Spierzchnięte usta po szminkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-21, 10:34   #1
Niunka_
Przyczajenie

Spierzchnięte usta po szminkach

Czesc Dziewczyny,

od jakiegoś czasu zaczęłam używać szminek - kupiłam czerwoną marki Inglot i moje usta po kilku godzinach zaczynają się łuszczyć, to samo się dzieję gdy nakładam marki ArtDeco bądź Avon. Czy ktoś wie czym jest to spowodowane ? Próbowałam dać podkład - zwykłe nawilżające błyszczyki, ale nie nie pomogło.
Pozdrawiam !
Niunka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 14:59   #2
isabel77
Przyczajenie

Dot.: Spierzchnięte usta po szminkach

Moze ci te szminki po prostu wysuszaja usta. Spróbuj delikatny pilling i codziennie nakladac jakis balsam specialny na usta albo specjalne szminki gleboko nawilzajace usta. Potestuj tak z tydzien albo dwa i zobaczysz czy jest róznica czy nie.
isabel77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 11:20   #3
Niunka_
Przyczajenie

Dzięki ! Na pewno spróbuję !
Stary 2014-02-22, 12:09   #4
Loyd
Zakorzenienie

I oczywiście peeling do ust odczasu do czasu jest również wskazany.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 15:13   #5
kaledonia
Zakorzenienie

U mnie Inglot i Avon wysuszał usta.

Rozwiązaniem najprostszym jest masaż warg szczoteczką do zębów,miękką by pozbyć się skórek i poprawić krążenie.
Ponadto na noc dobrze nawilżać usta balsamem np Neutrogena, Lavera,ale też tańszy Oeparol działa cuda (w aptece).

Podkład na usta tylko pogarsza sprawę. Przed nałożeniem szminki lekka warstwa balsamu powinna wystarczyć.
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 11:45   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie

Też tak miałam- raz,że usta po zimie i nartach, dwa, że niektóre szminki wysuszają. Rada? Ja póki co zamieniłam szminki na błyszczyki i masła Astor Soft Sensation. Po tygodniu mam usta w lepszym stanie. Inna sprawa to po pierwsze używać na przemian na usta peelingu, błyszczyku (polecam m.in. sexy pulp z YR- ma w składzie kolagen), pić dużo wody mineralnej, kupować szminki nawilżające albo z dodatkiem olejków. Chwalę sobie szminki YR, niektóre Rimmel (ale te wysuszają, nie używam za często), Guerlain. Dobrą sławą cieszą się szminki Chanel, ale jeszcze ich nie próbowałam. Może warto kupować mniej szminek, ale lepszej jakości? Ja unikam raczej kosmetyków amerykańskich koncernów- mają kiepskie składy chemiczne. Szukam raczej produktów francuskich, niemieckich i polskich firm i jeszcze sobie krzywdy nie zrobiłam. Na suche usta pomagają mi pomadki ochronne YR, dużo lepsze niż Nivea. Ostatnio na wyjeździe narciarskim pokochała je cała moja rodzina. Po tygodniu na mrozie usta wszystkich uczestników wyjazdu są w lepszym stanie niż przed nim.
Jeśli jakiś kosmetyk wysusza mi usta to go odstawiam i szukam innego.
Dobry patent to też klasyczny granatowy balsam do ciała Nivea na usta przemyte wcześniej ciepłą wodą. Stosuję od lat, szczególnie w zimie i choć mam bardzo suchą skórę nie narzekam na suche usta.
Kosmetyki AVON są kiepskie. Nie polecam. Lepiej niż z Avon kupić pomadkę Celii- lepszy skład. Od ArtDeco chyba lepsze szminki ma Pupa.
Stary 2014-02-23, 19:38   #7
adri_
BAN stały

ja chyba kiedys slyszalam o peelingu cukrowym na usta chyba... na pewno mozna go zrobic wlasnorecznie no i najlepiej szczoteczka od zębów jak ktos wczesniej pisal
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 11:10   #8
Niunka_
Przyczajenie

Uwielbiam szminki Dlatego ciężko mi je odstawić, nie mogę nigdzie dostać Channel szminek, ArtDeco do najtańśzych nie należała. Podkładu na usta nie nakładam, miała na myśli podkład w sensie jakaś wazelina, bądź ochronna pomadka typu nivea. Kupiłam peeling i nic nie było leppiej, trochę masaż szczoteczką pomógł.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości