycia15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 20:32   #36
Edycia15
Raczkowanie

GG do Edycia15
Question Dot.: Krem na naczynka

ostatnio zrobiłam sobie serum z witaminą C, po którym cera robi się ładnie jasna, a i na naczynka działa uszczelniająco.

Oliczka sama sobie zrobiłaś????????????? a jeżeli tak to zdradź przepis prrrrosze
Nie stać mnie niestety na zabieg laserem więc w każdy inny możliwy sposób się ratuje.

Edytowane przez Edycia15
Czas edycji: 2005-09-29 o 20:34 Powód: drobne poprawki
Edycia15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 20:52   #37
Wiolinka82
Raczkowanie

Moze sproboje z tymi probkami. Krem z Bielendy, tak zachwalany pod niebiosa na Kafeterii, dla mnie jest jednym z najgorszych. Po posmarowaniu nim buzi musialam i tak posmarowac sie Nivea, bo skora byla wysuszona.Dziekuje za wszystkie rady!
Wiolinka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 21:11   #38
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez Wiolinka82
Mam trzy widiczne naczynka na policzku i kilka na skrzydelkach nosa. Jesli sie rumienie to glownie na policzkach. Skora przetluszcza sie na czole i nosie. Zaskornikow mam najwiecej na brodzie i czole, mniej na policzkach, na nosie mam czarne punkciki. W ciagu dnia skora mi sie przetluszcza, ale wystarczy, ze umuje twarz i robi sie sucha jak wior. Takie normalne nawilzajace kremy nie daja sobie z nia rady. Po tlustych jest ok, ale po jakims czasie swiece sie strasznie, najbardziej oczywiscie w strefie T. I co zrobic z takim przypadkiem jak ja???
A w których miejscach się łuszczy? Nos, bruzdy przynosowe, policzki środek czoła?
Generalnie nawet przesuszona skóra (a Twoja z pewnością taka jest) nie powinna się łuszczyć, łuszczy się raczej skóra chora, podrażniona. Dalej mam podejrzenia, że to łagodne ŁZS (choć oczywiście mogę się mylić - przecież Cię nie widzę ). Coś mi się wydaje, że najlepszy byłby dla Ciebie kończący się właśnie w aptekach Sensibio Flush - świetnie nawilża, działa na naczynka i ma piroctone olamine w składzie (przeciw drobnoustrojom wywołującym ŁZS).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg visuel_sensible1.jpg (2,9 KB, 13 załadowań)
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 21:58   #39
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Edycia15
ostatnio zrobiłam sobie serum z witaminą C, po którym cera robi się ładnie jasna, a i na naczynka działa uszczelniająco.

Oliczka sama sobie zrobiłaś????????????? a jeżeli tak to zdradź przepis prrrrosze
http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 22:40   #40
_Lina
Rozeznanie

Justa dzięki
_Lina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 11:43   #41
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

powiem Wam ze przegladam stare watki w poszukiwaniu dobrego kremu niestety nie stac mnie na tez drozszy bo jestem nastolatka a moja mama wysmialaby mnie gdybym powiedziala ze chce krem za 6dych ale ocz moze w przyszlosci sama sobie kupie heh. uzywalam erisa kroty po pierwsze mnie uczulal nie wspominajac o pharmacersi a po drugie zostawial taki nieprzyjemna powloczke na twarzy grr :/ ziaja odpada zapycha mnie strasznie i teraz bede walczyla z wypryskami bielenda za malo nawilza tak samo flos lek dax jakos tak nie lezy mi soraya uczula i tak na kazdy kosmetyk bym cos znalazla nie wiem sama co robic zastanawiam sie nad takim ruchem aby najpierw smarowac buzie kremem do naczynkowej cery pozniej cos nawilzajacego dla mieszanej jak myslicie dobre byloby to??
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 12:50   #42
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez maja_s
zastanawiam sie nad takim ruchem aby najpierw smarowac buzie kremem do naczynkowej cery pozniej cos nawilzajacego dla mieszanej jak myslicie dobre byloby to??
Maja, po pierwsze mam prośbę - czy mogłabyś używać znaków przestankowych - czyli kropek i przecinków, a także wielkich liter? Taki słowotok jak wyprodukowany przez Ciebie powyżej ciężko się czyta.

A co do odpowiedzi na Twoje pytanie - jeśli masz cerę mieszaną skłonną do zapychania, to nie jest dobrym pomysłem nakładanie jednego kremu na drugi - najczęściej prowadzi to właśnie do jeszcze większego zanieczyszczania porów. Jeśli wybierzesz dla siebie odpowiedni krem naczynkowy to one i tak najczęściej zawierają sporo składników nawilżających. Nie ma sensu kłaść tyle warstw na skórę, to dla niej tylko zbędne obciążenie. Na wierzch w dzień i tak trzeba kłaść filtry, które w profilaktyce naczynkowej mają piewszorzędne znaczenie, no ale jako właścicielka cery naczynkowej z całą pewnością o tym wiesz. Niektóre kremy z filtrami mają naprawdę niezłe właściwości nawilżające.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 13:34   #43
crumb
Raczkowanie

jest fajna rzecz z serii naczynkowej Rosaliac LRP - żel micelarny do oczyszczania skóry nadwrażliwej skłonnej do zaczerwienień. Gęsty, przeznaczony do demakijażu, ale ponieważ nie jest tani (45 zl za 200ml) a ja do zmywania twarzy używam czegoś do spłukiwania wodą (czyli żele, pianki do mycia) więc żel micelarny stosuję zamiast toniku. To znaczy nie tak do końca - na wacik odrobinę toniku AngioExpert Dermedica i jeszcze na ten sam wacik kropelke wyciskam pompką wspomnianego żelu - w ten sposób jest wydajniejszy i rzadszy przy okazji w rozprowadzeniu.
żel micelarny Rosaliac jest niesamowicie przyjemny w użyciu - odświeżający i nie pozostawia uczucia lepkości (przynajmniej nie w duecie z tonikiem o czym pisałam powyżej) W razie jakby ktoś czuł lepkość po zastosowaniu można spryskać wodą termalną i po paru minutach zetrzeć to wszystko - odświeżenie pierwsza klasa!
żel daje ten komfort, że nie ma potrzeby stosowania kremu naczynkowego pod makijaż, jeśli ktoś używa/lub musi używać innego kremu na dzień - np. ja z racji stosowania coś niecoś kwasów muszę chronić się filtrem, więc póki co mam na dzień filtr, więc nie uśmiechałoby mi się ładowanie pod niego jeszcze dodatkowo kremu na naczynka...
Zużyłam żelu dopiero 1/6 opakowania, ale nosek i policzki na zimnie mniej mi się czerwienią i tylko nie wiem jaki procent jest w tym żelu Rosaliac, jaki Dermedica a jaki grubego filterka Avene..

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 14:59   #44
buska
Raczkowanie

Ja też mam problemy z naczynkami (ale nie jest tak źle, da sie wytrzymać), często buzia jest zaczerwieniona, i łuszczy się z obu stron nosa u góry.. ok. 2 cm pod okiem(po wewnetrznej stronie).. Tak jak ktoś wczesniej pisał; u mnie też tak jest, że jak umyje wodą buzię to zaraz robi się strasznie sucha wiec od razu musze nałożyć jakiś krem..
Co do kremów : te z Erisa niektóre po nałożeniu pieką i szczypią wiec już ich nie używam. Nie lubie tłustych kremów, więc z nich nie korzystam. Ostatnio używam Dermosanu zielonego (półtłusty), mimo to ze nie działa na to łuszczenie, ale dzięki niemu skóra nie jest tak sucha...
Co poradzicie na to łuszczenie skóry?
buska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 15:24   #45
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Buska a czym myjesz skórę? Może używasz zbyt agresywnych kosmetyków, żeli czy toników odtłuszczających skórę. Jaką masz cerę, tłustą, suchą? Jakich kosmetyków uzywasz oprócz Dermosanu (jak dla mnie dobrze natluszcza i chroni ale nie nawilża)?

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 21:04   #46
buska
Raczkowanie

No więc co do toników to tylko jeden lubie - taki zielony z garniera bodajże i poza tym juz niczym nie przemywam twarzy. Cere mam suchą, ale to dziwne bo czasem świece się w strefie T. Oprócz Dermosanu, używam czasem krem Nivea.
buska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 22:08   #47
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Dobrze Smoczyco poprawie swoja interpunkcje. Dziekuje za rady.
Stary 2005-12-26, 11:25   #48
Asik_
Zakorzenienie

Ja mam krem na naczynka z Ziaji. Kupiłam go niedawno więc nie moge narazie nic o nim powiedzieć. Tylko tyle, że nie jest drogi Może jakaś Wizazanka go uzywała?
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 12:05   #49
oliczka
Raczkowanie

A próbowałyście nowego Sensibio AR?
Kupiłam sobie kilka próbek na allegro, i zamierzem go spróbować. Na KWC kilka dziewczyn go zrecenzowało pozytywnie. Ciekawe jaki będzie.
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 12:32   #50
maja_s
Rozeznanie

Asik a Ty kupilas ten krem taki zwykly nawilzajacy?? Czy ten odzywczy?? Mnie ten odzywczy strasznie zapycha natomiast zwykly nawilzajacy uczula :// Musze leciec jutro do miasta i kupic cos innego, tylko co ??! :/
Stary 2005-12-27, 23:12   #51
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja_s
Asik a Ty kupilas ten krem taki zwykly nawilzajacy?? Czy ten odzywczy?? Mnie ten odzywczy strasznie zapycha natomiast zwykly nawilzajacy uczula :// Musze leciec jutro do miasta i kupic cos innego, tylko co ??! :/
Ja mam ten PhytoAktiv Taki rozowy Dla mnie fajny, ladnie pachnie, nie jest zbyt tlusty, szybko sie wchlania
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 11:52   #52
Juliettt
Rozeznanie

GG do Juliettt

Własnie przeczytałam przepis na serum z wit.C, ale nie wiem gdzie mozna dostać te składniki i ile one kosztuja....
Kapsułki z witaminą E w postaci d- alfa - tokoferolu np.
* Vitole E-200 j.m. firma: Terpol lub
* Tokovit E - 200 j.m firma: Hasco - Lek
- Kapsułki z lecytyną
Juliettt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:49   #53
adzia2
Raczkowanie

Można kupić w aptece: lecytyna 36 kapsułek 14,41( ja kupiłam jeden listek), Juvit 9,30, witamina E nie wiem ile, ale pewnie kilka złotych
adzia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:57   #54
Agusz
Raczkowanie

GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz

Słoneczka moje kochane ! Oto tani i sprawdzony sposób na naczynka :ugotujcie siemię lniane w mleku i przemywajcie skórę 2 razy dziennie , naczynka wzmacnia też herbatka ze skrzypu polnego. A z wit. C uwaga ! Po pierwsze - rozjaśnia skórę , po drugie nie trudno przedawkować.
Agusz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:14   #55
Nikkolaa
With Beauty In Love

Przedawkować wit. C? W jaki sposób?
Nikkolaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:51   #56
Agusz
Raczkowanie

GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz

Cytat:
Napisane przez Nikkolaa
Przedawkować wit. C? W jaki sposób?
Wit C to kwas askorbinowy , w zbyt dużych ilościach , zwłaszcza w obecności utrwalaczy (wit. E - np ,lub przetwarzana chemicznie) , niszczy błony śluzowe . Przez przedobrzenie wit C mój syn trafił do szpitala z krwawieniami jelitowymi . Oczywiście chodzi o przedawkowanie tabletek z zawartością .
Agusz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:21   #57
crumb
Raczkowanie

Smerfetki, używała któraś z Was może oleju, bezpośrednio na twarz? Np. olej z rokitnika - ma on w swym składzie rutynę, która wzmacnia naczynka włosowate, a poza tym jeszcze całą masę innych składnikow pielęgnujących skórę.

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:18   #58
Nikkolaa
With Beauty In Love

Agusz, a mi na studiach mówili, że wit. C nie da się przedawkować, bo nadmiar odfiltrowujemy z moczem, nie wiedziałam o kumulacji i uszkadzaniu jelit...
Stary 2006-01-06, 14:53   #59
catherinne24
Rozeznanie

Ja polecam z czystym sumieniem krem BIELENDA-kosztuje ok 5zł, a jest świetny! Skóra po nim jest fajnie nawilżona, nie zatyka porów i rozjaśnia zaczerwienienia. POLECAM!!!
Stary 2006-01-06, 18:32   #60
Nikkolaa
With Beauty In Love

crumb, a ten olej nie zatyka porów??? Zostawia się go na twarzy czy zmywa?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości