Problem z cerą do podkładu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-20, 17:22   #1
incineraatee
Przyczajenie

Problem z cerą do podkładu.

Mam duży problem z podkładem.. Obecnie używam podkładu kryjącego w kompakcie marki KOBO, wcześniej używałam podkładu kryjące ale w płynie tej marki. Używałam wiele podkładów...
Ale mój problem jest taki. Mam dużo przebarwień potrądzikowych, dużo plan, małe blizny. Więc dotąd uważałam, że potrzebuję kryjącego podkładu. Lecz nieważne jakiego użyję on od razu podkreśla suchość mojej skóry... Jest ona bardzo sucha mimo codziennego nawilżania. Teraz kończy mi się podkład i myślałam o jakimś lżejszym, ale zeby radził sobie z przebarwieniami i żeby miał jakieś wlasciwości nawilżające, aby nie podkreślał suchej skóry... Proszę o pomoc.
incineraatee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 20:40   #2
AniaLB
Raczkowanie

Dot.: Problem z cerą do podkładu.

Przypuszczam, ze twoja skóra jest odwodniona, dlatego się łuszczy. Moim zdaniem bardziej potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja niż podkład nawilżający. Dopóki skóra będzie przesuszona, dopóty każdy podkład będzie podkreślał łuszczenie. Proponuję, abyś wprowadziła do swojej pielęgnacji 2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny i nakładała po nim maseczki nawilżające np. z algami, aloesem, ogórecznikiem, kwasem hialuronowym, prowitaminą b5. Warto również, abyś do oczyszczania twarzy używała delikatnego żelu myjącego i toniku o właściwościach nawilżających i łagodzących lub płynu micelarnego. Możesz także kupić w aptece witaminę C w płynie i nakładać 2-3 krople pod twój krem na dzień lub na noc. Witamina C rozjaśnia przebarwienia, nawilża, wyrównuje koloryt skóry, regeneruje i spowalnia proces starzenia.
Prawda jest taka, że podkład nie poradzi sobie z przebarwieniami, ani dobrze nie nawilży, bo z założenia jest kosmetykiem upiększającym, a nie pielęgnującym. Dodatkowe substancje, które sie znajdują w podkładach mają naprawde znikome działanie. Lepiej zadbać o skórę od podstaw.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 14:39   #3
adri_
BAN stały

Dot.: Problem z cerą do podkładu.

tak jak napisala kolezanka dwa posty wyzej- to nie wina podkładów, tylko kwestia pielęgnacji skóry, musisz doprowadzić swoja skore do normalnosci w kwestii nawilzenia. rowniez polecam maseczke z algami, super nawilza skore. i rowniez polecam witamine C !! moze do czasu przywrocenia odpowiedniego stopnia nawilzenia maluj sie czyms lekkim, nie zadnym obciazajacym podkladem
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości