Co robię nie tak?-depilacja woskiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-31, 10:00   #1
Mazzi20
Przyczajenie

Co robię nie tak?-depilacja woskiem

W szkole na zajęciach praktycznych depilowałyśmy się woskiem, spodobała mi się ta metoda, bo potem 3 tygodnie miałam spokój z włoskami. Kupiłam sobie zestaw do depilacji - podgrzewacz 40 Watt, woski Erbel i paski fizelinowe. No i zaczęłam działać. Niestety po 3 dniach zaczynają mi odrastać włosy! Czyli tak jakbym sobie je goliła maszynką, wychodzi na to, że włoski nie są wyrywane z cebulką. Co może być nie tak? Może podgrzewacz ma za mało Wat i za słabo rozgrzewa wos? Dopiero teraz zauważyłam, że większość ma minimum 60 Wat. A może te woski są do niczego? Macie jakieś woski czy podgrzewacze godne polecenia? Skoro po depilacji w szkole nie odrastały mi włosy 3 tygodnie to oznacza, że nie jest coś nie tak ze mną, ale ze sprzętem
Mazzi20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 10:20   #2
gazelaa
Zadomowienie

Dot.: Co robię nie tak?-depilacja woskiem

Może nie masz na tyle siły że by siebie samą depilować? Wtedy ciągniesz troche pod innym kątem i one urywają się.
gazelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 10:38   #3
szamilaxx
Przyczajenie

Możliwe że to wina depilatora. Wosk jest za słabo rozgrzany i nie wyrywa włosków z cebulkami.

Edytowane przez szamilaxx
Czas edycji: 2014-01-31 o 10:42
szamilaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:31   #4
adri_
BAN stały

chodze na wosk do sprawdzonej kosmetyczki- z tego co ona mi tlumaczyla, podgrzewacze do wosku, ktore kupujemy w sklepach nie sa w stanie osiagnac tak wysokiej temperatury jak te specjalistyczne, ktore sa w salonach kosmetycznych. moze dlatego nie wyrwalas wloskow porzadnie, no i do tego dochodzi takze kwestia wyrywania samemu sobie- znasz swoj prog wytrzymalosci na ból i nieswiadomie nie ciagniesz na tyle mocno, na ile powinnas. moze powinnas poprosic kolezanke, zeby usuwala ci wloski? oczywiscie swoim podgrzewaczem w domu osobiscie nie wyobrazam sobie sama depilowac sobie okolic np. bikini woskiem
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości