jak pozbyć się rumieńców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-31, 16:42   #1
mistis123
Przyczajenie

jak pozbyć się rumieńców

Hej. Mam 17 lat jestem chłopakiem i mam problem z czerwonymi plamami na policzkach . Jak rano wstaje sa prawie nie widoczne a gdy wyjdę na mróz będą dużo bardziej wyraziste tak samo dzieję się jak wejdę do ciepłego pomieszczenia lub po spożyciu nawet nie wielkich ilości alkoholu także po wysiłku fizycznym nawet jak siedzę długo przed komputerem ... Poradzicie mi jakis krem lub coś z góry dzieki

Edytowane przez mistis123
Czas edycji: 2014-01-31 o 17:10
mistis123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:09   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie

Dot.: jak pozbyć się rumieńców

Cytat:
Napisane przez mistis123 Pokaż wiadomość
Hej. Mam 17 lat jestem chłopakiem i mam problem z czerwonymi plamami na policzkach . Ja rano wstaje z łóżka sa prawie nie widoczne a gdy wyjdę na mróz będę dużo bardziej wyraźnie tak samo dzieję się po spożyciu nawet nie wielkich ilości alkoholu lub wysiłku fizycznym ... Poradzicie mi jakis krem lub coś z góry dzieki
Możliwe że masz skórę naczynkową. Nie da się rumienia całkowicie pozbyć kremem, ale możesz chronic skórę np. kremem półtłustym na mrozie by nie doszło do popekania naczynek.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:12   #3
mistis123
Przyczajenie

A jakiś krem chociaż do lekkiego ich złagodzenia ?
mistis123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:24   #4
Alexzus
Rozeznanie

Dużo też leży w psychice. Mówi to posiadaczka swojego czasu okropnych buraczanych placków na twarzy jak teraz bywam blada jak ściana Myślimy o tym i problem się namnaża, wystarczy spróbować zapomnieć i nie przejmować się, 'znieczulić' sobie umysłem policzki. Mi problem minął z wiekiem ale całkowicie się tego pozbyć nie da, więc sporadycznie jestem czerwieńsza. Wydaje się że to z powodu cieńkiej skóry, przez którą płynąca krew jest bardziej widoczna. Kremu Ci nie poradzę, ale mogą pomóc naparówki z rumianku lub przykładanie zmoczonych herbatą rumiankową wacików, bo gdy tak robiłam było trochę lepiej. Problem narastał po powrocie z zimna (trzeba osłaniać twarz szalikiem) a najgorzej było gdy się pochylałam by np zmienić buty, nie możesz też nosić zbyt ciepłych swetrów czy golfów - często z nich rezygnuję przy porannym ubieraniu.. lepiej założyć koszulkę i bluzę
Musisz wzmocnić naczynka. Staraj się też unikać siedzenia przy kaloryferze dopóki problem nie zniknie

skromna wymianka, głównie kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:54   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mistis123 Pokaż wiadomość
A jakiś krem chociaż do lekkiego ich złagodzenia ?
Krem ochronny to np. krem nivea zwykły albo cicalfate avene. Przy skórze naczynkowej polecane są kosmetyki z m.in. wit C czyli np. serum flavo C. Tanszym sposobem na uzywanie wit C niz flavo C jest kupienie w aptece kropli Juvit (mają glicerynę wiec mogą się trochę lepić). To tez mozesz uzywac na noc. Nie polecam wiekszosci drogeryjnych kremów z wit.C bo one maja jej sladowe ilosci które i tak niewiele dadzą Łagodząco i niwelująco rumien może zdziałać woda termalna do spsikiwania twarzy. Cicalfate ma taką wodę w skladzie. Możesz też łykac wit. C w tabletkach.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Dużo też leży w psychice. Mówi to posiadaczka swojego czasu okropnych buraczanych placków na twarzy jak teraz bywam blada jak ściana Myślimy o tym i problem się namnaża, wystarczy spróbować zapomnieć i nie przejmować się, 'znieczulić' sobie umysłem policzki. Mi problem minął z wiekiem ale całkowicie się tego pozbyć nie da, więc sporadycznie jestem czerwieńsza. Wydaje się że to z powodu cieńkiej skóry, przez którą płynąca krew jest bardziej widoczna. Kremu Ci nie poradzę, ale mogą pomóc naparówki z rumianku lub przykładanie zmoczonych herbatą rumiankową wacików, bo gdy tak robiłam było trochę lepiej. Problem narastał po powrocie z zimna (trzeba osłaniać twarz szalikiem) a najgorzej było gdy się pochylałam by np zmienić buty, nie możesz też nosić zbyt ciepłych swetrów czy golfów - często z nich rezygnuję przy porannym ubieraniu.. lepiej założyć koszulkę i bluzę
Musisz wzmocnić naczynka. Staraj się też unikać siedzenia przy kaloryferze dopóki problem nie zniknie
O ile mi wiadomo to parówki nie są wskazane przy skórze naczynkowej, ogólnie ciepło nie jest wskazane bo moze nasilac rumien. Tym bardziej ze autor o tym wspomina.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Poczytaj na tym blogu o Twoim rodzaju cery:
http://kosmostolog.blogspot.com/2012...owa-czyli.html
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:10   #6
Alexzus
Rozeznanie

To sama herbata rumiankowa w takim razie. Byyle nie ciepła. Ja jestem jakaś 'inna' i próbowałam to zahartować, szczególnie umysłem no i udało się. Po prostu blokuję te fazy gorąca, które próbują wypłynąć mi na twarz. I o dziwo wyczytałam gdzieś długi komentarz dziewczyny na niepozornym forum, gdy sama miałam taki problem. I tam było o tym, by zapomnieć i cieszyć się życiem, zapadło mi to w głowę i problem przeszedł. Jednak jeżeli problem w tym przypadku nie leży w psychice chłopaka tylko podrażnionej, wrażliwej skórze to powinien to bardziej wyleczyć niż zapomnieć. Ja miałam problem z tą płytko unaczynioną skórą, a nasiliło się ze względów psychicznych które trzeba było zablokować
(bardzo okropne fazy pieczenia i buraczanych policzków łagodził właśnie rumianek)
Podobno glinka różowa jest na naczynka. Albo czerwona? W szafce mam właśnie taką maseczkę z jakiejś drogerii, z marion spa - z różową glinką. Trzymam ją na wyjątkową okazję czerwonych policzków która od jakiegoś roku się nie zdarza więc saszetka siedzi Kiedyś miałam też płyn micelarny? lirene wzmacniający naczynka z rossmana, był całkiem niezły
Mogę mówić źle, jednak u mnie problem się nasila gdy mam suchą i nie nawilżoną skórę, np teraz - czytam o tej cerze i znowu czuję wypieki.. le psychika

skromna wymianka, głównie kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-01-31 o 19:18
Alexzus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:49   #7
akusia1
Raczkowanie

Nie używaj żadnych kosmetyków z drogerii. Pójdź do apteki i poproś o krem do cery naczynkowej. Niektóre firmy mają całą gamę produktów do cery naczynkowej np. Avene, Iwostin. Są kremy na dzień, na noc, korygujące zaczerwienienie, na pewno coś ci doradzą. Nie myj twarzy mydłem tylko żelami lub mleczkami do twarzy. Na mróz, zimny wiatr używaj tłustych kremów ochronnych, na słońce filtrów przeciw słonecznych nawet 50. Gorące kąpiele są nie wskazane tak jak sauna i niestety alkohol też nie wskazany zwłaszcza czerwone wino. Pikantne potrawy też rozszerzają naczynka twarz robi się czerwona. Dużo tego same zakazy ale niestety nie ma innego wyjścia więc albo to olej albo się stosuj a będzie ok
akusia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 09:51   #8
Martka72
Zadomowienie

Rumieńców sie nie pozbędziesz.
Możesz wzmacniać skórę i unikać , eliminować czynniki, które przyczyniają sie do ich powstawania czyli gorących kąpieli, ostrych gorących potraw, stresujących sytuacji, sportu który powoduje nadmierny wysiłek, alkoholu, słońca, solarium, sauny...cóż wiem że to trudne..sama mam taki problem...

Z kosmetyków jak jak juz ktoś pisał..super działają kosmetyki z Wit. C ale te drogeryjne są kiepskie bo się szybko utleniają, są drogie...polecam Flavo C Auriderm albo domowe serum na bazie kropli Juwit, bardzo wydajne...generalnie kosmetyki do skóry naczyniowej - reaktywnej. Fajnie działa krem Ruboril z Isispharmy

Zajrzyj do KWC

http://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria....ext=1&sort=999

Warto pomyśleć o właściwej pielęgnacji cery z rumieniem bo to często wstęp do trądziku różowatego (Rosacea)

https://www.google.pl/search?q=kerat...icial&tbm=isch

Czasami też taki rumień występuję przy zapaleniu przymieszkowym w odmianie rubra ale w tym przypadku występuje też szorstka skóra na ramionach. Tutaj kilka zdjęć

https://www.google.pl/search?q=kerat...w=1024&bih=598

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...

Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 11:01   #9
Loyd
Zakorzenienie

Jeżeli problemem są popękane naczynka można je częściowo zamknąć. Sama zamykalam swoje. Oczywiście nie. Wszystko udało się zlikwidować. Coś tam zostało ale różnica jest znaczna i wyraźnie odczówalna.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
czerwone plamy na twarzy, rumieńce

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości