Dziwne paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-27, 09:34   #1
Kaljowa
Przyczajenie

Dziwnie krzywe paznokcie

Witajcie
Codziennie czytam forum ale jeszcze nie miałam konta i nic nie pisała ale w związku z tym że mam problem ze swoimi paznokciami pisze do Was.

Otóż moje paznokcie są dość dziwne tzn. nie wszystkie. Rosną krzywo ale tak jak by opuszek paznokcia był krzywy. Paznokcie zawijają sie w dół albo po prostu w dół a potem w górę. Przesyłam zdjęcia które może w jakiś mały sposób pokazują to o co mi się rozchodzi. Na jednym zdjęciu zaznaczyłam kreską jak paznokieć powinien się układać w odpowiedni sposób. Generalnie płytka paznokcia jest dość krzywa i im dłuższe są tym gorzej to wygląda. Stosowałam odrzywki, olejowanie itp cały czas o nie dbam ale co z tego jak i tak są krzywe. Przez pewien czas miałam żele i po ich ściągnięciu przez jakiś czas były w miarę proste a po czasie z powrotem wracają do swojego wyglądu. Chciała bym miec naturalne zadbane paznokcie ale jakoś dziwnie wyglądają. Nie chce już inwestować w żele ani tipsy poza tym aby żele nie wyglądały dobrze zawsze musiałam mieć nałożoną grubą warstwę aby krzywa C była odpowiednia co bardzo mi nie odpowiadało.
Olejcie skórki i nie wypiłowane paznokcie po prostu pokazuje jak wyglądają.

Czy wiecie co z nimi mogę zrobić aby je "wyprostować" ?

NIE POTRAFIĘ WKLEIĆ ZDJĘĆ :/

Edytowane przez Kaljowa
Czas edycji: 2014-02-27 o 12:32
Kaljowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:31   #2
Regista
Meravigliosa creatura

Dot.: Dziwnie krzywe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Kaljowa Pokaż wiadomość
Witajcie
Codziennie czytam forum ale jeszcze nie miałam konta i nic nie pisała ale w związku z tym że mam problem ze swoimi paznokciami pisze do Was.

Otóż moje paznokcie są dość dziwne tzn. nie wszystkie. Rosną krzywo ale tak jak by opuszek paznokcia był krzywy. Paznokcie zawijają sie w dół albo po prostu w dół a potem w górę. Przesyłam zdjęcia które może w jakiś mały sposób pokazują to o co mi się rozchodzi. Na jednym zdjęciu zaznaczyłam kreską jak paznokieć powinien się układać w odpowiedni sposób. Generalnie płytka paznokcia jest dość krzywa i im dłuższe są tym gorzej to wygląda. Stosowałam odrzywki, olejowanie itp cały czas o nie dbam ale co z tego jak i tak są krzywe. Przez pewien czas miałam żele i po ich ściągnięciu przez jakiś czas były w miarę proste a po czasie z powrotem wracają do swojego wyglądu. Chciała bym miec naturalne zadbane paznokcie ale jakoś dziwnie wyglądają. Nie chce już inwestować w żele ani tipsy poza tym aby żele nie wyglądały dobrze zawsze musiałam mieć nałożoną grubą warstwę aby krzywa C była odpowiednia co bardzo mi nie odpowiadało.
Olejcie skórki i nie wypiłowane paznokcie po prostu pokazuje jak wyglądają.

Czy wiecie co z nimi mogę zrobić aby je "wyprostować" ?

NIE POTRAFIĘ WKLEIĆ ZDJĘĆ :/

Mam dokładnie taki sam problem. Praktycznie od zawsze. Najbardziej to widać na wskazujących i środkowych palcach obu rąk. Myślę, że jest to problem macierzy, która "każe" rosnąć paznokciom tak, a nie inaczej, bo też próbowałam wszelkiej pielęgnacji. Słyszałam właśnie, że umiejętnie nałożone, np. żele, bardzo długo noszone, potrafią niejako wymusić prawidłowy wzrost paznokcia, ale to nie leczy powodu krzywego rośnięcia, więc po zdjęciu, za jakiś czas, płytka zazwyczaj wraca do poprzedniego kształtu. Ja sobie radzę w ten sposób, że zapuszczam paznokcie do momentu, kiedy wyglądają jeszcze dobrze. Jak już zbyt widocznie się odkształcają, skracam je. Na razie nie wymyśliłam nic lepszego. Ogólnie wolę niezbyt długie paznokcie u siebie, ale czasem, na chwilę, marzyły by mi się szpony

Żeby wkleić zdjęcia, kiedy piszesz post, trzeba zjechać w dół strony i kliknąć w "Zarządzaj załącznikami". Otworzy Ci się okienko, w którym będziesz mogła załadować zdjęcia

Szukam filmiku z Doctora Who The Doctor's message to South Africa w rozdzielczości większej niż 360p, a najchętniej w Full HD

Kot(y), Doktor i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-02-27 o 15:34
Regista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:00   #3
Kaljowa
Przyczajenie

Dot.: Dziwne paznokcie

Dzięki za odpowiedź!
Dokładnie myślę tak samo jak Ty że to wina macierzy paznokcia. Żele nosiłam ok 1,5 roku i faktycznie po ściągnięciu ich paznokcie prezentowały się o wiele lepiej niestety po paru miesiącach wróciły do swojego stanu. http://wizaz.pl/forum/picture.php?al...ctureid=174224

Ja mam niestety bardzo krótką płytkę paznokcia i bardzo małą i niestety jak tylko pojawi się mały odrost to już widać że sie krzywi a na dodatek mam bardzo białą płytkę i tym bardziej rzuca się w oczy.

coś mam problem z tymi załącznikami tak więc jak nie załączają się zdjęcia do wiadomości to w swojej galerii mam kilka zdjęć.

Może jest ktoś na forum kto ma podobny problem i znalazł jakiś sposób.
Stary 2014-02-28, 12:47   #4
Agnieszka8911
Przyczajenie

mnie sie zdjęcia wyświetlają

Mam dosłownie ten sam problem i niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Głównie na palcach wskazujących i środkowych.
Agnieszka8911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:21   #5
alyssaa
Przyczajenie

Znam osoby z takimi paznokciami. To taka uroda Twoich paznokci. Nic z tym tak na prawdę nie zrobisz.
alyssaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:29   #6
Sekret Urody
Przyczajenie

Witam.

Niestety taka już "uroda" Twoich paznokci. Tak już rosną i nie jest to niczym spowodowane. Niektórzy mają paznokcie rosnące w dół i też nie da się tego w żaden sposób zniwelować. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza możesz udać się do kosmetyczki na założenie masy (żel bądź akryl). Można wyprowadzić paznokieć, ale po jakimś czasie od ściągnięcia masy, znów wróci on do pierwotnego kształtu.
Możesz malować paznokcie lakierem ze strukturą papieru ściernego(bardzo modny w tym roku), który odwróci uwagę od nierówności.

Pozdrawiam, Sekret Urody
Sekret Urody jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 08:34   #7
Kaljowa
Przyczajenie

Co do paznokci akrylowych i żelowych to właśnie takie już miałam i mimo to nie pomogło. Nosiłam półtora roku naprawdę były dobrze zrobione i tak naprawdę po ściągnięciu wróciły do swojej formy. Słyszałam o klamrach które zakłada się zazwyczaj na palce u stóp gdy wrastają. Pomaga to paznokciom zmienić kierunek rośnięcia może jest coś podobnego na paznokcie u rąk?
Stary 2014-03-11, 08:58   #8
Agnieszka8911
Przyczajenie

Szczerze nie wiem! Ale z chęcią bym się dowiedziała bo sama mogła bym to zastosować! Może ktoś wie?
Agnieszka8911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 01:00   #9
dzikihamster
Raczkowanie

A ja tak mam też we wskazujących i lekko się zawijają, ale ja mam to w nosie jak się komuś nie podoba to niech nie patrzy

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
dzikihamster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 12:55   #10
Kaljowa
Przyczajenie

nie rozchodzi mi się o innych tylko o siebie bo mnie sie to nie podoba.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości