Hiper-pigmentacja - jak sobie z nią radzić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-09, 13:20   #1
Freya663
Raczkowanie

GG do Freya663

Hiper-pigmentacja - jak sobie z nią radzić

Hej dziewczyny.

Mam pewien problem z moja cerą. Jeśli pojawi się na niej krostka, choćby najmniejsza po jej wygojeniu zostaje mi na skórze ciemna plamka. Kolor ma bardzo nieprzyjemny bo jest buro szara i ciężko przez to ją zamaskować. Utrzymuje się czasem nawet do 3 tygodni. Po tym okresie całkowicie zanika. Macie jakieś sposoby na przyspieszenie/zapobiegnięcie takim plamką?
Freya663 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 17:01   #2
AniaLB
Raczkowanie

Dot.: Hiper-pigmentacja - jak sobie z nią radzić

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Mam pewien problem z moja cerą. Jeśli pojawi się na niej krostka, choćby najmniejsza po jej wygojeniu zostaje mi na skórze ciemna plamka. Kolor ma bardzo nieprzyjemny bo jest buro szara i ciężko przez to ją zamaskować. Utrzymuje się czasem nawet do 3 tygodni. Po tym okresie całkowicie zanika. Macie jakieś sposoby na przyspieszenie/zapobiegnięcie takim plamką?
Możesz zastosować witaminę C w płynie, która dostaniesz w aptece. Wit.C działa rozjaśniająco i przyspiesza regenerację naskórka. Możesz również zastosować maseczkę z aspiryny lu polopiryny(kwas acetylosalicylowy), która również rozjaśni skórę, zadziała przeciwzapalnie i przyspiesza złuszczanie. W tym celu rozkrusz 1 tabletkę najzwyklejszej aspiryny(nie musującej i bez żadnych dodatków)i dodaj dosłownie kroplę wody. Następnie papkę nałóż na zmienione miejsca. nie stosuj jednocześnie wit.C i aspiryny. Albo jedno albo drugie.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
hiper-pigmentacja, odbarwienia

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości