Zmiana stylu i ogólnie tak jakoś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-03, 18:29   #1
HardHard
Raczkowanie

Zmiana stylu i ogólnie tak jakoś

Witam!
Od razu mowię, ze jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Na forum jestem 1szy raz.

Mam 17 lat i chciałbym zmienić swój styl. Mój program wymaga schludnego i eleganckiego stroju zwłaszcza jak są praktyki. Ja swoje ubrania noszę od podstawówki i trochę to sie mija z celem. Od zawsze byłem szarym chłopcem który nie wierzył w siebie. Chce to zmienić. Chce nabrać większej wyrazistości oraz byc bardziej widocznym zewnętrznie. Przy okazji chciałbym sie dowiedzieć jakim tyłem urody jestem a co za tym idzie jakie kolory do mnie pasują. Biorę to dość odpowiedzialnie bo nie chce kupić ubrania pod wpływem impulsu które nie będzie potem pasować. Moje wymagania to:

- nie wyglądać zniewieściale przez damskie wzorki, kroje itd.
- dość elegancko minimalistycznie ale ze sportowym akcentem i mocnym kolorem. Nie będę chodzić w garniturze na codzień
- kolory pasujące do mnie itd.

Mam 190 cm i szczupła budowę ciała ale zapomniałem sie z kilogramami i to zaniedbalem. ale powoli wraca do normy
Mam jasna cerę ale ze skłonnością do trądziku.
Oczy piwne czyli ciemnozielone z rudawym czy brazowawym środkiem.
Usta wyszły jaśniejsze na zdjęciach. Światło jest lekko lekko żółtawe ale mocne.

Mam nadzieje, ze poradzicie mi coś bo z mama np o tym nie pogadam.. Mimo ze jest krawcowa. Potem będzie więcej zdjeć.

Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (46,3 KB, 389 załadowań)

Edytowane przez HardHard
Czas edycji: 2014-02-03 o 21:46
HardHard jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 22:00   #2
201704240951
Konto usunięte

Dot.: Zmiana stylu i ogólnie tak jakoś

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
. Potem będzie więcej zdjeć.
Fajnie by było jakbyś je załączył. Ciężko coś doradzić bez konkretnych zdjęć.
201704240951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 22:20   #3
HardHard
Raczkowanie

Proszę, na razie mogę do połowy sie pokazać.
Myślałem o stylu casual tylko trochę więcej kolorów żeby nie było nudno i przewidywalnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (63,6 KB, 527 załadowań)
Stary 2014-02-04, 19:11   #4
MeredithGrey
Zadomowienie

hm.nie znam się na typach, wiec nie powiem Ci jakim jesteś
ale widzę Cię w granatowym, w szarym, w ciemnozielonym - to z kolorów

a styl.hm, dżinsy i koszule jeśli chcesz wygladac poważniej a le pasują mi tez do Ciebie bluzy , takie dresowe.zapinane lub nie. i tez granatowe, szare lub ziemnozielone
MeredithGrey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 19:23   #5
HardHard
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedz!
Podane przez Ciebie kolory mi sie podobają i chyba bedą moja podstawa.

Dzisiaj przeglądałem tabele kolorów i jeśli chodzi o jaskrawe kolory to spodobały mi sie "brudne" Czyli jest kolor ale nie razi.

Zamieszczam ta tabele, pomijając oczywiście róże .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (57,7 KB, 49 załadowań)
Stary 2014-02-05, 14:32   #6
HardHard
Raczkowanie

Znalazłem 3 zdjęcia które maja niecały rok. Dwa z nich maja światło dzienne a jedno z nich było robione w ciemnym pokoju ale z lampa błyskowa. Wybaczcie za niewyraźne miny Chociaz nie zmieniłem sie aż tak od tamtego czasu to postaram sie coś wrzucić świeżego z dworu jak tylko wyzdrowieje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (74,1 KB, 421 załadowań)
Stary 2014-02-05, 14:34   #7
HardHard
Raczkowanie

Nie wiem dlaczego ale nie mogę dawać kilka zdjeć naraz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (56,0 KB, 293 załadowań)
Stary 2014-02-05, 14:35   #8
HardHard
Raczkowanie

I ostatnie zdjęcie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (64,6 KB, 316 załadowań)
Stary 2014-02-05, 20:39   #9
Holly85
Zadomowienie

OK to po kolei.
Włosy fajnie masz obcięte na ostatnim zdjęciu, grzywkę jak i resztę włosów trzymaj krótko tak Ci jest po prostu bardziej do twarzy, poza tym facet jak tak się obcina sprawia wrażenie schludnego i zadbanego.

-Jeśli nosisz koszulę bez krawata to nie zapinaj nigdy guzika tuż przy szyi. ten na samej górze noś rozpięty.( jeśli jest krawat to regułą jest zapięcie go.)
-Jesli nosisz czasem krawat pamiętaj o zasadzie, aby jego koniec dotykał paska. krawat kończący się gdzies na środku brzucha czy na żebrach jest niedopuszczalny i świadczy źle o jego właścicielu
_Odradzam Ci spodnie rurki albo wąskie w nogawkach, jesteś mocno zbudowany i tak opięte spodnie wyglądają na facetach po prostu żałośnie, a rurki odradzam nawet gejom
- do eleganckich spodni trzeba mieć eleganckie buty na cienkiej podeszwie podpatrz sobie jakieś artykuły w necie "co każdy facet powinien mieć w szafie " albo niezbędne ubrania mężczyzny" pełno tego w google.
-jeśli chodzi o kurtki czy płaszcze.. klasyczne kroje i ciemne kolory sprawdzają się zawsze. masz dość zdecydowany tp urodu więc pasują Ci zdecydowane i głębokie kolory,. stawiam na czerń, biel, ciemny granatowy, bordowy, niebieski. jasne pastelowe kolory mogą Cię niepotrzebnie rozmyć, choć nie jest to regułą.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 21:14   #10
HardHard
Raczkowanie

Cieszę sie, ze napisałaś bo smutno mi było prowadzić ten monolog
Jeśli chodzi o włosy to absolutnie sie zgadzam, nawet lepiej sie czuje w krótszych. Jednak pod tym względem jestem trochę uzależniony od znajomego który mnie strzyże za darmo. Fryzjer tutaj jest drogi i nie zrozumie mnie do końca. Chociaz postaram sie częściej dzwonić do znajomego . Włosy bardzo szybko mi rosną.

Ta zapięta różowa koszula była tylko do zdjęcia tak aby zobaczyć czy pasuje mi taki kolor.
Spodnie myślałem o takich aby nie były za wąskie ale takie aby były równej szerokości po całej długości - takie słupki . Teraz jak patrzę na to zdjęcie to rzeczywiście śmiesznie wyglądają .
Czasami muszę ubrać spodnie na kant, czasem jeans.. Chociaz podobają mi sie chinosy ale nie z podwijana nogawka tak ze gola stopę widać

A co do kolorów to nadal nie wiem czy np. brudny żółty albo ceglasty bedą mi pasować.. Ale już mam pare rzeczy granatowych, czarnych jako podstawę garderoby.

Dziękuje Ci jeszcze raz za obszerna wypowiedz
Stary 2014-02-05, 21:21   #11
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Uważam że powinienes nosić stonowane kolory ale nie ciepłe. Żółty i ceglasty mogą podkreślać zaczerwienienia na twarzy, także raczej ich unikaj.
Pozdrawiam
MorganLeFay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 21:29   #12
HardHard
Raczkowanie

Z zaczerwieniami walczę narazie . Teraz dostałem koszulkę (taki sportowy uniform) w kolorze ceglastym na praktyce będę musiał reklamować.. Mamy problem
Stary 2014-02-06, 17:14   #13
HardHard
Raczkowanie

Chciałbym tez sie dowiedzieć jakim typem urody jestem wiec odpowiedziałem na ta listę. Cieżko mi jest określić kolory ale starałem sie.

1. Jak się opalasz - W ogóle sie nie opalam . Jak już to na czerwono i potem to po 3-4 dniach schodzi. Nienawidzę się opalać. Nawet lato nie jest moja ulubioną porą roku.

2. Kolor oczu - Środek jest brązowo-rudawy. Nie potrafię określić dokładnie koloru. Dookoła ciemna zieleń.

3. Piegi - Brak.

4. Cera - Nie jestem pewny ale raczej ma ciepły odcień. Lekko żółtawy, miejscami brzoskwinia. Jeśli o rumieńce to nigdy ich nie miałem chyba ze prźebarwienia potrądzikowe

5. Naturalny kolor włosów - Kolor ciemny i ma raczej złote przebłyski.
Chociaz tutaj jak i cerę cieżko mi określić.

6. Kolor ust - Wydaje mi sie ze jasnoróżowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze sie czuje w ciemnych barwach ale tez chciałbym spróbować innych kolorów czyli tych które podałem wyżej w poście tabeli. Byleby nie byly żarówiaste. Nie mam ani jednego żarówiastego ubrania.
Stary 2014-02-06, 17:35   #14
Wazka93
Rozeznanie

Ja bym postawiła na noszalancką elegancję Błękitne klasyczne koszule rozpięte na ostatni guzik, granatowe marynarki o takim modnym kroju (z sporym wycięciem). Marynarki to podstawa moim zdaniem
Stary 2014-02-06, 20:25   #15
HardHard
Raczkowanie

Ale w szkole nie będzie mi pasować garnitur, będę "inny" i za bardzo poważny
Ewentualnie na praktykach, chociaż tam najcześciej wymagają biała koszula i czarne spodnie. A co byś powiedziała o bluzie i na to sportowa marynarkę?
Stary 2014-02-06, 21:58   #16
Holly85
Zadomowienie

bluza i np skórzana kurtka? super! takich kurtek szukaj w second handach, bo nowa bedzie bardzo droga jak na kieszen ucznia (w SH mozna trafic niesamowite okazje, ale trzeba się naszukać...) noszenie plastikowych podróbek odradzam z daleka wygląda tandetnie, można znaleść za to cos w zamian np kurtkę z materiału ale taką z długością do pasa i elegancko wykończoną a pod nią nosić właśnie takie młodzieżowe stroje jak bluzy z kapturem.

a dobrze czujesz się w ciemnych ubraniach, bo lepiej Cię podkreślają, jesteś wyrazistym typem urody, masz wyraźną oprawę oczu, ich kolor, a także kolor ust i włosów. takie też kolory ubrań będą pasować.stawiam, ze możesz być którąś z "jesieni" albowiem widzę więcej ciepłych tonów niż zimnych w Tobie.
nie bierz tego na 100% co piszę jednak, niech wypowiedzą się inne osoby
Stary 2014-02-07, 10:33   #17
HardHard
Raczkowanie

Mam już jedna kurtkę ktora jest z materiału w kolorze granatowym .
Jeśli chodzi o typ to wydawało mi sie, ze jestem zima ale raczej byłem w błędzie

Zapraszam do komentowania!
Stary 2014-02-07, 20:33   #18
HardHard
Raczkowanie

Hmm..
Dzisiaj znalazłem jedna pare spodni, ktora dostałem kiedyś.
Są ta bojówki bardzo z jasnego jeansu.. Nie wiem czy bedą mi takie pasować, jutro postaram sie zrobić zdjęcie im (chociaz będzie ciężko bo są dluuugie )

A z dzisiaj mam zdjęcie po praktyce.. W sumie miałem byc do 22 ale było mało ludzi.
Ta koszulka to był właśnie mój uniform. No i moja kurtka z materiału. Muszę zobaczyć jak ustawia sie samowyzwalacz to wtedy mógłbym sie cały pokazać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (42,0 KB, 221 załadowań)
Stary 2014-02-07, 23:18   #19
Holly85
Zadomowienie

zima południowa i ciemna jesień to typy siostrzane, różniące się ilością ciepłych zimnych tonów w karnacji, mnie sie wydaje, ze jesteś jesienią, zimy są jeszcze bardziej wyraziste, aczkolwiek to jest tylko i wyłącznie mój trop, ktoś inny może Cię "przebadać" lepiej.
twojego typu nie musimy znać aż tak dokładnie, wystarczy, że widać, iż masz ciepłe tony w urodzie i dość kontrastowe. idąc tym tropem dopieraj sobie ubrania na takiej samej podstawie.
czyli średnio kontrastowe ciuchy, dość nasycone kolorystycznie i możesz (ciemne) nosić zarówno chłodne (czernie, granaty) jak i ciepłe (bordo, zgaszony pomarańczowy, beżowy, ciemno brązowy) itd. pamiętaj żeby nie przesadzić też z tymi kolorami, bo jesteś facetem aczkolwiek podziwiam Cię za chęć zmiany i dopasowanie sobie wszystkiego względem typu kolorystycznego

polecam kupić raz jakąś gazetkę typu LOGO albo men's health, tam są też porady ubraniowe, można sobie coś podpatrzeć odnośnie fasonów, a kolorów w sklepach jest tyle, ze spokojnie coś znajdziesz. są też ich portale internetowe, calkiem ciekawe!
na tej ostatniej focie wyglądasz bardzo fajnie, dobre połącznie z tą kurtką i koszulą!
fryzura jak najbardziej na tak, ja bym ją jeszcze skróciła i wystrzępiła aby uczynić ją trochę bardziej dynamiczną.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

muszę to napisać, po prostu muszę. masz zaje....sty wzrost!
Stary 2014-02-17, 22:17   #20
HardHard
Raczkowanie

Hej Holly! Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuję, ale trochę byłem zajęty innymi sprawami i nie miałem czasu wejść na forum.
Dziękuje za Twoja pomoc, ktora pomogła mi mniej więcej nakreślić jak mam mniej więcej sie ubierać oraz rozpocząć nowy w końcu własny styl.
Dziękuję Ci jeszcze raz a poza tym dziękuje za komplement dotyczący wzrostu jest mi miło to słyszeć!

Teraz wstawiam fotkę po obcięciu włosów, tak nie układam ale do zdjęcia postawiłem bardziej w gore za jakiś czas wstawie fotki po ogólnej metamorfozie nie tylko ubrań ale tez innych rzeczy wiec jeszcze tu wrócę aha no i podrzucę foto tych bojówek

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (19,3 KB, 143 załadowań)
Stary 2014-04-26, 21:45   #21
HardHard
Raczkowanie

Witam ponownie . Dzisiaj jestem po ścięciu włosów. Jest mi trochę smutno, ze fryzjer mnie nie zrozumiał. Podałem mu zdjęcie fryzury jakiej chciałbym mieć oraz aby mógł zaokrąglić tył głowy bo mam płaski. (pokaże to zdjęcie uśmiechniętego szyderczo pana ) Niestety u mnie chyba z tej fryzury wyszły niezłe jaja, dosłownie, zobaczycie na zdjęciu Głowa wyszła jajowato a chodziło mi o to aby tył mi zaokrąglił. Następnym razem pójdę do innego fryzjera i poproszę go aby obciął mnie jak tego pana nr 3 z bardzo jasnymi włosami. Nie chce mieć dłuższych włosów bo źle sie w nich czuje i jest juz za gorąco. Co sądzicie o moim pomyśle? Nie chce sie zawieść drugi raz. Tym bardziej ze mój kolega tez wcześniej sie obciął na bardzo krótko i jemu to bardzo pasuje a mi niekoniecznie juz...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (49,5 KB, 46 załadowań)
Stary 2014-04-26, 21:47   #22
HardHard
Raczkowanie

Znowu dodaje mi tylko po jednym zdjęciu
Powyżej zdjęcie jak chce aby następnym razem mnie obciął czyli pan nr 3 z blond włosami. A tutaj jak jak ja teraz wyglądam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (35,2 KB, 103 załadowań)
Stary 2014-04-26, 21:48   #23
HardHard
Raczkowanie

No i zdjęcie jakie dałem jako wzór.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (16,5 KB, 30 załadowań)
Stary 2014-04-27, 23:56   #24
HardHard
Raczkowanie

Odświeżam.
Stary 2014-04-29, 00:09   #25
Holly85
Zadomowienie

hello,
nie ma sie co smucic, jest ok! zarowno postawione wlosy jak i sciete krotko pasują.
zdaje mi sie, ze twarz masz dosc szeroka dodatkowo chyba duza glowe, wiec wloski obciete po bokach krotko są OK (bo nie poszerzaja i nie powiekszaja optycznie glowy jeszcze bardziej )
wlosy nie reka odrastają jakbys chcial zmian
pozdrawiam :
Stary 2014-04-30, 11:43   #26
HardHard
Raczkowanie

Helloł
No głowa jest dość szeroka ale tez mam trochę tłuszczyku na twarzy wiec wydaje sie bardzo szeroka. Muszę trzymać wagę. Problem w tym ze głowa z przydodu jest szeroka i bardzo wypukła a tył spłaszczony, ktory równa się z szyją.. To są moje kompleksy hehehe ale Włosy juz odrastają
Stary 2014-05-28, 14:48   #27
kanioska
Raczkowanie

GG do kanioska

Wg mnie na zdjęciu profilowym i tym w różowej koszuli wyglądasz jak dziewczyna i przepraszam za to, nie mówię tego złośliwie ale te kolory to coś co zupełnie ci nie pasuje, tak jak i pomarańcz w którym jesteś na innym ze zdjęć. Natomiast w szarościach i wspomnianych przez dziewczyny granatach wyglądasz już zupełnie inaczej korzystniej Włosami się nie przejmuj, krótkie też są ok i nie ma wcale tragedii, wg mnie zdjęcie poglądowe pana o blond włosach i tym zaczesie to koszmar i wg mnie nie pasowałby ci, ale to moje zdanie już bardziej jakieś takie dłuższe postrzępione albo coś. Jeśli chodzi to ubrania, to jeansy o prostym kroju (jeansy również w kolorze czarnym, wspominam o tym bo bardo mały odsetek mężczyzn chodzi w czarnych jeansach, ostatnio same jakieś wycierusy, albo same jasne niebieskie) zdecydowanie nie rurki, koszulki z okrągłym czyli tym standardowym "dekolcie" i marynarki sportowe czy bardziej eleganckie i będzie super powodzenia

Wymianka książki: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691852
kanioska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 20:51   #28
HardHard
Raczkowanie

Cześć
Wybacz, ze późno odpisuje ale ten wątek chyba poszedł w kąt
Dziękuje Ci za spostrzeżenia. Jeśli chodzi o moja garderobę to kompletuje nowe ubrania. Tutaj w Szwecji moda trochę sie różni niż w Polsce i panowie używają więcej kolorów apropo kolorów to chyba wiem juz jakie dopasować. Przygaszone ale intensywne no i ciepłe barwy. Barwy jesieni jak chcesz moge wrzucić potem zdjecia nowych ubrań.
Pozdrawiam!
Stary 2014-06-19, 11:54   #29
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez HardHard Pokaż wiadomość
Ale w szkole nie będzie mi pasować garnitur, będę "inny" i za bardzo poważny
Ewentualnie na praktykach, chociaż tam najcześciej wymagają biała koszula i czarne spodnie. A co byś powiedziała o bluzie i na to sportowa marynarkę?
Nie garnitury,marynarki do jeansów. W sieciówkach jest masa marynarek o sportowym kroju
A bluza i na to marynarka jakoś według mnie się wykluczają.
Za to sądzę,że pasowały by ci bluzy przez głowę i bez kaptura,ostatnio w Croppie jest sporo takich.

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.

Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 21:26   #30
HardHard
Raczkowanie

Witajcie ponownie!
Długo się przymierzałem do tego wpisu i pomyślałem, że wstawię zdjęcia jak schudnę. Jednak nie schudłem, to przede mną Dzisiaj pokombinowałem z ubraniami z nowej garderoby, wybierane pod mój typ urody. Trochę mi się gryzą buty.. Na razie w tym nie wyjdę na miasto po wszystko opięte..
Dziękuję Wam za cenne porady, że poświęciliście mi czas a najbardziej Holly bo szeroko mi opisałaś co i jak dzięki temu polubiłem siebie i swoje barwy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10846058_739847916106488_7522445219312135532_n.jpg (44,7 KB, 88 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości