Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-20, 09:33   #661
imago84
Wtajemniczenie

Dot.: Co zrobic zeby wyprostowane wlosy nie poskrecaly sie na wilgoci?i

maialam rozowego hot lisa ale bez zachwytów
teraz uzywam got2be i biosilka i wlsoy mimo to sie troche krecą
mam problem z grzywką na bok strasznie szybko sie przetluszcza co robicie aby temu zapobiec?
poza tym nie jestem zwolenniczką nakladania duzej il. specyfikow na wlosy a pozniej prostowania bo prostownica niszczeje
Stary 2007-11-20, 09:40   #662
beoneself
Zakorzenienie

Ja używam już chyba Hot Lissa drugi rok i jestem zadowolona, nie czuję potrzeby poszukiwania innego
Włosy mi się trzymają super, błyszczą, o wiele później skręcają się przy wilgoci (niż gdy prostuję bez hot lissa).
Na koniec utrwalam lakierem, i tyle.
Ale też inna sprawa - włosy myję codziennie, więc nie wiem ile dni by mi się to trzymało
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 10:52   #663
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
poza tym nie jestem zwolenniczką nakladania duzej il. specyfikow na wlosy a pozniej prostowania bo prostownica niszczeje
W jaki sposób niszczy się prostownica? Nigdy o tym nie slyszalam
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 11:38   #664
Malla
Nie depcze krokusów

madzia.a - dajesz czadu, tyle nakładasz, że włosy nie mają szans się pokręcić Czy mogę prosić o jakieś szczegóły tego spray'u?

Jeśli chodzi o niszczenie prostownic, to coś tam słyszałam (moja współlokatorka jest fryzjerką), że nadmiar kosmetyków (raczej takich jak lakier niż olejek) oraz niewysuszone włosy mogą powodować odpryskiwanie teflonu lub ceramiki. Zawsze po użyciu trzeba sprzęt przemyć.

Moje włosy po HL nie są matowe ani obciążone.
Czasem używam jeszcze nabłyszczacza Farouk w spray'u, ale nie polecam - błysk po nim jest bardzo tłusty, nawet po niewielkim psiknięciu włosy, mimo że gładkie i miłe w dotyku, wydają się niemyte przez tydzień, dodatkowo cena i zapach są okropne.
Stary 2007-11-20, 12:41   #665
imago84
Wtajemniczenie

[quote=Malla;5833571]madzia.a - dajesz czadu, tyle nakładasz, że włosy nie mają szans się pokręcić Czy mogę prosić o jakieś szczegóły tego spray'u?

Jeśli chodzi o niszczenie prostownic, to coś tam słyszałam (moja współlokatorka jest fryzjerką), że nadmiar kosmetyków (raczej takich jak lakier niż olejek) oraz niewysuszone włosy mogą powodować odpryskiwanie teflonu lub ceramiki. Zawsze po użyciu trzeba sprzęt przemyć.

wlasnie o tym mówie wosk bardzo niszczy prostownice i zel do wlsów uzyty przed
Stary 2007-11-20, 12:47   #666
madzia.a

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
madzia.a - dajesz czadu, tyle nakładasz, że włosy nie mają szans się pokręcić Czy mogę prosić o jakieś szczegóły tego spray'u?

Rzeczywiście, jesli chodzi o lakier do wlosów, to równiez slyszalam, ze niszczy ceramikę, jak również bardzo niszczy wlosy, kiedy używamy go przed prostowaniem Ale nie sądze, aby jedwab Biosilk lub spray ze Schwarzkopfa który jest przeznaczony do używania z prostownicą niszczyl prostownicę. A tylko te dwa kosmetyki używam przed prostowaniem, lakier oraz nablyszczacz używam już po wyprostowaniu.

Co konkretnie chcialabyś wiedzieć o sprayu z schwarzkopfa?
Mogę jeszcze powiedzieć, że nie obciąża wlosów, mimo, ze mam suche, to jednak mam bardzo cieńkie wlosy.
Jak już wczesniej wspominalam, mam tondeo już rok i zazwyczaj potrzebowalam pól godziny, aby jest wyprostować. A po Schwarzkopfie wystarczy mi 15 minut
Używalam już wiele kosmetyków do prostowania wlosów, ale żaden nawet w najmniejszym stopniu nie dorównywal Got2B
Nie dość, ze wloski sa blyszczące, to naprawdę bardzo, bardzo proste
Chociaz jak go kupowalam to bylam bardzo sceptycznie nastawiona, bo nablyszczacz tej firmy, byl dla mnie porażką a pozostale kosmetyki tej firmy też nie cieszyly się dobrą opinią! A tu się okazalo że znalazlam swój KWC
A jesli chodzi o pozostale kosmetyki... to wyszlam z zalożenia, że fryzjer jak nam uklada wlosy to również naklada na nie mnustwo kosmetyków, chociaż w niewielkich ilościach i efekt jest zawsze super.
Więc może i dużo tego używam ale wszystko z umiarem! A moja fryzurka wygląda zawsze jakbym wyszla prosto od fryzjera
Dzięki temu moje wloski sa prościutkie, blyszczące, wyglądaja na bardzo zdrowe (a rozjaśniam je i męcze prostownicą) A fryzura jest trwala, nawet w deszczowe dni wlosy się nie puszą, może ewentualnie zaczynają się lekko falować! Ale wole to, niż puszenie się
Stary 2007-11-20, 13:36   #667
Malla
Nie depcze krokusów

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jak dokładnie nazywa się ten produkt i czy jest w Katalogu? Nabłyszczacz widziałam w sklepie i przymierzałam się do niego, dzięki za odradzenie.
Stary 2007-11-20, 14:56   #668
madzia.a

Cytat:
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jak dokładnie nazywa się ten produkt i czy jest w Katalogu? Nabłyszczacz widziałam w sklepie i przymierzałam się do niego, dzięki za odradzenie.
Dokladnie nazywa się Schwarzkopf Got2B spray do prostowania wlosów. W Rossmanie i marketach kosztuje kolo 16- 17 zl i możesz go znaleźć na KWC
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19834
Stary 2007-11-20, 16:27   #669
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Schodzenie powloki moze powodowac alkohol, ktory jest niestety na drugim miejscu sprayu do prostowania ktorego używam U mnie powloka schodzi strasznie szybko ale to nie wyłącznie wina tego kosmetyku bo zanim go uzywalam też schodzila A nie wiesz w jaki sposob trzeba myc te płytki? Przetrzec szmatka z woda, a potem wysuszyc?
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 19:50   #670
Malla
Nie depcze krokusów

Ja po prostu przemywam zwilżoną szmatką z odrobiną mydła, byle nie kapało. Potem odrobinką wody, a na koniec przetarcie na sucho. Przyznam, że nie wiem jak to robić profesjonalnie, ale mydło nie zaszkodzi.

EDIT: Wczoraj użyłam odżywki Nivea Straight&Easy (czerwona kolorystyka opakowania) i jestem po tym jednym razie bardzo zadowolona. Nie lubię Nivea jako firmy, wypuszcza na rynek przereklamowane produkty, używam tylko nielicznych pomadek. Do tej pory szampony tej firmy robiły mi z włosów trudne do rozczesania siano. Wczoraj po umyciu szamponem Absolut Repair z L'Oreala, który notabene jest świetny, współlokatorka użyczyła mi tej odżywki.

Efekt: już w trakcie spłukiwania włosy tworzyły równą, gładką ścianę. Po naturalnym wyschnięciu od nasady do kilku centrymetrów nad końcówkami włosy stały się proste. Nie takie sztuczne druty jak po prostownicy, tylko jak po suszeniu na okrągłej szczotce, naturalnie gładkie i proste. Niedawno podcinałam włosy, mam cieniowane na różnych długościach, więc efekt jest przyjemny dla oka, o czym świadczy choćby to, że znajome pytały mnie w pracy, czym układałam ;] Dodatkowo mój naturalny bardzo ciemny kolor pogłębił się, włosy błyszczą. Wracałam we mgle do domu i nadal wyglądam tak samo.

Nie wiem czy to zasługa odżywki, czy połączenia z profesjonalnym szamponem, ale chyba w nią zainwestuję.

Minusy: cienkie włosy może obciążać, mojej szopy wydaje się o wiele mniej, ale dla mnie to wskazane. Poza tym wiemy, że cienkich się nie prostuje, bo po co? Drugi minus - wydaje mi się, że gdybym użyła taniego szamponu, włosy mogłyby być szorstkie w dotyku, po jakimś czasie wysuszone, a końcówki w trakcie stosowania mogłyby się postrzępić i należałoby na nie stosować coś pomocniczego. Potwierdzają to pewne recenzje z Katalogu.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2007-11-21 o 12:26 Powód: dopisek
Malla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:28   #671
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Poza tym wiemy, że cienkich się nie prostuje, bo po co?
Czemu sądzisz, ze po prostownice sięgaja wyłącznie dziewczyny z grubymi i puszystymi wlosami? Wygładzenie a prostowanie to co innego. Prostownica została stworzona do tego żeby właśnie wyprostowac wlosy, bez wzgledu na grubosc i wiekszosci osob ktore jej używaja (nawet cienkowlosym) zależy aby miec proste wlosy a nie tylko wygladzone bo od tego przedewszystkim są kosmetyki.... I cienkie wlosy nie zawsze znaczy proste.
Stary 2007-11-21, 13:48   #672
Malla
Nie depcze krokusów

Cienkie zazwyczaj są proste, a podobny efekt można uzyskać bez niszczenia prostownicą, wystarczy wymodelować w trakcie suszenia lub zastosować odpowiedni specyfik. Poza tym kosmetyki prostujące bardzo dobrze działają właśnie na cienkie włosy, gorzej na grube i suche, nigdy na kręcone. Większym problemem przy cienkich jest elektryzowanie.
Stary 2007-11-21, 14:30   #673
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Cienkie zazwyczaj są proste, a podobny efekt można uzyskać bez niszczenia prostownicą, wystarczy wymodelować w trakcie suszenia lub zastosować odpowiedni specyfik. Poza tym kosmetyki prostujące bardzo dobrze działają właśnie na cienkie włosy, gorzej na grube i suche, nigdy na kręcone. Większym problemem przy cienkich jest elektryzowanie.
Nie każde cienkie wlosy mozna wyprostowac na szczotce zwlaszcza jak sa cieniowane (przez sa bardziej sie faluja) badz całkowice krecone, a z Twojej wypowiedzi tak wynika. Często z takim problemem radzi sobie wyłącznie prostownica (sprawdzilam na sobie), chodz nie mowie ze zawsze.
Stary 2007-11-21, 15:43   #674
Malla
Nie depcze krokusów

karla - Nie to miałam na myśli, stąd określenia "często", "zazwyczaj". Pierwsza zacytowana przez Ciebie wypowiedź jest niefortunnie skonstruowana, nieco wyjęta z kontekstu. Chodziło mi o nieużywanie na cienkie włosy silnych prostujących kosmetyków (nie sprzętu), bo tylko je obciążą i przetłuszczą. Jednak produkty wzmacniające czy termoochronne są jak najbardziej wskazane.

Cienkim włosom prostownica oczywiście również pomaga w uzyskaniu ładnego efektu, ponieważ często się puszą oraz łatwo je zniszczyć przez częste zabiegi typu farbowanie czy suszenie. Warto najpierw postarać się o pielęgnację włosów, zamiast codziennie prostować (grzywka to wyjątek, czasem bez sprzętu się nie obejdzie utrzymać jej w ryzach). Ja prostuję na specjalne okazje, a na co dzień wygładzam, bo się puszą. Najlepszy sposób na dbanie o prostowane włosy, to nie prostować zbyt często. Zresztą co będę takie oczywistości pisać, odbiegamy od wątku ;]

Wracając do wątku... mgła, deszcz, śnieg z deszczem... Nosicie po prostowaniu czapkę czy kaptur?
Stary 2007-11-21, 16:29   #675
nastoletnia
Rozeznanie

Cytat:
Wracając do wątku... mgła, deszcz, śnieg z deszczem... Nosicie po prostowaniu czapkę czy kaptur?
Jak najbardziej, bardzo skuteczny sposób ;] Co prawda po zdjęciu kaptura czy czapki włosy się elektryzują troszkę, jednak wystarczy przejechać palcami i zaraz wracają do ładu

www.modelina-art.blogspot.com

nastoletnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 16:53   #676
Malla
Nie depcze krokusów

Ja się szczelnie w kaptur opatulam, nawet jak nie pada, wyglądam jak eskimos ;] Nie lubię czapek, bo mi nie do twarzy.
Stary 2007-11-22, 15:46   #677
karla_92
Zakorzenienie

Malla - myślalam ze masz na myśli prostownice wiec stąd ciekawosc czemu tak sadzisz
Stary 2007-11-23, 11:47   #678
Malla
Nie depcze krokusów

hehe, faktycznie tak to brzmiało
Stary 2007-12-08, 21:01   #679
nastoletnia
Rozeznanie

Wreszcie mam kasę (wcześniej byłam spłukana ) ale teraz pojawiły się wątpliwości czy ten Hot liss czy inny?

Stary 2007-12-09, 00:44   #680
Malla
Nie depcze krokusów

A często prostujesz? Bo jeśli często, to możesz zainwestować w TechniArt. Jeśli nie, to HotLiss wystarczy, tak jak mnie.
Stary 2007-12-15, 23:39   #681
nastoletnia
Rozeznanie

Co drugi dzień A co to takiego ten TechniArt i ile kosztuje? Na KWC chyba go nie ma...

Stary 2008-01-05, 18:53   #682
doda93
Przyczajenie

No i kupiłam Hot lissa zachwycił mnie jego zapach mmm taki słodki umyłam włosy wtarłam troche kosmetyku nie suszyłam suszarka tylko poczekałam az same wyschną. Potem przejechałam prostownica Były sypkie i mięciutkie wyszłam na dwór na około 3 h jest zima wiec myslałam ze sie skreca a tu szok skreciły sie tylko lekko końcówki
Stary 2008-01-05, 19:32   #683
anettka9988
Raczkowanie

a ja naszczescie nie mam problemu z koncówkami...Mimo ze moje włosy sa podatne na skrecanie..i zawsze mialam tzw szope na głowie i włos kazdy w inna strone...TO ,...zainwestowalam ostatnio w prostownice TONDEO ECO-CERION mam ja od sylwestra... od tego czasu mylam głowke 2 razy..wiec i prostiowalam tylko 2 bo włoski trzymaja sie do nastepnego mycia jak narazie nie uzywam zadnego kosmetyku ochronnego..bo niestety jeszcze nie zakupilam..z braku funduszy tak ze bez kosmetyku...z pomoca samej prostownicy na temp 160 wogole sie nie skrecaja
pozdrawiam
anettka9988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 20:38   #684
nastoletnia
Rozeznanie

Nie kupiłam tego Hot Lissa, w ogóle wypadło mi to z głowy, chciałam sobie zamówić z allegro GA.MĘ ale nie zamówiłam I dostałam ten krem Sunsilka, co prawda nie jest ochronny tylko ułatwia prostowanie. Ale, już po wysuszeniu mam znacznie prostsze włosy Po prostownicy cudo. Tyle że na co dzień nie używam suszarki Wiem że coś powinnam kupić ochronnego, ale jakoś ... mi się nie chce i zawsze znajdę coś bardziej potrzebnego

Stary 2008-01-22, 08:57   #685
malinowaaa
Przyczajenie

Ja kupiłam Hot Lissa wczoraj w Rossmanie zapłaciłam za niego 13,99.I musze powiedziec że jest naprawdę dobry.Wczoraj po umyciu włosów nałożyłam go i wysuszyłam włosy.Hmmmm...Włosy były prościutkie i miękkie w dotyku.Dzisiaj rano wstałam nałożyłam Hot Lissa,wyprostowałam włosy i wyszłam do sklepu.Chociaż wiał wiatr moje wlosy jedynie trochę powywijały się na końcówkach a na dworze bylam ok.20 minut.Gorąco polecam

malinowaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 19:14   #686
imago84
Wtajemniczenie

ja prostuje włosy rano i jak jest mgła lub deszcz to nic nie pomaga nawet załozenie kaptura czy czapki a prostuje 200 C Remingtonem i daj e got2be i Biosilk i zanim dojde do pracy efekt zanika nie mowie ze wogole ale zaczynaja falować i to nie to
po prostu chyba tak juz musi byc :/
Stary 2008-01-24, 19:37   #687
Turquoisee
Raczkowanie

Ja uzywam szamponu i odzywki Nivea - proste wlosy bez uzycia prostownicy (czy jakos tak). Czekam az wlosy same wyschna, potem spray got2be, czekam az wychnie, prostuje wlosy (180stopni) i nic sie nie 'zawija' ani nie puszy podczas deszczowej pogody A dodam, ze moje wlosy niebardzo chca ze mna wspolpracowac
Turquoisee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:33   #688
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

odzywki w sprayu gliss kura zapobiegaja puszeniu i skrecaniu. Przynajmiej u mnie.. po uzyciu odzywki, a na suche wlosy tec. art l'oreala i wyprostowaniu to nic ich nie ruszy

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 20:07   #689
nastoletnia
Rozeznanie

Ja cały czas się zastanawiam jak to jest, że moje (i nie tylko) włosy po użyciu prostownicy gama są odporne na wilgoć... Przecież oczywiste jest, że powinny się powywijać

Stary 2008-01-27, 21:39   #690
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nastoletnia Pokaż wiadomość
Ja cały czas się zastanawiam jak to jest, że moje (i nie tylko) włosy po użyciu prostownicy gama są odporne na wilgoć... Przecież oczywiste jest, że powinny się powywijać
poprostu dobra prosotownica
Odpowiedz

Tagi
prostowanie, wilgoć, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości