Kosmetyczka - jak nią zostać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-07, 14:30   #1
introgliceryna
Rozeznanie

Question

Kosmetyczka - jak nią zostać?

Hej, od zawsze marzę o byciu kosmetyczką. W tym roku kończę szkołę o profilu organizacji reklamy. Myślę również nad tym, żeby od września zacząć dwuletnią szkołę policealną na kierunku technik usług kosmetycznych, w ofercie napisane jest, że po dwóch latach poszerzę swoją wiedzę o:
- wykonywanie zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej,
- wykonywanie zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
- ustalanie rodzaju zabiegów kosmetycznych zgodnie z rozpoznaniem, posługiwanie się nomenklaturą używaną w światowej kosmetyce i kosmetologii,
- diagnozowanie w oparciu o przeprowadzone badania skóry i jej przydatków, odróżnianie skóry zdrowej od chorobowo zmienionej,
- charakteryzowanie składu preparatów powszechnie używanych w kosmetyce oraz ich działania na skórę i organizm.

Dokładne kwalifikacje to:
K 1 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (A.61.) – egzamin zdawany na koniec II semestru
K 2 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (A.62.) – egzamin zdawany na koniec IV semestru

Rozumiem, że to podstawy, ale czy wystarczą mi do pracy w jakimś salonie kosmetycznym? Oczywiście po tej szkole chciałabym również zapisać się na jakieś kursy związane z kosmetyką, a dokładniej: wizażem, masażami i stylizacją paznokci, lecz przygodę z pracą w salonie chciałabym zacząć bezpośrednio po takiej szkole.
Na jakie kursy warto zapisać się po takim studium? Bardzo proszę o wypisanie wszystkich możliwych kursów, które powinnam odbyć. Wiem, że kosmetyka to zawód, który rozwija się na co dzień i z każdym dniem odkrywane są nowe techniki, ale chciałabym wiedzieć co powinnam umieć, chodzi o podstawę, żeby pracować w salonie.
Pozdrawiam

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 15:32   #2
cieska
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyczka - jak nią zostać?

Tak, wystarczą. Z tego co zauważyłam na techniku jest więcej zajęć praktycznych niż na studiach.

Edytowane przez cieska
Czas edycji: 2014-02-07 o 15:39
cieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 18:52   #3
tszszecia
Raczkowanie

Ja w tej chwili rozpoczęłam 2 semestr, nauki niby nie ma dużo, ale jest ogrom zajęć praktycznych, dziewczyny z ostatnich semestrów mówią, że bardzo dużo osób dostało już pracę zaraz po praktykach. Dobrze jednak kombinujesz, sama chciałabym się dodatkowo doszkolić. Ciekawi mnie natomiast jak to jest z zakładaniem własnej działalności zaraz po takiej szkole, jest na to jakakolwiek szansa i czy to w ogóle ma sens, czy lepiej najpierw popracować u kogoś ?
Stary 2014-02-07, 20:13   #4
introgliceryna
Rozeznanie

Wydaje mi się, że lepiej najpierw popracować u kogoś (często sami pracodawcy wysyłają pracowników na szkolenia sponsorowane z UE czy coś w tym stylu, czy to na kosmetyce czy fryzjerstwie, w ten oto sposób zdobędziesz kilka dodatkowych papierków, a kilka dodatkowych papierków = wyższe kwalifikacje w oczach klientów, większe grono klientów itp.)
Jesteś z Bytomia jak widzę, ja planuję iść do szkoły do Tychów. Do jakiej szkoły chodzisz? Żak, Cosinus, TEB czy jeszcze coś innego?

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 10:56   #5
tszszecia
Raczkowanie

Do Chemika w Tarnowskich Górach, nie polecam tych szkół o których piszesz, mam za sobą semestr w siódemce, skąd uciekłam z krzykiem. Z wiedzą zdobyta w tej szkole nie ma szans ze zdalabym egzamin państwowy. Szukaj czegoś przy szkołach państwowych, mam wrażenie ze nauczyciele trochę poważniej podchodzą do swojego zadania.

Wysłane z mojego ST26i

Edytowane przez tszszecia
Czas edycji: 2014-02-08 o 18:54
tszszecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 23:02   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez introgliceryna Pokaż wiadomość
Hej, od zawsze marzę o byciu kosmetyczką. W tym roku kończę szkołę o profilu organizacji reklamy. Myślę również nad tym, żeby od września zacząć dwuletnią szkołę policealną na kierunku technik usług kosmetycznych, w ofercie napisane jest, że po dwóch latach poszerzę swoją wiedzę o:
- wykonywanie zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej,
- wykonywanie zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
- ustalanie rodzaju zabiegów kosmetycznych zgodnie z rozpoznaniem, posługiwanie się nomenklaturą używaną w światowej kosmetyce i kosmetologii,
- diagnozowanie w oparciu o przeprowadzone badania skóry i jej przydatków, odróżnianie skóry zdrowej od chorobowo zmienionej,
- charakteryzowanie składu preparatów powszechnie używanych w kosmetyce oraz ich działania na skórę i organizm.

Dokładne kwalifikacje to:
K 1 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (A.61.) – egzamin zdawany na koniec II semestru
K 2 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (A.62.) – egzamin zdawany na koniec IV semestru

Rozumiem, że to podstawy, ale czy wystarczą mi do pracy w jakimś salonie kosmetycznym? Oczywiście po tej szkole chciałabym również zapisać się na jakieś kursy związane z kosmetyką, a dokładniej: wizażem, masażami i stylizacją paznokci, lecz przygodę z pracą w salonie chciałabym zacząć bezpośrednio po takiej szkole.
Na jakie kursy warto zapisać się po takim studium? Bardzo proszę o wypisanie wszystkich możliwych kursów, które powinnam odbyć. Wiem, że kosmetyka to zawód, który rozwija się na co dzień i z każdym dniem odkrywane są nowe techniki, ale chciałabym wiedzieć co powinnam umieć, chodzi o podstawę, żeby pracować w salonie.
Pozdrawiam
Rozumiem że bardziej interesuja cie manualne zabiegi? Jeśli tak to możesz sprobowac z taka szkola.
Nie ma jeszcze jasno okreslonych kwalifikacji kosmetyczki i kosmetologa- ale widzę to w swoim mieście, że jest ewidentny podział coraz większy. Pamietaj że kosmetologów jest coraz wiecej i coraz chetniej przyjmują osobę po studiach niz po studium do salonu nawet z bardzo okrojonym zróżnicowaniem zabiegów (mówię z punktu widzenia mojego miasta, u Ciebie moze byc inaczej). Po studium możesz miec problem ze znalezieniem praktyk w salonie- zorientuj się czy w twoim miescie chetnie na nie przyjmuja. Po studium bardzo chetnie przyjmują u mnie jeśli masz duzo kursów na paznokcie, ale tez nie wszedzie.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-02-09 o 23:04
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
makijaż, piercing, praca kosmetyczka, stylizacja i wizaż

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości