Odcisniete linie poziome pod oczami PO SPANIU jak temu zaradzic ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-28, 17:56   #1
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Odcisniete linie poziome pod oczami PO SPANIU jak temu zaradzic ?

Co rano wstaje z odcisnietymi poziomymi liniami pod oczami-mam linie mimicze -ale widac je najbardziej zaraz po przebudzeniu ,.jak temu zaradzic ?
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:33   #2
pin3ska
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Odcisniete linie poziome pod oczami PO SPANIU jak temu zaradzic ?

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Co rano wstaje z odcisnietymi poziomymi liniami pod oczami-mam linie mimicze -ale widac je najbardziej zaraz po przebudzeniu ,.jak temu zaradzic ?
Nie spać na boku z buzia przyciśnięta do poduszki

...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:21   #3
Kaoru22
Zadomowienie

Polecam spanie z opaska na oczy mi pomoglo. Poszukaj na allegro lub uszyj sobie sama - ja pierwsze 2 noce musialam sie przyzwyczaic ale na odciskajace sie na mojej twarzy zagniotki poduszki pomoglo.
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 20:57   #4
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Nie spać na boku z buzia przyciśnięta do poduszki
nie potrafie spac na plecach nie zasne...
Stary 2014-01-29, 13:29   #5
AniaLB
Raczkowanie

Możesz na skórę pod oczami stosować olej arganowy, który zapobiega powstawaniu zmarszczek, świetnie odżywia i uelastycznia, więc zapobiegnie powstawaniu odciśniętych linii.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 04:43   #6
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Możesz na skórę pod oczami stosować olej arganowy, który zapobiega powstawaniu zmarszczek, świetnie odżywia i uelastycznia, więc zapobiegnie powstawaniu odciśniętych linii.
a olej aragnowy nie podrazni mi moich wrazliwych oczu ?

Nakladam pod oczy balsam pod oczy -niby wosk DR .Hauschka i dalej po spaniu mam bardziej uwidocznione zazznaczone zmarszczki mimiczne pod oczami-poziome linie..
Stary 2014-01-30, 10:22   #7
sasanka92
Raczkowanie

Już taki wątek gdzieś był...
Mam dokładnie to samo. Rozwiązanie jest jedno - spanie na plecach. Też myślałam, że nie uda mi się, ale powoli się tego uczę, organizm się do wszystkiego przyzwyczai. Tylko koniecznie trzeba mieć dobrą poduszkę, taka normalna odpada, najlepiej jakaś malutka typu jasiek albo zwinięty w rolkę ręcznik.
Spróbuję z tą opaską... Gdyby zadziałało to byłabym zachwycona, bo też najlepiej mi się na boku zasypia.
Nic nie zapobiegnie powstawaniu linii, wszelkie olejki czy balsamy tylko pomogą nam te linie wygładzić w ciągu dnia. Nawet jak nałożysz dobry krem ale policzek będzie Ci podjeżdżał do góry to i tak zmarszczki się zrobią. Wręcz zauważyłam, że jak nie mam kremu pod oczami to budzę się z mniejszymi zagnieceniami niż wtedy, gdy mam krem.
sasanka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:12   #8
asiunia_28
Raczkowanie

[QUOTE=Czlowiek Istota Marna;44881147]a olej aragnowy nie podrazni mi moich wrazliwych oczu ?
może podrażnić bo ja jak nakladam na calą twarz z oczami włącznie to później mnie pieką i już na oczy nie nakładam. A co o jego działaniu na zmarszczki to jest to znikoma szansa, mi nawet nie potrafi dobrze buzi nawilżyć a co dopiero zadzialać na zmarszczki. Tak jak dziewczynki mówiły- nie śpij na boku ponieważ od tego powst zmarszczki mimiczne. Może masaże by coś pomogły i oczywiście kremy
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:07   #9
mansonka_
Przyczajenie

Podobno pomaga poszewka jedwabna, a tutaj podobny problem.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48038
Stary 2014-01-30, 19:41   #10
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

a spanie z ta opaska ,nie jest szkodliwe? nie edziesz powodowala ona powstawania zmarszek w okolicach oczu ? lub powstawanie zmarszczek mimicznych w okolicach oczu ? bo slyszalm ze okularki wodne one powoduje powstawanie zarszczek w okolicach oczu ..
Stary 2014-01-31, 08:48   #11
Kaoru22
Zadomowienie

Mam kilka opasek do spania i powiem wam że najlepiej sprawdza mi się taka z jedwabną podszewką ewentualnie bawełniana. Mam dwie podszyte jakimś dziwnym sztucznym materiałem i nie są wygodne, skóra jakby nie oddycha. Jeśli lubisz spać na boku to opaska jest bardzo dobrym rozwiązaniem

Mi opaska nie pogarsza sprawy jeśli chodzi o zmarszczki mimiczne - jest o wiele lepiej i mam wrażenie że już sama świadomość że ją mam sprawia że mniej się wiercę przez sen (tak jakbym podświadomie uważała żeby jej nie zsunąć).
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:59   #12
sasanka92
Raczkowanie

Nie ma co porównywać okularków z opaską
Ale... wydaje mi się, że na linie pod oczami to nic nie da. Policzek i tak, i tak będzie podjeżdżał do góry. Taka opaska może i coś zaradzi gdy chodzi o inne zagniecenia na twarzy.
Tak samo satynowa poszewka.
Tutaj chodzi o prawidłowe ułożenie twarzy, w zasadzie da się spać na boku i jednocześnie nie gnieść twarzy, ale nie wiem, czy to jest dobre dla naszego kręgosłupa.
Zauważyłam, że kilka koleżanek też to ma, ale nie wszystkie, a wątpię, by reszta spała na plecach, pewnie mają trochę grubszą skórę pod oczami, może lepiej nawilżoną. Moja niestety jest bardzo delikatna i zmierza w kierunku suchej.
sasanka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:15   #13
sante
Wtajemniczenie

najlepiej spać na plecach
sante jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:53   #14
AniaLB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
a olej aragnowy nie podrazni mi moich wrazliwych oczu ?

Nakladam pod oczy balsam pod oczy -niby wosk DR .Hauschka i dalej po spaniu mam bardziej uwidocznione zazznaczone zmarszczki mimiczne pod oczami-poziome linie..
Olej arganowy powinien być dobrej jakości, nierafinowany i najlepiej otrzymywany ze świeżych nasion. Mam bardzo wrażliwe oczy i nigdy mi olejek ich nie podrażnił. Olejek nie sprawi,że rano obudzisz się bez żadnej zmarszczki, ale uelastycznia skórę i przez to zapobiega "odkształcaniu" się skóry, więc skóra po obudzeniu powinna szybciej dojść do siebie.
Innym sposobem jest też stosowanie czystej wazeliny, która nie podrażni Ci oczu. Zarówno olej jak i wazelina tworzą na skórze warstwę ochronną. Chodzi o to, aby przy Twoich skłonnościach do zmarszczek, kosmetyk, który nakładasz pod oczy miał cięższą lipidową konsystencję, która pozostanie na skórze, a nie wchłonie się w szybkim czasie.

Edytowane przez AniaLB
Czas edycji: 2014-02-03 o 19:59
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości