Mój typ kolorystyczny/jakie kolory do mnie pasują? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-30, 18:08   #1
Wutkje
Raczkowanie

Mój typ kolorystyczny/jakie kolory do mnie pasują?

Witajcie od zawsze miałam problem z określeniem swojej "pory roku". Na głowie na zmianę mam ciepłe lub zimne blondy, używam kosmetyków zarówno z ciepłymi jak i zimnymi tonami (jedynym wyjątkiem są cienie - tylko ciepłe brązy i beże, w szarościach itp wyglądam jak z podbitym okiem). Chciałabym dokładnie określić pasujące do mnie i do mojego typu kolorystycznego kolory, szczególnie włosów. Pomożecie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
bardzo cięzko, prawie w ogóle. W Egipcie mogę przez 2 tygodnie chodzić bez filtra i wrócę blada, ew zaczerwieniona. Mojej twarzy chyba w ogóle nie da się opalić
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Bardzo jasny błękitno-szaro-zielone, bez plamek. Bardzo jasna oprawa oczu.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
brak
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
biały, mocno widoczne żyłki. Zimno-różowo-biała.Rumienię się na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Popielaty ciemny blond.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny róż, trudno mi określić, czy ciepły, czy zimny - raczej zimny.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze - czerń, beże, biel, jasny róż, złoto, szampan, niebieski, dżinsowy, szary.
Źle - zółte, kamelowe, zielenie (zgniłe, nasycone itp), fiolety, CZERWIEŃ, mocno nasycone barwy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140129_192532.jpg (152,5 KB, 264 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WIN_20140129_191921.jpg (85,0 KB, 218 załadowań)
Wutkje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:02   #2
WhiteCherry
Zakorzenienie

Dot.: Mój typ kolorystyczny/jakie kolory do mnie pasują?

dodaj zdjęcie nieprzerobione, w dziennym świetle.
Stary 2014-01-30, 20:15   #3
Holly85
Zadomowienie

wyglądasz mi na Jasne Lato "Light Summer"
poszukaj palet kolorystycznych w sieci, pełno tego teraz. dodaj jedno zdjęcie zrobione w dziennym świetle bez lampy błyskowej, dobrej jakości i bez przeróbek w programach graficznych. to bedzie mozna na 100% powiedzieć jaki typ kol.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 09:37   #4
MaRtUhA
Zadomowienie

GG do MaRtUhA

Jaki jest sens wstawiania na Metamorfozy (!!!) mega przerobionych zdjęć? Niewiele da się powiedzieć, oprócz tego, że wyjezdzanie pomadką poza kontur ust wygląda źle.
Stary 2014-01-31, 12:40   #5
Wutkje
Raczkowanie

One nie są mega przerobione :O pytam o typ kolorystyczny, a nie o to, czy dobrze technicznie się maluję. Ale chyba faktycznie jestem jasnym latem, dzięki Holly
Wutkje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:56   #6
MaRtUhA
Zadomowienie

GG do MaRtUhA

Cytat:
Napisane przez Wutkje Pokaż wiadomość
One nie są mega przerobione :O pytam o typ kolorystyczny, a nie o to, czy dobrze technicznie się maluję. Ale chyba faktycznie jestem jasnym latem, dzięki Holly
Chyba jednak są, śliczna z Ciebie dziewczyna, niepotzrebne Ci jest przerabianie zdjęć
Stary 2014-02-01, 10:47   #7
Dulca
Raczkowanie

Co prawda nie jestem specjalistką, ale dużo czytałam na temat analizy kolorystycznej i z samego opisu brzmi jak Jasne Lato, a jak zobaczyłam zdjęcie, to już w ogóle tak uważam. Tak to jest, że najciężej ocenić siebie samą
Dulca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:42   #8
Holly85
Zadomowienie

też uważam, że jesteś bardzo ładna i w sumie nie maluj się tak mocno. masz elegancką urodę, takie symetryczne i "szlachetne"rysy twarzy, piękne brwi!!!
Ale malując się aż tak mocno i wyjeżdżając poza kontur i tak już ogromnych ust psujesz sobie wizerunek.
Nie obrażaj się, to forum metamorfozy i czasem warto pewne uwagi wziąć sobie do serca
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości