Zadziory(skórki?) na płytce paznokcia + zdjęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-24, 16:06   #1
PannaPinka
Raczkowanie

Zadziory(skórki?) na płytce paznokcia + zdjęcia

Cześć dziewczyny, od jakiegoś czasu zauważyłam że stan moich paznokci zaczął sie pogarszać Na początku były to pionowe pasy (pas na samym środku układa sie nawet w jodełke..), później dołączyły dziurki (jak w naparstku), nie było ich dużo, max 2 na paznokciu, w tym nie na każdym palcu, później doszło rozdwajanie sie paznokcia, tak że spokojnie mogłam oddzielić górę od dołu. Jednak ostatnio zauważyłam jakby małe delikatne skórki (?) pokrywające paznokieć, już cały, nie tylko przy wałach paznokciowych. Po nawilżeniu go da się go jakoś zdrapać, jednak możecie sie domyślić jak wygląda wtedy pazur...
Czy jest któraś w stanie okreslić co to może być? Ewentualnie jak określić mój problem, żeby samemu szukać dalszej pomocy?

Zdjęcia do miłych nie należą, pierwsze to paluch u stopy zaraz po kąpieli, gdy przy wale zauważyłam coś białego (myślałam ze resztka kremu lub lakieru) i przejechałam przez to końcówką pilniczka, która to zdarła. Drugie to palec u ręki, widać na nim wygląd skórki (?) na płytce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2240012.jpg (64,6 KB, 211 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P2240015.jpg (80,8 KB, 161 załadowań)
PannaPinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 18:00   #2
yashe
Rozeznanie

Dot.: Zadziory(skórki?) na płytce paznokcia + zdjęcia

nie znam się, ale wygląda mi to na jakąś łuszczyce.. widać na zdjęciach, że płytka się łuszczy .. może idź do dermatologa?
yashe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 18:08   #3
PannaPinka
Raczkowanie

Póki co byłam u rodzinnego i pani mnie zlała... a skierowania nie da bo nie. A terminy za pare miesięcy
Stary 2014-02-26, 01:45   #4
iwonia59
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to iwonia59

[QUOTE=PannaPinka;45307956] Na początku były to pionowe pasy (pas na samym środku układa sie nawet w jodełke..), później dołączyły dziurki (jak w naparstku), nie było ich dużo, max 2 na paznokciu, w tym nie na każdym palcu, później doszło rozdwajanie sie paznokcia, tak że spokojnie mogłam oddzielić górę od dołu. Jednak ostatnio zauważyłam jakby małe delikatne skórki (?) pokrywające paznokieć, już cały, nie tylko przy wałach paznokciowych.

Objawy, takie jak przy łuszczycy paznokci... Nie masz co paprać maściami, tylko poproś dermatologa o Dermovate w płynie. Zawiera sterydy, więc można stosować krótko (przez 6,7 dni) i przerwa, a potem znowu powtórzyć kurację. Zdjęcia mnie utwierdziły, że to jest łuszczyca paznokci.
iwonia59 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:12   #5
PannaPinka
Raczkowanie

Sterydy mnie przerażają, cały czas licze że to jednak z braku witamin... Wizyta u dermatologa w kwietniu
Stary 2014-03-09, 20:32   #6
agaszak
Zakorzenienie

Hej

Nie malowałaś ostatnio pazurków lakierem z brokatem??
Bywa, że przy mocnym pocieraniu/zmywaniu brokatu z pazurków robi się właśnie coś takiego
agaszak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 00:43   #7
PannaPinka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agaszak Pokaż wiadomość
Hej

Nie malowałaś ostatnio pazurków lakierem z brokatem??
Bywa, że przy mocnym pocieraniu/zmywaniu brokatu z pazurków robi się właśnie coś takiego
Używałam ostatnio piaskowców i jednego lakieru z brokatem (raczej wybieram matowe lakiery), ale niestety wydaje mi sie że problem zaczął sie już wcześniej powoli godze sie z tym że to może być coś nieprzyjemnego... Za dużo stresów ostatnio i chyba za dużo miłości do eveline 8w1
Stary 2014-03-11, 10:49   #8
agaszak
Zakorzenienie

Mi 8w1 zrobił, że tak powiem dobrze. Ale bardzo wysuszył skórki.
Przerzuciłam się na Microcell - mimo, że diabelnie drogi. Efekty świetne. Od jakiś 2 miesięcy zero złamań, rozdwojeń itp. Jeśli nie szkoda Ci kasy może wypróbuj
agaszak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 00:36   #9
PannaPinka
Raczkowanie

Cytat:
Przerzuciłam się na Microcell - mimo, że diabelnie drogi. Efekty świetne. Od jakiś 2 miesięcy zero złamań, rozdwojeń itp. Jeśli nie szkoda Ci kasy może wypróbuj
Dziekuje za radę, póki co jednak powstrzymam sie z zakupem i poczekam na wizytę u dermatologa. I żeby nie było nieporozumień, nie winię 8w1 za całe zło które pojawiło sie na moich paznokciach, efekt był cudowny, dzięki niej zapuściłam pare razy pazury tylko przeszkadzały mi te zarośnięte skórki (z tym własnie skojarzyłam mój obecny problem) i to że pazury po zmyciu nadal wyglądały na suche i matowe..
Stary 2014-03-16, 19:45   #10
iwonia59
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to iwonia59

Cytat:
Napisane przez PannaPinka Pokaż wiadomość
Sterydy mnie przerażają, cały czas licze że to jednak z braku witamin... Wizyta u dermatologa w kwietniu
Z braku witamin, to mogą Ci się skórki zadzierać, ale na pewno nie aż takie zmiany. Skoro i tak czekasz na wizytę, to spróbuj pocierać płytkę paznokcia przekrojonym ząbkiem czosnku i ile się da pod paznokciem. Powinno pomóc, ale nie wiem, czy na długo.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
...tylko przeszkadzały mi te zarośnięte skórki (z tym własnie skojarzyłam mój obecny problem) i to że pazury po zmyciu nadal wyglądały na suche i matowe..
Jak się często wycina skórki, to szybko odrastają i stają się bardziej grube, widoczne i brzydkie. Jest na to rada! Nie wycinać skórek, ale po każdym moczeniu rąk podczas wycierania odsuwać ręcznikiem skórki - wilgotne, będą łatwe do odsunięcia. Potem przyschną i odpadną. W końcu się przyzwyczają i nie będą narastać. Ja wogóle nie wycinam i mam spokój...

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Dlaczego Cię przerażają? Stosowane wg. wskazań lekarza nie są groźne, chyba, że będziesz je stosować bez opamiętania... W końcu są dopuszczone do sprzedaży dla ludzi, na receptę od lekarza, ale Twój wybór.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

[QUOTE=agaszak;45534881]Mi 8w1 zrobił, że tak powiem dobrze. Ale bardzo wysuszył skórki.

To chyba dobrze, bo uschnięte skórki same odpadają i nie trzeba ich wycinać.
iwonia59 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 14:56   #11
Regista
Meravigliosa creatura

Cytat:
Sterydy w krótkiej kuracji, używane tylko na paznokcie, nie wchłaniają się do organizmu, więc się ich nie bój w razie czego.

Cytat:
Cytat:
Napisane przez iwonia59 Pokaż wiadomość
To chyba dobrze, bo uschnięte skórki same odpadają i nie trzeba ich wycinać.
Mnie tam uschnięte skórki nie tylko nigdy same nie odpadały, ale poza tym, że wyglądały wtedy paskudnie i niechlujnie, to jeszcze były narażone na zadzieranie się aż do krwi.

Szukam filmiku z Doctora Who The Doctor's message to South Africa w rozdzielczości większej niż 360p, a najchętniej w Full HD

Kot(y), Doktor i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-03-20 o 16:02
Regista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 22:45   #12
PannaPinka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Sterydy w krótkiej kuracji, używane tylko na paznokcie, nie wchłaniają się do organizmu, więc się ich nie bój w razie czego.

Mnie tam uschnięte skórki nie tylko nigdy same nie odpadały, ale poza tym, że wyglądały wtedy paskudnie i niechlujnie, to jeszcze były narażone na zadzieranie się aż do krwi.
Sterydy od zawsze mi się kojarzą np z leczeniem tarczycy, a więc z grubnięciem..
I to prawda, suche skórki są mało estetyczne chociaż biorąc to pod uwagę wolałabym mieć teraz suche i brzydke skórki niż całe paznokcie jakieś takie brzydkie :P

Dziękuje Kochane za wszystkie odpowiedzi
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości