Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja, odżywki, choroby paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-01, 12:54   #1
blondi1234
Raczkowanie

pękanie paznokci wzdluz plytki

Witam Przeczytalam tu wiekszosc watkow, ale nigdzie nie moge znalezc nic o pekaniu paznokci wzdloz plytki.. od jakiegos czasu dotyka mnie ten problem i nie bardzo wiem czym to jest spowodowane ani jak temu zapobiegac... jesli mozecie cos doradzic.. moze jakies witaminy, odzywki itd to prosze pisac z gory dziekuje za odpowiedz
blondi1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 15:46   #2
blondi1234
Raczkowanie

Dot.: pękanie paznokci wzdloz plytki

nikt nie wie?
Stary 2005-10-01, 15:53   #3
dore
Rozeznanie

mi tez pekaja paznokcie wzdluz plytki, ale na paznokciach u stop, nie znam powodow i nie wiem jak to leczyc. nic z nimi nie robie, nie wyginam we wszystkie strony /:|/, juz jak paznokiec rosnie to jest pekniety, taka jego natura chyba...
dore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 17:00   #4
nika135
Kamera,dźwięk i Kangurur!

Smaczny profil nika135
Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez dore
mi tez pekaja paznokcie wzdluz plytki, ale na paznokciach u stop, nie znam powodow i nie wiem jak to leczyc. nic z nimi nie robie, nie wyginam we wszystkie strony /:|/, juz jak paznokiec rosnie to jest pekniety, taka jego natura chyba...
Dore ja mam to samo co ty
nika135 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 17:38   #5
blondi1234
Raczkowanie

no wlasnie ale u mnie sie to rak zadarlo gdzies w wakacje i mam takie 2-3 pazurki.. co z tym zrobiC? jak narazie 2 razy w tyg piluje paznokcie i mam nadzieje ze to odrosnie ale cos narazie nie chce :P
Stary 2005-10-02, 16:44   #6
nika135
Kamera,dźwięk i Kangurur!

Smaczny profil nika135
Smaczne przepisy1

Mi na stopach tak pękają i już mi się pare zagoliło ale jeden pazur nie chce za chinyJest jakiś sposób ????????????
nika135 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 20:25   #7
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Jejku dziewczyny ale numer Ja też mam taki problem Jeden paznokieć u ręki jest pęknięty nie wiem jak to możliwe ale wogle to od samych skórek i jak to nmawet nie ma jak normalnie urosnąć bo zaraz pęką... Nieładnie to wygląda. Jak ktośzna na to radę to wszystkie tu obecne będziemy wdzięczne za odpowiedź
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 09:40   #8
aferka
Wtajemniczenie

Mam ten sam problem tyle, że z jednym kciukiem. Ledwie troszkę odrośnie - juz pęka. Ostatnio wpadłam na pomysł (nie wiem czy przypadkiem nie głupi ), żeby na ten jeden paznokieć przykleić sztuczny - taki zwykły kupiony w sklepie. Może wtedy to jakoś by go ochroniło?
Nie chcę robić tipsów - zresztą na jeden paznokieć to chyba nie bardzo można. Co o tym myślicie?
aferka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 11:07   #9
Martini:)
Raczkowanie

GG do Martini:)

Moja mama ma pękniety paznokcieć na środkowym paluszku, uderzyla nim dosc mocno gdy bylam jesczez w jej brzuchu i pekl niemilosiernie.. kazde dotkniecie np. wlosow bylo zwiazane z niewyobrazalnym bolem... macierz paznokci jest uszkodzony wiec nawet jakiekolwiek sicagania paznokcia nie mają sensu.. dlatego od 6 lat jest bardzo zodowolona nosicielką akryli... pozdrawiem i polecam ten sposob
Stary 2006-03-28, 11:09   #10
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aferka
Mam ten sam problem tyle, że z jednym kciukiem. Ledwie troszkę odrośnie - juz pęka. Ostatnio wpadłam na pomysł (nie wiem czy przypadkiem nie głupi ), żeby na ten jeden paznokieć przykleić sztuczny - taki zwykły kupiony w sklepie. Może wtedy to jakoś by go ochroniło?
Nie chcę robić tipsów - zresztą na jeden paznokieć to chyba nie bardzo można. Co o tym myślicie?
To nie jest problem zeby zrobic tipsa tylko na jednym pazurku.. i jest to powszechnie praktykowane... roznica jest praktycznie niewidoczna, a jesli bardzo zalezy ci na komforcie psychicznym zeby wszystkie wygladaly identycznie to zaloz na wszytkie 10... buziaki
Stary 2006-03-28, 11:13   #11
Raczkowanie

P.s. na paznokcie u stop tez mozna zakladac akryle ( co do zeli nie wiem), chociaz polecam to tylko w sezonie letnim bo wtedy nie ma problemu ze wzgledu na odkryte obuwie... Kurcze wyszla taka mala propaganda nie mialam tego na celu bo sama mam naturalne pazuki ale mysle ze te rozwiazania beda skuteczne i natychmiastowe... pozdrawiam i juz nie zasmiecam wątku
Stary 2006-03-28, 12:31   #12
aferka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Martini:)
To nie jest problem zeby zrobic tipsa tylko na jednym pazurku.. i jest to powszechnie praktykowane... roznica jest praktycznie niewidoczna, a jesli bardzo zalezy ci na komforcie psychicznym zeby wszystkie wygladaly identycznie to zaloz na wszytkie 10... buziaki
Skoro mówisz, że różnica jest prawie niewidoczna, to może się skuszę.
Tylko czy ten paznokieć nie będzie dodatkowo osłabiony? Jak będzie wyglądał, gdy już się rozmyślę i zechcę zrezygnować?
Sorry, że tak mędzę, ale do tej pory temat tipsów, akryli itp był mi całkowicie obcy
Stary 2006-03-28, 13:33   #13
Raczkowanie

Jakiś czas temu Paula wystawiala zdjecie pazurkow i w zyciu bym nie powiedziala, ze niektore sa naturalne a niektore pokryte zelem...

Dodatkowo ich na pewno nie zniszczy... bo zel czy akryl sam w sobie nie niszczy pazurkow... tylko trzeba sie wybrac do naprawde dobrej specjalistki ktora zna sie na tym co robi... bez wzgledu na to do jak dobrego salonu pojdziesz to koszt i tak prawdopodobnie nie przewyzszy 10 gora 15 zł...

p.s. te fotki dotyczyły jakiegos lakieru z inglotu.. poszukam i wstawie
Stary 2006-03-28, 13:42   #14
Raczkowanie

Znalazłam!!! Pozwolę sobie tutaj je wstawić

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...8&d=1142858427

jeszcze raz wielkie ukłony w stronę Pauli
Stary 2006-03-28, 13:46   #15
aferka
Wtajemniczenie

Dzięki wielkie
Stary 2006-03-28, 14:12   #16
lafigue
Zadomowienie

Mnie pękał w ten sposób paznokieć na palcu wskazującym jak byłam w przedszkolu żaden lekarz nie wiedział co to, a jeden stwierdził w końcu że to grzybica, przepisał mi coś do smarowania tego pazurka i po jakimś czasie przeszło. co to było i ile czasu było smarowane - nie wiem, to było 20 lat temu w każdym razie do dziś w tym miejscu mam takie lekkie zgrubienie - normalnie nie widoczne, ale ja wiem że tam jest i jak się bardzo przyjrzę to widać
lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 12:26   #17
Angel@
Zakorzenienie

Mi podczas wypadku paznokieć złamał się wzdłuż. Myślałam że jak odrośnie będzie wszysyko ok. Ale czym więcej odrastał, tym bardziej był rozdwojony. Był to paznokieć u nogi więc udałam się z tym do podologa. Kilka mięsięcy pochodziłam z tipsikiem i już jest wszystko ok. Tyle, że to nie był tak zwyczajnie zrobiony tips. 2 dni po zrobieniu strasznie mnie to ciągnęło. Na początek pani skleiła mi płytkę jakimś specjalnym paseczkiem i dopiero na to tips. Co 3 tygodnie tego tipsa mi zdejmowała i nakładała wszystko od nowa. Opłaciło się.
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości