POMOCY żółte paznokcie u stóp ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-26, 23:02   #1
asing6
Przyczajenie

POMOCY żółte paznokcie u stóp !

jak wyżej, nie wiem czy to przebrawienie czy grzybica czy co. Prosze o pomoc i odpowiedź co z tym zrobi jesli komuś zdarzyło sie coś podobnego. POMOCY
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF7451.jpg (120,7 KB, 170 załadowań)
asing6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 05:14   #2
Loyd
Zakorzenienie

Dot.: POMOCY żółte paznokcie u stóp !

Jak na moje oko to grzzybica.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 12:31   #3
asiunia_28
Raczkowanie

malowalaś paznokcie nowym lakierem? czasami lakiery barwią na żółto. Latwo mozesz to sprawdzic delikatnie piłując przebarwione miejsca, jak tez tak raz mialam , po zmyciu lakieru cale paznokcie mialam żółte ale na szczeście spilowałam. Jeśli w twoim pzypadku to nie pomoze to obawiam się ze to jest grzybica. Czekam na odp czy to wina lakieru
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:56   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie

Wygląda na grzybicę. Pamiętam z reklam jakieś środki przeciw grzybicy paznokci, którymi maluje się jak lakierem. Może coś takiego pomoże? Ale polecam wizytę u dermatologa albo podologa bo grzybicę leczy się dość ciężko i długo. I chyba lepiej to zaleczyć przed latem.
Stary 2014-03-01, 13:41   #5
asing6
Przyczajenie

nie nie to nie wina lakieru, bo dawno nie malowałam na jakiś 'nowy' kolor, a od dłuższego czasu używam odżywki eveline wybielającej a efektów żadnych, czyli wizyta u dermatologa :c

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

a tak na marginesie, skąd bierze sie grzybica paznokci. jestem osobą bardzo dbającą o higienę zwłaszcza stóp dlatego zastanawia mnie skąd to sie wzięło ?
Stary 2014-03-01, 13:45   #6
erk
Rozeznanie

Najlepiej jakbyś zrobiła badanie na grzybicę. Pewnie lekarz rodzinny lub dermatolog wypisze skierowanie i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jak masz grzybicę to lepiej już nie maluj odżywką aż do wyników badania.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016

1cs

erk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 06:35   #7
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asing6 Pokaż wiadomość
nie nie to nie wina lakieru, bo dawno nie malowałam na jakiś 'nowy' kolor, a od dłuższego czasu używam odżywki eveline wybielającej a efektów żadnych, czyli wizyta u dermatologa :c

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

a tak na marginesie, skąd bierze sie grzybica paznokci. jestem osobą bardzo dbającą o higienę zwłaszcza stóp dlatego zastanawia mnie skąd to sie wzięło ?
To nie musi być kwestia braku higieny. Mogłaś się jej najzwyczajniej w świecie nabawić od innej osoby. Na basenie, w szatnie, czy nawet latając na bosaka po tej samej wykładzinie.. Zrób test, im szybciej zaczniesz ją leczyć tym szybciej się jej pozbędziesz.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Stary 2014-03-02, 17:39   #8
asing6
Przyczajenie

albo przy kupowaniu butów, bo mimo że na bosaka nie można ich mierzyć, ludzie się do tego nie stosują może właśnie moja para butów została 'zainfekowana' przez takiego nieuważnego człowieka. no nic to w droge do lekarza. dziękuje za porady wizażianki )
Stary 2014-04-21, 15:08   #9
asing6
Przyczajenie

mam jeszcze jedno pytanie, czy może ma to związek z tym że mam problemy z tarczycą ? słyszałam że to coś tam szkodzi na skórę i paznokcie.
Stary 2014-04-21, 16:22   #10
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
mam jeszcze jedno pytanie, czy może ma to związek z tym że mam problemy z tarczycą ? słyszałam że to coś tam szkodzi na skórę i paznokcie.
Jeszcze nie byłaś u lekarza?

Stary 2014-04-22, 23:43   #11
asing6
Przyczajenie

no jakos tak nie po drodze mi
Stary 2014-04-23, 08:40   #12
Loyd
Zakorzenienie

Przez internet niestety niewiele poradzimy ... Tak to może być tarczyca , cukrzyca,odklejenie płytki paznokcia ale to tylko gdybanie. Po odpowiednich badaniach lekarz będzie w stanie stwierdzić co się dzieje z paznokciami.

Stary 2014-05-11, 21:40   #13
MascarpOOne
BAN stały

GG do MascarpOOne

odnośnie koleżanki wyżej ja stosuję odżywkę do skórek w lakierze, jest bardzo oleista i trzeba ją wcierać... bardzo dobra, mnie zupełnie wystarcza
Ja mam pytanie moje paznokcie u stóp nie są żółte ale nadzwyczaj białe i nieziemsko twarde... do takiego stopnia, że niszczę na nich nożyczki... :| Znacie może sposób jak je "zmiękczyć"? Bo boję się , że w końcu podczas obcinania paznokieć pęknie mi na pół ... :/
MascarpOOne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 11:42   #14
erk
Rozeznanie

Możesz kąpiele robić z preparatami do pielęgnacji stóp. Może zamiast nożyczek czy obcinaczek będzie Ci wygodniej je spiłować? A jak coś to warto odwiedzić podologa.

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016

1cs

erk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 11:46   #15
MascarpOOne
BAN stały

GG do MascarpOOne

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
Możesz kąpiele robić z preparatami do pielęgnacji stóp. Może zamiast nożyczek czy obcinaczek będzie Ci wygodniej je spiłować? A jak coś to warto odwiedzić podologa.
Kurcze używam już wielu takich preparatów i one pomagają na stopy ale na paznokcie nie :// w sumie dobry pomysł z tym piłowaniem... trochę roboty przy tym będzie ale bezpieczniej no i w końcu będę mogła je doprowadzić do "jakiegoś wyglądu" dziękuję za radę
Stary 2014-05-12, 20:24   #16
mag_no
BAN stały

Bardzo dobrym sposobem na przebarwione paznokcie jest kąpiel (tzw. moczenie) stóp czy też rąk w mieszance wody, soku z cytryny oraz sody oczyszczonej. Polecam !
mag_no jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 20:51   #17
MascarpOOne
BAN stały

GG do MascarpOOne

jeżeli to grzybica to polecam : mnie dość szybko pomógł.

Niestety mam alergię na cytrusy więc takie moczenie odpada :///

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Produkt dostępny w Rossmann jak kawałkiem widać na zdjęciu ;-)
Stary 2014-05-13, 16:56   #18
asing6
Przyczajenie

Witam was kochane. Co do moich okropnych pożółkniętych paznokci to trochę się zmieniło jak widać na zdjęciu. Kurczę, niestety należę do upartych osób które do lekarza wybierają się w ostateczności, wole domowa walkę. Tak tez teraz walczyłam sama z paznokciami. Metody miewałam różne m.in soda+cytryna i oczywiście obsypie chwałą odżywkę wybielającą Eveline, bo seria wszystkich tych odżywek działa na moje paznokcie zbawiennie i zasługuje na Paznokciowego Oscara.
Na te efekty musiałam troche jednak poczekać, i wiem że super nie jest ale same oceńcie. wg mnie jest o niebo lepiej niż na zdjęciu którym rozpoczęłam ten wątek.

+ @MascarpOOne - krem również polecam, niska cena, używam go od zeszłego roku i naprawde daje fajne efekty. A co do twoich paznokci, to przed obcięciem je zmocz po prostu w ciepłej wodzie albo może spiłuj trochę ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Desktop2.jpg (82,6 KB, 56 załadowań)
Stary 2014-05-13, 20:00   #19
MascarpOOne
BAN stały

GG do MascarpOOne

Cytat:
jak wyżej, nie wiem czy to przebrawienie czy grzybica czy co. Prosze o pomoc i odpowiedź co z tym zrobi jesli komuś zdarzyło sie coś podobnego. POMOCY
Moim zdaniem jest o 70% poprawa.
Moczyłam w ciepłej wodzie, oliwkach a stanęło jednak na tym, że istotnie nie będę ich wgl obcinała a tylko i wyłącznie piłowała...
Tylko teraz muszę poszukać sobie jakiegoś "mega pilnika"
Stary 2014-05-13, 20:47   #20
asing6
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest o 70% poprawa.
Moczyłam w ciepłej wodzie, oliwkach a stanęło jednak na tym, że istotnie nie będę ich wgl obcinała a tylko i wyłącznie piłowała...
Tylko teraz muszę poszukać sobie jakiegoś "mega pilnika"
wiesz, moja koleżanka ma piękne paznokcie nie łamią się, nie przebarwiają i są niebotycznie grube i kilka obcinaczek już na nich zakończyło swój żywot. tak też ona również je tylko i wyłącznie piłuje. :-P
ja pisząc ci żebyś je spiłowała myślałam o piłowaniu z góry, fakt faktem ze niszczy potwornie płytkę ale paznokcie robią się cieńsze, bo sama testowałam to na swoich stopach chwytając się każdej deski ratunku haha :P
Stary 2014-05-13, 20:57   #21
MascarpOOne
BAN stały

GG do MascarpOOne

Cytat:
wiesz, moja koleżanka ma piękne paznokcie nie łamią się, nie przebarwiają i są niebotycznie grube i kilka obcinaczek już na nich zakończyło swój żywot. tak też ona również je tylko i wyłącznie piłuje. :-P
ja pisząc ci żebyś je spiłowała myślałam o piłowaniu z góry, fakt faktem ze niszczy potwornie płytkę ale paznokcie robią się cieńsze, bo sama testowałam to na swoich stopach chwytając się każdej deski ratunku haha :P
A niech się niszczą ;P Pomalowałam je cielistym lakierem i jest dobrze nie widać, że są takie ... aż nie wiem jak to nazwać... "przerośnięte"
Odpowiedz

Tagi
paznokcie, przebarwienie, żółte paznokcie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości